Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

czesc dziewczyny, alescie duzo napisaly wczoraj, probowalem wlaczyc sie do dyskusji, ale jak teraz sprawdzilem to nic nie dotarlo na topik... Skype mam zainstalowany, ale nie mam wiadomosci, ze ktos do mnie klikal. Bede szukal przyczyny, Margot, moze jutro wieczorem, po egzaminie spotkamy sie na GG i przy Twojej pomocy przetestuje Skype. Na razie ucz sie pilnie, kciuki bede trzymal, ale co sie naumiesz to Twoje... Brykam do pracy, musze podlac kwiatki, zanim slonce rozgrzeje sie na dobre..Caluski dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie zdanie w temacie, do ktorego nie chce juz wracac: Heureka - odpowiedz sobie na pytanie: czy w dzisiejszych czasach jestesmy w stanie powstrzymac globalizacje? Czy znasz jakies panstwo w 100% samowystraczalne? Czy malutkie panstwa europejskie same beda w stanie oprzec sie potedze wielkich mocarstw, ktore rozdaja karty? Jedyna alternatywa dla Europy jest jest jej jednosc... Chcac przetrwac musimy pozostac w grze i kontynuowac proces jednoczenia! Smutne to, ale prawdziwe! To naprawde bylo moje ostatnie zdanie na powyzszy temat i wiecej nie bede zamierala w niej glosu! Mam zamiar sie dzisiaj troche pouczyc! :) GNU - zacznij juz rozgladac sie za kursami! Popytaj znajomych najlepiej - dobry instruktor to podstawa :) I powodzenia na dzisiejszym spotkaniu z promotorem! :) :) Jay - powodzenia na tescie ❤️ :) Esja - ach, kochane te Twoje chlopaki! Chyba bedziesz musiala sie wybrac do Kopenhagi jak najszybciej zrobic im te nalesniki ;):D :) Squirley - wielkie usciski dla Ciebie! Baw sie dobrze na szkoleniu :) :) kokus - ja chyba musze Cie wykreslic z listy i jeszcze raz poprosic o auteryzacje! Mozemy przetestowac Skype - daj mi tylko znac, kiedy bedziesz :) I kciuki trzymaj, bede ich bardzo potrzebowac! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Alescie napisali :) Ale przeczytalam. Witam nowe osobki 🖐️ Odzywam sie malo bo jestem chora 😭 Czy zawsze jak przyjezdzam do polski musze byc chora. I to w pare dni po przyjezdzie? Margolcia ja chce zdjecia oczywiscie. Powodzenia na egzaminie. Moze wreszcie pogadamy jak juz go napiszesz? Leela trzymam kciuki zeby kolezanka szybko do siebie wrocila po tej operacji! Kiedy wyniki beda? Pozdrowionka dla Was wszystkich!!!!! 🖐️ Zmykam do lozka. Pogoda najzwyczajniej do d...!!!! Ja chcem do mojego Misia!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Wszystkim :) ja ponownie z bolem serca przyznaje sie, ze zaniedbuje ten topik z racji na brak czasu i chociaz bardzo bym chciala przeczytac wszystko od deski do deski to nie ma jak, bo co sobie powiem, ze jutro tak zrobie to mam dodatkowa serie 5 stron he he he :D no ale mniejsza z tym ;) u mnie wszystko spoko, slomianowdowienstwo ponownie mnie spotkalo ale jeszcze jedna nocka bo juz tej dziesiejszej nie licze he he he i mezulek bedzie spowrotem fju fju fju oj bedzie sie dzialo :D :D Margot kiedy masz slub ??? kurcze, czy ominelam cos ?? byl juz czy jeszcze jestescie przed ??? takie jakies mam przeczucie, ze to w czerwcu ma nastapic :) podczytalam na ostatniej stronie, ze o globalizacji rozmawiacie sobie z Heureka( witam Cie ) :) temat Chiny -USA czy Chiny i reszta swiata nie jest mi obcy, oj nie jest :) juz w czwartek czerka mnie nowa dawka informacji na temat globalizacji i wszystko co sie z tym laczy ;) z nieoficjalnych zrodel wiadomo mi, ze rzad USA chce nalozyc 20% podatku na wszystkie co produkowane w Chinach i sprowadzane do USA !!! czyli praktycznie tyle ile aktualnie np. firma mojego meza oszczedza produkujac swoje rzeczy w Chinach i jesli tak sie stanie, to albo beda szukac innego miejsca albo produkcja wroci na tereny USA :) a aktualnie Chiny produkuja dla nich wszystko o co tylko mozna poprosic !! sorry, ze sie wtracilamm pewnie nawet nie do konca na temat :D juz wiecej nie bede :D aaaa a kto chce zdiecia z Chin ??? kto jest zainteresowany jak no te Chiny na prawde wygladaja ?? :D podesle z mila checia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej.. JoAska - zdrowka zycze, bardzo, bardzo.. pewnie ta zmiana klimatu tak dziala ze chorujesz. Czy cos drgnelo u Ciebie w temacie poszukiwania pracy? U mnie pogoda jest piekna, ale rano zalozylem kurtke... Margot - najwazniejszy jest Twoj egzam, cala reszta moze poczekac... :D 🌼 Amber 🌼 Squirley - wielkie serdecznosci dla Ciebie, trzymaj sie, nie daj sie zjesc w kaszy tym globalistom.. Trzymam kciuki oczywiscie.. Esja - napewno dasz sobie rade, najwazniejsze ze dzieciaki sa mile, jak powiadasz.. Ten dzisiejszy trening dotyczy Beniego chyba? Jay - dobrze mowisz... 🌼 \"swiat trzeba \"zbawiac\" powolutku zaczynajac od rzeczy, ktore mozna zmienic\" heureka - pisalas wczesniej ze czekasz na hydraulika, i tak mi sie skojarzylo z tym hydraulikiem, ktory byl postrachem Francuzow przed referendum konst. Takie luzne, abstrakcyjne skojarzenie... bzdurka.. :D GNU - no to dzisiaj trzymam kciuki za Twoje spotkanie z promotorem, wlasciwie myslalem o tym od samego rana, ale dopiero teraz pisze o tym... Mojemu synowi ciagle mowie, ze przyjdzie mu zyc w trudnych czasach i dozyje ogromnych przemian calego swiata, bo ten obecny stan nie moze sie dlugo utrzymac, jest zbyt niestabilny.. Offca2000 - witam Cie bardzo... Leela - 🌼 ok, nie bede juz wracal do poprzedniej stronki, mnostwo tego napisalyscie wczoraj... ide do swojego kompa i bede skanowal i wysylal ostatnie zdjecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Piwonia, ja jestem zainteresowany Chinami, tym bardziej, ze niedawno czytalem opis polskiego jenca z I wojny swiatowej, ktory z Syberii do Polski wracal przez Mongolie i Chiny wlasnie, w 1919/20 roku.. uwaga, na razie nici ze skanowania, nie mam programu do skanowania, jak to mowia \"d... zbita\". Tak ze tearz nowym osobkom posle swoje stare zdjecia tak na \"dzien dobry\"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Piwonia - ja sie dopiero hajtam 23 lipca :D A na zdjecia Chin, pisze sie jak najbardziej :D Marza mi sie wakacje w tym kraju :D :) JoAska - kochana, duuuuuzo zdrowka :) Od jutrzejszczego popoludnia jestesm wolna na wszelkie propozycje pogadanek :D :) kokus - mozemy pogadac jutro, jesli chcesz! Jutrzejszy egzamin jest juz ostatnim... ufff... Lece dalej czytac te bzdety :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja juz po Polsce, komuni i 2 chrzcinach. Bylo fajnie ale jak zwykle meczaco. Teraz wracam powoli do normalnosci. W tym tygoniu odbieram wreszcie ten niemiecki paszport i dowod. Juz po egzaminach i stresie. Odnosnie diety Amberangeilc to moge tylko potwierdzic , ze to cud. Widzialam jej zdjecia i wyglada poprostu babowo, wiec polecam tym ktorzy chca przejsc na diete. Ja sama mimo , z enie mam problemu z kilogramami od ponad pol roku nie jem np: chleba i mimo ciazy zostalam na swojej super wadze! A po za tym to u nas na wysokosci 1000 m spadl snieg--co za wiosna tego roku?! Ja naszczescie mieszkam troszke nizej wiec na razie zimno, zimno , zimno. No tak ten lipcowy slub moze bedzie cieplejszy niz obecna pogoda. Ja tez mialam koscielny slub w lipcu , ale byla super pogoda--czego ci tez zycze! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Margot, nie do konca mnie zrozumialas, bo ja tez twiersze, ze globalizacja jest nieunikniona! Pozwole sobie wpisac tu cytat, pod ktorym podpisuje sie obiema rekami: "(...) widziałem na własne oczy, jak bardzo niszczycielski może być wpływ globalizacji na kraje rozwijające się, a zwłaszcza na najuboższe spośród nich. Jestem przekonany, że globalizacja, zniesienie barier krępujących wolny handel i ściślejsza integracja gospodarki w skali międzynarodowej, może być siłą służącą dobru i że potencjalnie może poprawić sytuację wszystkich ludzi na świecie, a w szczególności ubogich. Ale sądzę też, że aby tak się stało, sposób, w jaki jest ona przeprowadzana, (...) powinno się gruntownie przemyśleć od nowa." (Joseph E. Stiglitz, GLOBALIZACJA) O tym wlasnie pisalam - ze jak dotad pozytywne rezultaty globalizacji sluza garstce ludzi, wpedzajac reszte, zwlaszcza tych najbiedniejszych, w jeszcze wieksza niz dotad biede. Jesli wiekszosc firm europejskich zacznie korzystac z taniej sily roboczej w Azji, Europejczycy albo straca prace (= bieda), albo zostana zmuszeni do pracy za duzo nizsze stawki (= bieda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
A co do Chin, rok temu niechcacy zmarnowalam szanse zwiedzenia tego kraju :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kochani bardzo goraco U nas w koncu lato, ale jest pieknie Dzis mam dzien wolny i wlasnie wybieram sie na plaze :D ale najpierw chcialam wszystkim zyczyc milego dzionka Mayenka - slicznie dziekuje za zdjecia:D GNU generation - trzymam kciuki, mocno :* JoAska - na wyniki musi czekac 3 - 4 tygodnie, ale my wiemy ze wszystko bedzie dobrze, bo nie moze byc inaczej :D Tobie zycze duzo zdrowka :* Margot - Tobie zycze powodzenia i trzymam mocno kciuki, czekam z nieceierpliwoscia na zdjecia, wieczorkiem podesle moje :* Squirley - baw sie dobrze na szkoleniu Przesylam pozdroweinia Jay :* heureka :* Offca2000 :* Piwonia :* Amber :* Esja :* Kokus :* a jeszcze jedno pytanko, kto z Was ma w mailu bluesaltydog bo nie moge rozszyfrowac od kogo dostaje zdjecia, dzieki bardzo :* oki uciekam sie poopalac zagladne wieczorkiem papatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Leela, milego plazowania! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heureka dziekuje :D teraz juz naprawde uciekam buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
pa pa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heureka - z Twoich wypowiedzi wynikalo bynajmnniej cos zupelnie innego... :o Jakkolwiek by nie bylo, ja na dzisiaj koncze moje wywody - jutro egzamin :o :) Leela - dzieki i milego plazowania :D Ja sie bycze od jutrzejszego popoludnia :D :) Micka - hej 🖐️ Gratuluje obywatelstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Margot, to Twoja interpretacja ;) Moze niedokladnie czytalas ;) W kazdym razie zycze Ci powodzenia na egzaminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
dla przykladu: 21:38 heureka GNU, dokladnie tak Dlatego dzialaja alterglobalisci... i jest ich coraz wiecej... z bardzo roznych srodowisk (np. chrzescijanie dzialaja ramie w ramie z radykalnymi komunistami, hihi) - chyba pierwszy raz w historii cos takiego sie dzieje! Taka aktywna solidarnosc ogolnoswiatowa, to chyba jedyna szansa, by nadac globalizacji "ludzka twarz". Inaczej marny nasz los... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze raczej ty nie wyrazalas sie jasno ;) Sorry, naprawde nie mam juz ochoty na dyskusje z Toba w tym temacie... nie chce sie bawic w szukanie cytatow i udowadnianie kto ma racje a kto nie, tak jak ty to probojesz teraz robic! To dziecinada! Rozmowe ze swojej strony uwazam za zamknieta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
dziecinada, powiadasz? :D no coz, zamkniecie dyskusji, ktora Cie meczy, jest twym prawem, choc to troche nieladnie stosowac erystyczne chwyty typu "zarzucam cos komus, a gdy ten probuje z Toba dyskutowac, nazywam to dziecinada" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Wstalam dzisiaj rano jak zwykle 5.30 am, wyszlam do pracy i prawie co to nie zemdlalam w drodze do samochodu :-( jest prawie 30 stopni i 100% wilgotnosci. NIe ma czym oddychac...no i taki szok z rana przezylam ze wogole jestem taka jakas slaba a tu czeba przepracowac 9 godzin dzisiaj :( Ale jakos to bedzie. Najbardziej mnie denerwuje to ze nie mam nic do roboty...wiec przykro mi ale bede wam glowe zawracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamknelam dyskusje, poniewaz ma jutro egzamin i chce sie do niego pouczyc! Czego, jak widze, nie potrafisz zrozumiec, a tymbardziej tego uszanowac... No coz :( Ja Ci niczego nie zarzucam, masz prawo do swoich wlasnych opinii jakiekolwiek by one nie byly... Z dziecinade natomiast uwazam nie sama probe konwersacji w temacie, tylko jej sposob (!) z udowadnianiem kto ma racje a kto nie, kto czyta bardziej uwaznie a kto nie... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka 12
hej kochane pozdrawiam ze Szwecji w ktorej nie jest za cieplo jak czytanm ze ktos nazeka na 30 st to mnie szlak trafia bo chetnie bym sie zamienila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uchocho ale sie dzieje! Co tak ostro? Leela jasne ze musi byc dobrze. Piwonia 🖐️ Gdzesty sie podziewala? Kokus wlasnie dzis niespodziewanie drgnelo. Zglosilam sie do programu praktyk w jednej ze znanych w Polsce i nie tylko firm :) I zadzwonili. Mam w poniedzialek o 11 rozmowe. Zaczelam sie juz przygotowywac. Szperalam po necie a teraz ide debatowac. Ale najbardziej mnie przeraza Assessment center, na ktory mnie zaprosza jesli przejde przez rozmowe. Juz sie boje :O Okropnie sie boje testow bo rozwiazywanie problemow w grupie uwielbiam. Mam zdolnosci kierowania zespolem, sie przekonalam o tym nawet nie wiedzac jak bylam starosta przez 4 lata :) TWOJE KCIUKI W PONIEDZIALEK O 11 BEDA BAAAAAAAARDZO POTRZEBNE!! Z gory dziekuje!! :D Zmykam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Margot, tu juz przesadzasz! Nie zmuszam Cie do dyskusji - przeciez to Ty sama decydujesz, czy sie uczysz, czy odpisujesz. Byc moze Twoje dziwne reakcje biora sie z przedegzaminowego stresu - moge to zrozumiec. Ale nie zmienia to faktu, ze zamiast konkretnych argumentow uzywasz sofistycznych wybiegow... Ty pierwsza przeciez zaczelas stosowac retoryke typu "z twoich wczesniejszych wypowiedzi wynikalo..."! Moim celem byla obrona mego stanowiska oraz wyjasnienie niejasnosci z nim zwiazanych, a nie udowodnienie Ci, ze nie czytasz uwaznie. Pozdrawiam i zycze owocnej nauki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystyna114
czy ktos wie ile kosztuje prom z Niemiec do danii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heureka - ja sie nie chce z Toba klocic... pozostawiam wiec Twoja wypowiedz bez komentarza! Pozdrawiam cala reszte i nowe osoby, ktore pojawily sie na topiku! :) JoAska - bede trzymac mocno kciuki w poniedzialek 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Margot, dyskusja to jednak cos innego niz klotnia :) moze jednak latwo zamienic sie w klotnie, zwlaszcza jesli ktos nie panuje nad emocjami lub uzywa argumentow nie fair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) O-joj-joj.. male spiecie na topiku mamy?... Heureka, Margot 🌻 podacie sobie ladnie raczki, ok?;-) Margot 🌻 powodzenia z nauka. Jutro bede kciuki trzymac za Ciebie:) Zmykaj do nauki:) aha, zakupilam dzis buty do sukni. :) maja co prawda raczej niski i szeroki obcas, ale i tak bede musiala w domu w nich troche pochodzic i przyzwyczaic stope do obcasika.. inaczej bym sie zabila na wlasnym slubie:) ja jestem zwolenniczka miekkich bucikow na plaskiej podeszwie. wygoda przede wszytskim:) Piwonia 🌻 fajnie Cie znow widziec:) Chetnie poogladam zdjecia z Chin, to niesamowity kraj! micka 🌻 Ciebie tez milo widziec:) Gratuluje obywatelstwa!:) Leela 🌻 dzieki za kciuki:) bylo ok. ale i tak promotor wkurzyl nas tym, ze ni z gruchy ni z pietruchy wszytskim nam wpisal 4 z seminarium do indexow.. troche nas to, nie powiem, zdziwilo, a jednoczesnie podlamalo.. Alez Ci fajnie! Ja tez chcialabym sobie na plazy pobrykac!:) Offca 🌻 ja w swoim zyciu pzrezylam tylko jeden taki dzien, 35C i 100% wilgotnosci - w NYC o dziwo.. czulam sie okropnie.. nie dalo sie oddychac.. wspolczuje wiec, bo wiem, co czujesz. Ale moze jutro sie poprawi pogoda? :) Kitka 🌻 witaj na topiku:) Napiszesz cos wiecej o sobie? Zmykam do nauki, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heureka - oczywiscie nie bylabys soba gdybys nie musiala czegos insynuowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heureka
Oj, Margot... Dobra, nie ma juz o czym dyskutowac :) Trzymam kciuki za egzamin! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×