Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość Stellamix
jezeli chodzi o debridat to bedzie bardzo dobrze, jak zadziala juz po 3 dniach, jednak wiekszosc lekarzy informuje i co wg mnie jest zgodne z prawdą , ze lek zaczyna dzialac po ok 2 tygodniach. W naszym przypadku tak bylo. Dopiero tak ok 1,5 tyg podawania leku zauważyłam jakąs poprawę. Mam pytanie czym zagęszczasz? Bo takim maluszkom to można podawac tylko bebilon nutriton. Wszelkie inne kleiki przy refluksie sa niewskazane i mozna je podawac dopiero po 4 m-cu. Zreszta przy refluksie ostrzegam odpadaja kleiki ryżowe bo one nasilają refluks!! pamietaj o tym. U nas to w ogle nie moge podawac zadnych kleików, ani ryzowego ani kukurydzianego bo Krzys ma po nich objawy refluksowe w postaci zawalonego nosa. Nie pomagaja wtedy nawet wszelkiego rodzaju krople udrożniające noc typu nasivin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
siwaaaa trudno cos powiedziec o Twojej malutkiej bo to czy jest refluks czy go nie ma to juz chyba tylko lekarz moze ocenic. Powiem Ci tylko, ze w stosunku do choroby Krzysia tez byly podzielone zdania co do tego czy ma on refluks czy nie. Jedni lekarze uwazali , ze ulewanie to naturalna przypadlosc niemowląt i mija z wiekiem i nic z tym nie robic a inni kazali leczyc. No ja wolałam leczyc, bo gdybym mu nie pomagała to chyba bym osiwiała przy tych jego placzach, marudzeniach, ulewaniach i tymi wszystkim co z tym sie wiąże. Większość kobiet w ciązy sama doswiadczała zgagę i dobrze wie co to znacz, wiec ja bym nie chciała zeby moj mały miał ją na okrągło. Na ulewanie polecam nawet doraźnie Gastrotuss - syr. Ja go podaje tylko wtedy kiedy maly uleje, albo widze , ze jedzenie mu sie cofa bo ma kwasna mine no i to pomaga. To działa jak rennie tylko ze to jest w syropie i dla niemowląt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix ja własnie nie rozumiem dlaczego urszula nie ma znizki . My moze mamay znizke ze wzgledu na refluks ?? Z tymz e Pierwsza recepte mielismy na mleczko 100% czyli po 22 zł . dokąłdnie tak zageszczam tym ebilon nutriton . PRzy starszym synie zaczełam wsyztsko wprowadzac po 4 msc ... ( z tymz e on nie miał refluksu) wczesniej kleiku równeiż nie podoawalam . ale dzieki za informacje . Stellamix ponawiam pytanie . To kiedy ten refluks całkowicie minie???? i bedziesz mogła podawać wszytsko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na 100% tez nie jestem pewna cy u nas jest refluks . Zobacyzmy czy jest poprawa po tym debredit . Ja jak o nim czytam opinie innych mma to wszyscy pisza ze jest rewelacyjny pod wzgledeem kolek hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
niestety refluks nie upowaznia do zadnej znizki. To lekarz sam decyduje do pierwszego roku zycia. wskazania terapeutyczne to skaza bialkowa, nawykowa biegunka, nietolerancja laktozy, kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
aaaaaaq nie wiem kiedy to minie, wiekszosc znajomych mówiło mi ze ok 8-9 m-ca jak juz dziecko pewnie samo siedzi i wiekszosc czasu spedza w pionie. Co do sapki to nam minela ok 4 m-ca - no ale wtedy dostalismy gasprid i nie wiem czy to dzieki gaspridowi (debridat nam za bardzo nie pomógł) czy dlatego ze z zaspki niemowlęta wyrastają ok 3 m-ca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baisienkia
Czesc dziewczyny, niedawno równiez miałam stycznosc z ta klinika. Zdziwilo mnie, że niektore pielegniarki byly nieuprzejme, niemiłe. Czy tez sie z tym spotkałyscie? Reszta jest tam super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaq- no widzisz a ja dostałam na 100%, ale wzięłam tylko jedną receptę i kupiłam tylko jedną puszkę, bo resztę mam dzięki uprzejmości koleżanek z forum :) Trochę to wszystko dziwne. Wiem, że do pani dr dzwoniły też inne pacjentki z zażaleniami, że dostały na 100%, a wg NFZ można wypisywać na 30% od urodzenia. Dziwne praktyki. Albo zmieniły się przepisy, albo pani dr stosuje jakąś dziwną selekcję Stellamix- rzeczywiście poczułam się urażona. O co tu ku*** chodzi? Najpierw mi mówi, że mleka nie można wypisać ze zniżką do 6 miesiąca, a teraz nagła zmiana decyzji? Zdecydowałam się zostać u tej lekarki, bo mam do niej blisko i poza tym nieszczęsnym mlekiem nie mam do niej zastrzeżeń. Co prawda mam jeszcze mleko od Ciebie i siwej, ale jutro pofatyguje się do niej z prośbą o wypisanie recepty na pepti i zobaczymy na ile mi wypisze, jeśli na 100% to na pewno tak nie zostawię tej sprawy. Skoro wcześniej miała kontrole i płaciła kary z powodu wypisywania tego mleka, jak sama twierdzi, to teraz też powiadomię odpowiednie instytucje i ją mam nadzieję, skontrolują. Dziwne praktyki stosuje ta pani dr. Nie rozumiem o co tu chodzi, ale na pewno nie o dobro pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszula u nie jaK była lekarka w domu na wizycie równiez powiedziała to co tobie : mianowicie ze nie moze od razuwypisac mi leka ze znizka ze przez pierwszy msc musze miec na 100 % , i jak teraz juz byłam dostalismy dopiero teraz znizke . takze spokojnie kochana nie sadze zeby robiła ona jakas selekcje . Wg mnie ona jest swietnym specjalista i nie wyróznia pacjetów .Zobaczysz co ci tera zpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaq- tylko, że lada moment mała skończy pół roku. dalej nie rozumiem dlaczego Twój miesięczny maluch dostał mleko ze zniżką, a moja 4miesięczne wtedy córka nie mogła dostać. Teraz mała ma prawie 6 miesięcy i niedługo będziemy wprowadzać pepti 2, które wypisuje wszystkim, bez wyjątków. A czemu Twoja córka jest na pepti? Z powodu kolek czy ma stwierdzoną skazę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
własnie debridat pomógł mi na kolki bo na ulewanie nic a nic juz mnie męczy to strasznie mam wszytsko zarzygane nie moge jej nosić po jedzieniu wogóle szok !!! Na razie nic nie daje alergolog powiedziała że wyrośnie jak się spionizuje. Oszaleję kiedyś napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
no Siwaaaa jak na mnie teraz po tym co napisałaś to Twoja mała na bank ma refluks. Taka jest moja opinia. Popros lekarza o gasprid w proszkach. Spróbuj chociaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
no Siwaaaa jak na mnie teraz po tym co napisałaś to Twoja mała na bank ma refluks. Taka jest moja opinia. Popros lekarza o gasprid w proszkach. Spróbuj chociaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Widzę że wszystkich całkowicie pochłonął ciepły majowy tydzień:) U Wojtka rewolucja- nauczył się raczkować i wczoraj pierwszy raz sam usiadł. I właśnie mam pytanie, bo on siedzi podparty rączkami z przodu i dosyć chwiejnie- zaliczył już parę upadków- może to za wcześnie? Nie wiecie jak to z tym siadaniem? w sumie to już i tak tego nie cofnę, skoro sam to odkrył, ale ciekawi mnie czy tak właśnie dzieci siadają. Stallamix- pisałaś że sama gotujesz Krzysiowi zupki- jakie warzywa dodajesz? cos oprócz marchewki i ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaq - we wtorek idę do lekarza i zobaczymy jak wygląda sprawa z tym mlekiem. Nie wiem czy wiesz, ale o naszej pani dr pisali w gazie wyborczej, oczywiście w kontekście tego mleka, rodzice trochę rozdmuchali sprawę. http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11233129,Widzimisie_pediatry__Nie_dam_recepty_na_mleko.html neemi- gratuluję Wojtusiowi postępów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
urszula -super że pojawił sie takia artykuł,Pani doktor która nie chce sie przedstawić ?przeciesz nie ma nic sobie do zarzucenia. Ja zrezygnowałabym z takiego lekarza,ta cała sprawa mówi dużo o tej kobiecie skoro strach przed jakimiś absurdalnymi karami stawia ponad dzieci:O to ciekawe czym jeszcze zaskoczy w przyszłości. neemi-super że Wojtuś juz potrafi siadać ,mój maluch siedzi jak go posadze i przytrzymam mu raczki ,ale sam nigdy nie usiadł. U Michasia pojawiły sie ząbki na szczęście bez objawowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wula
cześć wszystkim ,widzę że jest dyskusja na temat mleka, może ktoś mi rozjaśni jak to jest z tym mlekiem na receptę. Ja dokarmiam swego małego od początku, bo miałam za mało mleka już na starcie teraz właściwie już niemal zanikło mi mleko, chociaż ściągam nadal ale tylko po 30-40 ml jednorazowo, dokarmiam go nestle pro 1 od urodzenia próbowaliśmy też bebilonu ha1. Lekarz pediatra nie dał nam recepty na mleko pomimo kolek, twierdząc ze nadal musimy dokarmiać tak jak dotąd. Może mi ktoś powie czy jest możliwość otrzymania recepty na mleko, mały ma 3 tyg i parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
neemi tez gratuluje siadów Wojtusia :) mój Krzys jeszcze sam nie usiadł ale juz niewiele mu brakuje. Tak samo jak u karoli666 jak sie go posadzi i trzyma za raczki to siedzi, ale sam jeszcze nie usiadł. Na rehabilitacji słyszałam , ze dziecko robi wszystko to na co samo jest gotowe. :) nUrszula86 postawa tej pni dr jest tragiczna. Moim zdaniem ona działa wbrew przysiędze lekarskiej jaką składała na studiach, która mówi przede wszystkim nie szkodzic i ze dobro pacjenta ponad wszystko. Ta jej wypowiedź jest tak bezszczelna, ze ja bym juz w ogóle nie chciala mieć z nią nic do czynienie. To po jaką cholere ona jest lekarzem jak patrzy tylko swego interesu. Niech zmieni zawód krowa jedna. A jeszcze, ze zacytuję : " Być może jest to niesprawiedliwe, ale z drugiej strony dlaczego za dziecko alergiczne ma płacić państwo? " te "państwo" szanowna pani to nic innego jak skladki i podatki rodziców tychże dzieci , którzy może jeszcze ciężej pracują niż ona sama, więc niech pani nie pier...... głupot! Ze tez taki głąb ma tytuł dr'a!!! nóz sie w kieszeni otwiera. juz ja bym jej powiedziala. Karola666 ma rację, ze jak nie ma nic sobie do zarzucenia to dlaczego sie nie przedstawi? Jej pensja też idzie z naszych skladek!! Na jej zasraną emeryturę, będą pracować właśnie m.in. te dzieci dla których ona żałuje jedzenia. Oby ona sama miała zawsze co do gęby swojej włożyć. Ona się zachowuje jakby sama dokładała do tego mleka. KROWA!! i to najłagodniejsze okreslenie. bezczelna i tyle. wsytu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
neemi ja gotuję prawie wszystko co jest w miare ekologicznei i zdrowe. Gotuje, kurczaka, królika, ziemniaki, łososia, buraczki, pietruszkę (w b. małych ilościach bo wzmaga refluks) , buraczki, marchewkę, dynię (dostałam mrozona bez nawozów od sasiadki). Ale zeby nie bylo , ze ja taka chojraczka i sama wszystko gotuje, to żeby oszukać swojego synka, korzystam tez ze słoiczków tych wiekszych pojemnosciowo np Gerber po 9-tym m-cu. Dogotowuje swojego ziemniaka, doprawiam koperkiem , dodaje troche przegotow wody, kropelke oleju i miksuje blenderem. Danie wtedy ma smak świeżego obiadu z garnka a nie stęchłego ze słoiczka, zjada chętnie :) jeszcze wracajac do sznownej pani DR - jak jej tak leżą na duszy finanse państwa to czemu sie nie burzy , ze państwo utrzymuje recydywistów w wiezieniu, łoży na leczenie pedofilów i alkoholików, wyklada wielkie pensje dla prezesów firm państwowych. To do cholery jasnej trzeba bylo zostac politykiem!!! wtedy nie musiałby sie bac zadnych kar, bo taką grupę zawodową chroni przecież immunitet. Tak się wymądrza a cymbał jeden recepty nie umie poprawnie wypisać, tylko trzeba chodzić i poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nURSZULA86 a skad wiesz ze to nie dotyczy tej drugiej pediatry??? Ja złego słowa nie moge powiedzieć na nasza pediatre i tyle ... Odnosnietego charczenia u nas w nosku nic sie nie zmieniło dalej to samo ;( Za tydzięń idzimey na szczepinie to moze zmieni nam lekarka ten debridat Dziśbylismy na bioderkach no i mamy pieluchowac sie dalej i tyle za 2 msc do kontroli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Stellamix a te warzywa to masz jakieś swoje, ekologiczne, czy ze sklepu normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
aaaaaaq - sa super pieluchy takie sztywne do pieluchowania na allegro dobrze że omijają cie szelki ale przykładaj sie do tego pieluchwania póki dzidziuś mały. ja myslę że ogólnie to jest wina trochę systemu a troche takich komunistek lekarek co myślą że wszytsko im wolno - jak kiedyś zasłaniają sie durnotami. Uważam że powinna podpowiedzieć jak to ominąć mi kazali iść do alergologa i niech napisze alergia pokarmowa i maja podkładkę i już. Ale jedna wogóle nie chciała mi wypisać a druga wypisała fuul bo powiedziala do mego męża a po co Pan będzie 2 razy chodził. Są ludzie i ludzie. Trzeba wybrac sobie lekarza normalnego nie brakuje teraz tego. A może ktoś wie ja tam teraz w klinice ? ja musze na kontrol iść ale chyba pójde no Nowaka bo mój kochany dr popatrzy na mnie powie że ja zdrowa i juz hehehehe a ja chcę żeby mi ktoś pozaglądał pobadał tylko bez podtekstów dziewczyny ogólnie zbadał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666- gratuluję Michasiowi ząbków, do tego bezobjawowo, tylko pozazdrościć :) Stellamix- Ty i Karola macie w 100% racje, jeśli ktoś nie ma sobie nic do zarzucenia, dlaczego się nie przedstawia? hmmm... Państwo utrzymuje dzieci alergiczne, co za kpina, utrzymuje też stado alkoholików, bezrobotnych, więźniów i innych patologii. Mleka nie chce wypisać, skierowania do alergologa też nie, bo wteierdzi, że to i tak nic nie da. Jednym słowem "Komuno wróć" , wolna amerykanka. Teraz pytanie skad znaleźć dobrego pediatrę? Ta lekarka, którą mi polecałaś, chyba trochę się "pogorszyła", w zasadzie opinie o niej są gorsze, niż kiedyś Skąd bierzesz mięso i warzywa do gotowania obiadów? Warzywa za jakiś czas będę miała od koleżanki z wioski, może też skuszę się i zacznę sama gotować :) aaaaaaq - skąd wiem, że mowa o naszej pani dr? bo mi ten sam tekt wygłosiła jak z nią rozmawiałam. Fajnie, że Ty nie masz jej nic do zarzucenia, ja również uważam, że jako lekarz pediatra jest kompetentna i ma podejście do dzieci, to jednak za mało... Bo dobry lekarz to nie taki co zbada przed szczepieniem i do niego zakwalifikuje bądź nie, tylko potrafi poradzić w sytuacji trudniejszej. wula- kto jest Twoim pediatrą? Jakim mlekiem teraz dokarmiasz? Jak Twój lekarz uzasadnia odmowę wypisania Ci mleka? siwaaaa- też właśnie wybieram się do lekarza na kontrolę, chcę żeby mnie zbadał, zrobił USG i cytologię. Wybieram się już tak od 1,5 miesiąca, ale właśnie dałam Olę na tydzień do dziadków, więc jest okazja, żeby spokojnie się wyrwać. Nie wiem do kogo iść, myślałam o Kurzątkowskich, ale Nowak też ma bardzo dobre opinie, moja kuzynka bardzo mi go polecała. Kto jest Twoim pediatrą? Jesteś zadowolona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaa jak te pieluchy wygladaja do pieluchowania ??? Bo nie wiem jak mam na allegro wpisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiak20
Witam wszystkich :) tak czytam i czytam was od jakiegoś czasu i w końcu trzeba się ujawnić :) Jestem Monika i ok miesiąca temu rodziłam na Zamenhofa. Czytałam poprzednie opinie jednak ja jestem bardzo zadowolona z przebiegu porodu,rodziłam SN i opieki po porodzie.Prawie wszyscy byli bardzo mili i nadskakiwali nad dzidziusiem na każde wezwanie :) Jedynie co mogę potwierdzić to jak masz zabrudzone prześcieradło krwią to nikt ci go nie zmieni do końca pobytu;/ mam też do was pytanie jak to jest z refundacją Nutramigenu?To prawda, że dopiero lekarz może wypisać po 3 miesiącu życia? a przez ten czas trzeba męczyć się kupując na 100%.Dzieki z góry za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
monisiak20 - o mleku i refundacji to na tym forum było już chyba wszystko sięgnij wcześniej do forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiak20
pewnie masz rację:) ale z płaczącym bez przerwy dzieckiem na reku ciezko szukac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisiak20- witaj, co do refundacji mleka to nie wiem, bo ja podaję pepti, ale tak jak napisała siwaaaa wcześniej temat był poruszany. Co do płaczących dzieci na ramieniu, nie martw się, w końcu to minie :) Co do pościeli we krwi, to mi zmienili jak się zakrwawiło nawet dwa razy, ale dlatego, że sama się upomniałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
my z urszulą mamy dzieci marudy nr jeden i dwa na tym forum a i płaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiak20
siwaaa- to moje dziecko bedzie nr 3:) Już mi ręce opadają, cofa mu się pokarm męczy się płacze i prawie wogóle nie śpi przez to;/ Dostaliśmy na początek syrop Gastrotuss miała któraś z was go? czkamy czy zadziała;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×