Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

czesc dziewczyny.. Ernesto sie wyzywa.. deszcz caly czas i wieje wiater, moze niezbyt gwaltowny, ale mnostwo drobnych galazek lezy na ulicach.. do Reign of light dotarl pewnie juz w nocy.. a GNU generation dosiegnal? mam nadzieje ze nie, jeszcze pamietam zdjecia tych rowkow przez ogrodek... elap - witaj na topiku.. Margot - czekamy az bedziesz miala wiecej czasu i nam opowiesz o wakacjach.. buziaczki :D Mieszkanka szukasz w Marsylii czy Aix?pozdrowienia dla S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie ksiazkowo zrobilo na topiku :)) Kocham Dzieci z Bullerbyn , (ukochana ksiazka z czasow podstawowki), Karolcie i jej koralik, muminki a szczegolnie cala serie Musierowicz:) jesso ale mi brakuje polskich ksiazek.. chyba bede musiala moja mame poprosic zeby mi wyslala... do Ewelinka > racja, max kolonko to wstyd ale jak nic nie wiesz to sie nieodzywaj !!! nie uwazam sie za kanadyjke, jestem dumna ze jestem z Polski, nie wstydze sie tego , nawet akcentu sie nie wstydze :P a co mi tam :) fakt, czasem idzie sie pochalastac jak widze niektorych ktorzy dopiero co przyjechali i juz mysla ze \"mowia bez polskiego akcentu\" i sa Bog jeden wie kim... i nawet wstydza sie mowic po polsku... dla takich jest normalnie bez komentarza :P Funkia - super ze Twoje dzieci znaja polski... jak to sie mowi: Way to Go 🌻 mooon - hehe pewnie masz racje.... zazdrosc to niskie uczucie :) napisalas prawde o tej panience :P dobra Kochani,lece sie pouczyc na moj midterm , buzka dla Wszystkich 🌻 i milego popoludnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus63 dziekuje za powitanie. Faktycznie jestem nowa i dopiero poznaje Wasze towarzystwo. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mieszkam w Dolnej Saksoni w Niemczech. Pierwszy raz na tym forum, milo tu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elap - jak zamierzasz zostac z nami to napisz cos o sobie... ja jestem tutaj jedynym facetem, robie za rodzynka juz trzeci rok..:D czasowo jestem w Stanach, ale juz niedlugo do kraju lece.. Jade - ja lubie Maxa Kolonko, wlasnie za ten jego smieszny akcent.. Moj brat z kolei nabral tutaj goralskiego akcentu i slownictwa. Z kolei siostra ma rozne amerykanizmy jak np. \"maszyna nie robi\". Mysle, ze gdybym ja pracowal z Amerykanami to szybko bym nabral jakichs nalecialosci bo jestem na to podatny.. elisabeth1 - witaj... a Ty klikasz z Prowansji? strasznie bym chcial tam kiedys pojechac...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Joki, witaj na topiku :D zawsze bylo u nas milo.. a szczegolnie ostatnio duzo o bajkach piszemy.. jest tu taki fan-club Muminkow i dzici z Bullerbyn.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlingBling - juz niedlugo... jakichs drobnych przygod to bym sie nie wyrzekal, zeby tylko sie szczesliwie skonczyly.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joki, elap, elizabeth :)🖐️i inen nowe osoby 🖐️ kokus i Squirley - wysokich lotow (chociaz to jeszcze nie tak zaraz) ewelinka - :D :D jak Ty, dziecie, swoja wiedze o swiecie i zamieszkujacych tam ludziach bazujesz na wyrywkach z telewizji, to pogratulowac \"inteligiencji\" :D Poza tym, jak pragniesz publicznie wyglaszac swoje opinie, to dla swego dobre najpierw moze przedyskutuj je z kims starszym lub bardziej doswiadczonym, bo na co sie za wlasne pieniadze osmieszac ?? Pozdrawiam wszystkich i lece, bo mi jedzenie w garze paruje, a jest to (jakby kogo interesowalo) kociolek brazylijski z BonApetit :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkamy z mezem w Naples na Florydzie 10 miesiecy. Maz wylosowal Zielona Karte, wiec wyjechalismy, aby posmakowac innego zycia. Zycie tutaj jest naprawde inne niz w Polsce. Zamierzamy jednak za kilka lat wrocic do kraju. kokous63: szkoda, ze Ty rodzynek chcesz opuscic to forum; gdzie mieszkasz i czy wracasz juz do Polski na stale? Jezeli chodzi o jezyk: ja tez zawsze krytykowalam ludzi, ktorzy szybko zapominali jezyk polski; ale teraz osobiscie przekonalam sie, ze zyjac tutaj szybko \"nabiera\" sie innego slownictwa. No coz, trzeba przezyc, zeby zrozumiec!? Milej niedzieli dla wszystkich. papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reign of light-niewiem co sie dzieje-mnie tez przerzucalao na ta inna strone a teraz chcialam wejsc i wyskakuje ze mam zabronione wejscie z tego serwera. Funkja-teraz pracuje w sklepie Ross-skanuje ubrania. Jay-gg nie uzywam bo mnie zawsze wirusowalo i maz sie wsciekal:) Pozdrawiam wszystkich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej.. elap - zaskoczylas mnie.. nie wiem skad wyciagnelas tak daleko idacy wniosek.. opuszczam Ameryke ale nie to forum... Noo.. chyba ze mnie przeglosujecie ze macie mnie juz dosc..:D Milej niedzieli wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus: chyba zartujesz sobie!! ani mi sie waz nawet zartowac o opuszczaniu forum... hehehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus63: to byla prowokacja z mojej strony; na taka Twoja odpowiedz, na pewno, czekaly wszystkie uczestniczki tego forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf> to jakiego komunikatora niewirusowego uzywasz?;-) Reign> tego syropku z cebuli chyba sobie odpuszcze, ale sprobuje grzanego piwa hehehe Pol dnia \"czyszcze\" komputer, robie backup kopie zdjec, wywalam mnostwo plikow, normalnei uzbieralo mi sie tego wszystkiego, juz mi sie koncza CD i DVD nawet.. ale tak to jest jak sie 3 lata nie zabezpiecza swoich zdjec hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek.. jeden - jeden dzien mnie nie bylo a tu tyle napisalyscie. Pozniej napisze o sobocie spedzonej w Londynie, ktora byla REWELACYJNA :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich 🖐️ Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale od powrotu z Polski, ciagle jestem senna, zmeczona... i popoludniami boli mnie glowa :o Bedac w kraju, dzien w dzien, mimo kiepskiej pogody, bylam w swietnej formie! I wydawaloby sie, ze wroce tutaj wypoczeta... no i klapa :( Wakacje w kraju byly naprawde wielkim odprezeniem dla mnie. :) Oprocz weekendowego wypadu do W-wy (spotkanie forumowe), caly czas spedzilam w rodzinnym miescie, z rodzina i znajomymi! Ale naprawde tego bylo mi trzeba! :D Nie wspominalam Wam jeszcze ale od niedawna mam nowa zabawke (prezent urodzinowy od meza) - jest to maszyna do pieczenia chleba! Super rzecz - polecam! Od paru lat moge powiedziec, ze bylam w ogole nie chlebowa... a teraz majac to cacko pieke sobie rozne wysokoziarniste chleby z pestkami slonecznika lub z dyni, z cebula, z otrebami, z orzechami! Co jeden chleb to lepszy! Mniam! :D S. tez ma nowa zabawke - domowa stacje meteorologiczna! :D Smieje sie, ze mam pana Chmurke w dom, chociaz nie przewiduje on pogody... jeszcze ;):P:D :) kokus - mam nadzieje, ze Ernesto zostawil Was juz w spokoju! A przeprowadzac bede sie do Marsylii na 4 miesiace (pierwszy semestr). Wczoraj zaczelam juz przegladac oferty i stwierdzam, ze czesto i gesto ceny sa dosyc mocno wygorowane. :o Napisalam juz wczoraj kilka maili i czekam na odpowiedz. :) Mam nadzieje, ze szybko uda mi sie cos znalezc, bo chcialabym miec cos jeszcze z moich wakacji. :) :) Funkia - jakze milo znowu Ci widziec na topiku :D :) Jay - zdrowka! A syropek z cebuli jest naprawde swietny, wiec jakby bylo trweba (a oby nie) nie opieraj sie mu ;) Grzane piwko tez jest git :D :) Squirley - widze, ze Twoja podroz do Europy zbliza sie wielkimi krokami! :D Niedawno przejedzalam przez Frankfurt - piekne miasto! Aha, przywiozlam z PL, 5 kg kapusty kiszonej. Chce z niej zrobic pierogi, bigos... Macie jeszcze jakies pomysly?? Buziaki dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot jak przyjezdzam z Polski to tez zawsze obladowana kapusta :-) Mozesz zrobic oprocz pierogow i bigosu kapuste z grochem, kapusniak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margotka: lazanki. czy tam skad jestes sie to je? u mnie tak. mozna chyba pomieszac kiszona i swieza kapuste, albo z samej kiszonej. az mi sie zachcialo... mam w lodowce sloiczek moze zrobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim.. Ernesto juz nas zostawil na dobre, gdy sie obudzilem o 8-ej to bylo spokojnie, a od 9-juz swieci sloneczko.. Chce sie zyc... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... przybita jestem, bo zle z moim kotkiem.. od tygodnia tak jakby kulala lekiutko, prawie niezauwazalnie na jedna noge.. i lizala ja.. wiele razy ogladalam miejsce, ktore lize, ale nic tam nie bylo.. zadnych sladow krwi, zadnych sladow ugryzien, nic.. postanowilismy, ze we wtorek bierzemy ja do weterynarza (bo oczywiscie do pon wlacznie lecznice tu zamkniete)..i wczoraj wieczorem zauwazylam, ze Zuzka wygryzla sobie spora dziure, wielkosci 10c.. ddzisaz... zlapalismy za telefon, wszytsko oczywsicie bylo zamkniete, wreszcie udalo sie nam dodzwonic do szpitala dla zwierzat.. 1h jazdy od nas.. ale spakowalam kota w recznik i heja, do auta.. lekarz powiedzial, ze wyglada na to, ze musiala byc jakis czas temu ugryziona.. rana jest zakarzona, kicia miala goraczke.. ech.... dosstalismy antybiotyk, mamy jest rane przemywac co pewien czas.. ale jak do tej pory wciaz wyglada to kiepsko... boje sie o nia... i zaloze sie, ze to pewnie ten rudy siersciuch sasiadow ja pogryzl.Jest od Zuzi 2x wiekszy.. przylazi do nas i zaczepia nasza kicie. Zuzka nigdy sie nie zapuszcza na jego teren, a jak go widzi, to przybiega do nas, bo wie, ze ja \'obronimy\'.. No i co mam zrobic? zakmnac swojego kota w domu? a z kolei sasiedzi tez nie beda chcieli swojego w zakmnieciu trzymac.. i nie wytlumaczysz kotku, ze ma nie gryzc swoich pobratymcow.. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnu, ja mialam podobny problem, moja psice cos ugryzlo, tez kulala, lizala, wysypka jakas, ja od zmyslow zaczelam odchodzic, ale dali antybiotyk i cos do smarowania i po trzech dniach byla jak nowo narodzona. Glowa do gory, bedzie dobrze !!! Tak sie ksiazkowo zrobilo, ja tez odkad tu jestem kupuje tylko ksiazki, juz mam z tone, chyba bede musiala cos paczka wyslac, bo mi nadbagaz wyjdzie przerazliwy :D Dziewczyny, ma ktoras \"Floryda Story \" Krystyny Nepomuckiej ? Nie wznowili wydania i za skarby swiata nie moge jej znalezc.... A ze zrozumialych wzgledow bardzo chcialabym przeczytac :p Kokus, rodzynku :p 🖐️ trzymaj sie drzewa dobrze zakorzenionego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich!!!:) Oj,Bagatelka, Kochana ,wiele sie zmienilo!!Czy jestem zadowolona??Szczesliwa!!:):):)To chyba wlasciwsze slowo...Poznalam wkoncu kogos normalnego i w maju wyszlam za maz...Poukladalo mi sie wszystko tak jak powinno.Wkoncu jest ktos kto dba o mnie i o kogo ja moge dbac.Mieszkam teraz w Margate,tez na Florydzie,troszke bardziej w glab ladu ale nadal do mojego ukochanego oceanu nie mam daleko,20 min autem...;).Powoli zalatwiamy wszystkie urzedowe sprawy i nareszcie czuje sie bezpiecznie.Wiadomo,teraz zaczynam sie martwic o cos innego ale powoli,malymi kroczkami... Elap,ja juz bylam w Naples ,na wycieczce.Mam do Ciebie jakies 2 godziny jazdy po \"75\".To calkiem nieduzo....;) Fajnie sie czyta o tych bajkowych sprawach na forum....Ja uwielbiam Musierowicz!Choc kolekcje Chmielewskiej tez posiadam,niestety w Polsce:(Tak samo Anie z Zielonego Wzgorza..A za Dzieci z B... notorycznie placilam kare za przetrzymywanie ksiazek w podstawowce...Ojojoj!!Hmmmm.a co myslicie o Harrym Potterze??Mnie sie ogromnie podoba,moze nawet odrobine bardziej niz nasz Pan Kleks... Pozdrawiam goraco i ide dalej czytac zalegle stronki naszego forum....Papapapapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1mooon
uwielbiam to forum. i chociaz jeszcze niewielki mam w tym udzial, czytajac czuje sie jakbym przychodzila do kolezanki na kawke. kazdego z nas laczy jedno, tesknota za polskoscia, za malymi rzeczami, ktorych wczesniej nawet nie zauwazalismy. margot; ta kiszona kapusta zakrecila mi w glowie. jutro lece po kapuche!!!! krokiety? albo po prostu na surowo. a propos jezyka, sama nie kalecze, ale chyba kazdemu z nas zdarza sie poszukiwanie w myslach odpowiednika polskiego slowa. a moze powinnismy czuc sie dumni ze mielismy okazje nauczyc sie czegos wiecej. I na tyle silnej woli. w moim domu jezykowy kociol. z synem rozmawiam po polsku, z moim chlopakiem po angielsku, tych dwoje po holendersku. w razie klotni polski jezykiem przewodnim. W Holandii co prawda bez Ernesta ale leje jak z cebra. chyba bede musiala jakos nazwac ten deszcz... a teraz lece spac bo mnie oskarza ze sie uzaleznilam. na dobranoc bajki Andersena/ jedyne bajki, ktore znalazlam na polce/, chyba sie od was zarazilam. pozdrawiam mocno, szczegolnie Jade i forumowego rodzynka. przyznajcie dziewczyny, ze bez facetow zycie sie nie kreci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagmara79
Czesc wszystkim. Mieszkam w niemczech sama a moja rodzina w polsce.Wlasnie mam tesknote za polska i ta strona poprawila mi humor.Szkoda ze dopiero teraz ja znalazlam, ale lepiej teraz niz wcale.Jestem z Katowic a mieszkam w Mönchengladbach.Pozdrawiam wszystkich rodakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doctor
Witam forumowiczow... Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich uzytkownikow z Belfastu (Irlandia Polnocna) Zapraszam do tej wioski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzalam wlasnei program na PBS o Argentynie no i rozplaszczylam sie zupelnei ja chce na lodowiec!! och chyba bede musiala przysiasc faldek i zaczac czytac ksiazki po hiszpansku hehe kto tu na kawke sie dosiadl?;-) milo, ze nas wiecej tutaj, mam nadzieje, ze juz zostaneicie dosiadnieci;-) wczesniej bylismy w moim ulubionym miejscu na pikniku i w drodze powrotnej dopadl nas deszcz, co ja mowie, deszczysko takie, ze ludzie zatrzymywali auta na poboczu drogi, aby przeczekac deszcz. Aby sie dostac z podjazdu do domu, co zwykle zabiera jakies 15 sekund, a dzisiaj zajelo nawet mneij;-)) niemniej jednak, przemoklam do suchej nitki Margolcia> ja dostalam od Nikoii kapuste wilegachna jak hmm 2 glowy i zrobilam bigosu tyle, ze myslalam, ze nigdy z lodowki nie zniknie , no i zniknal;-) Squirley> ale mi tymi lazankami zrobilas smaka, jutro jade po kapuste kiszona Ide do ksiazek, jak zrobie dzis polowe neuroscience, to jutro nie bede z nerwow obgryzac olowkow;-)) pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. wlasnie wrocilem z party... najpierw sos sojowy z wasabi i suschi udroznilo mi drogi oddechowe, a potem utrwalilem to prawdziwym koniaczkiem (kilkoma:D) no i chyba mam przeziebienie z glowy.. Nie mam tylko jeszcze pomyslu jak spedzic jutrzejszy dzien.. ale chyba Nowy Jorek... bo przeciez zostaly mi tylko dwie niedziele, a przeciez jeszcze musze pojechac na zakupy dobranoc.... pappatki dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolantap
witam serdecznie juz u was bylam ale dawno teraz czytam zaleglosci.Mieszkam w niemczech i bardzo tesknie za Polska poniewaz mam tam rodzine a tu jestem z mezem i synem.Pozdrawiam jeszcze raz i bede czesciej do was zagladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×