Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Tyle milego gadania o dobrym jedzeniu, a ja dzis bede miala tylko odgrzewana zupe, ktora juz mi troche zbrzydla + jakis chlebowaty dodatek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGATELKO kotlety schobowe na smalcu? WOW ja tam wole maslo albo margaryne. ale smalec? A fuj hiihi :) A jakie dodajesz przyprawy? JA ci powiem jak ja robie: Miesko rozbijam, mocze w jajku rozbitym z majerankiem, przyprawiam sola, pieprzem i jeszcze raz majerankiem i packam w bulce tartej i juz na patelnie! Mniam! Albo jeszcze tak: Kotlet z piersi z kurczaka (jlub schabowe) robie jak kotlet schabowy napisany powyzej. Na wierzch klade plasterki mozarelli, zawijam jak zrazy (nitka lub wykalaczkami, ale lepiej nitka i dokladnie, bo ser moze wycieknac) i smaze. Podaje z ziemniakami duszonymi ( do ziemniakow troszke maselka i mleczka) i surowka z kiszonej kapusty. Surowke robie tak: kapuche kiszona kroje na mniejsze kawalki, do tego por drobno posiekac, 1 marchewka, odrobina cukru, soli i pieprzu i okolo dwie lyzki oliwy. Wszystko wymieszac razem. Palce lizac! (taka sama surowke lubie do kopytek. Mniami! Az mi sie chce jesc hihi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu znowu o jedzeniu i przepisach :D :D :D a ja wlasnie wrocilam do domku po calym dniu spedzonym w srodmiesciu, dzisiaj rano byla ceremonia przysiegi na obywatelstwo mojego meza, wiec jest nas juz trzech bo kot tez sie zalicza na pelnoprawnych obywateli a jakze :D dzisiejszy dzien postanowilismy uczcic w Japonskiej przy sake i sushi, smigam juz tymi paleczkami ale tylko wtedy kiedy o tym nie mysle, bo jak tylko sie zlapie, ze potrafie to juz nie potrafie i wiecie jak to jest ;0 papiery na hajmerykanski paszporcik juz zlozone i mam nadzieje, ze szybko przyjdzie bo my sie niebawem chcemy gdzies wybrac i kicha bedzie z naszego wyjazdu jak przed zima paszport mu nie przyjdzie a pozniej juz jest sezon narciarski i nie w glowie nam beda tropiki ;) pozatym obkupilismy sie dzisiaj w CD\'s, wpadlismy z mezem do takiego jednego Discus CD Exchange Store i zaszalelismy jakbysmy plyt w domu nie mieli ;) ale zupelnie przypadkowo jako pierwsza wpadla mi w recej plyta Tangerine Dream, ktora od jakiegos czasu planowalam kupic :D Polecam jak lubicie nastrojowa muzyke , virtually !!! A co do aktorow to ja od bardzo dawna podkochuje sie w James Caviezel, wykukalam go juz dawno w Frequency potem w Angel Eyes przez Pay It Forward, High Crimes i w tytulowej roli Count of Monte Cristo ah ah ah ah ah ... no i wogole padlam jak go zobaczylam w roli Chrystusa w Passion of the Christ !!!! Poza nim nikt inny mi nie przychodzi do glowy, jest na pewno wielu ale ten zdecydowanie przoduje :D alez sie rozmarzylam ...... dobra schodze na ziemie, czas na jakis prysznic i do lozeczka dac nogom odpoczac a cialu relax ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moim bezapelacyjnie ulubionym aktorem jest Jan Peszek. A zaraz po Peszku, Andrzej Frycz, Jerzy Trela, Janusz Gajos, obaj bracia Grabowscy (ale szczegolnie Mikolaj), Sztuhr (obaj) - mam nadzieje, ze nie poprzekrecalam imiom :) Od razu zaznaczam, ze przede wszystkim cenie ich za role teatralne, ale nie tylko. Jak o tym pisze, to az mnie skreca z braku polskiej Tv Polonia - zamierzamy ja zalozyc w przyszlosci ze wzgledu na powtarzane tam \"teatry telewizji\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej, juz mialem napisac, ale takiego smaka narobilyscie mi tymi przepisami, ze ide zjesc drugie sniadanie, lepiej pozno niz wcale... A co do aktorek, bo glownie one mnie interesuja, to jestem ciekaw Geeny Davies - od wtorku bedzie lecial serial z jej udzialem, z 2000 roku, tylko o niedobrej dla mnie porze, a mianowicie od 18.35, ale moze da sie to pogodzic, bo to akurat pora kolacji, hihihihi. A w srode bedzie film z Brooke Shields, tez ja lubie.. ide cos zjesc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam:) No i odwiedze Chicago jeszcze nie raz hihi (ale to dobrze bo bardzo mi sie podoba to miasto) oczywiscie w Konsulacie Polskim dopiero sie dowiedzialam ze nasz akt malzenstawa musi byc zaakceptowany w Los Angeles pani raczyla nas dopiero na miejscu poinformowac o tym fakcie chociaz pytalam sie wczesniej w emailu o poinformowanie mnie szczegolowe, wogole jeszcze zaczela mowic ze moze mi w ciagu miesiaca wyrobic paszport tymczasowy i bede mogla leciec do Polski okazujac akt slubu taaaaaaaaaaaaaa znam te historie musialabym pozniej wynajac prawnika bo by mnie do US nie chcieli wpuscic hihihi, okazalao sie tez ze nasze tlumaczenia nie sa dobre biuro ktore tlumaczylo nasze dokumenty nie uzylo polskich znakow w tlumaczeniach i jeszcze pozmienialo nazwy wlasne hihi czyli to tez do wymiany cholera zalatwilismy tylko podpis w imigracyjnym potem stalismy w korku poltorej godziny zeby wyjechac z Chicago a dzisaij musze caly dzin byc w domu bo maja drzwi od garazu zakladac geezzzzzzzzz Bagatelka- dzieki za przypomnienie nazwy tych jogurtow:) Piwonia- a dobre jest sake?Ja nigdy nie pilam.. Marzenka- oooohhh tak opowiadasz o tym jedzonku ze mi az slina cieknie:) Gadzina:) Mayenka:) Barb:) Kokus:) Margot:) Jay:) Kurcze mam nadziej e ze franciszka nie dojdzie do South Carolina...Trzymaj sie tam kochana:) Moj ulubiony aktor to Keanu Rives i Sylveeter Stallone lubie tez Arnolda Shwarceneger i Erica Robertsa aaa i bardzo lubie Robbiego Williamsa Ahhhh i zapomnialabym Jimm Carey jest poprostu super:) No to na tyle ide sprzatac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, witajcie... Bagatelka, rzeczywiscie dzis rocznica.. zamykamy ten roczek na 180 stronie, niezly wynik.... czy nie trzeba czasem wstawic szampana do lodowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To naprawde dzis nasza rocznica? Fiu, fiu. To ja wyciagam Smirnoff Ice z lodowki!!!!!!!;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może i ja się skuszę na coś mocniejszego? Bagatelka pewnie poszla zrobic kanapeczki na zagryzke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nic mocniejszego dzisiaj nie mam w lodowce hihi wogole ostatnio wszystko wywalam z lodowki jak dieta to dieta hihi rocznica wohooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus ma racje, kanapeczki gotowe, teraz tylko polewanko :D zrobilam nawet galaretki z truskawkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus ma racje, kanapeczki gotowe, teraz tylko polewanko :D zrobilam nawet galaretki z truskawkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus ma racje, kanapeczki gotowe, teraz tylko polewanko :D zrobilam nawet galaretki z truskawkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DaRk Elf - jesli mowa o odchudzaniu, to czerwone wino jest dobrym dodatkiem do kazdej zdrowej diety, a to dlatego, ze ulatwia trawienie i niweczy kalorie. Nie wiem jak to sie dzieje, ale to prawda, wlasnie czerwone wino, nie inne trunki, chyba to dzieki wlasciwosciom winogron. To nie tylko moje mzonki, ale udowodnione przez lekarzy. A ja chetnie korzystam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee chwila .. ja poprosze kanapeczki, glodnam jak wilk, jak zaczne teraz pic, to za 10 minut zjade pod stol i tyle bedzie mojego swietowania;-) wrocilam ze szkoly wlasnie.. i juz sie szykuje na dluuuugasny weekend;-) Elf> ostatnie prognozy mowia, ze Frania do nas nie dojdzie, oczywiscie jakies podmuchy wiatru i deszcz, ale mi to nie straszne, bede siedziec w domu pod kocykiem popijajac kakao hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gadzina dziekuje za zdjecia pieknie wygladasz z brzuszkiem:) Jay- no to dobrze:)Mam nadzieje ze o Was nie zachaczy wogole to najlepiej by bylo jakby sie ta Frania uspokoila calkowicie .A jakie plany na weekend wyjezdzasz znow gdzies czy zostajesz w SC? Bagatelka- czerwone wino mowisz no to musze wyprobowac:)Ostatnio moj maz byl zachwycony moim lososiem w sosie jogurtowo koperkowym mowi ze na razie ta dieta mu sie podoba:) Powiedzial mi ze nie lubi zielonej herbaty hihi a ja i tak bede mieszac czerwona albo cynamonowa z zielona pewnie sie nie pozna i wypije a i na zdrowie mu pojdzie hihi Nastepnym razem chyba bede przyrzadzac cukinie nadziewane bo tez slyszalam ze bardzo zdrowe tez mi mowi ze nie lubi ale ja i tak mu powiedzialam ze polubi jak ja zrobie:)Brokulow tez nie lubil a saltke zjadl hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elf> zostaje w domu, chyba;-) tak za bardzo to nie wiem, bo o niczym z mezem nie rozmawialismy.. ale kto wie.. moze sie spakujemy i gdzies pojedziemy? w koncu wszyscy maja wolny poneidzialek... no prawie wszyscy.. ide sie zdrzemnac na chwilke, bo na 7 jade na spotkanie brr moja mama sie caly czas ze mnei smieje, jak sama mowi, praca \"kierownika\" w USA jest bardzo ciekawa, wszystko musi robic sam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia - a moze Ty kapusniczek na czarna godzine przyniesiesz, cobysmy nocna pora mogli nieco sie otrzasnac po popijawie? Jestes zadowolona z tej kapusty z puszki? nie probowalam tej firmy, ale kiedys dawno kupilam jakas w puszce i byla dziwna, miala taki chemiczny zapach :0 Teraz kupuja kiszona w sloikach jakiejs niemieckiej firmy, nie pamietam jak sie nazywa, ale sloiki wygladaja tak, jak beczolki. A kotlety schabowe przyprawiam wlasnie tak, jak Ty, tylko ze smazeniem mi nigdy nie wychodzi, po prostu w jednym miejscu sie przypalaja, w innym jeszcze calkiem biale, tego typu problemy :0 A do duszonych ziemniaczkow ja lubie dodac maselko i kwasna smietane zamiast mleczka i tez szczypiorek :) Pyszna ta Twoja salatka, szkoda ze moj zwierzak domowy nie lubie kapustkowosci, nie wie co traci :D A te zawijane to najpierw zmazysz, a potem zawijasz, czy na odwrot? Podejzewam, ze na odwrot, ale skad wiadomo wtedy, czy one sa juz do srodka usmazone? Piwonia - tez tak mam z paleczkami :D a i z pisaniem na maszynie - moge pisac b. szybko i bez patrzenia na klawiature, ale jak sobie pomysle, co robie, to koniec ... Gadzina - Twoi znowu aktorzy sa polscy, ja niestety nie zaznalam ich zbyt dobitnie, bo od mlodego wieku chowalam sie bez teatrow telewizji, ale pozostaly mi po nich mile wspomnienia, tylko nazwiska aktorow nie bardzo pozostaly w pamieci. Przez pare jednak lat niedawno mialam okazje poogladac te frykasy w Tv Polonia u rodzicow :) DaRk Elf - ale Ty sie masz z tymi urzedasami, jejciu kochany :0 ! Z tym nielubieniem, to oni tak tylko mowia, mojemu dzisiaj przemycilam ogorka kiszonego do pasty z tunczyka, bo nie bede robic dwoch wersji dla niego i dla siebie :D I zjadl, nawet mowil ze dobre:D Na pewno sobie z nim poradzisz ;) Jay - oczywiscie - taca kanapeczek juz u Twych stop :D lub moze raczej na kolankach ;) kanapeczki oczywiscie z roznoscia serkow pomidorkow i samych zdrowych rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola-fasola
Ja to na tyczce w ogrodzie mieszkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola-fasola
????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola-fasola
?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to na rozpoczecie nowego roku leje wszystkim co tam chcecie, chociaz z tego co widze to ola-fasola juz pijana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka> ja jeszcze tych kanapeczek nie skonczylam hehe ale butla wina stoi przy biureczku hihihi waruje przy mojej nodze, wiec pozniej chlusne za zdrowko wszystkich;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×