Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

:) kokus - 🌻 ja tez Ciebie serdecznie pozdrawiam 🖐️ :) GNU - wiesz, ja mysle, ze takie apele na nic sie zdadza... Ludzie chodza do supermarketow, bo jest w nich po prostu taniej, sa promocje itd. Ludzie sa biedni i kazde 10 gr w ta czy w tamta ma dla nich znaczenie :( Ja patrze chociazby na moich dawnych sasiadow - moja sasiadka biega pieszo przez pol miasta do innego supermarketu, bo zrobili jakas promocje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samo zwrocenie uwagi na problem jest wazne, ale ekonomia jest ekonomia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bosh.... alez sie dzis jak zolw Kafeteria zachowuje... Kokus 🌻 hej!:) margot🌻 prawde mowiac, jeszzce sie za kursami nie rozgladalam tak na powaznie.. nie wiem, ile teraz czeka sie na examin, ale mam nadzieje,z e w 2miesiace sie wyrobie.. Heh, dopiero teraz przeczytalam o Twoich przygotowaniach przedslubnych (sorki, ze tak pozno:) ) Ja tez troche w lesie jestem, ale ruszylam teraz z kopyta i samo teraz z gorki leci. Alez to beda piekne dni dla nas, prawda?:) Ja tez mysle, ze nieiwelu ludzi poparloby takie akcje. Wlasnie z tych wzgledow, o ktorych piszesz. Przyznam, ze ja tez sama biegam np przez pol miasta do Rossmanna po szampon, bo jest 3zl tanszy niz, tu niespodzianka, w Realu. Reala natomiast i tesco wystrezgam sie. wole skoczyc po dobry chlebek do malej piekarni, po warzywa do warzywniaka, po miesko do malego miesnego. Ale tak jak pisalam, skoro inicjatywy polegajace na bojkocie supermarketow zaistnialy, jest to znak, ze coraz mniej sie ludziom podoba ich polityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Margot - neoliberalizm nie jest "jedynie slusznym" systemem. Istnieja dlan alternatywy... :) GNU - polskie spoleczenstwo w koncu zaczyna budzic sie z letargu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie, ze ludzie generalnie wiedza, gdzie lezy problem, ale czy mozemy sobie pozwolic, zeby kupowac tylko te produkty, za ktore wiemy, ze ktos za nia dostal godziwa wyplate??? Mysle, ze kazdy z nas jest szczesliwy jak uda mu sie znalezc cos tanszego niz w innym sklepie... Wydaje mi sie, ze swiata nie zmieni ani grzmiacy ksiadz z ambony, ani alterglobalisci... Moze tylko kilkoro ludzi spojrzy na problem odmiennie, ale na pewno nie oni beda stanowic o sile... Smutne to, ale coz... Jak w dzungli, przetrwaja tylko najsliniejsi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze i nie jest, ale znajac ludzka nature raczej alternatyw wielkich nie widze... Wyzysk byl, jest i bedzie... Ludzie sa zbyt rozni... Komunizm bylby idealnym wrecz systemem, gdybysmy wszyscy mieli jednakowe potrzeby a ich nie mamy i miec zapewne nie bedziemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Margot, ja tam jestem optymistka :) Alterglobalistow przybywa z kazdego dnia! Poza tym jest to "optymizm pesymistyczny", ;) bo jednoczesnie nie mam zludzen - jesli sie nic nie zmini, obecna sytuacja to poczatek konca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym dluzej czytam wasze dyskusje tym bardziej mi sie podobacie. Jestescie wszyscy tacy \"normalni\". Mam nadzieje ze nie zrozumiecie mnie zle ale to sie nie czesto zdarza. Jestescie jedni z nielicznych ludzi ktorzy rozmawiaja na sensowne powazne tematy. Milo mi bardzo was wszystich poznac. Zostane z wami jak najdluzej sie da. To znaczy, jak mi sie szkola zaczne to miedzy universytetem a praca nie wiele czasu znajduje na to zeby sie wyspac a co dopiero zeby sie zrelaxowac. Ale podoba mi sie tutaj :) agais, GNUgeneration, Mayenka = pozdrawiam i witam was rowniez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie jestem optymistka pod tym wzgledem... Nie popieram alterglobalistow i wcale nie cieszy mnie to, ze ich przybywa... Mialam troche stycznosci z tym srodowskiem ze wzgledu na poprzednie studia i szczerze mowiac nie mam o nich najlepszego zdania :o Nie wszystko co robia jest zle, ale... coz nie bede sie rozwodzic, zeby nikogo przypadkiem nie urazic! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Jasne - nigdy nie bedzie idealnie! :/ Ale wole, gdy jest troche lepiej, niz gorzej ;) Poza tym w Europie przecietnym ludziom zyje sie jednak duzo lepiej, niz np. 100 lat temu: nie pracuja po 16 godzin na dobe w straszliwych warunkach i za marne grosze - tak jak dzis we wspomnianych Chinach. Szkoda by bylo, gdybysmy - zamiast wciagac Chinczykow do "naszego" systemu, sami dawali sie wcisnac do ich status quo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Jasne - nigdy nie bedzie idealnie! :/ Ale wole, gdy jest troche lepiej, niz gorzej ;) Poza tym w Europie przecietnym ludziom zyje sie jednak duzo lepiej, niz np. 100 lat temu: nie pracuja po 16 godzin na dobe w straszliwych warunkach i za marne grosze - tak jak dzis we wspomnianych Chinach. Szkoda by bylo, gdybysmy - zamiast wciagac Chinczykow do "naszego" systemu, sami dawali sie wcisnac do ich status quo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat Chiny nie sa chyba dobrym przykladem, bo nie tyle Zachod je wykorzystuje i wciaga w nasz \"system\", co ich - jakby nie bylo - komunistyczny rzad twarda reka wyciska ze swojego ludu siodme poty... Celem Chin jest uzyskanie statusu mocarstwa i cena w tym wypadku nie gra roli! :) Owieczko - milo Cie znow widziec! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohhhhh Owieczko...tak mowil zawsze do mnie moj tata ;) A owieczka dlatego ze mam wlosy krecone :) Nie przeszkadzam juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Owieczko - mam slabosc do owieczek :) Mieszkam w okolicy farmy z owieczkami i dzisiaj w okolicy mojego ogrodu skubaly trawe malutkie owieczki :):):) A przeszkadzac nie przeszkadasz - bardzo milo Cie tu widziec :) Zreszta ja na dzisiaj koncze moje wywody! Jestem zmeczona a chwialabym jeszcze skonczyc czytac jeden rozdzial z konspektu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich bardzo goraco wpadlam tylko sie przywitac ale popisaliscie :D przeczytalam wszystko!! chcialam powiedziec ze ja tez bardzo jestem chetna do obejrzenia Waszych zdjec :) srasznie jestem teraz zabiegana, w pracy nadrabiam zaleglosci i nie ma nawet czasu zagladnac do internetu ;( a po pracy pomagam mojej przyjaciolce z jej coreczka bo ciagle jest jeszcze obolala po operacji ale z kazdym dniem jest co raz lepiej :) czekam z niecierpliwoscia na Wasze zdjatka :) ciumeczki dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Zachod bardzo sprytnie wykorzystuje sytuacje Chin... Gdyby np. USA bylo choc troche konsekwentne w swej klamliwej walce z "osia zla", przeprowadziloby jakas "akcje", chocby z racji nagminnego lamania praw czlowieka... To samo z UE... Tymczasem na razie spokojnie sobie zyjemy z ich niewolniczej pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich bardzo goraco wpadlam tylko sie przywitac ale popisaliscie :D przeczytalam wszystko!! chcialam powiedziec ze ja tez bardzo jestem chetna do obejrzenia Waszych zdjec :) srasznie jestem teraz zabiegana, w pracy nadrabiam zaleglosci i nie ma nawet czasu zagladnac do internetu ;( a po pracy pomagam mojej przyjaciolce z jej coreczka bo ciagle jest jeszcze obolala po operacji ale z kazdym dniem jest co raz lepiej :) czekam z niecierpliwoscia na Wasze zdjatka :) ciumeczki dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez wychodze z pracy za dokladnie 20 min. Tak z wami mi przelecial caly dzien. Spodkamy sie jutro jak znowu nie bede miala nic w pracy do zrobienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez wychodze z pracy za dokladnie 20 min. Tak z wami mi przelecial caly dzien. Spodkamy sie jutro jak znowu nie bede miala nic w pracy do zrobienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
dobranoc, Offca! :) (choc dla Ciebie raczej milego popoludnia i takiegoz wieczoru powinnam zyczyc ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby USA to, a Francja tamto, a POlska jeszcze tamto, byloby cudnie gdyby to mozna bylo sprowadzic do poziomu czlowieka, ale nie mozna, polityka swiatowa rzadzi elita, robi co chce, ludziom oczy mydla i nic sie nie zmienia, wlos sie tylko clzowiekowi jezy na sama mysl gdzie ten swiat zmierza i czy warto dziecko na swiat sprowadzac... ech.. jestem przygnebiona, zdechla, nic mi sie nie chce, emocjonalnie wysiadam, na dworze prawie 100F nie ma czym oddychac.. wszystko do duszy jest;-( ... a jutro test z mikrobiologii, dobrze, ze mi dzieci choc w inkubatorze obrodzily i takie owlosione wszystkie wyszly hihih (o bakteriach mowie, zeby nie bylo;-P) witam wszystkich nowoprzybylych i staroprzybylych;-) i pozdrowiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zzarlo mi wypowiedz 😡 To juz jest moje naprawde ostatnie zdanie w tym temacie, ide spac: Oczywiscie, ze Zachod sprytnie wykorzystuje sytuacje Chin, ale ten zwiazek jaki by on nie byl jest obustronnie korzystny! Nie wszystko jest \'biale\' i \'czarne\' i podzial na \'dobrych\' (biednych wykorzystywanych Chinczykow) i \'zlych\' (nas zyjacych z ich niewolniczej pracy) sie nie sprawdza! Z Zachodem czy bez, Chiny i tak dopielyby swego, tyle tylko, ze zajeloby im to wiecej czasu! Nie mowac o kosztach (takze tych ludzkich!)! Wbrew przymiotnikowi \"komunistyczny\" nieodlacznie zwiazanemu z Chinami, jest to najbardziej kapitalistyczne panstwo swiata... co do tego nie mam zadnych zludzen! :) Leela - ciesze sie, ze Twoja przyjaciolka jest juz po operacji :) Zdjecia Ci wysle jutro i poprosze o Twoje :) :) Owieczko - pa, pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Jay, he he he ;) Nie ma to jak zdrowy dystans do rzeczywistosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zniknelam nagle, bo moj E zadzwonil. Rozmawialismy nt. mojego biletu, kursu prawka i spraw zwaizanych ze slubem.. Bosh, jak ja za nim tesknie!!!! Owieczko 🌻 milo Cie znow widziec:) Jay 🌻 wiesz, ze ja juz od pewnego czasu mysle sobie nad tym, jak ten swiat bedzie wygladal .. i czy naprawde chce, zeby moje dzieci w takim siwecie zyly.. I choc bardzo chce meic dzieciatka, troche sie boje powolywac je na ten swiat.... Bo jakiez one zycie beda mialy... ;( Leela 🌻 ciesze sie, ze kolezanka czuje sie juz coraz lepiej. Bedzie dobrze. Tzreba w to wierzyc! Milej nocy, tudziez popoludnia wszystkim zycze. Zmykam do spania. jutro czeka mnie ciezkie spotkanie z promotorem. Trzymajcie kciuki!:) PAPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Margot - alez absolutnie tak, Chiny sa do bolu kapitalistyczne! I oto wlasnie chodzi, bo ten model dzikiego kapitalizmu, ktory Europa przerabiala jakis czas temu, zaczyna odgrywac znaczaca role w globalizujacym sie swiecie. I nie chodzi tu o czarno-biale schematy "to be, to OK" - ale o zagrozenia, ktore staja sie coraz bardziej konkretne. Takze w Europie ludziom REALNIE grozi powszechna bieda, bezrobocie, totalna marginalizacja itp. Globalizacja stawia swiat w sytuacji bezprecedensowej i jesli zostawimy rzecz tak, jak sie obecnie ma, w tragiczny sposob zdradzimy wlasna przyszlosc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Dobranoc wszystkim - i powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heureka> Europie grozi bieda? ktorej Europie dopiero grozi? mam zdrowe podejscie do rzeczywistosci, dziekuje bardzo;-) Grace trzyma mnei w ryzach i MPR wciaz nadaje w radiu i mam swoj polityczny \"fix\" codziennie, choc mieszkam w kraju, gdzie pzrecietny czlowiek o polityce raczej nie rozmawia, najwzniejsze, aby cena benzyny za wysoka nie byla, bo jak bedzie wysoka, to co to bedzie;-)) GNU> o dzieciach nie mysl jeszcze;-) slubem sie zajmij, promotora pogon miotla jutro hihih ..czasem po prostu trzeba zalozyc rozowe okulary, inaczej sie nie da.. swiat trzeba \"zbawiac\" powolutku zaczynajac od rzeczy, ktore mozna zmienic, a nie rzucac sie z motyka na slonce, czy tluc glowa w mur..ot taka moja mala filozofia zyciowa;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zostalam sama z wszystkim na glowie ,,moje dziec,,i sa mile(Sveinbjörn i Angelee) .Teddy se juz pojechal do Danii.Szefowej ani widu ani slychu. Troszke sie boje jak to bedzie,ale w koncu ja tu jestem najdluzej.... A moje cholery kochane zadzwonily dzis do mnie!!!!!Obydwa sie darly ,,Nalesniki,, do sluchawki ,zamiast dzien dobry .Powiedzieli ze za mna tesknia,i mam przyleciec do Kopenhagi na conajmniej weekend,pytam sie ,,a kiedy na Boga ?!!!,,Wzruszyly mnie znowu ,moje chlopaki kochane ........ Ide spac powoli ,jutro treningu czesc dalsza,tym razem sprzedajemy bilety na wieze widokowa w Hallgrimskirkja,znaczy w katedrze buziaki fyrir öllu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ranyyyyyyyy........ jestem w Virginii od wczoraj... ale cyrk na kolkach..... padam na pyszczek.... nie mam nawet sily pisac sprawozdania z dzisiejszego szkolenia.... boshe.... ale mam za to dostalam fajny laptop... pozdrawiam i spadam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje, ze wszystko sumiennie przeczytalam :-D Agais,1978,Islandia od 1999,baran AMBERANGELIC Arlington Hts, IL 1974 od 03.96 Strzelec AKARA Amsterdam, 1980, od grudnia 2002, Wodnik BARB okolice Chicago 1979 3 BAGATELKA Duluth, Minnesota; 1972 w USA od 08.89; Strzelec BRITTA Szwecja, Malmö 1976, 3 lata Baran CYGNUS Chicago, USA 1979 1,5 CYTRUSOWA Koeln, Niemcy, 1977, od grudnia 2004 DARK ELF Springfield, IL 1977 2 Elisabetta,Italia,Cesenatico,1965,4 lata ESJA Islandia, Reykjavik, 1980, 4 lata EWULEK Schaumburg, IL 1978 4,5 FUNKIA okolice Chicago, IL 1970 15 GAPA, Mary Esther Fl. 1975, od wrzesnia 2004, Strzelec G*O*S*I*K Toronto, Canada 1977-2 GNU generation, Lindley, NY, 1980, od wrzesnia 2005 panna (22.09) IZZA Lutsen i Grand Marais/MN 1978 25 m-cy JAY Charleston, SC 1975 2 JOASKA Francja 1979 pol roku KOKUS Tarnobrzeg, PL 1963 wakacje K-11 Canada 1969 / 15 lat / LEW KaHa Greenville, SC 1969 4...........wodnik Kasiuga Stuttgart 1983 od marca 2003 Leela Jersey Channel Islands od grudnia 2002 RAK MAGARTA Italia, 1966 10 lat malutka_de Bad Urach 1981 5.2002 SKORPION MAYENKA Toronto, Can 1981 1,3 MARGOT Francja, 1980, 2 i pol roku, LEW MARZENUSIA Okolice Chicago, IL 1984 1,6 MICKA NIEMCY 8LAT LEW NANECZKA Niemcy, Monachium, 1975 ponad 5 lat, LEW PIWONIA Okolice Chicago, IL 1977 11 SAN ANTONIO TX, 1970, 7 m-cy SIMONKA CINAMONKA Shreveport, La 1977 2 lata SIOBHAN Canterbury Anglia od 13 kwietnia 2005 SQUIRLEY Tega Cay, SC 1978 3,5 Rak SZILVA 1963, nizina węgierska, Hungary 18 lat VERTE_INGA okolice Paris, 7 miesiecy, Panna XANA Seattle, WA 1974, od 7.04.05 (15 lat Niemcy), WAGA (11.10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×