Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Elfik - ja mam jeszcze w przechowaniu ostatni barszczyk do kubka Winiarow, ale moj tata wczoraj wylecial do Polski na misje przywiezienia mi wiekszej ilosci barrszczykow etc. :D No to dziwwuszki niose galaretki, oczywiscie dla Jay kisielek, moze byc malinowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka to u was w sklepach nie maja?szkoda.Ja ostatnio znalazlam barszcz czerwony i bialy Winiary.Ejjj dziewczyny ja moge Wam przeslac tym ktore nie maja w sklepach kto chce to podawac mi adres na emaila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moge sie przylaczyc? Pieke jablecznik! Moze sie przyda! Mam tez winko biale, szampana i winko czerwone! A co do zawijanych BAGATELKO to najpierw zawijam i potem razem smaze. A kapusta niemiecka jest dobra. Ale ta Frank\'s jest pyszna. Ja nie czuje zadnej chemii. Taka puszka z zielonym papierem. Polecam. Elfik ten Twoj niezle wazy. Az sie przestraszylam. Myslalam, ze widze zle. A ty to kruszynka.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik - tu gdzie teraz mieszkam nie ma za bardzo sklepow z importowanymi jedzeniami, chociaz niedawno powiekszyli sekcje import w pobliskikm supermarkecie, ale polskich rzeczy nie maja oprocz jakis chyba cukierkow i wody mineralnej, moze sie zmieni na lepsze. Maj natomiast sporo rzeczy z Anglii, ku uciesze mojego Miska, a takze mnostwo orientalnych pysznosci :) Marzenusia - oooo, to widze jestes niezle zaopatrzona ;) no i jeszcze jableczniczek, przybywawj wiec copredzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik - tu gdzie teraz mieszkam nie ma za bardzo sklepow z importowanymi jedzeniami, chociaz niedawno powiekszyli sekcje import w pobliskikm supermarkecie, ale polskich rzeczy nie maja oprocz jakis chyba cukierkow i wody mineralnej, moze sie zmieni na lepsze. Maj natomiast sporo rzeczy z Anglii, ku uciesze mojego Miska, a takze mnostwo orientalnych pysznosci :) Marzenusia - oooo, to widze jestes niezle zaopatrzona ;) no i jeszcze jableczniczek, przybywawj wiec copredzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :D Juz jestem przeprowadzona :D:D:D Kilkam juz z nowego domku :D:D:D Nie mialam czasu przejrzec Waszych wpisow - jestem wykonczona przez duze W!! Ale teraz pozostala nam najprzyjemniejsza czesc przeprowadzki - urzadzanie sie :D:D:D Pozdrawiam wszystkich wznoszac toast za zdrowie topiku i autorki!!! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka no to u nas maja wiecej niz woda mineralan i slodycze maja delicje az 4 czy 5 smakow zupki soki chyba szynke w puszce konserwowa i kapuste i ogorki i jeszce kilka trzeczy nie pamietam ale jakbys potrzebowala kiedys zupek to daj znac:) Marzeniusia- mmmmmm jablecznik A ja dzisiaj nic nie gotowalam musze sobie zrobic przewrwe dzisiaj fast food bleeeeeee wiecie ze jak jem teraz te fast foody to wyczuwam ten chemiczny smak jeszcze bardziej niz dotychczas bleeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elf> ja barszcze chce, ja;-) cale 3 kg;-) ja wlasnei pielegnuje ostatnia torebke barszczyku.. pewnie do Wigilii ja bede pielegnowac;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay biale i czerwone jakie bardziej lubisz?na zakupy ide w sobote niewiem czy zdaze wyslac jutro ale poczekasz pare dni najwyzej:) ide jesc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - cin-cin :D Za Ciebie i nowy domek 😘 Elfik - dzieki za propozycje zupkowa :) Na razie nie bede Cie zadreczac, bo mi tata ma przywiesc z Polski, mam nadzieje, ze nie zapomni ... A co do chemicznych smakow, to jestes na dobrej drodze ;) Acha, przy odchudzaniu jeszcze wazne jest aby do jedzen sypac sporo ziol, swiezych lub chociaz suszonych, bo one ulatwiaja trawienie, przyspieszaja przemiane materii, zapobiegaja miazdzycy, itd. .... np. bazylia, majeranek, oregano ........ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elf> no oczywiscie, ze czerwone;-) bagatelka> chyba zaczne sypac te bazylie, majeranek i oregano na moje jablka;-) moze tez sie odchudze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay - na jablka, jak na jablka, ale smialo na np. chlebek z maselkiem (czy tam czyms ;) ) Nigdy bym na to nie wpadla, ale moja mama np. robi sobie kanapki z bialym tofu (niczym z twarogiem) i na to sypie majeranek, na pewno pyszne, ja jeszcze nie weszlam na etap tofu, nie rozgryzlam jak je najlepiej pozytkowac :) Przed chwila wyslalam kilka zdjec, a szczegolnie chodzilo mi o pokazanie mojego miejsce zamieszkania. Na pierwszym zdjeciu jest widok na jezioro Superior z centrum Duluth, na drugim widok na Duluth ze strony jeziora, a trzecie to taka na niby widokowka znad \"morza\" ;) Marzenusia - jasne przyjezdzajcie, byloby bardziej niz super :D A moze ktos jeszcze sie wybierze tam gdzie diabel mowi dobranoc?? Tu jest chyba troche tak, jakby z Polski pojechac gdzies w daleka Skandynawie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie laski, ale wy duzo piszecie... nie wiem od czego zaczac... ciagle nie pamietam waszym psudonimow i nie pamietam kto co napisal wiem ze ktos sie przeprowadzil, gratuluje ktos tez sie uczy hiszpanskiego, fajnie, ja juz mialam pierwszy test i generalnie jest dosc intensywnie ktos jest z kanady, w koncu tam nie dotarlam :( ktos jest z Florydy i byl tam huragan ktos cos gotuje, smacznego Jakies ciekawe plany no weekend? ktos z chicago wybiera sie na Taste of Polonia? na placki ziemniaczane?? Ciekawe jaka bedzie pogoda... Oby nmie padalo.. to ostatnii weekend moich tesciow w usa, potem wracaja do polski bedzie troche smutno, obiady bede musiala gotowac ;) ale nazwiedzali sie moi tesciowie, najbardziej oczywiscie im sie podobala niagara, a w chicago MIllenium Park, Shedd i Hancock, i jeszcze koncert Tony Benetta w Ravinii tez im sie podobal. Ale ja za to padam, ktos powinien mnie rano nagrac jak wstaje, maz DOSLOWNIE ciagnie mnie za nogi, bo inaczej nie reaguje. nie jestem rannym ptaszkiem a wstaje teraz o 6 rano, ide spac o 12-1. Na slowo kawa robi mi sie od razu niedobrze, pilam ostatnio 7-8 dziennie. jutro spie do 11 ale fajnie ze juz jest weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacie oszalaly baby jedne, az oczoplasow dostalam jak zobaczylam ile naklepaly postow w jeden dzien szok :D powiem Wam tyle, ze smutny dzien dzisiaj mamy, przykulo mnie dzisiaj do biurka na caly dzien, wlaczylams obie RMF FM gdzie podawali co kilka minut wiadomosci z maista Bieslan i normalnie az lzy mi sie same cisly do oczu jak sluchalam co tam sie ostatnio dzialo i ile biednych niewinnych dzieci stracilo swoje zycie w tak okrutny sposob, serce pokroilo mi sie na najdrobniejsze kawalki, myslalam, ze nie bede w stanie go posklejac do kupy, do tego poczulam sie taka bezradna w obliczu tego wszystkiego, to straszne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ech nie bede i Was dolowac :( Elfik - sake to wodka z ryzu a sama w sobie jest bardzo ostra ale dobry ma smak :) amerykanka - ja osobiscie nie lubie Taste of Polonia, to dla mnie jeden wielki kicz mialam okazje byc kilka razy na tym festynie i powiem, ze pozal sie boze !!!!! osobiscie lubuje sie w festiwalach organizowanych przez Polskie Radio w Chicago, przynajmiej cos dzisiajeszego mozna tam zobaczyc i posluchac polskiej dobrej muzyki rokowej a nie patrzec jak stara polonia kustyka przy polce przeskakujac z jednej nogi na druga !! podkreslam, ze jest to oczywiscie to moja opinia a kazdemu moze sie podobac co innego :) Bagatelka - senkju za foty, masz bardzo piekna urode, zreszta juz chyba Ci mowilam :D nic ide, nie mam dzisiaj humoru...... czekam na lepsze jutro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke sie przywitac. Ciagle nie mam na nic czasu. Poszukiwania pracy pochlonely mnie calkowicie, mozna oszalec. Ale chyba juz niedlugo cos bede miala, wlasciwie to juz dzis bylam na probe ... nic wiecej nie powiem, jak juz bedzie pewne to wtedy sie zwierze... Bagatelka i Gadzina- dostalam zdjecia, sliczne!!!! ale ladny brzuszek Gadzinko!!! Pozdrawiam wszystkich! Buzka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff... jeszcze jutro i juz dluuugi weekend!!! Potrzebuje odsapnac. Nie przepadam za piknikami, a juz taste of Polonia to w ogole. Cos mi sie wydaje ze bede musiala tam byc bo tesciu chce sie wybrac, ale moze we trojke bedzie fajnie. Co by tu jeszcze napisa? Ja mialam szczere chceci przeczytac caaaly topik ale brakuje czasu i checi, postanowilam sie wiec zaczac wpisywac i zapoznawac, a tamto zostawie na pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funkia
Pozdrawiam z zachodnich przedmiesc Chicago. Znalazlam wasz watek przez przypadek i postanowilam sie "wprowadzic". Mialam sobie uczciwie popracowac korzystajac z tego ze ukochany i potomkowie smacznie spia, a tymczasem spedzilam prawie godzinke czytajac wasze wczesniejsze wpisy. Strasznie fajnie sobie gawedzicie, chociaz zajmie mi troche czasu przeczytanie tej 180-stronnicowej historii. pa - musze uciekac bo juz pozno a malenstwo lubi sie budzic o 5, brrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okolo dwa tygodnie temu bylam z mezem na imprezie zareczania sie jego znajomego Indianina i jego wybranki. Religią tych Indian jest islam. Rzadko sie spotyka tego typu Indian. Rodzina: http://www.frankwayne.com/images/aasrnj/aasrnj-r02f21.jpg Ja(ależ mam mine) i Asif (przed zareczeniem chwile): www.frankwayne.com/images/aasrnj/aasrnj-r02f31.jpg Rodzina: www.frankwayne.com/images/aasrnj/aasrnj-r02f37.jpg Rece zareczonej wytatulowane henna (maja taki zwyczaj): www.frankwayne.com/images/aasrnj/aasrnj-r04f25.jpg www.frankwayne.com/images/aasrnj/aasrnj-r04f28.jpg Ja, moj Franiu i zereczeni juz (stoja sztywno, bo nie wolno im sie przytulic w miejscu publicznym): www.frankwayne.com/images/aasrnj/aasrnj-r05f05.jpg Asif (kolega Frania): www.frankwayne.com/images/aasrnj/aasrnj-r05f16.jpg Rubeena: www.frankwayne.com/images/aasrnj/aasrnj-r05f39.jpg Razem: www.frankwayne.com/images/aasrnj/aasrnj-r05f29.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptysia
********************************************************************************** Zagraniczni! Co sadzicie o: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=671596&id_f=1 Kontrowerysjne? **********************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptysia
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ raz jeszcze a jak patrzycie na to z perspektywy Polek juz nie mieszkajacych w Polsce? http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=865308 +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Bagatelko, dzieki za zdjecia. Dziwne wrazenie zrobilo na mnie Duluth... widziane tak jak na tych zdjeciach wydaje sie dosc monotonne... Ale dobrze Ci ze masz taaaakie jezioro pod nosem! Tylko ze jakos nigdy nie wspominasz o spacerach w jego okolicach... a moze to daleko... a moze ty nie jestes spacerowa... no wlasnie, a propos spacerow: :) Dark, Elf, dieta, dieta, wszystko pieknie, jednak wspomagana spacerami moglaby dac podwojne, potrojne efekty. Jestem o tym bardzo silnie przekonana. Kurcze, jezeli tylko macie jakies odpowiednie miejsce do spacerow, to niech stana sie rytualem. Nie ma lapszejrecepty na zbedne kilogramy jak ruch, niestety ;) :) Marzenusia, chyba jednak, jak to dziewczyny wczesniej ustalily, chodzi o Hindusow. musze jechac po zakupy... a juz tak nie moge sie doczekac, zeby znowu siasc do zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, witajcie, wszystkiego najlepszego na nowy roczek topiku... Mialem szczere checi poimprezować z Wami, ale akurat admin sobie wybral wczorajsze popoludnie i wieczor na zmiany w instalacjach systemu serwera. Jeszcze do 2 w nocy nie dzialalo dobrze... syn tylko biegal od jednego kompa do drugiego i zmienial ustawienia, zona zla, bo z kims sie umowila na rozgrywki w bilard, wiec juz dalem spokoj z kompem.. Wlaczylem sobie stary film \"Pretty Women\", szklaneczke whisky z czarna etykietka i tak zlecialo mi do polnocy, potem jesscze koncowka jakiegos filmu z Sharon Stone i dopiero po 1 godz poszedlem nakarmic pieski i kroliki.. oj, maja do mnie cierpliwosc.... Gadzinka - 🌼 🌼 Marzenusia na zdjecia zajrze, jak siade przy drugim kompie, zeby od razu wgrac je do moich przepastnych kartotek ze zdjeciami Funkia - witaj... Amberangellic - dobry pomysl, jak bedziesz bywac codziennie to szybciej nas poznasz... Barb - trzymam kciuki... Piwonia - to okropne co sie tam wydarzylo. Od jakiegos czasu przestaje byc przeciwnikiem wojny w Iraku, jeszcze troche i przyklasne Bushowi... Amerykanka - chyba dlugo bedziesz odpoczywac, ale zagladaj do nas.. Bagatelka - gratuluje rozpoczecia nowego roku, zdjecia obejrze pozniej.. Dark Elf - ja chetnie bym sie zgodzil na Twoj wikt, to brzmi tak smacznie... Jay - czerwone wino jest pyszne, ale podczas dwu pobytow we Francji zawsze przybylo mi na wadze. Moze w duzych ilosciach przestaje dzialac? Margot - gratuluje z calego serca... Jak sie juz zadomowisz to zrob zdjecia w domku, ok? Mayenka - 🌼 i to na razie tyle by bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez witam serdelecznie w ten piekny sloneczny dzien. Ale zaluje ze nigdzie nie pojechalismy, pod namioty:-( Wszyscsy nasi znajomi wybyli ale moj maz jest bardzo zmeczony nowa praca(to byl jego pierwszy tydzien) i wstawaniem o 6.30, czego nigdy nie robil. Ale za to chyba zrobimy sobie wypadzik nad Niagare:-) Bagatelka i Gadzinka dzieki za zdjecia ❤️. Bagatelka, twoje misteczko wyglada sympatycznie a ty jeszcze sympatyczniej. Gadzinka-mam wielka prosbe. Czy mozesz mi wyslac jeszcze raz zdjecia Gadzina Sierpniowa??????Please... bo kasowalam sobie spam i mi sie wykasowaly przed obejrzeniem:-o Wczoraj skonczylam powiesc Cobena i dzis zaczynam czytac \"Sthetl\". Wczoraj tez sie naczytalam o south beach diet i zamawiam sobie ksiazke z 200 przepisami z tej diety i jak ksiazka przyjdzie to ide na ta dietke. Czytalam ze mozna schudnac do 7kg w dwoch pierwszych tygodniach, co by mnie bardzo satysfakcjonowalo.Wlasciwie to az 7 to a duzo, ale 5kg bylo by w sam raz. Najbardziej bedzie mi brakowac owocow, bo je uwielbiam. Ale sie juz ekscytuje ta ksiazka i dieta:-) Co do Hindusow wyznania Islamskiego, to szczerze-nigdy bym nie chciala sie wychowywac w takiej kulturze i religii. Po przeczytaniu ksiazek opartych na faktach i obserwacji, mysle ze jest to dosc przerazajace. Marzenusia- czy malzenstwo twoich znajomych tez bylo zaaranzowane, czy oni sa bardziej liberalni? Kokus-podrzucilbys mi jednego pieska lub kroliczka, chetnie bym sie nimi zaopiekowala:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×