Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość Stellamix
karola666 - tez mysle , ze fajny ten fotelik ichyba go kupię. Wyczytałam na internecie, ze ma pozytywne opinie uzytkowników i przeszedł pozytywnie wszystkie testy zderzeniowe wymagane do uzyskania waznej homologacji UE. Ponadto moja sąsiadka taki używała juz nawet dla 6 miesiecznego bobasa, ponieważ fotelik ten posiada regulacje nachylenia oparcia co oznacza , ze nie trzeba od razu sadzac tylko można ułożyć dziecko w kształt lit C czyli na pól siedząco na pól leżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
dobre jest również to , że fotelik ma duzy zakres wagowy od 9 do 36 kg, wiec trochę posłuży. Mój synek jest dosc wysoki jak na swój wiek i chyba juz zawsze bedzie troche wiekszy od rówieśników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix - Ja tez nie chodizłam do szkoły rodzenia ( na szzescie miałam siostre ktora duzo mi doradzała ..... przy pierwszym dziecku , bo teraz sama wszytsko wiedziałam co i jak . Ehhh ja juz sie nie wypowiadam na temat Zamnefoffa bo szlak mnie trafia ... za takie pieniadze takie podejscie . JEsli chodiz o foteliki jest specjalna stronka które przyszly krashtesty .... jak maz przyjdzie to wam podeśle ;) Tam mozna coś fajnego wybrac ;):) nURSZULA86 pisz o żłobkach bo ja równiez jestem zainteresowana . Zapisałam swojego starszego 1,5 roku temu i dalej czekamy wkolejce masakra jakas .............. teraz jestem na macierzynskim ale od wrzesnia wracam i musze 2-ke dzieciaczków gdzies umieśćić ;) Zaczelismy zastanwiać sie nad prywatnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Dzięki Stellamix za odpowiedź, faktycznie wygląda w porządku. ja się jeszcze nie rozglądałam więc nie wiem jakie ceny są, a muszę się śpieszyć bo co wkładam małego do fotelika to widzę że już czas:) wojtek też jest duży i długi więc też chciałam taki z większym zakresem wagowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Paragon to potrzebny z bobowity jak sie smsa wysyła a w coccodrillo tylko etykiety trzeba, do końca maja. Ja teraz wykorzystałam dopiero kupon z mamo to ja na -20% ale cos tam jeszcze będzie potrzebne na lato tam sa piekne ubrania normalnie wszystkie bym wzięła !!! Ja fotelik do przodu :) kupie recaro albo romer bo z nosika recaro jestem bardzo zadowolona z wykonania i stylistyki bo wiadomo że ma 5 gwiazdek. stellamix - moja mała jest koszmarna dziś przyszła znajoma z dziewczynka do mnie taka która ma roczek jak moja sie rozwyła no masakra jakas nienormalna, tamta krzyczy ta wyje no co za dzieciak. Wstyd mi było strasznie. Mam nadzieję że teraz schudnie trochę bo 8 kg na dziewczynę 5 miesięczną to chyba za dużo zwalam teraz to na szelki za miesiąc sie okaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa moj synek juz w wieku 4 m-cy wazyl 8 kg :) ja staram sie unikac towarzystwa dzieci w wieku ok 2-5 lat, bo moj syn bardzo zle psychicznie znosi takie dzieci, bo to lata, krzyczy biega i jako matka czuje wrecz, ze on nie potrafi sie w tym ogarnac. bardzo fajnie za to, zachowuje sie przy swoich rowiesnikach. Ktoregos razu zrobilysmy z kolezankami spotkanie z 5 babasami, wszystkie z tego samego miesiaca. Ale byl czad, gugały miedzy soba, ciagaly sie za nosy, baraszkowały , a najsmieszniejsze i najbardziej zaskakujące bylo to, ze sie przedzeźniały i papugowały siebie. jeden na brzuch to i reszta tez na brzuchu. jeden macha reka i wali w podloge wiekszosc za nim. no ciekawe zjawisko dla psychologów dzieciecych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Juz myslałam że moja mała tylko taka durnowata normalnie się przestraszyła tych krzyków ta mała już chodzi, biega a ona wydaje sie taka niezdarna a wielkością dobiega do starszych dzieci. Moja jak na dziewczynke to waży więcej jak jej "koleżanki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- w temacie żłobków, to słyszałam dobre opinie o żłobku Maja, mieście się na ul.KEN(o ile dobrze pamiętam...). Ja biorę pod uwagę tylko prywatne. Wiem, że jest jeszcze jakieś przedszkole z nauką języków, koleżanka tam posyłała swojego 2latka i była bardzo zadowolona, niestety zaczął jej chorować i przestała. ja fotelik też zamierzam kupić recaro, teraz mam maxi cosi, ale chyba następny będzie inny. Na szczęście na razie jeszcze nie muszę podejmować decyzji, bo mojej małej jeszcze daleko do 9 kg :) W weekend zamierzam wybrać się do coccodrillo. Ten rabat 20% to na całe zakupy czy tylko na jedną rzecz? aaaaaaq- a nie brałaś pod uwagę niani dla dwójki dzieci? Córkę też zamierzasz posłać do żłobka? Stellamix- zniszczyłam dzisiaj kruszarkę, wrzuciłam ją do sterylizacji do mikrofali, razem z butelkami i się zniekształciła :/ neemi- Ty też zamierzasz posłać Wojtka do żłobka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa myślę, że nie masz co się dziwić swojej córeczce, jej reakcja w stosunku do tego roczniaka w niczym nie odbiega od reakcji mojego synka na takie dzieci. Po prostu bała sie tamtej małej, ona ma dopiero 5 m-cy, jest malutka i delikatna. Ma prawo sie bac, a placz to jest jedyna forma zakomunikowania swiatu, ze sie boi. ja nie mam nic przeciwko dzieciom 2-5 lat, bardziej mam pretensje do matek co poniektórych dzieci, ze nie reagują jak widzą ze ich dzieci specjalnie wiszczą zeby przestraszyc mojego małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
nURSZULA musisz kupic drugą hihihi, zamówić Ci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Ja ze swoją gadałam że jest niedobra i wiszczy a tu chyba jednak nie jej wina. Myślałam że to dzikus taki ta moja czyli mam się nie przejmować? Wszystkie te żłobki jakoś daleko odemnie ale pal go sześc jak będzie trzeba to będe woziła. Na razie siedzę z nia bo słabo się adaptuje do społeczeństwa. Mój jest do 13 kg także jeszcze trochę mam w zapasie. Liczę że waga sie zatrzyma teraz bo w końcu się rusza lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
ula- recaro ma jeszcze foteliki od 9 do 36 kg czyli na długo starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszula małej do złobka teraz nie oddam ( od wrzesnia ) bo uwazam ze jest za mała , a wiem jak bardzo dzieci tam choruja . Ale tez zupełnie inaczej sie rozwijaja wsród swoich rówiesników . Synka planujemy do łżobka a mała z babcia . przynjamniej do stycznia a pozniej zobaczymy jak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
urszula- podobnie jak Ty, na razie nie planuje, ale w następnym roku to bym chciała. Tylko się jeszcze nie ogarnęłam z żadnymi listami, zapisami, ani nic. I nianię muszę poszukać. Jak się sprawdza Twoja? Siwaaa, mój fotelik też do 13 kg, niby jeszcze daleko, ale mały ma już w nim ciasno i pasy już dobrze nie leżą, zaraz nogi będą wystawać. Także z tym przedziałem wagowym to tak niedokładnie, jak dziecko jest duże (długie) to nijak się to ma do rzeczywistości. Dlatego drugi chcę kupić taki żeby na dłużej starczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
neemi - to te recaro wydaje mi się że są na długo i takie sa 2 w 1 . Moja na razie nie wystaje ale nie siedzi nic a nic nawet nie ma ochoty także będę zmuszona i tak i tak do nosika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- tak, bardzo proszę o zamówienie kruszarki neemi- niania spoko, tylko mąż miał 3 tyg wolnego, później przyjechała teściowa i zrezygnowaliśmy, bo bez sensu, tym bardziej, że potrzebowałam jej tylko na jakieś 3 godziny dziennie. A Ty od kiedy potrzebujesz niani? na cały etat czy na pół? siwaaaa- w tym okresie u dzieci tworzy się lęk separacyjny i boi się obcych, moja ma to samo, ostatnio uderzyła w płacz na widok swojego dziadka i wujka, niby ich zna, ale dawno nie widziała :) Wcześniej było ok, a teraz jak przychodzi jakaś koleżanka czy znajomi to zaraz skrzywiona mina albo płacz. Twoja Zuzia przekręca się z brzuszka na plecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Siwaaaa pewnie, ze nie masz sie co przejmowac :) Twoja córeczka to nie dzikuska, tylko mała wrażliwa istotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- mam jeszcze do Ciebie pytanie nie w temacie dzieci :) Chodzi o ekspres do kawy. Czy Ty masz Nescafe Dolce Gusto? Bo chcę kupić małżonkowi w prezencie i właśnie się zastanawiam jaki, bo chciałabym, żeby był w rozsądnej cenie. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Urszula- niani potrzebuję od połowy lipca, czyli trochę wcześniej żeby się synek przyzwyczaił. I na cały etat. Chyba muszę zacząć powoli szukać. Wojtek jakiś czas temu też reagował płaczem na nowe osoby (nawet na tatę gdy nie widział go 2 tyg). teraz mu przeszło, ostatnio wszystkim pozwala brać się na ręce i nie płacze, czasem tylko szuka mnie wzrokiem, czy jestem w pobliżu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
To jestem spokojna o te wiski teraz "_"_ Ula= ja mam express wysokocisnieniowy akurat krupsa nie na kapsułki tylko mieli kawę na bieżąco. Te na kapsułki to przy moim tempie picia i moich koleżanek niewyróbka finansowa a tak kupuje w tchibo w promocji kawe w każdy 1szy piatek miesiąca 50% taniej i mam zapas na pół roku. No generalnie róznie Zuza reaguje np nie lubi jak ktoś na czarno ubrany jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
moj synek tez sie boi ludzi ubranych na czarno, od razu placze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja mała boi się windy. Jak tylko drzwi od windy się zamykają to jest płącz. siwaaaa- a w jakiej cenie ta kawa? :) Ale piękna pogoda wczoraj była, spacerowałam z Olą 3 godziny :) Przesadziłam ją do spacerówki i wreszcie jest spokój, bo w gondoli odstawiała niezłe cyrki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
ULA- ja tez dziś pakuje gondolę do garażu i spacerówkę zakładam zobaczymy jak to będzie. My wczoraj 8 godzin siedziałyśmy na podwórku i jednak taka duża baba w gondoli to już nie pasuje. Moja nie siada ani nie jest taka sprytna ale juz wali nogami i rękoma zdejmuję pokrowiec. Niepamiętam ile ta kawa kosztuje ale chyba 21 zł za pół kg a drugie pół kg gratis i tak do każdego kg czy dwóch tyle samo gratis. Dodatkowo za każdą paczkę pieczątka i 10 pieczątek to pół kg gratis kawy. Możesz wziąśc mielona lub nie. Ja biore w ziarnach i expres mi mieli. ALe ogólnie nie polecam swojego expresu badziew jak nic....wszystko mam popsute moja mała teraz za ucho sie łapie generalnie jej nie boli bo sprawdzałam to może dowiedziała się że ma i sprawdza cały czas czy nie zginęło :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- moja podciąga się do siadania, ale sama nie siedzi :) a spacerówkę mam rozłożoną na płasko :) Ola też łapie się za ucho hehe, więc chyba to normalne :) O cenę kawy pytałam, bo moja mama kupuje ziarnistą Lavazze i byłam ciekawa czy cena porównywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Dla mnie lawazza trochę za gorzka a w tchibo sa też rózne rodzaje i czekoladowa i jakaś aromatyzowana także ja mieszam, tyle mi tego idzie że szok. JEstem ciekawa zdjęc z chrzcin Twoich i moich nie spodziewam sie wow ale zawsze to bardziej profesjonalne niż domowe. Dziś mięsko króliczek zobaczymy jak będzie smakowało z zupka jarzynową która lubi także jest nadzieja. # dzień podaje kasze manne na razie nic tam jej nie wykakuje na buzi ale poczekam jeszcze 3 dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moze macie jakies recepty na kolki??? ehhhhh u nas jakieś fatum.. małaprawie nie spi , ma kolki i ciagle na raczkach :( odnosnie ciagania sie za uszko . nalezy dotknac obok i jezeli nie boli , dziekco nie płacze , tem nie ma , to raczej nic złego sie nie dzieje ;)poprostu taki odruch , nawyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Hej mi pomagał bobotic tylko naprawde trzeba go podawać tak jak napisali 3 razy dziennie po większym jedzieniu codziennie nawet jak nie ma kolek. Napewno odbijanie długie i trzymanie do góry, ja dawałam butelke z króciutkimi przerwami np 90 ml na dwa razy. Nie karmiłam po kąpieli. W sumie to nie dawało rezultatu jak karmiłam piersią ale jak sztucznym to sie sprawdzało. Karmiąc piersią chyba musiałabym pić tylko wodę żeby mała nie bolał brzuch a poza tym jest uczulona na dwucukry z cycki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- przy alergii na gluten, to są przede wszystkim biegunki: kupki z dużą zawartością śluzu i tłuszczu aaaaaaq- ja na kolki używałam również Bobotic i Infacol, oprócz tego Gripe Water- woda koperkowa i herbatka na brzuszek z Humany. Robiłam też okłady na brzuszek z ciepłej wyprasowanej pieluszki. Wszystko to działało na chwilę, ale po 3 miesiącu ustąpiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
o widzisz Siwaaaa ja tez chciałam wymienic swoj ekspres do kawy własnie na krupsa. Chyba Ty tez masz ta firme? Myslalam, ze ta marka specjalizuje sie w niezawodnych ekspresach :) nURSZULA- to mijalysmy sie na tym spacerze o ile spacerowałyscie po parku :) aaaaaaq nie ma złotego srodka na kolki :D trzeba przezyc jakos do 3 m-ca. Nam akurat pomagał najbardziej esputicon i naprasowana do czerwonosci gorąca pielucha, ale jak mowiła Urszula pomaga tylko na chwile. Mozna profilaktycznie podawac Dicoflor - probiotyki w kropelkach do mleczka i polecam jeszcze delicol. Przyczyną kolki czesto jest nietolerancja laktozy, poniewaz do 3 m-ca dziecko wytwarza bardzo male ilosci, albo wcale enzym laktaze, która odpowiada za trawienie laktozy. Delicol wlasnie ma w skladzie tą laktaze Byc moze dlatego kolki w wiekszosci trwaja tylko do 3 m-ca :) bo potem trzustka zaczyna sama produkowac ten enzym. Przyczyna kolki czesto tez bywa uklad nerwowy dziecka. Bardzo duzym wstrzasem emocjonalnym dla dziecka, sa czeste odwiedziny, hałas w domu a anwet za ostre swiatlo. Za duzo bodźców jednym słowem z zewnątrz nie wskazane. Lepiej powstrzymac sie z nadmiarem zabawek, odwiedzin a w szczeg odwiedzin w supermarkecie. Swoją drogą podziwiam niektorych ludzi, jak widze kilkudniowe malenswto w nosidelku w koszu na zakupach. Rozumiem , ze niektórzy nie maja wyjscia, ale inni na pewno przesadzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- no to wygląda na to, że się mijałyśmy :) bo ja spacerowałam po Plantach. Szkoda, że nie wiedziałam, że wybierasz się na spacer, bo akurat chodziłam sama i trochę nudno mi było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×