Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Naneczka - duzo zdrowka!!! Wiesz, wydaje mi sie ze te Twoje niezwykle klopoty zdrowotne moga miec podloze emocjonalne. Jakby nie patrzec - Ty przeszlas przez istne pieklo w to lato! Mam nadzieje ze mezczyzna z harpunem z sercu pomoze Ci w wyzdrowieniu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pi...pi...pi...
❤️ 🌻 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Edyta witaj 🖐️ Nikogo tu z Hiszpanii nie mamy, zagladniesz jeszcze? :) Naneczka to sie ciesze, ze moglam Cie pocieszyc. To wlasnie teraz jest najgorzej, zobaczysz ze w eekend bedzie juz lepiej :) Biorac pod uwage co pisze Funkia :) I popieram to co pisze Margolcia :) Trzymaj i nie puszczaj :D Margolcia faktycznie zapomnialam ze pisalas cos o telewizorze. Ale i tak nie bylo nic wartego uwagi. Mecz byl kicha totalna, jedynie nasz bramkarz dobrze gral :P Ewulek to w takim razie dobry przepis. Jak masz czas wrzucaj go na topik :) My tu czesto sie \"przepisujemy\" dobrymi przepisami :) A kasztany sa pycha!! Warto sprobowac. Jak to Margolcia napisala, ze nie mozna sie im opierac skoro wolaja :) A wlasnie, Margolcia oparlam sie jednak bo od wczoraj mam smaka na zupke pomidorowa z makaranem i sie za to zabralam, zeby bylo jutro gotowe. Wiec kasztanki zostaly na jutro :D bo juz sie pozno zrobilo i spacku pora. :) Funkia 🖐️ Piwonia, zdjecia piekne i piekne wlosy :) Zmykam spac, dobrej nocki 🖐️ :D I milego wieczorku bo pewnie zaczna sie pojawiac dziewuchy zza oceanu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicha_ewka
Ewulek - buzka Sis:o)* k-11 -> witaj Calgarowiczko! Tu sie rowniez klania kobitka z Calgary! Cala reszte serdecznie pozdrawiam ze slonecznego (jeszcze) Calgary:o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot a mi przepis na slimaki zdradzil kumpel...... robie je z maslem do ktorego dodaje bardzo drobniutko posiekany czosnek i natke pietruszki...a pozniej pieke ok 20 minut:)) do tego chrupiace pieczywko ehhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cicha_Ewka kiss Sis:)) jak milo ze tu jestes:)))dzieki za rozmowe ...:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicha_ewka
Sis, nie za ma co:) Buzka i do milego!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis na chili:)) 4 ziemniaki (pokrojone w kostke) 2 marchewki(talarki) 3 sweet potato (ja tego nigdy nie dodaje:) 1 kubek selera (pokrojonego-tego w patyczkach:) 4 zabki czosnku(pokroic) 1/2 kubka pietruszki 1i1/2 kubka wywaru warzywnego(moga byc z kostki ja zagotowuje2) 1 puszka red kidney beans (540ml) 1 puszka plum tomatos(796ml..albomoze byc mniej...pokroic je i jak chcesz to dodac troche sosu z puszki) 1 puszka kukurydzy ja jeszcze czasem na koniec dodaje troche zucchini te rzeczy gotowac w wywarze przez ok 20 minut...moze byc wiecej...poprostu sprawdzaj czy ziemniaki sa miekkie w malej miseczce mieszam:.....mieszanka wybuchowa:)) 2 lyzki stolowe maki 4 lyzeczki chili powder 1/2 lyzeczki cynamonu 1/2 lyzeczki soli i pieprzu 1 lyzka oleju 1 kubek pokrojonej cebuli(w kosteczke) to podsmazam dodac 500g mielonego miesa z miesa bedzie troche wody takze albo pozwalam az ta woda sama wyparuje na patelni albo ja odlewam jak mieso sie juz zrobi do tego dodac 1 lyzeczke oregano (suszonego) jak sie juz miesko podsmazy to do tego dodac \"mieszanke wybuchowa:))) powoli sypac lyzka i mieszkac zeby sie dobrze z miesem wymieszalo...to spowoduje ze to sie troche sklei takie miesko dodac do garnka z warzywami w wywarze.... zamerdac pare razy...doprawic jesli trzeba porcja na 8 osob..... pozdrawiam i zycze smacznego:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sis a wlasnie gadalam z Jurkiem i on juz kombinuje zebysmy sie znow spotkaly;)) kiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka 😭 dobra, juz nic nie mowie o futrzakach. Mnie by chyba serce peklo gdybym musiala sie z nimi rozejsc... kokus, falafel to taka specjalna bulka z klopsikami z jakiejs rosliny straczkowej chyba, do tego pelno warzyw i sosy do wyboru :). Nie dziwie sie nietolerancji szczerze mowiac, ten kraj jest po prostu zalany ludnoscia naplywowa (sami sa sobie winni, naspraszali ludzi z bylych kolonii do pracy i teraz maja; tak, wiem, dziwne przeczytac takie slowa od emigrantki), a zabojstwo Theo to nie pierwsza zbrodnia popelniona przez Marokanczyka... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sportowa naneczka....ja sobie o czyms przypomnialam na te Twoje afty znam polski medykament o nazwie \"aftin\" jest bardzo skuteczny w dzialaniu ...polecam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprotowa Naneczko ja bym chciala byc aktywna w spotkaniach, ale tak naprawde nie jestem. Ale z drugiej strony, jezeli mam mozliwosc, to dlaczego nie. I tak siedze calymi dniami w chalupie, co mnie ostatnio przeraza. :( :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gadzina, to sie w koncu dogadalysmy! :-D Sportowa Naneczka,Margot, kura pistacjowa,moj wpis z 9 listopada: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1255180&id_f=12 Piwonia, dochodzisz do siebie? Akara, Co to sa fafele? Kokus, nie znam lekarstwa na lenia? Lenistwo to jedna z mych wad. Jak mi sie nie chce pisac to sie staram zaznaczyc swa obecnosc by wiedziec od, ktorego momentu mam zaczac czytac. ❤️ ❤️ ❤️ NICK...............MIEJSCE...................ROCZNIK......ILE ZAGRANICA ************************************************************************************* GODA................Litwa..........................1960.........od urodzenia KOKUS...............Tarnobrzeg, PL...............1963........czas wakacji K-11.................* Kanada *......................1969...............14 lat FUNKIA..............okolice Chicago, IL...........1970..................15 BAGATELKA..........Duluth, Minnesota, USA......1972...............15\'3\'\' MASHA..........Austria.............................1972...............3 lata NIKA_AU.............Sydney........................1973..............16 lat AMBERANGELIC......okolice Chicago, IL..........1974.................7.7 *ZACZARUJ MNIE*....Westfield, NJ.................1974................2.5 JAY...................Charleston, SC..................1975.................2 NANECZKA .......Niemcy, Monachium, Bawaria...1975................5lat PIWONIA.............Okolice Chicago, IL...........1977.................11 CAFEE...............Szwecja, Sztokholm............1977..........10 m-ce DARK ELF............Springfield,IL..................1977....2 lata z hakiem IZZA........Lutsen i Grand Marais/MN......... 1978......18+7=25 m-ce JOASKA.................Francja.......................1979..........pol roku BARB.................okolice Chicago................1979...........3 lata AKARA.................Amsterdam....................1980........1rok10m-cy MARGOT...............Francja......................1980.....2 lata z hakiem MAYENKA.............Toronto, Can................1981....................1,3 MARZENUSIA.........Okolice Chicago, IL........1984.................1,6 WARIATKAZWARIOWANA....Luxemburg.........1984...........od 09.2003 BASTA........Bradenton, FL............................?.................3 m-c KLARYSA......Bruksela................................?...................? ************************************************************************************* 😘 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok to ja juz chyba pojde spac:))) pozdrawiam serdecznie ....paaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winner
Hmm, temat jest - "Polacy za granica .." a przez moment myslalam, ze "jak gotowac". Czy jest ktos kto chce sie ujawnic z upstate NY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! cicha_ewka 🖐️ Rozumie, ze to Ty jestes ta przyjaciola Ewulka z Calgary?? Ewulek, dzieki za przepis, na pewno kiedys zrobie :) Ewulek, Naneczka aftin nie wszytkim pomaga, czytalam kiedys forum, na ktorym sie wypowiadali najrozniejsi(wiekiem) ludzie i wszystkim lekarze to zalecaja a tylko paru osobom to pomoglo :( Kokus, Amber ja bym Wam to wytlumaczyla bardziej na polskie warunki :) Tego falafela :) To jest najzwyczajniej cos jak wszystkim znana knysza :) tylko, ze z kotletami z jakiejs roslinki :) Teraz to juz chyba sobie wyobrazicie. :D Ajdlam w Krakowie :) pycha :) winner my tu jestesmy \"swojscy\" :) i rozmawiamy o wszytkim. Miedzy innymi wymieniamy sie przepisami jak ktora co dobrego wynajdzie :) Z NY ani okolic tu niestety nikogo nie ma. Dolaczysz? Na razie zmykam :) papaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Jak wspaniale bylo sie w koncu wyspac! Wstalam, co prawda, juz o godzinie 8:30, ale czuje sie prawdziwy przyplyw energii! :D cicha_ewa 🖐️ Ewulek - moze kiedys przelamie sie, jesli chodzi o slimaki... :) A mieszanka wybuchowa musi byc naprawde wybuchowa :) Akara, kokus - we Francji jeszcze do niedawna malo kto odwazyl sie glosno powiedziec czegos zlego o muzulmanach, teraz coraz czesciej ludzie nie boja sie wyrazac otwarcie swoich nieprzychylnych opinii... zwlaszcza, ze coraz wiecej ludzi mysli w podobny sposob... Amber - bede musiala zrobic w koncu ta kure :D winner - no widzisz, bo my jestesmy Polakami za granica, ktorzy lubia gotowac :D Powdrawiam wszystkich i zmykam cos zjec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia nie wiem nic!! Zartujesz, czy to znaczy, ze nie mam jak dostac sie na zajecia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoAska - wczoraj wieczorem wyczytalam to w interencie, ale dzisiaj sprawdzilam i znalazlam to: \"09h19 Trafic SNCF normal ce matin en PACA malgré l\'appel à la grève de Sud-Rail pour demander le retrait du projet iDTGV \", wiec chyba mozesz jechac spokojnie na zajecia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam strasznego lenia! Niech mna ktos wstrzasnie i karze sie zabrac do pracy, bo potem bede plakac, ze sie z niczym nie wyrabiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zajadam sie salatka: ser + kukurydza + cebula + majonez - jaka prosta a jaka mniam :D Przeczytalam caly rozdzial z mojej nudnej ksiazki - uspokoilam troche sumienie, ale tylko troche :P Amber - ja tez pierwszy raz slysze o czyms takim jak knysza :o Bede musiala sie kiedys specjalnie kopsnac do Kraka, zeby jej sprobowac ;):D A w ogole z jakiego regionu Polski jestes? JoAska - i jak pojechala? Nie mialas problemu z pociagami? Oops, musze uciekac! Przywiezli nasz nowy telewizor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicha_ewka
JoAska, witam:) Tak to ja jestem to psiapsiola :) Margot, witaj serdecznie rowniez:) Zycze wszystkim milego dnia.... wieczoru.....eh... jakiejkolwiek pory, ktora jest u was!:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim !!! Widze ze sie troche zrobilo zamieszanie wokol falafela. Ja z kolei jestem ciekawa jak sie po polsku nazywa chick peas? szukalam w slowniku ale nie bylo. No wlasnie bo ten falafet to glownie sie sklada z takiej rosliny straczkowej co to wyglada jak groszek, wlasciwie wilkosci to jak orzeszek laskowy kolor taki bialawo, kremowy. To glowny skladnik falafela, reszta to przyprawy, cebula czosnek bulka tarta lub chleb. No i formuje sie takie male kotleciki lyb klopsiki. Danie wegetarianskie z kuchni bliskowschodniej. W sklepach ze zdrowa zywnoscia mozna kupic to w paczkach, w proszku i prosto zrobic. Funkia ! koniecznie musicie przyjechac na narty do Banff !! zdrowka ! Cicha_Ewka, witaj Calgarowiczko ! nareszcie ktos z mojego miasta. Ile tutaj juz jestes? Kokus, widzisz u nas sa takie skoki temperatury. Czasami rano jest -16 a po poludnu +16. Pogoda zmienia sie bardzo szybko i dlatego mamy takie powiedzenie w Calgary \"Jak CI sie nie podoba pogoda to poczekaj 5 minut\" Naneczko, to fajna masz prace. Ja jestem na kontrakcie z nasza krajowa tv. Wlasciwie to na kontrakcie jest moj busieness. Prowadze wydzial makup\'u. Jestem juz tutaj 8 lat to swoje zobaczylam...wlasnie wczoraj podpisalam kontrakt na nastepny rok. Mam nadzieje ze sie juz lepiej czujesz, dobrze ze bierzesz leki homeopatyczne, mozesz napisac co? po prostu zajechalas swoj system immunologiczny z tego ten problem. Zbyt duzo sie ostatnio u Ciebie dzialo.....Musisz go troche wzmocnic aby nie bylo nawrotow. Jak bede miala czas to zobacze co jest godnego polecenia. Wiem ze olejek z oregano jest dobry na takie rozne wirusowe przypadlosci Tylko dobrej jakosci) Zreszta homeopatia jest super w tego rodzju problemach bo mobilizuje Twoj system obronny ktory pozniej sam walczy z choroba. Powodzenia !!!Daj nam znac jak sie czujesz...no i fajnie ze pan prawnik sie pojawil w Twoim zyciu i moze tam Tobie na miejscu wspolczuc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicha_Ewka
k-11 Witaj! W Calgary jestem 2 lata. Przyjechalam z Edmonton i w Kanadzie jestem 18lat:) Eh...czas szybko leci... Wcale tego nie czuje ze juz tu tyle jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze, ja jadam, a k-11 pieknie wyjasnila :D. Lubie falafela od czasu do czasu, szczegolnie z sosem sezamowym i ogorkami konserwowymi :). Nie mam pojecia jaka to roslina straczkowa, tyle tego jest, ze sie gubie i chyba 80% nazw po polsku nie znam :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Akara, ja sie tez gubie. Wogole czasami nie znam odpowiednikow polskich bo wyjechalam z kraju 15 lat temu. Szczegolnie terminologie np, komputerowa i tp. Wiele slow angielskich jest teraz w uzytku w Polsce. Czasami sie smieje bo szukam jakiegos okreslenia po polsku i sie poddaje wtedy osoba z ktora rozmawiam, pyta..a moze o to slowo tu chodzi..oczywiscie wymawiajac je po angielsku. Pytam zdziwiona \"skad wiesz?\" ...bo wiem ze osoba ta np. nie zna angielskiego...no i okazuje sie ze to slowo to juz normalna czesc polszczyzny. cicha_Ewka, no to sporo juz tutaj jestes. Przyjechalas z rodzicami? Dlaczego zostawilas Edmonton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×