Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

:) Squirley - ja czytalam \'Anioly i demony\' przed konklawe, wiec zwrocilam uwage na bledy! I faktycznie, mimo tego, ze ksiazka mi sie podobala, to uwazam, ze niektore momenty az nazbyt fantastycznie... Skoro polecasz Crichtona, to bede musiala sie rozejrzec za jakas jego ksiazka... ale to juz po egzaminach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
Pozdrowienia z Cambridge w UK :):) Wlasnie sie przylanczylam, alez duuzo postow.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
Moze ktos jeszcze mieszka w Cambridge, cambridgeshire :) bardzo chetnie poznam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaaa......
szczesciarze co ja bym dała zeby moc wyjechac z tego chorego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaaa......
szczesciarze co ja bym dała zeby moc wyjechac z tego chorego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
Odswiezam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agais: dokladnie pamietam, mowili w kolko \"any catholic man\" nie musi byc ksiadz. margotka: koniecznie poczytaj Crichtona. Witaj smutna witaj nowa osobko z Cambridge!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro znowu musze jechac do Aix... tylko zawiezc prace zaliczeniowa, ale niedobrze mi na sama mysl! Zaczynam sie stresowac egzaminami, bo ciezko mi idzie nauka przy 30-stopniowym upale :o W ogole ten przedmiot, ktorego sie najbardziej boje, byl straszne chaotyczny, prawie kazde zajecia z innym prefesorem, bez ladu i skladu... i nawet nie potrafie znalezc tematu, ktory ewentualnie moglby sie pojawic na egzaminie :o Ech... Na jutro umowilam sie z przyjaciolka, skoro juz tam bede... Przynajmniej sobie troche pogadam i sie odstresuje :D W ogole dzisiaj zadecydowalismy, ze kupimy mojej mamie nowy komputer, bo stary nadaje sie tylko na zlom! S. jej go zlozy, zainstaluje wszystkie programy i zawieziemy go jej jak bedziemy jechac do Polski :) Witam nowe osoby 🖐️ :) Marzeniusia - kociaki super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Margolcia zobaczymy jak jutro bedzie z tym hydraulikiem :O I milego dzionka w Aix :) Squirley ja przed konklawe tez slyszalam w jednej wypowiedzi ksiedza jakiegos, ze to moze byc ksiadz lub mezczyzna katolik. Witam nowe osobki :) Nesoxochi nie ma tu nikogo z twoich okolic. Spojrz pare stron wczesniej to znajdziesz tabelke i kto gdzie mieszka. Ona sie czesto pojawia na topiku. Marzenusia kotki sa cudne. Uwielbiam obserwowac jak takie maluchy sie bawia :) Leela powodzenia u lekarza, trzymaj sie! Ups, wlasnie sie dowiedzialam, ze moja \"tesciowa\" okradli w hipermarkecie(Sguirley w tesco w Rzeszowie), cala torebke jej buchneli a jest przekonana ze jej nie kladal do koszyka. Chyba rozcieli pasek albo co. To bylo nomen omen w piatego 13-tego! No nic, ide spac bo hydraulik zapuka o 8 rano :O a ja musze wczesniej sie wypluskac z Miskiem w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joaska ja tez lubie. Nie moge od nich oczu oderwac. Dzis sie nauczyly same jesc z miseczki. :classic_cool: A ile przy tym zabawy jest... :D :D :D Margolciu dzieki. :) Na zywo sa jeszcze lepsze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wychodze za moment z pracy i zaczynam dluuugasny weekend, ktory konczy sie we wtorek;-) juz sie ciesze na dlugasne spanie jutro bez budzika;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej !!!! Margot 🌻, chce powiedziec dziekuje za pomoc !!!! Zrobilam eksperyment - zapiekanka na makaronie, ale za to miesna :) Zauroczylam tesciow a nawet wlasnego meza ..... !!! Jestem z siebie dumna, bo w zyciu nie zrobilam nic takiego :) Moj najwiekszy wyczyn to byly schabowe, kurczaki ( najprosciej) i placki ziemniaczane :o Dzieki ,) Pozdrowka dla wszystkich, wracam do zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.. ale cieplo w Polsce.. i dzis ma byc to samo albo jeszcze gorzej.. po poludniu jade do pracy, w szklarni bede pikowac aksamitki.. chyba wczesniej zawisze specjalna tkanine cieniujaca, bo mnie tam usmazy razem z roslinkami.. Mama przyleciala w srode, lotnisko w Warszawie w rozbudowie, jak bylem w lutym to dopiero zaczynali a teraz juz calkiem rozpedzona jest robota.. Kolo Palacu Kultury itd. tez trwa budowa jakiegos pieknego obiektu, jeszcze troche i Palacu nie bedzie widac z daleka jak kiedys.. Po drodze w obie strony minalem chyba z 10 patroli policyjnych, na szczescie mnie nie zatrzymali, chociaz jechalem zdecydowanie szybciej niz zwykle.. Ze dwa razy skora na plecach mi scierpla, na takie niebezpieczne manewry sobie pozwolilem... mam za maly samochod jak na takie koleiny jak sa na polskich drogach.. i oponki do wymiany.. tez.. witam nowe osoby, bardzo serdecznie.. Gapa - gratuluje kuchennych wyczynow.. polecam zupe z soczewicy, jest na naszym topiku z przepisami.. Jay - szczesciaro.. u nas dlugi weekend, a ja nie moge pospac wcale.. dzien dlugi, do pozna cos robie na ogrodzie, a rano musze podlac kwiaty w pracy, po 8 am jest juz za cieplo na podlewanie, mozna uszkodzic liscie..... Marzenusia - sliczne koteczki... moja mala sunia dla ktorej nie moge znalezc domu zaczyna lazic za mna, jak jeszcze troche sie przyzwyczaje do niej to pewnie zostanie u nas... JoAska - no to masz przeprawy z hydraulika... trzymam kciuki, zeby jak najszybciej minely Cie te problemy... Margot - jak minela wyprawa do Aix? Trzymam kciuki nieustannie za Twoje sukcesy na uczelni.. Squirley, tez pamietam taka wypowiedz odnosnie kandydata na papieza.. ze moze byc jakikolwiek mezczyzna, katolik. smutna... ten kraj niekoniecznie jest chory, zalezy od miejsca siedzenia... 34 tys. skazanych czeka na miejsce w wiezieniu... Nesoxochi - witaj, Ty klikasz z TEGO Cambridge???? wow.. Agais 🌼 Magdi 🌼 Leela 🌼 GNU - Jureczek Dudek byl swietny??? zaszokowal mnie... w zyciu czegos takiego nie widzialem.. Rzeszowianka - ladne 🌼 Siobhan [kwiatek Bagatelka🌼 Gapa 🌼 caluski dla wszystkich... pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej !!! Kokus 🌻, jak tylko tu znajde soczewice ( hmm hmm, ja nawet nie wiem, jak to wyglada ;) ), to zrobie na bank, bo juz slyszalam rewelacje o tejze potrawie..... Nie omieszkam, dzieki :) Pozdrowki dla wszystkich !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zar z nieba sie u nas dzisiaj leje! Wlasnie wrocilam z uniwerku (bylam zawiezc prace zaliczniowa), nog nie czuje i w ogole mam wraznie, ze zaraz sie rozplyne :o :) Gapa - kongratulejszyn :D :) kokus - dziekuje bardzo za Twoje kciuki! Bardzo na nie licze, szczegolnie we wtorek i we czwartek :D :) Marzeniusia - kocia mamo - dziekue za zdjatka kociakow :D Slodkie maluchy ! :) Jay - wybycz sie, wybycz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Widze, ze u na topiku znòw takie smakowite tematy, mmmm... :) Nie odzywalam sie chyba juz z tydzien, nie mialam po prostu sily, za duzo spraw na glowie i stresòw... Przede wszystkim przez Immigration, eh... Wczoraj za to znalazlam odpowiedni dla mnie intensywny kurs angielskiego, wprawdzie kosztuje dosc sporo, ale jest do zrobienia w przeciagu czterech tygodni, a zajecia sa od 8h30 rano do 3h35 po poludniu... Super! Dla mnie idealnie! W dodatku szkola jest niedaleko, potrzebuje chyba z pòl godzinki na dojscie piechotka... :) Nazywa sie ELS Language Center, to jedna z 40 szkòl na terenie USA i UK, podobno dosc znana... Pojechalam tez na University of Washington, zeby dowiedziec sie o kursy intensywne, ale porazka... Kurs kosztuje ok. 2500$, trwa 10 tygodni, ale to tylko 4 godziny dziennie! I to sie nazywa kurs intensywny, smieszne... W dodatku, jako ze nie mam jeszcze zadnej wizy, moglabym miec dostep tylko do kursòw pòlintensywnych... 3 godziny dziennie... no comments... Niedaleko mnie jest tez Community College, ktòry wprawdzie ma najlepsza cene, bo 25$ za 10 tygodni (2,5 godziny dziennie), ale niestety nie podobalo mi sie, ze nie mielli zadnych informacji na temat tego, co sie na tych zajeciach robi, a przeciez to takie istotne! Osoba mnie informujaca byla bardzo niekompetentna i po prostu zmyla mnie nie odpowiadajac na pytania... :( Wybralam ELS Center z powodu tych 4-tygodniowych kursòw, rozmawialam z sama szefowa i bylam bardzo zadowolona po tej rozmowie... Nie wiem, czy przypadkiem nie bede musial leciec na poczatku lipca do Niemiec, do moich rodzicòw, a wszystko przez te glupie papierki... Bardzo mi sie to nie widzi, bo wtedy byc moze nie bedziemy mogli poleciec do Niemiec na Gwiazdke... Moge byc w USA do 6 lipca, a termin na zmniane statusu dostalam dopiero na 21! Co ja mam zrobic ze soba w tym czasie??? W poprzednia sobote pojechalismy ze znajomymi do Vancouveru, miedzy inymi po to, abym mogla przedluzyc sobie pobyt na granicy... Niente... Facet, ktòry nas obsluzyl na granicy, byl bardzo niekompetentny, za przeproszeniem idiota kompletny, zasugerowal nam, zebysmy pojechali albo do ambasady albo do konsulatu USA... na terenie USA!! Od kiedy te instytucje znajduja sie na wlasnym terenie?! Ech... I pòzniej wszystko zalezy od takiego becwala... Z domu pròbowalismy dodzwonic sie do ambasady, aby zmienic termin na szybszy - telefon 0 900 za 2$ za minute!!! Uwazam to za rabunek w bialy dzien! W dodatku okazalo sie, ze z naszego wspanialego telefonu nie mozemy polaczyc sie z numerami 0 900, bo mamy taryfe jednolita na caly miesiac, w tej taryfie mozemy dzwonic bez ograniczen i dodatkowych oplat po calych Stanach, Kanadzie i Europie Zachodniej (nie wiem , chodzi o Unie Europejska, a wiec tez o Polske, musze jeszcze sprawdzic). I to wszystko za 20$ na miesiac! Jesli ktos z was jest zainteresowany, to odsylam na strone tej firmy: www.lingo.com Wlasnie dlatego mòwie, ze to super telefon, bo dla nas idealny... jednakze nie moge dzwonic na 0 900... Maz pròbowal dodzwonic sie z pracy do ambasady, lecz niestety ròwniez nie mial tej mozliwosci... A wiec poprosil swego ojca, aby ten zadzwonil z Kanady... A tescia opieprzono w ambasadzie, ze niby dlaczego on dzwoni w moim imieniu, ze ich nic nie interesuje, zadne tlumaczenia i ja musze sama do nich zadzwonic... Aaaaaaa.... :( A wiec mòj humorek ostatnio nie byl w najlepszym stanie... Jestem wsciekla na tych skonczonych idiotòw... 😠 😡 😠 😡 Myslelismy tez, ze moze przeczekalabym te cholerne 3 tygodnie w Kanadzie... A to tez koszty... Wybaczcie, ale naprawde jestem zla, smutna, zawiedziona tymi cholernymi przepisami... :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej!:) Oglaszam wszem, iz skonczylam pisac!!!! Finito!:) popelnilam 890KB! 98 stron krwawicy i łez. przynajmniej na najblizszy tydzien mam spokoj, bo moze promotor bedzie mial jakies sugestie (brzmi pozytywniej niz \'jakies ale\':) ) co do mojej pray i byc moze bede musiala cos w niej zmienic:) Ale tym nie martwie sie do najblizszej srody :-D Dzis ide sie wreszcie udzielac towarzysko na rynek;-) Jeszcze raz witam wszytstkie nowe twarzyczki, bede tu teraz czesciej, wiec mam nadzieje, ze sobie troche porozmawiamy;-) 🌻 🌻 Marzenusia -- rozkoszne te koteczki!:) 🌻 Margot --> a to mnie zdziwilas. Myslalam, ze uni we Francji sa w pelni wyposazone. hmm... no, to te laboratoria to chyba juz niebezpieczne sa, skoro je zamykaja, hihi ;-D A mi sie przypomnialo, ze w letnim semestrze jest historia USA nie Anglii, wiec ksiazki powinny jednak byc w bibliotece. Pojde tam w poniedzialek, bo dzis jeszcze szlify ostatnie w pracy dokonywalam i nie chcialam sie odrywac. Wiesz, u nas tez teraz upal i jakos to zniecheca do uczenia sie.. Trzymam kciuki, za Twoja motywacje i niech Ci szybko do glowy informacje wchodza! ;-) A co do sierpnia i Twojego przyjazdu do PL, to jesli tylko bede gdzies w tym czasie na terenie kraju, to sie odezwe i moze uda sie nam na jakies spotkanko umowic:) fajnie by bylo!;-D 🌻 Gapa --> gratuluje sukcesow w kuchni:) Wiedzialam, ze zachwycisz tesciow!:) chyba tez kiedys wyprobuje te zapiekanke, skoro tak wszytscy sie nad nia rozplywaja;-) 🌻 Kokus --> pracusiu.. od rana do nocy.. biedaku. Ale zrobisz sobie jakies wakacje, mam nadzieje? A co do Dudka... hmm.. rozumiem, ze nie byles nim zachwycony? ja poczatkowo tez sie wkurzalam, ze puscil te 3 gole, ale potem jak pokazywali powtorki, doszlam do wniosku, ze nie doszlo by do tego, gdyby nie pupowata obrona, ktora krecila sie w tym czasie gdzies w srodku boiska zamiast pilnowac napastnikow Milanu. w tej styuacji dudek malo mogl zrobic.. no i puscil.. ale za to potem! huhu! ogolne wrazenia z meczu bardzo pozytywne :) 🌻 Mayenka --> alez fajny wypad mialas!:) namioty, ogniska (kielbaski tez?:) ), super! Az zal wracac do rzeczywistosci, nie?.. zycze Ci zeby Ci sie czas w pracy nie dluzyl!:) No, calusy dla wszystkich, lece troche pobuszowac w ogrodku. znow zarosl chwastami. a potem ze znajomymi na rynek, hurra!;-) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay 🌻 Zasluzylas na odpoczynek.... Milego leniuchowania... :) Margot 🌻 Aix-en-Provence zawsze mi si kojarzy z moim pierwszym podrecznikiem do nauki francuskiego... I jakze milo mi sie kojarzy! :) A jednym z pierwszych slòw, ktòre sie nauczylam po francusku, to \"un escargot\", slimak :) Tez mniam mniam... U nas tez sa straszne upaly, podobno rekordowe! A ja opròcz czarnej spòdniczki i jednej kolorowej, ktòra ostatnio sobie kupialm, nie mam nic kròtkiego! Wszystko zostalo u moich rodzicòw, wczoraj przez 2 godziny szukalismy wspòlnymi silami (niech zyje msn i kamerki!) moich letnich ciuchòw, ale nic sie nie znalazlo, chyba zapadly sie pod ziemie... Dzisiaj jade kupic sobie jakies szory i koszulke na paseczkach... Dark Elf 🌻 Przykro mi, ze tak negatywnie wplynely na ciebie moje obserwacje... Naprawde przepraszam cie... Czy ty pracujesz? Albo chodzisz na jakies zajecia? Koniecznie musisz wybyc do ludzi, zebys nie wpadla w depresje! Ja czasami mam straszne ataki strachu przed nowym, teraz w szczegòlnosci przed rozmowa po angielsku... Ostatnio poplakalam sie na sama mysl o szukaniu kursòw angielskiego... Chodzeniu i pytaniu, robieniu z siebie idiotki... Dla mnie to bardzo upokarzajace... Tym bardziej, ze w Niemczech tyle juz zdzialalam, a tutaj wszystko poniekad zaczynam od nowa... I nie mam 20, tylko 30 lat... I nic nie pomagaja pochwaly wszystkich naokolo, ze tak dobrze sobie radze, ze tyle jezykòw, ze nie wiem co... Ja mam malo wiary w siebie, i uwierz mi, strasznie duzo nerwòw mnie kosztuje to zmaganie sie z sama soba... Wyobraz sobie, kazdy kto zaczyna przgode z jezykami obcymi, zaczyna z angielskim... a ja na nim koncze... Taki dziwolag ze mnie... :( Ale nic, po rozmowie z moim mezem, ktòry chyba powinien dostac medal za cierpliwosc, przemoglam sie i wczoraj tyle zalatwilam, ze hej! I jestem z siebie baaardzo zadowolona... ;) Teraz bede miala przynajmniej jakies stale zajecie na nastepne 4 tygodnie... Potem zobaczymy, jak sie sprawy uloza... Musisz sie przemòc, zmusic sie do wyjscia do ludzi, to konieczne! Nie zostawaj calymi dniami w domu! Sle ci dobre fluidy... 🌻 Marzenusiu 🌻Twòj maz moze z moim podac sobie reke: mòj niestety ma mocna alegie na siersc i do tego astme, a wiec kociaki w domu sa wykluczone, szkoda... Ja mialam kiedys kotka Kacperka, takiego pregowanego, jak ten jeden na twoim zdjeciu, ale zdechl biedak na zoltaczke jak bylam we Francji... Wiem, ze sa tez koty nie uczulajace, moze kiedys sie na takiego skusze... To rex cornish, moze to cos dla was? I jak tam z egzaminem na prawko? Mialas miec chyba w sobote, czy przesunelas? Squirley 🌻 My tez mozemy podac sobie dlon, bo widze ze w wielu sprawach mamy podobne podejscie, hehe... Ja ròwniez nie cierpie bledòw w ksiazkach, ani w filmach, po prstu takich ewidentnych bledéow w sztuce... To drwiny z \"klienta\"... W ubieglym roku czytalam ksaizke, poniekad znakomita, austrackiego autora z lat 50. Ksiazka naprawde interesujaca, ale wydanie... !!! W pewnym momencie, jak znalazlam slowa ze znakiem @ (na serio!) i liczbami, mialam ochote rzucic ta ksiazka o sciane!!! Bylam wsciekla, bo przez takie cos trace ochote na zawartosc ksiazki... I jestem strasznie \"upierdliwa\" jesli chodzi o tego typu bledy, hehe... Leela 🌻 Biedactwo! Jak tam oko? Nie przesilaj je, zeby dobrze sie wygoilo! Wpòlczuje twojej kolezance... Trzymam kciuki za pomyslny wynik! 🌻 Swoja droga jakzez wazne sa badania okresowe, prawda? Chyba bede musiala sie o to zatroszczyc... Amber 🌻 Wygladasz przeslicznie!!! :) Ja tez tak chce... Nic, trzeba zapiac pasa i przestrzegac SBD... Ale od czasu do czasu nie moge sie oprzec chlebkowi... Taka kromeczka, mniam mniam... Zle robie, bo w dalszym ciagu ciagne 1. faze, wiec nie powinnam miec ciagle jakichs odstepstw, ale còz... Teraz mam dostac okres, wiec zwaze sie dopiero po... Ciekawa jestem co sie pokaze... :) Squirley 🌻 Zapisalismy sie z mezem do Golds Gym, ktòre jest u nas za rogiem, zwycieyl wlasnie przez ta bliskosc... YMCA jest za to tutaj strasznie drogie, i do tego musielibysmy dojezdzac samochodem, a wiec mala przyjemnosc... Mamy taryfe za 25$ na lebka, chodzimy we wtorki, czwartki (w tym tygodniu juz poszlismy!) i weekend na silownie, najpierw biegamy na biezni przez pòl godziny, a potem indywidualnie maszynki... Nigdy w zyciu z nich nie korzystalam, ale widze, za to nie takie trudne... Na ta silownie chodzi wiecej facetòw niz kobiet, bo to jest dzielnica gejowska, ale jest spoko... Wczoraj zaczepil mnie taki strasznie umiesniony ciemnoskòry facet, bom ponoc taka piekna, hehe... Chyba szczegòlnie jak mecze sie zaciskajac zeby na maszynie na brzuch... :) Buziaczki dla wszystkich, tych \"starych\" i \"nowych\"... :) Musze sie plusnac w wode, bo zaraz ducha wyzione, co za upal... A kilka dni temu chodzilam w welnianych swetrach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU 🌻 Ciesze sie, ze udalo ci dobrze skonczyc pisanie! Gratulacje! :) ;) Dobrze, ze mozesz wszystko obgadac z promotorem i ustalic date oddania, poprawki itd... U mnie niestety bylo inaczej, dano nam date 14 maja do godziny 12 w poludnie... i ani minuty dluzej! A promotor nie mial prawa widziec pracy przed czsem i zrobic poprawki! A wie cwszystko musialam zrobic sama... Po oddaniu pracy bylam tak wzcienczona, ze liczylam kroki do domu... Pòzniej moja mam przyjechala do mnie i posadzila w ogròdku na lezaku, gdzie wegetowalam przez caly weekend, hehe, prawie naprawde, ruszac sie nie moglam za zmeczenia... Ale z wynikòw bylam bardzo zadowolona, dostalam bardzo wzsoka ocene i promotor byl ze mnie dumny :) Czego i tobie zycze z calego serca! :) Mayenka 🌻 Biwak udany, superek! Dostalas zastrzyk energii... :) Kokus 🌻 Nie malujesz szklarni wapniem? My kiedys tak robilismy, za dawnych czasòw, jak mielismy folie z pomidorami... Wtedy rosliny sie nie poparza przez te slonce... :) A terz naprawde uciekam... Papatki... :) Milego dnia wszystkim... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenusia 🌻 Moje gratulacje!!!! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenusia: super!! a widzies?!!! swietnie ci idzie!! teraz jak najwiecej jezdz autem i cwicz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xana :) Nie przepraszaj :)Ja caly czas biadole o tym malym miescie to nie pierwszy raz(poczytaj sobie moje topiki-caly czas dol i biadolonie o malym miescie)Czytajac Twoja wypowiedz po prostu po raz ktorys z kolejii sobie uswiadomilam ze nie jestem szcesliwa w tym miescie,gdy Ciebie czytalam to tak jakbym czytala swoje mysli.Masz racje mnie tez duzo kosztuje taka walka z soba najgorzej jest sie przelamac,jezeli chodzi o kursy to skonczylam TOEFL a teraz siedze w domu.Trudno mi jest wyjsc do ludzi..... Pozdrawiam Cie :) Margot :) Wiem masz absolutna racje :) Marzeniusia- gratualacje :) Bagatelka :) zapisalam sie do NWA.Zobaczymy moze beda mieli jakies promocje w niedlugim czasie :) Pozdrawiam wszytkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc.. Marzenusia - wielkie serdeczne gratulacje :D i bukiet 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼🌼 Xana - nie maluje wapnem, firma nie zaopatrzyla mnie w takie srodki, ale wydebilem wlasnie te cieniowki, bylo calkiem fajnie, cien jak pod drzewem prawie.. Jak tylko mina upaly i ostre slonce to zdejme.. GNU - no to gratulujem ze skonczylas pisac... 🌼🌼🌼. Nie ogladalem calego meczu tylko wlasnie te rzuty karne, wiec nie zastanawialem sie, jak dal sobie wbic trzy gole wczesniej... Margot - ok, zapamietam, bede trzymal... Gapa - nasionka soczewicy maja wlasnie soczewkowaty ksztalt, srednica nieco mniejsza niz grochu, jak olowek np.. Kolor jest jasno zielony, ale widzialem tez czerwona.. ok, koncze... dla wszystkich pozdrowienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! O rany, ale dzis napisaliscie. Nie dam rady teraz przeczytac. Dziewczyny ze stanikow ja mam do Was wielka prosbe. Znaczy mam pytanie. Jak jest z wizami do USA? Czy latwiej dostac wize jesli sie ma kontrakt z jakas firma? Czy to sa te wizy J?? Prosze pomozcie. Moj tato znalazl w gazecie ogloszenie, ze szukaja chemikow do polskiego zespolu naukowcow. Nie wiem dokladnie gdzie, podejrzewam ze NY bo tam moj ojciec mieszka ale mniejsza z tym. Wyslalam swoja aplikacje. Wlasnie sie do mnie odezwali ale pytaja jaka jest moja sytuacja z wiza i pozwoleniem na prace. Nie odpisuje jeszcze bo mam nadzieje ze mi cos podpowiecie. Przeszperalam strone konsulatu ale jakos mnie nie natchnelo. No wiem ze musze napisac ze nie mam w tej chwili wizy i pozwolenia ale chcialabym wiedziec czy mam szanse i czy dlugo to trwa? Plizzzz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny(nie tylko) nie mialam w ogole czasu,zeby wczesniej do Was zajrzec,tak mi corka ukochana urozmaicala calutki dzien:-P uderzyla sie grzechotka w twarz i po kilku sekundach bezglosnego szoku zaczela krzyczec glosniej niz zarzynany prosiak.od tamtej chwili byla bardzo wrazliwa na wszelkie nieszczescia i w sumie wyszlo na to,ze musialam ja nosic wlasciwie caly dzien na rekach;-) moje kochanie skonczylo dzisiaj 30 lat.chyba nie czuje sie z tym zbyt fajnie wiec kupilam mu tyle piwek ile ma latek,zeby chociaz troszke sie zabawil z kumplami.ale on zamiast tego pojechal pospawac tlumik w samochodzie(ja go rozwalilam jada z duza predkoscia po gorce,ktorej nie zauwazylam,ale on nic o tym nie wie;-) ) Marzenusiu-moje gratulacje!obys jezdzila lepiej niz ja,czyli krolowa stluczek i parkowania na latarniach(samotnych na pustym placu nawet).kocham Twoje kotki! Squirley-mialas racje faktycznie z tym papiezem.ciekawe jak on by pracowal gdyby nie mial swiecen kaplanskich?chyba bylby tylko takim administratorem,bo nie moglby dawac sakramentow,odprawiac mszy..no,pewnie maja jakies klauzule na to. dla wszystkich caluski😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evula
czesc dziewczyny wlasnie wpadlam na te strone jestem ewa mieszkam w usa, dokladnie ny, long island i szukam wlasnie tak sympatycznych znajomych jak Wy uwielbiam kotki, po prostu je kocham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, musze tu sie troszke pokazac! :-D Joaska, to ja Ci nie wyslalam zdjec w krotszych wlosach kilka miesiecy temu??? Co za niedopatrzenie! Obcialam chyba w lutym. I nie zaluje! A tak chcialam i sie balam! Squirley, nie podcinalam duzo od ostatniego razu tylko zrobilam troszke inne pasemka. Tamte cieplo rudawe jakos mi tak nie do konca pasowaly. A ja kupilam te sniadaniowe bars, z maslem orzechowym ale jeszcze nei probowalam. Malutka_de, ja nigdy nei lubilam chipsow. Margot, dizekuje za komplementy! Chyba tez siegne po ten kogel-mogel, cos tytul pamietam ale nie pamietam filmu. Ale tu kulinarnie! :-D Squirley, a ja zamieram najdalej w przyszlym tygodniu sprobowac pizzy, pisalam na Brzuchu ze nie mam zachcianek, calkiem mi sie poprzestawialo (i to ze teraz codziennie cos slodkiego, a przed dieta bylo tylko przed trudnymi dniami) ale od czasu do czasu probuje aby zobaczyc jak bedzie mi smakowac, ano nijak i nie szaleje, zjem ale ani ziebi ani grzeje, probowalam w ciagu ostatnich miesiecy frytki, ziemniaka, lasagne, pierogow, zjem i ...nic, jesc nei musze, nie ciagnie by znowu siegnac, chleb w dalszym ciagu unikany - nawet ten zalecany, bo po tylu miesiacach to sie tak robi, ze jesz aby zyc a nie zyjesz by jesc ha ha ha. Ciekawe jak bedzie z pizza. Bagatelka, dzieki, jak nastolatka? - to dopiero mile podsumowanie!!! Gapa, motywacja jest w tobie! Musisz ja tylko wydobyc na swiatlo dzienne! Czy ja Ci wyslalam moje fotki przed? Moze to Cie jeszcze bardziej zacheci, zachowaly sie takie dwie przerazajace, teraz zaluje ze nie trzymalam tych niekorzystnych - lepsze byloby porownanie. Ja jestem wysoka i jak zdjecie bylo robione z oddali to tak zle nie wygladalam, ale mam takie dwa bleee. Agais, a ile kosztuje wyslanie 10kg ksiazek, czy tyle jest taniej? Bo jak tesciowa i szwagierka slaly male paczuszki to jednak cena byla bleee :-O Nie, nie tylko nie Drew Barrymore!!! Ja ostatnio poprosilam o kilka ksiazek kilka osob ktore jechaly do Polski, czytam sobie recenzje w polskich czasopismach i zapisuje autorow i tytuly, mam calkei spora liste - niestety kilka osob wrocilo i twierdzilo, ze w ksiegarniach ich mowiono, ze nie ma (w ksiegarniach w duzych miastach!!!) i ze polecano internet, nic juz z tego nei rozumiem. Mamie jak leciala to wyslalam liste 15 ksiazkowa a w ksiegarni byly tylko 6, bleee. Ja jakos nie mam przekonania zeby stad zamawiac z polskich internetowych stron, kiedys obliczylam ze przesylka droga to by mnie kosztowalo jakbym kupila tutaj a przeciez chodzilo mi o to zeby mniej zaplacic. Squirley, na temacie dietowym-brzuchowym wywnetrzylas sie bardzo przekonywujaco - nie ma co sie denerwowac, takich niedowiarkow jest pelno, ja co dzien spotykam osoby, ktore sa bardzo pulchne i twierdza ze WSZYSTKICH DIET juz probowaly i nie dzialaja, no chcialabym posluchac o tych dietach i ile na nich wytrzymaly. Acha, a ostatnio dwie osoby powiedzialy mi ze wygladam jak anoreksja, zajoby, mam wage 5 kg wieksza niz jak mialam 18, jakbym spadla ponizej tej co mialam przed 20 to mozna by bylo sie przerazac i biadolic a tak? Uwazam ze jestem w normie!!! 😠😡 Margot, podpisuej sie po tym co napisalas - tak, tak ludziom sie wydaje, a potem jedza jak kiedys i ze zdumieniem kiwaja glowami... przeciez to o to chodzi by zmienic styl odzywiania i wyrzucic zle nawyki, koniec kropka. Nesoxoci, witaj! Czytaj od momentu ktorego sie przylaczylas. A co tam u naszej swiezoupieczonej mezatki - Ewulka? Czy ktos dostal zdjecia bo ja nie :-O Smutna, to czy bedziesz smutna, zalezy tylko od ciebie i twojego nastawienia - to twoja wlasna decyzja, rozmuchrz sie! Gapa, to zrob kurczaki pistacjowe, goraco polecam! Xana wierze ze bedziesz wygladac tak jak chcesz wygladac ;-) Marzenusia gratulacje!!! Czesc Evula! Ufff... melduje,z e przebrnelam przez wszystkie wpisy od mego ostatniego postu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×