Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

A jednak przyszła @ co do godziny :(:(:( a co mi pozostało zrobiłam sobie mocnego drinka i tyle:(:(:( w dodatku sama w domu :( masakra!!!. No nic dziewczyny chociaż Wam Życzę szczęscia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz AgataB cykle mam 31 -32 owulke mam 18-19 dzień cyklu starania były 16 dzien cyklu potem pauza, sama już nie wiem czemu te plemniczki nie przetrwały:(:( teraz w tym miesiącu sprubuje 17 dnia cyklu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy teraz starania rozpocząc 16 czy już 17 dnia cyklu boję się trochę żeby nie przedobrzyć !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem zakoncz 16 starania, i to nawe ze 3 mc koncz na 16dc jeśli to mozliwe. Czytałam z jedna kobieta starała sie 9,10i 11 dc(kilka mc)przy owulce 14dc i nie zaszła a potem 9 dc i zaszła i byla w ogromnym szoku. Moze zrób tak najpierw wczesniej osłabcie plemniki, a potem staranko np.10,12,13 a potem dopiero 16 moze wtedy sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozko przykro mi!!tule mocno! zadalas pytanie takie,,nie wiem czy teraz starania rozpocząc 16 czy już 17 dnia cyklu boję się trochę żeby nie przedobrzyć !!,, chyba nie rozpoczac a zakonczyc!!!hehe ,,to na bank drink...,, 17 to juz za blisko wedlug mnie... i nie robilabym 3dniowej przerwy przed ostatnim strzalem jak agatka sugeruje a max 1.5 to tez zawsze o pol dnia wiecej maja na regeneracje....nie znaczy ze jak teraz nie zaszlas konczac na 15dc ze nie uda ci sie w nastepnym dokladnie w tych samych dniach...tak jak agatka napisala,ze jednej dziewczynie nie udalo sie na 10dc ,a potem na 9 skonczyla i trafila. wojcik to poleca nawet tylko o pol dnia sie przyblizyc,max do 1....i tak przez 3mies!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i masz rację ewik, wkońcu Ty jestes prawdziwą specjalistką:) fajnie ze jesteś na tym forum A doradzisz mi o tym co pisałam, ze testy w tym mc nic nie pokzały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko sorki musialam przegapic...zaraz poszukam co tam o tych testach pisalas... sie okarze jaka ja specjalistka ...hehe ale 3dni przerwy to odpada.... ;-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko wiec tak to ze w tym cyklu nie wychodza ci jeszcze testy,a robilas je prawidlowo i przestrzegalas nie picia przez 2-3h. a normalnie juz wychodzily to nie oznacza ze owu nie bedzie,tak samo to ze mamy pozytywny test nie oznacza ze owu sie odbedzie...dodatkowo dzieki tempce mozemy powiedziec czy byla owu.... nigdy tez nie mozemy powiedziec ze u mnie w cyklu zawsze bylo tak czy tak...bo po prostu nagle moze byc inaczej,co nie oznacza ze nie prawidlowo.robotami nie jestesmy...hehe a szkoda bo latwiej byloby planowac ta corke. moze akurat ten cykl ci sie wydluzy i owu bedzie ciut poznie...jak sie chce by bylo jak zawsze to sie chrzani i juz. czasami jest tak ze cykl ma zawsze 28dni a owu i tak pozniej jest ...tylko ze faza lutealna jest krotka.... mierzysz temperaturke??? ,bo cos nie pamietam......bo dzieki niej widac wszystko najlepiej testy ,sluz i cala reszta to tylko dopelnienie calej obserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temperatury nie mierze, opieram sie tylko na obserwacji, testy robie dopiero 2 mc, cykl mam zawsze co 28 dni, od wielu lat- mam szczescie pod tym wzgledem chyba:) syn zastał poczety 14 dc, wiec licze teraz na córke przed owulacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda ze nie mierzysz... a test w tamtym cyklu pokazal dwie kreski w ktorym dniu cyklu....takie mega mocne musza byc,albo dwie takie same albo nawet ta testowa mocniejsza od kontrolnej wtedy mowimy o pozytywnym tescie.... czy jest owulacja w danym cyklu to pokaze monitoring lub tempka....jak jest ladny skok -utrzymujacy sie jakis czas to i owu jest...jak jest wykres plaski to owu nie ma! tak jak pisalam wyzej to te testy pokazuja tylko wyrzut lh a czy dochodzi do uwolnienia jejeczka to nie wiemy.... moze sprobuj z tempka od nastepnego cyklu....wiecej bedziesz wiedziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki.U mnie dziś 28dc,czekam na @ tak od jutra,ale może przyjść tez we wtorek czy środę.O ile w ogóle przyjdzie bo już sama nie wiem,niby czuje się normalnie ale sikam częściej,mam trochę kłopoty z żołądkiem tzn zaparcia,wzdęcia i bóle no i ten biały mleczny śluz-identyczny miałam na początku ostatniej ciąży :-(Nie przypominam sobie żebym miała takie uczucie wilgotności przed okresem w normalnym cyklu a jeżeli już to nie jest on taki biały i płynny.Ten co mam teraz jest płynny jak płodny ale mleczno-biały,nie przezroczysty.Ciekawa jestem i zaniepokojona jednocześnie bo raczej nie liczyłam na ciążę,nie było osłabiania plemników wiec predzej tak na chłopca bym powiedziała:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dziś 16dc, noi własnie wczoraj wieczorem i w nocy czułam owulacje, noi starania były 8dc i 10dc, noi pewnie byłby cud zeby plemniki przezyły az 5 dni wiec w tym mc sie nie łudze, jesli w przyszłym mc bedzie mozlwosc to staranko zakoncze 11dc. Okres powinnam dostać 24 wrzesnia wiec czekam... mamarazytrzy przypomnij kiedy były starania i kiedy owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko ja myślę ze sa szanse ze plemniki przeżyły 5 dni,to nie tak długo i w dobrym śluzie mogły przetrwać.U mnie podobna sytuacja,staranka były 8 i 9dc a owu gdzieś 14-15dc.To jeszcze dłużej niż u ciebie dlatego myślę ze ja to już w ogolę nie mam szans na ciążę w tym miesiącu ale w praktyce rożnie bywa,nieraz plemniki żyją nawet 7 dni.Tak jak u ciebie mieliśmy 2 tygodniowa przerwę przed tymi starankami także niezbyt "dziewczynkowo" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, czy mnie kobitki pamiętacie, ale udzielałam się troszkę na początku roku, w maju urodziłam Maciusia, drugiego synka, który miał być córcią, ale jest taki kochany, że stwierdzam, że płeć nie gra roli, byle zdrowe.....dzisiaj Maciuś skończył 4 miesiące a gdzieś przez myśl mi przechodzi, że kiedyś doczekam się swojej Julci :) na razie dużo czytam na temat planowania płci, ale jak do tej pory w 100% zastosowałam się do tej wiedzy przy planowaniu 2 dziecka i nie mam córci :) Wam kochane życzę, aby planowanie przyniosło zamierzone rezultaty, a przede wszystkim, żeby maluszki urodziły się zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a napisz Enkeli 79 jak u Ciebie doszło do zapłodnienia tzn, w którym dc zaszłaś, jaka długośc cyklu i kiedy owulka? i czy była dieta czy moze też jakieś inne rzeczy... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam cie Enekeli,wtedy byłaś tuz przed porodem.Ciesze się ze wszystko ok i Maciuś zdrowo się chowa.Jak widzisz jest nas tu sporo starających się o dziewczynkę ale jak piszesz to wszystko jest trochę jak loteria-jednym się udaje a innym nie.Nie tylko tobie,ale tez innym dziewczynom wyszli chłopcy a stosowali dietę na córkę i inne wskazówki.Pomimo tego próbujemy,a nóż się uda:-)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze planowac mozemy pomimo gdy innym sie nie udaje.... Enkeli moze sie cos przesunelo w cyklu...bylo oslabianko plemniczkow...bo pamietac tez cie pamietam ale musialabym cofnac sie jak pisalas o starankach!!! tak czy siak gratuluje ogromnie synka...wiadomo ze bys go juz nie zamienila na zadna dziewczynke...ale ta chec posiadania ksiezniczki bedzie zawsze...a szczegolnie gdy on urosnie!!! znam to z autopsji.tylko ze ja nie znalam trikow na corke wtedy,jechalam caly cykl,wiec nie moge powiedziec ze mi sie nie udalo!!!!..najgorzej jak kolezanki maja te corki to juz calkiem sie jej pragnie- to nigdy nie minie!!! moze chwilowo....ale powroci!! i bedzie niedosyt! ale jak mi nie wyszlo to swirowac juz nie bede ,bo to juz trzecie...bez przesady!godze sie z losem i Bogiem i czekam na piekne wnusie !!!!!!!!mnie moze pisana nie jest!!!! ale ty masz dwoch synkow to jeszcze probowac mozesz...i z regoly trzecie jest juz inna plcia ...czego ci zycze z calego serca...i twoim malym mezczyzna tez-napewno beda marzyc o siostrze....bo beda jej kiedys pilnowac....!! Agatka mysle tak samo jak mamarazytrzy ze masz szanse na bobasa po 5dniach!! a ty mamorazytrzy az tak sie nie martw ,nie do konca byl to jednorazowy strzal bo bylo dzien po dniu....fakt ze ta przerwa byla troche za dluga....i one wtedy naprawde sa zregenerowane....a moze nie az tak do konca,bo mowie ci ze gdzies czytalam ze zbyt dlugie trzymanie tez nie wskazane....trzeba to gdzies jeszcze doczytac i dopracowac teorie.... ten sluz to duze prawdopodobienstwo ze ciaze moze wskazywac...tez tak mialam .....musimy czekac.. dobranoc dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dziewczyny no i się obserwowałam, robiłam testy ale sama już nie wiem co robiłam źle. Według śluzu to owulka była 10 lub 11 dnia bo miałam strasznie dużo i takiego typowego na owulacje. Następne dni śluzu brak. Natomiast testy wychodziły tak: 9,10 dzień jedna krecha, 11 dzień dwie kreski. Sama już zgłupiałam i nie wiem kiedy była owulacja. Jeśli chodzi o bóle brzucha, jajników to nigdy nie dokuczały mi w czasie owulacji więc po tym nie mogę poznać. Przypomnę że cykle mam 24-26dniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula1381
Mamatrzy ja też miałam taki dziwny gesty śluz biały i nawet miał taki dziwny zapach i było go duzo juz myslałam że to jakaś choroba i z fasolki nici a tu widocznie na fasolke to było. Jeszcze 2 dni i lekarz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki po weekendzie:) Mamarazytrzy i Agata- wszystko jest mozliwe:) Ewik ktory to juz tydzień u Ciebie? Chce sie jeszcze Was dopytac jak to jest z tymi przytulnkami i oslabianiem plemników? Wiem ze ma byc czesto ale jak czesto. Rozumiem ze mamy sie przytulac przed okresem i zaraz po nim az do 4 dni przed owulacja, tak? Ale czy przed okresem tez ma by czesto? i po okresie najlpeij co 1,5 dnia bo co dzien to chyba za czesto? Jak uwazacie? Pozdrowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropikkooo
mam pytanko:ilu z wam sie dziewczyny udalo,wcelowac w dziewczynke?stosujac te metody podane przy planowaniu plci. bede sie starac niedlugo o drugie dziecko i chcialabym miec coreczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakasia ...wszystko oki u ciebie!! owu wcale nie jest wtedy gdy sluzu jest najwiecej i najlepszej jakosci...ona najczesciej jest jak juz sluz zaczyna zanikac... mysle ze u ciebie owu byla tak wlasnie jak test pokazal a mianowicie 12moze13dc i tego dna sluz wlasnie byl gorszej jakosci...mogla byc jakakolwiek jedna cecha plodnego sluzu ,ale moglas nie zalwazyc ,bo np.byl tylko juz przy szyjce... no i ten 12czy13dc pasuje na owu do cyklu 24-26dniowego! Asiula kciuki za ginka!! fikusowo u mnie dzis sie zaczol 13tc czyli ostatni tydzien pierwszego trymestru. mam nadzieje ze u mnie wszystko oki-usg mam za 9dni! co do przytulanek to przed okresem nie musisz ...daj chlopu odpoczac troszke!! wystarczy po okresie zaczac tak 6-7dc i codziennie lub max 1.5dnia.zakoncz 4dni przed owu lub 3. tropikowo witamy cie wsrod staraczek dziewczynkowych... ilu dziewczynom sie udalo to nie wiem dokladnie ale paru bylo napewno,no i tez byly tu i takie ktore o synka sie staraly i rowniez z powodzenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minutka 78
Cześć dziewczyny u mnie dziś 23 dc, wczoraj strasznie bolał mnie lewy jajnik a także podbrzusze i w śluzie była niewielka ilość "wydzielina" brunatnego koloru..nie wiem co o tym myśleć ????.poza tym jakoś specjalnie nic nie odczuwam...piersi nie bolą jakoś specyficznie .... Jeszcze tylko 5 dni do @...i znając życie przyjdzie co do dnia...no ale cóż co ma być to będzie..nie kupowałam jeszcze testu ciążowego...poczekam te 5 dni i wtedy zobaczymy co i jak :) pozdrawiam Was serdecznie i witam w gronie nowe forumowiczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TYttuara
Hej dziewczyny, Chcaiabym Wam tylko napisać, żebyście nie stresowały się za bardzo staraniami.Wiem, że łatwo mówić, bo sama niedawno pracowicie się starałam i wszystko się udało. Ponieważ debatujecie na teamt testów napiszę jak było w moim przypadku. Staraliśmy się z M przez pół roku, wspomagaliśmy się testami OWU, olejkiem z wiesiołka i przez jakiś czas nawet ziólkami. W miesiącu w którym się udało : testy zawiodły- najpierw jeden pokazał zbliżającą się OWU a dwa kolejne puste, ale mimo to spróbowaliśmy sami nie wierząc że się może udać, bo niby jak bez owulacji? Mąż wcześniej trzymał swoje żołnierzyki ( tak z 7 dni chyba), a po przytulaniu włączyliśmy na dvd film, podczas którego leżałam z nogami w górze ;) o dziwo to był jedyny cykl w którym przed terminem /2 n ie świrowałam.... do tego stopnia, że test i tak zrobiłam 4 dni po terminie spodziewanej @ a drepcząc do łazienki wcale do mnie nie docierało, że jest szansa na dwie kreski... Życzę WAM POWODZENIA :) i zdrowych ciąż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minutka moze to plamienie to bylo zagniezdzenie sie zarodka...tego ci zycze!! Tytuara tobie gratuluje udanych staranek.... jesli chodzi o testy to tez wiemy ze jak test nie pokazuje dwoch kresek nie oznacza ze owu nie ma...tak tez jest w druga strone ...to ze sa dwie kreski to nie oznacza ze owu sie odbedzie!!! to tylko test i blad jest dopuszczalny...a wystarczy wiecej wypic i juz nie wyjdzie!! po opowiadanie wnioskuje ze to na chlopca te staranka byly....trzymam kciuki za wymarzona plec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minutka 78
Ewik78 dzięki za miłe słowa ...może to jest to..... :) ale teraz dalej pobolewa mnie podbrzusze tak jakby lada dzień miała przyjść @...mam nadzieje że nie przyjdzie...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minutka bole podbrzusza sa takie same na@ jak i ciaze...wiec jetem dobrej mysli!!! wierze ze to ednak na to drugie sie zapowiada.....fajowo byloby!! a ja zle napisalam ktory tydzien zaczynam...bo 12 nie 13...czyli mam tydzien do konca pierwszego trymestru!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×