Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Elf> telewizorni nie ogladasz? hehe Franciszka sunie;-) na razie na Floryde, ale nigdy nic nie wiadomo moze sie Frani cos w glowie zakreci? hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie oblupuje pierwszy wychodowany slonecznik z mojego ogrodka mniaaaaam i zaraz bede go lupac przy jakims filmie co maz wypozyczyl :D musze sie Wam pochwalic, ze moje kochanie jutro ma swoja przysiege na obywatelstwo i koniec z zalatwieniem wszelkich spraw z tym zwiazanych, ufffffffffff ...alez ulga :D jedziemy jutro razem moze nawet sie gdzies natniemy na siebie Elfik, krzycz jakbys gdzies mnie w tlumie dojrzala :D :D :D dobra spada, papatki puchatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tittti
oj my to sie mamy, obywatelstwa, przysiegi...ma to jednak jakis urok, prawda?:-) ******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf, to koniecznie musisz sie tam znalesc!!! http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=828252&id_f=12 http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=938513&id_f=12 Ja i moj PMS mamy sie lepiej, tzn nos nadal na kwinte ale nie bylam caaaly dzien glodna! I czekolady tez na oczy nie chcialam widziec! Musze sprobowac tych lodow Oberweiss, probowalam mleka, smietany i jogurtow. Ja bardzo lubie sklep Trader's Joe - duzo produktow jak w Whole Food ale ceny to niebo a ziemia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Dark Elf, dzieki za zdjecia. :) Piwonia!!! Ale mi narobilas smaku na slonecznik. Kurcze, uwielbiam swieze ziarno slonecznika, niestety, cholera, we Francji slonecznika nie kupisz !!! Tutaj sie tego nie jada. Cale szczescie, ze jednak sie to uprawia, na olej. Niestety nie w naszym, a w sasiednim departamencie. Jakie tam sa pola slonecznikow!!! Kiedy kwitna wszystkie naraz mozna sie zapatrzec i zachwycic. W tamtym roku zdarzylo mi sie pare razy urwac sobie jeden, w tym, niestety, moje sciezki nie prowadzily obok slonecznikowych pol. Mysle ze moge go smialo dopisac do listy rzeczy, ktorych mi straszliwie brakuje. Obok bialego sera. Eh! A propos bialego sera, za chwile zamierzam upiec sernik. Taki na kruchym ciescie z przepisu mojej mamy. Mieszajac ostro sery, zeby otrzymac cos co przypomina nasz polski bialy ser ;) Trzymajcie kciuki, zeby sie udal :) a podesle wam po kawaleczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. Dark Elf, zdjecia otrzymalem, sa swietne.. Faktycznie Twojego meza trzeba ciut, ciut odchudzic, tylko nie badz zbyt okrutna.. Sorki, moze wieczorem napisze wiecej.. Dla wszystkich caluski.... Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znacie te emotikonke z Tlenu, wiec latwo mozecie sobie wyobrazic, jak ja sie teraz oblizuje, he he. Sernik udal sie wysmienicie. Moge smialo powiedziec, ze ma smak polskiego sernika. :) Margot, jeszcze raz goraco polecam te opcje laczenia serow ja dzis dalam dokladnie 400g le bousse i dwa 100gramowe kubeczki fromage blanc de Paturages (20%) - i potwierdzam oficjalnie, ze ta proporcja 2 do 1 sprawdzila sie na medal :) Kokus, a co ty taki zabiegany? Teraz ide odebrac zdjecia, wlasciwie po raz pierwszy zobacze sie na zdjeciach z widocznym juz brzuchem... ciekawe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znacie te emotikonke z Tlenu, wiec latwo mozecie sobie wyobrazic, jak ja sie teraz oblizuje, he he. Sernik udal sie wysmienicie. Moge smialo powiedziec, ze ma smak polskiego sernika. :) Margot, jeszcze raz goraco polecam te opcje laczenia serow ja dzis dalam dokladnie 400g le bousse i dwa 100gramowe kubeczki fromage blanc de Paturages (20%) - i potwierdzam oficjalnie, ze ta proporcja 2 do 1 sprawdzila sie na medal :) Kokus, a co ty taki zabiegany? Teraz ide odebrac zdjecia, wlasciwie po raz pierwszy zobacze sie na zdjeciach z widocznym juz brzuchem... ciekawe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gadzinka podrzuc kawalek!!! A ja wlasnie jem sniadanko! Bulka pomidorkiem z mojego ogrodka (mniam) i ogorkiem kiszonym, ktore sa rowniez z mojego ogrodka i sama zakisilam. Alez pychota. Tak moge jesc codziennie sniadanie. Zadnych sztucznych pomidorkow i ogorkow dorabianych z octem!!!! :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziubki mile :) Dark Elf - a mi tez wyslalas zdjecia? Zaraz polece sprawwdzic :) Nie znam Oberweis, ale zgadzam sie z Toba, ze tubylcze sklepowe jogurty takie ogolnie dostepne sa fuj. Ja kupuje takiej firmy Stoneyfield Farm, te sa naturalne i calkiem pyszne. Sprawdz w Maijer, bo ja je tam kupowalam. Jak Twoj maz mowi, ze ma malo energii w tym odchudzaniu, to moze brakuje mu bialka, czyli niech tam czasem przekasi jakies jajko, tunczyka, chude miesko, itp. Tluszcze typu olej roslinny lub z oliwek tez sa konieczne, bo bez nich (wit A i E bodajze) mozg bedzie ospaly itp. ;) Podam Ci pare pomyslow na b. proste dietetyczne obiadki dzis albo jutro :) Jay - oby Was nastepne huragany nie dosiegly :0 Marzenusia - ja wlasnie tez ostatnio zakisilam ogorki, ale takie malosolne do natychmiastowego spozycia, lecz bylo tak zimno, ze nie chcialy sie ukisic przez pare dni :0 Niestety nie mam z wlasnego \"uboju\" ;), ale tu gdzie mieszkam (male miasteczko) mozna dostac w miare smaczne produkty rolne od miejscowych hodowcow, nie takie co ida gdzies np. z Kalifornii, wiec jest nie najgorzej :) Margot - i co, juz wyoakowana ;) ?? To na razie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, zainspirowana pewnym topikiem pytam Was: jakich ubicie aktorow?? Kokus tez sie mozesz przylaczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, zainspirowana pewnym topikiem pytam Was: jakich ubicie aktorow?? Kokus tez sie mozesz przylaczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelko a ja wlsnie wczoraj kupilam malosolne i zaluje. Sa okropne. Mozje tysiac razy lepsze! Nie wiem dlaczego, ale smakuja jak z dodatkiem octu. Fuj! :o Ale dobrze, ze mozesz znalezc takie w miare ok warzywka. Tutaj jeszcze nie spotkalam takowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Marzenusiu, ja tez pare razy natknelam sie na niby \"malosolne\", a z octem jak nic !! Moje wyszly ok. Z amerykanskich ogorkow sloikowych jedna firma - Clausen - ma takie w miare smaczne ogorki na pograniczu malosolnych i kiszonych, ale oczywiscie nie stety z jakimis \"dodatkami\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wracajac do aktorow, to moimi faworytami sa: Jeremy Irons ❤️, Ralph Fiennes i Anthony Hopkins 🌻 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.
Oczywiscie dla Ralpha mialo byc : 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam ulubionych aktorow. No straszne to zarcie hihihi. Znowu o jednym. Glodna jestem. A mam malo jesc. Ide cos zrobic. Moze kapusniak? ALbo zupka z paczki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam ulubionych aktorow. No straszne to zarcie hihihi. Znowu o jednym. Glodna jestem. A mam malo jesc. Ide cos zrobic. Moze kapusniak? ALbo zupka z paczki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !🌻 Wpadlam do was z malym pytaniem .. Czy ktos wie co sie dzieje z ..Haneczką..?? Haneczka ..stesknilam sie za Toba ..🌻 ..odezwij sie !:) Pozdrawiam Margot , Jay,DarkElf .. i pozostalych [ktorych nie znam ..🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia - ja wlasnie sie najadlam :D Kanapka z pieczonym schabikiem (wlasnej roboty), serkiem zoltym, ogorkiem (wlasnej roboty), majonezem i musztarda :D A co do Twoich propozycji, to stawiam na kapusniak :) A jak go robisz? Czy na tradycyjnej wedzonce? Bo ja nigdy nie robilam, lecz uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giovinetta - nie wiem czy mnie znasz,czy nie, ale odzdrawiam :) Powiem Ci, ze ja tez sie stesknilam za Haneczka, lecz gdziez jej szukac??? Miejmy nadzieje, ze ma sie jak najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gadzinka - dzieki za nastepne niesamowite zdjecie :) Masz widze oko na takie absorbujace zagadki... Dark Elf - bardzo mi sie podobasz w nowej fryzurce :) Mnie tez tak od jakiegos czasu kusi na sciecie, bo i tak przewaznie spinam wlosy, gdyz ich jakosc (jako rozpuszczone) pozostawia wiele do zyczenia :P A takie krutsze i postopniowane to zawsze juz jest cos fikusnego z czym szybko mozna cos zrobic :) Mezus Ci sie udal b. przytulny ;) Na pewno on sam bedzie sie lepiej czul jak ciut podchudnie, bo tu juz nie chodzi o wyglad, ale przede wszystkim o zdrowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobilam zupke z paczki. Mam kapusniak zamrozony na czarna godzine hihi. A gotuje tak: Gdy ugotuje sie miesko (najlepiej zeberka), wrzucam kapuste i marchewke, liscie laurowe i ziele angielskie. Jak juz kapusta i marchewka jest miekka, wrzucam kielbase wedzona pokrojona w plastry (ale nie zawsze). Pozniej ziemniaki kroje w koste (nalepiej je ugotowac osobno, bo w kwasnym sie tak dobrze nie ugotuja), i czekam az zmiekna. Doprawiam sola, pieprzem i wlewam odrobine mleka. To cala robota! Jemy az nam sie uszy trzesa. Mozna zaciagnac maka ze smietana, ale ja juz mam dosc kalorii jak zjem dwa pelne talerze takiej zupy plus chleb albo bulka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka71
mniam mniam brzmi ten kapusniaczek. chcialam sie jednak upewnic, czy pichcisz go z kapusty kiszonej czy swiezej? bo i taki sie spotyka. a ja dzis jadlam chlebek z polskiego sklepu, lomatko pochlonelismy blyskawicznie, pychota, dokladnie taki jaki sobie wymarzylam. pozdrawiam gastronomicznie. zuzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia - czyli znowu zeberka ;) Ale pysznie brzmi, masz racje, w tak \"bogatej\" zupce po coz jeszcze maka. Pisalas, ze z tymi zeberkami to tak na oko, ale no chociaz mniej wiecej, ile takich kostek na np. litrowy sloj kapusty i powiedzmy taki duzy garnek, co pomiesci z 8 misek zupy? To tych zeberek tak np. z 6 kostek? Czy wiecej? Jak w ogole mierzyc zeberka? :0 zuzka - och, wyobrazam sobie Wasz zachwyt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUZKA z kiszonej oczywiscie. A jadlyscie minestronie? Dam przepis jak macie ochote. To wloska zupa warzywna! Bardzo dobra i z dodatkiem kapusty bialej. BAGATELKO powiedzmy, ze ja daje na duzy garnek dwie puszki kapusty Frank\'s (puszka wyglada jak puszka brzoskwin), to do tego wrzucilabym cztery--szesc kosci (z zeberkek). Nie wiem czy mnie rozumiesz... Kurcze moze tak: | | hihi takie dwa kawalki zeberek. WYobraz sobie, ze pomiedzy tymi | | jest miesko. Rozumiesz? I do tego jeszcze z dwie kielbasy wedzone. BAGATELKO wysle ci sporo przepisow na maila. Mozesz sie pobwaic w kucharke! Wszystkie przetestowane! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, ze widzisz Bagatelko polskie znaki, bo tak wyslalam. Jak nie, to moze sprobuj to do worda wkleic i cos wykombinowac. A jak jeszcze sie nie da, to wrzuce tu na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim. Ja jestem zaczytana po uszy w ksiazce H.Cobena \"Darkest Fear\". Wczoraj wypozyczylam i nie moge przestac czytac. Wypozyczylam tez E.Hoffman\"Shtetl\" i jak ta skoncze to sie za nia zabieram. Dzis powinnam skonczyc;-) Poza tym to robilam dzis troche porzadki w szafach i 2 wielkie torby wynioslam na smieci. Bagatelko- ja tez poprosze o te przepisy co masz dac Elfikowi. Tez chce proste i dietetyczne. Najlepiej jeszcze jak malo jest w nich miecha, bo mi sie ono przejadlo:-( Dzis wogole cos nie moge jesc:-( Jest mi niedobrze jak cos zjem. Elfik-ale ladnie wygladasz:-) A meza rzeczywiscie na dietke wyslij:-) A my mamy dlugi weekend. Zaczyna sie jutro wieczorkiem i konczy wieczorkiem w poniedzialek, wiec chyba pojedziemy campingowac sie:-) Dla wszystkich 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, co do ulubionych aktorow, to ja tez lubie Jeremy Irons ❤️, Harrison Ford, Matt Damon, Robert De Niro. Kiedys bylam zakochana w Robercie Redford ❤️. Jak jeszcze mi sie ktos przypomnie to napisze. Nieznosze natomiast Tom Cruise i unikam filmow z jego udzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mayenka - lojejciu Tom Cruise, tez omijam ogromnym lukiem :D Mel Gibson tez jest dla mnie dosc ciezkostrawny, szczegolnie po jego ostatnich wyczynach... My chyba mamy podobne gusa co do aktorow/aktorek ;) Wiesz, to ca ja nazwalam \"przepisami\" dla Elfika, to sa raczej takie ogolne pomysly, ale oczywiscie beda i dla Ciebie do wgladu, tylko musze sie zabrac do ich spisania :) I nie zapomnij wypozyczyc Lost in translation :) TYlko nie tej \"innej\" co niedawno byl film :) Marzenusia - z gory dziekuje :) Z tymi zeberkami to doskonale zrozumialam, super mi wytlumaczylas, o to mi wlasnie chodzilo 😘 Jesli o mnie chodzi to mam wlasnie braki w takich typowo polskich przepisach, bo odkad zaczelam samodzielnie gotowac, to wlasnie chcialam takowych unikac ze wzgl. na ich nudnosc, tzn. ze mi sie juz przejadly, bo to bylo cos, co naokraglo jadlam w domu, a moich rodzicow bozia nie obdarzyla do tego zbyt duzym talentem kucharskim wiec... sama rozumiesz ;) Tak wiec ja odkad zaczelam gotowac to postawilam na egzotyke, typu jedzenia indyjskie, tajskie, chinskie, no niech beda wloskie .... Ale jakos ostanimi czasy moje podniebienie dostalo chcicy na \'polszczyzne\' :D i wyrabiam takie banaly, jak kotlety schabowe (nigdy jeszcze nie wyszly mi na 100% perfekt, moze dlatego, ze nie robie ich na smalczyku ;)), kotlety mielone, miesko w sosie a la miesko w sosie ;) takie tam zwykle mile rzeczy :) No...... Takze jak tylko opustosze lodowke i zamrazalnik z zapasow, to zakupie zeberka na kapusniaczek i dopiero bedzie :) Ach ....... Jeremy Irons ❤️ ........wypozyczylam sobie wlasnie Chinese Box .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×