Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość neemi
Co do ceny to dokładnie tak jak napisała bialostoczankaaaaaaaaa- płacimy jakby za opiekę poporodową, za sam poród jakby nie. Z tymi wizytami to pamiętam że różnie dziewczyny pisały- niektóre twierdziły że wystarczy jedna wizyta- ja nie wiem, nie podpowiem, chodziłam tam od początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny cz któraś
z was rodziła na kole porodowym? Jak wrażenia? Bo to trochę kosmicznie wygląda ;) i na prawdę jest lżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wula
Dzięki nURSZULA86 właściwie to już wszystko jedno czy prywatnie czy państwowo, byle przyjmował dorosłych, bo to już się tyle ciągnie że szok chodzi o zmiany na skórze twarzy dermatolorzka przez 3 miesiące dawała antybiotyk i różne maści, żele kremy tabletki i właściwie nic to nie dało. Spróbujemy teraz do alergologa może ten trafi w problem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po prawie 3 miesiącach:) Wracam powoli do dorosłego życia;) Dziś wieczorem pewnie nadrobię zaległości na forum od 24 lipca. Poradźcie mi proszę coś na ząbkowanie. Stosujemy Calgel. Działa, ale niestety dziennie można przyjąć bardzo małą dawkę. A moja Tosia płacze w niebogłosy. Wiem, że zaczęła dość wcześnie ząbkować, ale to niczego nie zmienia-nieźle daje nam popalić. Nagle z aniołka zamieniła się w diabła tasmańskiego:) Na szczęście nadal w nocy śpi po 6-8h. Ma tak od urodzenia. Dziś kupiliśmy Camile i właśnie jej dałam. Na razie wygląda jakby jej pomogło. Podzielcie się doświadczeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrócę jeszcze do tego jak mi położna oderwała prawie zagojony pępuszek... Efektem tego była przepuklina pępkowa:( Gdybym teraz dorwała tę babę... na jej szczęście jakby zapadła się pod ziemię. Nawet nie przyszła po nr pesel, na którym wcześniej tak jej zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
iraf - hej a myslisz że to na pewno ząbki moja zaczeła zabkowanie w 4 miesiącu ale objawialo się to brakiem snu w nocy. Natomiast przemieniała się w daibełka jak miała skoki rozwojowe wtedy nie do zniesienia. Nam pomagała camilia dentiniox maść i paracetamol w czopkach dawka dobrana do wagi dziecka na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
moja po odpadnięciu pepka tez miała ;przepuklinę a;e to było od płaczu pewnie ciąglego i kolek a zreszta moj mąż tez ma taka przepuklinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi 2 lekarki powiedziały, że ta przepuklina jest od wyrwania pępka. Naprawdę nieładnie to wyglądało. Co do pewności w sprawie ząbkowania: ślini się bardzo, wkłada rączki do buzi, nawet trochę dolna szczęka zsiniała. Ale gdyby tego było mało to już jeden ząbek widać, taka mała biała twarda kreseczka:) Strasznie wcześnie ale cóż:) U nas najbardziej działa wychodzenie z Tosią na zimne powietrze. Jest za mała na gryzaki żelowe z lodówki:( Oboje z mężem już jesteśmy przeziębieni, bo Tosię ubieramy ciepło, ale my często wyskakujemy tak jak jesteśmy ubrani w domu. No ale dobrze, że cokolwiek pomaga. Tego wrzasku nie da się długo wytrzymać, bo aż uszy bolą. Mam nadzieję tylko, że w nocy nie zacznie się budzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam również pomagała Camilia i Dentinoź, no i Milifen przeciwbólowo. Iraf, powodzenia, tuż przed pierwszymi urodzinami stwierdzam, że pierwszy rok najgorszy, ale pewnie będę tak twierdziła co roku :) w końcu małe dzieci - mały kłopot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ząbki to również brak snu w nocy, normalnie ładnie spała, ale jak ząbkowała to potrafiła przeryczeć w nocy 3 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wykrakałyście. Dzisiejsza nocka to jakiś koszmar. Mam łeb jak sklep:( Płakać mi się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy po drugich szczepieniach:) Moja córeczka była bardzo dzielna, nawet nie zakwiliła:) Tosia waży już 6100g:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialostoczankaaaa - teoretycznie to chyba trzeba być pod ich opieką od początku trzeciego trymestru. Ja w każdym razie tak usłyszałam i się dostosowałam. Nie wiem jak to bywa w innych przypadkach. Poród sn to 1500zł, a cc 2000zł. I nic więcej nie trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guga1987
dziewczyny czym odpieracie ciuszki swoich maluchów po obiadkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w skrócie: Stellamix polecała mydełko z rossmana, ja poważniejsze plamy traktuję vanishem, a najlepsze jest suszenie prania na słońcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiak20
hej dziewczyny czy możecie mi poradzić gdzie przyjmuje dobry gastrolog dziecięcy i nefrolog również dzieciecy, chodzi mi o prywatnych lekarzy bo niestety kolejki państwowo są aż na luty;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulu - moja córeczka wczoraj skończyła 12 tygodni. Szczepiłam 5w1 + rotawirusy. Czekam na skutki uboczne, ale jakoś spokojnie moja druga doba po szczepieniu. Po pierwszym szczepieniu dopiero pod koniec drugiej doby zrobiła się nieznośna i nawet 2 razy wymiotowała. Teraz jakby jest ok, właśnie leży na macie edykacyjnej i intensywnie prowadzi dyskusję ze słonikiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mam pytanie zwłaszcza do JULA 2011. Chodzi mi o lekarza. Poprzednią ciążę prowadził dr Lipski i odczucie podobne mam do JULA 2011 -po porodzie nawet do mnie nie przyszedł, ani go nie widziałam aż do wizyty kontrolnej. Szwy zdejmował mi dr Nowak ale to było szybko i go nie mogę po tym ocenić. Ale zastanawiam się, żeby drugą ciążę (już planuję) prowadził moze dr Nowak. Ale czy jest lepszy niż Lipski? Bo byłam w sumie zadowolona z Lipskiego -małomówny, ale wszystko było w miarę ok, chociaż w sumie moja ciąża miała książkowy przebieg, wiec problemów to ze mną nie miał. Jakiego lekarza polecacie? Chodzi mi właśnie o prowadzenie ciąży i poród. Miałam cc bo mały ułożony był pośladkowo, ale drugi poród szykuję się na sn wiec zależy mi na kontaktowym lekarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
neemi spoźnione życzenia , ale wszystkiego najlepszego dla Wojtusia :) z okazji roczku, chyba w niedziele przekroczyl date niemowle - dziecko :) pozdrowienia od Krzysia i zapraszamy na spacer roczniaków tym razem na naszej "ośce" hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
z mojego punktu widzenia (zaznaczam z mojego!) zdecydowanie polecam dr Nowaka :) ciazy nie mialam ksiazkowej, do czynienia mialam i z dr Nowakiem i dr Lipskim, bardziej podpasowal mi Nowak. Nie neguje umiejetnosci lekarskich dr Lipskiego , ale my po prostu sobie nie podpasowaliśmy :D Najlepszy na swiecie i tak jest dr Lenczewski ;) no ale to juz klasa sama w sobie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Iraf - dla swojej małej mozesz juz podac, jakis ibuprofen w syropie/czopku lub paracetamol. Moj synek tez bolesnie zabkuje (goraczka, ból, płacz, biegunka) u nas zadne zele do smarowania nie pomagały i nie pomagaja. Tylko podawanie leku p/bólowego przynosiło ulgę. Moze na poczatku przeraza fakt, ze trzeba czesto podawac ten p/bólowy lek, ale jak ktos sam przezyl ból zeba i dokladnie ten ból pamieta, to mysle, ze wtedy juz sie nie mysli tak o tym. U nas zdarza sie , ze małemu podaje codziennie po 1 lub 2 dawki IBUM, Ibufen na dzien. mam znajomych którzy jeszcze czesciej podaja leki. Uwazam , ze dziecku trzeba ulzyc, bo dziecko jeszcze tego bólu nie rozumie. gryzaki mozesz podawac jak najbardziej, tylko sama ten gryzak trzymaj w reku i deliktnie wkladaj do buzi córeczki, tak zeby sobie te dziasła jakos ochłodziła. ja tak robiłam. Dodam jeszcze , ze Krzys potem nie tolerował zadnych gryzaków, najlepszą ulgę na swedzące dziasła przynosilo rzucie pieluchy tetrowej i tak jest do dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stellamix - gryzakiem jej delikatnie ruszam po dziąsełku tak jak mówisz. Pomaga dosłownie na chwilę. Calgel pomaga najbardziej, ale też na krótko. Też jestem zdania, że maluszkowi trzeba pomóc. Ja znam ten ból na bieżąco, bo wyrasta mi właśnie ósemka i boli czasem strasznie. Mam w domu Pedicetamol. Masz rację, będę go jej podawać. Mojej Tosi "smakuje" nie tetra ale rękaw welurowego kaftanika - mniam;) Uspokajająco pomaga czapka z polaru. Nie wiem dlaczego, ale ją to uspokaja. Muszę wybrać się do Smyka po jej ulubioną czapeczkę , ale większą:) sierpniowa mama 2011 - ja polecam dr Lenczewskiego. Tak jak pisze Stellamix, to klasa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Iraf chcialam Cie tylko ostrzec przed pedicetamolem. Jest bardzo skoncetrowany a co za tym idzie bardzo gorzki, dziecko moze Ci najzwyczajniej w swiecie zwymiotowac bo jest taki ohydny. Wiem, cos na ten temat bo ja sama najpierw próbuje zanim cos podam synkowi, zeby wiedziec czy np. podac wiecej do popicia albo dla sprawdzenia jaki ma smak. Sama mało co nie "puściłam pawia". jezeli Twoja Mała bedzie w stanie to przełknąć to szacun :) my z Krzysiem nie dalismy rady. Polecam ibum, ibufen tylko smak malinowy , bananowy lub truskawkowy, poniewaz pamarancza moze byc jeszcze dla takiego malucha za intensywnym smakiem i aromatem. jezeli nie przejdzie pedicetamol, a nie chcesz podawac ibuprofenu (chociaz uwazam , ze ten mimo wszystko jest lepszy bo ma tą przewagę nad paracetamolem, ze działa dodatkowo p/zapalnie na opuchniete dziasła) a paracetamol, to spróbuj np. panadol, który ma delikatny smak i kisielkowatą konsystencję :) Pamietaj tylko, zeby po tych syropach p/bólowych podac cos do popicia bo na poczatku może smak jest ok, ale jak juz sie przełknie, to na podniebieniu , jezyku pozostaje substancja lecznicza, która moze podrazniac gardło i wtedy jest nieprzyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie podałam. Pedicetamol rozcieńczyłam w wodzie i poszło całkiem dobrze. Nawet później się uśmiechała, więc może lubi gorzkie;) Mi po ciąży np. smak się tak zmienił, że polubiłam piołun. Strasznie nie?:) Teraz znów bawi się na macie i rozmawia ze słonikiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JULIA2011
do sierpniowa mama 2011 ja teraz chodzę do Nowaka. Dla mnie to strzał w dziesiątkę: widać, że jest prawdziwym lekarzem z powołania! zobaczymy jak będzie po porodzie, ale na razie to nie mam mu nic złego do zarzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzięki za info. Chyba pójdę teraz do Nowaka i zobacze czy bedzie ok. Stella - a mi jakoś dr Lenczewski nie bardzo, ja się go po prostu bałam. Opiekował się mną po porodzie i dla mnie jakiś taki ostry był, takie tekst rzucał typu "boli? ma pani dziurę w brzuchu to musi boleć!" (miałam cesarke-ulozenie pośladkowe). I ten jego czarny humor jakoś mnie nie przekonał. A jak poszlam do niego pierwszy raz przed ciazą -miałam infekcję. A on "Pierwszy raz Pani u mnie i z taką brzydką chorobą.." Wiecie jak się poczułam? Jak brudaska jakaś.. A u mnie jak mam ostre przeziębienie, albo jestem przemęczona albo antybiotyk, to zaraz łapię infekcję dróg moczowych i rodnych. Tak mam, ale zawsze jakoś wstyd iść mi z tym do lekarza, a leki bez recepty nie bardzo pomagają.. A on taki tekst wypalił, ze mi się strasznie głupio zrobiło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrzę, ze u Was temat ząbkowania. Mojemu maluchowi wchodzą czwórki. Do tej pory wszystkie zęby szły prawie "bezobjawowo" a teraz jest horror. Płacze, jest niespokojny i wkłada ręce do buzi tak, że wymiotuje. Nam pomógł Nurofen dla dzieci. Nie chciał go ze strzykawki, ale rozcieńczyłam z wodą i dałam z butelki. Widać było, że to przyniosło mu ulgę. Teraz codziennie wieczorem (wtedy zeby mu najbardziej dokuczają) daję dawkę leku i jakoś dajemy radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, dr Lenczewski jest specyficzny;) Trzeba brać poprawkę. Ja wczoraj kupiłam Ibum malinowy i naprawdę pomaga. Skończył się piękny sen, teraz często się budzi i śpie "na raty":(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×