Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Bagatelka- Lost in Translation tez namierzylam w bibliotece. Jest nawet w polskim przekladzie jako\" Zagubione\". Niesamowite. Jak tylko skoncze czytac ta ktora teraz czytam to robie nalot na biblioteke:-) Mam nadzieje ze sie wyrobie przez 2 tygodnie bo i lekturki czekaja w kolejce i ze 2 moze przeczytam zanim sie szkola zacznie. Szkola juz na 2 tygodnie:-( Marzeniusia i Margot- przestancie mowic o tym serniku bo moj jezor sie robi coraz dluzszy i jeszcze wyskoczy! A gdzie sie Kokus zapodzial? Moze sie w polu zgubil podczas tych zniw? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej robale i krasnale :D jako przerywnik dnia dzisiejszego postanowilam wskoczyc do Was na chwilke i co widze, Bagatelak zdiecia nam rozeslala :D to mila niespodzianka, Bagatelka jaka Ty jestes ladna, no no no no, mam sliczna urode !!! dobra kofani ludziska, ide sobie bo pracy nie ubywa a czasu brak :( papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka - 👄 Chcialam wypozyczyc rowniez \"Zycie w przekladzie\" (taki jest polski tytul), ale niestety byla ksiazka ta byla wypozyczona i ktos jej nie zwrocil w przeciagu 6 tygodni :( A w sprzedazy jest niedostepna :( Bede szukac jej tutaj - albo po francusku albo po angielsku. Mam nadzieje, ze uda mi sie ja znalezc i w koncu przeczytac :) Zakupilam - a o tym chyba juz kiedys wspominalam - \"Tajemnice\" ostatnia ksiazke Evy Hoffman, ale jeszcze czeka ona na przeczytanie :) Jay - widze, ze prawdziwy z Ciebie ekolog - tak sie martwisz o stan naszego srodowiska ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia - oj, chyba te moje zdjecia podochodzily do Was ze zmniejszona ostroscia :D 31 i to z z dluuuugim hakiem :0 A w ogole to widze, ze Ty naprawde bardzo powaznie podchodzisz do tego serniczka ;) czy to jakas specjalna okazja ?:) Flash cards to jest taka metoda nauczania i zapamietywania slow: na kartce piszesz suzymi literami slowo, a potem je czytasz i zapamietujesz, albo po prostu uczysz sie jego czytac, np. na lekcji angielskiego :) Elfik - a potem powiesz nam gdzie i co jedliscie ;) to ja jeszcze raz bede musiala przeslac ten \"ciag blizszy\" zdjec. Na nim juz nie wygladam na 20 lat, tamte byly z troche starszych czasow, bo po prostu nie mam zbyt duzo nowych zdjec z moim pyskiem, tamte sa sprzed 1-2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko tam mialo byc, ze TY masz sliczna urode nie ja, zle mi sie napisalo !!! DarK Elf - no to serdeczne zyczenia i odemnie !!!! ja swoja rocznice przegapilam ale odbije sobie niebawem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzeniusia - chyba musialam byc pijana podajac ten przepis - bosz :o Podaje jeszcze raz: TORT SEROWY CIASTO: 2 szklanki maki pszennej 25 dag masla 1 szklanka cukru 4 lyzki kakao 2 lyzeczki proszku do pieczenia 1 olejek rumowy 2 jajka DO PRZYGOTOWANIA FORMY: 2 lyzki margaryny 2 lyzki bulki tartej MASA SEROWA: 5 jajek 1 kg tlustego sera twarogowego 15 dag masla 1 i 1/2 szklanki cukru pudru 1 lyzeczka proszku do pieczenia 1 budyn waniliowy sok i otarta skorka z 1 cytryny PRZYGOTOWANIE: Ciasto: make, kakao i proszek do pieczenia przesiac na stolnice. Dodac maslo i dokladnie przesiekac. Jajka utrzec z cukrem, dodac olejek rumowy, wlac do wglebienia w ciescie i szybko wyrobic. Ciasto owinac folia i schlodzic w zamrazalniku 5 godzin. (Ja wlozylam na noc) Masa serowa: ser zemlec. Maslo utrzec z cukrem pudrem i, caly czas ucierajac. dodawac kolejno: zoltka, ser, budyn w proszku, proszek do pieczenia, skorke i sok z cytryny. Z bialek ubic piane i wymieszac z masa serowa. Tortownice wysmarowac margaryna i wysypac bulka tarta. Na tarce z duzymi otworami zetrzec do tortownicy 2/3 ciasta, wyrownac powierzchnie, nalozyc pozostala czesc ciasta. Tort piec ok. 1 godz. w piekarniku nagrzanym do temperatury 200 stopni C. Po ostudzeniu wyjac z formy. Teraz powinno byc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja do pieczenia ciast to jestem kompletne beztalencie i nigdy nic nie upieklam:-( Gotuje calikem niezle za to:-) Co do ciast to mam po blokiem polskie delikatesy i tam wybor ciast polskich,tyle ze ja ostatnio sie odchudzam:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka - niesamowite, ze znalazlas to w polskim przedkladzie! Bo jest nie do zdobycia (tzn. kiedys tam wydrukowali pare egzemplarzy i przestali :() Piwonia - nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo - przeciaz obie mamy ;) A tak a propos, to dzieki za namiary na Twoje zdjecia, ale niestety nie moglam otworzyc tej strony :( Nie rozumiem dlaczego, bede probowac dalej, ale komputer moj zdychajacy mi mowi web page not available :P Margot - \"Tajemniece\" tez juz przeczytalam, zupelnie cos innego, bo to powiesc i to bardzo niezwykla. Ale nei bede oczywiscie Ci zdradzac tajemnicy, o czym ;) 😘 A to dziwne, ze polski tytul brzmi Zycie w przekladzie, bo na okladce polskiego Sztetla pisze zagubione, to mnie zafrapowalo - moze byly dwa wydania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeee Bagatelko, ostrosc okay!!! Dzieki za wyjasnienie slowa :) A co do serniczka chce mi sie go bardzo!!!!!!!! Nie mam zadnego dobrego przepisu na sernik i licze na MArgot, ze poprawi i bede mogla upiec. Idziemy w piatek do znajomych i chcialam upiec cos innego niz zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka - niesamowite, ze znalazlas to w polskim przedkladzie! Bo jest nie do zdobycia (tzn. kiedys tam wydrukowali pare egzemplarzy i przestali :() Piwonia - nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo - przeciaz obie mamy ;) A tak a propos, to dzieki za namiary na Twoje zdjecia, ale niestety nie moglam otworzyc tej strony :( Nie rozumiem dlaczego, bede probowac dalej, ale komputer moj zdychajacy mi mowi web page not available :P Margot - \"Tajemniece\" tez juz przeczytalam, zupelnie cos innego, bo to powiesc i to bardzo niezwykla. Ale nei bede oczywiscie Ci zdradzac tajemnicy, o czym ;) 😘 A to dziwne, ze polski tytul brzmi Zycie w przekladzie, bo na okladce polskiego Sztetla pisze zagubione, to mnie zafrapowalo - moze byly dwa wydania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka - niesamowite, ze znalazlas to w polskim przedkladzie! Bo jest nie do zdobycia (tzn. kiedys tam wydrukowali pare egzemplarzy i przestali :() Piwonia - nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo - przeciaz obie mamy ;) A tak a propos, to dzieki za namiary na Twoje zdjecia, ale niestety nie moglam otworzyc tej strony :( Nie rozumiem dlaczego, bede probowac dalej, ale komputer moj zdychajacy mi mowi web page not available :P Margot - \"Tajemniece\" tez juz przeczytalam, zupelnie cos innego, bo to powiesc i to bardzo niezwykla. Ale nei bede oczywiscie Ci zdradzac tajemnicy, o czym ;) 😘 A to dziwne, ze polski tytul brzmi Zycie w przekladzie, bo na okladce polskiego Sztetla pisze zagubione, to mnie zafrapowalo - moze byly dwa wydania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko - u Ciebie chyba nastapil jakis powazny blad w metryce!!! :) Jesli zas chodzi o zdjecia - ja dostalam je w dwoch partiach :) Szczesciara ze mnie ;):D Mayenka - to masz szczescie, ze biblioteka dysponuje ta ksiazka w polskim przekladzie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie co ja wlasnie wcinam na obiad- dwa krokiety z kapucha i czerwony barszcz z torebki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Dziewczynki, Wy i te Wasze serniczki ... :D Ja nawet nie mam pod bpkiem zadnych polskich delikatesow, gdziebym mogla nabyc twarog, ze o gotowym serniczatku nie wspomne :( A nie bardzo chce mi sie dywagowac na temat jaki amerykanski substytut dorownalby twarozkowi z prawdziwego zdarzenia ... :0 no i tak zyje bezsernikowo :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka - ja tez sie zdziwilam, ale w bibliotece bylo wyraznie napisane na karcie \"Zycie w przekladzie\" :o Nie wiem, moze po prostu wdarl sie jakies blad :o Ja sobie \"Tajemnice\" zostawilam na deser, ze tak to nazwe - na po przeprowadzce... Ksiazka w sam raz do ogrodka :) Mayenka - oj grzeszysz, kochana, grzeszysz ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde Mayenka, czarwony barszcz z torebki ... ja mam wlasnie ostatnia torebke i zastanawiam sie, kiedy po nia uderze ... Bo glupia wariatka sobie przywiozlam tylko 3 barszcze i caly stos slodyczy polskich, ktorych nawet mi sie teraz nie chce jesc. Moze powinnam ptworzyc topik \"Powymieniajmy sie polskim jedzeniem, ktorego juz nie uzywamy\" :D I wtedy shandlowalabym te moje pierniczki i tort piernikowy na kilka barszczykow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARGOTKA teraz rozumiem. Dziekuje bardzo. Juz mam w zeszycie. BAGATELKO zapraszam do mnie na jedzonko hihhi. Ide wlasnie zjesc moja zupke fasolowa. Mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - w przypadku tej ksiazki \"Zycie\" ma calkowity sens, tak jak i \"zagubione\" ... To bedziesz jednak miala ten domek z ogrodkiem ... :) Az milo pomyslec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka- czekam na dalsza czesc zdjec tzn ta pierwsza:)idziemy do restauracjii w Hiltonie zdam relacje pozniej co jedlismy:)) Piwonia:)dzieki za zyczenia Mayenka:)dzieki tez:) Scielam wlosy :)I nawet mi sie podoba:)Sa krotkie i postrzepione i wreszcie mi nie przeszkadzaja:) pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawioslam sobie pelno zupek pomidorowych (barzczami troszke sie przejadlam, bo mama swgo czasu wysylala mi tylko barszcze i ogorkowe). W ogole nawiozlam tyle wszystkiego, ze moge czuc sie zabezpieczona do swiat ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik - uuuu, to dopiero bedziesz miala wyzerke :) MNIAM przez duze M :D Nadeslij nam swa krotka fryzurke :) A ja Tobie i Mayence popchne tamte niedoszle zdjencia. Marzenusia - juz do Ciebie lece na zupke fasolowa :) A Ciebe zapraszam na indyjska pikanterie, ktora mam zamiar uskutecznic w najblizszym czasie (tzn. zeby odgmatwac o co mi chodzi, mam zamiar powrocic do swego dawnego zamilowania do kuchni indyjskij, ktora bywa dosc pikantna :) i znowu zaczac robic indyjskie jedzonka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzeniusia - przepraszm Cie jeszcze raz za bledy w przepisie! :( Sprawdzalam go - naprawde nie wiem dlaczego dwa razy zapomnialam o jajkach :o Bagatelka - bede miala domek z ogrodkiem ... jednak, jednak... nawet calkiem pokaznych rozmiarow :) Dark Elf - ale super! Koniecznie przyslij nam zdjecia ze swoim nowym image :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka - zakupilam nowa ksiazke kucharska (w ogole zakupilam kilka ksiazek kucharskich tak na marginesie hihihi) z kuchnia indyjska i przegladajac ja natknelam sie na kilka przepisow, ktore chcialabym wyprobowac :) Jak sprawdze czy sa smaczne to podesle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - to ogromne gratulacje 👄 Hmmm, wlasnie przypomnialam sobie, ze moj tata nielugo jedzie do Polski, to moze sobie u niego zamowie troche zupek, to jest mysl:D Prosze o glosy w sprawie: jakie zupki polecacie, jako Wasze ulubione?? Tzn. smak, firma i czy jest to zupa \"garnkowa\" czy \"kubkowa\" :D :D Mam wyrzuty sumienia za jedzenie zupek z torebki z roznymi \"E\", ale co tam, inni gorsze rzeczy wsuwaja i to na porzadku dziennym, a ja nawet wedlin gotowych staram sie nie kupowac, chyba, ze zzawedruje do polskiego lub wloskiego sklepu, wtedy juz nie ma mocnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×