Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Sluchajcie, wlasnie wsrod ogloszen o pracy znalazlam jedno na adjunkta jez. polskiego na pobliskim uniwerku w Lundzie (to 20 min drogi z Malmö- jak samochodem). Az mi sie goraco zrobilo!!! Problem w tym ze \"i chce i sie boje\". W ogloszeniu pisza o wymaganym doswiadczeniu w nauczaniu (a ja oprocz praktyki w szkole na bdb nie mam zadnego) i o publikacjach naukowych- a jedyna jaka mam to moja praca mgr. :-( Myslicie ze warto sprobowac mimo wszystko??? Dodam, ze pol roku temu widzialam identyczne ogloszenie, ale dostalam pietra i nie wyslalam papierow- potem zalowalam. W ogloszeniu chodzi o to samo stanowisko co pol roku temu, bo oba \"zatrudnienia\" mialy byc od 1 sierpnia 2005... a to znaczy ze moze nie bylo chetnych??? Co Wy o tym myslicie??? Naprawde potrzebuje solidnego wsparcia, jakiegos kopa energetycznego, zeby sie odwazyc! :-( A juz myslalam ze z poczuciem wlasnej wartosci nie mialam problemow ;-) Margot, czekam na jakis fajny cytat o wspomnieniach, moze znajdziesz cos u Rochefoucauld?... No i musze Was chyba przeprosic, bo nie napisalam dzis nic przez caly dzien, choc bylam w domu. Najpierw spalam (czytaj: odsypialam) do poludnia, a potem jak sie dorwalam do komputera to ukladalam pasjanse i tak sie znowu wciagnelam ze zapomnialam o Bozym swiecie... Jutro tez pewnie duzo nie popisze, bo caly weekend spedze w pracy. Po poludniu za to moj chrzesniak bedzie mial przyjecie urodzinowe- konczy roczek! W Kopenhadze kupilismy mu ja i J jasnoniebieskie krzeselko z siedzeniem wiklinowym- jest urocze :-) :-) :-)- tym bardziej ze takich krasnoludkowych rozmiarow ;-) Sciskam Was wszystkich mocno i czekam na Wasze odpowiedzi... Pa. -britta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke - melduje sie ze jestem ale zapracowana po uszy, bedzie tak do konca marca :( Britta - koniecznie musisz zlozyc podanie!!! To moze byc Twoja wielka szansa - jesli nie sprobujesz, nie bedziesz wiedziala. Nie masz nic do stracenia :) Powodzenia! Wierze ze uda Ci sie! Uciekam bo wlasnie czeka mnie telekonferencja - pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esja
Britta-nawet nie miaucz ,ze sie boisz!!!!Cv w dlon i na uniwerek gon!!!!!! A co Ci szkodzi,jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz!!!! a to moj kop :............KKKKKKOOOOOOOOOOOOOOPPPPPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!.......................................................................................>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.................yyyyyyyyyyyyyyy....i tu sie zatrzymalz piskiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie pogryzlam sie z moim S. i tak naprawde nie wiem o co :( Ech :( :) Britta - skladaj podanie! Nie masz nic do stracenia! Trzeba wykorzystac taka szanse a noz sie uda! :) A jesli chodzi o cytat, to niestety nic ciekawego o wspomnieniach nie znazlam, ale przejzalam tylko jedna mala ksiazczke z cytatami... jak znajde chwilke to poszpram jeszcze w innych :) :) Funkia - a co to za telekonferencja? :) Squirley - ja sie dzisiaj objadlam ptasim mleczkiem! Ale pyszne bylo i nie zaluje, ze zjadlam go tyle :D :) Mayenka - dobry pomysl z tym zablokowaniem polskich stron :P Mi by sie to przydalo przed egzaminami hihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wysylam Wam moje dzisiejsze zdjecia! Zrobilam sobie mala sesje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Britta to odemnie \"push\" kopa nie dostaniesz bo sobie sciegno w nodze naciagnelam...:-( Nawet sie nie zastanawiaj, bo im wiecej bedziesz rozmyslac tym wiecej bedziesz miala powodow dlaczego nie powinnas pojsc. Nikt z nas sobie nie wyobraza ile ludzi codziennie dostaje prace pomimo ze nie maja kwalifikacji badz tez sie na dana funkcje nie nadaja, a ile ludzi jest perfekt na dana posade a nie wierzy ze sie nadaje.....i nigdy nie sprobuja. Najwazniejsze jest \"attitude\" bo jak Ty w siebie wierzysz to i inni uwierza i dostaniesz to co chcesz. Jezeli nie pojdziesz to bedziesz potem myslala \"co by bylo gdyby ?...\"a pod koniec zycia nie zaluje sie tych rzeczy ktore sie robilo tylko tych ktorych sie nigdy nie mialo odwagi sprobowac. Powodzenia, na pewno sie uda !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilia1
Witaj Sgurley! Dziekuje za male pocieszenie, przypuszczam ze w wiekszosci niemiec tak jest. Mam kochajacego meza ktory jest gosciem w domu. Coz mozna poradzic czekac, czekac na jakis cud. U nas nie ma zadnych zgrupowan polakow !!!!!!!!!!!!!. a szkoda !!!!!!!!!!!!. Przepraszam dzwoni telefon??????????. dobrej nocy ! Wanilia 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sie porobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sie porobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) Jeszcze raz dziekuje za mile slowa..... i mam mala prosbe...musialam otworzyc sobie nowe konto mailowe bo to stare nadal szwankuje i prosze byscie wniesli poprawiki....ja czekam na zdjecia:)) myoffice1978@o2.pl pogoda sie poprawila....nawet slonko swieci...i moj humor tez mniej placzacy..:) Buziaki dla wszystkich kobietek i Kokusia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewulek: od kilku dni probuje do ciebie wyslac maila, ale sie ciagle wracaja... a wydaje mi sie, ze pisze wlasnie na ten adres, ktory podalas. Czy cos jest nie tak ??? Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jeszcze tabeleczka... NICK-SKAD?-ILE CZASU?- ZNAK ZODIAKU? AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 7,7 Strzelec AKARA Amsterdam 1980 10 m-cy BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota, USA 1972 15\'3\'\' BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 6.2002 MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja 1980 2 lata z hakiem MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 NANECZKA Niemcy, Monachium, Bawaria 1975 5 PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak XANA Seattle, WA 1974 (15 lat Niemcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich!!!!!!!!!! chciałabym się do was przyłączyć jeśli oczywiście można... mieszkam już prawie 6 lat w itali-40 km od neapolu simonko gdzie jesteś?????????? pewnie masz jeszcze zepsuty komputer... proszę cię odezwij się ❤️ elfiku 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcęę do USA
Tak bardzo chcialabym zamieszkac w USA!!!! polska to kraj nie dajacy mi zadnej przyszlosci! to bezsensu...jak tu zostane to nic mnie nie czeka! Zwracam sie do tych ktorzy mieszkaja w USA:jak tam jest? jak sobie radzicie? gdzie konkretnie mieszkacie? czy byliscie w Hollywood? czy widzieliscie jakies gwiazdy?? czy tam jest lepsze zycie niz tu- w polsce? ogolnie napiszcie jak sie tam zyje? pozdrawiam was!! mam nadzije ze kiedys dolacze do was-do mieszkancow usa! no to papki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Gata 18. Opowiedz cos o sobie! Czy jestes znajoma naszej Simonki? do osoby pytajacej o USA: mnie sie tu bardzo podoba. W Hollywood owszem bylam, przy okazji odwiedzin krewnych. Moja szwagierka mieszka miedzy Los Angeles i Malibu. Jest specem od efektow specjalnych i projektantem stron internetowych dla wytworni filmowych. Niestety nie widzialam nikogo slawnego poza Paulem Newmanem (ktory jechal powolutku swoim kabrioletem). Za lazdym razem jak tam jedziemy to mam nadzieje zobaczyc kogos z serialu Przyjaciele, ale jeszcze sie nie udalo. Nastepnym razem mam zamiar sie przejsc wzdluz plazy oad znajde dom COurtney Cox. Wiem ze zdjec jak wyglada... Ale ze mnie psychol co?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot, Funkia, Esja, k-11 i w ogole wszyscy,ktorzy uwazacie ze mam sie zabrac za te prace- DZIEKI !!! :-) W niedziele zabieram sie za pisanie podania :-) Moze macie racje, z tymi kwalifikacjami, a poza tem zawsze jest szansa ze idealnego kandydata nie bedzie i wezma mnie- nastepna w kolejce do idealu, hi, hi... To mnie wlasnie przekonalo: sprobuj, a moze akurat sie poszczesci ;-) Dobranoc kochani. Dodam tylko ze odbebnilam juz te wspomnienia dla pani prof., wiec nie szukajcie juz tamtych cytatow... Dzieki. Pa. Sciskam Was mocno. Z Wami naprawde duzo razniej w zyciu!!!! -britta Esja- az poczulam przyplyw energii po taaaakim kopie ;-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley wlasnie wyslalam do Ciebie maila....raport dostalam ze wiadomosc wyslalna i nie ma zwrotu:)) sprawdz skrzynke...buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dzis wpadlam- Margot dzieki za zdjecia, bardzo ci ladnie w czerwonym. Joaska-tobie tez dziekuje. Ten snieg i te palmy jakos dziwnie wygladaja. Duzo zdrowka ci zycze. Britta- ja sie spoznilam z moim kopem ale ci go daje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ewulek- dobrze ze juz ci lepiej:-) Squirley- fajnie masz z ta rodzinka z Hollywood. Wszyscy dostaja ode mnie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayenka.dla Ciebie tez buzka:) a ja sobie pije brandy jak za starych dobrych czasow w Toronto...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GATA 18 TAK DLUGO CZEKALAM...UFFF KAMIEN Z SERCA MI ZLECIAL.TERAZ MAM Z TOBA KONTAKT,BARDZO TESKNILAM!!!!!JAK JA CIE KOCHAM-SORRY ZA TO CO SIE STALO NA TAMTYM TOPIKU ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ w sumie jesli chcesz to sobie mozemy na niego wrocic-wciaz istnieje:D,ale to tylko od ciebie zalezy...... tu tez jest fajnie!jest kilka osob z wloch,wiec nie bedziesz sama. jest dark elf❤️ duzo innych wspanialych osob❤️ u mnie nic ciekawego.bylam chora,bo jakich pajak mnie ugryzl-wielka bania mi wyrosla,cala czerwona i strasznie bolalo!!!na dodatek w 3 miejscach-na rece to bylo najwieksze,prawie bordo,na dodatek na szyi i plecach.....nie wiem co za pajak ,ale na szczescie nie tarantula- bojeszcze zyje.reke mam wciaz spuchnieta.pewnie zostanie siny slad.reszta po malu sie goi. na dodatek u mnie w pokoju strasznie duzo kabli i przewodow,jednego wieczoru wstawalam od komputera i zaczepilam o ten cholerny kabel od playstacion o rany cale dvd spadlo mi na stope z cale sily teraz i noge mam spuchnieta nie moge buta wcisnac ,bo mnie strasznie boli,musze chodzic w ciapach....a to wszystko po tych cholernych urodzinach,gdy moja wspanialomyslna siostrunia napisala mi....przemila wiadomosc,ktora doprowadzila mnie do totalnego szalu,przez kilka dni chodzilam jak po narkozie.... dzis czuje sie troche lepiej,ale wciaz boli......:( by poprawic sobie humorek bylam dzis na malych zakupach,kupilam sobie fajne buciki-jedne wyjsciowe,a drugie sportowe.odwiedzcie ,,burlington,, jesli jest u was w miescie lub blisko was-super znizki,extra buty-nie wiem jak u was ,ale tu gdzie mieszkam naprawde super wybor.niestety nie mialam za wiele pieniazku,bo chetnie kupilabym z 10roznych par butow,tyle tego bylo! u mnie w domu-spokoj-everybody happy!-ja przy komputerze,maz z coreczka szaleja na lozku.:D teraz cofne sie kilka stron do tylu i poczytam wasze wpisy-co u was slychac itd.... pozdrawiam wszystkich serdecznie❤️zycze milego wieczoru,a tym ktorzy spia kolorowych snow😴 GATA NIE OPUSZCZAJ MNIE_KONIECZNIE MUSIMY BYC W KONTAKCIE,BO JA BARDZO TESKNIE-TYSIACE CALUSKOW👄-KONIECZNIE POZDROW GODE{serce]🌼 :D:D:D:D:D🌼🌼🌼🌼:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! :) Ale nie chcialo mi sie dzisiaj wstac! Niby sobota a mam tyle rzeczy do zrobienia, ze ho ho i jeszcze troche! :o :) kokus - dziekuje Ci za wczorajsza rozmowe :) Szkoda, ze nas rozlaczylo, ale na pewno bede jeszcze inne okazje do dluzszego pogadania :) :) britta - skladaj papiery i sie nie cackaj! :D Jesli kokus potrzyma kciuki, to prace w Lund masz murowana ;):D :) gata - witaj 🖐️ :) Simonka - biedactwo! 🌻 :) Ewulek - juz poslalam Ci zdjecia :) :) Mayenka - dzieki :) Ja sie bardzo dobrze czuje w czerwonym :) Nic, musze juz uciekac! Trzymajcie sie cieplo! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona0905
czesc a ja chce wyjechac do Słowenii mam tam faceta ktorego kocham ale mam pewne obawy czy dobra decyzje podejmuje ucziekajac z polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, ja tylko na chwile. Tak jak czesc z Was siedze nad Cv i listami, w trzech jezykach. Miedzy innymi dzieki jednej kochanej osobce z topiku :)!!!! Szalona 0905 ja tez wyjechalam z Polski dla mojego Serducha. I nie mialam duzo watpliwosci. Jesli wiesz, ze bedziesz mogla i chciala tam pracowac, jesli tego potrzebujesz, to problemow nie bedziesz miala. Zreszta sama wiesz jacy sa ludzie w Slowenii, prawda? Posluchaj co Ci mowi serducho bo jesli masz duze obawy to lepiej to przemysl na wszytkie sposoby i kazde okazje. Za granica jest ciezko jesli sie nie ma jednak znajomych i jak mozesz poczytac na tym forum, brakuje kontaktow z Polakami z ktorymi nadaje sie na tych samych falach. Gata 🖐️ Britta ja tez Ci daje spoznionego kopa!!! :D papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedze nad tym moim exposé i mam dosyc :o Nie podoba mi sie to, co moi koledzy zrobili... musze to jakos przerobic a potem zabieram sie za ststystyke! :o 🌻 Szalona - odpowiedzialam Ci juz na innym topiku! Ja tez wyjechalam do mojego Slonca, bez znajomosci jezyka... bylo ciezko, czasami nadal jest ciezko... zycie emigranta nie jest proste, ale takie zycie wybralam i bynajmniej nie zaluje swojej decyzji :) Powodzenia :) 🌻 JoAska - nad jakimi CVkami siedzisz? Czyzbys miala jakies ciekawe widoki na prace? :) Trzymam kciuki :) Nic, wracam do roboty :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIMONKO NARESZCIE SIĘ ODEZWAŁAŚ!!!!!!!!! jaka ja jestem z tego powodu happy :-D :-D u mnie jak zwykle nic ciekawego dzisiaj idę do pracy.lubie tam chodzić bo bardzo polubiłam te dzieciaki u nas niestety od 2 tygodni pada-juz nie wyrabiam.ja chcę słoneczko...chcę się poopalać... a tak to nigdzie iść się nie da co do dyskoteki to jeszcze troche i zapomne jak wygląda :-( zaczełam wreszcie dietke bo przez te makarony to niedługo w dzwiach się nie zmieszcze :-D goda przesyła ci 1000000 😘 co to tego topiku to czytam że tu są bardzo sympatyczne osoby i może bedzie lepiej jak tu zostaniemy ja muszę wybrać sie do neapolu na zakupy-teraz są dość duże zniżki... a ty kiedy do nas przyjedziesz???????????strasznie za tobą tęsknimy kocam cię bardzo ❤️ ❤️ ❤️ Squirley mam 18 latek z Simonką znam się juz dobre kilka latek i ona jest dla mnie jak starsza siostra... pracuje-opiekuje sie dzieciakami niestety z własnej głupoty rzuciłam liceum ale doszłam do wniosku że jeszcze będzie czas na nauke zamiast się uczyć wolałam się bawić i chodzić na wagary.no cóż to był chyba młodzieńczy bunt...o tak to na 100% to był bunt przez który zrobiłam tez wiele innych szalonych rzecz ale o tym to może innym razem przesyłam wam wszystkim ogromnego 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zniknely mi wszystkie dane z klucza USB! 😭 Chyba juz tego nie odtworze 😭 Musial wkrasc sie jakis blad i klucz ich po prostu nie widzi 😭 A bez tych danych nie moge ruszyc z robota 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki i Kokusiu :) Ewulek - nawet z odejsciem kochanej osoby uczucie same w sobie pozostaja w nas i dzieki niemu juz zawsze bedziemy w srodku sliniejsi, i zawsze wspomnienie o nim rozswietli chwile tesknoty i smutku ❤️ Britta - idz, nie zawadzi. Skoro az dali ogloszenie, to pewnie naprawde sa w potrzebie. Co do publikacji naukowych, to faktycznie teraz wszelkie instytucje uniwersytetopodobne tego wymagaja, wiec napisac musieli, ale np. jezeli nikt im sie nie zglosi z publikacjami w kieszeni, albo jak im przypadniesz do gustu, to kto wie? Tez kiedys zastartowalam na tego typu pozycje, ale niestety przbil mnie facet z doswiadczeniem ... Probuje, trzymam kciuki :) :) :) Margot - sliczne zdjecia :) Czerwien to zaiste TWOJ kolor :) Mayenka - pytalas o moja przeprowadzke do Kanady ... na razie nic z tego. Nie odezwali sie z tamtejszych uniwerkow, wiec moj facio w mysl zasady \"lepszy wrobel w garsci niz kanarek na dachu\" podpisal kontrakt na kolejny rok tutaj. Ale - cale zycie jeszcze przed nami :D JoAska - palmy w sniegu- bomba :D W ogole to sliczne zdjecia, kolory niczym w bajce :) Piwonia - dzieki za zdjecia zimowe ... ale romantycznie mi sie od nich zrobilo :) ... to na razie tyle ... ale jeszcze wroce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gata 18 - Witaj :) Fajnie zeszie sie tu z Cynamonka odnalazly :) Chce do USA - to naprawde zalezy gdzie trafisz, na jakis ludzi trafisz, co chcesz robic, jak stoi gospodarka w danym regionie itp. Ale jesli z jakiegos powodu sadzisz, ze nic Cie nie czeka w Polsce, to nie wiem, comoze czekac tutaj - kraj jak kraj, zalezy co kto lubi i na co trafi... a los emigranta ma zawsze jakies tam minusy, chyba ze plusow znajdziesz wiecej i nie bedzie Ci przeszkadzal brak bliskich :) Simonka - to mialas pecha z tym pajakiem :0 Mam nadzieje, ze juz wracasz do siebie i ze nastroj Ci dopisuje ... po ostatnich wpisach widac ze tak :) szalona0905 - Slowenia jest dosc blisko Polski, wiec jak \"uciekniesz\" to przynajmniej czesto bedziesz mogla wracac, nie jak niektorzy, co grasuja po niemal antypodach ... No i milosc ... Od niej chyba nie uciekniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej gata 18 to fajnie,ze tu zostaniesz!!!! koniecznie musisz zaprzyjaznic sie ze squrley i amber-one wiedza duzo na temat diet! u mnie tez brzydka pogoda i pewnie kolejny weekend spedze w domu,chociaz jutro planowalam jechac na poczte sprawdzic czy nie ma cos nowego...to bede miala okazje odwiedzic city🌼 cos tu ostatnio pusto......... pracowity weekend? pozdrawiam serdecznie WSZYSTKICH BYWALCOW tego topiku duzo caluskow👄 ps:gata usciskaj gode,przyjade wkrotce,moze nawt za dwa dni....nic wam nie bede mowila-tylko zrobie niespodzianke!!🌼:D🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×