Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

a u mnie leje leje leje.... zaczelo sie w nocy i leje nadal jak z cebra... Oczywiscie wczoraj wieczorem po powrocie do domu zostawilam otwarty szyberek w dachu auta. Ja to notorycznie robie... Ale na szczescie mi nie napadalo. Musialo padac z innej strony. Amberek: wysylam do ciebie maila za mailem ale wszystko mi sie wraca!!! I to nie przez twoj zawieszony komp, bo juz wczesniej sie cos wracalo. Masz jakiegos alternatywnego maila?? Mam do ciebie kilka pytanek... Aha, dzis oficjalnie zaczal sie sezon huraganowy. Trwa od czerwca do polowy wrzesnia. I w tym roku zapowiadaja, ze najbardziej maja ucierpiec obydwie Karolinki. W ubieglym roku cierpiala Floryda, teraz my z Jay bedziemy sie trzymac dachow...hehehe.... Co u was kochani? Wracam do mojej kawki... 7 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Margolcia trzymam kciuki!! :) Kokus sto lat!! Jay dzieki za odpowiedz w sprawie wiz do usa. :) Xana jak na razie nie odezwali sie wiecej po tym jak napisalam, ze nie mam wizy i pozwolenia na prace w usa i ze musialabym sie dopiero ubiegac. Podejrzewam, ze sobie odpuscili i licza na ludzi, ktorzy juz tam sa i to posiadaja. Pozdrowionka dla Was wszystkich gorace, nie koniecznie z goracej POLSKI. Dotarlam dzis o 11h do Wrocka. Ale maskara w czesci dzielnic po tym tornadzie :O !! Nie uwierzylam w to co opowiadali kierowcy, moja mama i radio az sama nie zobaczylam. Ide sie chyba przespac bo mnie wymeczolo cos w podrozy jakos. Papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka drapia, bo sie lubia bawic. A jakie zadowolone sa pozniej. :D No i wspinaja sie po moich spodniach jak sa glodne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim !!!! Boszsze, co za porabana pogoda przez dwa dni....... Ale co tam, dlugi weekend byl suuuuper, przyjechali moi tesciowe i sie wybawilam za wszystkie czasy :) Docenili moja zapiekanke i kotleciki mielone ;) Gnu 🌻 - przesylka nie dotarla :( Mysle, ze musialo cos sie stac po drodze, bo to kurcze naprawde za dlugo..... !!! Xana 🌻, nie, nie ucze sie ( wyksztalcilam sie w Polszy :) ), to znaczy mam zamiar, ale jedynie angielski, poki co, moze pozniej zmienie zdanie :) i nie pracuje, bo jeszcze sie nawet nie staralam o pozwolenie i Zielona Karte. Dopiero bede... Trafilam juz na jeden kurs, ale lipa taka, ze nie wiem, poziom teoretycznie zaawansowany, a spotkalam ludzi, ktorzy na tymze poziomie siedza 7 lat i wciaz maja problemy ze zdaniem she does, they do :) :) :), dodam, ze moj poziom na bank zaawansowany nie jest, ale litosci, podstawy..... wiec musze sie zakrecic za czyms nieco przyzwoitszym. Buziaki dla wszystkich !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esja.is
Taaadaaaaammmmmmmmmm!!!!! ukomputerowilam sie ,wrocilam z Polski na moja kochana Islandie i wszystkich serdecznie pozdrawiam ,Esja powraca(w marnym stylu,bo poparzona slonecznie) Nie dam rady przeczytac co sie tu dzialo od kiedy zniknelam ,ale jak wejde w rytm to se popiszemy jak za starych dobrych czasow. Naneczka dzieki za fotki!!!! Buziaki!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich goraco 🌼 operacja mojej przyjaciolki przebiegla pomyslnie, widzialam ja popoludniu i wyglada bardzo dobrze, prawdopodobnie juz jutro bedzie mogla isc do domu, a ja spedzilam caly dzien z jej coreczka, sliczniutka i bardzo grzeczna no i smieje sie do wszystkich 🌼 taki malutki aniolek akara - powodzenia Margot - trzymam kciuki bardzo mocno 🌼 Xana - moja przyjaciolka sama wyczula guzka, ale byla juz wtedy w ciazy wiec lekarze zdecydowlai ze nie beda nic z nim robic dopoki nie urodzi, wszystko zlozylo sie bardzo nieciekawie bo po urodzeniu coreczki wdala jej sie infekcja wlasnie w tej piersi, bardzo dlugo rozwazali czy trzeba wyciac guzka czy mozna zoastawic, ale okazalo sie ze zaczal sie rozrastac. Zawsze jest tak ze slyszymy o guzkach, raku piersi, ale bardzo sie nad tym nie zastanawiamy, dopiero keidy komus bliskiemu sie cos przydarzy wtedy zaczynamy myslec inaczej. Ja sama mialam cyste na piersi kiedyd mialam 17 lat, wiec znam ten strach, teraz wszystko jest ok... Dziewczynki pamietajcie o badaniach okresowych!!! Naneczka- masz racje co do tych problemow zdrowotnych, teraz tez zaczeli szukac w mojej psychice, bo fizycznie jestem okazem zdrowia. Wszyscy mowia ze to stres, ale problem w tym, ze ja nie mam zadnych stresow. W pracy super, w zyciu prywatnym pierwszy raz jestem tak naprawde szczesliwa, wiec nie wiem jaki mam stres. Nawet nie wiem gdzie zaczac szukac... pozdrawiam bardzo goraco 👄🌼 ciumeczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squ9irley, nie wiem czemu wraca, wlasnie sie dziwiwlam, ze nei piszesz. Tak samo Cinamonowa Symonka pisala,z e wraca - nie mam pojecia. Jak bedzie brat to kaze mu zerknac. Ja nie mam pojecia.... A dostaje kilka e-mail dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esja.is
Czy wyscie sie na mnie obrazili? Fakt dlugo mnie nie bylo,przyznaje. Nic to,zycze wszystkim wszystkiego ,,Naj,, i duzo zdrowka. Znikam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esja> witamy witamy;-) cofnij sie kilka stronek, niedawno zawital ktos z Islandii i bardzo sie ucieszyl, ze tam jestes tez ide wsadzic nos w oko hehe musze sie nauczyc na jutro z czego zbudowane jest oko i jak dziala , a slownictwo takie, ze nawet moj nieulubiony niemiecki to kaszka z maslem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, dziekuje za zdjecia, Naneczka, widac po was ze jestescie szczesliwi.. tak trzymac dalej.. Margot, o egzaminie pamietam, bedzie dobrze :D Esja - witaj bardzo... jak Ci sie podoba wyspa po powrocie? czy masz na nia jakies inne spojrzenie? Dzis wylatuje na wyspe ekipa zeglarzy, ktorzy chca ja oplynac dookola, szaleni.... Marzenusia - kotki sliczne :D Amber zajrzalem wczoraj na Twoj topik, ladnie sie rozrasta, w przeciwienstwie do waszych brzuszkow... Leela - witaj, widze, ze zadomowilas sie na topiku :D Jay - jestem pelen podziwu, jak kroisz to oko, to nie masz wrazenia, ze ktos na Ciebie patrzy? Gapa 🌼 Bagatelka 🌼 i dla wszystkich mnostwo 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!! Agais!!! Ty tez z Islandii1?super! A skad dokladnie ,bo ja mieszkam w Reykjaviku. Dzis moje Cholery domowe polecialy do domu ,znaczy do Danii,siedze i rycze,bo juz nie wroca ,skonczyli swoj pobyt tutaj.Oj bede za tymi wariatami tesknic.Dom pusty. Poki co pozdrawiam.buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co?,strasznie sie rozkleilam,pozegnalismy sie przed godzina ,polecialy chlopaki.Boziu,jak oni mnie wysciskali!!!Ale zyskalam ,mimo wszystko, dwoch wspanialych Przyjaciol,psulismy sobie nerwy czasem ,ale ogolnie bylo ok. Nie moge sie pozbierac po tej Polsce,powiem Wam ,ze nie oceniam mojego pobytu w kategorii,,bylo fajnie,,W ogole sie nie moglam znalezc w kraju.Dlatego ciesze sie w glebi serca ,ze jestem juz tutaj.Kazdy musi sobie znalezc miejsce,pamietac skad jest ,ale zyc tam gdzie sie czuje najlepiej.A mi jest dobrze tu. Ok,koniec smuta.Zycie toczy sie dalej,obowiazki wzywaja. Milego dnia,bede zagladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Haaaalo!!! Czy ktos zainteresuje sie w koncu nowoprzybyla ;) , czy raczej mam dac sobie spokoj i poszukac innego forum??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim:D pozdrawiam goraco heureka - witam, opowiadaj cos o sobie, przesylam calusy Esja - ja mam dokladnie takie same odczucia po pobycie w Polsce, najpierw sie ciesze ze mam jechac, a pozniej gdy juz jestem na miejscu nie moge sie doczekac kiedy bede wracac na Jersey. Wogole nie moge sobie znalezc miejsca. To tak juz chyba z nami - emigrantami :D jest Glowa do gory i milego dzionka Caluski dla wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff... juz po egzaminie! Ale mam mieszane uczucia - kazdy pisal o czyms innym... i nie wiem czy akurat moja wizja sie mojemu profesorowi spodoba :o Boje sie, zeby to nie byla naprawde wielka wtopa :o Dziekuje jakkolwiek za kciuki - jestescie niezastapieni moi kochani przyjaciele ❤️ O 13:00 mam spotkanie z chlopakami w sprawie naszego sprawozdania ze stazu :o Mam nadzieje, ze dojdziemy do jakichs konkretnych wnioskow, z nimi bowiem, to nigdy nic nie wiadomo :P Ach, moja dobra znajoma ze studiow, Kanadyjka, pod koniec czerwca wybiera sie do Polski! :D Pytala sie mnie o rade, gdzie ma sie wybrac i zareklamowalam jej moj kochany kraj... i reklama odniosla skutek - J. wybiera sie do Polski :D A w przyszlym tygodniu do mnie :D Bomba :D :) Esja - no nareszcie :D Hej maupo! :D Stesknilam sie za Toba! :D Musimy sie sklikac :D :) heureka - no, chyba powinnas zaczac od przedstawienia siebie, bo poki co nic o Tobie nie wiemy. Ciezko sie wykazac zainteresowanie wobec kogos, kto wykazuje tak malo checi, zeby dac nam sie poznac! :) kokus - 🌻 :) Naneczka - dziekuje za fotki! Superancko wygladasz! :D Nic, teraz bede zmykac! Trzymajcie sie cieplo 🖐️ Nie wiem o ktorej bede w domciu przez ten strajk :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heureka - witaj na topiku... Jestesmy bardzo otwarci na nowych, wiec opowiedz cos o sobie wiecej.. Ja klikam z kraju i marze, zeby zostać \"Polakiem za granica\".. Dziewczyny ze Stanikow - czy ktoras z was zna paste do zebow o nazwie \"Listeryna\" albo \"Listezyna\".. Czy jest dostepna w aptekach od reki czy potrzebna jest recepta? Bardzo prosze o informacje.. Esja - przytulam Cie mocno.. Czy ktos przyjdzie na ich miejsce? A jak Beni zniosl rozlake? Agais cos mowila, ze mieszka blisko miejsca gdzie przebiega linia podzialu plyt kontynentalnych.. Margot - bedzie dobrze... :D a dla wszystkich dwadziescia kilo caluskow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus chodzi ci o plyn do plukania ust Listerine? Pasty nie znam takiej, ale plynu trzy rodzaje. Cytrusowy, mietowy i jeszcze jakis, ktory jest okropny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokus - u nas tez jest ten plyn do plukania jamy ustnej, mozna go nabyc wszedzie, bez recepty, jest bardzo dobry, sama uzywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesciowo sie zgadzam z Wami jesli chodzi o pobyty w ojczyznie... ale ja jednak dzieki temu, ze bywam tam w miare regularnie, mam zywy kontakt z przyjaciolmi i ze znajomymi i oczywiscie rodzinka, wiec jest zazwyczaj swietnie, ale nie ukrywam, ze tesknie za Bawaria, brakuje mi od razu tutejszych gor i jezior... ogrodow piwnych... ale za to moge posiedziec z przyjaciolkami z dawnych lat w kafejkach wroclawskich, powkurzac sie na spozniajace sie autobusy, na ponure zagadane sprzedawczynie... stad tez pisalam Margoci, ze najchetniej chcialabym miec dwa obywatelstwa: bawarskie i polskie, bo te dwa kraje sa moim domem... nasze slowo ojczyzna nie oddaje zego do konca, bo jest zwiazane z tym, gdzie sie wychowalismy, natomiast niemieckie slowo HEIMAT pochodzi od slowa Heim, dom, zacisze domowe... stad moja ojczyzna jest Polska a Bawaria to moj Heimat. ;) No ESJA! Pewnieze sie cieszymy ze jestes z nami! przyjmujemy Cie z cala serdecznoscia! Leela, zaraz wysle zdiecia! obiecuje! Fajnie ze jestes taaaaka szczesliwa! niech tylko z tym zdrowiem wszystko sie pouklada! A jesli chodzi o badania nia okresowe, to wiecie, ze w Niemczech, mimo niby silnego systemu socjalno-zdrowotnego trzeba za takie badania slono placic? Wszystkie dzialania zapobiegawcze sa odplatne... powiedzcie tylko, gdzie tu logika! Ostatnio za dzialania zapobiegajace kolejnemu zapaleniu nerek (bo juz pukalo do drzwi) zapalcilam 70 Euro! ZA dwie wizyty! Heureka! juz Cie goraco pozdrawialam, powiedz cos wiecej o sobie, przylacz sie po prostu do dyskusji! upppsss nie widze nic wiecej w podgladzie... nie moge sie wiec odniesc do Waszych wpisow... ale czytam wszystko! pozdrowionka i papatki dla was wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×