Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Amber Dzieki za zdjecia:)szczerze mowiac nie poznalam Cie zupelnie inna dziewczyna:)Ta nowa fryzura jest lzejsza lepiej wyglada i wygladasz mlodziej:)Pozdoba mi sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor WSZYSTKIM:) Jestem.. Zyje.. choc co to za zycie.. Moj luby dzis polecial do domciu.. Za jakas godzinke wyladuje na JFK.. Smutno mi.. Jezu, jak mi zle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amber, Jedyna - dziekuje Wam za zdjecia! Obie pieknie wygladacie :) Niestety musze juz uciekac! Jutro wstaje znowu przed 6-ta :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrze i nie dowierzam wlasnym oczom - jak nie wchodze to pelno stron i nei nadazam a jak sie sprezam to... nie ma co czytac... Czy to ten sam temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim. Mam nadzieje, ze mnie pamietacie. ;) Nie odzywam sie, bo jestem \"wypruta\". Nie dosc, ze zrabana po pracy to teraz chora. Mam nadzieje, ze lekarz mnie jutro przyjmie. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-11, mam nadzieje, ze smutna buzka-ikonka, nie ma nic wspolnego z Twoim motto w stopce... hi hi. Trzeba bylo wejsc na podane przeze mnie linki - od razu by ci sie poprawilo ;-) A ja jeszcze raz tu wpadlam, tesc drzemie przed televizorem - jest jeszcze na zmianie czasu - ale mam dzien!!! Tyle razy na necie po tylu dniach!!! hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Florus
Wchodze i patrze oczom nie wierze...niby takie polskie a kazdy w innym swiecie...i masz babo placek gdzie? i co? robia Ci Nasze ludziska... ...a pytanie bylo "Polacy gdzie mieszkacie?"... i wzbudzilo sie pytanie w mym malenkim lebie... W wiekszosci to chyba emigrancja siedzi na necie...?...szukajac wspomnien,podpowiedzi ,sexu czy milosci itp i itd....A ja myslalem ze sam sobie tylko tak siedze.!!!Pozdrawiam zagubionych i pozostalych wedrowcow...Floryda sie klania -ale tu ta sama kicha....i dalej k...a tesknie za drugo strona ale juz chociaz blizej -kolo wody.....No sciskam Ludziska...na 363 stronie...hahhahhha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry........chcialam cos Wam napisac i utknelam...pewnie sie tutaj przed jakis czas nie dopisze. Potrzeba mi troche czasu bo ten leczy uczucia....ale czytac Was bede. Na razie ! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, witam wszystkich.. k-11 - przytulam Cie cichutko... Florus - witaj, znalazles sobie cieple miejsce do zamieszkania, brawo.. Amber - ale radocha, jak sie juz czlowiek moze dostac do kompa... Nie wysylalas do mnie swoich zdjec? Tez jestem ciekaw, jak wygladasz w nowych wloskach.. Dark Elf - fajnie, ze juz zarejestrowalas swoje malzenstwo w Polsce. Czy w czasie wakacji planujesz jakis wyjazd? Marzenusia - choraczku, zdrowka zycze .. i duzo sil... :D Margot - Ty juz w szkole, a ja jeszcze z domu nie wyszedlem.. ale niedlugo mi sie to skonczy... Dobrze, ze udalo Ci sie odzyskac dane.. GNU - wytrzymaj, to juz tylko kilka miesiecy, a potem cale zycie przed wami... KaHa - ja jestem ogrodnikiem, ale nie maniakiem. Odkad pracuje w tej branzy to nie mam ochoty na zajmowanie sie jeszcze tym samym w domu, no, tyle tylko co jest niezbedne.. Ale wolalbym zmienic prace i wtedy wrocic do ogrodka dla przyjemnosci.. Esja - brawo, nie daj sobie w kasze dmuchac... Mayenka 🌻 Squirley 🌻 Simonka 🌻 Bagatelka 🌻 Funkia 🌻, Magarta 🌻 Elisabetta 🌻 Britta 🌻 Gata 18 🌻 Ewulek 🌻 Jay 🌻 Naneczka 🌻 Piwonia 🌻 Xana 🌻 JoAska - dziekuje za info.. Trzymam kciuki juz teraz, wolalbym zebys znalazla prace we Francji... pozdrawiam wszystkich, jade do pracy zlozyc rachunek...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrowienia dla wszystkich. czytam Was co jakiś czas,teraz pisać nie mam czasu.Poza tym i tak się nie nudzicie. Dziękuję za pamięć tym, którzy mnie pozdrawiają. Dla Was specjalne buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
JESTEM W PIATYM TYGODNIU CIAZY!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marjus
witam wszystkich Nie wiem jak Wy , ale ja mieszkam tutaj 15 lat i pierwszy raz widzialam tyle sniegu i co ciekawe utrzymal sie caly dzieñ i ja jak dziecko zlapalam aparat narobilam zdjec i wyslalam do Polski chwalac sie ze tez mam zime.Wszyscy tutejsi umieraja z zimna a ja szczesliwa , wszyscy oni pozamykani w domach ,a ja caly dzieñ w parku i na powietrzu , bo jak pomysle ,ze wkrótce znowu bedziemy mieli 40ºC( albo wiecej) to z jeszcze wieksza przyjemnoscia wychodze na spacer. Buziaki dla wszystkich z zimnego Madrytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Malutka_de GRATULUJE!!!!!!!!!!!!!!! 🌻 🌻 🌻 Po przeprowadzce chyba niezle swietowaliscie :P Bedzie kolejny dzidzius na topiku :) Kokus dziekuje bardzo, z Twoja pomoca na pewno sie uda!!!! Ja tez bym wolala znalezc prace we Francji bo nie usmiecha mi sie wracac tutaj i znow \"zyc na odleglosc\" z moim kochanym Misiem :O Amber ja bym od rau napisala jak sie prezentujesz w nowej fryzurce ale nie dostalam zadnych zdjec od Ciebie!!!!!! K-11 bedziemy cierpliwi a teraz tez Cie sciskam!!!! A mojej przygody z lekarzami ciag dlaszy. Tym razem dojda mi do calej tej smietanki specjalistow randez-vous z alergologiem. Ale od skierowania( wystawionego zreszta przez znajoma lekarke) do wizyty dluga droga. Najpier tona badan przez kilka dni :O Kiedy sie to skonczy????? Ale cisza znow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareczek
do ZEBRA: ja mieszkam od 5 mcy w UK...mam legal ,fajna prace i ogolnie jest ok.POwiedz mi w jaki sposob mozna w legalny sposob wyjechac do Californi tz.czy mozna full legal tam pracowac ,mieszkac i t p ? best regards

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka_de: hehehe... cos tak wlasnie czulam, ze bedziesz miec bejbi..... Pamietam, ze ostatnio jak z nami rozmawialas to narzekalas, ze ci biust puchnie i obwod. A potem przez wlasnie 3-4 tygodnie sie nie pojawialas... hihihih... GRATULUJE!!!!! Marzylas o tym, prawda? Margotka: dzieki za fotki. Fajowy kolorek. I jak zwykle genialnie ci w czerwonym. Marzenusia: jak sie trzymasz biedactwo? Kurujesz sie? GNU: nie smuc sie, tylko zagladaj do nas jak najczesciej. ciumki dla wszystkich!! zajrze jeszcze za chwilke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! niestety tylko na chwilke... dzieki za mase maili i swietnych fotek! K-11 dzieki! napisze do Ciebie jak znajde chwilke. i nie badz smutna! juz niedlugo bedzie Ci lepiej! na pewno! Przeczytalam dzielnie wszystkie wasze wpisy od mojej tu ostatniej bytnosci - ho ho duzo sie dzialo! Malutka.de! GRATULUJE!!!🌻🌻🌻🌻🌻 JoAska! 🌻 POwodzenia! Trzymam za Ciebie kciuki! MAm nadzieje ze uda Ci sie cos konkretnego znalezc, masz juz jakies doswiadczenie zawodowe w Polsce? JA tez pisze jak wiesz, zbaczymy co z tego wyniknie... no i tych randek z lekarzami Ci nie zazdroszcze. Wiem, co to znaczy, bo w tym roku pobilam wszelkie rekordy chorobowe... No i dzieki za fotki -rewelka! Amber 🌻- wow jaka z Ciebie chudzina! No i fryzurka fajowa! Mnie wczoraj Misiek lapal za walki na brzuchu i mnie draznil. Mnie to tez wkurza, ale jakos nie daje rady! Tak ciezko pogodzic moj rytm zycia z rytmem odzywiania zalecanym przez SBD...hmm, ale musze sie wziac porzadnie w garsc! Magarta! fajnie ze zagladasz! 🌻 Kokus! 🌻 Margotka 🌻 ladniutka fryzurka i fajny sweterek. No i nie kloc sie juz z S!!! Ja wczoraj mialam po raz pierwszy napieta rozmowe z Michim! ale szybko sie syt. rozladowala. Cale szczescie, bo teraz naprawde mam dosc problemow na glowie i nie mam ochoty jeszcze z nim sie wdawac w dyskusje. Zastanawialam sie, ze gdyby sie od razu nie rozchmurzylo, to wzielabym swoje manatki i nie pytajac o wiele pojechalabym do domu. Ale jako ze od razu zaczal sie \"podlizywac\" i obracac wszystko w zart, to tez sie rozchmurzylam. Mam nadzieje ze Wam tez juz minely \"czarne Chumorki \" i dasy. Nic to pora wracac do pracy! Caluski dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-11 i ja Cie sciskam. Trzymaj sie. 🌼 Kokus, Squirley dzieki Wam. Trzymam sie jakos. Wypuscili mnie wczesniej do domku. Teraz czekam az lekarz oddzwoni i powie, ze mnie przyjmie. Mam nadzieje, ze to nic powaznego. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem po raz pierwszy na tym forum. Czytam go regularnie. Miałam zamiar przstudiować go od początku, ale chyba na to musiałam bym wziąć cały tegoroczny urlop. Doszłam gdzieś do 1÷3... Nieważne. Mieszkam na Węgrzech od 17 lat. Tak się wydaje, że do Polski to tuż, tuż. Ale jestem cała szczęśliwa jak raz do roku spędzę tydzień w domu. Postaram się od czasu do czasu Wam potowarzyszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kokus i Squirley - trzymam sie jakos. Nie jest tak zle, prawde mowiac, bo kochany moj za 5tyg znow przyjedzie:) Poza tym, musze zajac sie znow pisaniem pracy i nadrobic zaleglosci z tlumaczen, wiec mam co robic, a to zajmie mi mysli:) Witam nowa twarz -- szilva:) Zostan z nami, rozgosc sie. JA tez probowalam kiedys przeczytac wszystkie posty:) Dobrnelam chyba do 30 strony:) gdybym miala czas, przeczytalabym wszytsko, bo bardzo ciekawe jest to, co sie tu pisze:) Jak ci sie na Wegrzech zyje? Czym sie tam zajmuesz? Opowiedz troche o zyciu u naszych bratankow:) K-11 i Marzenusia --> mysle o Was cieplutko. #majcie sie mocno. Usciski, bedzie dobrze. Jedyna, Magarta, naneczka, Mayenka, Jay, Xana, Piwonia, Aggaa, Simonka, Margot, Ewulek, Britta, KaHa, Funkia, Bagatelka, Esja, Elfie, Amber, JoAska --> kwiatkuszki dla was i usciski 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochani! Ja tylko na momencik - dzisiaj mialam mnostwo przygod z pociagiem (troche podapal snieg i SNCF zgupialo na maxa ;) )! Chcialabym sie Wam pochwalic, ze zaliczylam semestr!!! :D Z piekna srednia 13,35!! :D To calkiem niezle!!! :D Mialam tylko jedna ocene ponizej sredniej (9,75), ale poniewaz inne byly calkiem, calkiem semestr mam zaliczony z piekna srednia!!! :D 👄 k-11 - przytulam wirtualnie! Trzymaj sie cieplutko! 🌻 Malutka|de - gratuluje!!!! :D Co za cudowna wiadomosc!!! :D :) kokus - czy moge sie do Ciebie usmiechnac o kciuki jutro o 16-tej! bede wyglaszac exposé o Polsce przed polowa roku :) Nic, musze juz uciekac! Ide sie wymoczyc w wannie a potem bach do lozeczka, bo jutro znowu musze wstac o 5:45! :o Usciski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Znów byłam na lekturze na tym topiku. Sądzę, że można by wydać książkę na podstawie tych "pamiętników". A jeżeli chodzi o Węgry, żyje się tu podobnie jak w Polsce. Kraje bratanków na jednym wózku jadą. No i podobne problemy. Np. bezrobocie. Ale gdzie go nie ma. Na szczęście pracuję, ale jako nieliczna wsród tutejszej polonii (Polek). Węgry są atrakcyjne dla naszych rodaków, szczególnie latem. Ale tak do końca to ta miłość między narodami nie jest taka idealna. Odnosi się to to obu stron. Były momenty, że się wstydziłam za rodaków i byłam wkurzona na gospodarzy. A ja cały czas się czuję tu gościem. Nie jest to regułą wsród naszych, chyba ja mam kompleksy. Pracuję w dużej firmie, w biurze. Na codzień, jak to się mówi klepię klawiaturę i drżę na jakiekolwiek plotki o reorganizacji. Prywatnie lubię i robię zdjęcia. Jestem początkującą działkowiczką (1 rok i 800 m2). Spotykamy się (jako mniejszość etniczna) na polskich imprezach, ale nie do końca utożsamiam się z tym towarzsytwem. Nie chcę się rozpisywać o problemach. Np. Węgrzy uwielbiają biadolić, a ja się ratuję poczuciem humoru. Nie zanudzam dalej i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szilva --> to ciekawe, co piszesz. Mysle, ze wiekszosc krajow post-kom ma podobne problemy gospodarczo-ekonomiczne. zastanawiam sie tylko, czy jest to spuscizna tamtych czasow, czy moze, w wypadku Polski, robota naszych wlasnych politykow, ktorym zalezy tylko na nabijaniu wlasnych kieszeni i utrzymaniu sie przy korycie.. Ale nie o tym mialam pisac:) Znajomy pracowal na Wegrzech przez kilka lat (teraz przeniesli go na slowenie). Opiekowal sie grupa polskich pracownikow fabryki i, jak mowil, wiele razy sie za nich wstydzil.. A powiedz, co Cie wlasciwie przywiodlo na Wegry? Esja --> dzieki za zdjecia. Piekne, niesamowite, dech w piersiach zapieraja:) ja probuje sie bawic GIMP\'em - nie posiadam photoshopa - ale mam zbyt malo czasu, zeby rozgryzc ten program. moze kiedyz..:) Trzymajcie sie wszyscy cieplutko 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
witam babeczki ;) Kurcze, ale mam zgage ;( ale to morma w piatym tygodniu blleee.... Z tym powiekszonym biustem to faktycznie bylo na miesiac przed poczeciem , ale mysle ze organizm sam sie juz przygotowywal do tego.. Cokolwiek to ciekawe spostrzezenie ;) Swietowac to azzz tak nie swietowalismy.. Prawde mwoiac to dziecko to efekt naszego urlopu w Polsce .. heheh.. luz, brak stresu, mily klimacik, inne jedzonko itd. Dziekuej Wam kochane za zyczenia!!! Ja ciesze sie szalenie :))))))))) Maz tez. jeszcze zeby tylko nie ta zgaga.. bez rennie nie przezylabym tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka_de --> 🌼 jeszcze raz gratuluje :-) ciesze sie razem z Toba Cos tu dzis pusto i cicho... Wracam do pisania.. ;/ :| Wpadne jutro, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×