Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowana 75

Białystok - Zamenhofa

Polecane posty

Gość neemi
Siwaaaa- cięcie robił mi mój lekarz z asystą, ale nie wiem kim był ten drugi. Moninisiaa i karola666- powodzenia dziewczyny, oby poszło gładko i szybko:) Efffcia123- Dołączam się do gratulacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
matko to becikowe jeszcze jest? podejrzewam że otrzymac je to trzeba sie nieżle pogimnastykować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- becikowe przysługuje każdemu i nie trzeba żadnej gimnastyki, wystarczy odpowiednie zaświadczenie od lekarza, odpis aktu urodzenia dziecka i wypełnione oświadczenie. zresztą możesz poczytać sobie tutaj http://www.becikowe.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
siwaaaa-dowiedziałam sie ze wniosek lepiej złożyć do konca roku ,bo od nowego roku na zaswiadczeniu od lekarza musi byc wpis ze byłaś przed 10 tyg ciąży ale skoro nie wiedziałaś o becikowym to pewnie miła niespodzinka Cie czeka hehe zwróca sie szczepionki heh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola, słyszałam, że jeśli złożysz wniosek do 10 danego miesiąca, to dostaniesz jeszcze w tym samym miesiącu pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
To niespodzianka naprawdę miła . A teraz koleżanka mi mówiła że jest jakis przepis że trzeba zaświadczenie że do 10 tygodnia było sie conajmniej 2 razy na wizycie ale wy bardziej na bieżąco skoro to ma wejść dopiero . Ja wczesniej byłam w tej zasranej artemidzie bo tam musiał mnie prowadzić endokrynolog ginekolog to w takim razie on mi musi dac zaświadczenie że u niego byłam ????? co za durnota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola666
Oj nie wiem skąd ta kolezanka to wzieła bo mysle ze ciezko trafic do lekarza 2 razy przed 10 tyg ciąży.Ale ja napisalam tylko co wiem;) Ja swoje zaświadczenie wziełam od lekarza do którego chodziłam tylko na USG w kazdym trymestrze-przekonałam go ze prawo nie wspomina nic o tym ze musi byc to lekarz prowadzący i jakos nie robił problemow hehe;) No wiadomo to była wizyta prywatna i w ostatnim czasie KTG co 2 dni to pewnie tez mialam inne wzgledy. Myśle ze warto nawet jakbyś zapytała w klinice swojego lekarza -kto wie moze nie bedzie robił problemow ;) W zaświadczeniu musi byc zawarta informacja ze byłas na wizycie conajmniej raz w trymestrze ale pewnie lekarz wypisujac takie zaswiadczenie to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaa , karola666 - co do becikowego jest taki przepis że musisz najpóźniej od 10 tygodnia ciąży być pod opieką ginekologa - ja prowadziłam ciąże najpierw u lekarza państwowego a od 5 miesiąca u dr Nowaka w klinice i mi np w klinice nie chcieli wystawić zaświadczenia kazali iść do 1 lekarza, po za tym przy składaniu wniosku kobieta która sprawdzała mój wniosek wszystkie załączniki czyli akt urodzenia, zaświadczenia ze skarbówki i od lekarza patrzyła na to od którego momentu byłam pod opieką lekarza. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Czyli nawet jak mam badania z 1 trymestru same to nie wystarczy musi ten 1szy lekarz dać zaświadczenie? To muszę iść do niego na prywatna wizytę i wtedy poprosić o zaświadczenie że byłam w 1 trymestrze u niego a reszte trymestrów juz na zamenhofa u mojego. Może ten mój tutejszy mi wystawi za wszystkie trymestry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwa zapytaj w klinice mi kazali iść do wcześniejszego lekarza bo ja byłam ich pacjentką dopiero od 5 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola666 - ja nie wiem 1 raz słyszę że zostało wstrzymane skoro i lekarz państwowa sprawdzała w karcie mojej od kiedy 1 raz byłam na wizycie, zarówno jak i kobieta przyjmująca wniosek o becikowe w mopr również sprawdzała zaświadczenie od lekarza czy byłam od 10tyg pod opieką - przecież sobie tego nie wymyśliłam wniosek składałam pod koniec stycznia tego roku. Niech może się wypowiedzą inne dziewczyny które składały teraz niedawno takie wnioski ja jeszcze zapytam siostre która rodziła w sierpniu tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmoniska, wydaje mi się, że masz rację co do opieki od 10 tyg, bo taka informacja jest na oficjalnej stronie o becikowym: http://www.becikowe.com/ karola666- życzę Ci powodzenia :) trzymaj się dzielnie, na pewno wszystko pójdzie gładko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
na stronie napisane jest że od 2009 roku wstrzymali te zaświadczenia natomiast w wykazie jest to zaśwaidczenie do przedstawienia. to jakis bełkot jak dla m n ie napisali że należalo być od 10 tyg pod opieką lekarza a we w wniosku trzeba wykazać że było sie pod opieką do 10 tygodnia ciąży, to albo od albo do.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pisze co wiem moze cos sie zmienilo bo skladalam wniosek w styczniu tego roku ale zapytam siostre jeszcze i moze kto inny sie wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaaaa- no właśnie, właśnie jeszcze raz wszystko przeczytałam i wygląda na to, że potrzebne jest zaświadczenie o odbyciu trzech wizyt w zasie trwania ciąży po jednej w każdym trymestrze. pewnie najrozsądniej byłoby zadzwonić do urzędu gminy i zasięgnąć informacji chyba, że wypowie się ktoś kto niedawno składał wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Tak ja rozumiemiem tylko że wizyta w 1 trymestrze musi byc przed 10 tygodniem bo ogólnie 1 trymestr trwa dłużej trochę i ja byłam u innego lekarza prywatnie przed 10 tyg - dowiedzialam sie wogóle w 8 tygodniu hahaahh a tu na zamenhofa po 10 tygodniu byłam ale jednak w 1 trymestrze jeszcze uf ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
Czy którąś z Was boli w dole brzucha jak chodzi? Troche to nawet mnie ciągnie tak mnie boli już z miesiąc ale słabiej ale dziś sie bardzo nasiliło jak siedze to jest ok jak leże tez tylko jak chodze i noga ruszam to ból straszny. We wtorek mam wizyte to chcialabym dotrzymać , zobacze jutro może jak nie to zadzwonię do kliniki i niech usg mi zrobią może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
a ja mialam normalnie wypisane zaswiadczenie, ze bylam pod opieka kliniki od 4 czy 5 m-ca ciazy - czyli zgodnie z prawdą, ze nie od 10. tyg - i nie mialam problemu z becikowym w UG Białystok. Chodzi o to , ze jeszcze w 2011r obowiązuje zasada, o co najmniej 2 obowiązkowych wizytach u lekarza ginekologa. Dopiero od 2012 r. bedzie wymóg poświadczenia prowadzenia ciązy u lekarza juz od 10 tyg. ciazy. co wg mnie jest bzdurą, ponieważ czasami kobieta moze nie wiedziec , ze jest w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
siwaaaa moze Cie bolec spojenie lonowe, które czasami za bardzo sie rozchodzi. Ja na Twoim miejscu nie czekalabym do wtorku tylko od razu jechala do kliniki, zeby zbadali czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
zobacze jutro jak będzie chyba to nie jest cos strasznego żadnych objawów innych nie mam a to nie jest taki ból ciągły tylko jak noge podnoszę. kurde pare dni mi brakuje do 37 tygodnia byłabym spokojniejsza trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
stellamix- hej a gdzie ten urząd gminy nasz jest? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
ja mialam podobnie, im blizej konca to coraz bardziej bolalo, głównie przy wstawaniu, chodzeniu, przewracaniu sie na drugi bok podczas spania (ta czynnosc zajmowala mi z 5 min :) )o kucaniu, schylaniu sie nie bylo mowy. Lekarz stwierdzil, ze rozeszlo sie spojenie lonowe, bo za malo wapnia :) No ale tak bylo u mnie, nie wiadomo jak jest u Ciebie, wiec lepeij dmuchac na zmine i to sprawdzic szczególnie gdy chcesz wytrzymać do konca 37 tyg. Becikowe zalatwiałam się na Bema w MOPR. Skladasz dokumenty, potem czeka sie na decyzję, która po kilku dniach trzeba odebrac, a potem tylko przelew lub gotówka do reki w zaleznosci co wybrałas na formularzu zgłoszeniowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki456
Osoby które zaszły w ciaże w kwietniu 2011 muszą dostosować sie do nowych zmian zwiazanych z becikowym . Teroretycznie bedzie tak od stycznia 2012, ale są przypadki że urodzi w grudniu 2011 to nic .. podlega juz nowym przepisom które mówią że musisz mieć założoną kartę ciąży do 10 tyg i od tego czasu do porodu pod stałą opieką lekarza i w każdym trymestrze po 1 badaniu. Mam nadzieje pomogłam komuś rozwiać wątpliwosci ;) Mozecie mi powiedzieć ile kosztuje wizyta w klinice ? Sama wizyta i wizyta z usg ;) Dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
stellamix- dzieki kochana za info juz dziś rano jest lepiej to był taki znany ból raczej , muszę poprostu siedzieć i odpoczywac a nie latać ale weż. myślę że jakby to było łożysko to bolało by mnie ciągle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwaaaa
miki 456- koszt wizyty to jest troche indywidualny bo jak jesteś pacjentka stałą od paru lat to troche masz taniej ale średnio ciążowa wizyta z usg to 130 zł a raczej ja na każdej mam usg bo chodze co miesiac z kawałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stellamix
Cena zalezy tez od lekarza, to on przekazuje do rejestracji cene wizyty. Stałe pacjentki faktycznie mają taniej. Ja tak miałam. Jezeli jest się nową pacjentką to myślę, że trzeba się nastawić na cennik ze str internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×