Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Amberangelic, 😘 dobrze tu macie, nas, emigracje , na naszym topiku z blotem mieszaja. Skladam Wam wszystkim najserdeczniejsze zyczenia swiateczno noworoczne. Tylko sami wiemy jak \"latwo\" jest z dala od tego co pamietamy, co kochamy. Jeszcze raz, Wesolych swiat !!! 🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jutro Wigilia.......dziekuje wszystkim za zyczenia i piekne zdjecia. Ja sie wlasnie zbieram z wyslaniem moich. Dzisiaj ostatni dzien w pracy byl nawet przyjemny. Nawet te na codzien nieprzyjemne osoby chodzily dzisiaj usmiechniete. Porobilismy troche zdjec, objedlismy sie pizza, rum balls, wypiekami w roznych postaciach, powymienialismy sie prezentami i kartkami swiatecznymi. No i teraz 4 dni wolnego !!!! :-D Marzenusia, sliczna pijamka, a najlepsze to to ze masz dobrego meza, ktory dba o CIebie i nie jest chorobliwie zazdrosny. No bo zazdrosny maz to utrapienie i zamiast za Toba to przeciwko Tobie..:-( Fajnie ze sobie dobrze poradzilas z testami...a co do studiow to pewnie nie spiesz sie jestes mlodziutka , wazne abys znalazla to co na prawde Cie interesuje abys po jakims czasie nie musiala zmieniac kierunku. Naneczko, ah ale Tobie fajnie. Zrob duzo zdjec, szczegolnie w kuchni podczas wspolnej roboty. ZObaczysz jak bedzie Tobie milo je potem ogladac jak z powrotem wrocisz do domu. Czy tesknisz juz za Michim? Amber, widzisz tak to jest jak ludzie zazdroszcza innym ze sobie fajnie egzystuja. Przykro mi z powodu Twojego topiku. Sama zajrzalam jak przeczytalam co sie stalo. :-( SLiczne byly Twoje zdjecia z Mexico, a i historia o szybowaniu byla przerazajaca. U nas dwa dni temu silne wiatry zwialy takiego goscia co sobie szybowal..i juz go nie ma. Mialas szczescie !!! Kokus, ja tez wiem co w wedlinach i co w parowkach wiec parowek juz nie jem. Jak Twoj sunia czy juz zupelnie jest zdrowa? Wiesz u nas jest taka zwariowana pogoda. Wczoraj bylo -20 dzisiaj juz chyba byl plus, a jutro tez cieplo a za pare dni znowu -25 albo i wiecej. Pozatym mamy straszne wiatry, nie wiadomo co z ta pogoda. Cinnamona, ja tez mialam troche przejsc ze swoim mezem ale to juz bylo dawno i jak go zostawilam to nawet sie nie ogladalam za siebie. Zycze Tobie duzo wytrwalosci, sily woli i zamozaparcia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochani! ❤️ Jeszcze raz chcialabym Wam zlozyc najserdeczniejsze zyczenia swiateczne, bo wiem, ze do niektorych z Was moje zyczenia niedoszly (dostalam zwroty kartek :( ). Jeszcze raz wszystkiego najlepszego... :D Ewulek - te zyczenia byly ode mnie :) ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia> slicznie wygladaszw pizamce;-) ja swiatecznie sie obijam, od kilku dni swita troche dala sobie spokoj z towarzyszeniem mi nawet do lazienki, troche wszystko sie uspokoilo, choc moge zapomniec o 5 minutach spokoju, aby chociaz maila sprawdzic hiihih wesolych swiat wszystkim;-) juz nie moge sie tych barszczy doczekac, a mama na moj pomysl zasloniecia rolet i wywieszrenia gwiazdek na okno, aby nie czekac na pierwsza gwiazdke zareagowala ... prychnieciem hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAY dzieki. :D Ty ale masz pomysly. ;) Poczekaj, jeszcze sie przejesz. ;) K-11 masz racje co do studiow. Mam czas, ale on szybko ucieka. ;) Moj maz w ogole zazdrosny o mnie nie jest. Jeszcze lubi jak sie inni za mna ogladaja. ;) ;) ;) A pizamke bardzo lubie. :D Margot dziekujemy i wzajemnie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wigillia a ja przy komputerze,wiedzialam,ze to tak sie skonczy!nawet plakac mi sie nie chce niech ktos za mnie zaspiewa kolede i zje barszczyk,jakiegos placka.w wigillie poszlam do chinskiej resteuracji i bylam jedyna osoba................zabralam, jedzenie do domu.teraz jem gruszke i wszystko mam w d...e!dobrze,ze internet istnieje.wesolych swiat kochane ludziki!czekam do jutra pod choinka pelno prezentow,moze to mi poprawi humor,a na razie to znikam...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLYCH SWIAT
When snow pada na trotuar > And the children happy are, > When slizgawka on the street, > And we all a grzaniec need, > Then you know, to wydarzenie: > It is coming Boze Narodzenie. > All parkingi sa zajete, > People jezdza jak najete, > Tesco, Auchan, Hypernova, > Goraczka nearly zawalowa > Shopping choinkowe things > And the Christmasrings. > Merry Christmas, merry Christmas, > Hear the music, enjoy ten czas, > Wesolych swiat, wesolych swiat, > Merry Christmas, pozdrawiam Was... > Mother in the kitchen bakes > Sernik, piernik i z polewa keks > Daddy zas w living pokoju > Choinke wielka ustroil > He is hanging big balls szklane, > Wherever he only z drabiny dostanie... > Finally rodzinka liczna i cala > W living room'ie sie zebrala > Now sings the happy family > "Oh, what a wonderful christmas tree" > And in the house kazdy zajety > Bo choinkowe roz-packing prezenty. > Merry Christmas, merry Christmas, > Hear the music, enjoy ten czas, > Wesolych swiat, wesolych swiat, > Merry Christmas, pozdrawiam Was... > Mama ukryta finds pod choinke > Patelnie z teflonu i szminke, > Papa gets socks and red krawatke, > Children zabawki i shirts na dokladke. > President speaks potem on TV, > Wszystko around in harmony, > Póki sie mother do kitchen nie udala: > i gesi swiatecznej jak burns nie ujrzala. > And so comes brave straz pozarna, > Na wszystko ready i bardzo ofiarna > And they bring very, very long weze > I takze drabiny jak mountains potezne. > Otwarli zawory i woda az chlupie, > Christmas is tera na pewno w . > Merry Christmas, merry Christmas, > Hear the music, enjoy ten czas, > Wesolych swiat, wesolych swiat, > Merry Christmas, pozdrawiam Was... > "Heppi Kristmes end a werri heppi niu Jeer"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle o Was cieplutko, co jest tym latwiejsze, ze teraz jest u mnie + 7 st. Celsjusza. Wlasnie ratowalem schabik, ktory sie nieco przypalic chcial, bo ja po raz nie wiem ktory ogladalem \"Kevin sam w domu\" - sztandarowa pozycja tv na Swieta - ale to bylo najciekawsze co proponowali sposrod kilku kanalow, a zona siedzi przy kompie i przeklada poczte.... Caluski swiateczne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŚWIĘTA ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH...NIE MA TO JAK WIGILIA W POLSCE...WCZORAJ NIE POCZUŁAM NAWET SZCZYPTY KILMATU JAKI TOWARZYSZY PRAWDZIWEJ POLSKIEJ KOLACJI WIGILIJNEJ:(TO SĄ JUŻ DRUGIE MOJE ŚWIĘTA W STANACH I JESTEM BARDZO SMUTNA ŻE PONOWNIE NIE MOGŁAM ICH SPĘDZIĆ Z RODZINĄ..MAM NADZIEJĘ, ŻE SYLWESTER W CHICAGO BĘDZIE LEPSZY...A PAŃSTWO JAK SIĘ CZUJĄ?MAM NADZIEJE,ŻE PRZYNAJMNIEJ U WAS BYŁO WESOŁO!POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus a u nas wlasnie snieg napadal i straszny mroz jest... A ja dzis schabowe robie. Nie mialam innego pomyslu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie swieta, swieta i juz prawie po swietach ;) gdyby jeszcze snieg napadal to by do mnie doszlo, ze to Swieta ;) za szybko ten czas leci, nawet sie czlowiek nie nacieszy ta atmosfera ;( Milutkiego dnia wszystkim zycze w rodzinnej atmosferze a ja zmykam ubierac sie do kosciola a potem na SWIAteczny odbiad do znajomych......znowu wyzerka ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz okazal sie wspanialomyslny z calej jego cholernej rodziny kupil mi najlepze prezenty!tym razem nie zalowal na nie pieniedzy!reszta prezentow do dupy,schowalam je pod szafe!niech chce ich widziec,bo tylko humor mi sie psuje.pamietajcie zjedzcie bigosu za mnie i jakiegos placka!!!kocham was❤️hej kto tam podaje schabowe,ja tez chce!a co do tego mieska?ziemniaczki?salatka?:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja> czemu ryczysz? za Ciebie tez pojesc pierozkow? Marzenusia> nie mam tu twojego nr gg i nie moge Cie znalezc;-( mozesz mi go pzreslac na mojego maila? a sniegu zazdroszcze, bo tu... cieplo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoJo
Czesc wam! Jestem z Hamburga. Akurat odkrylam ten forum i postanowilam wam tam tez cos napisac. Mialam w wigilie urodziny. Mowie wam To wcale nie takie wesole, bo w gruncie nie jest sie ta osoba glowna i najwazniejsza, bo to swieto! i w dodatku kazdy dostaje prezenty, a nie tylko ja! I jeszcze sie musi te prezenty dla innych kupowac. I tylko raz w roku sie dostaje upominki, a jak sie chce robic impreze, to nikt prawie nie ma czasu. A co wy o tym myslicie? Macie inne zdania? Pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay wyslalam na ejze. :) Esja no wlasnie, co sie stalo?? Simona zrobilam schaboszczaka, surówke, ziemniaki, buraczki, wino, deser. :D A teraz zjadlam bigos i salatke dla Ciebie. Beeee...przepraszam, przyjelo sie. ;) ;) ;) :D :D :D :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jojo! To masz gorzej ode mnie :-O Ja urodziny obchodze 11 grudnia, jest post wiec wiecznie nikt nie chcial sie bawic, nawet na 18 ledwo tanczyli. Okres w, ktorym wszyscy mysla bardziej o przygotowaniach sie do Swiat. Jak wyjechalam to nierzadko dostawalam kartki typu dwa w jednym czyli na kartce swiatecznej dodatkowe zyczenia urodzinowe. Czasem po swietach przychodzila kartka swiateczna spozniona z dodatkowa kartka urodzinowa bo w okresie swiat tak sobie przypominali, ze ja chyba gdzies tak przed swietami mialam urodziny. W tym roku nie dostalam tyle kartek ( w poprzednim bylo podobnie wiec ukrocilam troche wysylanie, bo jak ja slalam przyjaciolce na urodziny, na jej dziecka urodziny i na rocznice slubu a zapomniano o moim jednym swiecie to uznalam, ze nie bede sie wyglupiac i wysle tylko jedna kartke rocznie) ile wyslalam, myslalam, ze znajde je spoznione w skrzynce jak wroce z wakacji - niestety nie, popedzilam na strone gdzie pisze z kilkoma znajomymi z dawnych lat a tam... cisza, kilka osob zapomnialo, ja uwazalam, ze to dla nas przelomowy rok bo wszystkie konczymy 30 wiec uznalam, ze kazdej musze napisac ekstra zyczenia, poczta zwykla i dodatkowo e-mail i na tej stronie... ha ha ha. W kazdym razie to opowiesc tak na pocieszenie, a tobie zycze 100 lat, wszelkiej pomyslonosci i spelnienia najskrytszych marzen!!! P.S. Teraz nie obchodze ale w Polsce tak, me urodziny wypadaja... 4 stycznia, nie musze chyba pisac, ze w tym czasie kazdy dogorywal po swietach i sylwestrze i na impreze czy na wieksza pamiec nie mozna bylo liczyc :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mialoby byc tak: P.S. Teraz nie obchodze ale w Polsce tak, me IMIENINY wypadaja... 4 STYCZNIA, nie musze chyba pisac, ze w tym czasie kazdy dogorywal po swietach i sylwestrze i na impreze czy na wieksza pamiec nie mozna bylo liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj jak fajnie w domku! zoladek mam rozciagniety do granic mozliwosci, ciagle bym jadla! Nacieszylam sie juz rodzinka i coraz bardziej daje mi sie we znaki tesknica za Michim... (jestem chyba najczesciej bywajaca w kraju forumowiczka, w tym roku to juz moja 6 albo 7 wizyta w domu rodzinnym) Lece na kawe, bo wolaja! i najem sie jeszcze tortu orzechowego! Zjem po kawalku za was wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pucor
witam @ll, u mnie swieta dosc spoko, tradycyjnie po polsku mimo ze jestem od paru lat w niemczech-mainz, pozdrawiam wszystkich papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoJo
Czesc Amberangelic! Tak z tymi kartkami, to rozumie doskonale! U mnie tak samo! wprawdzie wysylaja dwie kartki na swieta i na urodziny - to znaczy jak wogole sobie o mnie przypomna! wtamtym roku bardzo sie rozczarowalam , bo tak samo jat Ty wyslalam stos kartek a dostalam tylko 2. To w tym wyslalam tez tylko kilka i spokuj! W jakim kraju mieszkasz? PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Jojo, USA :-D ;-) :-) 😠Zagladam ale glownie czytam, na swoim temacie sie nie udzielam dopoki moderatorka nie spelni swej obietnicy i nie naprawi. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1304869&start=30 Za kazdym razem jak wejde na swoj temat to mi sie niedobrze robi😡 ********************************************************************************* AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 7,7 AKARA Amsterdam 1980 10 m-cy BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15\'3\'\' BASTA Bradenton, FL ? 3 m-ce CAFEE Szwecja, Sztokholm 1977 10 m-cy DARK ELF Springfield, IL 1977 2 ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GODA Litwa 1960 od urodzenia IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 * Kanada * 1969 14 KaHa Greenville, SC 1969 4 KLARYSA Bruksela ? ? MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja 1980 2 lata z hakiem MASHA Austria 1972 3 lata MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, Bawaria 1975 5 NIKA_AU Sydney 1973 16 lat PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SIMONA CINAMONA Shreveport, La 1977 2 lata SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 TULIPAN Haga 1978 2,6 WARIATKAZWARIOWANA Luxemburg 1984 od 9.2003 *ZACZARUJ MNIE* Westfield, NJ 1974 2,5 ************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi
Pozdrawiam z Berlina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ale mnie te glupie prezenty zdenerwowaly snilam o nich cala noc,kolo 3 nad ranem sie wybudzilam i dzwonilam do mamy na skarge!chyba mam cos z glowa nie tak?bo taka stara jestem i przejmuje sie prezentami.ale wiecie moja mama zawsze uczyla mnie,ze jak cos komus kupuje to by bylo zawsze w miare mozliwosci ladne,jakbym to robila dla siebie.mam mlodsza siostre,gdy mama robi prezenty nigdy nas nie probuje w jakis sposob wywyzszyc.kazda z nas dostaje prezent w tej samej cenie.tu..........tesciowa,totalnie zdyskryminowala mnie i meza.prezent dla jego siostry byl wartosci ok.$500.ja dostalam szara pizame,dla kobiet w ciazykurcze mam troche tego tluszczu,ale bez przesady!nosze bluzki M lubL.na dodatek mam male piersi,wiec ta wielka pizama tylko mnie wku....maz dostal i pare majtek i biale skarpety.myslalam,ze pekne ze smiechu.potem to mi sie go szkoda zrobilo,bo mimo,ze mnie zle traktuje,to czasem mi go zal,ze ma taka wredna matke...jego ojciec nie lepszy.maz strasznie sie staral z prezentami,dla kazdego cos orginalnego.a w zamian dostal skarpety za$1.mam do w du.... mysle o mojej corce-ten palant wciaz mi nie kupil biletu.przykleilam kartke do kompa-czekam na bilet!jak mi go nie kupi to mu rozwale wszystko w domu,wpadne w szal powiem wszystkim co o nich mysle.spakuje walizke i sobie pojde[ciekawe gdzie?]nie wiem siade przed domem na walizce i bede czekac,az mnie ktos zabieze na lotnisko i wykupi bilet.ten palant tak sie zachowuje,bo ja mam corke z poprzedniego zwiazku,on jej nienawidzi.przed slubem to udawal dobredo ,,tatusia,,.a teraz to nawet nie wolno mi o niej mowic.siedze cicho,mimo,iz w glowie mam tysiac mysli.najchetniej to bym wyjechala i to teraz natychmias-pytacie co mnie trzyma?z tego chorego zwiazku mam taz coreczke,a ona ma zaledwie 7miesiecy.jak wyjade to juz nigdy jej nie zobacze.visa konczy mi sie za 2lata,a co potem jak wezme rozwod ztym dupkiem?czekam,ze za2 lata przedluza mi dokumenty na 10lat.kopne go w dupe!!przez 10lat pewnie wiele sie wydarzy a i obie corki beda starsze.jesli bede miec dokumenty na 10lat to zawsze kontak z dzieckiem bede miec,a moze i sad przytwierdzi mi opieke nad dzieckiem.musze tylko koniecznie znalezc dobra prace!nie wiem po co wam to pisze?jestem zla!wciaz nie mam biletu!on to sobie mysli,ze moze ze mna robic co chce!tym razem mu sie nie uda,ma mi kupic ten cholerny bilet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!wybaczcie,ze was zanudzam.przepraszam.napiszcie jak wasze swieta.co ciekawego slychac.....itd.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisia
Cześć Simona, ja piszę z Wrocławia, co prawda, ale chciałabym Cie troszkę pocieszyć. Zyczę ci wszystkiego co najlepsze w życiu, a przede wszystkim zrealizowania swoich marzeń, będę myśleć o Tobie i wysyłać Ci z Polski pozytywną energię, zadzwoń do swojej córeczki i rozmawiaj z nią ile wlezie, jak zobaczy rachunek za telefon to od razu ci kupi bilet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej Simona bardzo poruszyl mnie Twoj post :( sluchaj ja wiem, ze jest Ci trudno i wydaje Ci sie, ze nie wiele mozesz aktualnie zdzialac, ale z tej sytuacji na prawde jest wyjscie !!!!! bylam w roznych dolkach, mialam wiele upadkow, zycie nie glaskalo mnie zawsze po d.... ale to co kiedys przezylam sprawilo jak obscnie patrze na zycie i jakim jestem czlowiekiem ....jestem twardziel i prkatrycznie nie ma dla mnei rzeczy niemozliwych !!! :D czego i Tobie zycze !!! przede wszystkim przestan sie poddawac i zloscic, przestan dostrzegac tylko te zle cechy bo to jeszcze pogarsza sprawe i na nic dobrego nie wplywa !!! nie wiem jak bardzo rzywdzi CIE Maz, jesli chcesz mozesz opisac, moze jakos Ci to pomoze :( ale nie wydaje mi sie, ze jest taki zly poniewaz nie wynika z Towich postow zebys sie go bala ! :) prawdziwy zwizek polega na kompromisach i ciaglym ustepowaniu sobie jesli nam zalezy oczywiscie !!! :) uwazam, ze w Towim zyciu jeszcze moze byc fajnie tylko musisz nad tym pracowac bo jesli nie maz to kto inny, wez inicjatywe w swoje rece i nie pddawaj sie !! :) wszystko mozna naprawic !! czy Ty wogole pracujesz !!! ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonia dobrze pisze. Posluchaj jej Simona. Kazdy z nas ma zle chwile w zyciu, ale to nie oznacza, ze cale zycie musi byc przez to do d..y. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eulalia
wesołych świąt zycze dla forumowiczów z cypru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich moich znajomych z kafeterii:)Pakuje sie do Chicago:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×