Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość anulkau
Hej dziewczyny! Jestem zainteresowana porodem naturalnym na Zamenhofa. Nie wiecie czy tam jest mozliwosc odbycia II fazy porodu( parcia) w pozycji odpowiadającej pacjentce czy koniecznie każą się kłaść na łóżku porodowym i przeć w najgorszej możliwej pozycji? Tyle się naczytałam i naoglądałam, tak bardzo chciałabym uniknąć nacięcia krocza ( robię sobie masaże) ale wiem, że w tej pozycji na leżąco jest to prawie nie do uniknięcia. Czy wiecie jak położne w klinice podchodzą do tego tematu? Czy pomagają ochronić krocze, czy pozwalają na poród w pozycji kucznej itp? Strasznie bym chciała rodzić w wodzie, ale już chyba nie zdążę. Jak będziecie miały szansę obejrzyjcie sobie film propagowany przez fundację Rodzić po Ludzku pt. "Poród w ekstazie" ma być 16-05. A czy któraś korzystała z koła porodowego? Podzielcie się proszę wrażeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perfekt love
anulkau, a kiedy rodzisz, bo ja dopiero we wrześniu i przyjadę do B-stoku na poród specjalnie aż z Olsztyna, najpierw upierałam się przy cesarce, ale teraz coraz częściej myślę o naturalnym; wiem, że oni mają takie nowoczesne koło porodowe, umozliwiające poród w różnych pozycjach, nawet na stojąco lub na kolanach, bo tak ponoć jest najłatwiej; wejdź na stronę kliniki to sobie zobaczysz to koło, jestem w 20 tygodniu i nie wiem czy już zaczynać masować sobie krocze, bo czytałam trochę o tym, tez nie chcę nacięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkau
Hej, Rodzę koniec maja/początek czerwca. Widziałam to koło porodowe w klinice, ale jak zapytałam swojego lekarza- Lipskiego to on na to że z jego praktyki to I faza porodu na kole i owszem ale do parcia to on jednak poleca na łóżku porodowym- porażka. Ale mam nadzieję, że trafię na położną, która będzie wiedzieć co i jak i pozwoli rodzić tak jak akurat będzie najlepiej. Może Ty się załapiesz na poród w wodzie, bo mają zrobić za jakiś czas na Zamenhofa taką możliwość :) Zaczęłam masować krocze niedawno- w 33 tygodniu ciąży, różnie o tym piszą, niektórzy mówią, że można zacząć 2-3 m-ce przed porodem, inni że w 34 tygodniu. Instrukcje są tu- http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/Naciecie-krocza-czy-mozesz-tego-uniknac.html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
anulkau mamy praktycznie podobne terminy porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkau
pandaaaaa- o widzisz, to może się spotkamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perfekt love
anulkau, dzieki za info, moim lekarzem też jest Lipski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaa
natka86 Jak to jest z umawianiame sie na cc ?? W którym tygodniu sie umawiaja od 38 - 40 ?? Czy poprostu jest narzucony odgórnie dzień ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaa
natka86 Jak to jest z umawianiame sie na cc ?? W którym tygodniu sie umawiaja od 38 - 40 ?? Czy poprostu jest narzucony odgórnie dzień ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwkaaa przyszła mama
Dziewczyny mam pytanie, w którym najpóźniej miesiącu trzeba się zapisac do kliniki i zacząć chodzić tam na wizyty żeby można było tam rodzić? Z góry dziękuje za dopowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekekeke
Właśnie jestem po porodzie siłami natury. Polecam wszystkim klinikę i dr Nowaka! Pełna profeska. Poród ze znieczuleniem, ból ,,prawie" żaden, dr Nowak często przychodził po porodzie, dowiadywał się co i jak... Ogólnie cały pobyt w klinice wspominam bardzo miło! Pozdrawiam i życzę powodzenia przyszłym mamom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
ekekeke A jak dlugo rodzilaś?? Czy to twoje pierwsze dziecko ?? I ile ważyla pociecha?? Ja do ostatniej chwili zwlekam z ta decyzja , chcialabym naturalnie rodzić , a z drugiej strony mam obawy .Ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do ekekeke wlasnie znalazlam Twoja wczesniejsz wypowiedz , przeciez chcialas miec cc , jak doszlo ze rodzilas naturalnie?????? I czy mialas nacinanie krocza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekekeke
miałam wszystko przygotowane na cc na połowę maja, ale natura chciała wcześniej:) Jak zajechałam do szpitala, stwierdzili, że szkoda mnie ciąć bo rozwarcie jest duże i szybko pójdzie, a pociąć zawsze zdążą :) ... i zgodziłam się. 2,5 h i po wszystkim, cały poród ze znieczuleniem, położna do rany przyłóż...cud, miód i orzeszki:) Jak wizyta u dentysty, bo trochę boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekekeke
miałam nacinane kroczę, ale wszystko jest ze znieczuleniem. Nic nie czujesz. Szwy rozpuszczalne, także zdejmować ich nie będą. Nie ma się czego bać. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do ekekeke to rewelacja :) Cieplutko pozdrawiam i Gratulacje dla mamy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwkaaa przyszła mama
Ponawiam swoje pytanie, bede wdzięczna za odpowiedź :) w którym najpóźniej miesiącu trzeba się zapisac do kliniki i zacząć chodzić tam na wizyty żeby można było tam rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA MA TO SAMO
ja bym tobie radziła rodzić w PSK mają pięknbą porodówkę, personel tez jest ok, a sale różne jak trafisz ja miałam 6 osobową lae nie narzekam, przynnajmniej mogłam z innymi młodymi mamami pogadać, a oczywiście zaoczaszędzone pieniądze przeznaczyć na dziecko. Tam pracują ludzie z warszawskiej i psk, więc to nie żadni bogowie a skoro tak to za co im płacić, za pościel rózowa? bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkau
ekekeke- gratulacje! Bardzo szybko urodziłaś! Czy długo czekałaś w domu aż skurcze będą wystarczająco często? Czy oprócz znieczulenia coś Ci dali na przyśpieszenie porodu? Czy faktycznie jest tak ciężko że trzeba brać znieczulenie? Czy nie wpłynęło to na II fazę porodu? Czy rodziłaś na kole porodowym czy leżąc na łóżku? Jak długo po porodzie byłaś w klinice? Czy mogłaś przystawić dziecko do piersi zaraz po porodzie? Czy przynoszą dziecko do karmienia czy w nocy dokarmiają butelką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaa
do Iwkaaa przyszła mama "w którym najpóźniej miesiącu trzeba się zapisac do kliniki i zacząć chodzić tam na wizyty żeby można było tam rodzić"->poczytaj wczesniejsze posty , ile razy można to samo pisać .Musisz mieć przynajmniej 3-4 wizyty . do ekekeke - w którym Ty tygodniu urodzilaś?? do MOJA MA TO SAMO - wiesz jak ludzie nie mieli by kasy to wiadomo że nie zdecydowali by sie na poród na zamenhoffa.Niestety ale taka jest prawda. Nie zawsze w panstwowowych klinikach jest ok , a tu jest wieksze prawdopodobieństwo ze skoro zaplace ( i to nie male pieniadze) to dobrze zaopiekuja sie mna i moim malenstwem .A na tym najbardziej mi zależy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekekeke
do anulkau. Skurczy wcale nie miałam. Oglądałam M jak miłość, a tu mi wody zaczęły odchodzić:) Pojechałam do kliniki, bo byłam przygotowana na cc, ale namówili mnie na sn (duże rozwarcie itp.) Kroplówkę mi podłączyli na wywołanie skurczy tj oxytocynę. Znieczulenie trzeba brać obowiązkowo, jak już pisałam 4 lata temu rodziłam na warszawskiej bez znieczulenia-katastrofa, szok...a tu miodzio. Rodziłam na łóżku, ale na siedząco, bo o to poprosiłam położną. Spokojnie, ta cudowna położna dobiera pozycję najwygodniejszą dla rodzącej, bez paniki, dojdziecie do konsensusu :) Po porodzie w klinice zostaje się 2 doby. Dzieci na noc wedle życzenia: zabierają lub zostawiają matce. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaa
do ekekeke w którym ty tygodniu urodzilaś??? a na który tydzień mialaś umowiona cc?? A i jak sie umawialas na cc to mialaś dzień do wyboru ?? Bo z tego co sie orientuje to oni chyba sie umawiaja na 39 tc:) tak po srodku .Miedzy 40 tc a 38tc .Bo to juz jest ciaza donoszona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhh
dziewczyny jak to jest z przyjeciem na zamenhofa ??Musisz miec skonczony 37 tc czy pelen 37 a wiec juz w momencie kiedy zaczyna sie 38 zeby tam przyjeli na poród?? Bo ja juz sama nie wiem rózne opinie slysze.Czy jak jest 37 i 2dni to nie przyjma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika0212
hej, oficjalnie przyjmują od początku 38 tygonia ciąży, ale jak o to zapytałam swojego lekarza to mi powiedział, że nawet jeśli brakuje dwóch, trzech dni to też nie odsyłają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhh
dziekuje monika za informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys9031
hej:) chodze prywatnie do dr przpescia z psk i prawdopodobnie tam bede rodzic. nie wiecie moze czy trzeba tam placic za znieczulenie? i czy wogole warto tam rodzic czy moze lepiej na zamenhoffa? to juz 28 tydzien to troche malo czasu zostalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do justys9031
podobno sie płaci, kolezanka rodzila w psk i mowi ze porod ok ale obsluga po straszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
u mnie 38 tc .Jeszcze troche musze wytrzymac:) do justys9031 jezeli masz wybór to polecam zamenhofa.Nie slyszalam negatywnych opinii o tej klinice i Toba i Twoim maluszkiem zajma sie bardzo dobrze.A chyba o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys9031
tak tylko ze mam wskazania kardiologiczne do cesarki i boje sie zeby mnie w trakcie z zamenhoffa nie odeslali do psk bo tam jest kardiologia a podobno w prywatnych nie lubia porodow z problemami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do justys9031 z tym to akurat sie zgodze ze każdy chce pacjentki bez powiklan . Najlepiej porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem prowadzącym .A na zamenhofa i tak musisz zaczać chodzić na 2-3 msc wczensiej zeby wogle moc tam rodzić .A w którym jestes tyg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys9031
wedlug daty z miesiaczki to niby 31 tydzien juz ale z usg i wymiarow malego wychodzi jakby 29 dopiero to szczerze nawet mi ciezko okreslic na kiedy termin. no i lekarz mi wczoraj powiedzial zebym lepiej rodzila u nich bo mi skierowanie wystawi a z innego szpitala i tak by mnie do nich odeslali wiec chyba nie mam juz innego wyjscia tylko rodzic w psk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×