Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

A tam, gdzie sie przenosze, pod NYC, nie ma nic polskiego oprocz mnie.. zadnych polskich sklepow, zadnych miejsc, gdzie mozna spotkac Polakow MOWIACYCH PO POLSKU... porazka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU...moze to wslanie nie jest porazka... napewno poznasz wilu ciekwaych i wartosciowych ludzi, nawet pod N.Y...-niekoniecznie Polakow... tak sie wlasnie nad tym ostatnio zastanawialam dlaczego wolimy spotykac sie z Polakami-czy to przez jezyk, ta sama kulture??? Wiecie co doszlam do wniosku,ze to wcale nie jest takie wazne...i mozna zaprzyjaznic sie z \"tubylcami\" i ku naszemu zaskoczeniu moga wydac nam sie bardziej nam blizsi niz niejeden Polak... Nie pomsylcie ze ja jestem jakas antypolska...bo mam tu wielu przyjacio Polakow, ale innym narodowosciom tez dalam szanse i wcale sie nie zawiodlam... A to ze jest polski sklep w ktorym moge kupic barszcz czerwony winiary i soki kubusia to jest plus, ale bez tego tez da sie zyc...:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU> ja tez myslalam, ze jestem jedyna tutaj a tu taka niespodzianka;-, tylko ta neispodzianka wyszla w praniu, zupelnei pzrez przypadek rok pozniej, okazalo sie, ze calkiem neizla grupka Polakow tu jest, tylko pochowane wszystko hihihi ale sklepow polskich neistety nie ma;-( uciekam na razie, bede pozniej Esja> bedzie dobrze;-) niewazne, ze przez Internet, tylko ciezko zyc w zwiazku internetowym, wszyscy, ktorzy pzrez to pzreszli wiedza.. trzymam kciuki Margolcia> zazdroszcze wiosny.. Squirley> u mnei tez dzika pogoda, jeden dzien chodze w klapkach, a na drugi dzien zastanawiam sie czy czasem szalika ze soba nie zabrac;-( ech.. jestem umeczona;-( a tu test za testtem, dzisiaj tez musze zabawiac ochotnikow i zabieram ich na obiad wieczorem, po skonczonych zajeciach, weic do domu pewnie wroce po 11 buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU> ja tez myslalam, ze jestem jedyna tutaj a tu taka niespodzianka;-, tylko ta neispodzianka wyszla w praniu, zupelnei pzrez przypadek rok pozniej, okazalo sie, ze calkiem neizla grupka Polakow tu jest, tylko pochowane wszystko hihihi ale sklepow polskich neistety nie ma;-( uciekam na razie, bede pozniej Esja> bedzie dobrze;-) niewazne, ze przez Internet, tylko ciezko zyc w zwiazku internetowym, wszyscy, ktorzy pzrez to pzreszli wiedza.. trzymam kciuki Margolcia> zazdroszcze wiosny.. Squirley> u mnei tez dzika pogoda, jeden dzien chodze w klapkach, a na drugi dzien zastanawiam sie czy czasem szalika ze soba nie zabrac;-( ech.. jestem umeczona;-( a tu test za testtem, dzisiaj tez musze zabawiac ochotnikow i zabieram ich na obiad wieczorem, po skonczonych zajeciach, weic do domu pewnie wroce po 11 buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szilva-śliweczka
NICK-SKAD?-ILE CZASU?- ZNAK ZODIAKU? AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 7,7 Strzelec AKARA Amsterdam 1980 10 m-cy BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15'3'' BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 6.2002 MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja 1980 2 lata z hakiem MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, Bawaria 1975 5 PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak XANA Seattle, WA 1974 (15 lat Niemcy) SZILVA 1963, nizina węgierska, Hungary 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam:) chcialam tylko szybko napisac o kremach pisze esej a pozniej musze sprzatac ogrodek:) Co do loreala to nie lubie tej firmy wg mnie ich kremy sa naszpikowane chemikaliami i dzialaja tylko jak ich uzywasz a jak przestaniesz to jest to samo,Olay mnie uczulil,ja mam bardzo wrazliwa cere i mam fiola na punkcie szkodliwych skladnikow w kosmetykach takze ja uzywam tylko naturalnych,moje ulubione to krem burt\'s bees marchewkowy niektore kosmetyki z kiss my face, derma-e,niektore kosmetyki z avalon-ostanio kupilam sobie balsam ktory wchlania sie w ciagu sekundy,bardzo go lubie ,ma same naturalne skladniki:)co do mycia twarzy to jedyna rzecz ktora mnie nie uczula to seria Noxzema(zawiera mentol i rozne olejki,same naturalne skladniki z wyjatkiem propylene glycol na prawie ostanim miejscu czyli jest ok) Ja mam swira na punkcie tego co klade na swoja twarz,kremu typu lancome czy podobnej marki nie kupilabym nigdy,bo wiekszosc z nich to ma takie sklady ze az mi w glowie sie miesza:) No to tyle wywodow:) Pozdrawiam wszytkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam:) chcialam tylko szybko napisac o kremach pisze esej a pozniej musze sprzatac ogrodek:) Co do loreala to nie lubie tej firmy wg mnie ich kremy sa naszpikowane chemikaliami i dzialaja tylko jak ich uzywasz a jak przestaniesz to jest to samo,Olay mnie uczulil,ja mam bardzo wrazliwa cere i mam fiola na punkcie szkodliwych skladnikow w kosmetykach takze ja uzywam tylko naturalnych,moje ulubione to krem burt\'s bees marchewkowy niektore kosmetyki z kiss my face, derma-e,niektore kosmetyki z avalon-ostanio kupilam sobie balsam ktory wchlania sie w ciagu sekundy,bardzo go lubie ,ma same naturalne skladniki:)co do mycia twarzy to jedyna rzecz ktora mnie nie uczula to seria Noxzema(zawiera mentol i rozne olejki,same naturalne skladniki z wyjatkiem propylene glycol na prawie ostanim miejscu czyli jest ok) Ja mam swira na punkcie tego co klade na swoja twarz,kremu typu lancome czy podobnej marki nie kupilabym nigdy,bo wiekszosc z nich to ma takie sklady ze az mi w glowie sie miesza:) No to tyle wywodow:) Pozdrawiam wszytkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, wczoraj i przedwczoraj bylam juz zameldowana, czytalam na biezaco wasze wpisy ale sama nie zdazylam nic wymodzic.... widze ze dzisiaj nagle forum \"ruszylo z kopyta\" po malej przerwie... Wiecie co u nas sie stalo??? w ciagu dwoch dni stopnialy TONY sniegu! jeszcze w sobote byla starszna burza sniezna, w zeszlym tygodniu mielismy -24 stopnie noca a za dnia -16, a w czoraj i dzisiaj... +19/+20 szok! No ale i tak wczoraj jeszcze bylismy na nocnych nartach, (przesle Wam fotki) no ale to chyba ostatni wypad w pobliskie gory, pozniej trzeba bedzie jezdzic w poszukiwaniu sniegu w wysokie alpy do Austrii. tak poza tym, to wyslalam podania o prace (ale takie bez rozpiski - rozmawialam tylko z nimi) zobaczymy, co z tego wyjdzie. jesli chodzi o porady kosmetyczne, to ostatnio musze sie pochwalic mam w miare fajna cere, a uzywam niemalze z \"braku laku\" vichy do cery problemowej - kupilam jakis czas temu, a potem nie uzywalam bo wydawalo mi sie ze cere wysusza. Teraz nie majac kasy nie chcialam kupowac nic nowego i siegnelam po stare zapasy i jestem o dziwo bardzo zadowolona. Olay nie znam wcale! Moze tego nie ma w Europie??? Poza tym przychylam sie do melutkiej-de nutrilogie 2 jest swietny! tak w ogole to uwielbiam tez balsamy do cialy z Vichy - nawilzaja i wchlaniaja sie jak malo ktore! rewelka! Squirley, wcale nie zawczesnie na anti aging. Ja tez zaczynalam w wieku ok. 25, tak zreszta polecaja producenci a dziewczyny z wiekszych aglomeracji miejskich powinny zaczynac jeszcze wczesniej. a jesli chodzi o dom i kolory, to przychlam sie do kokusia - leciutka seledynowa zielen pasuje doskonale! szczegolnie do ciemnego drewna ( a to z kolei masz w azjatyckich meblach...) no i jasna, pastelowa groszkowa zielen tez jest piekna! GNU - ale jak Esji dobrze pojdzie to bedziecie SASIADKAMI!!! (; ESJA! wiec wpadlas tez jak sliwka w kompot???? gratuluje! cudownie! no i trzymaj nas na bierzaco i zdradzaj koniecznie wiecej sczegolow! a teraz to juz padam na pyszczek ze zmeczenia i lece do domu sie wyspac! a tak w ogole, to za tydzien bede we WROCKU!!! Hurra! JOASKA a jak z Toba????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze slowko na temat kosmetykow...to zgadzam sie z naneczka ze kosmetyki anty aging mozna stosowac juz wczesniej, i to wcale nie zniszczy nam cery a opozni powstawanie pierwszych zmarszczek...Oczywiscie to nie zalezy od wieku tylko od kondycji skory. ja ostatnio mam jakas paranoje na tym punkcie ...wydaje mi sie ze juz zaczyma sie powoli...- marszczyc!...ale na szczescie kosmetyczka mnie uspaokila i powiezdziala ze cere mam bardzo ladna i na pewno jeszcze dlugo nie bede potrzebowala silnych kremow przeciwzmarszczkowych-a moe tylko tak gada..:(??? w kazdym badz razie troszke odetchnelam...ale swoja droga od jakis dwoch lat uzywam juz kremu pod oczy...a reszta standardowo..... Jeszcze pytanko do Dark Elf...co to za firma(skad?)\" Burst bee\'s\" nigdy o niej nie slyszalam, czy to jakies naturalne kosmetyki, a balsam Vichy Lipidiose...moj ulbiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i dostaliscie zdiecia? Gosik a Ty maila nie podalas wiec nie dostalas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przciez podalam, nawet dwa...:( no dobra to jeszcze raz...jgoha@yahoo.com i czekam na fotki....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK-SKAD?-ILE CZASU?- ZNAK ZODIAKU? AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 7,7 Strzelec AKARA Amsterdam 1980 10 m-cy BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15\'3\'\' BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 G*O*S*I*K Toronto, Canada 1977-2 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 6.2002 MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja 1980 2 lata z hakiem MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, Bawaria 1975 5 PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak XANA Seattle, WA 1974 (15 lat Niemcy) SZILVA 1963, nizina węgierska, Hungary 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff... skonczylam! :D Ale nie moge szyja ruszac :( Wierzcie mi juz nie, ale cyferki dwoja mi sie i troja przed oczami... Odczuwam nieslychany przesyt statytyka! :o Ale... nie pochwalilam Wam sie jeszcze, udalo mi sie - mimo wszystko - zaliczyc ostatnia kontrolke! Oceny byly gorzej niz mierne i ciezko bedzie je nadrobic! Mi sie - na szczescie - udalo uzyskac rowna srednia, mimo totalnej wtopy ze zrobieniem obliczen do innej metody... okazalo sie bowiem, ze ta metoda byla druga w kolejnosci poprawnosci... ufff :D :) Esja - fiu, fiu :D:D:D :) kokus - postaram sie wyszukac stronki, jesli chodzi o dinusie! :) A jesli chodzi o Grekow, to zapuszczali sie oni bardzo daleko! To oni zalozyli Marsylie, ktora nazwali Massilia! :) Oj, moglabym Ci wiele na ten temat poopowiadac! Moze kiedys na gg lub na skypie! :) :) Jayka - trzymaj sie! :) :) szilva 🖐️ :) naneczka - dziekuje za zdjecia! Cudownie wygladasz! Przepis na kozi serek podrzuce jutro! Jutro prawdopodobie skusze sie na ponowe przyrzadzenie tej pysznosci! :D A jesli chodzi o moj ogrodek - to jest on - powiedzialabym - sredniej wielkosci, ani duzy, ani maly (nie wiem ile dokladnie ma m²). Jest dosyc zaniedbany, niestety! Nasi poprzednicy niewiele pracy w niego wlozyli... w jednym miejscu tylko wyrosly mi zonkile i przebisniegi! Dobre i to! :D Ale coz, mnie az korci, zeby cos w nim zrobic... na razie brakuje czasu... :( Pomyslow mam bezliku (w koncu mam specjalizacje wlasnie z projektowania krajobrazu!) i pomalutku - mysle, ze w czasie ferii swiatecznych - zaczne zagospodarowywac moj ogrodek! :D Wtedy przysle zdjatka :D :) Mayenka - super, ze jestes juz na finishu! Zazdroszcze :D :) hot chick - witaj na topiku :) :) Squirley - dzielna jestes z tym gipsowaniem! Gratuluje zaciecia do pracy! :) A jak sie decydowalam na taki a nie inny wystroj wnetrz? Coz, w wielu wypadkach glowna role grala cena... niestety! :( Bardzo lubie stary styl... i zapach drewna! I zazwyczaj na to, co mi sie podoba mnie nie stac! :( Wiele sprzetow, ktore obecnie posiadamy sa \'tymczasowe\', ale tez nasz dom jest \'tymczasowy\'... przystanek na kilka lat... Ale pomalu tez zaczelismy kupowac meble, ktore na pewno beda nam sluzyc przez wiele lat... w styl blizej nieokreslonym... powiedzialabym, ze w naszym! :) :) GNU - gratuluje wyboru sukni :D Koniecznie przyslij foty :D :) G*O*S*I*K - uff... udalo mi sie poprawnie wystkuc Twoj nick! Witaj na topiku - jak mniemam moja imienniczke :D Pozdrawiam wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W koncu podrzucam Wam przepis: KOZIE SERKI W SOSIE WINOGRONOWYM Skladniki: - 6 okraglych kozich serkow - 150 g jasnych i ciemnych winogron Sos: - 100 ml soku z ciemnych winogron - 1 lyzka octu balsamicznego - 1 lyzka mrozonego masla - 1/2 lyzeczki soku z cytryny - 2 lyzki cukru - sol - swiezo zmielony pieprz Przygotowanie: Sos: sok z cytryny wlac do garnka, dodac cukier i podgrzac na wolnym ogniu, mieszajac szpatulka, az cukier sie rozpusci. Kiedy syrop sciemnieje, dodac ocet i sok z winogron. Delikatnie wymieszac i gotowac, az sos zgestnieje. Dodac maslo, sol, pieprz, wymieszac i zdjac z ognia. Winogrona: umyc, oberwac z galazek, przekroic na pol i oczyscic z pestek. W piekarniku rozgrzac grill. Na blasze do pieczenia polozyc folie aluminowa, ulozyc na niej serki i wstawic pod grill (w odleglosci 15 cm). Piec 2-3 minuty z kazdej strony! Sos pogrzac, dodac polowki winogron. Serki ulozyc na talerzach i polac sosem. Voilà :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam:)dziekuje kokusiu za mile przyjecie:)napisalam do britty ale mi nie odpisala wiec chyba nie bardzo mi pomoze:(za niedlugo bede tak jak wy \"polacy za granica\";)wlasnie sie dowiedzilam ze 1.06 wyjezdzam do usa na 5 miesiecy do pracy-jako studentka ale nie na camp tylko na resort!!!dostalam sie!!!fajnie strasznie sie ciesze,narazie tylko czytam, nie mam co pisac, ale na wakacjach nadrobie, bede juz miala wspolny temat z wami-bo narazie to taka intruzka jestem:(pozdrawiam was goraco!!!aha jedna kobietka nie pamietam nicka ktora obecnie jak sie nie myle przebywa w kanadzie pochodzi z poludniowo wschodniej polski-ja tez -mozna wiedziec dokladnie moze gdzies niedaleko;)no koncze juz ale sie rozpisalam:)pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniab- chyba o mnie ci chodzi? Ja jestem z polud-wsch Polski z Sandomierza. Naneczka- a ja zdjec nie dostalam, buuuu,...wyslij na marzenka@gmail.com Margot-na razie nie ma co zazdroscic, tyle pracy jeszcze:-) Pozdrawiam z uniwerku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniab- chyba o mnie ci chodzi? Ja jestem z polud-wsch Polski z Sandomierza. Naneczka- a ja zdjec nie dostalam, buuuu,...wyslij na marzenka@gmail.com Margot-na razie nie ma co zazdroscic, tyle pracy jeszcze mnie czeka:-) Pozdrawiam z uniwerku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie poszperalam troche po internecie! Ostatnio dumam sporo nad tym, co z soba z robic od przyszlego roku... czy szukac pracy czy zostac na studiach... Przyznam sie szczerze, ze sklanialam sie bardziej przy pierwszej opcji, ale teraz sama nie wiem... znalazlam cos szczegolnego... magisterke o specjalizacji: krajobraz i zarzadzanie na mom rodzimym uniwerku w Aix! Z tego co wyczytalam to jest dokladnie to, co robilam w Polsce... to co zawsze chcialam robic! Przyjmuja z dyplomem licencjata z geografii na 1 rok i z dyplomem BAC+4 z dziedziny pokrewnej na 2 rok... Mam moje BAC+4 z Polski i jak dobrze pojdzie (odpukac w niemalowane!), to bede miala i licencjat z geografii w kieszeni, wiec... nadzieja we mnie wstapila! Jutro pisze maila na uniwersytet! Musze sie dowiedziec czegos wiecej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Mayenka - przede mna jeszcze 3 miesiace! 3 miesiace meczenia sie ze statystyka! Glowa do gory! Ani sie obejrzysz, a juz bedziesz po studiach :) :) aniab 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalimera
a kto mieszka w usa, meryland, kensington? szukam przyjaciol, ostatni namiar to te dane. wyszukiwarki nie zdaly rezultatu/pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka, dzieki za komplet fantastycznych zdjec! Niestety na nartach nei jezdze, kiedys probowalam, nie umialam nawet ustac, pobebnilam glowa po podlozu i zaprzestalam calej zabawy. A to odkompleksiajace... ha ha ha! Na temat kosmetykow sie nei wypowiadam bo tu juz wszyscy wiedza jakich uzywam, takich, ze moja cera z problemami przestala problemy miec. A i mam jeszcze - tez z DDF - genialny zel na dzien pod oczy, bardzo ladnie \"zmywa\" sennosc po nocy i nawilza (bo w tym miejscu wiekszasc ma zbyt sucha skore) nazywa sie Erase Eye Gel i jestem nim zachwycona! Gosik, najlepiej daj swoje e-mail do profilu. Kalimera, nie widzisz tabelki? ;-) Ale babki mi sie trafily wczoraj, nie widzialy mnie dlugo i przezywaly ze schudlam (w koncu 14 kilogramow - jest co podziwiac ha ha ha) ale potem zaczely jedna przez druga ze blado i choro wygladam, ze musze uwazac bo w anemie wpadne na nic bylo moje tlumaczenie, ze od poczatku grudnia juz nei chudne ale trzymam wage!!! A na koniec jedna z nich wziela tytul ksiazki... To by bylo na tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, witam wszystkich.. Wystarczylo dwa dniciepla i nastapila zmiana dekoracji - snieg zostal tylko tam gdzie bylo go zdecydowanie wiecej albo tam gdzie nie siegnelo po niego slonce. W nocy przyszedl deszcz, splukal nieco brudy i teraz juz czuc wiosne. Przebisniegi wyciagaja paczki w gore i lada dzien zakwitna, wrzosce juz sie zabarwily, natomiast w pracy zdjalem specjalna wloknine z bratkow i zobaczylem piekny, roznoklorowy dywan kwiatow. W ktorys sloneczny dzien wezme aparat koniecznie... Amber - najlepiej na wlasnym przykladzie kogos przekonac... kalimera - witaj na topiku, aktualnie nie ma nikogo z Twoich okolic, ale po to wlasnie jest internet, zeby miec znajomych nawet na koncu swiata, np na Islandii... Margot - bardzo ciekawie rysuje sie Twoja sytuacja, tak trzymaj... :D Ten przepis na serki brzmi prze- przepysznie... Mayenka - :D nie wiem kiedy pojade, ale napewno pojade. Tylko wolalbym turystycznie na kilka tygodni a nie do pracy na pol roku.. verte_inga - :D GOSIK - ja jestem \"male\" odmiana rodzynek.... :D aniab - jak sie Twoj wpis nie bedzie miescil na ekranie to wtedy bedziesz mogla napisac, ze sie rozpisalas...hihihihiii Jak sie lepiej poznamy to bedziesz tyle pisac bez trudu... Chcialbym nieco ochlodzic Twoj zapal co do pracy w Stanach, bo to roznie bywa... Naneczka - dopiero teraz obejrzalem sobie zdjecia, a przy okazji przypomnialem sobie wszystkie ktore dostlem od Ciebie. Fajnie wiedziec Cie taka zadowolona z zycia... Dark Elf - i Ci poszly prace w ogrodku? czy juz masz wiosne? szilva - nareszcie ktos z mojego rocznika :D. I tyle lat na Wegrzech? wow... Jay - dzis juz piatek, napewno odpoczniesz troszke czego Ci bardzo zycze... GNU - bylbym bardzo zdziwiony gdybys nie spotkala w poblizu NYC Polakow, chocby slabo mowiacych... :D Esja - ciesze sie razem z Toba.... :D Squirley - pogoda sie poprawila? malutka_de 🌼 ok... to by bylo na tyle, dla wszystkich, czytaczy tez, pozdrowienia i caluski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka
NICK-SKAD?-ILE CZASU?- ZNAK ZODIAKU? AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 7,7 Strzelec AKARA Amsterdam 1980 10 m-cy BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15'3'' BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 G*O*S*I*K Toronto, Canada 1977-2 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 6.2002 MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja 1980 2 lata z hakiem MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, 1975 ponad 5 lat, LEW PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak XANA Seattle, WA 1974 (15 lat Niemcy) SZILVA 1963, nizina węgierska, Hungary 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coucou 🖐️ Musze przynac, ze mam dzisiaj sporo energii! Mysle, ze zabiore sie dzisiaj za porzadki, bo nasz salon wyglada jak po przelocie tajfunu ;) Wszdzie walaja sie moje papiery! I moze nawet przeczytam prace mojego profesora o wykopaliskach greckich w Marsylii (tym razem po angielsku :D ). I oczywiscie napisze list w sprawie studiow! Aha, musze jeszcze koniecznie zadzwonic do konsulatu! 🖐️ kalimera 🖐️ Amber - mysle, ze po swietach wroce do SBD, bo chyba mi wrocily dwa kilogramy, ktore schudlam :o 🖐️ kokus - przepis jest prosty, ale naprawde smaczny i podany na talerzu wyglada bardzo fantazyjnie! :) Bardzo go polecam! :) Aha, zanim zapomne! Chce zlozyc zamowienie na polskie ksiazki (do poczytania w czasie przerwy wiosennej). Mam juz kilka tytulow, ktore chcialabym zakupic! Moze podrzucicie mi jeszcze jakies pomysly na wyjatkowo - Waszym zdaniem - ciekawe ksiazki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodzwonilam sie w koncu do konsulatu! Znowu sprzeczne informacje - w Polsce swoje, tutaj swoje! 😡 I badz tu madry 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×