Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Kurcze dziewczyny właśnie koleżanka mi opowiadała że jej sasiadka przez całą ciąże mówiono jej że to będzie miała chłopczyka całą wyprawkę ma na niebiesko nawet wózek niebieski kilka dni temu urodziła dziewczynkę była w szoku myslała że w szpitalu zaszła pomyłka. dopiero lekarze jej wytłumaczyli że maleńka urodziła się z przerostem warg sromowych to za sprawą hormonów ale to do 3 miesiecy ma samo się wyrównać dlatego na usg wszyscy mysleli że to siusiak :). najgorsze to to że w domciu ma 2 córki i całą ciąze się cieszyli że w koncu chłopczyk bo uniej w rodzinie same baby. Kurcze ale te życie płata figle aż nie idzie w to uwierzyć ;) pozdrowionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista od usg
na pewno nie pomyli płci, bo nie ocenia jej tylko i wyłącznie po zewnętrznych narządach płciowych i jeśli na usg widoczna jest macica, to nie ma cudów i z tego chłopca nie będzie, bo żaden facet nie ma przecież macicy;) no ale to musi być ktoś kto specjalizuje się w ultrasonografii, a nie zwykły ginekolog, a niestety tych pierwszych wciąż jest niewielu i kobiety muszą polegać na własnych położnikach prowadzących ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wiele o tym myślałam i dziwne mi to jest że w 21 wieku to się zdarza niby taki sprzęt a jednak pomyłka była dodam tylko że to ponoć dobry ginekolog, taką mu pacjenti daja opinie no cóż nikt nie jest doskonały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozka30, masz calkowita racje, kazdy z nas jest tylko czlowiekiem, a sprzet to tylko sprzet. Ja mam kolezanke ktora takze spodziewala sie chlopca ( nie planowala plci, to jej pierwsze dziecko i bylo jej to calkiem obojetne ), 3 usg wykazywaly chlopca, a urodzila dziewczynke :) Coz to byl za szok na porodowce! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Moge dolaczyc ? Co prawda nie planowalam teraz ciazy ,ale jest i milo by bylo gdyby pokazal siusiaka ,ale najwaznijsze to zeby dzidzius byl caly i zdrowy..:) A i mam pytanie robilyscie moze ktoras z was test na plec z moczu ?Czytalam o tym i ponoc sie sprawdza,bo wykrywa hormon w moczu mamy meski jesli dzidzius jest chlopcem zabarwia sie na zielono czy niebiesko..Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest taki test ale kosztuje około 150zł.. masz możliwosc sprawdzenia płci juz w 10 tygodniu ciazy natomiast jesli sie okaze , ze to nie chłopiec tylko dziewczynka to co? poddasz sie aborcji bo twój facet chciał miec najpierw syna ?? Powiem ci tak, jest pełno ludzi , którzy oddali by nerkę aby móc miec dziecko niestety rózne metody zawodzą i czasem zostaje im tylko adopcja.. Zastanów sie nad tym jak wielkie masz w sobie teraz szczescie i oby czy to chłopiec czy dzewczynka było zdrowe bo to jest najwazniejsze.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palec serdeczny (ten przedostatni) masz dłuzszy od wskazującego czy nie? bo jesli tak to prawdopodobnie bedzie chłopak, jak nie to dziewczynka (chodzi tu o twój poziom testosteronu a nie zadne przesady)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
len co ty tu za glupoty piszesz do majoweczki... juz nie chodzi mi o palec dluzszy czy krotszy....co juz jest jakas bzdura a o ten post z adopcja....szok!! co ma chcec posiadania dziecka o danej plci z oddaniem go do adopci... Jezusiu calkiem tu wszystkich poj..... ze niby jak corka to odda albo wywali bo jej nie bedzie chciec?? ,albo moze sie wyskrobie,bo w 10 tyg to jeszcze mozna... na litosc Boska!!!! moja znazjoma robila ten test i potwierdzilo sie,ale czy kazdemu na 100%sprawdza sie to nie wiem! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy w ogole jest sens dolaczania sie do tego topiku kogo kolwiek ,bo tu chyba juz nic madrego sie nie przeczyta... nawet nie wiedomo kto tu z jakimi intencjami pisze... i czy ta co niby pisze to czy faktycznie jest w takiej sytuacji czy tylko podszywa sie by pisac glupoty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki Ewiczku nie denerwuj się. Może Len nie miała nic złego na myśli ;) Czasem ktoś źle dobierze wyrazy i inaczej mozna to zinterpretowac. Jeśli ktoś chce robic te testy to niech się bawi. Co komu szkodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki , oooo i Bernia , witam, jak maluszek ? jesli ktoras z dziewczyn mysli ze jak nie pojdzie zaplanowa plci to mysli o adopcji albo o aborcji to jest ograniczona i tyle . jasli decyduje sie na dzieko to wiem ze moze byc pol na pol ja chcialabym synka ale jesli bylaby corka (trzecia to tez super ) chce malenstwo i mysle , takie podejscie ma kazda zdrowa na umysle kobieta:) czesc Ewiczku zapislam maila , dzieki dziewczyny moja kolezanka urodzila trzecia corke i jest cudowna , sliczna i strasznie sie cieszy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu nie wierze w żadne metody planowania płci.. Oczywiście najfajniej jest mieć parkę, chłopca i dziewczynkę ale tak już to jest wszystko poukładane (albo i nie ) na tym świecie, że nie da się mieć panowania nad płcią, przynajmniej jeszcze nie w dzisiejszych czasach. A odnośnie płci, jakbym miała już córkę, to też chciałabym aby drugie było chłopcem i na odwrót.. To jest zupełnie normalne.. Dziwię się tylko niektórym osobom jeśli nie mają jeszcze w ogóle dzieci a tak już im zależy na konkretnej płci... to wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu to podalam ci numer gg a moj meil kochana podam ci na gg... czekam az napiszesz... pozdrawiam witam Berniu!! denerwuje sie nie powiem bo przeciez nawet jesli nie wychodzi oczekiwana plec to i tak kocha sie to dziecko najbardziej na swiecie.... nigdy zadna normalna kobieta nie mysli o niczym zlym... dowiadujesz sie o plci maly szok jest -wiadomo...trzeba to przetrawic. a jak sie ono rodzi to swiata sie poza nim nie widzi!!!! nie patrzy sie na to dziecko z zalem i myslami dlaczego ty nie jestes dziewczynka czy chlopcem!!!! a jesli jakas z poczatku mysli to to przechodzi ....! marzenia oczywiscie nie znikaja ....pozostaja na zawsze ale to dzieko nie traktuje sie jako porazki i nieudanej proby siegniecia po corkowe marzenia!!!! najlepiej w czasie ciazy nie pytac o plec i juz!!!!!! potem latwiej sie wszystko trawi gdy masz dzieciatko w ramionach! jego usmiech i to ze jest sprawia ogromna radosc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się bardzo stresowałam , przed ciaza i na poczatku ciazy a będę mieć chłopca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinaa mamama
Ciekawy temat ktos zalozyl choc tylko 2 ostatnie str przeczytalam i musze sie odniesc do Ewik ktora nie zrozumiala chyba co pisze Leo. bo piszac o adopcji miala na mysli ze tyle jest ludzi bezplodnych ktorzy chcca miec dzieci a oastatecznoscia jest adopcja, a nie to, ze jak ktos sie dowie o plci to odda do adopcji bo chcial inna plec. przeczytaj 2 lub wiecej razy jesli bedziesz musiala i zobacz ze ona nie miala na mysli oddawania nikogo do adopcji a ty jak w w gorącej wodzie kąpana krzyczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinaa mamama
iszac Leo mialam Len@ na mysli oczywiscie tylko zapomnialam nik jak pisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :-) Milo ze jeszcze sie tutaj udzielacie dziewczyny i ze topik nie przepadl :-D U mnie super,Niunka to maly anioleczek ma 2.5 miesiaca i przesypia mi cala noc...wiec sie wysypiam,a spioch ze mnie okropny...pewnie ma to po mamie,hihi ;-) Czasami podczytuje Wasze posty,ale niewiele mam juz do napisania...chyba ze zaczniemy nowy temat...:-) Ally moja kumpela tez byla badana przez 3 gin.i zgodnie twierdzili ze urodzi syna...tez kupila cala wyprawke a rodzina juz tez myslala o dziecku jako ''o nim''...Twa tygodnie przed porodem inny lekarz stwierdzil ze urodzi corke........:-o Szok dla nich i rodziny,ze dobrzy gin.nawet sie myla :-\ Majoweczka tez slyszalam o tych testach...nawet ogladalam je na ebay'u (koszt ok 90zl) i zastanawialam sie czy kupic...ale one to byly w takim pojemniku z czyms i jesli dodaloby sie mocz to zmieni barwe...juz nie pamietam ale chyba pomaranczowy dla dziewczynki a zielony dla chlopca. Ale czy sa one godne zaufania to nie wiem... Lena o tym palcu to bzdura totalna...z reszta masz wiele przesadow,zabobonow ktore mozna na necie wyczytac a jak sie to ma do plci to kazda sobie moze odpowiedziec...jedne niby sie sprawdzaja a inne to kompletna bzdura.Jesli chodzi o planowanie plci,to zastanawiam sie co Ty tu robisz jak w to nie wierzysz...moze mialas zbyt malo wiary...Mozna ja zaplanowac,tylko nie kazdej sie to udaje to wiaze sie to z duza precyzja,regularnymi @ oraz zero przesuniecia jajeczkowania..chocby o pare godz! Dochodzi do tego zywotnosc plemnikow twojego faceta...albo totalne szczescie,fuks ;-) Lucynka co do tych nowinek to mi akurat w tym przypadku sie sprawdzilo...przed zajsciem w pierwsza ciaze bylam wyluzowana, nie przemeczalam sie ,zero stresu i synek, nawomiast tuz przed ta druga zzerala mnie chyba mysl posiadania corki,pomiary temp.,sluzu i ogolnie nerwowosc w cyklach spisanych na straty doprowadzaly mnie na stres,lzy...ale jak juz zaszlam w ciaze (po 3 miesiacach staran) to juz plec byla mi objetna bo bardzo chcialam drugie dziecko,choc nie ukrywam od samego poczatku o moim brzuszku myslalam jak o plci zenskiej a nawet rozmawialam o moim dzidziusiu jako o malej kobietce...no i sie udalo :-D Czasami trzeba miec wiare i mocna wierzyc,nawet gdy iskierka jest bardzo malutka...no i oczywiscie modlic sie goraco do Boga :-) Pozdrawiam i milej nocki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ninka :-)
Ninka jestes glupia jak but!!! piszesz : "choc nie ukrywam od samego poczatku o moim brzuszku myslalam jak o plci zenskiej a nawet rozmawialam o moim dzidziusiu jako o malej kobietce...no i sie udalo Czasami trzeba miec wiare i mocna wierzyc,nawet gdy iskierka jest bardzo malutka...no i oczywiscie modlic sie goraco do Boga " tzn co Bernia, Ewik i reszta dziewczyn sa od Ciebie gorsze bo nie umieja sie modlić i nie wyblagały u Boga córeczki? Bóg skarał je synami ? Ich synowie sa gorsci od twojej durnej coreczki? piszesz tak jakby synowie tych dziewczyn ktore chciały córki były smieciami a twoje paskudna córusia była od nich lepsza! Takie debilki jak ty nie powinny miec w ogole dzieci, jeszcze sie zdziwisz jak twoje córeczk Ci pokaze różki debilka z Ciebie do potegi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihibiskus
Ninka ma racje , wsyztsko w rekach Boga Jak sie jest dobrym czlowiekiem to Bog oddarza ludzi upragniona płcią dziewczynką a złych ludzi karze synami ;) niezle to ninka sobie wymyslilas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O zgrozo znów się zaczyna!!!!!! Dajcie spokój,musicie się czepiać każdego słowa????? Odnośnie tego artykułu to u mnie też się sprawdziło. Len@ mam pytanie, wcześniej pisałaś że stosunek podczas , którego "spłodziliście " synusia odbył się 4 dni przed owulacją ( według twoich obliczeń ) Jakimi metodami określiłaś czas dokonującego się jajeczkowania?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam cykle regularne, co 29 dni. Kluczowym momentem owulacji z reguły jest środek cyklu czyli w moim przypadku 13-15 dzień cyklu. Obserwowałam też w tym momencie u siebie bardzo gęstą wydzielinę z pochwy czyli śluz. Stosunek odbył się 4 dni przed momentem owulacji, wcześniej nie kochaliśmy się od 5 dni bo mój konkubent miał gorsze dni w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym dodać do powyższego aby nie było wątpliwości- nie chodzi mi , że szczyt owulacji jest przez 3 dni (pomiędzy 13 a 15 dniem cyklu wedle mojego 29 dniowego cyklu) tylko dzień pomiędzy - u mnie wynikało to po śluzie. Chciałabym też dodać, że również kalendarz chiński u mnie się nie sprawdził bo wychodziło na dziewczynkę a będzie chłopiec. Jeśli chodzi o kwestię dłuzszego palca serdecznego od wskazującego i zwiazany z tym wysoki poziom testosteronu u kobiet- u mnie się sprawdziło. Miałam podwójne badanie tego hormonu ze względu na przekroczoną normę w ponad połowę. W trakcie badań bałam się , że nie będę mogła zajść w ciaże bo staraliśmy się z narzeczonym od ponad pół roku i nie zachodziłam a ten podwyższony testosteron zwiększył moje obawy- ginekolog zlecił dalsze badania: prolaktynę (bo miałam pryszcze na linii zuchwy i mam troszke wiecej włosków niż chyba normalna kobieta- bo na brzuszku okolicach pępka i piersi- na szczescie są krótkie i blond). Po tych badaniach gdy okazało się , że prolaktynę, tarczycę i inne hormony mam ok dostałam skierowanie na badanie LH i LSH aby sprawdził ilość jajeczek- wynik był rewelacyjny więc testosteron miałam zbadać ponownie po miesiącu. Zbadałam i znowu był podwyzszony o połowę ponad normę, lekarz był zdziwiony i uznał , że może taka moja uroda, mogłam zacząc przyjmować tabletki anty Diane ale powiedziałam , ze chcemy miec dziecko i powiedział aby jeszcze próbować. Tego samego miesiaca zaszłam w ciaze. Czytałam artykuły na temat poziomy testosteronu u kobiet a jego wpływowi na płeć dziecka , dlatego wspominałam o tym palcu serdeczny.. Rozumiem, ze z palcem może byc bzdura ale u mnie sie to po prostu sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stale podczytująca
Len@, strasznie zagmatwane to i chaotyczne co napisałaś. Na przykład nie bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedzieć: nie chodzi mi , że szczyt owulacji jest przez 3 dni (pomiędzy 13 a 15 dniem cyklu wedle mojego 29 dniowego cyklu) tylko dzień pomiędzy - u mnie wynikało to po śluzie. ??? Przecież sama owulacja trwa max 24 h więc o jakim szczycie 3-dniowym piszesz? Mogłabyś napisać konkretnie: w którym dniu cyklu był ostatni stosunek i kiedy Twoim zdaniem był ostatni dzień śluzu płodnego i jak ten śluz wyglądał? W ogóle na jakiej podstawie określasz dzień owulacji u Ciebie? Jak długo obserwujesz swój cykl? Stosowałaś może testy owulacyjne albo mierzyłaś temperaturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce mi się już więcej produkować na tym forum. ..na koniec dodam- Jasne, że owulacja nie trwa 3 dni, u mnie było róznie- raz miałam 13 d.c , raz 14d.c dlatego napisałam o tej rozpiętości. Generalnie podczas owulacji (1 DZIEŃ) miałam bardzo gęsty śluz, ciągnący się jak jajko kurze- książkowy. Stosunek był 4 dni przed moją owulacją i 3 dni po niej więc niech już kazden sobie to zinterpretuje co do płci przyszłego dzicka jak uważa. Ja powiedziałam to lekarzowi, on powiedział , że gdyby dało się rzeczywiście zaplanowac i mieć wpływ na płeć to w chinach czy krajach muzułmańskich rodziliby się sami chłopcy .. Metoda owulacyjna wydaje się sensowna ale ja bym jej nie uważała za sprawdzalną w 100%. Wydaje mi się, że to zależy w dużej mierze od plamników i w meskiej spermie tzn czy ma facet więcej tych meskich czy zenskich oraz poziomu hormonów u kobiety, w szczególnosci testosteronu bo to on faworyzuje (lub nie) komórki meskie i jesli którys plemnik bedzie miał sie dostac to właśnie meski sie dostanie, natomiast przy niskim poziomie testosteronu u kobiety, zfaworyzowany zostanie plemnik zenski. Jest to udowodnione naukowo i według mnie sprawdzalne ale niech juz kazden opracowuje sobie swoje metody, najlepiej to kalendarz chinski albo inne tego typu pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stale podczytująca
Nie miałam zamiaru Cię denerwować;) Po prostu pytam z ciekawości:) A tutaj żadna osoba nigdy nie twierdziła, że metoda przed owulacją i w owulację daje 100% pewności. Jednak w momencie, gdy swoje obserwacje owulacji opieramy tylko na samoobserwacji, czyli bez potwierdzania jej w monitoringu u gina i planujemy córkę absolutnie nie należy współżyć już po owulacji, a już na pewno bez zabezpieczenia. Ty piszesz, że współżyłaś jeszcze 3 dni po rzekomej owulacji więc tak naprawdę nie zachowałaś wszystkich warunków planowania płci i być może dlatego u Ciebie ta metoda zawiodła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Len
Z tego co mi wiadomo, to śluz płodny pojawia się przed owulacją. Więc na moje oko kochałaś się przed owulacją i w trakcie. Gdyby nie było powtórki w owulację można by mówić, że metoda zawiodła a tak mi się wydaje, że się sprawdziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×