Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość selaska
Dzień dobry właśnie nieśmiało wygląda zza chmurek( nie umiem robić tych różnych fajnych przerywników,eksperymentuję) Dzisiaj biorę sie ostro za porządki,bo cały tydzień tylko koty z podłogi zbierałam BaBajagą:-) Pogoda sprzyja bo jest pochmurno i chłodno. Mamy gościa na obiedzie(córka mojego) możem zostanie na noc,ale to już dorosła osoba tak że nie będzie nudno mam nadzieję🌼 Miłego poniedziałku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże, jak to szybko poszło, jeszcze jestem troszkę niemrawa,bo w trakcie picia kawy:-( Można ponarzekać na komputer? Głupi komputer i już.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale smiesznie to teraz mamy dwa topiki o Polakach za granica, tyz piknie. Dawno mnie nie bylo bo sie przenosilam z Polski do Francji i to przenoszenie duzo czasu mi zajelo. Objezdzanie wszystkich znajomych, nieznajomych i rodziny mojego mezczyzny. Bylam tak przyzwyczajona do obcalowywania ludzi, ze jak przyjechal jeden z klientow mojego faceta to tez sie rzucilam na niego, ale wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot slonce wyszloo,wczoraj bylo bardzo przyjemnie, a dzis zobaczymy. Niesmialo zaglada przez chmury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Po niedzielnym nierobstwie, pora znowu zabrac sie za pisanie. :o Naprawde mi sie nie chce, ale co zrobic? :) savanah - spedzilam w Belgii 5 miesiecy (w Brukseli)! Bardzo lubie ten kraj i mam nadzieje, ze jeszcze nie raz tam wroce. :) :) Jay - chyba oszaleli z tym 8-godzinnym egzaminem! Wspolczuje Ci bardzo! 🌻 Trzymam mocno kciuki za Ciebie :) :) selala - prace niestety bede musiala zabrac ze soba. Inaczej zero szans, na wyjazd do Polski w tym roku, niestety... A pracowac bede musiala tak czy siak, bo niestety nie mam mozliwosci przelozenia terminu jej oddania! C\'est la vie... Ale rarytasy przywiezli Wam znajomi! Super! Co tam waga - nie na codzien je sie takie pysznosci! :) Nic, wracam do mojego pisarstwa... Pora podgonic co nieco :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skonczylam 1 podrozdzial drugiego rozdzialu. Jestem wymeczona jak wol po rodeo, mowie Wam... :P :) verte inga - no tak, nie ma to jak francuskie bisous-bisous ;):D Nic, ide sobie zrobic przerwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pustki :( Sezon ogorkowy w pelni... W ogole nie mam cos weny. Pisze i pisze, a potem kasuje... ech :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I\'m back Padam na slipka- od 4 rano jestem na nogach a w samolocie praktycznie nic snu nie uszczknelam... odliczam godziny a w zasadzie minuty do wyjscia z pracy... jeszcze 14 :D W weekend tez nei wypoczelam poeniwaz nie nalezal do najprzyjmniejszych... nie ma to jak smutne obowiazki.... Anyway... Pozdrawiam wszystkie stare i nowe forumowiczki i milego popoludnia zycze 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot jak masz jakies ciekawe doswiadczenia ogrodnicze to moze sie podzielisz? Ja jestem ogrodnikiem nowicjuszem, dostalam ogrod i tak nie bardzo wiem co mam w nim sadzic. Chcialabym zeby bylo kolorowo i zeby cos kwitlo caly czas. A takze w holu powiesilam doniczke z kwiatami, tam jest okno tylko z jednej strony. Stare kwiatki juz zwiedly i trzeba nasadzic cos nowego zeby ozywic mury starego zamnczyska. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Kasiulenia - welcome back :D :) verte inga - posiadam co prawda specalizacje z projektowania krajobrazu, ale moj wlasny ogrod przedstawia totalny obraz nedzy i rozpaczy! Ostatnio odwiedziala nas moja znajoma i powiedziala mi cos takiego \"jak zobaczylam \'najpiekniejszy ogorek\' w okolicy, to od razu wiedzialam, ze jestemy na miejscu\" :P U mnie wszystkie roslinki rosna jak sobie chca... w koncu nie istnieje cos takiego jak chwasty - kazda roslinak jest pozyteczna ;) Tak czy siak, mysle, ze kokus na pewno Ci cos doradzi jak tylko sie zjawi na topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margusiu-jesteś najporanniejszym ptaszkiem.Dzień dobry ooczywiście wszystkim. U mnie wizyty ciąg dalszy,chwilowo zostałam sama.Tatuś cały jak w skowronkach, niemalże ćwierka do córci,wrrrr. Do mnie też-ale myślałam,że tylko do mnie:-) Coraz goręcej ... słoneczko niubłagalnie przypieka. Miłego i owocnego dnia( wczoraj zablokowała mi się też klawiatura) ciekawe od czego tak się robi.tam gdzie jest Y było Z i na odwrót Ą i Ę wogóle nie było. Przypomniało mi się: Abecadło z pieca spadło, połamało się troszeczkę....🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana slonko pieknie swieci zapowiada sie przyjemny dzien... Pozdrawiam i milego dnia wszystkim zycze 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
witam ja mieszkam od 2 lat w szwecji z moim narzyczonym,niepodoba mi sie tutuaj za cholera moj narzyczony pracuje tutuaj juz 7lat wiec sie przyzwyczail.do polski jezdziemy co jakis czas bo tak to bym juz wogle zwariowala:(odezwijcie sie polki mieszkaja w szwecji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) selala - tak, mozna powiedziec, ze jestem rannym ptaszkiem - wstaje o ok. 8:30. Nie jest tak zle, zwlaszcza, ze mam prawie wakacje ;) Mi tez sie czesto blokuje klawiatura. To znaczy piszac szybko przechodze z azerty (standard we Francji) na qwerty (stanard swiatowy). Szalu mozna z tym dostac :o :) Kasiulena - mam nadzieje, ze dzien jest rownie mily jak sie zapowiadal :) :) susel - niestety, nie ma u nas na topiku ze Szwecji. Zawsze mozesz byc pierwsza. Zapraszamy :) Nic, wracam do pisania pracy. Dzisiaj przez burze moj komputer przez wiekszosc czasu musial byc wylaczony... grrr... A dzisiaj jak na zlosc nawet mam wene!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Margot :D Pogoda byla wysmienita i pracy nie bylo za wiele Wlasnie wrocilam z pracy i mam wene na nauke...tzn nie tak od razu, ale jednak postanowilam dzisiaj cosik zdzialac w tym temacie... Najpierw jednak przygotuje obiadek dla Mojego... zamowil sobie wegierska potrawe co sie zwie Paprikas csirke (czyli kurczak w sosie paprykowym :D). Czekam wiec az mi sie kuras rozmrozi. :) Lubie gotowac, zwlaszcza wtedy gdy wiem ze ludziskom smakuje :D Eh lasa jestem na komplementy. No nic zabieram sie za to gotowanie :) Pozdrawiam i dalej Margot kciuki za Ciebie trzymam :) No i oczywiscie pozdrawiam jeszcze wszystkie nowe twarze :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Kasiulena - ja tez lubie byc chwalona zwlaszcza jak ludziskom smakuje, to co ugotuje. A gotowac uwielbiam... a jesc jeszcze bardziej ;):D Sprzedaj nam przepis na tego wegierskiego kurczaka! :) A ja dzisiaj jestem nawet zadowolona z tego, co napisala. Jeszcze odrobina wysilku i bede mogla zakonczyc kolejny podrozdzial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coz, pora juz pozna, wiec bede pomalu wylaczac komputer. Zycze Wam dobrej nocy i do jutra. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porankowa pora :D Kurczak udal sie swietnie i M-kowi smakowal :) A przepis sprzedam Wam jak tylko do domu wroce (tutaj niestety go ze soba nie mam) Pozdrawiam i milego dnia zycze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko pozdrawiam. Musze wyslac jeszcze kilka maili i zabieram sie za pisanie. Usciski dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raz na wozie, raz pod wozem. Wczoraj pracowalo mi sie swietnie, dzisiaj mam kompletna pustke w glowie... mimo iz pisze teraz w sumie na wdzieczny temat... ech, c\'est la vie. To tyle na teraz. Ide sobie zrobic kawe, moze to mnie obudzi i zmotywuje do pracy. Trzymajcie sie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. u nas wczesne popołudnie.Goście pojechali i troszkę mam więcej luzu.Dzisiaj byliśmy na targu,takim prawdziwym! Wszyscy sprzedawcy przekrzykują się wychwalając swój najświeższy i najtańszy towar.Istny dom wariatów. No ale kupilismy świerze owoce i warzywa- :-)🌼 Widzę,że tylko Margusia,Kasiulena i ja mamy tu dyżur:-) no i Susel dołączyła (muszę zapisywać nicki,bo teraz pisząc nie mam możliwości spr czy poprawnie)Uff.No ale wkrótce ja też wyjadę na kilka dni i boję się,że jak wrócę to topik zniknie:-( Kasiulena też poproszę o ten przepis na kurczaka w papryce- zawsze to cos nowego.Ciekawe jak smakuje🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) selala - mysle, ze nie ma powody do obawy, ze topik nam zniknie. :)Istnieje on juz 4 lata jakby nie bylo! A lato jest okresem zastoju - w koncu sa wakacje! :) Przyjemniej jest sie cieszyc sloncem niz siedziec przy kompie. Ja w tym roku do swojego jestem przykuta... stad moje czeste posty ;):) Dobilam wlasnie do polowy mojej pracy. Dopiero. A w poniedzialek jedziemy juz do PL. Zarezerwowalismy juz hotel w Niemczech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz w domku :D Podaje przepis: Paprikas Csirke Skladniki: 1 kurczak/ lub 6 piersi z kurczaka, 100 g cebuli, 2 sparzone i obrane pomidory, 2 strąki czerwonej papryki, szklanka śmietany, 70 g tłuszczu (najlepiej smalcu), łyżeczka słodkiej papryki w proszku, sól Przygotowanie Sprawionego i umytego kurczaka kroimy na 8 części (odcinamy udka i skrzydełka, piersi przekrawamy wzdłuż i nacinamy w poprzek) -moga byc same piersi, solimy i odstawiamy na godzinę. Posiekaną cebulę rumienimy na tłuszczu, wkładamy kurczaka, obsmażamy, podlewamy 2 łyżkami wody, wsypujemy paprykę i dusimy 25 minut pod przykryciem na małym ogniu. Następnie dodajemy oczyszczoną z nasion, pokrojoną w paski paprykę oraz pomidory i dusimy do miękkości, ewentualnie dolewając odrobinę wody. Pod koniec duszenia wlewamy osoloną śmietanę. Potrawę trzymamy jeszcze chwilkę na małym ogniu. Smacznego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic, koncze na dzisiaj. Wykonalam plan minimum, ale i tak w sumie moge byc zadowolona jak na tak malo produktywny dzien. :) Tak poza tym, to jestem ciekawa czy nasza Bagatelka juz dojechala na miejsce i czy pozdrowila ode mnie Elvisa w miedzyczasie. :D Bagatelko - mam nadzieje, ze wkrotce sie odezwiesz i opowiesz nam o swojej podrozy i o tym jak Ci sie podoba w nowym miejscu! :) Juz niedlugo bede szczesliwa posiadaczka wszystkich czesci serialu \"Dom\". Nie wiem jak wy, ale bardzo lubie ten serial, poniewaz swietnie polska rzeczywistosc... Ogladalam go co sobote na TV Polonia w pierwszym moim roku pobytu tutaj (co mi przypomina, ze pojutrze stuka mi piaty rok emigracji - dziwne uczucie...) razem z moim S. (na szczescie na TV Polonia byly napisy po angielsku). :) W dlugie jesienne wieczory na pewno znowu zasiadziemy razem przed telewizorem, aby obejrzec jeszcze raz wszyskie epizody! Super! :) Dla tych co nie maja polskiej telewizji (jak ja), to na stronie TVP www.tvp.pl mozna sobie sciagnac rozne programy. Sa nawet \"Podroze kulnarne Roberta Maklowicza\" :D Ta wiadomosc jest oczywiscie dla wszystkich lakomczuchow. :D Nic, spadam. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic, koncze na dzisiaj. Wykonalam plan minimum, ale i tak w sumie moge byc zadowolona jak na tak malo produktywny dzien. :) Tak poza tym, to jestem ciekawa czy nasza Bagatelka juz dojechala na miejsce i czy pozdrowila ode mnie Elvisa w miedzyczasie. :D Bagatelko - mam nadzieje, ze wkrotce sie odezwiesz i opowiesz nam o swojej podrozy i o tym jak Ci sie podoba w nowym miejscu! :) Juz niedlugo bede szczesliwa posiadaczka wszystkich czesci serialu \"Dom\". Nie wiem jak wy, ale bardzo lubie ten serial, poniewaz swietnie polska rzeczywistosc... Ogladalam go co sobote na TV Polonia w pierwszym moim roku pobytu tutaj (co mi przypomina, ze pojutrze stuka mi piaty rok emigracji - dziwne uczucie...) razem z moim S. (na szczescie na TV Polonia byly napisy po angielsku). :) W dlugie jesienne wieczory na pewno znowu zasiadziemy razem przed telewizorem, aby obejrzec jeszcze raz wszyskie epizody! Super! :) Dla tych co nie maja polskiej telewizji (jak ja), to na stronie TVP www.tvp.pl mozna sobie sciagnac rozne programy. Sa nawet \"Podroze kulnarne Roberta Maklowicza\" :D Ta wiadomosc jest oczywiscie dla wszystkich lakomczuchow. :D Nic, spadam. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maklowicza - oj uwielbiam... :D zawsze jak ogladam jego wyczyny kulinarne to mi slinka na sam ich widok cieknie -mniam :D A teraz pytanko z innej beczki: Kto mi pomoze z pomyslem na rocznice slubu dla mojego M? Siedze, mysle i nic mi do glowy nie przychodzi :-o HELP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×