Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Fikusowo witaj;) Jak mogłybyśmy Cię zapomniec :) Matko to ty w sumie możesz już rodzic.... Jedynie czego nigdy nie pamiętam to Waszych terminów porodów. Dawajcie znac jak będzie już po i jak było. Życzę szybkich i lekkich porodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola mama 3
czesc dziewczyny, mam 3 dzieci ,chłopców i też marze o dziewczynce. Cały czas śledze temat planowania płci i licze na sukces. Jesli jeszcze zdecyduje sie na ciąże to musi byc przemyslana i zaplanowana. Poprzednie ciąże były raczej 'pocelowane' w samą owulacje , teraz dokładnie wiem kiedy mam owu ale i tak się boję i trudno mi się zdecydowac to jest 4 dzieci hmm . Nie jest łatwa to decyzja a marzenie z wiekiem coraz większe -córka. Miałam 3 cesarki co tez jest ryzykowne, niby wszystko gra z moją macicą itd podobno rodzą i 5 przez cesarki ale nie wiem czy ryzykowac.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ola mama trojki dzieci
no a co ejsli bedzie 4 chlopak? jesli pokochasz go i bedziesz szczesliwa to ryzykuj ale jesli nie chcesz 4 syna to nie ryzykuj bo szkoda tego dziecka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ola mama trojki dzieci
dokladnie! musisz sobie zadac pytanie czy pokochasz 4 syna czy moze tak jak mama 2 synow wolabys wyrzucic na smietnik! widzisz u niej pragnienie posiadania corki jest tak silne ze kolejny syn to by byla dla niej starszna tragedia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki Ja po usg 4d wrażenia niesamowite dziękuje Bogu że dane mi było zostać mamą po raz 4 dzidzia zdrowa waży 350g termin z usg na 8 grudnia a z miesiączki na 10 grudnia czyli wszystko się zgadza Niesamowite uwidzieć jak dzieciątko daje palec do buzi i zakrywa sie rączkami obraz tak wyraźny i widoczne w kolorze Udało sie :) będzie dziewczynka :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synosiow
super u mnie tez sie udalo mam 4 synow w teraz bedzie upragniona dziewczynka ciesze sie niesamowicie tamte dziecki w tym momecie juz sie w ogole nie licza tylko teraz corcia :D te raczki w buzi na usg cos cudownego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamy trzech synosiow
matko jedyna czworka dzieci? nie wstydzisz sie kobieto? w dzisiejszych czasach to juz patologia :( ale tak to juz jest jak wariatka do skutku chce dziewczynek robic :( brak mi slow:( pewnie na chleb ledwie starcza i nie am co do garnka wlozyc ale w ciazy non stop chodzi :( koszamr :( wspolczuje tym dzieciom :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaa 2 chłopców
mamo 3 synusiów cieszę sie bardzo,że dziecinka zdrowa !!!!!! i gratuluję upragnionej córuni !!! :) fajnie,że jesteś zadowolona z usg 4d - u mnie niestety kiepska jakość była :( a lekarz,który robił mi to usg to on tylko szybko,szybko aby kończyć i kase zebrać :( nawet nie chciał popatrzeć na płeć małej w 4d :( żałuję bardzo a u Ciebie jak wyglądało to usg i jak długo trwało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia 3 synusiow.gratuluje.nawet nie tyle corci co ciazy.ja juz probuje poltora roku.I przestaje wierzyc ze sie uda.Tylko ja mam krotkie cykle.owul.bardzo czesto 9#10 dc.wiec staram sie 5 i 6 lub 5 i 7 dc. i koniec. moze to za wczesnie po okreśie zeby plemniki wytrwaly.ale nie zmieniam tego. probuje nadal.ale pewnie to nic nie da.za daleko i plemniki padaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje serdecznie mamusiu 3synusiow!!!! cudnie!!! ja nigdy nie widzialam na 4d swoich babli!! szkoda! fikusowo jasne ze cie pamietamy....no cos ty!!!! :-))) ola mama pewno ze bierz sie do roboty kochana...nic ci nie grozi!!! skoro mowia ze macica oki to oki!!! dzialaj ostroznie koniecznie!nie przyblizaj sie! wytrwalosc przede wszystkim!! lepiej od reki nastawic sie na dluuugie staranka!!! bedzie latwiej przyjmowac okres kazdego miesiaca!! z tego co pamietam mama 3synusiow tez troszke sie starala...byla wytrwala i ma!! ja znikne na 3tyg! ale odezwe sie niebawem! jedziemy do pl!! buzaki!! i powodzenia!! trzymam kciuki za kazda z was ... za wasze marzenia i szczescie przede wszystkim przy boku slicznych i zdrowych dzieciaczkow!!!! jak najmniej bolesnych porodow!! z reszta potem bedzie nagroda taka dla ktorej mozna zniesc wszystko!!! male kochane bobo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :-) No Fikusowo...pewnie ze Cie pamietamy tylko czasami umykaja w myslach niektore osoby...wybacz ciazowa skleroza ;-) Przypomnij nam na kiedy masz termin porodu...czyzby przede mna??Ja mam na 18 sierpnia czyli juz tuz tuz... i bedzie coreczka,choc starania dzien,poltora przed owulka,ale cieszylam sie ze ogolnie bedzie druga dzidzia,bo tak czesto sie slyszy o trudnosciach w zajsciu :-p Pisz czesciej bo te ktore pozachodzily i sie dowiedzialy o plciach to juz zapomnialy o forum, na ktorym tak czesto i chetnie pisaly...a szkoda :-( Mamoo 2 chlopcow...nie warto sobie strzepic jezyka na te niedorzeczne komentarze i wpychanie nie Twoich slow w tekst...wazne ze my Cie rozumiemy i wiemy co mialas na mysli ;-) Dziwi mnie fakt,ze gin.ktory Ci robil 4d nawet nie przyjrzal sie plci dziecka,zwlaszcza ze za to placilas...ja bym nie popuscila!!! Berniu ja tez sie w tym wszystkim gubie,bo w tabelce nie mozna znalezc daty porodow niektorych osob...Tyle wiem ze przede mna jest Ewelina (ona idzie na cesarke na poczatku sierpnia,ale kiedy dokladnie to nie wiem :-(),potem jestem terminowo ja...a kto nastepny????? Ola mama 3...jesli nie bedziesz zawiedziona czwartym synkiem i warunki Tobie sprzyjaja to czemu nie sprobowac?? Musisz byc emocjonalnie gotowa na obie plcie!!!!!Jesli znasz swoj organizm dosc dobrze,to nie powinno byc problemu...Powodzenia :-) Andziak sporo czasu sie starasz...hmm jesli juz tyle czasu to trwa i nic z tego nie wychodzi to ja bym sie pokusila i przyblizala nawet te pol dnia...U mnie 3 dni bylo za dlugo,a dzien\poltora zafasolkowalam dziewczynkowo ;-) Wybor nalezy do Ciebie oczywiscie :-p A co u mnie...otoz nadal sie kulam,spanie w nocy jest dla mnie mordega,non stop sie budze,chodze siusiu i wstaje jak mnie zlapie skorcz w lydke...a to jest codziennoscia...:-( Lykam wiecej witamin m.in magnez,ale jakos nie dziala.Trzeba bedzie jeszcze pomeczyc sie ok.m-ac ,hee ;-) Pozdrawiam goraco i piszcie koniecznie co u Was ;-) Mamo 3 synusiow,no moje wielkie gratulacje...widzisz marzenia sie spelniaja,wystarczy w nie mocno uwierzyc ;-) Super ze dzidzius zdrowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaa 2 chłopców
Ninka jak byłam u tego lekarza na usg 4d to byłam tak podekscytowana iż "straciłam głowe" nie myślałam.. gin popatrzył na płeć w 2d i powiedział mi na 90 proc. dziewczynka poźniej patrzał w 4d i ja poprosiłam aby zobaczył mi na płeć.. a w tym czasie dzidziuś dostało czkawki i on stwierdził,że już starczy nie będziemy dziecka męczyć,a więc ja odpuściłam :( do domu przyjechalam,ochłonełam i dopiero wtedy uświadomiłam sobie,że on mnie zbył :O zła byłam !!! na drugi dzień zadzwoniłam i mówiłam mu,iż chciałabym zobaczyć płeć na to on mi powiedział,żebym się zapisała na wizyte i już wtedy taniej zapłacę tylko 100 zł bo to usg. będzie w ramach wizyty ale ja już zapłaciłam mu 200 zł. kurcze ja nie wiem jak można nie mieć serce i tak wyłudzać kase od ciężarnych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola mama 3
dzięki , myslę,że pewnie będę troche zawiedziona,ale z 3 synkiem tez byłam na początku,a teraz za nic w świecie nie zamienilabym na dziewczynkę. Dziś 10 dz cyklu ,pewnie zacznę i na tym skonczę w tym m-cu. Boję się też nie tyle synka co samej ciąży, ale może dam radę, a jesli nagrodą bylaby córka, BOSZZZE. No nic zobaczymy, dzięki za fajne odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przyblizam bo mam synka 2 dni przed owul. stosunek byl 9dc a owul.11 dc. wiec maz ma silne meskie plemniki. nie przyblizam bo chce miec poczucie ze probowalam.a jak sie nie uda trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola mama 3, do mamy 3 synków
Mamo trzech synków , nie czytałam całego wątku, kiedy postarałaś się o dziewczynkę w którym dniu cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Jestem tu nowa ale czytam Was od roku albo i dłużej :) Mam wspaniałego synka (ma teraz ponad 14 miesięcy) i planuję w sierpniu zacząć starania o kolejnego maluszka :) Myślałam by spróbować zaplanować dziewczynkę ale tak naprawdę ważne jest dla mnie tylko to by dziecko było zdrowe, z chłopca też będę się tak samo cieszyć (mój synek jest wspaniały i kochany) ...no i chyba z bratem mój synek będzie miał lepszy kontakt ...a poza tym mam całą masę ciuszków po synku :) Moje cykle przed ciążą to była prawdziwa loteria. Po ciąży jest lepiej, owulację mam zazwyczaj w 16 dniu cyklu a faza lutealna trwa 13 dni. Czytała któraś z Was ten wątek http://www.in-gender.com/cs/forums/t/138682.aspx? Z tego co tam piszą to metoda Dr. Shettles'a została obalona, sprawdzono i plemniki z chromosemem X i Y są tak samo szybkie i tak samo długo potrafią przeżyć, w wątku tym jako skuteczną zalecają metodę "0+12" (czyli stosunek zapładniający w terminie 8-20 godzin po owulacji po wcześniejszej 7-dniowej wstrzemięźliwości). Pozdrawiam wszystkie staraczki i te, którym się już udało zobaczyć 2 kreskę na teście ciążowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :) Ola mama 3 ja weszłam na topik w styczniu tamtego roku zaczełam stosować magnez + wapń i pić kakao ustaliłam kiedy mam owu a było to proste bo cykle miałam co 28,29 dni owu wypadała mi z 16 na 17 lub 15 na 16 dc czytałam dużo w internecie na temat planowania i obserwacji własnego ciała Głównie opierałam sie na śluzie wiedziałam kiedy zaczyna się pojawiać i nie starałam się dalej W czerwcu zaczeliśmy starania i kończyliśmy na 9 dc przez 2 miesiące pużniej był to 10 lub 11dc Głównie na 10 dc kończyliśmy w tedy był to ostatni dzień bez śluzu w 11dc zaczynał się pojawiać niewielki biały śluz i tak było co miesiąc Testów nie wykonywałam bo to zbędny stres :) Cykl w którym zaszłam wyglądał tak: 3 marca pierwszy dzień krwawienia 7 marca staranka 12 marca staranka wieczorem , brak śluzu 13 marca śluz zaczyna się pojawiać 15 marca ból po prawej stronie ,ból brodawek śluz nie przeźroczysty rozciągliwy 16 marca ból po prawej stronie ,ból brodawek ,dużo śluzu prawie przeźroczysty rozciągliwy 18 marca śluz gęsty nie przeźroczysty , nie rozciągliwy 9 miesięcy starań cykl w którym zaszłam to już taki był stracony bo od grudnia dałam sobie spokój z planowaniem modliłam sie o dzidzie juz mi było wszystko jedno co będzie jeśli ma byc to w 10 dc przetrwają te 4,5 doby do owu i udało się ale myśli i nastawienie było typowo chłopczykowe, nic się nie zmieniłam, brzuszek szpiczasty, no na usg po kilka razy pytałam się czy napewno bo to nie możliwe Ja płaciłam 250 zł Nagranie trwa 45 minut pierwsze sprawdzał płeć a potem takie prenatalne badanie a po tym przełączył na 4d i oglądaliśmy jak dzieciątko sie rusza i nawet na koniec z pięć minut nagrał jak widać samą pępowinę i nie ma siurka No po prostu cię zbył bo ja nie mogę nic powiedzieć na lekarza świetny fachowiec i studiował w Londynie sprzęt ma nowy zaledwie 6 miesięcy cudo Wszystkim staraczką życzę cierpliwości i MĄDREGO podejścia do planowania płuci i jeśli zaakceptujecie kolejną taką samą płeć to wszystko jest możliwe bo to może wszystko pięknie ksiązkowo wygląda ale to Bóg ma najwięcej do powiedzenia Wróżki , kalendarze chińskie to bzdury w które nie warto wierzyć i wydawać kasę :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mama 3 synusiów, ola mama 3
dziękuję za odpowiedź, u mnie dziś wypada 12 dc,jeszcze nie zaczęłam starań i chyba ten miesiąc juz nie będę,nie wiem. Z obserwacji śluzu to 3 dzień płodny. Może jeszcze sporóbować ? Owu mysle,że bede miała 1 sierpnia, jak myślicie to jeszcze na dziewczynkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola mama 3
jeszcze dodam,że mam 29, 30 dniowy cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo 3 synusiów gratuluje. Wytrwałośc najczęściej popłaca, choc nie zawsze. Andziak witaj, fajnie, ze się odezwałaś. Masz rację, nie przybliżaj się za bardzo. Ja też starałam się rok i 3 miesiące i na 2,5 doby przed i będzie chłopczyk. Wcześniej 2 synków mam z owulacji. Czasem myślę, ze mąż ma same męskie plemniki. W między czasie poroniłam jedną ciążę i tak do końca nie wiedziałam jak to możliwe, ze wogóle w nią zaszłam bo wtedy stosunek był 5 dób przed owulką i w dniu owulacji ale z gumką. Byłam w ciąży ale jak poszłam na 1 badanie ok 10 tc na usg wyszło puste jajo płodowe. Nie wiem czy dzidzia faktycznie była i przestała się rozwijac czy co. Jeśli była to mogła to byc dziewczynka choc wątpie. Może mój organizm toleruje tylko zarodki męskie? Sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czytam was na bieżąco Ja ciągle tęsknie za córką ale mam 35 lat, pół roku temu urodziłam drugiego synka i przez wiek sie chyba nie zdecyduje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola mama 3 Moim zdaniem to już za późno Powinnaś zacząć piersze od 9 lub 10 dc najwyżej nie będzie ciąży i tak próbować z 4 cykle ale jeśli ci się nie śpieszy to na tym 10 dc bym kończyła ja miałam 28 ,29 dc i dopiero przy 9 cyklu starań w 10 dc zaciążyłam choć mówią że to niemożliwe Ja mam syna z 13dc więc oddaliłam się jak najdalej od owu Teraz wiem że zrobiłam wszystko co można było cierpliwość to jedyne potrzebne A jeszcze jedno jak zaczyna ci się śluz płodny to on bardziej sprzyja plemnikom męskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Bernia czytam ale nie pisze bo nie jestem stająca ani oczekująca :) czasem zastanawiam sie czemu tak chce córkę... i nie umie znaleźć odpowiedzi, czuje sie jakoś "niespełniona" jako matka ale przecież jestem mamą dwóch super synów. Na dziewczynki patrze z zazdrością ale zauważyłam że matki samych córek często patrzą tak samo na moich synków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aagaa** to naturalne. Kazdy czuje się spełniony jeśli ma wszystko czego chce. To działa w obie strony. Pani logopeda, która cwiczy z moim synkiem tak strasznie go lubi, że sama mi mówiła że chciałaby takiego chłopczyka w rodzinie. Mówiła że ona miała same córki i teraz córka ma znów córki a tak bardzo chcieliby chłopczyka. Niestety jakos tak jest, ze nie kazdy może miec wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no wałaśnie... nie można mieć wszystkiego Muszę się zastanowić nad 3 dzieckiem, zawsze chciałam dać dzieciom to co ja nie miałam w dzieciństwie - wspólne wakacje z rodzicami, wspólne wypady, większe zabezpieczenie finansowe, realizacje swoich pasji... ja tego nie miałam i mi brakowało a trzecie dziecko to w jakimś stopniu ograniczy.... z drugiej strony mam tylko jedno rodzeństwo i świetny z nim kontakt i jak jestem dorosła brakuje mi większej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to juz jest.widzisz ewik tak jak mamusia3synusow oddalila sie od owul. 4 doby i ma synka. ja mam dzis 7 dc. i nie wiem czy spasowac.probowalismy rano ale synek sie obudzil.wiec nic z tego. a wiecźorem niewiem.zastanawiam sie czy tak wczesnie po @ jajeczko juz dosyc dojrzało? sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy ja dobrze widzę mama 3 synusiów gratuluje :D Fajnie że chociaż innym się udaje widzę że przed Twoimi starankami nie było osłabiania tak? seksik 7 marca a potem 12 więc 5 dni przerwy ? Więc może coś w tym jest żeby jednak nie osłabia codziennie czy co drugi dzień. Jak już mówiłam kilka razy czytałam że te męskie szybko się odbudowują a żeńskie trochę dłużej, lecz też nie za długo bo wtedy giną ... Jak bym miała kiedyś próbować ;) to na pewno te 4 dni przed i bez osłabiania tych plemników. No chyba że by nic nie wychodziło to pomału zacznę się przybliżać. I na pewno zacznę staranka dość szybko żeby znowu się nie stresować że ciągle nic że za duża różnica wieku pomiędzy dziećmi itp. jak tylko mi się unormuje okres po karmieniu to pomału do dzieła bo nie chce takiej wielkiej przerwy pomiędzy dziećmi...Nigdy nie sądziłam że będę mieć troje dzieci :P ale wygląda na to że tak będzie, moja mama się śmiała jeszcze jak w ciąży nie byłam że kto wie może i ona by miała 3 gdybym ja nie była druga. Bo zawsze jej mówiłam że jak będzie chłopczyk to i może będzie trzecie...ale już nie chodzi o tą płeć mój m ma 4 rodzeństwa a on 5 i uważam to za fajne wszędzie jego rodzinka ma do kogo pojechać odezwać się itp. a ja sama bo brat 2 tys.km ode mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×