Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

mam dwoch synkow tak jak ty....tez marzyla mi sie corunia!!!! oj bardzo ,ale po przezytaniu wielu topikow i sytuacji to zrozumialam ze plec to nie wszystko. oczywiscie postanowilam zrobic wszystko co tylko bylo w mocy by zwiekszyc szanse na corcie i nie miec pretensji ze bezmyslnie dzialalam....ale powiedzilam ze reszta w rekach Boga i jesli on ma dla mnie inny plan to przyjme go z otwartymi rekoma....klócic sie nie bede!!! nie kazde pary moga miec obie plci...zdaje sobie z tego sprawe....z reszta kazde jedno dzieciatko to ogromny dar i radosc za ktory trzeba byc wdziecnym...pomimo ze nasze pragnienia nie zostaja spelnione!!!! ja oczywiscie zycze wam wszystkim malych ksiezniczek....i sobie tez.....bo narazie jeszcze nie wiem kto pod moim serduszkiem zamieszkal!!!!! dzis zaczelam 10tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plukanki octowej tez nie polecam....ja i tak duzo bralam i staralam sie zakwasic srodowisko maxymalnie...walasnie od diety,wapnia po lacibios femine....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik wiem ze polecana jest na dziewczynke dieta wapniowo magnezowa ale czy moglabys tak w skrocie napisac co jadlas? I jak dlugo przed zajsciem w ciaze? Jalubie kawe i czekolade a to chyba nie wskazane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sar-na
witam dziewczynki fikusowo na dziewczynke zaleca sie w diecie unikanie soli,a gorzka czekolada zawiera magnez wiec chyba nie musisz z niej rezygnować;) natomiast kawa raczej go wyplukuje...z tego co wiem podczas staranek u ciebie musi byc bez orgazmu,aby nie zakłocic kwasnego srodowiska,ale otym chyba juz dziewczyny wczesniej pisaly:) moze mnie zechcecie przyjac do grona? jestem w trakcie obserwacji ,wszystkie szczegoly mojego cyklu skrzetnie notuje,poniewaz zamierzam starac sie o synka,a chcialabym ze swojej strony zrobic wszystko o czym wiem i dowiedzialam sie czytajac was,aby pomoc naturze:) oczywiscie dopuszczam mysl,ze moze wyjsc inaczej:P ...ale... czemu nie sprobowac? chce serdecznie pogratulowac amulecikowi123 oraz wzetce i reszcie dziewczyn ,ktorym ostatnio sprzyjal los:) i trzymam kciuki za wszystkie ,ktore sa na tym topiku,piszace i te tylko czytajace:) postaram sie przeczytac ''was'' od poczatku jesli czas mi tylko pozwoli,pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Ja też biorę magnez+wapń+witaminę B6 od kiedy zaczeliśmy się starać o dzidzie to mi się wszystko poprzestawiało i nie mam tak regularnego cyklu jaki miałam może rzeczywiście witamina B6 coś mi poprzestawiała Mamunia 30 u mnie po staremu znowu nic z tego w tym cyklu bo skończyliśmy na 9dc i chyba za wcześnie bo wczoraj dopiero miałam owulke a to 18 dc niewiem czemu tak się dzieje nie rozumie tego A za tydzień wyjeżdżam na wczasy do Egiptu wszyscy mówią że może wkońcu nam się uda zmajstrować Egipcjanke :) a ja mam prawie dostać@ tak bardzo mi to pasuje że jestem taka wściekła że nawet nie chce mi się nigdzie lecieć :( Pozdrawiam wszystkie mamusie te przyszłe i obecne pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fikusowo nie mam zbytnio przeczuc co do plci....napewno inaczej sie o staralam teraz o dzidzie niz z synami!!! bo tam to w najbardziej plodnych dniach byly staranka!!! co do smakow to od razu mowie ze patrzec na to nie ma co,bo np.z pierwszym synem jadlam ogorki kiszone i pilam wode z ogorkow na sniadanie-wiec jak to na chlopca,a z drogim na slodko wiec typowo na dziewczynke...nawet ksztalty brzucha to nieprawda....bo tez mialam inny!!!! trzeba cierpliwie czekac!!! mysle ze mam szanse co do corcie ....ale ja nie chce sie wkrecac ,bo potem boli rozczarowanie...przezylam to z synkiem drugim!!!! lekarz widzial corke a potem stwierdzil na koniec ciazy ze to chlopak!!!! wyobrazic sobie mozecie co przeszlam!!!! gdyby nie pomylil sie i nie zrobil nadzieji to byloby oki a tak musialam to przegryzc...! testy kochana kupowalam na ebay bo jestem w angli od razu duza ilosc -sa tanie....jak jestes w pl to z alegro wez...ja mialam te o czulosci 20mlU sa najlepsze tej czulosci mi sie zdaje bo o mniejszej to dopiero pokaze sie druga kreska jak stezenie LH juz bedzie wysokie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie cos mialam zapisane od kolezanki ,zrodel ksiazkowych i internetowych!!! czytalam to przed starankami caly czas!!!! Ostatni stosunek 3 dni przed spadkiem temperatury poprzedzającym gwałtowny wzrost. Ostatni stosunek najpóźniej 2 dni przed szczytowymi objawami śluzu (rozumianymi jako maksymalna wydzielina, nie jak w NPR) PLANOWANIE CÓRKI: 1)Ustalenie terminu jajeczkowania za pomocą: a) śluzu b) temperatury c) testów owulacyjnych (robionych zawsze w danym cyklu o tej samej porze, najlepiej 2 x dziennie, ja robilam o 14 i ok 22 godzinie, d) bólu owulacyjnego(nie kazda go odczuwa) Gdy wiemy już kiedy mamy owulację, to działamy. 2) od ustania krwawienia do wyznaczonego dnia stosunku możliwie jak najczęstsze stosunki, najlepiej co dziennie. 3)Stosunek zapładniający 4 lub 3 lub minimalnie 2 dni przed owulacją, a potem powstrzymanie się od stosunków nawet z prezerwatywą aż minie kilka dni po jajeczkowaniu. 2 lub 3 dni po jajeczkowaniu można powrócić do stosunków, ale nadal z prezerwatywą. Jeśli ma się skłonności do poronień to trzeba się do tygodnia po owulacji powstrzymać od stosunków. 4)płytka penetracja, czyli pozycja klasyczna (twarzą w twarz) 5)powstrzymanie się kobiety od orgazmu, zwłaszcza podczas stosunku zapładniającego 6)mężczyzna powinien unikać kofeiny, a więc kawy, mocnej herbaty, coli, a zwłaszcza przed stosunkiem zapładniającym. 7)sauna, gorące kąpiele u mężczyzn obniżają seminogram(wiec dobrze gdyby mezowie brali ciepla kompiel przed stosunkiem zapladniajacym,a nie prysznic) 8) kwaśne środowisko w pochwie sprzyja plemnikom żeńskim, ale obecnie nie zaleca się kwaśnych irygacji. jesc!!!! Potrawy słodkie, łagodne, mleczne, dużo wapnia i magnezu czyli: - Dużo produktów mlecznych (nabiału) oprócz słonych serów - Twarożek zwłaszcza, jogurty, kefir, maślanka - fasola, groch (rośliny strączkowe) - brokuły - gruboziarniste kasze - orzechy włoskie - migdały - potrawy mączne - marchew - czekolada - kakao - pełnoziarniste pieczywo (pszenny chleb razowy) - jaja zwłaszcza żółtka - warzywa liściaste (kapusta) - figi - soja - otręby pszenne - zielone warzywa - ryż - cebula - gruszki - groszek zielony - płatki owsiane - papryka - jabłka - miód - kasza manna - masło nie solone - suszone owoce Unikać: Potraw kwaśnych, ostrych, słonych, mało jeść sodu i potasu czyli: - potraw słonych (soli) - pomidorów - sok pomidorowy - ziemniaków - owoców cytrusowych - chleb pszenny - bananów - pestek słonecznika - słonych serów - dużo mięsa zwłaszcza konserwowego - wędlin - pietruszki - mięty - surowe i świeże owoce - woda mineralna bogata w sód - ogórki - cola - kawa - herbata - daktyle - ryby solone i marynowane - szpinak - owoce morza diete sie zaczyna tak pol roku wzesniej ,ale nie zawsze bylam rygorystyczna ,dlatego bralam duze ilosci wapnia i magnezu + lacibios femine zaraz przed starankami!!! wiec dobrze sie zakwasilam tym przede wszystkim!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sar-na!! a tobie zycze syneczka z calego serca!!! oczywiscie na synka to wszystko na odwrot jak przy planowaniu corci!!!! na synka jest duzo latwiej!!!! szczegolnie z testami owu-po pozytywnym tescie zaczekac dobe max dwa i akcja!! wczesniej nie wspolzyc!!!! penetracja gleboka,a orgazm kobiety wskazany!!! powodzenia ;-))))) dziewczynki skopiujcie sobie to jak planowac corke ,by moc zawsze latwo do tego wrocic zeby poczytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula1381
No nie napisałam się i szlak trafił. Powtórzyłam dziś test tym razem quik vue i jeeeeettt:)druga wyraźna kreska tak sie ciesze ze nie wiem czy w pracy wysiedzę. Mamuska 30 nie martw się poprostu za daleko od owulki skończyliście przytulanki. Jedź do Egiptu wybycz się zobacz sfinksa przejedź sie na wielbładzie a za miesiac będziemy ci gratulować:) Fiskusowo i Ewik dzięki za podtrzymywanie mnie w mysli o fasolce i wyprorokowaniu tego co jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula1381
Przepraszam nie Mamuska 30 tylko Mama 3 synów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula hurrrra......łał ale sie ciesze----- ogromne grtuuuuuuulacje............. pamietasz kiedy byly staranka??? to napisz jak to wygladalao u ciebie!!!!!!!!!! buziaki ...oj dzis bedziesz cala w eufori.....hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sar-na
ewik78 dzięki:) tak zrobie!:D musze jeszcze sie w te testy zaopatrzyc... Asiula!!!! gratulacje!!! SUUUUPER!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula1381
W tym roku miałam dość regularne miesiączki 29 i 28 dni. Wyliczyłam na kalkulatorze internetowym dzień owulacji w czerwcu zgodził mi sie idealnie(poprostu czułam ją) w lipcu przesunęła mi się o dni i okres przyszedł dzień wcześniej nie wiem może zmiana klimatu bo byłam nad morzem. W sierpniu wyliczyłam że owulkę powinnam mieć 15-16 lipiec więc przytulaliśmy się 13 w piątek ( dla mnie szczęśliwy bo urodziłam się w takim dniu) i już potem nie powtarzaliśmy tego do owulacji. Oczywiście pozycja klasyczna bez orgazmu i po nogi do góry bo przy synku miałam tyłozgiecie. Owulację czułam 16 i mam nadzieję, że się nie przeczułam i dziewuszka będzie;)Aha i od 3 miesięcy biorę Falvit:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula1381
uzupełnienie do 3 linijki "przesunęła mi się o 3 dni" z wrażenia gubie litery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolietta
Ewik 78 Bardzo dziękuję za wyczerpujacy opis staranek i oczywiście za cenne wskazówki odnośnie dziewczynek. Gratuluję wpasowałaś się idealnie na dziewczynkę. Ja wierzę w tą metodę , ale zdaję sobie sprawę, że to co nam pisane to i tak bedzie. Ja miałam dostać okres 28 sierpnia i dalej go nie ma. Temp. w pochwie ponad 37, a dwa dni po planowanej @ zrobiłam test i negatywny. Mam mdłości, brak apetytu, duże bóle w podbrzuszu, śluz taki biały ciągnacy, a wczoraj fano tak trochę plamienie,ale takie dziwne nie krew. Chyba mam jakieś chormonalne wariacje. Asiula moje GRATULACJE! i już sobie dzidzia zaczyna baraszkować, no cudnie. Sar-na trzymam kciuki, za owocne obserwacje i staranka, ja dołączę jak rozpracuję mój organizm. Całuje Was dziewczynki, fajnie tak sobie zWAmi popisać od razu lepiej mi na sercu.Paaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula gratuluje z calego serca i zycze wymarzonej coruni:))))) Tak wiec tym oto sposobem mamy dwie przyszle mamusie Ciebie i Ewik (narazie) i bedziemy sledzic Wasze losy wiec nie opuszczajcie nas:) Co do Twojego opisu Ewik to jest super extra !!! wszystko ze szczegółami, chyba jutro polece do apteki i zaopatrze sie w ten Mg, cynk wapn i B6, D3 - tylko jak to przyjmowalas 1 x dziennie czy 3x dziennie? A co do tego lacibios famine to rozumiem ze dopiero juz przed samymi starankami - tak? Czyli jeszcze nie teraz bo ja musze na poczatku dokladnie okreslic moment owulacji co bywa trudne bo rozpietosc od 24 do 34 dni nawet!! I czy ten lacibios famine to po skonczeniu okresu az do ostatniego stosunku czy przez caly czas? Co do mojego synka to przyznam szczerze ze wtedy dopiero mialam zaczac sie starac o dziecko ale wyszlo inaczej - odstawilam tabletki antykoncepcyjne ktore bralam przez pol roku tylko (w sumie dla wygody) i zaraz w pierwszym miesiacu zaszlam wiec w sumie nie wiem dokladnie kiedy:/ Ewik nie rozumiem jeszcze za bardzo tego "Ostatni stosunek 3 dni przed spadkiem temperatury poprzedzającym gwałtowny wzrost. Ostatni stosunek najpóźniej 2 dni przed szczytowymi objawami śluzu (rozumianymi jako maksymalna wydzielina, nie jak w NPR)" ?????? W czym sie rozni max wydzielina od szczytu rozumianego w NPR - dla mnie to podobne:/I dlaczego tu 3 dni a to 2 dni stosunek ?? Moze sa to glupie pytania ale kto pyta nie bladzi - a Ciebie Ewik to juz wogole gdyz wydaje mi sie ze spelnia sie Twoje marzenia!!!! Ps. I czy te testy owulacyjne to jakies plytkowe czy paskowe? Sar-na Tobie zycze syneczka- tak cudnego jak moj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanna8701
a ja mam 9 dc i chcialabym dziewczynke :) to kiedy działac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanna8701
zapomnialam dodac ze mam cykle +/- 32 dni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sar-na
fikusowo dzięki:) baaardzo mi się marzy....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolietta ta temp jest mierzona rano przed wstaniem z lozka?? tak o 6czy 6rano??? zaraz po przebudzeniu?? taka ladna tempka moze wskazywac na ciaze ale jesli jest poranna!!! pozniej juz nie ma sensu mierzyc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starająca o córcię
Cześć dziewczyny, ja też zaczynam staranki ( polowanie na dziewczynkę ). Właśnie kończy mi się okres od jutra z mężem działamy.Testy już kupione, termometr przy łóżku, kwas foliowy biorę od 2 tygodni. Od jutra zaczynam obserwację szyjki i śluzu Mam syna ma 6 lat. Pozdrawiam starające, gratuluję mamuśkom. Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co myslicie o mikroskopie owulacyjnym zamiast testów owulcyjnych? Kosztuje ok 100 zl ale ponoc sluzy na wiele lat. Nie wiem tylko czy warto.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo lacibios femine bralam tuz przed starankami ! te do pochwy zakladalam zaraz przed ostatnim okresem bylo ich 10szt. wyliczylam tak aby sie zmiescic przed okresem!!! potem jak juz dostalam okres zaczelam te doustne brac bylo ich 10sz(jedna paczka) bo akurat tyle mialam...jestem w angli i wiecej nie mialam po prostu-uwazalam taz ze i tak dobrze juz bylam zakwaszona bo dieta i dlugo brany magnez zrobily swoje!!! czyli bralam raz dziennie do 10 dc a w 11dni zakonczylam starania!!! ty mozesz wziasc 2razy dziennie,ale to nie jest najtansze bo 10szt koszt 30zl.narazie do obserwacji bierz tylko te witaminy 3x1co napisalam ...wit c tez mozesz pic nawet 2razy dziennie-ja pilam!!! albo kup ten calmazin co wczesniej o nim pisalam 3x1!!!ma wszystko w sobie co trzeba w odpowiednich dawkach! a to czego trudno ci zrozumiec to mi tez dalo do myslenia,bo to sa takie podpunkty z madrej ksiazki o planowaniu plci....ktos mi to przekazal!!! ,,Ostatni stosunek 3 dni przed spadkiem temperatury poprzedzającym gwałtowny wzrost,,-ja do tego nie przywiazalam az takiej wagi bo nie zawsze wystepuje spadek przed skokiem.....ja czasmi mialam spadek a czasami nie! a co do szczytu sluzu to jak to analizowalam to wywnioskowalam ze za szczyt sluzu uwaza sie ostni dzien kiedy sluz mial jakakolwiek z cech sluzu plodnego,a staranka trzeba zakonczyc zakonczyc duzo wczesniej bo na 2 dni przed maxymalna wydzielina.....bo owulka jest zazwyczaj dzien przed szczytem sluzu czyli zaraz przed jego zanikaniem ....a nie gdy sluzu jest najwiecej!!! tego sie nauczylam bedac na 28dni! wydaje mi sie ze dobrze mowie....zawsze ktos moze cos sprostowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolietta
Ewik ja mierzyłam jak juz wstałam , wyliłam kawkę, bo bez niej ani rusz. Potem popołudniu, tak żeby sprawdzić. Ja nie znam sie na tych pomiarkach za dobrze, a dlaczego tylko rano ma sens mierzyc tempke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik ja juz calkowicie zglupialam bo tutaj na forum nie pamietam juz kto to napisal ale bylo cos takiego: ,,Uwaza sie ze ostatni dzien objawow sluzu plodnego jest okresem najwiekszej plodnosci.a szczyt objawu sluzu poprzedza owulacje o jeden dzien!!!!!!" Czyli wg tego owulacja jest po szczycie. Mam to poniewaz kopiuje do folderu wszelkie istotne dla mnie info. Z tego co Ty piszesz to wnioskuje ze owulka jest dzien PRZED szczytem - czy dobrze to zrozumialam. Jakby nie patrzac te dwie opinie sie chyba wykluczaja - jesli nie to mnie poprawcie bo nie jestem w tym za dobra, dopiero 4 cykl sie obserwuje i probuje skumac o co w tym wszystkim chodzi. <skołowana> Lolietta, temeperature trzeba mierzyc rano po przebudzeniu - tylko wtedy pomiar ma sens. I jesli mierzysz ja codziennie to zawsze o tej samej godzinie np o 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanna8701
olały mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanna to zalezy od wielu czynników, nie mozna prosto stwierdzic kiedy masz zaczac. Kiedy masz owulacje? Jesli wiesz dokladnie kiedy ja masz i starasz sie o dziewczynke to poczytaj wczesniejsze posty - wszystko jest wytlumaczone bardzo przejrzyscie. Ale stosunek powinien byc (ten ostatni) jakos 3 dni przed owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×