Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Hej kobietki czy u was rankiem tez juz jest tak zimniasto? U mnie rankiem były3 stopnie... dopiero niedawno bylam z Piotrusiem na spacerku :) Gosiaczek Wiki marudna bo może jak te kupki nie tak to i brzusio ja pobolewa... To dla was🌻 Gumecka to czekamy na wiesci z linii frontu czyli zabkow:);) Agulek jakos tak się zdarzylo ze od 2 lat mieszkam w USA... ale to tylko tymczasowo, jeszcze chwilka i wracamy do Polski... ale rodzilam Piotrusia w Polsce i maluszek jest polakiem co bardzo mnie cieszy :):) Z pampersami podobnie, czasem ciut wiecej, czasem ciut mniej ale tez w tych granicach ... Sporo tego, prawda? :D:) Madziam sto lat, sto lat ❤️ 🌻... jeeeeejku ten czas naprawde szybko pedzi:) Zrob malutkim (hmmmm, wlasciwie calkiem duzym) dziewczynkom zdjecia i koniecznie się pochwal:) Asiek rozumiem Cie doskonale... ja nawet jak się urwe na poltorej godzinki to caly czas mysle jak tam maluszek... chce być z nim caly czas a z drugiej strony tez już mnie ciagnie do ludzi... Nie ma to jak być mloda mama.... Dylmaty, dylematy ... Hepciu może naprawde powinnysmy taka partie zalozyc??:):) Te 16 tyg... nie wiadomo czy smiac się czy plakac... Dobrze, uciekam zrobic obiadek... pa, pa kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymko to twoj maly skarb juz lecial samolotem:):) a u nas wiecie sloneczko w tunelu sie pojawia bo moj Rafalek zaczyna sie przekonywac do sztucznego smoczka i zarazem do butelki, dzisiaj wieczorkiem pieknie wypil 150 ml mleka z butelki ale musi to byc moje mleczko, ale dobre i to wazne ze nie bedzie glodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana33
Sto lat ,sto lat !!!!!!!!!!!!! dla dziewczynek i dla mamy madziam jak ten czas leci! to tak niedawno zalewalam sie lezkami rozczulenia jak ogladallam zdjecia pierwszych dzieciatek tego topiku.... a zaraz lezkami zaleje sie moj synal .....wola na razie eeeeeee neee zostawilas mnie samego w pokoiku a ja musze pogadac od rana!!!!! biegne Hubcia przytulic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie martwi nagła niechęć Maks do butelki:( Do drugiego m-ca podawałam mu z niej często wodę i nawet 2 razy mleko modyfikowane. Teraz próowałam już wodę, wodę z glukozą, herbatkę i soczek, a na wszystko reagował tak samo: wziął smoka do buźki, skrzywił się i zaczął gryźć zamiast pić. Troszkę tam parę razy pociągnął, ale to za mało. Czyżby to przez ząbka? Chciałam go przyzwyczaić trochę, bo w dzień spoko da się mu zupkę lub deserek, ale np. jakbym chciała wyjść wieczorkiem (po kąpieli i uspaniu) na chwilkę to nie mam mu jak podać mleka buuuuu😭 Nie wiem co mu się odmieniło, dziś kupię jeszcze inną herbatkę i mleko - w tym ostania szansa, a kroił mi się mały wypad wieczorkiem na spotkanie ze znajomymi (bez męża hi hi hi). Może się przez to nie udać, a ja tak potrzebuję troszkę się wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy w ten zimny dzionek. Moze dzisiaj spacerek jakis bedzie, ubiore cieplo Karolcie niech sobie powdycha zminego powietrza. A czym smarujecie buzke dzieci jak wychodzicie na dwor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuję za życzenia. I moje córcie też ❤️ Asiek - my musimy pomagać dziewczynkom przy obrotach, choć z brzuszka na plecy idzie im doskonale, bo niecierpią leżeć na brzuchu i wystarczy sekunda i juz są na plecach, natomiast z pleców na brzych nie chcą(zwłaszcza Wiki) i wtedy im pomagam. Oczywiście stawiają zaciekły opór :P Co do Twojego doła to rozumiem Cie doskonale. Mnie czeka powrót do pracy od 1 grudnia a juz drżę na samą myśl, że będę musiała zostawić dziewczynki. Co prawda i tak mam niezły układ w pracy, bo idę przez dwa dni na 12 godzin, ale za to kolejne dwa dni mam wolne i mogę je w całości poświęcić dziewczynkom. Gumecka - ja smaruję buźki dziewczynkom takim kremem robionym w aptece. Jest świetny do wszystkiego i na buźkę i na pupę. W składzie jest sporo lanoliny i jeszcze coś, ale co dokładnie nie pamiętam. Opakowanie na receptę kosztuje 5 zł i naprawdę polecam. Apropos ząbków - mojej Wiki też cghyba idą bo ostatnio zrobiła się wybredna w jedzeniu, nie chce smoka, lubi jak jej masuję dziąsła i jest jakaś marudna. A może to tylko jakieś moje urojenia ??Poza tym takie białe punkciki to też mają obie, ale czy to napewno objaw zębów??Kurcze czytałam, że dziąśła maja być rozpulchnione tylko co to znaczy i jak wygląda??Och, wygląam tych zębów a jak przyjdzie co do czego to okaże się że T. znajdzie pierwszy :P I przejdzie mi prezent koło nosa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory za brak polskich liter ale Maks mi \"pomaga\";) ja stosuje na buzie krem bambino ochronny (jest nowy) - bardzo fajny, delikatny, lekko leczy drobne ranki i slodko pachnie caly dzien co do zebow to u Maklsia nie bylo szczegolnych oznak - wyszedl ten zab jakby z dnia na dzien bez zapowiedzi;) a slinil sie juz 2 m-ce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moj maly chyba bedzie pil z butelki w kazdym razie ida dobre tego poczatki hip hip hurrra:):):):) oczywiscie dodam ze wypija mleko z butelki tylko moje i tylko wtedy gdy nie ma mnie w domu bo gdy jestem to nozami mozna by go kroic a nie wypije:) ale przeciez o to chodzi zeby pil jak mnie nie ma a jak bede to cycusia z najwieksza przyjemnoscia mu podam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulek - to super, że udało ci się to w końcu \"przewalczyć\";) Ja też właśnie chciałabym podawać butlę w takich tylko przypadkach. Przy okazji jaką masz butelkę i co ważniejsze smoczek? Maks znów na obiadek zjadł zupkę aż mu się uszka trząsły hi hi hi a dziś rano pierwszy raz jadł na śniadanie kaszkę (wcześniej była tylko próba) tak więc karmienie przypadnie za jakieś 2 godziny od 8 rano!!! oj biedne te moje piersi, ale cóż muszą się nauczyć nowej produkcji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze jedno po jedzonku kiedy smarowałam żelem dziąsełka to zauważyłam podejrzane zmiany koło już wyżętego ząbka:) czyżby kolejny wychodził - tak to wygląda. Będę zdawać relacje na bierząco;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu u mnie butelka po Tymbarku :) i zwykly naciagany smoczek z wypalonymi dziurkami bo wszystkie inne odpadly. kupilam ostatnio za 20 zl z Aventu i niestety nawet nie sprobowal a ta zwykla jakos zaakceptowal smoczek jest miekki i dlatego tolerowany. a ja musialam go nauczyc bo w srode o 7.30 wymarsz do pracy:(:(:(:):):) taki jest u mnie nastroj jak te usmiechy mieszany bo serce mi sie kroi ze musze moje szczescie zostawic ale juz tak strasznie mnie ciagnie do ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja nienawidzę tego państwa!!!!zasrana Polska,jak żałuję,że tu się urodziłam,Wy płaczecie,że wracacie do pracy ja nie mam gdzie wracać,od listopada idę na bezrobocie:(:(:(,przepracowałam półtora roku i okazuje się,że nie mam zasiłku!!!:(:(:(:(:(Tak więc zostanę z marnymi 43 zł,które nawet na pieluchy nie wystarczą,takie zasrane te nasze państwo,tylko iść i się powiesić.Jestem załamana............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulek-- super to juz cos a moze bedzie dalej lepiej i bedzie pil juz ze wszystkiego. Gosiaczku- ja tez nie mam gdzie wracac buuuu,taka juz ta Polska nasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek, jak to się okazało, że nie należy Ci się zasiłek? Co się stało? Możesz więcej opowiedzieć, może się uda coś powalczyć?? Napisz coś więcej o swojej sytuacji, jak nie chcesz publicznie, to na moje gg 3076891, albo na maila: elfinka1@o2.pl Na gg jestem często niewidoczna, ale nieprzejmuj się, tylko pisz. Mam sporo pytań, chciałabym pomóc Gumecka - ja smaruję kremem oilatum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek do mnie tez mozesz cos napisac ja jestem pracownikiem urzedu pracy moze bede mogla cos pomoc wskazac jakas droge rozwiazania..moj mail a.szykula@op.pl lub gg 2619504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agapiszon
Przyjmiecie mnie jeszcze do wspólnoty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mamuski synal troche rozmawia z lozeczku z misiami to moge dolaczyc do narzekan na prawo nasze kochane w naszym umilowanym kraju. naszym przywilejem ,prawem i obowiazkiem jesat rodzic dzieci!!!!! co z tego ze krotki maciezynski? co z tego ze prace tracisz?co z tego ze nie stac cie na dziecko?co z tego ze mezowie odchodza i nie placa alimentow? masz rodzic babo!!! i nie masz w tym wszystkim prawa glosu! wladze tak zadecydowaly!wladze skladajace sie z mezczyzn!wladze ktore miesiac w miesiac biora po kilka tys wyplaty wiedza lepiej! znaja realia!!!! i jeszcze jak zwykle debata o aborcji po wyborach....znowu ktos decyduje za kobiete....rece opadaja optymko ja Cie podziwiam ze cieszysz sie ze Twoje dziecie jest obywatelem tego chorego kraju.mialas wybor(no chyba ze nie mialas) ide popatrzec na usmiech syna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agapiszon ja w zasadzie podczytuje i rzadko sie odzywam ale wskakuj w tabelke ze swoim dzieciatkiem i witaj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapiszonku-- no pisz mamusiu pisz jak najwiecej. Witamy u nas. Kurcze dziewczyny z ta praca to jest przerabane, ja bede szukac od marca bo narazie nie mam z kim malej zostawic a na nianke nie mam kasy. Ciekawe czy cos znajde w tym zasmarkanym Zabrzu,chociaz na pol etatu. Ja dzisiaj sprzatanko bo jutro goscie . Wiec znikam papapapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alcza
Witam. Jestem nowa, gdyż dopiero założyli mi stałe łącze, Ja urodziłam swojego synka 13-go lipca 2005r, i chciałabym przyłączyć się do dyskusji. Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agapiszon
Rety, jakie miłe przyzwolenie do przyłączenia się. Więc dwa słowa o nas: termin był na 15 lipca, niestety pośpieszylismy się bardzo i urodziliśmy 23 maja. Chyba więc jesteśmy najstarsi!? Teraz synek, Maciejka, ma 8.5 kg i 68 cm. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe mamusie wpisujcie sie z dzieciaczkami do tabelki i opowiadajcie nam o swoich pociechach:) WITAMY:)🌼 a swoja droga kobietki nieprawdaż ze przyjemnie jest jak coraz to nowe osobki do nas zagladaja tzn ze prowadzimy na tyle ciekawe dyskusje ze warto sie do nas przylaczyc:):):):) ale tu dzis cisza uuuu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost agapiszon najstarsze dziewczynki dwa dni temu skonczyly pol roczku sa to coreczki madziam-im to sie dopiero spieszylo!!! alcza ciebie tez witamy hi hi jest jak zwykle jak ja cos pisze to was wcina.wszystkie gdzies sie zaszyly w domowych pieleszach albo wyjechaly stuknijcie pare slow na temat czyszczenia noska,w jaki sposob? wpuszczam po kropelce soli fizjol. ale jakos trzeba te babolki wyciagnac. przetestowalam juz trzy gruszki (do luftu),probowalam wacikiem ....oj srasznie marudzimy paznokietki obcinam bez placzu i stresu.Hubik spi na brzuszku a ja cyk cyk i po sprawie Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6000g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 6900g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........5850g........60cm .................Wiktoria........22 maj...........4850g........60cm agapiszon....Macius...........23maj............8500g........68cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....7500g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....6350g.......60cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....5560g.......66cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......6200g.......63cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm bumpy.........Lenka...........13 lipca...........6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........5300g.......60 cm alcza..........??..................13 lipca...........?? .....?? Anulka.........Kubuś...........15 lipca............6200g.......62cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca...........5200g.......62cm Hepcia ......Marta ..........16 lipca ...........7400g.......68 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g......60cm mamuska1507.Krystian......21 lipca.............6550g......64cm ana 33.........Hubcio.........22 lipca.............6900g .....68cm Janina.........Kamilek.........25 lipca............6640g.......68cm Mojreczka....Tymuś..........25 lipca............4400g.......56cm Gosia25........Wiktoria......26 lipca............5900g........63cm Dora 77........Łukaszek.....27 lipca.............6300g.......69cm Iwka26........Adrianek.......30 lipca............4800g.......62cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agapiszon
Ana33- masz rację, faktycznie zapomniałam o Madzinych bliźniaczkach. Mea culpa. Ale jedno musisz przyznać: jesteśmy najtłuściejsi (co nas wcale nie cieszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agapiszon
Aha, dziękuję za umieszczenie w tabelce! Dobrej nocki wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALCZA
Do Ana 33 Ja mojemu synkowi smaruje nosek maścią majerankową,najlepiej na noc-pomaga bo oczyszcza no i wykicha te wszystkie baboki. Tak to przeważnie czyszcze nosek wacikiem do uszu,denerwuje się - ale wybieram takie momenty kiedy jest najbardziej spokojny,np. po jedzeniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALCZA
We wtorek ide z małym na szczepienie,także będę znała wagę i wzrost, jak mam dopisać te informacje do tabelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe mamy. im nas tu więcej tym lepiej więcej doświadczeń do podziału hihih ....TAbelkę można skopiować w tradycyjny sposób i wkleić do postu. Anulko - gdybym karmiła Martuchę piersią nie martwiłabym się jej wagą, ale niestety od 1,5 miesiąca jest ona karmiona tylko sztucznym mleczkiem, na dodatek zagęszczonym bo ulewała tak, że aż się dusiła. Gosiaczku - głowa do góry. Wiem że łatwo mi mówić ale, jak już pisałam wcześniej ja zostałam zwolniona z mojej pierwswzej pracy jak tylko wyszłąm za mąż : \"bo na pewno będę się od razu rozmnażać\". Potem trudno mi było znaleźć pracę bo jak tylko zapytali mnie na rozmowie czy mam dzieci i słyszeli że jeszcze nie to myśleli, że szukam pracy tylko po to żeby od razu zajść w ciążę. Nie możesz się teraz załamać bo wpłynie to na Twoje samopoczucie i samoocenę i może to mieć wpływ na to jak wypadniesz na rozmowach o pracę. A więc głowa do góry, a wszystko na pewno dobrze się ułoży. Ja w końcu dostałąm najlepszą pracę jaką dotychczas miałam. Tobie też się uda ... i Gumeckiej też ....myślę że wszystkie trzymamy za Was kciuki. Ja znowu znalazłam nowy problem. od urodzenia MArta miała z tyłu głowy zaczerwienienie. wyglądało to jak znamię które ja tez mam. W miarę jednak wzrostu widać już że nie jest to znamię tylko taki krwiaczek. Widac popękane żyłki i małe wylewy krwi. zastanawiam się czy powinnam z tym pędzić do pediatry czy poczekać do kolejnego szczepienia które dopiero za 3 tygodnie. Pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcza
Witam Mój synek też ma taką plamę czerwoną(od urodzenia) na karku,przypomina to znamię. Pani doktor powiedziała, że to nic złego i większość dzieci takie coś ma. Podobno moze to zniknąć a jeśli to może się zmniejszyć i zblednąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×