Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość JULIA2011
to zazdroszczę masz już to wszystko za sobą!!! Ja cztery lata temu rodziłam, ale muszę przyznać, że już się zapomina ten ból, tylko jakoś teraz większy strach niż przedtem mimo, że poród wspominam bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż, pewnie za kilka lat znowu mnie to czeka(czytaj nocne pobudki, kolki, nieprzespane noce...) :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
to wszyscy przeszli na priv taka cisza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaa871
buuu ja się wyżalę bo nie mam komu...19 wrzesnia minął mój termin porodua mały dalej nie chce wyjść. W piatek mam umówioną indukcję, ale moj dr stwierdził że pozwoli mi na jedną próbę porodu sn a potem bedzie cesarka bo Maruda duża(4kg). Najgorsze jest to, że ostatnio byłam na grzybach, 4 godziny po lesie łaziłam, do męża sie przytulam spaceruję, sprzątam gotuję i nic na mnie nie działa, a ktg pokazuje zerowe skurcze, od czasu do czasu coś tam skoczy w góre i tyle. Jest mi ciężko, no ale wiadomo, mam maluszka w brzucholu, więc nic dziwnego. Wkurza mnie tylko to, że każdy się pyta kiedy urodzę, jakbym znała odpowiedz, albo czy już urodziłam(przecież nie trzymałabym tego w tajemnicy), a widząc mój ogroooomny brzuch kiwają głową z niedowierzaniem i debilnym uśmiechem. Dodatkowo każdy jest ginekologiem i położną w jednym i każdy daje swoje zajebiste rady jakby mi były potrzebne, nikt nie rozumie, że nie działają na mnie zupelnie żadne sposoby...Bardzo chciałam rodzić naturalnie, ale skoro mój lekarz kręci głową z niedowierzaniem to tracę nadzieję. Myślałam, że inaczej to będzie wyglądało: odejda mi wody albo dostanę skurczy... No trudno... Dobrze,że Maluch ma tam dobrze, serducho fajnie pracuje i wygląda na zdrowego chłopca... No to tyle żali ode mnie,...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaaa871- ciesz się ostatnimi chwilami "wolności" i wyśpij się, bo później może być ciężko :) powodzenia, 3mamy kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jest z refundacją mleka (Bebilon Pepti) po pierwszym roku życia? chyba już nie jest refundowane,prawda? A żeby dostawać receptę to trzeba przedłożyć kolejne zaświadczenie od alergologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- z okazji pierwszych urodzin ( jeśli dobrze pamiętam były dwa dni temu?) życzę Krzysiowi dużo zdrówka i samych pięknych chwil beztroskiego dzieciństwa, a Mamusi dużo cierpliwości i spokoju :) Do życzeń dołącza się jego forumowa "koleżanka" Ola :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
mnie pytanie ty jeszcze nie urodziłaś ? doprowadzało do szału także każdy chyba tak ma z tymi terminami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
nUrszula dziekuje za pamiec :) no tak ja juz nie mam w domu niemowlaka, mam DZIECKO :) tylko patrzec kiedy zacznie żądać kieszonkowego. z tego co ja słyszałam to nfz od m-ca lub dwóch znowu refunduje mleko po 12- tym m-cu zycia pod awarunkiem, ze jest wazne i aktualne zaswiadczenie od alergologa . Moja kolezanka słyszała to od swojej pediatry. Mi aktualnie zaswiadczenie sie skonczylo. Czekam na pania dr Talecka az znowu będzie dostepna i bedziemy robic badania i albo bedzie zaswiadczenie albo nie. Narazie mam jakies zapasy. Jezeli z badan krwi wyjdzie ze nie ma alergi to bede musiala kupowac bebilon pepti na 100%. Trudno. Na inne mleko nie zmienie, bo po trzech próbach za kazdym razem albo wychodzila, biegunka i goraczka, albo mega zaparcie z goraczka i szorstkie policzki oraz ból brzuszka. Niektórzy alergolodzy uwazaja, ze pomimo wszystko dziecko powinno do 3 roku zycia pic juz te mleko modyfikowane które zaczelo na poczatku. Ja chyba tez jestem takiego samego zdania. jak tam u Was dziewczyny ze zdrowiem. My sie z Krzysiem pochorowalismy. Walczymy z katarem od ponad tygodnia. Ja zaraziłam sie od Krzysia. Mam nadzieje, ze niedługo sie to skonczy bo juz mam serdecznie dosc jego nosa i walczenia z udrażnianiem, odtykaniem, wciskaniem leków. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
urodzinki były wczoraj , ale impreza bedzie za 1,5 tyg jak wyzdrowiejemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
wlasnie nie do konca. Dzwonilam juz kilka razy w tym tygodniu , ale nikt nie odbiera tel/ w gabinecie a w rejestracji zadnej "krowie" nie chce sie dowiedziec kiedy pani Dr wraca. W tej rejestracji to maja problem ze wszystkim. po co one w ogóle tam pracuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Bakterie-w-plynie-dla-dzieci-w-znanej-sieci-sklepow-Oddaj-go,wid,14969502,wiadomosc.html ja uzywam, ale na szczescie nie mam tej serii, nie wiem czy kupie nastepny produkt, ale jak nie ten to jaki skoro Krzys na wszystko prawie uczulony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix- a nie kąpiesz już Krzysia w Oilatum? Na pewno nie kupię żadnego produktu babydream, ta "reklama" skutecznie mnie zniechęciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
nUrszula. Kąpie Krzysia w Oilatum raz na jakis czas, jak wymaga tego sytuacja, ale do tej pory uzywałam płynu do kąpieli z Babydream. Krzys w lato mocno sie pocil a oilatum, które natłuszczało skórę jeszcze bardziej to potęgowało. Alergolog mi powiedziala, ze ok roku czasu lepiej wychodzic z emolientów, bo skóra jakby sie "uzaleznia" i potem coraz ciezej jest je odstawic co moze objawiac sie wiekszymi zmianami atopowymi. Probowałam wczesniej uzywac plyn do kapieli z Nivea baby, ale uczulil. Po Babydream bylo ok, no i cena calkiem przystepna niecale 10 zl za 0,5l co w porównaniu z oilatum za 0,5l - 50zl bardzo zachecalo do uzywania. Ja z babydream uzywam jeszcze rózowych chusteczek nawilzajacych, tez jako z nielicznych nie uczulaja Krzysia. Oprocz babydreram moglam uzywac jeszcze tylko pampers sensitive, które pomijajac fakt, ze drozsze to jeszcze niewygodne w uzytkowaniu mam na mysli to, ze dla sa za mokre i źle się wyciągają z opakowania( kilka naraz) co jest frustrujące przy bardzo obfitej kupie :D gdy ledwo trzymam małego bo sie wyrywa i jeszcze musze walczyc z chusteczkami. Inne chusteczki, albo uczulaja, albo pozostawiaja lepki, nieschnący film na skórze i jeszcze sa strasznie perfumowane, czego nie lubie w kosmetkach dla dzieci. Hmm nie wiem juz czego mam uzywac. Myslalam nad Hippem - plyn do kapieli, ale to wlasnie ponoc HIPP robi te plyny dla Babydream :D Chyba spróbuję bobini ? albo skarb matki? Babydream juz chyba nie kupie (oprocz chusteczek) stracilam zaufanie. Do jakich musi dosc zaniedban i niechlujstwa zeby dopuscic, zeby w kosmetykach dla niemowlat i noworodków pojawily sie bakterie mogące wywołać sepse? Chociaż tak głębiej sie zastanowić, to jak przejzec historie tych wszystkich firm kosmetycznych czy spozywczych to chyba wszystkie zaliczyly jakies wpadki ze swoimi produktami poczawszy od sloiczków, kaszki po kosmetyki z zabawkami włącznie. Do aptek prawie codziennie przychodzi po kilka zawiadomien o wstrzymaniu sprzedazy, czy wycofaniu jakiejs serii leków bo nie spełniają wymogów. Kiedys pojawil sie antybiotyk dla dzieci w zawiesinie, który po wymieszaniu z wodą zamieniał sie wrecz w cement :D co my sie naszukaliśmy wtedy tych wszystkich ludzi co dany lek kupili. Dodam , ze to jeden z tych najpopularniejszych inajczesciej wypisywany przez lekarzy dla niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Stellamix- ja nie pomogę bo używałam tylko Oilatum i teraz od jakiegoś czasu Babydream. I wogóle spóźnione życzenia dla Krzysia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara owca
Skoro używacie babydreama to wklejam link http://pieniadze.fakt.pl/Plyn-w-Rossmanie-z-bakteriamiAlarm-Plyn-do-kapieli-dla-dzieci-pelen-bakterii,artykuly,179547,1.html Przykre ale prawdziwe. Lepiej sprawdzić partię. Ciągle się zastanawiam dlaczego tak cicho o tym :| My do kąpieli używamy musteli i jestem zachwycona. Tylko fakt, że cena jest wysoka ale płyn jest bardzo wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Ja od pól roku kapie mała w wodzie czystej i myje mydłem bobas skóre ma super ale to po mamie chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stara owca- dwa posty nad tobą Stellamix wkleiła link z tą samą informacją! :/ Ja miałam Mustelę, ale próbki i nie było rewelacji, miałam też inne produkty z Musteli, np żel do ciała poporodowy i powiem, że jak za tę cenę są lepsze marki, np Elancyl. Ale dla każdego coś innego. Stellamix- ja używam Bobini na przemian z Oillan. u nas się sprawdza, jak jestem u mamy to kąpię ją w płynie Nivea i dla nas on też jest ok. Miałam też płyn z SVR, taki jak tutaj http://www.apteka-melissa.pl/produkt.html.1138 , bardzo wydajny i bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche was uspokoic chce
Nie bojcie sie tak bardzo,kazda bakteria moze wywolac sepse,nawet ta tworzaca flore fizjologiczna skory czy jamy ustnej. To czy czlowiek zlapie sepse to zalezy tylko od jego stanu zdrowia i zdarza sie w skrajnych szpitalnych warunkach. A serrattia marcescens to bakteria bardzo licznie wystepujaca na produktach spozywczych. Oczywiscie nie zmienia to faktu ze taka syt.nie powinna miec miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara owca
Przepraszam za dublowanie postów ;) Nie wiem dlaczego wogóle tego nie widziałam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neemi
Troche was uspokoic chce- sepsy się nie łapie- to reakcja organizmu i zdarza się nie tylko w skrajnych warunkach szpitalnych- tak celem sprostowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wula
Witam wszystkich; dawno mnie nie było ale widzę ze piszecie o babydrem ja kąpałam swego młodego w olejku do kąpieli tej firmy i u nas było wszystko dobrze. Używam też chusteczek teraz niebieskich wcześniej różowych i też jest dobrze, zgadzam się że inne chusteczki są bardzo mocne nawilżone ( za mocno) lub zapach mi nie odpowiadał. A mam takie pytanie może ktoś może polecić alergologa dla dorosłych, wiem że to forum o dzieciach, ale może jednak. A góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wula- a o jakie problemy chodzi? prywatnie czy państwowo? Może prof Bodzenta-Łukaszyk. Jest kierownikiem oddziału Alergologii i Chorób Wewnętrznych w PSK. Jest kompetentna. Przyjmuje prywatnie w konsylium na legionowej. Ewentualnie Ziętkowski, moja koleżanka do niego chodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialostoczankaaaaaaaaaa
dziewczyny nie mam mozliwosci przeczytania calego wątku. MOglybyscie mi napisac o ile wczesniej tzreba chodzic do jakiegos lekarza z zamenhofa aby moc u nich rodzic? (mam zaswiadczenie o wskazaniu do cc od kardiologa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mam jedno pytanko
W cenniku na stronce jest napisane ze opieka ambulatoryjna po porodzie sn kosztuje 1500 zl. Czy to cena razem z porodem?czy dodatkowy ppakiet? Tzn place tyle za porod i dodatkowo za opieke po jak chce? Bo ceny samego porodu tam nie podali. I dolaczam sie do przedmowczyni, czy jak chodze do nich tylko na usg, to tez liczy sie jak wizyta i nie beda rovbic problemu jak bede chciala rodzic u nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialostoczankaaaaaaaaaa
wlasnie ja jestem w 24 tygodniu mniej wiecej i chodze na razie gdzie indziej... Ale sie zastanawiam czy jednak nie rodzic u nich... Ta cena wcenniku to chyba z porodem... Bo oni maja umowe z NFZ i im za sam porod NFZ placi. To co placa pacjentki to jakby za opieke i pobyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×