Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

Hepciu- ja mam tą książkę i niektóre zabawy rzeczywiście naiwne - szkoda gadać. Natomiast niektóre pomysły mi się podobały, nie dlatego, że były takie odkrywcze, lecz z powodu fajnie przedstawionej formy. Np. ja bym wymyśliła zabawę pt. \"dawaj nóżkę, zjem nóżkę\"a w tej książkę było to przedstawione: \"gdzie jest nóżka? o! tu jest nóżka!\". Czyli ładniej, niz sama bym to wymyśliła. Czasem do niej zaglądam, ale fakt, znakomicie można się bez niej obejść. Jeszcze większy gniot to książka \"Płaczące niemowlę\". Boże, jakie autorka snuła wizję odnośnie tego, jakie sa przyczyny przedłużającego się płaczu niemowlęcia!! Jedna z jej teoriii: Bzdurą jest, ze twoje dziecko płacze, bo ty jestes zestresowana, brak ci wsparcia, za to istnieją dowody na związek płaczu niemowlęcia ze stresami, jakie matka przeżywała w czasie ciąży. Albo inne: że dzieci urodzone poprzez cesarskie cięcie trzykrotnie częściej płaczą, niż narodzone naturalnie. Czytając tę lekturę, czasem nie wiedziałam, czy śmiać się, czy też zacząć płakać (jak mój Adaś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliwkarobaczywka jeśli można to poproszę o książkę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam znów po weekandzie:) miałam zamiar napisać coś przez te 2 dni w domu, ale zawsze jak zaplanowałam iść na komputer to coś wypadało, a to Maks mnie potrzebował, a to goście na kawie, itp. Znów dużo do czytania i pewnie do napisania;) Lila 26 - witaj ponownie:) faktycznie wypisanie się chociaż, a także rady innych mamuś nie raz pomagają się pozbierać;) a z czasem ze wszystkiego nasze dzieci wyrosną trzeba to przetrzymać, u nas tak było z kolkami przez 3 m-ce - nic nie pomagało:( teraz Maks znów źle śpi w nocy... także ciągle coś. Powtarzam sobie byle do roku, choć jest oczywiście kochanym dzieckiem❤️ Kolorcia - to co dziewczyny popisały o twojej teściowej popieram, wiedźma z niej okropna - jest dokładnie taka jak z najgorszych opowieści o teściowych:P spróbuj się nią nie przejmować, choć to trudne🌻 Moja teściowa jest dla mnie OK, ale to nie znaczy, że mnie pewne sprawy u niej nie denerwują (jak np. brak prezentu na Mikołaja), a rozwala mnie niekórymi zdaniami typu podkreślanie, że pewne rzeczy są jej syna np. S. pokój (a jest to wspólny gabinet), S. długopis itp. Dodam iż od kiedy się wyprowadził, bo mieszkamy w moim domu dostała takiego hopla na jego punkcie. Wcześniej nie raz się zcierali, a teraz najukochańszy syn, natomiast ja to tylko konieczny dodatek - inkubator. Jak karmi Maksia to łyżeczki są za babcię, tatusia po kilka razy oraz inni, a \"za mamusię\" to na szarym końcu:P;) to drobnostki, ale trochę drażniące. Okres dostałam 2 tygodnie temu pomimo, że często karmię - może po prostu to już ten moment:( od soboty mam suchy kaszel i coś atakuje moją krtań oraz struny głosowe:( nie wiem co mogę na to wziąć - macie jakiś sposób? Maks bez zmian nadal często budzi się w nocy i boli go brzuszek oraz chce wtedy jeść. Przez dzień już nic takiego nie ma, wiec nie wiem czemu akurat w nocy:( postanowiłam przeczekać... może przejdzie. ana - dobrze siostra postąpiła - chwali się jej i to z jakim \"jajem\";) czasem trzeba ostro walczyć o swoje:) zajrzę jeszcze później;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was wszystkie po weekendzie..nie było mnie , nadrabiałam zaległości rodzinno -towarzyskie. ale poczytałam wszystko i nadrobiłam zaległości...zale zeście napisały dziewczynki:):):) ho ho tyle czytania miałam widzę też że każda zmaga się z problemami to większymi to mniejszymi...ech gdzie to zycie bez trosk???? dawno już za nami a my mamy też okropny problem i to już od piątku. otóż zosia bardzo mało przybrała :( aż strach pisać . przez miesiąc tylko 200 gr !!!! załamałam się byłyśmy u lekarza i mam już podawać zupki od piątku już tak robię, przypomnę że karmię tylko piersiąi myślałam że do 6 miesiąca tak wystarczy a tu taki numer. tylko 200 gr. masakra. więc zosia zajada od piątku zupki jarzynowe i marchew z ziemniakiami. mam nadzieję ze poprawi się wszystko. ale to nie koniec negatywnych zdarzeń. w związku z ulewaniami pediatra nakazała badanie moczu i co się okazała że są leukocyty w moczu, co świadczy o jakimś stanie zaplnym więc furagin 1/2 tabl na wieczór i kolejne badanie moczu na posiew i dzisiaj oddałam . najgorsze na noc przyklejanie woreczka żeby mocz się nazbierał. ja 3 dni przyklejałam i wszystko się odklejało u chłopców łatwiej a u dziewczynek wszystko sięodkleja, teraz kilka dni czekania na wyniki i zobaczymy czy coś wychodują. dziewczyny uważajcie na ten mocz jak dzieciaczki ulewają, nie wiem dlaczego taka zależność ale może to mnieć związek z zapaleniem w ukł. moczowym, szczególnie u dziewczynek.:( śliwka...przemyśl studia..bo to ważna sprawa. ja pisałam pracę i broniłam teraz jak zosia miała 3 miesiące, wiem jaki to koszmar był ledwo żyłam ale udało się i mam to już za sobą trzeba sięostro spiąć i jakośmusi się udać zajrze później trzymajcie kciuki za ten mocz bo z sił opadam dodam jeszcze ze zosia jest pogodnym dzieckiem i wiecie że nawet tak mało płacze że chyba prawie wcale, jak jest głodna albo znudzona to tylko \"jęczy\" i domaga się w ten sposób uwagi...nie krzyczy chyba nigdy, nie wiem czy tak zostanie jej....oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............5200g.......62cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8200g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7300g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl i jeszcze uzupełniam tabelkę...:( zosieńka najmniej waży z dzieci z tego samego okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
któraś z was pisała ze stosowała przez krótki czas bebilon pepti też mam na to receptę ale tylko mam jej użyć w przypadku gdyby zupki jadła niechętnie ale wydaje mi się ze nawet zjada kilka łyzeczek czy ten bebilon pepti to odżywka czy normalne mleko??? do mam które karmią już zupkami. dajemy od 3 dni, zjada po kilka łyżeczek 3-4 . ile powinna zjadać? czy 1 raz dziennie taka zupka? poradzcie, bo już sięgubie a nie zapytałąm lekarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczne od tesciowych- niektore to powinno sie palic na stosie takie glupie baby z nich, moja na szczescie jest daleko i zobacze ja dopiero najwczesniej w kwietniu :-) Zdrowka zycze mamusiom chorym. Lila-- teraz to juz nie zagldam do tej ksiazki bo i czasu brak i chyba dla takich duzych dzieci to juz tam nic ciekawego nie znajde. Ale na poczatki byla super. No to moge sie pochwalic ze moja corcia juz sama potrafi siedziec z 20min, w wannie tez juz mam przerabane bo mala sie nie polozy tylko siedzi i bawi sie woda. Nozek do buzi nie laduje ale ciagnie stopki jak wariatka. I ciagle nam siepwa arie operowe. Kamelia- nie martw sie waga, jak zasmakuja jej zupki to szybko ja nadrobi. Sliweczko- bidulko no nie wiem co ci poradzic, moze mala wyrosnie z tego krzyczenia. U nas tak nie ma bo ja mam w domu duzo ludzi i mala jest przyzwyczjona do bycia z kim popadanie. Och zycze cie polepsznia.❤️ Janinko- dobrze ze maly juz wraca do zdrowka.:-) Alcza-- takie spotkanka sa piekne, mozna odreagowac siedzenie w domciu z maluszkiem. Ana --wracaj do zdrowka i ucaluj siostre od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - nie martw się i podawaj te zupki. Ja też daję kaszki ryżowe z różnymi owocami. Kiedy rozmawiałam z lekarzami o tym karmieniu do 6 m-ca tylko piersią to mi powiedzieli, że to jest takie ogólne zalecienie, ale wiadomo, że dzieci są różne. Najczęściej tak od 4-5 m-ca sama pierś nie wystarcza, szczególnie dla tych dzieci, które szybk rosną. Mi od razu powiedziano (kiedy miał 2 m-ce), że Maks szybko się rozwija i będzie potrzebował po ukończeniu 4 m-ca dodatkowych posiłków bo moje piersi \"nie wyrobią\" z potrzebami. Podobno wyznacznikiem też jest jeśli dziecko znów częściej je, budzi się w nocy itp. Oznacza to, że potrzebuje dodatkowych pokarmów. Co do ilości to Maks zjadał od razu cały mały słoiczek zupki (tylko czekałam z 2 dni czy nie ma reakcji ubocznej) jeśli nie ma możesz spokojnie podawać cały słoiczek. Ta ilość jest przystosowana do naszych głodomowrków. Żadko się zdarza żeby Maks coś zostawił;) I ja podaję tak, że rano na drugie śniadanie daję wsponiane kaszki (z malinami, owocami leśnymi, jabłkami, bananami, mleczno-ryżowa), potem w południe dostaje zupkę i przed kąpielą znów kaszkę (potem jeszcze pierś). Moja lekarka mówiła mi, że zupkę mogę nawet podawać dwa razy dziennie. Przypominam też, że możesz podawać z gotowych potraw te ze słoiczków z napisem \"od 4 m-ca\", \"od 5 m-ca\" i/lub \"po 4 m-cu\", \"po 5 m-cu\" - zależy jakiego sformułowania używa producent. Od 5,5 m-ca dostaliśmy też pozwolenie (choć nie pytaliśmy) na dawanie \"naszycgh\" potraw do kosztowania np. zup, warzyw - \"niech się mały przyzwyczaja\" jak to określiła lekarka. Zapomniałam też napisać o nowych \"zdolnościach\" Maksia - też zaczął niemiłosiernie piszczeć, aż dostał na początku chrypki. Teraz robi całe arie z tego tak mu się spodobało. A w kąpieli to chce już tylko siedzieć, natomiast kiedy w końcu się położy kopie nóżkami tak mocno i zawzięcie, że ja z mężem jesteśmy mokrzy oraz łazienka pływa;) ale mamy teraz wesoło:D:D:D❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek gumecka :) dzięki licze na to że podskoczy też trochę mój aniołek:) na razie tak pól słoiczka zjada ale to dopiero 3 dzień...może później więcej...spróbuję po mniej ale 2 x dziennie. zajrzę później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek-- skad ja to znam hehehe my tez plywamy przy kapieli haha :-) TE NASZE DZIECI SA KOCHANE, moja wlasnie zasnela mi na kolanach z gazeta w raczkach i spiewalam jej ladne ozy masz tralalala itd. Kocha moje spiewy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia - nie przejmuj sie odrazu przypomina mi sie młodsza córka.........niektóre dzieci sa tak maja,ze niewiele przybieraja.....dla porównania podam tobie jak było z moimi corkami Ola (starsza) waga urodzeniowa -3150 - po pieciu miesiacach 5420 wazyła Ala 2600- 7200 tak wiec kazde dziecko jest inne tu zobacz siostry a jak rozne.....wagi strasznie sie przejmowałam ze taka drobniutka była biegałam ciagle ja wazyc witaminy....morfologia mocz....wszystko było OK niejadek z niej do dzis....ma 5 lat i wazy 15 kg Kamelio - nie martw się moze twoj aniołek własnie nalezy do niejadków......głowa do gory ,podawaj jej te zupki napewno na poczatku pare łyzeczek wystarczy nic na siłe zeby jej nie zniechęcić po około miesiacu przywyknie do nowego jedzonka napewno POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMKI I DZIECIACZKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila26...........Maja............16czerwiec......7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............5200g.......62cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8200g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7300g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila26 Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila26...........Maja............16czerwiec......7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............5200g.......62cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8200g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7300g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl Lila26 Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila26...........Maja............16czerwiec......7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............5200g.......62cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8200g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7300g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl Kamelia..........Zosia...............http://www.kamelia.bobasy.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila26...........Maja............16czerwiec......7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............5200g.......62cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8200g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7300g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............. www.kamelia.bobasy.pl coś pokiełbasiłam i poprawiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Cześć mamuśki i dzieki za wsparcie - macie racje, lepiej z wami się smucić niz samemu ( bo ja mało komu daję poznać że cos mi jest). Noc miałam SUPER, Majeczka wypiła 400ml herbatek, budziła się na nie co pół godziny. Mleko zjadła na noc ok 140ml i do 12ej nast dnia NIC. A na herbatkach daleko nie zajedzie i o 5.20 juz była pobódka!! I o 8 poszła spać - a ja dzisiaj poszłam od 9-13 do pracy pierwszy raz i byłam nieprzytomna...Nie wiem czy dobrze robie ,ale tylko na grudzień i styczeń...pogadam innym razem o tym. Z Mają została moja mama i do 16-ej dziecko było najwspanialsze w świecie.... ale czar prysł od 16.20 - znowu kryzys - płakała, wymuszała na ręce ale mnie juz nie rusza ten płacz, tylko głupia jestem i martwie się -co sąsiedzi powiedzą!!! Mój mąż mnie za to bardzo opiernicza, bo oni mają gdzieś jak wiercą o 21-ej wiertarką itp. sliwkarobaczywka - wielkie dzieki za książke, zaraz zaczynam czytanie( pewnie usnę na 2ej kartce...ale dam radę do końca tygodnia i będę modra mamą) asiek78 - ja też pocieszma się jak mamy kryzys licząc dni do pierwszych urodzin Majki. Kamelia - ja daję już pełnągamę zupek i na poczatku Maja jadła tak ja u was, 3-4 łyżeczki, póxniej jadła 0.5 słoiczka przez długi okres, w sumie to od tygodnia je cały słoiczek ale też nie zawsze. hepcia- bobotic to taki lek na kolkę i wzdęcia itp. ...........musze kończyc bo mąż mi każe rachunki popłacić przez internet.......horror - JEST KASA A ZA JEDNYM KLIKNIĘCIEM PUSTO!!! Do jutra papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziś Dawidek jeden posiłek dostał normalnego mleka bebiko no i było straszne ulewanie, już nie mam siły. Pił przez 3 dni bebiko omneo i trochę było lepiej ale też się zdarzyło parę razy ulać ale nie tak jak po zwykłym mleku. Jutro idę kupić bebilon AR może to będzie lepsze, mam nadzieję. Jutro kończymy 5 miesięcy. Zawsze kupowałam jakąś zabawkę, zgodnie z gazetą 12 zabawek na 12 miesięcy, ale teraz zabawki nie będzie bo na 5 miesięc przewidują maskotkę-a on już ma a to dostał, trochę ma moich maskotek także to mu wystarczy. Trzeba będzie kupić coś innego.... Uciekam bo coś jestem padnięta Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś zabłysnę i w takim razie wszystkiego naj z okazj urodzin Dawidka, a także dla Lenki i Zosi🌻 alcza - zaciekawiłaś mnie z tymi zabawkami na każdy m-c:) napisz co jest przewidziane na ukończenie 6 m-cy - będę wdzięczna. Może jakbyś miała czas to napisałabyś całą taką listę - ciekawe to może być;) Lila - może twoja mała jest już po prostu tak bardzo zmęczona i dlatego zaczyna być marudna. Nie dała by się uspać choćby na pół godzinki? wiem, że może to być trudne, ale dla takich dzieci taki krótki sen to siły na nasępną godzinę lub dwie. My też jak mieliśmy takie duże kryzysowe płacze w pierwszych 3 m-cach to wsiadaliśmy w auto i wycieczka;) Maks po chwili zasypiał:) A sąsiadami się nie przejmuj, niech sobie myślą i robią co chcą. Maks dziś spał jak na niego nawet ładnie:) standardowo obudził się o 24.00 i chciał koniecznie papu, potem się obudził o pierwszej z płaczem, ale uspokoiliśmy go herbatką i zasnął bez budzenia do 3.00!!! - sukces. Kiedy go nakarmiłam znów spał do 5.00:D (karmienie) i potem to już przed 7.00 jadł oraz obudził się na dobre. Parę razy w nocy zaczął kwękać, ale dostał szybko smoka i uspokoił się. No i oczywiście przez to wszystko większość nocy śpi nadal z nami (od pierwszego karmienia), w weekand go odłożyłam do łóżeczka to pospał tylko godzinę i obudził się z płaczem. Poza tym jak zwykle jest kochany i fantastyczny, a dni są naprawdę fajne. Szkoda tylko, że tak szybko się czasem nudzi i wciąż trzeba coś wymyślać;) Praktycznie co dzień widać postępy i teraz oprócz doskonalenia się w piszczeniu zaczyna reagować na moje zabawy. Wczoraj np. bardzo mnie zaskoczył, otóż bawiliśmy się w \"naszą\" stałą zabawę \"gdzie jest Maksiu\" - ja wtedy powtarzam to i rozglądam się po całym pomieszczeniu, ale nie patrzę na niego (on z napięciem śledzi zawsze moje poczynania), aż w końcu patrzę na niego i wołam \"aaaaaa tutaj jesteś\" (oczywiście ze śmiechem). No i wczoraj zaczynam mówić pierwszy raz \"gdzie jest Maksio\", a on sam od razu krzyczy ze śmiechem \"aaaaa\":D:D:D Myślałam, że to przypadek, ale do wieczora robił tak już cały czas no i dziś rano przed pracą również:) taka drobna rzecz, a jak cieszy;)❤️ Może teraz zaczniemy propozycję prezetnów pod choinkę dla dzieci i partnerów?:) Dla dziecka - widziałam dużo na internecie, ale nie pamiętam nazw, myślę o tej żyrafie i czymś grającym (był tam taki ogród z grającymi elementami) Dla S. - myślę o spinkach do mankietów, piżamce, krawacie (ma bzika na ich punkcie). na razie tyle - zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiek dzieki za zyczonka...tak, dzis zosieńka ma 5 miesiecy 🌻 dla Lenki i Dawidka tez wszystkiego najlepszego🌻 zdrówka usmiechów i coraz wiekszego rozbrykania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........6300g.......62cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8200g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............7300g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl Ja tylko na sekundke, zeby sie \"zaktualizowac\" z Ryskiem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sto lat sto lat dla Lenki, Zosi i Dawidka. uciekam, może naskrobie coś wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadam na momencik...Buziaki wielgaśne dla solenizantów 🌻 Chorym mamom posyłam uśmiech wiosenny, coby szybciej zdrowiały... A wpadłam napisać,że właśnie dostałam ataku śmiechu na widok Kuby próbującego....raczkować!!!!!!Myślałam,że ja mam halucynacje!!!!!Ale on autentycznie próbuje raczkować....Wygląda to tak,że ja prawie sikam ze śmiechu...mały opiera się na rękach dźwiga do góry pupkę, opiera się na kolanach a potem ruchem hmmm...pijoczynki, kiwając się z obku na bok próbuje posuwać nóżki na kolankach do przodu....Kończy siuę tak,że po dw óch takich bujnięciach i kroczkach ląduje na nosie.Odpoczynek z 15 minut i zaczyna jazdę od początku...Buachacha ....no setnie się ubawiłam dziś....UUU poryczałam się ze śmiechu...ale wygląda to przekochanie...taki pisklak....jeszcze nie siedzi a już go ciągnie do przemieszczania się... Pozdrawiam Was kochane moje, poczytam jak dorwę troszkę czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziękujemy wszystkim za życzenia. Przsyłamy całusy i życzenia wszystkiego naj dla Zosi i Lenki 🌻 Asiek, na 6 miesiąc przewidziana jest mata. Co do dalszych miesięcy to nie pamiętam, ale jak wróce po świętach do domu to napisze. Naprawdę sa tam praktyczne zabawki zgodne do wieku dziecka. teraz uciekam bo mały jest u mnie na kolanach i nie mam jak pisać Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIP HIP HURRRAAA DLA SOLENIZANTOW🌻🌻🌻 🌻🌻🌻 Anulka-- jejku jak to a ile on ma ze juz zaczyna raczkowac? Moja Karolcia jak narazie tylko siedzi ladnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×