Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość selaska
Dzień dobry właśnie nieśmiało wygląda zza chmurek( nie umiem robić tych różnych fajnych przerywników,eksperymentuję) Dzisiaj biorę sie ostro za porządki,bo cały tydzień tylko koty z podłogi zbierałam BaBajagą:-) Pogoda sprzyja bo jest pochmurno i chłodno. Mamy gościa na obiedzie(córka mojego) możem zostanie na noc,ale to już dorosła osoba tak że nie będzie nudno mam nadzieję🌼 Miłego poniedziałku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże, jak to szybko poszło, jeszcze jestem troszkę niemrawa,bo w trakcie picia kawy:-( Można ponarzekać na komputer? Głupi komputer i już.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale smiesznie to teraz mamy dwa topiki o Polakach za granica, tyz piknie. Dawno mnie nie bylo bo sie przenosilam z Polski do Francji i to przenoszenie duzo czasu mi zajelo. Objezdzanie wszystkich znajomych, nieznajomych i rodziny mojego mezczyzny. Bylam tak przyzwyczajona do obcalowywania ludzi, ze jak przyjechal jeden z klientow mojego faceta to tez sie rzucilam na niego, ale wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot slonce wyszloo,wczoraj bylo bardzo przyjemnie, a dzis zobaczymy. Niesmialo zaglada przez chmury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Po niedzielnym nierobstwie, pora znowu zabrac sie za pisanie. :o Naprawde mi sie nie chce, ale co zrobic? :) savanah - spedzilam w Belgii 5 miesiecy (w Brukseli)! Bardzo lubie ten kraj i mam nadzieje, ze jeszcze nie raz tam wroce. :) :) Jay - chyba oszaleli z tym 8-godzinnym egzaminem! Wspolczuje Ci bardzo! 🌻 Trzymam mocno kciuki za Ciebie :) :) selala - prace niestety bede musiala zabrac ze soba. Inaczej zero szans, na wyjazd do Polski w tym roku, niestety... A pracowac bede musiala tak czy siak, bo niestety nie mam mozliwosci przelozenia terminu jej oddania! C\'est la vie... Ale rarytasy przywiezli Wam znajomi! Super! Co tam waga - nie na codzien je sie takie pysznosci! :) Nic, wracam do mojego pisarstwa... Pora podgonic co nieco :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skonczylam 1 podrozdzial drugiego rozdzialu. Jestem wymeczona jak wol po rodeo, mowie Wam... :P :) verte inga - no tak, nie ma to jak francuskie bisous-bisous ;):D Nic, ide sobie zrobic przerwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pustki :( Sezon ogorkowy w pelni... W ogole nie mam cos weny. Pisze i pisze, a potem kasuje... ech :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I\'m back Padam na slipka- od 4 rano jestem na nogach a w samolocie praktycznie nic snu nie uszczknelam... odliczam godziny a w zasadzie minuty do wyjscia z pracy... jeszcze 14 :D W weekend tez nei wypoczelam poeniwaz nie nalezal do najprzyjmniejszych... nie ma to jak smutne obowiazki.... Anyway... Pozdrawiam wszystkie stare i nowe forumowiczki i milego popoludnia zycze 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot jak masz jakies ciekawe doswiadczenia ogrodnicze to moze sie podzielisz? Ja jestem ogrodnikiem nowicjuszem, dostalam ogrod i tak nie bardzo wiem co mam w nim sadzic. Chcialabym zeby bylo kolorowo i zeby cos kwitlo caly czas. A takze w holu powiesilam doniczke z kwiatami, tam jest okno tylko z jednej strony. Stare kwiatki juz zwiedly i trzeba nasadzic cos nowego zeby ozywic mury starego zamnczyska. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Kasiulenia - welcome back :D :) verte inga - posiadam co prawda specalizacje z projektowania krajobrazu, ale moj wlasny ogrod przedstawia totalny obraz nedzy i rozpaczy! Ostatnio odwiedziala nas moja znajoma i powiedziala mi cos takiego \"jak zobaczylam \'najpiekniejszy ogorek\' w okolicy, to od razu wiedzialam, ze jestemy na miejscu\" :P U mnie wszystkie roslinki rosna jak sobie chca... w koncu nie istnieje cos takiego jak chwasty - kazda roslinak jest pozyteczna ;) Tak czy siak, mysle, ze kokus na pewno Ci cos doradzi jak tylko sie zjawi na topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margusiu-jesteś najporanniejszym ptaszkiem.Dzień dobry ooczywiście wszystkim. U mnie wizyty ciąg dalszy,chwilowo zostałam sama.Tatuś cały jak w skowronkach, niemalże ćwierka do córci,wrrrr. Do mnie też-ale myślałam,że tylko do mnie:-) Coraz goręcej ... słoneczko niubłagalnie przypieka. Miłego i owocnego dnia( wczoraj zablokowała mi się też klawiatura) ciekawe od czego tak się robi.tam gdzie jest Y było Z i na odwrót Ą i Ę wogóle nie było. Przypomniało mi się: Abecadło z pieca spadło, połamało się troszeczkę....🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana slonko pieknie swieci zapowiada sie przyjemny dzien... Pozdrawiam i milego dnia wszystkim zycze 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susel
witam ja mieszkam od 2 lat w szwecji z moim narzyczonym,niepodoba mi sie tutuaj za cholera moj narzyczony pracuje tutuaj juz 7lat wiec sie przyzwyczail.do polski jezdziemy co jakis czas bo tak to bym juz wogle zwariowala:(odezwijcie sie polki mieszkaja w szwecji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) selala - tak, mozna powiedziec, ze jestem rannym ptaszkiem - wstaje o ok. 8:30. Nie jest tak zle, zwlaszcza, ze mam prawie wakacje ;) Mi tez sie czesto blokuje klawiatura. To znaczy piszac szybko przechodze z azerty (standard we Francji) na qwerty (stanard swiatowy). Szalu mozna z tym dostac :o :) Kasiulena - mam nadzieje, ze dzien jest rownie mily jak sie zapowiadal :) :) susel - niestety, nie ma u nas na topiku ze Szwecji. Zawsze mozesz byc pierwsza. Zapraszamy :) Nic, wracam do pisania pracy. Dzisiaj przez burze moj komputer przez wiekszosc czasu musial byc wylaczony... grrr... A dzisiaj jak na zlosc nawet mam wene!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Margot :D Pogoda byla wysmienita i pracy nie bylo za wiele Wlasnie wrocilam z pracy i mam wene na nauke...tzn nie tak od razu, ale jednak postanowilam dzisiaj cosik zdzialac w tym temacie... Najpierw jednak przygotuje obiadek dla Mojego... zamowil sobie wegierska potrawe co sie zwie Paprikas csirke (czyli kurczak w sosie paprykowym :D). Czekam wiec az mi sie kuras rozmrozi. :) Lubie gotowac, zwlaszcza wtedy gdy wiem ze ludziskom smakuje :D Eh lasa jestem na komplementy. No nic zabieram sie za to gotowanie :) Pozdrawiam i dalej Margot kciuki za Ciebie trzymam :) No i oczywiscie pozdrawiam jeszcze wszystkie nowe twarze :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Kasiulena - ja tez lubie byc chwalona zwlaszcza jak ludziskom smakuje, to co ugotuje. A gotowac uwielbiam... a jesc jeszcze bardziej ;):D Sprzedaj nam przepis na tego wegierskiego kurczaka! :) A ja dzisiaj jestem nawet zadowolona z tego, co napisala. Jeszcze odrobina wysilku i bede mogla zakonczyc kolejny podrozdzial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coz, pora juz pozna, wiec bede pomalu wylaczac komputer. Zycze Wam dobrej nocy i do jutra. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porankowa pora :D Kurczak udal sie swietnie i M-kowi smakowal :) A przepis sprzedam Wam jak tylko do domu wroce (tutaj niestety go ze soba nie mam) Pozdrawiam i milego dnia zycze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko pozdrawiam. Musze wyslac jeszcze kilka maili i zabieram sie za pisanie. Usciski dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raz na wozie, raz pod wozem. Wczoraj pracowalo mi sie swietnie, dzisiaj mam kompletna pustke w glowie... mimo iz pisze teraz w sumie na wdzieczny temat... ech, c\'est la vie. To tyle na teraz. Ide sobie zrobic kawe, moze to mnie obudzi i zmotywuje do pracy. Trzymajcie sie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. u nas wczesne popołudnie.Goście pojechali i troszkę mam więcej luzu.Dzisiaj byliśmy na targu,takim prawdziwym! Wszyscy sprzedawcy przekrzykują się wychwalając swój najświeższy i najtańszy towar.Istny dom wariatów. No ale kupilismy świerze owoce i warzywa- :-)🌼 Widzę,że tylko Margusia,Kasiulena i ja mamy tu dyżur:-) no i Susel dołączyła (muszę zapisywać nicki,bo teraz pisząc nie mam możliwości spr czy poprawnie)Uff.No ale wkrótce ja też wyjadę na kilka dni i boję się,że jak wrócę to topik zniknie:-( Kasiulena też poproszę o ten przepis na kurczaka w papryce- zawsze to cos nowego.Ciekawe jak smakuje🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) selala - mysle, ze nie ma powody do obawy, ze topik nam zniknie. :)Istnieje on juz 4 lata jakby nie bylo! A lato jest okresem zastoju - w koncu sa wakacje! :) Przyjemniej jest sie cieszyc sloncem niz siedziec przy kompie. Ja w tym roku do swojego jestem przykuta... stad moje czeste posty ;):) Dobilam wlasnie do polowy mojej pracy. Dopiero. A w poniedzialek jedziemy juz do PL. Zarezerwowalismy juz hotel w Niemczech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz w domku :D Podaje przepis: Paprikas Csirke Skladniki: 1 kurczak/ lub 6 piersi z kurczaka, 100 g cebuli, 2 sparzone i obrane pomidory, 2 strąki czerwonej papryki, szklanka śmietany, 70 g tłuszczu (najlepiej smalcu), łyżeczka słodkiej papryki w proszku, sól Przygotowanie Sprawionego i umytego kurczaka kroimy na 8 części (odcinamy udka i skrzydełka, piersi przekrawamy wzdłuż i nacinamy w poprzek) -moga byc same piersi, solimy i odstawiamy na godzinę. Posiekaną cebulę rumienimy na tłuszczu, wkładamy kurczaka, obsmażamy, podlewamy 2 łyżkami wody, wsypujemy paprykę i dusimy 25 minut pod przykryciem na małym ogniu. Następnie dodajemy oczyszczoną z nasion, pokrojoną w paski paprykę oraz pomidory i dusimy do miękkości, ewentualnie dolewając odrobinę wody. Pod koniec duszenia wlewamy osoloną śmietanę. Potrawę trzymamy jeszcze chwilkę na małym ogniu. Smacznego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic, koncze na dzisiaj. Wykonalam plan minimum, ale i tak w sumie moge byc zadowolona jak na tak malo produktywny dzien. :) Tak poza tym, to jestem ciekawa czy nasza Bagatelka juz dojechala na miejsce i czy pozdrowila ode mnie Elvisa w miedzyczasie. :D Bagatelko - mam nadzieje, ze wkrotce sie odezwiesz i opowiesz nam o swojej podrozy i o tym jak Ci sie podoba w nowym miejscu! :) Juz niedlugo bede szczesliwa posiadaczka wszystkich czesci serialu \"Dom\". Nie wiem jak wy, ale bardzo lubie ten serial, poniewaz swietnie polska rzeczywistosc... Ogladalam go co sobote na TV Polonia w pierwszym moim roku pobytu tutaj (co mi przypomina, ze pojutrze stuka mi piaty rok emigracji - dziwne uczucie...) razem z moim S. (na szczescie na TV Polonia byly napisy po angielsku). :) W dlugie jesienne wieczory na pewno znowu zasiadziemy razem przed telewizorem, aby obejrzec jeszcze raz wszyskie epizody! Super! :) Dla tych co nie maja polskiej telewizji (jak ja), to na stronie TVP www.tvp.pl mozna sobie sciagnac rozne programy. Sa nawet \"Podroze kulnarne Roberta Maklowicza\" :D Ta wiadomosc jest oczywiscie dla wszystkich lakomczuchow. :D Nic, spadam. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic, koncze na dzisiaj. Wykonalam plan minimum, ale i tak w sumie moge byc zadowolona jak na tak malo produktywny dzien. :) Tak poza tym, to jestem ciekawa czy nasza Bagatelka juz dojechala na miejsce i czy pozdrowila ode mnie Elvisa w miedzyczasie. :D Bagatelko - mam nadzieje, ze wkrotce sie odezwiesz i opowiesz nam o swojej podrozy i o tym jak Ci sie podoba w nowym miejscu! :) Juz niedlugo bede szczesliwa posiadaczka wszystkich czesci serialu \"Dom\". Nie wiem jak wy, ale bardzo lubie ten serial, poniewaz swietnie polska rzeczywistosc... Ogladalam go co sobote na TV Polonia w pierwszym moim roku pobytu tutaj (co mi przypomina, ze pojutrze stuka mi piaty rok emigracji - dziwne uczucie...) razem z moim S. (na szczescie na TV Polonia byly napisy po angielsku). :) W dlugie jesienne wieczory na pewno znowu zasiadziemy razem przed telewizorem, aby obejrzec jeszcze raz wszyskie epizody! Super! :) Dla tych co nie maja polskiej telewizji (jak ja), to na stronie TVP www.tvp.pl mozna sobie sciagnac rozne programy. Sa nawet \"Podroze kulnarne Roberta Maklowicza\" :D Ta wiadomosc jest oczywiscie dla wszystkich lakomczuchow. :D Nic, spadam. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maklowicza - oj uwielbiam... :D zawsze jak ogladam jego wyczyny kulinarne to mi slinka na sam ich widok cieknie -mniam :D A teraz pytanko z innej beczki: Kto mi pomoze z pomyslem na rocznice slubu dla mojego M? Siedze, mysle i nic mi do glowy nie przychodzi :-o HELP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×