Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość Stara owca
Iraf moja młoda też tak drgała ;) Też się bałam co się dzieje takie dziwne uczucie, bo to ani kopniaki, ani rozciaganie, czkawka tez nie ale tak jak pisałaś takie trzepotanie. A moim zdaniem lekarza zawsze można a nawet trzeba zapytać jeżeli Ciebie coś niepokoi. U nas w wielkim mieście :D hihihi to do żłobka przyjmują dopiero po skończonym roku. Wcześniej to zapomniej, myslałam, że tak jest w każdym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
tak nURSZULA86 masz racje. Jest troche dziwny, czasami wrecz olewajacy i niemiły, ale jak mial humor to do rany przyłóż :) denerwował mnie czasami bo ja mialam tyle wątpliwosci, a on szybko szybko.... ale jednoczesnie jakos podswaidomie czulam sie bezpieczna w jego rekach. Poza tym to jedyny ginekolog, który jak mnie badał to nie bolało. Jest najdelikatniejszy w tej kwestii. inni potrafili tak łapę zasadzić , ze az plakać się chciało, jakby pomylili ginekologię z weterynarią. Dlatego jeżeli któras moja kuzynka lub kolezanka decyduje się na Lenczewskiego to ja zawsze ostrzegam, ze to nie jest lekarz do pogawędek, chuchania i dmuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem z tych co się strasznie boją, narzekają i przesadnie martwią:) Jak nie wyleci mi to z głowy to może napomknę mu o tym, choć wątpię, bo myślę, że to nic takiego. Zdążyłam się już przyzwyczaić, że w ciąży wiele rzeczy może dziwić a okazuje się to całkiem normalne. Czasem nahcodzą mnie tylko takie "strachy" ale wiem, że to też normalne i dużo wtedy zależy od męża, który dzielnie mi pomaga i wspiera:) Zastanawiam się jeszcze nad czymś co dziś przeczytałam w jakimś artykule: że podczas cc może być również obecny mąż. Trochę mnie to zdziwiło, bo myślała, że tak jak podczas innych operacji to niemożliwe. Słyszałyście o rodzinnym cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
w klinice mąż/ojciec dziecka/partner nie może towarzyszyc na sali operacyjnej przy cc. Jedynie co, to czeka w takim przedsionku do ktorego wynoszą dziecko wyjęte od razu z brzucha. W pokoju jest tez neonatolog, który przejmuje dziecko zeby zmierzyc, zwazyc i zbadac i te czynnosci mogą byc wykonywane przy ojcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iraf- a z jakiego powodu będziesz miała CC? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale będziesz miała CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
mojej małej noga drżała w brzuchu tak szybciutko okazało sie że jak leżała poprzecznie to miała dysplazje bioder i zle ta noga sie układała i na nerw uciskało. nie mogłam np lezec na lewym boku tylko na prawym wtedy nie drżała ta nóżka. Odnosnie Lenczewskiego to jest specjalista a ma poprostu mnóstwo pracy i praktyki wie że jak jest dobrze to jest. On nie dośc że jest ordynatorem to jeszcze na zabiegi każdy do niego idzie typu usuwanie macicy itp. rok poświęcenia dziecku czasu to nic w porównaniu do całego życia. Iraf - ja miałam schizy że urodze wczesniej i w państwowym szpitalu i ni będą chcieli mi zrobic cc i że oślepnę ale n ic nie poradzimy że takie prawo jest ze musi byc skończony 38 tydzien żeby rodzic po ludzku ehhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ula-nie mam pojęcia jak będę rodzić. Po prostu chcę się przygotować na obie możliwości. siwa-zgadza się, takie mamy prawo, dlatego szukamy najbardziej odpowiedniego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, rozumiem, myślałam, że będziesz miała CC. Pamietam jak wszystkie tutaj schizowałyśmy, że nie dotrwamy do ukończenia 37tyg, żeby rodzić u Arciszewskich trzeba zacząć 38 tydz. Ja też miałam straszny lęk pzred porodem w państwowym szpitalu. Chociaż pobyt w prywatnej klinice też ma swoje minusy i nie jest tak super pięknie jak mogłoby się wydawać, to nawet nie chcę myśleć jak jest w państwowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
iraf - jesli chcesz cc to musisz mieć podstawe w formie sikierowania tak jakby od specjalisty ja miałam od okulisty ze względu na oftlamopatie oczną i ja miałam już to w 34 tygodniu ale jak nie ma skurczy to wcześniej to nie trzeba sie spieszyć. Ja jka zajechałam w dzień porodu podłączyli mi ktg i stwierdziły te pielęgniarki że ja mam skurcze przedporodowe a aj nic nie czułam także może to był ostatni dzwonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iraf jezeli chcesz miec cc towystarczy powiedziec dla lekarza prowadzacego , on cie odpowiednio pokieruje;) Wszytsko sie da załatwic . Ja nie wyobrazałam sobie inaczej rodzić niz przez cc . Dobrze ze mnie teraz ciał po tej samej bliznie , wygladam tak jak po pojedyńczym porodzie;) .Jak narazie szew jest czerwony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:) U mnie wskazaniem na cc też mogą byż oczy. Fakt, jeszcze nie byłam u okulisty w tej sprawie, ale z tego co mi mówił kilka lat temu to podczas porodu grozi mi odklejenie siatkówki. Na razie w trakcie ciąży pogorszył mi się wzrok. Wkurza mnie jak piszą artykuły niby speclaliści, że ciąża nie jest odpowiedzialna za pogorszenie wzroku. To ja się zastanawiam skąd u mnie ten skok dioptrii. Faktycznie liczę na to, że lekarz pokieruje mnie co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
iraf- to zapisz się do dr Lenczewskiego takie jest moje zdanie, a kiedy rodzisz? bo tam muszisz chyba 6 tygodni wcześniej ciąże prowadzić żeby tam rodzić ale najlepiej jest od początku tam być bo wtedy lekarz ten co przyjmuje poród wie o Twoich przypadłościach i Twojej konstrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iraf- zgadzam się z aaaaaaq , jeśli chcesz mieć CC, a nie masz wskazań medycznych to mów od razu, pokieruja Cię odpowiednio. Moja kuzynka miała swa razy CC u lenczewskiego, do CC to chyba najlepszy wybór. Na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z ktg na zamenhofa chodze tam od pocztku ciazy teraz jestm w 37tc lenczewski kazal mi teraz raz w tyg na ktg przychodzic ale to nie on mnie bedzie podlaczał? tylko polozna bo on powiedzial ze za 2tyg sie widzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zana101 jak ja była na ktg( w pierwszej ciazy , bo w drugiej ani razu nie miałam robionego) to podpinała mnie chyba połozna . A pozniej zaniosła wynik do lekarza na odczyt ;) do tego który był na dyżuże , nie koniecznie do lekarzaprowadzacego . Ichyba 30 zł zapłąciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Dokadnie tak jak mowila aaaaq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zapisana do Lenczewskiego. Termin porodu mam na koniec lipca, więc mam jeszcze sporo czasu (tak na marginesie-dokładnie w swoje urodziny;)). Jutro jedziemy na pierwszą wizytę. Zobaczymy jak to będzie:) Na razie myślę, w co się ubrać, a raczej w co się zmieszczę, bo w ostatnich dniach przytyły mi bioderka tak, że nawet nie pasują spodnie dla ciężarnej (takie z pasem). Zostają tylko sukienki i spódnice, ale wtedy może będą potrzebne rajstopy. Mam nadzieję, że będzie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Zapowiada się bardzo ciepło Iraf:) powodzenia na wizycie, aj co prawda doktora nie znam, ale fakt wszędzie się o nim dobrze słyszy- chociaż nie, wypisywał mnie z kliniki, ale to tylko kilka zaleceń do mnie skierował i tyle. Dziewczyny, mam pytanie, jak szczepiłyście na pneumokoki to Prevenorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iraf- są takie rajstopy dla ciężarówek :) Fajnie będziesz miała jak maleństwo urodzi się latem, będziesz mogła chodzić codziennie na spacery. Jako matka jesienno- zimowego dziecka stwierdzam, że jesli zdecyduję się na następne to zdecydowanie wolałabym urodzić wiosną lub latem :) neemi- zamierzasz teraz szczepić na pneumokoki? Bo ja też za jakiś miesiąc będe szczepiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graazkaa
Witam, mam pytanie odnośnie pierwszej wizyty potwierdzającej ciąże, gdzie-do jakiego laboratorium lekarze kierują na badnia ile kosztuje pakiet tych badań z krwi i ile kosztuje pierwsza wizyta, czy jest robiona cytologia itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara owca
graazkaa cennik mają na swojej stronie internetowej. Ile co kosztuje jeżeli wizyta jest z cytologią czy bez to będzie i koszt inny. Co do badań to robisz w którym chcesz labolatorium bo i tak za wszystkie badania płacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wula
graazkaa- ostatnio kierowali do laboratorium na kraszewskiego tam pacjenci z kliniki mają 10% zniżki,a koszt badań jest zależny od tego jakie badania Ci zlecą, co do cytologii to nie wiem ,jeżeli jesteś w ciąży to niekoniecznie robią. A koszt jest na stronie kliniki, ale to też zależy od tego jakie badanie lekarz wykona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Tak Urszula, przymierzam się do pnemokoków, tylko widziałam że są dwie szczepionki dla maluchów, o prevenorze słyszałam już dawniej, tej drugiej nie znam, stąd moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wula- mi na wizycie potwierdzającej ciążę w klinice robili cytologię, ale to czy robią zależy od tego kiedy była robina ostatnia cytologia. Komplet badań pierwszych, jeśli sie nie mylę to koszt ponad 200 zł. Ja robiłam zawsze w stacji krwiodastwa. Pierwsze badania obejmują WR, morfologia, mocz, toksoplazmoza, cytomegalia, różyczka, HIV, odczyn Coombsa, trochę tego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Stallamix - mam ten syrop gastruss mam podawać 4 razy dz pomiędzy posiłkami i jeszcze mam jeden lek losec moja mała w nocy nic nie śpi nie wiadomo cze ze względu na refluks czy zęby. Robiłam jej usg brzucha i widziałam przełyk niedomykający się i jedzenie zalegające masakra po 2 godzinach !!!! Jeśli nie pomoże to to znaczy że marudzi przez zęby. Ogólnie moja mała zdrowa waży 8400 ale musze zbadać hormony tarczycy bo może to od tego ale ja składam na szelki i zagęszczanie pokarmów bo kupy jak klej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak któraś z Was będzie chciała wybrać pediatrę, to teraz z całą pewnością mogę powiedzieć, że jednym z najgorszych wyborów będzie pani dr Krupa. Dzisiaj byłam prywatnie u pediatry i żałuję, że tak późno, bo pani dr nie widziała problemu, mimo, że zasypywałam ją pytaniami i problemami, to nie skierowała nas na żadne badania. Kompletny brak kompetencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszula a co sie dzieje z Twoim dzieckiem??? O jakich badaniach mowisz??? . Moj syn kiedys miał na buzce wysypke i ona równiez stwierdizł ze to alergia a niestety sie pomyliła .. ja miałam swoja diagnozei dermatolog potiwerdizł moja diagnoze ...Takze nikt nie jest nieomylny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaq - moja mała praktycznie w ogólne nie przybiera na wadze. Od miesiąca przybrała niecałe 100g. Ma ponad 6 miesięcy i waży 6200, to poniżej 3 centyla. To nie jest normalne. I nie wynika tylko z anemii, którą ma. Każdy lekarz jest dobry jak dziecko jest zdrowe. Co do Zyrtecu, niestety kolejny lekarz potwierdził, że nie powinno się wypisywać go tak małemu dziecku, o maści sterydowej nie wspomnę. Wiem, że lekarze nie są nieomylni, ale są też badania, które pomagają w postawieniu diagnozy, można również skierować do specjalisty, jeśli samemu nie ma się wystarczającej wiedzy. Jestem młodą matką i być może (jak każda lub wiele matek) jestem przewrażliwiona, ale wiem, kiedy coś niedobrego dzieje się z moim dzieckiem. Szkoda, że tak późno wybrałam się do prywatnego pediatry, bo powinnam iść już 3 miesiące temu. Każda z nas wie, jak funkcjonuje polska slużba zdrowia, lekarze mają mnóstwo kwitologii do zrobienia, na której nierzadko skupiają się bardziej, niż na leczeniu pacjentów, ale to nie jest wytłumaczenie. Kompetencja lekarza, to nie zbadanie dziecka przed szczepieniem, ale umiejętność wczesnego zdiagnozowania problemu, kiedy takowy występuje. Szkoda, że pani dr tego brakuje, bo ma dość pozytywne opinie, pewnie, gdyby moje dziecko nie miało problemów zdrowotnych też bym tak o niej myślała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urszula rozumiem o cyzm piszesz . Ale kazda matka ma byc lekarzem swojego dizcka ( ja tak uwazam) . Ja sama swoje dzieic lecze :P ze tak powiem . I któregoś razu juz Krupa mi powiedziała ze to ona koncyzła studia .. w tym kierunku itp;) Ale ja mam to gdzieś .. mowie jej od razu co lezy mi na sercu i tyle i jaka chorobe ja podejrzewam Tak samo teraz u córki podejrzewam ta wiotkośc krtani a nie reflux . I co stwierdizłą druga pediatra dlaczego mala nei przybiera??? Kurde to moja małą juz wazy ponad 5 kg a ma lekko ponad msc ;>:> Szkoda ze nie zareagowałsc wczeniej , ale z drugiej strony lepiej pozno niz wcale . To teraz mozesz isc do dr Krupy i powiedziec jej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dziwne ze ona nie widziała ze dziecko nie przybiera??? PRzeciez mozna było skeirowac na badania tak???? A ty nic jej nie mowiłaś o tej wadze??? Ze chcesz skeirowanie do specjalisty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×