Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MałaCzarna

Rodzimy w lipcu 2005 !!!

Polecane posty

.....teraz troszkę tak pomieszam tematy,ale tyyyle mi się nazbierało......a miałam problemy z netem 😡 (niestety tak nieraz bywa 😠 )....... Asiek-jak krzesełko to raczej polecam na kółkach-to wielka zaleta ...wiem co piszę :-) witam mamusie które dłuuuugo się nie odzywały...miło że znowu jesteści z nami :-D :-D uzupełnie zaraz tabelkę,bo troszkę poprzestawiana-a ja lubię porządek ;-) ;-) ja po zapaleniu gardła,które nie wiem skąd się wzięło...:-O ale aż mi głos zanikł... bardzo bałam się o Łukasza,żeby go czymś nie zarazić,ale na szczęscie wszystko ok,byliśmy też na usg bioderek-są w porządku oraz szczepiłam małego,bardzo dzielne mam dziecko :-D :classic_cool:,waga i obwód główki w normie,czyli jest cały czas na tym samym centylu,jedynie wzrostem wybiega nieco.......ale pomału niedługo mam nadzieję ze wszystko się unormuje,chociaż ja nie należę do niskich,i tata też,więc i mały ma prawo...;-) pozdrawiam wszyskie dzieciaczki i mamusie :-D ❤️ 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej aktualna tabelka z okazjii 200 strony NASZEGO TOPIKU ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........8700g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl :-D :-D :-D DUŻO DUŻO ZDRÓWKA DLA DZIECIACZKÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pamięć:D Kamelio - z tym uciszeniem się twojej córeczki to raczej normalne zachowanie. Dzieci mają tak na każdym etapie, że zauczą się jakiejś nowej czynności lub coś ich zaabsorbuje i \"odkładają\" inne sprawy na drugi plan, a skupiają się na jednym i doskonalą to. Tak, więc nasze dzieci mogą na jakiś czas ucichnąć, bo w tym czasie całą swoją uwagę skupiją na czymś nowym np. dosonaleniem rączek, przewracaniem się, siadaniem, itp. Nie martw się - wszystko jest dobrze. U nas np. na jakiś czas Maks \"odłożył\" na bok kopanie nóżkami w wodzie, bo zaczął wzbogacać swoje słownictwo i szkolił siedzenie. Teraz od tygodnia powrócił do wygłupów w wodzie:) Dora - dzięki za opinię, właśnie przeglądałam allegro i raczej się zdecyduję na to krzesełko tylko się skonsultuję z mężem. Wieczorem zamówimy. Koniecznie chcę go przed świętami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po powrocie do pracy nie mam na nic czasu :( a do tego tak szybko mijaja mi wieczory buuu. wracam do domku. godzinka dwie z krystiankiem , pozniej kapiel i maluszek idzie lulu a ja pranko, obiadek na nastepny dzionek i troszke odpoczne i koniec dnia . Życzenia : dla Lenki i Bumpy dla Zosi i Kamelii dla Dawidka i Alczy dla Maksia i Aśka78 to juz pol roczku 🌻 🌻 dla Adasia i Elfiej mamy dla Kubusia i Anulki dla Piotrusia i Optymki dla Rysia i Ja mamy Asiek polecam to na kółkach , mam podobne do tego z Allegro, nawet cena prawie identyczna, i naprawde sie sprawdza . pozdrawiam mocniutko. napisze wiecej jutro, bo dzis pozno wrocilam z pracy. dzis do 16 bo czwartek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla solenizantow buziaczki i zdrowka zyczymy. No Karolcia chorusiana ale rozrabia juz jak zwykle. dostaje antybiotyk w zastrzykach bo ma chora krtan i gada jak stary chlopek :lol: .Strasznie plakala jak dostala zastrzyk ojej az ja sie rozplalkalam :cry: :cry: :cry: szczepienie narazie przelozone dopoki mala ozdrowieje. No a teraz spadam kochane mamusie do mojej corci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrówka i szczęścia wszystkim dzisiejszym solenizantom 🌻 ❤️ No tak...moje maleństwo się właśnie obudziło i zmindzi buuuuuu 😭 na szczęście tatuś się nim zajmuje to mam chwilke. Dwusetna strona naszego topiku...mmmm...trzeba to uczcić!To może wypijemy wirtualnego szampana hihihi :p :D. No to z okazji 200 strony życze wszystkim mamom (bez wyjątku) uśmiechniętych buziaczków własnych dzieci a dzieciaczkom ciągłych zabaw. ❤️ 🌻 Noi mam nadzieję,że założycielka topiku odezwie się i napisze pare słów co u niej słychać 🌻 No cóż uciekam musze uśpić maleństwo Do jutra 🖐️ 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja tylko na chwilkę. Wpadłam pochwalić się, że Martusia obróciła się dziś pierwszy raz z brzuszka na plecki i to od razy cztery razy w ciągu dnia. Z jednej strony cieszę się że robi postępy, ale jak opanuje to do perfekcji to nawet 10 sekund na brzuszku nie poleży bo bardzo tego nie lubi. Dziś mi już tak zrobiła - ja ją na brzuszek a ona od razu przewrót. Hehe Wiecie co, ja mam bardzo wyregulowane dziecko tzn. wszystko codziennie robimy o stałych porach - jedzenie, drzemki spacer. Odchylenia to pół godziny. Dziś padało cały dzin i nie chciałam z nią wychodzić. Więc o godz 15,00 była już nie do opanowania, bo z reguły od 13,00 do 15,00 jesteśmy na spacerze i ona wtedy śpi 2 godziny. A tu nagle brak spaceru. Spała co prawda w tym spacerowym czasie 45 minut, ale to nie to samo. W końcu skapitulowałam ubrałam i wyszłam z nią na podwórko. I chodziłąm po tym podwórku aż zmarzłam i weszłam do domu a ją zostawiłam na dworze i co chwilka biegałam sprawdzić czy się obudziła. PAdało a ona tam spała ...... Ale po godzinie obudziła się w skowronkach i wszystko wróciło do normy, czyli tez marudzenie ale takie znośne hehe oto zalety wyregulowanego dziecka. Ale Wy pewnie macie tak samo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wszystkie życzonka! Dzisiaj mamy odwójną okazję: ja mam urodzinki, Adaś skończył pół roczku. Szkoda, że nam się rozchorował: ma zapaleniu ucha i gardła. Dostał biseptol, panadol, clemastynę, krple do uszu. Po tym wszystkim dostał biegunki, więc martwię się, żeby się nie odwodnił.Jest to trudne, gdyż nie chce jeść, ani tym bardziej pić. Nie toleruje butleki! Dora - co oznacza \"jest na tym samym centylu?\" Uświadomiłabyś mnie, jak to obliczyć? Krzesełka - też się zdecyduję na plastikowe, na kółkach. Może po świętach, bo jedzenie w kołysce-nosidełku jest koszmarne. Pomijam już, jaki syf robi Adam.... Jeśli chodzi o prezenty, to nadal nie mam pomysłu.. jak coś mi wpadnie w oko, to się podzielę (pomysłem). Porządki świąteczne u mnie leżą i kwiczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny a ja dzisiaj od samego rana z problemem do was pukam po zmianie jedzenia..na te zupki( dawałam jej już 3 dni 2xdziennie) i zosia przestała robić kupki :( jestem załamana , nie ma jużkupki 36 godz, czyli 2 noce i dzień, Asiek, ty cośpowinnaś o tym wiedzieć. !!!!! jak to było z waszymi dzieciaczkami jak zaczęłyście podawać cośinnego ( te zupki) jak były tylko na piersi. Zastanawiam się czy nie przesadziłam z tym 21xdziennie i stąd to wszystko:( czy marchewka moze robić zaparcia. popędzę chyba do lekarza ale może coś napiszecie!!!! będę czekać!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jubilatom STO LAT STO LAT!!!! kAMELIA Hubi tez tak mial(juz tez zaczelam podawac ,wysypka sie skonczyla). troszke sie rozregulowala kupka przez pierwsze dni ale pozniej wrocila do normy i teraz jak \"walnie\"mi kupe!!! Hubi marudzi , dalej jest chory....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze życzenia dla Martusi 🌻 Maluszek śpi więc uciekam na kawkę, bo u niego ze spaniem to różnie bywa potrafi spać 15-20 minut i jest wyspany, taki wesolutki a ja, ręce mi opadają bo nie zdążę nic zrobić. Maleństwo od kilku dni odkryło że ma nóżki, potrafi przez jakiś czas tak się nimi bawić,że aż miło popatrzeć. Co do prezentów to nie mam pomysłu, szczególnie jeśli chodzi o prezenty dla teściów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś mam prawdziwe urwanie głowy - właśnie jem dopiero śniadanie:( Hepcia u nas jest dokładnie tak samo z tymi regularnymi porami. Maks śpi w wózku na dworze od 12-14.30 czasem 15-stej i raz jak mocniej padało nie daliśmy go do wózka i... w domu spał godzinę. Od tej pory staram się go dawać zawsze do głównego spania dziennego na dwór, bo jak śpi krócej jest nie do wytrzymania;) Elfia mamo - wszystkiego naj dla ciebie z okaji urodzinek🌻👄 i niech Adaś wraca szybko do zdrowia - biedaczek. U mnie też porządki świąteczne leżą i kwiczą - fajne określenie:D;) i nie zapowiada się rychłe uporanie się z nimi:P postanowiłam nie przesadzać w tym roku, w końcu mamy małe dziecko, a poza tym na nowym mieszkaniu jesteśmy dopiero pół roku, więc nie jest brudno;) Kamelia - z kupkami mielśmy dokładnie tak samo:). Dlatego raz dzienie podawałam Maksiowi jabłka (ze słoiczka) mają zdolności przeczyszczające. Z czasem to się ureguluje. Bywa nawet, że Maksia teraz lekko czyści to wtedy podaję mu znów marchewkę;) Ja daję raz dziennie zupkę, a na śniadania i kolację (od jakiegoś czasu) kaszki ryżowe, ale to chodzi głównie o przyzwyczajenie układu trawiennego do innej pracy. Wczoraj zamówiłam krzesełko do karmienia na allegro: na kółkach \"full wypas\", ma dojść w poniedziałek lub wtorek. Dam znać jak dojdzie i jak się sprawuje. Dziś mieliśmy w planie małe zakupy świąteczne (bombki, choinka, itp)bo w końcu S. dziś krócej pracował, ale niestety plan się sypnął. Jakiś kretyn wjechał mu do \"tyłu\" jak wracał do domu i teraz wszystko trzeba pozałatwiać u ubezpieczyciela:P kopnęła bym tego kretyna co to zrobił i pokrzyżował nam plany😠 W poniedziałek mam wolne w pracy:D:D:D więc nie wiem czy uda mi się tutaj zajrzeć - postaram się;) miłego weekandu, jakby co;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja to nie wiem co jest z tymi wypadkami??Dziś mój mąż jechał samochodem od lekarza i jakiś palant wyjęchał za daleko i zarysował cały bok samochodu.Przecież do świąt tego nie zdążymy zrobić...wrrrrrr...jestem wściekła! Chociaż z drugiej strony to wcale źle się nie stało bo to w końcu znajomy oszacował straty na naszą korzyść :p :D ;) Hepcia gratuluje postępou Martusi 🌻 Elfia_mamo wszystkiego naj naj naj z okazji wczorajszych urodzinek 🌻 i z okazji pół roczku Adasia 🌻 oby szybko do zdrówka wrócił U mnie porządków świątecznych jeszcze nie widać bo mam malowanie kuchni buuuu 😭 a już bym chciała żeby to było za mną Maluszek śpi więc coś niecoś posprzątam Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego Elfia mamo z okazji wczorajszych urodzin,no i gorące buziaki dla Majki i Marty:)👄❤️👄❤️👄❤️. Gratulacje dla Marty za przewroty:),u nas pani doktor powiedziała,że Wiki prawdopodobnie w ogóle to pominie,bo doszła do wniosku,że to niepotrzebne i przechodzi od razu do siadania:),no i że bardzo sztywno trzyma nóżki przy stawaniu.Powiedziała,że być może za 2 miesiące będzie chciała już chodzić,no ale najpierw raczej będzie musiała poraczkować. Co do regularności to moja też od jakiegoś czasu jest bardzo regularna,tj.wstaje codziennie o 9 potem śniadanko,o 11 drzemka godzinna,itd.... O sprzątaniu nie wspominam:(,daleko jak tylko może być w polu,i nic nie zmienia się na lepsze,ale olewam to i tak mnie nie będzie w domu,także aby tylko jakoś wyglądało.... Prezenty:(hmmmm....zero pomysłów... Wczoraj w końcu zaliczyliśmy szczepienie,Wiki była bardzo dzielna,prawie w ogóle nie płakała. NO TO PA:),sorry za referat:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziecko wyregulowane totalnie. Przez te pluche i wiatrzysko nie wyszlismy na spacer dwa dni. Rys nie wie, co sie dzieje. Marudzi strasznie, bo zniknal gdzies wozeczek, spacerek i spanko ponad dwie godziny. Marudzi strasznie. Caly dzien mam go przy sobie i albo karmie albo go kolysze i usypiam. Te jego krotkie drzemki mu nie wystarczaja. Sypia jak zaprogramowany - pol godz. z zegarkiem w reku. Niemozliwy jest ;) Kiedy zasnal ok. 13tej postanowilam sie rozerwac i wlaczylam sobie \"The Kid\" czyli \"Brzdąca\" Chaplina. Zakrywalam sie reka zeby nie rechotac, bo misio spal obok. A zaraz potem ryczalam jak bobr. cudny film. Jesli chodzi o prezenty - pusto w glowie. Tata - pewnie szalik, krawat, koszula, albo farby bo maluje. mama - nie wiem zupelnie. siostra - ksiazka pewnie - ksiazki w ogole sa bezkonkurencyjne na prezent no i mąż - z tym najtrudniej chyba, bo nie mam czasu polatac po sklepach. ech.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za życzenia dla MArty. Z samego rana śpiewałam jej sto lat a ona cieszyła się jakby wiedziało o co chodzi. Wszystkeigo najlepszego dla Mai. Jas dziś w tą śnieżycę wybrałam się z Martą do moich rodziców do Torunia. Napadał na mnie śnieg z deszczem i przemokły mi buty ale było fajowo. A Marta była dziś spokojna jak nie ona. I wszystko ją cieszyło. Kamelio czy w zamian za ten kilogram nie podrzuciłaś nam troszkę opanowania. Wielkie dzięki.... A co do postępów to chyba zapomniała czego nauczyła się wczoraj, bo dziś nie obróciła się ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki babeczki za rady pocieszenia i byłam nawet u lekarza, i nadrobiła dziś z kupkami Zosieńka ze ho ho ho :):):): 4 kupki:):):) poprostu musi więcej pić z cycusia po takich zupkach i jabłuszko czas zacząć prezenty: M. ksiazki, sweter, czapka, karafka do nalewki z czosnku, spirytus, czosnek :):):):) eksperymentuje z nalewkami hihihihih mama i tato: zioła wzmacniajace, książki siostrzeniec: koszulka do tenisa, opaski na nadgarstek do tenisa, książki Zosia: zabawki wiszące , ubranka, balsam do kąpieli i to było by na tyle:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Cześc dziewczyny! Duże buziaki dla wszystkich dzieciaczków i dla mojej Majeczki też bo dzisiaj 6 miesięcy skończyła- kupiłam jej taką zabaweczke co jeździ na kułeczkach,świeci i wydaje dzwięki-super! Śmieje się do niej i wodzi oczkami po całej podłodze za tą gąsienicą! Weszłam się pochwalić, że Maja nadal nie śpi od 14 ale wytrzymuje do 19 ( juz 2a dni) i dzisiaj obudziła się o 7.35. Jej marudzenie i częste budzenie na picie herbatki było spowodowane tym, że była lekko chora- pisałam że 2tyg temu miała katarek a teraz od 4 dni miała do tego chrypkę. Byłam u lekarza przepisał - witaminę c, wapno, pulmex na piersiatka przez 3 dni i clemastin przez 3 dni na wieczór( wiem, że on tez uspokaja ale jestem dorej mysli). Dzieki za radę co do przetrzymania jej wożąc ją autem. Zatankowałam przedwczoraj do pełna i miąłm jeździć, ale sama się przetrzymała w domu do 19. alcza - objaw ząbków to też zwazona , zielona kupka , którą dziecko robi kilka razy dziennie, brak apetytu ( czasem bardzo niewidoczny) Co do fotelika do karmienia to chyba kazdy ma inne zdanie. Moje wszystkie koleżanki mają drewniane i taki mi "wciskały". teściowa chciała kupić takie na gwiazdę (to z drewexu za 199zł). Powiedziałam że dołożymy z mężem 80 zł i chcę plastikowe. I kupilismy za 280zł -super opcja, łacznie z regulacja pochylenia siedziska. Później jak Maja będzie miała już przy stole rysować, to wymarzyłam sobie takie krzesełeczko i stoliczek z ikea . Dołączam tabelke i udało mi sie na szybko maję umieścić na "bobasach" ;-) Pozdrawiam i do miłego Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........8700g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26 ...........Maja..............www.majai.bobasy.pl DUŻO DUŻO ZDRÓWKA DLA DZIECIACZKÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila26
Nick ..........Imie dziecka ....Urodziny .....Akt.Waga ....Wzrost madziam......Wiktoria........27 kwiecień.....6330g.......64cm .................Weronika.......27 kwiecień.... 7045g.......70cm Domi25........Zuzia............22 maj...........7600g........65cm .................Wiktoria........22 maj...........6200g........64cm asiek78.......Maksymilian....15 czerwiec.....8200g.......68cm elfia_mama...Adam............15 czerwiec.....7150g.......68cm Lila 26.........Maja.............16czerwiec.....7700g.......68cm sliwkarobaczywka...Alicja....18czerwiec.....7200g.......68cm Burka.............Ula ...........18 czerwiec.....8000g......66cm gumecka......Karolinka.......21 czerwiec.....6300g.......68cm renia1.........Oliwia...........26 czerwca......5810g.......63cm kasmo.........Wiktor..........28 czerwca......7790g.......68cm evka81........Olivier..........02 lipca...........8700g.......77cm agulek.........Rafałek.........06 lipca...........7300g.......68cm edi1978.......Karolek..........07 lipca..........8500g.......ok.70cm bumpy.........Lenka...........13 lipca............6700g.......55cm Kamelia........Zosia............13 lipca...........6400g.......68 cm alcza..........Dawidek.........13 lipca...........7650g ......68cm Anulka.........Kubuś...........15 lipca............7100g.......63cm Optymka......Piotrus.........15 lipca............6710g.......62cm JaMama.......Ryś..............15 lipca............6300g.......65cm Hepcia ........Marta ..........16 lipca ...........8750g.......72 cm Teska78.......Nikoś...........19 lipca............6300g.......60cm Kolorcia........Amelia..........19 lipca............5500g......66cm mamuska1507.Krystian......21 lipca............7300g.......68cm ana 33..........Hubcio.........22 lipca............7400g ......68cm Janina..........Kamilek.........25 lipca...........7800g........ok.71cm Mojreczka.....Tymuś..........25 lipca............5360g.......62cm Gosiaczek26...Wiktoria......26 lipca............6830g........68cm Dora 77.........Łukaszek.....27 lipca.............8000g.......70cm Iwka26.........Adrianek.......30 lipca............6450g.......70cm nick............... imię dzidzi .......www. madziam..........Wiktoria .....................Weronika........ www.wiki.bobasy.pl domi25...........Zuzia ....................Wiktoria......... www.wiktorka.bobasy.pl asiek78...........Maks............. www.maks.bobasy.pl gumecka .........Karolcia ......... www.gumecka.bobasy.pl renia1 ............Oliwia ............ www.oliwka26.bobasy.pl alcza..............Dawidek.......... www.alicja78.bobasy.pl optymka .........Piotruś .......... www.piotrfryderyk.bobasy.pl Mama_Kasia..... Zosia............. www.zosiek.bobasy.pl ana 33 ...........Hubcio............ www.hubus.bobasy.pl gosiaczek26 ....Wiktoria ........ www.gosiaczek26.bobasy.pl Dora 77.......... Łukasz........... www.dora777.bobasy.pl Agulek............Rafałek.......... www.agulek.bobasy.pl Hepcia............Marta........... www.hepcia.bobasy.pl kasmo............Wiktor........... www.wiktory.bobasy.pl Anulka_krak.....Kubus........... www.kubulek.bobasy.pl ....................Tusia............ www.tusiecina.bobasy.pl sliwka............Alicja............. www.sliwkarobaczywka.bobasy.pl edi1978..........Karolek........... www.karolek0707.bobasy.pl Kolorcia..........Amelka........... www.kmrozik.bobasy.pl evka81...........Olivier........... www.evka81.bobasy.pl Kamelia...........Zosia............ www.kamelia.bobasy.pl Lila26.............Maja..............www.majai.bobasy.pl DUŻO DUŻO ZDRÓWKA DLA DZIECIACZKÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, zacznę od życzeń dla wszystkich starszych i najmłodszych. Dużo uśmiechu, słodkości i zdrówka, bo coś ostatnio dopadają nas choróbska. Całusy od moich córeczek. To był ciężki tydzień - oj bardzo. Tato po zabiegu - na szczęcie wszystko jest w porządku. Mama miała mieć pobrany wycinek, ale lekarz zarządał pieniedzy. Gdy mu mama nie dała - stawierdził że nie ma miejsca na oddziale. Z moją mamą była moja siostra, zamiast zrobić porządek, wtargnąć do gabinetu i ustawić lekarza (nastraszyć go), nie odezwała sie tylko zadzwoniła po mnie, że mamę nie przyjmą. Wyobraźcie sobie, jak źle wpływa na moją mamę to czekanie. Dopiero 19.01 będzie miała pobierany wycinek. Tyle się mówi o raku szyjki macicy, ze wcześnie wykryty jest uleczalny.. a jak nazwać to co ją spotkało w szpitalu? W niedzielę wraca mój mąż, więc od czwartku jeżdżę po sklepach i przygotowuję się na przyjęcie:-) Moja teściowa - macie rację, trzeba o niej zapomnieć i żyć dla swoich dzieci. Szkoda tylko, że ona nie myśli o swojej starości, bo gdy już będzie potrzebowała pomocy - to kto do niej rękę wyciągnie? Amelka obraca się z pleców na brzuch, odwrotnie jeszcze nie chce. Chętnie siedzi na kolanach a jak próbuję ją położyć to zaczyna płakać. Co do karmienia sztucznym mlekiem - teraz po tygodniowej przerwie od karmienia (brałam antybiotyk) mała tak się przyzwyczaiła do sztucznego mleka, że moją piersią się nie najada. Zaczęłam jej podawać zupki, najpierw te ze słoiczka. Nie chciała ich jeść, zrobiłąm eksperyment, ugotowałam zupę dla starszej córci, ale na kostce rosołowej, wszystkie przyprawy, zmiksowałam to i podałam małej. Prawie połykała łyżeczkę. Teraz jak nie mam czasu gotować to doprawiam po swojemu zupkę w słoiczku i mała zjada chętniej. Wiem, ze w każdej książce jest napisane że nie można dzieciom przyprawiać, ale co mam zrobić gdy ona pluje jak nie jest doprawione. Gdy przeszłam na sztuczne mleko BEBIKO OMNEO to mała nie ulewała, ale za to zaczęła mi się budzić w nocy. Dostawała herbatkę i spała do 7.30. Teraz już na kolację dostaje moje mleczko i znów śpi jak susełek. Też sie bardzo martwię ze mała raz na 4 dni robi kupkę, jedyne pocieszenie to takie, ze brzuch ja nie boli i nie płacze z tego powodu. Nie chce pić zadnych soków, tylko koperek albo jabłkową z melisą - herbatkę. Chyba zacznę jej podawać ugotowane jabłuszko, może to przyśpieszy opróżnianie. Już sama nie wiem, co mam robić. Zauważyłam że jak chce zrobić kupkę to domaga się herbatki albo cycusia - chyba żeby przepchnąć:-) Co do prezentów pod choinkę to nie mam żadnych pomysłów, moze jak maż już wróci to razem coś wybierzemy. Dzisiaj załatwiałam chrzest dla Amelki. Ksiądz zaśpiewał \"co łaska\" 250 zł. Byłąm zszokowana,a tak nawiasem ile wy płaciłyście? Będzie chrzczona w 25 grudnia. Aż się boję tego całego zamieszania. Ale co tam, każda z nas to przechodzi a niektóre podówjnie i potrójnie, poza tym nie będę już sama i do pomocy będę miała męża (teściowa powiedziała ze nie przyjdzie:-)) Z resztą na święta będzie tyle żarcia, że wszystkich sie ugości:-) Jutro idę na próbę przed chrztem i do spowiedzi. Szkoda mi słów by wyrazić opinię na temat dawania rozgrzeszeń dla ludzi będących w wolnym związku. z resztą znam to - siostra wyszła za rozwodnika i dopiero po kilku latach dostała rozgrzeszenie (a moze ksiądz w konfesjonale był niedosłyszący?:-) bo w katolicyźmie bardzo rzadko się to zdarza. Amelka też śpi i jada regularnie co do godziny, a teraz jak taka pogoda za oknem to ubieram ją ciepło, wsadzam do wózka, nakłądam na wózek folię przeciwdeszcz. i stawiam ją na balkonie. Dzisiaj spała od 12.30 do 17.00 ale o 15.00 zabrałam ją już do domu i dalej spała. Bałam się już ze coś jej jest, sama ją rozbudziłam o 17.00, moze jej się pory dnia pomieszały, ale wątpię bo o 19.00 znów zasnęła. To pewnie ta pogoda. Jeszcze raz wszystkiego co najpiękniejsze dla WSZYSTKICH soleniazntów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko dla wszystkich zyczonka skladam.❤️ mam duzo pracy w domu bo swieta ida a mala nadal chora wiec tez duzo uwagi trzeba jej poswiecic. Ale juz jej lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolorcia-wybacz,ale ja bym tyle nie zaplaciła za chrzest,ja płaciłam 50 złotych,przecież to nie jest msza tylko i wyłącznie dla Twojego dziecka tylko dla wszystkich,a dziecko jest chrzczone przy okazji i zajmuje mu to wszystko łącznie może z 15 minut.To skandal w biały dzień!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadłyśmy na drugą stronę:((buuuuu....To efekt zbliżających się ŚWIĄT.Dlatego wpadam tylko odświeżyć:);pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuu Ale wszystkich wywiało. Wszyscy sporzątają? My się śmiejemy, że u nas Wigilia powinna być najdalej w poniedziałek tak mamy wysprzątany domek. Sądząc, że MArta nic nie pozwoli mi zrobić zabrałam się za sprzątanie już na początku tygodnia. i udało się ... Jestem bardzo zadowolona. A tu jeszcze tydzień do świąt. Do tego czasu to od nowa będzie trzeba sprzatać hehe. Mam też już zrobione uszka do barszczu, paszteciki i pasztet i pieczeń rzymską. Wszystko pomrożone i czeka na ocieplenie hihih Marta jest coraz słodsza i coraz bardziej kumata. Uwielbiam ją....nawet jak się wścieka choć czasem sił mi brak. Kolorcia - 250 zł to kosmicznie dużo my daliśmy 100 a i 50 podobno by wystarczyło. Jutro pewnie nie zajrzę wiec wszystkiego najlepszego dla Alii i Uli które kończą jutro pół roczku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od rana latałam z Adasiem po lekarzach. Najpierw dostał sraczki po syopkach (clemastine i panadol), potem wysypki po biseptolu. Na pogotowiu nawiedzony doktorek, który nie słuchał mnie zbyt uważnie, nakazał wręcz odstwić od piersi, podawać wyłącznie kleiki na wodzie. A przecież mówiłam, że biegunkę już opanowaliśmy. Potem inna lekarka podejrzewała, że to gorączka trzydniowa, która kończy się 3ego dnia wysypka właśnie. Na koniec wylądowaliśmy u laryngologa, który oznajmił, że mamy odpuścić sobie biseptol i zakraplać tylko uszy 2 x dziennie. Jaki z tego morał? Że jak kiedykolwiek po lekach wasze dzieci dostaną wysypki, biegynki, czy duszności - natychmiast należy odstawić. Piszę o tym, bo ja sama byłam zagubiona, wysypka pojawiła się, oczywiście w piątek wieczorem i nie miałam za bardzo kogo się poradzić. Intuicyjnie odstwiłam badziewie, zwane dalej biseptolem. No dobra, teraz o przyjemniejszych.... Napiszcie, jakie dokładnie kupujecie krzesełka - nazwę, model.. Bo np plastikowe plastikowemu nie równe, widziałam w tesco takie badziewia, że bałabym się w nich umieścić mojego kota, co dopiero Adama. Tak więc, jak macie już sprawdzone modele, to podzielcie się, please. Aha, czy krążyła u nas e-książeczka z zabawkami przeznaczonymi dla poszczególnych kategorii wiekowych? Bo ja bym baaardzo prosiła, jakby ktoś ją miał.. o przysłanie. Mój adres: elfinka1@o2.pl Pozdrawiam wieczorwą porą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początek zyczenia dla spóznionych i dzisejszych solenizantów.ja juz dzisaj wróciłam do \"swojego domu\"nie było mnie tydzien.wczoraj chrzciny.karol był idealny.potem uczta w barze.wszyscy byli nim zachwyceni bo chodził z rąk do rąk.on to uwielbia.nikt nie uwierzył ze on jest niedobry.ksiąc nic nie chciał za chrzciny no i ja sie wycofałam ale mam mame dewotke i nie mogła zniesc mysli ze ksiąc nic nie dostanie.dała 200zł.karolowi krtan juz przeszła,miał biegunke ale nie odstawialismy leku.pił duzo wiec sie nie odwodnił.brałAugumentin.dostałwczoraj pełno prezentów i my na nowe mieszkanie.zaraz ide liczyc kase bo jeszcze mi sie nie chciało.potem cos napisze bo mały wstał.po tygodniu spania u babci tu przebalował całą noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki! Od 2 dni podaję Olivierkowi jabłuszko z marchewką i wiecie co?...Bardzo mu smakuje!Jak widzi łyżeczkę to buzia otwarta już z daleka hihihi :D Kupki u nas są w porząsiu tylko strasznie marchewkowe :P Wczoraj i dzisiaj w nocy spał przecudnie:usnął o 22,a obudził się o 8.30, w tym jedno karmienie o 5.30. Śliweczko dziękuje za książkę 🌻 dopiero teraz odczytałam pocztę. Mam manię zapisywania o której godzinie Olivier usypia,budzi się,zaczyna jeść,kończy jeść,a nawet zapisuję ile kupek dziennie zrobił.Ogólnoie rzecz biorąc to prowadze taki swego rodzaju dziennik ;) :D Jak np.z jakiegoś powodu nie zapisze to czuje się jakoś tak \"pogubiona\" :p -głupie nie? Idę otworzyć bar mleczny :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×