Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość miksaw84
kurcze a mi dr Lipski powiedział że teraz już nie ma cesarki na życzenie, że muszą być jakieś przeciwwskazania do porodu naturalnego, i muszę mieć zaświadczenie od jakiegoś innego lekarza. Ja też chciałam mieć cesarkę na początku, w zasadzie to gdybym miała taką możliwość to dalej bym chciała, ale mi powiedział że tak na życzenie to nie można teraz. Już jakoś się oswoiłam z myślą że będę miała naturalny, ale mam ogromnego stracha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
No ja też chodze do Lipskiego, ale nie pytałam go o cc. Szczerze to sie tez strasznie boje porodu sn, no ale co ma być to bedzie... z tym ze ja musze isc do kardiologa bo mam te nadciśnienie, i byc moze to bedzie powodem do cc... jeszcze 8 tygodni... strach sie bać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
czesc dziewczyny .my juz wrocilismy do domku .synek wazy 4 kg i mierzy 61 cm :)Szwy troche bola ale da sie przezyć tym bardziej ze ja mialam cc. a dziewczyna która ze mna lezala roszila silami natury i nie mogla na drugi dzien jescze wstac.Rodzila naturalnie dziecko zaczelo jej sie dusic a dr Karwowski mial odbierac , to wystraszyl sie i zaczeli dzwonic po innego lekarza zeby robic cc ale jakos sie udalo .Wiec jak dla mnie to szok. Kurzatkowski jest rewelacyjny .Poprostu ideal .Jak bede w nastepnej ciazy na pewno do niego pojde. Jesli chodzi o cc to oficjalnie nie ma na zyczenie hehe .To byla taka sytuacja jak siedzialam na przyjecie mnie .JEdna dziewczyna podeszla do recepcji i pyta sie czy : tu jest cc na zyczenie " hahah wiec odpowiedzieli ze nie i wyszla .No dziewczyny troche powagi .O tym trzeba porozmawiac ze swoim lekarzem prowadzacym .:) miksaw84 moze to ty bylas i pytalas????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
pandaaaaaa no to gratulacje :) fajnie ze masz już za sobą... przede mna jeszcze strach i niepewność. 8 tygodni... a ja nie wiem jak bede rodzic, ale mam nadzieje ze nie bedzie takich przygod jak z ta dziewczyna i Karwowskim. szok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miksaw84
Panda na początku ogromne gratulacje, duży ten twój synek :) Co do cc to nie ja byłam w recepcji heh, rozmawiałam o tym ze swoim lekarzem, i powiedział mi że nie ma takiej opcji jak nie będę miała jakiegoś zaświadczenia bo on głowę stracić może, heh :) no mi zostały jeszcze 3 dni do terminu, zobaczymy jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
dziewczyny mam małe pytanie... od którego tygodnia trzeba chodzic na ktg i jak czesto... wiem ze sie dowiem zapewne na kolejnej wizycie no ale jak to nie problem to napiszcie... i jeszcze jedno, czy badanie na posiew robia na miejscu czy trzeba isc gdzies indziej? pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do chrupka2601 badania na posiew robia na miejscu .Ginekolog pobiera próbke a oni przesylaja ja do eskulapu .Wynik u nich tez odbierasz.A na KTG mnie wyslal w 39 tc , a jak sa skurcze to od 38 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina8585
pandooo gratulacje, napisz jak z wizytami u dr kurzątkowskiego.Martwi mnie to że przyjmuje tak żadko w klinice arciszewskich, czy pózniej nie bedzie problemuz porodem u niego.Miałam zamiar chodzic do dr młodzianowskiej, ale czytałam bardzo dużo dobrych opiini o dr kurzątkowskim i raczej wybiore jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byla pacjentka dr aleksiejczuk
A niby dlaczego miałabym kłamać? Jaki miałabym w tym interes? Mój syn został pocięty przez dr. Aleksiejczuk przy cesarkim cięciu. Bliznę ma na prawej łopatce. Długosci 4,6 mm. Teraz to już 4 letni chlopak i blizna jest prawie niewidoczna... ale jest! To było moje pierwsze dziecko. Miałam 23 lata. Nic nie wiedziałam. Ranę zobaczyłam dopiero w drugiej dobie po porodzie. Przy kapieli. Zmieszana pielegniarka wmówiła mi, że to się czasem zdarza jak cię dziecko pleckami wypnie. A ja jej uwierzyłam... bo młoda i głupia bylam :O Drugą ciąże prowadziłam u dr. Lipskiego. Jestem z niego bardzo zadowolona. Również miałam CC i córka nawet draśnięcia nie miała. Mam prawo być niezadowolona z tej lekarki. Choć z jednej strony jestem niewymownie wdzięczna za jej niekompetencje. Dzięki jej nieumiejętnemu założeniu spirali mam piękną córkę. Boże... możecie mi nie wierzyć. Choć nie wiem dlaczego miałabym kłamać. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga35
Pandaaaa, GRATULACJE!!!:-))) Widzisz, też masz dużego synka, choć USG tego nie wykazało:-)) Cieszę się bardzo, że jesteś szczęśliwa i zadowolona:-))) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnn
do ewelina8585 Juz Tobie tlumacze dlaczego on przyjmuje tylko 2 razy na zamenhofa ponieważ on przyjmuje również codziennie na legionowej we wlasnej klinice.I ja wlasnie tam do niego chodzilam na legionowa a kiedy przyszedl czas porodu powiedzialam mu ze chce zeby to on odebral poród wiec osatatnie dwie wizyty mialam na zamenhofa:) Naprawde super specjalista .Wszystkiego przypilnuje i dopatrzy .To on mi robil cc .Jak mas zjescze jaakies pytania to pisz:) do byla pacjentka dr aleksiejczuk-hmmm sama nie wiem moze faktycznie zdarzaja sie takie przypadki .Tylko dziwne jest to ze nikt nie potrafi przyznac sie do swojego bledu.I wspolczuje ze tak sie stalo .Kazda matka żaluje swojej pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
a i jeszcze na pewno nie bedzie u niego problemu rodzić .nnnnnn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina8585
dziekuje dziewczyny, uspokoiłyście mnie..a jak u niego z cc? to jest straszne ze kobieta w obecnych czasach nie moze sama decydowac w jaki sposób chce rodzic, a ja panicznie boje sie sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
no ja mam w piątek wizyte u kardiologa... ciekawe co powie na te moje skaczace ciśnienie i czy to bedzie powód zeby ewentualnie otrzymac takie zaswiadczenie o wskazaniu do cc... a z innej beczki... kurcze juz jestem zmeczona i chciałabym urodzic... ale jeszcze mi zostało 7 tygodni... musze dać rade :) nie mam wyjscia ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do ewelina8585 Wlasnie o to chodzi ze jeżeli chodzisz prywatnie to masz wybór .Przynajmniej w moim przypadku tak bylo .Moj lekarz prowadzil moja ciąze od samego początku do końca. A jak naogladalam sie jakdziewczyna po porodzie sn sie męczyla to nie żaluję wyboru .Wręcz przeciwnie. Moja dzidzia ma już 6 dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina8585
MOJA SIOSTRA RODZIŁA NA WARSZAWSKIEJ, DO OSTATNIEJ CHWILI TRZYMALI JĄ, NAMĘCZYŁA SIE PRZY TYM STRASZNIE, BY POTEM ZROBIC CC, BO NAGLE OKAZAŁO SIE ZE MA ZA MAŁĄ MIEDNICE. PIELĘGNIARKI Z WIELKĄ ŁASKA PRZYCHODZIŁY DO NIEJ I DO DZIECKA, A PRZY TYM JESZCZE STAŻYŚCI..DLATEGO WŁASNIE ZDECYDOWAŁAM SIE NA PRYWTNĄ KLINIKĘ. CO PRAWDA BYŁO TO 4 LATA TEMU, ALE URAZ POZOSTAJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina8585
DO PANDAAA, ZAZDROSZE CI :) ,JA JUZ NIE MOGE SIE DOCZEKAĆ DZIDZIUSIA A TU JESZCZE 4 MIESIĄCE CZEKANIA, TO PRAWDA ZE NAJDŁUŻEJ SIE CZEKA NA NARODZINY WŁASNEGO DZIECKA..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do ewelina8585 Wcale sie Tobie nie dziwie ze czekasz maleństwa jak dusza zbawienia .bo ze mna bylo tak samo .A tu nim sie obejrzalam a synuś jest z nami .I życie nam sie niesamowicie omienilonowe obowiazki , zmiana trybu życia :) Moja siostra tez rodzila na warszawskiej jakiś czas temu wiec wiem o cyzm mowisz .Wspomina swoj poród masakrycznie:/ A skonczyl sie rownież cc , a czekaja tam do ostatniej chwili.Bo lekarze czekaja tam tez na kase .Z tym ze niby to panstwowy szpital oficjalnie:>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
pandaaa... jakie rzeczy dla dzidziusia są niezbedne w pierwszym miesiacu zycia... chodzi mi o ciuszki ile i jakie, kosmetyki i takie tam.. wlasnie jestem przed planowanym zakupem wyprawki i przyda mi sie rada osoby która niedawno urodziła :) a no i moze masz jakies fajne sprawdzone miejsce na takie zakupy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do chrupka2601 My praktycznie wszystko kupiliśmy w sklepie Bambino .Bo jest jeszcze fartlandia ale tam jest niesamowicie drogo .Ceny dwa razy takie . Jeśli chodzi o kosmetyki , do kąpieli używam tylko i wylacznie plynu oliatum,jest też olian(to to samo tyle że tańsze) jest najlepszy bo po nim nie trzeba żadnych oliwek stosować.Pytalam pediatre to powiedzil abslutnie niczym innym nie natluszczać .Sól fizjologiczna( do noska) ,możesz kupić też sudokrem to jest na odparzenia.Szczotke do czesania wlosków ( w bambino jest, najlepiej ta z naturalnego wlosa) A ciuszki : dobrze sprawdzaja sie body jednoczesciowe na dlugi i na krótki rekawek.Ja zakladam teraz bo jest duszno.rekawiczki na raczki żeby sie nie drapalo,skarpetki. NIe kupuj za duzo ubran z rozmiarem 56 bo dzidziuś szybko wyrasta ( mi wogóle sie one nie przydaly bo urodzilam dziecko z rozmiarem 61cm:)Wiec nawet razu ich nie zaloże :) teraz poszukuje wagi bo chce sprawdzać czy synek przybiera na wadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia
Witam, jestem w 36 tyg. Właśnie przeczytałam kilka ostatnich stron i zgodzę sie z opinia o dr Kurzatkowskim. To super specjalista. Chodze do niego na Legionowa od poczatku ciazy i jestem bardzo zadowolona. Przyjał w tym roku poród mojej bratowej i koleżanki i było ok. Też zamierzam rodzić na Zamenhofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
hej dziewczyny... byłam u kardiologa, mam zaświadczenie i ciąża może być wyłacznie rozwiązana cesarskim cięciem i to możłiwie jak najszybciej, ze względu na te ciśnienie... ehhh... więc przyjście na świat mojej córci chyba się przyspieszy... no z tego to się ciesze :)... ale jeszcze ginekolog musi stwierdzić ze płód już jest w pełni dojrzały i wtedy.... to jak myslicie w którym tygodniu juz bedzie bezpiecznie? nie chce zeby mi wczesniaka wyciągneli... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do chrupka2601 bezpiecznie3 to bedzie od 38tc tak mi sie wydaje :) Chociaz kobiety rodza i wczesniej , to zalezy czy dziecko jest juz na tyle rozwiniete .Jak coś to polezy w inkubatorze:) Ale na zamenhofa Ciebie nie przyjma przed 38 tc.( bo juz zapomnialam gdzie chcesz rodzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
no oczywiście chce na zamenhofa rodzić, prowadze tam ciążę niemal od poczatku i nie mam zamiaru rodzić gdzie indziej... pandaaa jak wyglada przygotowanie do cesarki? i kiedy zaczełas karmić piersią? i czy nie było z tym problemu? i co daja dla dziecka w wyprawce a co trzeba wziac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do chrupka2601" oczywiście chce na zamenhofa rodzić, prowadze tam ciążę niemal od poczatku i nie mam zamiaru rodzić gdzie indziej."->to zapytaj o to swwojego lekarza bo moj mowil ze przed 38 tc tam nie przyjmuja ,być moze dlatego ze nie maja inkubatorów dla wczesniakow ale tego nie wiem ( nie jestem pewna dlaczego) "wyglada przygotowanie do cesarki?"-na poczatku dostajesz kroplóke w miedzy czasie wypelniasz dokumenty , na to ze sie zgadzasz na operacje itp, pózniej idziesz na blok operacyjny.anastazjolog zajmuje sie Toba .On wszystko dokladnie wytlumacyz Tobie co bedzie robil.Anastazjolog zrobi znieczulenie podpajęczynówkowe.a pozniej pielegniarka zaklada cewnik.Jak znaieczulenie zacznie dzialać to lekarz przychodzi i robi cięcie :)Opisalam tak w telegraficznym skrócie . "kiedy zaczełas karmić piersią? "-jakoperacje mialam o 9 rano to synka zaczelam karmić o 1 w nocy bo wczesniej nie chcial jesc .Caly czas spal.Wiec go nawet nie przzystawialam. "co daja dla dziecka w wyprawce a co trzeba wziac?"-dla dziecka kompletnie nic nie bierzesz .Sami ubiara Tobie pocieche.Musisz miec tylko nosidelko,zeby przewiesc swoja pcieche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agairobo
Hej dziewczyny, bardzo sie cieszę że znalazłam te forum :). Jestem w 12 tyg ciąży i mam zamiar rodzić na zamenhofa. Przeczytałam sporo stron, wiele z was poleca różnych lekazy. Musze umówić sie na pierwszą wizytę i po przeczytaniu mam mentlik :). Wstępnie mam termin na koniec gródnia, jak myslicie czy do tego czasu bedzie juz mozliwość rodzenia w wodzie?? Pozdrawiam was serdecznie mamy, i przyszłe mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
witaj agairobo :) jeju ja pamietam ze niedawno byłam w 12 tygodniu a tu juz 34 :) zobaczysz jak czas szybko ci zleci :) ja chodzę do dr M. Lipskiego i muszę powiedzieć ze jestem zadowolona. Dr jest moze osoba o specyficznej osobowości ale badania przeprowadza jak prawdziwy profesjonalista... patrze z perspektywy czasu, bo do 4 m-c chodziłam na nfz do lekarki, której nazwiska nie chce tu wymieniac, to dosłownie nie ma porównania. Dr Lipski zna sie na tym co robi... no ale ja nie namawiam, na zamenhofa masz spory wybór :) decyzja należy do ciebie. pozdrawiam i zycze dobrego znoszenia tego niezwykłego stanu :) a jeśli chodzi o poród w wodzie to szczerze mowiac nie mam pojecia, ale na wizycie mozesz zapytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina8585
agairobo, miałam ten sam problem po wejściu na forum, początkowo wogle nie słyszałam o dr kurzątkowskim, a wiele na temat lipskiego i młodzianowskiej. Weszłam na ocene lekarzy ginekologów z białegostoku, a nastepnie rozmawiałam ze swoim ginekologiem, który jest bardzo dobrym specjalistą, ale ze względu na to ze chcę rodzic na zamenhoffa musze zmienić. Mój lekarz powiedział mi o paru dobrych lekarzach z zamenhofa, ale najbardziej polecał mi kurzątkowskiego i własnie na początku lipca wybieram sie do niego. Juz sama ocena tego lekarza na forum ocen świadczy o tym ze jest dobry, inni lekarze nie maja az tylu dobrych opinni-dlatego własnie zdecydowałam sie na niego . W lipcu zobaczymy jak bedzie wyglądała wizyta..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agairobo
Ewelina 8585, bardzo dziękuje za podpowiedz :), też myślałam o tym lekarzu, jutro bede dzwonic na zamenhofa żeby umówić wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia
O dr Kurzątkowskim nie słyszałyscie bo on na zamenhofa przyjmuje dopiero od 3 miesiecy. Wczesniej był za-ca ordynatora w szpitalu na Warszawskiej ale zrezygnował i przeszedł tu do prywatnej kliniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×