Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość chrupka2601
witajcie dziewczyny :) jestem po wizycie, będę miała cc z powodu nadciśnienia to raz, ale pojawił się następny problem... dziecinka ułożyła się miednicowo, więc lekarz powiedział ,,czy pani chce czy nie i tak cc bedzie" więc się psychicznie powoli nastawiam... może to nie te forum, ale zwracam się do dziewczyn które juz urodziły... jak to jest z jednorazowym wynagrodzeniem z racji ubezpieczenia (jestem ubezpieczona w pzu) i należe do związków zawodowych... może możecie mnie w tym temacie troszkę uświadomić :) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do chrupka2601 no widzisz a tak sie martwilas wiec bedzie cc:) Zadowolona??? Hmm jesli chodzi o ubezpieczenie ja za urodzenie dziecka dostalam tyle ile stawka wynosila w mojej firmie .Ja jestem ubezpieczona w generali.Wiec to chyba inaczej jest naliczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
pandaaaa... no raczej zadowolona chociaż wiesz nie powiem ze nie ma stresu, to jednak taka mini operacja... miałam juz jedna w swoim życiu (wyrostek)wiec wiem czym to pachnie... ale chyba i tak wole cc niz naturalny... moze to strach przed nieznanym ;) no ale i tak nie mam juz wyjscia... za góra 4 tygodnie bede mamusia :) :) :) szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
chrupka ja tez sie denerwowalam ze to operacja , i nie wiedzialam cyzm to pachnie .A jak juz pojechalismy zero stresu.I jak bede miala jescze raz rodzic znowu zdecyduje sie na cc.:) 4 tyg zobaczysz jak szybko zleci juz moj synek ma 4 tyg.Nawet nie wiem kiedy to zlecialo , a oczekiwanie faktycznie sie ciągnelo :/ Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia
Chrupka- mozesz mi opowiedzieć o swim nadcisnieniu. Duże masz? I czy leki dostałaś? Interesuję sie tym bo sama mam z tym problem i maż naciska zeby do lekarza isc bo mimo leków idzie w góre i moze powinnam dawke zwiekszyć. Z góry dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, może którejś z Was wykonywał cc dr Karwowski? polecacie tego lekarza? a może prowadzi którejś ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
do przyszła mamusia od 5 m-ca ciąży ginekolog przepisał mi Dopegyt - dawka 3x1, wtedy ciśnienie raz było raz nie było a głównie to było na wizytach... no ale że kazano to brałam i nic mi to nie przeszkadzało. Ale od poczatku ósmego miesiąca ciśnienie się zwiększyło i czasami to miałam np 168/110, nawet 170/110 itp no i ginekolog zwiekszył dawke Dopegyt do 3x2, ale wysłał mnie również na konieczna konsultację kardiologiczną, gdyż jak stwiedził zaczynał się martwić i chciał konsultacji. No i w rezultacie dobrze ze poszłam, bo kardiolog dopisał jeszcze swój lek Isoptin 2x1, no i dostałam zaświadczenie od kardiologa o konieczności przeprowadzenia cc ze względu na te nadciśnienie. Ot cała historia. A na ostatniej wizycie jeszcze ułożenie dziecinki miednicowo, wiec cc w sumie z dwóch powodów... jesli jeszcze masz jakies pytania pisz :) chetnie odpowiem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
powiem jeszcze że po tym Isoptin przepisanym przez kardiologa czuję się bardzo dobrze i może to przypadek ale od kiedy je biorę to dziecinka jakas taka żywsza w brzuszku się wydaje :) ciągle mnie kopie heheh :) (być może bardziej dotleniona :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia
A te dawki Dopegytu to 1tbl =250 mg? Czy jakies wieksze daweczki? Ja biore 2*1 tbl. Kurcze jak to kobietki musza sie nastresowac zanim pociecha sie urodzi. Czasem zastanawiam sie czy to przypadkiem nerwy nie dorzucaja oliwy do ognia:-). U mnie jeszcze 14 dni do porodu i mam nadzieje szybko zleci ten czas. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
tak Dopegyt 250g............. e to Ty w porównaniu ze mną masz bardzo małą dawkę :) A jak rodzisz? sn? czy cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
250mg :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia
Bedziemy próbowac sn (przez indukcje) a jak sie nie uda w ciagu paru godzin to cc. Ale jeszcze mamy uzgodnic co i jak na wizycie bo te cisnienie coraz wyzsze. Takze pod koniec tygodnia bede miała świezsze info :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do kittty Lezalam z dziewczyna która rodzila naturalnie i lekarzem prowadzacym byl dr KArwowski.Dziecko zaczelo sie dusić i w trakcie porodu kazal dzwonic po innego lekarza do cc bo stan byl juz krytyczny dziecka .Wiec wnioskuje ze nie ma uprawnien do robienia cc, bo tak by sam wykonal a zaczal sie denerwowac bo byly powiklanai.Ale pisze tylko to co ta dziewczyna mi mowila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
pandaaa... mam pytanie :) jako ze miałas cc to powiedz jak to jest z tym cewnikiem ;) czy zakładają go już po znieczuleniu czy jeszcze przed ;p no i jak wrażenia :) może głupie pytanie no ale jestem ciekawa :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do chrupka2601 Cewnik zakladaja po znieczuleniu .wogóle nie czujesz jak to robia.Jak wyjmowali tez nie czulaM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeża mamusia
ja rodziłam w maju na zamenhofa (miałam cc) i cewnik założyła mi położna przed znieczuleniem! poza tym nie uważam, że jest się czym zachwycać- kliniką i obsługą, było ok, ale bez rewelacji. cesarke mialam w piatek, w sobote nie moglam sie za bardzo ruszac a moja corka bardzo plakala i jedyne co polozne (procz Pani Ani blondynki-super kobietka) robily to ja dokramialy, a ona potem lezala w kolysce, ulewalo siej sie, krztussila sie a ja nie moglam jej podniesc, bardzo sie denerwowalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do świeża mamusia skoro twoja córcia sie krztusila , to przeciez mialaś dzwonek , ktoś by przyszedl.Chociaz tam caly czas sie ktoś kreci trzeba bylo poprosic o podanie córki.Ja nie mialam z tym problemu.Mnie co chwila sie pytalay czy podać dziecko , i mąż byl ze mna wiec synek leżal obok mnie .A synuś wogóle nie plakal bo caly czas spal.Terasz ma 4 tygodnie i też jest grzeczny , przesypia cale dnie. A z tym cewnikiem to mnie zaskoczylaś.Ja mialam po znieczuleniu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
świeża mamusia a kto ci wykonywał cc? no i kurcze czy te zakładanie cewnika bez znieczulenia bolało? bo juz się zaczynam stresować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia
Świeza mamusiu: Ale powikłań nie miałaś po cc mam nadzieje?? I czujesz sie ok??? Mam nadzieję ze pocieszysz i napiszesz ze jestes zdrowa!! A jak jest z lewatywą przed porodem sn i cc?? Cały czas mnie to ostatnio zastanawia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do przyszła_mamusia mi lewatywy nie robili.Poprostu dostosowalam sie do tej diety przed porodem co kazali i bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeża mamusia
paanda-przecież dzwoniłam...żeby usłyszeć,że na boczku nic jej się nie stanie. przyszła_mamusiu-wszystko ok,bez powikłań. też nie miałam lewatywy, dieta-tak. jak się ma dziecko które ciągle śpi to może można fajnie wspominać. moja córka została nazwana 'najbardziej charakterna w klinice':))) tak zostało do dziś, spokojna jedynie 48h po szczepieniu bo źle się czuła, a tak baardzo wymagająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia
Wem ze sporo pytań i nie te forum, ale mozecie napisać jaka to dieta i ile dni przed porodem trzeba zacząć ją stosować ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandaaaaa
do przyszła_mamusia na kilka dni przed porodem nie możesz jeść potraw wzdymajacych" czyli groch , fasola, kapusta ,ciezkostrawnych czyli smazonych ,tlustych itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 14-go lipca, już od kilku tygodni chodzę i słyszę, że za góra tydzień maluszek się pojawi, a tu nic. Te oczekiwanie i stres związany z porodem już powoli wykańczają :) My planujemy poród naturalny, synek waży +/- 3300 i mam nadzieję, że nie będzie zbyt ciężko, też się cały czas boję, że nie dam rady i będą jakieś komplikacje... Co do diety/lewatywy wiem, że niby dla nich to chleb powszedni, ale mimo to trochę się boję, bo wiem, że u mnie to nawet dieta może nie pomóc. Któraś z Was robiła może sobie lewatywę przed porodem? Wiem, że to zależy od organizmu, ale jest szansa, że się zdąży? Tak samo z goleniem... jak wyczuć kiedy? ;) Czy może być taki kilkudniowy zarost...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 14-go lipca, już od kilku tygodni chodzę i słyszę, że za góra tydzień maluszek się pojawi, a tu nic. Te oczekiwanie i stres związany z porodem już powoli wykańczają :) My planujemy poród naturalny, synek waży +/- 3300 i mam nadzieję, że nie będzie zbyt ciężko, też się cały czas boję, że nie dam rady i będą jakieś komplikacje... Co do diety/lewatywy wiem, że niby dla nich to chleb powszedni, ale mimo to trochę się boję, bo wiem, że u mnie to nawet dieta może nie pomóc. Któraś z Was robiła może sobie lewatywę przed porodem? Wiem, że to zależy od organizmu, ale jest szansa, że się zdąży? Tak samo z goleniem... jak wyczuć kiedy? ;) Czy może być taki kilkudniowy zarost...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 14-go lipca, już od kilku tygodni chodzę i słyszę, że za góra tydzień maluszek się pojawi, a tu nic. Te oczekiwanie i stres związany z porodem już powoli wykańczają :) My planujemy poród naturalny, synek waży +/- 3300 i mam nadzieję, że nie będzie zbyt ciężko, też się cały czas boję, że nie dam rady i będą jakieś komplikacje... Co do diety/lewatywy wiem, że niby dla nich to chleb powszedni, ale mimo to trochę się boję, bo wiem, że u mnie to nawet dieta może nie pomóc. Któraś z Was robiła może sobie lewatywę przed porodem? Wiem, że to zależy od organizmu, ale jest szansa, że się zdąży? Tak samo z goleniem... jak wyczuć kiedy? ;) Czy może być taki kilkudniowy zarost...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 14-go lipca, już od kilku tygodni chodzę i słyszę, że za góra tydzień maluszek się pojawi, a tu nic. Te oczekiwanie i stres związany z porodem już powoli wykańczają :) My planujemy poród naturalny, synek waży +/- 3300 i mam nadzieję, że nie będzie zbyt ciężko, też się cały czas boję, że nie dam rady i będą jakieś komplikacje... Co do diety/lewatywy wiem, że niby dla nich to chleb powszedni, ale mimo to trochę się boję, bo wiem, że u mnie to nawet dieta może nie pomóc. Któraś z Was robiła może sobie lewatywę przed porodem? Wiem, że to zależy od organizmu, ale jest szansa, że się zdąży? Tak samo z goleniem... jak wyczuć kiedy? ;) Czy może być taki kilkudniowy zarost...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła_mamusia
Dzis byłam na wizycie. Bede miała cesarke w przyszłym tygodniu. Dostałam kartkę jak sie przygotowac do porodu. tzn dieta lekkostrawna juz na kilka dni przed porodem- jak pisała panda wyzej. Do tego conajmniej 6 godz przed nic nie jesc i 4 godz nie pić. Ogolic pole operacyjne w dniu zabiegu wiec kilka dni wczesniej sie nie da tego zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy cesarce umówionej z góry na konkretny termin to oczywiste, że trzeba się ogolić w ten sam dzień, zastosować ową dietę itp. Mi chodziło o poród naturalny, niestety nie wiadomo kiedy dokładnie nadejdzie ta godzina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
przyszła mamusiu, to dokładnie na ile dni przed planowanym terminem (wpisanym w karcie ciąży) będą wykonywać ci cesarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×