Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Agais-pieknie dziekuje zasliczne zdjecia. Jestescie urocze:-) Squirley-chcialam zrobic Chilled Espresso Custard z twojego przepisu, juz kupilam skladniki, tylko nie wiem skad wziasc custard cups. Jak one wygladaja i gdzie mozna kupic? czy mozna zastapic czyms innym? Bede wdzieczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie dlugo mnie tutaj nie bylo i sie za Wami stesknilam!!! Nie mam pojecia o czym rozmawiacie, bo nastukaliscie jakies 100 stron od mojego ostatniego pobytu tutaj, jakies 2 miesiace temu... Witam wszystkie 'nowe' osoby - teraz to ja jestem powtornie nowa :) Pozdrawiam stalych bywalcow!!! Margot, jak przygotowania do wielkiej uroczystosci??? Jestem niezmiernie ciekawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Witaj, Funkia! Ja np. jestem tu nowa ;) Chce mi sie strasznie spac, ale musze czuwac, bo za chwile przyjdzie pan hydraulik wymienic kran w lazience... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim :) :) Amber - ciesze sie, ze mama kontynuuje diete! :) Moja sie przymierza, ale na razie na przymiarkach sie konczy :( :) Funkia - alez milo Cie widziec! :D Jak bylo w Polsce? Odpoczelas? Zalatwiliscie wszystko, co mieliscie w planie? I napisz koniecznie co slychac u Ciebie i u Twoich maluchow :) Przygotowania do slubu ida pelna para - dzisiaj wysylamy zaproszenia! :) A propos, jesli ktos z Was (pytam, bo niestety nie mam adresow wszystkich z Was) chcialby dostac zawiadomienie, to prosze mi podac namiary na maila :) Z przyjemnoscia Wam podsle! :) W koncu jestescie dla mnie jak rodzinka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellou!!!! wlasnie wstalam,i z zadowoleniem stwierdzam ,ze dzis juz nie musze nic i nigdzie sprzatac ,bo wielkei porzadki zakonczone.Za to sie rozpadalo i szaro jest za oknem.Wczoraj byl dzien marynarza-sjomannadagurinn,i mozna bylo sobie plywac za friko stateczkami,ale ja bylam w tym czasie w piwnicy:P Ide sobie zrobic kawe i herbate,przywiozlam sobie z Polski taka fajna herbatke ,nazywa sie Iguana i jest slodka ,bo ma suszone owoce w srodku ,nie musze dodawac cukru.Wiecie co?....schudlam 3 kg ,zwazylam sie.Przed Polska bylo mnie wiecej,nie mierzylam sie ale mam nadzieje ,ze nie uroslam :P Margot-ja chce zawiadomienie!!!!!i jak masz jakies nowe fotki to tez chce :):):) I mi adres przypomnij kolejny raz ,bo zapomnialam kodu . caluski dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
No ja witam was :) jutro lece do kraju :) na prawie tydzien. Pomedzy 7 a 13 czerwca bede w z rodzinka :) juz sie nie moge doczekac :) Pozatym wlasnie w Cambridge jest piekne sloneczko, koncze robic pranie, i ide kupic jakies ziemniaki bo sie nam skonczyly i nie mamy dzis na obiad nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Zamarzam!!!!!!!!!! Jeju jak tu zimno w tej Polsce :O Rece mio odpadna za ra :D Ciagle nie moge sie przestawic i wylatuje z domu w sandalach a potem marzne. Wczoraj sie chyba jeszcze doprawilam. Bylam ze znajomymi w parku w Wojslawicach i zmoklam mimo ze mialam parasol. Po kolana mialam wszystko m okre i kaluze w butach :) Zlapal nas 3 razy ulewny deszcz, w tym grad i slonce :) Ale jakie powietrze :) Margolcia ja chce zawiadomienie oczywiscie. Nie trzeba sie bylo pytac nawet :P Funkia witaj znowu!! Juz wszytsko ok, jak wizyta w Polsce? Nesoxochi udanych odwiedzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu siedze nad moim dossier! Jeszcze sporo mi zostalo, ale mam nadzieje, ze do jutra sie uwine z tym pierunstwem :P Musze sie uwinac - nie mam wyjscia zreszta, bo we czwartek egzamin i juz powinnam sie do niego uczyc! Powtarzalam juz troche wczesniej, bo z podobnego materialu mielismy ostatnia kontrolke, ale zawsze jest to ale... i jak wiadomo skleroza nie boli ;);) Jutro zreszta wybieram sie na badania przedslubne - znowu chca mi upusic troche krwi - te francuskie wampirki ;) I potem rzutem na tasme lece do fryziera :D :) Esja - ja tez lubie Iguane! :) I gratuluje tych 3 kilogramow w tyl! :D Ja nadal na SBD, druga faza, ale zamiast schudnac przybyl mi kilogram :o Fotek niestety zadnych nowych nie mam... jak juz sie uporam z egzaminami to urzadze sobie sesje :P :) Nesoxochi - milego pobytu w kraju :D :) JoAska - podeslij mi koniecznie swoj adres!! :D Lece pisac ta glupia prace :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
Powodzenia na egzaminkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo !wpadam doslownie na sekunde i zaraz lece! Oj alescie naklikali w ten weekend! A ja zaraz zasne! Typowe podalpejskie zmiany cisnienia mnie dobijaja! Oczy mi sie same zamykaja, mimo, ze jestem wyspana! pojde pobiegac, moze mi przejdzie... Caluje wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesoxochi
No ja juz spakowana co nie co :) ehhh prezenty dla rodziny :), dzis sie malo wyspie, rano o 2:00 wnocy wstac, i po nogach isc do Cambridge z Milton na stacje na autobus na lotnisko do Luton. No czeka mnie jutro podroz :) ale fajnie, ciesze sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skonczylam :D Jeszcze tylko rysunki zostaly mi do zrobienia, ale ostatecznie to juz jest w miare przyjemne zajecie i niezajmujace zbyt wiele czasu :) Teraz tylko musze wyslac te moje wypociny do chlopakow... Ciekawa jestem co oni na ten temat powiedza i czy kaza mi cos do tego dorzucic - jak beda kazali to udusze na miejscu a potem jeszcze bede bic i patrzec czy rowno puchnia ;):P;) Naprawde juz nie chce wiecej tego ani ogladac, ani czytac! :) Nesoxochi - ach, zazdroszcze Ci tych wakacji w Polsce! :D Ja dopiero jade w sierpniu... chcialam sie wybrac teraz po egzaminach, ale w zwiazku ze slubnym zamieszaniem stwierdzilam, ze lepiej bedzie jak tutaj zostane! Baw sie dobrze, poucztuj za wszystkie czasy i najedz sie za mnie piergow i ogorkow malosolnych jesli juz sa ;):D :) Naneczka - napij sie kawy moze :) I milego biegania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxl
siedze w Austri juz kope lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkia, wreszcie! Margot, tak jak pisalam na Brzuchu, moze by mi sie nie udalo ale jak juz przyjechala to miala - na zyczenie - I faze i zobaczyla jakie to proste, acha i czyta w koncu te ksiazki od deski do deski (glowna i przewodnik) bo zamowila przeciez w grudniu i... przejrzala tylko. Tak wiec oprocz masy klientow zainspirowanych moim wygladem mam juz na South Beach caaala rodzine :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
xxl, tys tez tu nowa/y? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie :) Bylam dzisiaj z samego rana na pobieraniu krwi! Jak zobaczylam liczbe fiolek do napelnienia to zrobilo mi sie slabo (bylo ich chyba z siedem :o ) A potem jeszcze pan zle wbil mi igle :o Ale przezyc przezylam ;):P Potem wybralam sie do fryziera! W koncu! I nareszcie widac mi oczy :D :) xxl - witaj na topiku 🖐️ :) Amber - moja mama niestety przyjedzie z ferajna wiec nie bede ich wszystkich dietowac, ale moja przyjaciolka przjezdza juz niedlugo (ona tez walczy z nadwaga), wiec ja troche na miejsciu poinstruuje ;) Bedzie miala do wyboru jesc tak jak ja lub jak moj tuczniczek - jak go Bagatelka slodko nazwala ;):D A ty naprawde schudalas przepieknie - nie dziwie sie, ze stalas sie inspiracja dla tylu ludzi :D No nic, ide ogladac koncowke drugiej czesc \'Kogel Mogla\' a potem zbieram sie za powtorki :o Usciski dla Was gumisie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... Witam wszystkich piszacych i czytajacych... Wazna wiadomosc.. po ostatnich dzialaniach mojego syneczka (w celu poprawienia szybkosci dzialania kompa) utracilem liste kontaktow na skype. Bardzo prosze kliknac do mnie: witek63 , udziele autoryzacji i chetnie pogadam... :D a teraz co ostatnio bylo? Funkia, witaj, fajnie ze wrocialas.. opowiadaj co robilas w tym czasie... Margot - ja wybieram sie do stacji krwiodawstwa, wczoraj w tv mowili, ze brakuje akurat takiej grupy jak moja.. No ale to nie takie drobne :D ilosci jak od Ciebie, tylko cale 450 ml = prawie pol litra... !!!!!! prosze o zawiadomienie... Amber - dziekuje za zdjecia, fajnie wygladacie.. heureka i xxl - witajcie na topiku.. heureka - czy to czekalas na slynnego \"polskiego hydraulika\"? :D:D Nesoxochi - milych wakacji.. naneczka - dla Ciebie tez caluski.. JoAska - taka ta pogoda zmienna tego roku okropnie.. kilka dni temu takie upaly, a teraz zimno.. Esja - bardzo sie ciesze, ze mamy kontakt przez GG 🌼 ok, tyle na razie zajrze jeszcze pozniej, mam nadzieje.. aha, bede rozsylal zdjecia... wieczorem albo jutro rano..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich i znowu przegapilam tyle...ale strasznie zajeta ostatnio jestem:) nowiny: jezdze samochodem a dzisisaj jade sama na BLT (nie mylic z bacom, letuce tomato;) bum, legs and tums:) to bedzie moja perwsza samodzielna wyprawa:) caly zeszly tydzien chodzilam na basen efektow zero hehe przymierzam sie do tej waszej diety ale nie wiem jak to zniose bez owcow i patrzac na mojego miska ktory bedzie wsuwal pysznosci szczesciarz moze jesc i nic. dostalam prace co prawda na 6 miesiecy ale zawsze to nie siedzenie w domu i bede miala mniejszr wyrzuty sumienia wydajac na buty;) zartuje juz nie moglam siedziec w domu to juz 2 miesiace. niby cos robie caly czas aler do ludzi chce! pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!!! Alez mi sie znajomosc z Agais rozkrecila ,dzieki niej poznaje jeszcze nowych ludzi:) Kokus-ja sie rowniez ciesze z GG-kontaktu ,juz mi sie pare osob odezwalo i bardzo mi milo. Margot-ja u fryzjera bylam miesiac temu ,znaczy u mojej siostry i mialam ochote na cos szalonego .Jak przedstawilam wizje Alinie,to popatrzyla na mnie jak na glupa i scieniowala mi tylko tyl i zrobila dluzsza grzywke .Tyle szalenstwa.Co do koloru to teraz z chlodnej tonacji blondu przeszlam na miodowy ,i musze przyznac ,ze tez fajnie.Balam sie ze bedzie zolte ,ale nie jest.Tylko ,ze mi wlosy rosna ekspresowo i juz mam 2 cm odrosty. Juz trenuje nowego opiekuna,ma na imie Sveinbjörn i mi przypomina kolege z LO tak bardzo ,ze sie pilnuje ,zeby go nie nazywac ,,Michal,, bede zagladac,pada dzis i szaro u mnie ,buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
kokus, witaj :) skad taki pomysl, ze czekalam? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwaga, uwaga! Mam zdjecia w sukni slubnej, ale bede je wysylac dopiero po czwartku, czyli po egzaminie, bo najpierw musze je zdrac do kompa :) :) kokus - ja niestety na honorowego krwiodawce sie nie nadaje :( Ledwo znosze zwykle klucie :( A zawiadomienie bedzie jak najbardziej prawdziwe :D :) Siobhan - gratuluje pracy! 🌻 :) Esja - koniecznie porob nowe fotki! Jestem ciekawa tego nowego koloru :D Mi wlosy tez bardzo szybko rosna - musze biegac co poltora miesiaca a na dobra sprawe to powinnam to robic co miesiac, bo juz wtedy grzywka zaczyna mi przeszkadzac! :o Na szczescie nie farbuje ich juz od dosyc dawna, wiec nie mam klopotow z odrostami... Jeszcze raz a propos zawiadomien - kto chce takowe dostac, to poprosze o adres! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co sie dzieje ze Squirley? Czyzby juz wyjechala na szkolenie? Aha, zanim zapomne: kokusiu, sprawdz, czy sie moje imie pojawilo sie na Twoim skypie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Jestem tu poraz pierwszy. Sama nie wiem jak trafilam na ta strone. Siedze sobie w nowej pracy i wszyscy o mnie zapomnieli i nie mam co robic a kazde 5 min wydaje sie byc godzina... Tak sobie czytalam wasze wypowiedzi i doszlam do wniosku ze bardzo sympatyczni ludzie z was sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Offca2000 - hej 🖐️ Napisz nam prosze cos wiecej o sobie... i kto wiem, moze znajdziesz w osobie kogos z nas swojego sasiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkaM na smietniku w essen -niemcy ,i pisze tera z komputera kolesia bktoremu dalakm dupy i dal mi popisac se troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Margot! Mieszkam we Franklin Park (pod Chicago). Mamy tutaj troche Polakow wiec nie zdziwilabym sie jakby ktos naprawde okazal by sie moim sasiadem. Studiuje Chemiczna Inzynierje z tak jakby podkierunkiem w matmie. Obecnie mam wakacje i zamiast sie byczyc gdzies na plazy to musze siedziec w nudniej pracy gdzie nie mam nic do roboty :-( W sumie to narzekac nie moge bo praca jest zwiazana scisle z moimi studiami, jednakze ci ludzie wkolo sa tak madrzy i tak zajeci ze nie maja wiele czasu na tlumaczenie jakiemus tam studentowi ktoremu brakuje jeszcze duuuuzo do nich. Wiec siedze sobie i surfuje na necie. Przyjechalam tu z cala moja rodzina + piesek 7 lat temu. Moj piesek jamnik imigrant przezyl bardzo lekko caly ten wyjazd. Zyjemy sobie jakos jak mozemy najlepiej. Nie wiem co wiecej moge opisac o sobie. Moja historja jest chyba typowa dla wszystkich imigrantow. Napisz mi teraz cos o sboie jezeli masz ochote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Offca2000 - oj, na pewno znajdziesz tutaj nowe grono sasiadow! :D Calkiem sporo dziewczyn z Chicago tutaj na topik zaglada :D Nasze chicagowskie grono ciagle sie powieksza :D A coz ja moge napisac o sobie: emigrantka od prawie trzech lat zamieszkala na poludniu Francji, studentka w trakcie egzaminow, do ktorych wlasnie teraz powinna sie uczyc :P , panna na wydaniu (jeszcze przez poltora miesiaca ;):D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agais,1978,Islandia od 1999,baran AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 od 03.96 Strzelec AKARA Amsterdam, 1980, od grudnia 2002, Wodnik BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota; 1972 w USA od 08.89; Strzelec BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GAPA, Mary Esther Fl. 1975, od wrzesnia 2004, Strzelec G*O*S*I*K Toronto, Canada 1977-2 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 panna (22.09) IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 Leela Jersey Channel Islands od grudnia 2002 RAK MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 5.2002 SKORPION MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja, 1980, 2 i pol roku, LEW MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 MICKA NIEMCY 8LAT LEW NANECZKA Niemcy, Monachium, 1975 ponad 5 lat, LEW PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SAN ANTONIO TX, 1970, 7 m-cy SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SIOBHAN Canterbury Anglia od 13 kwietnia 2005 SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak SZILVA 1963, nizina węgierska, Hungary 18 lat VERTE_INGA okolice Paris, 7 miesiecy, Panna XANA Seattle, WA 1974, od 7.04.05 (15 lat Niemcy), WAGA (11.10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to gratulacie Margot! Napewno jestes strasznie podexcytowana i podenerwowana calym tym wydarzeniem :-D Sluby i Chrzciny to chyba najpiekniejsze wydarzenia jakie moga byc. Moze i ja dolacze w grono pan na wydaniu w te wakacje ;-) Teraz idz sie ucz mna sie nie przejmoj. Ja mam jeszcze z jakies 5 godzin pracy ale nie chce nikomu przeszkadzac. Powodzenia na examinach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×