Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Nie wiedze nawet swojego ostatniego wpisu, ojojoj .... Ale co tam, wazne, ze zaraz bede jesc BIGOS !!! A za Wami musze potesknic jeszcze do jutra 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wracam z pracy i padam na twarz, czasem nawet sil mi ni estarcza, aby usiasc w kafejce i poczytac co zostalo napisane przez Was kochane baby i jednego mezczyzne;-) musz edokonczyc pisanie grantu i mam nadzieje, ze przynajmniej do konca tygodnia bede miala jko taki spokoj ech.... przynajmniej nie mysle o tym, co w domku sie teraz dzieje.. pozdrowienia i oby do weekendu;-) wtedy z Wami popisze dluzej, caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xpolishgirl5x
Czesc Dziewczyny Przegladalam tu niektore przepisy kulinarne na mysl o nich slinka leci .. Niestety mam lewe rece do gotowania :( Jedyna moja specjalnosc to zupa pomidorowa i schabowe .Za co sie nie wezme to idzie do kosza bo sie nie da zjesc..Czy Wy tez mialyscie takie poczatki? Pozdrawiam ..papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Witajcie 🖐️ Na poczatku chcialabym wystosowac male ostrzezenie - dzisiaj rano moj komputer zostal zainfekowany przez wirusa o nazwie W32/Mydoom.A.worm, ktory przenosi sie przez poczte. Z tego co wiem, nie tylko mnie sposrod forumowiczow to dotknelo, wiec uwazajcie! My sie na szczescie bardzo szybko zorientowalismy, ze cos jest nie tak, wiec ten wsterciuch nie zdazyl zrobic zadnych szkod w naszym komputerze :-) Gruszenka, tak wiem, ze krewetki powinny byc przechowywane w lodowce, ale dizekuje za ostrzerzenie :-) Dzisiaj niestety nie dam rady zrobic tej Twoje salatki, ale na pewno przepis zostanie wkrotce wyprobowany :) haneczka 👄 masz racje, wycalowalysmy sie wczoraj za wszystkie czasy ;) :D A oto kawalek strudla - wersja nietluczaca :D bagatelka, ja nawiozlam z Polski chyba z 5 sloikow bigosu a la moja mama :) Zostawilam go sobie poki co na czarna godzine ;) :D Jak mnie tesknota za serce chwyci, wtedy sobie odgrzeje ;) :D Ja tez chetnie zrobilabym pierogi ruskie, bo bardzo je lubie, ale niestety nie moge dostac tutaj twarogu 😭 A tak w ogole to: SMACZNEGO :-) jayka 👄 nasz pracusiu maly, prosze nie smuc sie tylko przslij Margotce piekny usmieszek ❤️ :) xpolishgirl5x, wiesz, jak mialam, swego czasu, dwie lewe rece do gotowania... Jedyne, co umialam robic, to namietnie przypalac czajniki, co doprowadzalo moja mame do furii ;) :D Ale po przeprowdzce do Francji, zaczelam troche eksperymentowac, z koniecznosci, bo moj mezczyzna byl amatorem mrozonek odgrzewanych w mikofalowace ;). Zaczelam szukac przepisow latwych i ciekawych... Na poczatku nic mi prawie nie wychodzilo, a teraz mistrzem kuchni to moze nie jestem, ale nie jedno potrafie wyczarowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Witajcie 🖐️ Na poczatku chcialabym wystosowac male ostrzezenie - dzisiaj rano moj komputer zostal zainfekowany przez wirusa o nazwie W32/Mydoom.A.worm, ktory przenosi sie przez poczte. Z tego co wiem, nie tylko mnie sposrod forumowiczow to dotknelo, wiec uwazajcie! My sie na szczescie bardzo szybko zorientowalismy, ze cos jest nie tak, wiec ten wsterciuch nie zdazyl zrobic zadnych szkod w naszym komputerze :-) Gruszenka, tak wiem, ze krewetki powinny byc przechowywane w lodowce, ale dizekuje za ostrzerzenie :-) Dzisiaj niestety nie dam rady zrobic tej Twoje salatki, ale na pewno przepis zostanie wkrotce wyprobowany :) haneczka 👄 masz racje, wycalowalysmy sie wczoraj za wszystkie czasy ;) :D A oto kawalek strudla - wersja nietluczaca :D bagatelka, ja nawiozlam z Polski chyba z 5 sloikow bigosu a la moja mama :) Zostawilam go sobie poki co na czarna godzine ;) :D Jak mnie tesknota za serce chwyci, wtedy sobie odgrzeje ;) :D Ja tez chetnie zrobilabym pierogi ruskie, bo bardzo je lubie, ale niestety nie moge dostac tutaj twarogu 😭 A tak w ogole to: SMACZNEGO :-) jayka 👄 nasz pracusiu maly, prosze nie smuc sie tylko przslij Margotce piekny usmieszek ❤️ :) xpolishgirl5x, wiesz, jak mialam, swego czasu, dwie lewe rece do gotowania... Jedyne, co umialam robic, to namietnie przypalac czajniki, co doprowadzalo moja mame do furii ;) :D Ale po przeprowdzce do Francji, zaczelam troche eksperymentowac, z koniecznosci, bo moj mezczyzna byl amatorem mrozonek odgrzewanych w mikofalowace ;). Zaczelam szukac przepisow latwych i ciekawych... Na poczatku nic mi prawie nie wychodzilo, a teraz mistrzem kuchni to moze nie jestem, ale nie jedno potrafie wyczarowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze chwilke czasu, wiec podam Wam przepis na strudla jablkowego! :) STRUDEL JABLKOWY Skladniki: - 5 dag rodzynek - 3 lyzki rumu - 1 jajko - 12 lyzki oleju - szczypta soli - 8 dag masla - 1/8 l wody - 3 dag tartej bulki - 5 kwasnych jablek - sok z 1/2 cytryny - 5 dag cukru - troche cynamonu - bulka tarta do posypania ciasta Przygotowanie: 1) Rodzynki namoczyc w rumie. Make, jajka i sol wyrobic z olejem i 1/8 l wody. Przykryc, odstawic na 30 min. Stopic 3 dag masla, zarumienic na nim bulke tarta. Jablka obrac, pokroic w plasterki, skropic sokiem z cytryny, dodac bulke i rodzynki. 2) Reszte masla stopic. Polowe ciasta rozwalkowac na posypanej maska sciereczce (reszte ciasta mozna zamrozic na nastepny strudel). Placek rozciagnac dlonmi tak, by byl bardzo cienki; posmarowac polowa stopionego masla. 3) Ciasto posypac bulka (zeby nie przesiaklo sokiem z jablek), oblozyc jablkami, posypac 5 dag cukru i cynamonem, zwinac w rulon. Posmarowac reszta masla, piec 20 min na pergaminie w temp. 225 stopni. Do jablek dowolnie mozna dodac strata skorke z cytryny, orzechy laskowe itd. Pychotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot 🌼 niedlug omoze szrobie ten strudel! brzmi cudnie! expolishgirl 🌼 ---> mieszkam w Herndon, to jest kolo waszyngtonu. w county Fairfax. sorry, laski, ale musze spadac! ps; wczoraj od rana do wieczora bylam na diecie kawowej. tzn. caly czas pilam kawe , no i jak poszlam spac, tak Morfi dopiero przyszedl po okolo 6 godzinach. n oi przez caly czas myslalam, ze zwymiotuje. nie polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ❤️ Ale mialam wczoraj pyszny bigos, wyszedl normalnie taki, jak powinien, taki smaczek, jak pamietam z Polski. xpolishgirl - Ty sie nic nie martw dwoma lewymi rekami do gotowania, sam fakty, ze potrafisz zrobic schabowe i pomidorowke swiadczy o tym, ze drzemie w Tobie potencjal :D Ja nigdy w zyciu nie zrobilam udanego schabowego, bo zawsze cos dziwnego mi sie robi ze \"skorka\", takze dalam sobie spokoj. A za pomidorowke, to nawet nie wiedzialabym, jak sie zabrac, powaznie. Natomiast wiele innych rozniastych i ogzotycznych rzeczy powuchodzilo mi w zyciu, ze palce lizac. Zapewniam Cie, ze te przepisy, co \"u nas\" widnieja sa latwe i sprawdzone. A pyszne jakie! Margot - ale Ty nas kusisz tymi Twoimi wspanialosciami, oj kusisz :D Uwielbiam strudle (jak rowniez sztrucle, mam mgliste pojecie o roznicy miedzy nimi, ale chyba czuje o co chodzi) i o ile nigdy nic nie pieke, to chyba na tego jablkowanca sie zawezme i zrobie :D 👄 Pa Dziewuszki, lece robic kolacyjke, bo juz mi sie tasiemiec upomina o kolejna dawke pokarmu :D Dzisiaj ide na latwizne i robie spaghetti z sosem wlasnego wymyslu z tego co jest w lodowce. Jak mi wyjdzie dobre, to podam \"przepis\" ;). Spijcie slodko i niech Wam sie przysnia same rozkoszne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ 🖐️ 🖐️ Dzisiaj mam troche zwariowany dzien - do zrobienia cale mnostwo rzeczy. Energii nie za duzo, ale tez nie za malo, wiec chyba nie powinnam narzekac. :-) bagatelko 👄 dzisiaj wyczarowalam pulpety w sosie koperkowym (zrobilam z suszonym koperkiem, bo Sylvian oficjalnie koperku nie lubi, ale jadl az mu sie uszy trzesly :D). Naprawde wyszly mi przepysze i tak mi jakos zapachnialo Polska :-) Mam jeszcze jedno pytanie - czy czytalas moze \"Maje\" Josteina Gaardera, autora \"Swiata Zofii\"? Ostatnio czytalam w jakims pismie recenzje tej ksiazki i zastanawialam sie nad jej zamowieniem. Gruszenka, ten strudel jest naprawde prosty w wykonaniu a do tego pachnie zniewalajaco jablkami i cynamonem i jeszcze ma ten smak, ktorego moga mu pozazdroscic wszystkie kupne ciasta :) Polecam :) haneczka, Jayka, Dark Elf i wszyscy inni 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Margot ja tez dzisiaj nie mam energii wlasciwie to od kilku dni a nawet tygodni niewiem co sie ze mna dzieje,chyba jestem homesick:(Ja tez przyrzadzam Kirkowi rozne smakowitosci faceci to lubia jak sie im gotuje ,chyba wiesz cos o tym:)Widzialam zdjecia ,dziekuje,jak sie zbiore to wysle nasze z Colorado:)Bardzo ladnie wygladasz i masz bardzo ladne biale zeby:)Jakiej pasty uzywasz? Bagatelka Pieska jeszce nie ma siedzi z noga w gipsie w schronisku nie mam jeszcze zadnych wiadomosci ostatnio jak dzwonili powiedzieli ze czul sie lepiej zobaczymy w sobote:) Zaraz bede sobie farbowac wlosy moze humor mi sie polepszy :) Ja teraz w dni tygodnia siedze w domu a weekendami szukam pracy( Kirk mnie zawozi w rozne miejsca( za zimno na spacery no i ta odleglosc) Haneczka:) I caluski dla pozostalych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ 🖐️ 🖐️ Dark Elf, usmiechnij sie troszke :) I nie smuc sie, kochana 🤗 :) Jesli chcesz troche pogadac, bede siedziala na necie do 21-wszej czasu srodkowoeuropejskiego :) A jesli chodzi o moje zeby... coz, mam po prostu biala kosc. To dziedziczne, bo oboje moi rodzice maja/mieli (tata juz nie zyje) bardzo ladne biale zeby. U mnie niestety odznaczaja sie troche gorne trojki i chcialabym je wybielic. A jesli chodzi o paste? Uzywam Blend-a-med, ktora jest niestety niedostepna we Francji. Zawsze sobie robie zapasy w Polsce (ma sie te swoje przyzwyczajenia ;) ). A na jaki kolor zamierzasz sobie pofarbowac wlosy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot:) wczesniej mialam jasne pasemka zrobione ale mam juz odrosty, a teraz kupilam fabe ginger blond z loreala do ciemnych wlosowi chce sprobowac,ide farbowac zobaczymy co wyjdzie:) To fajnie masz z tymi zebami ja chce sobie wybielic ale najpierw musze jeszcze je wyleczyc i potem jeszce ide na czyszczenie,myslalam ze by sobie kupic ten preparat wybielajacy colgate simple white ale niewiem czy on wybiela tez blomby czy nie,musze sie spytac dentysty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Slicznotki ❤️ Ale tu u mnie mrozi, znowu - 20 stopni... dobrze, ze nie musze nigdzie wychodzic. Ale mam nadzieje, ze juz niedlugo skonczy sie moje domowe wiezienie, bo dzwonilam dzis w jedno miejsce odnosnie pracy i wyglada nawet obiecujaco. Jutro ide na rozmowe no i maja mnie sprawdzic, co to ja potrafie. Niestety to tylko 3-miesieczna praca na umowe-zlecenie i placa grosze, ale zawsze cos. DaRk Elf - skoro Ty tez szukasz pracy, to moze sprobuj tego, co ja, tzn. tzw. temping agency. Polega to mniej wiecej na tym, ze oni maja zgloszenia od firm, ze firma potrzebuje czasowo kogos do takiej, czy innej pracy biurowej, np. to moje to jest zwykle wprowadzanie danych do komputera. I taka agencja dostarcza firmie pracownika, a firma sama juz nie musie szukac, przesluchiwac kandydatow itp. Oczwiscie agencja na Tobie zarabia cos tam, ale coz - jak nie ma nic lepszego, to dobre i to. A najwazniejsze, ze masz nastepne doswiadczenie na cv. Polecam 🌻 Margot - 👄 toz to istna telepatia! Ja wlasnie ostatnio myslalam o zrobieniu takich typowych polskich klopsikow w sosie koperkowym wlasnie z suszonego koperku! Moj misiek tez za koperkiem nie przepada, przynajmniej tak mowi. Ja tez kiedys utrzymywalam, ze nie lubie koperku, ale jak sie go odpowiednio i do pdpowiednich rzeczy uzyje, to wszystko nabiera innych barw :D Nie wiem czemu, ale teraz wlasnie zimowa pora mam wyjatkowa ochote na gotowanie typowo polskich dan, np. bigosik, pierogi, klopsiki. Pewnie gdybym umiala, to zrobilabym i schabowego ;) Ale jesli chodzi o schab, to moim ulubionym daniem jest pieczen ze schabu obsypana majerankiem i nadziana czosnkiem. Potem mozna to uzywac do chlebka, a jakie dobre i trudno o cos prostrzego ... 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - nie czytalam tej ksiazki, ale mysle, ze skoro Zosia byla taka fajna, to moze i Mai nic nie brakuje :) Swoja droga, to bede sie musiala sama rozejrzec za innymi ksiazkami tego goscia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka- wysylalam resume do takiej agencjii i nawet mi oddzwonili,babka obiecala oddzwonic ale chyba sie przestraszyla jak uslyszala moj angielski:(nie lubie rozmawiac w sprawie pracy przez telefon( czasami ludzie maja problem ze zrozumieniem) no ale coz bede probowac dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izza
witam wszystkich bardzo serdecznie! ...a szczgolnie bagatelke,gdyz wiem z opowiesci znajomych jak jest zimmmmno w minnesocie! ja zabralam sie do wypelniania roznych papierkow,i jeszcze to troche czasu potrwa,ale....ogolnie planuje pojawic sie w minnesocie w kwietniu,moze pod koniec,gdyz chce leciec na floryde na kilka tygodni do nicka,a potem....juz tylko obowiazki. wiec....jezeli wszystko sie uda,to spotkanie trzeba bedzie niedlugo planowac! :) pozdrawiam ....i zawsze dziewczyny trzymam za was kciuki,kiedy piszecie,ze bedziecie cos gotowaly swoim ukochanym,bo ja...gdzies tam wiem,ze umiem gotowac,ale po prostu tego nie robie,bo ...mamusia rzadzi kuchnia,i to doskonale! a nick...nie wiem,czy go kiedys przekonam do polskiej kuchni! on niestety jezeli chodzi o jedzenie to...gust ma raczej skromny i typowo amerykanski! ;) pa izza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey hey 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ tylko przyszlam sie przywitac i musze spadac.... ja w ogole juz od paru miesiecy kompletnie nie mam energii.. kawa nie pomaga.. jestem znudzona.. no nic... for all ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izza - ale to normalnie okrutne, ze niby bedziesz z Nickiem w tym samym kraju, lecz tez kraj jest tak frajersko duzy, ze nawet nie bedziecie sie mogli zbyt czesto spotykac ... co za ironia losu ... czyli Ty bedziesz w Lutsen, tak? No bedziemy musialy jakos wreszcie sie spiknac. Wyobraz sobie, ze bedziesz pierwsza osoba tutaj, z ktora poedejme jakis kontakt towarzyski, bo do tej pory, to ewentualnie tylko znajomi mojego miska z pracy i to tak bardzo pobieznie, raz tam na piwo, raz na lancz. A ten Twoj internship, czy nie udaloby sie tego jakos przetransferowac na cos blizej Florydy? Tak czy inaczej, mam nadzieje, ze wszystko pouklada sie po Twojej mysli i ze jak tu przyjedziesz, to bedzie juz piekna wiosna i bedziemy mogly sie przechadzac po pieknych plazach, a tu jest takie fajne molo i wszystkie typowo nadmorskie atrakcje z latarnia morska wlacznie :) 🌻 Elfik - oj tak, wiem o co Ci chodzi z tym zalatwianiem spraw przez telefon ... tez tego nie cierpie. Ale nie zrazaj sie, ze z jednego miejsca do Ciebie nie zadzwonili. Zobacz, moze beda jakies ogloszenia w gazecie tez z takich agencji, bo to moze oznaczac, ze skoro juz dali ogloszenie, to na pewno maja duze zapotrzebowanie i wtedy moze od razu sie z Toba umowia. Zycze Ci bardzo duzo wytrwalosci i powodzenia, wiem jak to wszystko wkurza 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka 👄 jutro wtedy przepisze Ci ten przepis na klopsiki (moze jeszcze ktos sie skusi ;) ) Sa doprawy wyborne, takie typowo polskie :) Jesli natomiast masz przepis na ta pieczen ze schabu, to bardzo poprosze :) W ogole to jak o tym napisalas, przypomnial mi sie pasztet mojej mamy - robilysmy go na swieta! Pycha! :) Przez same pisanie o jedzeniu zrobilam sie glodna :D A jesli chodzi o ksiazke - w recenzji jest napisane, ze jest to ksiazka o milosci i przemijaniu. W ogole recenzja mnie zaintrygowala i chyba poprosze mame, zeby zakupila mi ta ksiazke. :) I trzymam bardzo mocno kciuki, zeby udalo Ci sie znalezc prace kochana ❤️ Elfik, za Ciebie tez trzymam kciuki ❤️ Ja za praca bede sie rozgladac juz po przeprowadzce! Grrrr... juz bym chciala byc po wszystkim! izza 🖐️ 👄 milo Cie tu widziec :) Gruszenka 👄 to chyba jakas zimowa epidemia z tym brakiem energii! U mnie zazwyczaj jest dobrze, nie moge narzekac, ale czasami to zaraz po przebudzeniu poszlabym znowu spac... C\'est la vie :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margott - dziekuje za kciuki 👄 i z gory za klopsiki ❤️ A dla wszystkich tu dzis zagladajacych sle bardzo cieple mysli i zyczenia, zeby wstapila w Was nowa fal energii i odeszly wszelkie przygnebiajace mysli 🌻 Ponizej zamieszcze kilka bardzo prostych przepisow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SCHAB PIECZONY Skladniki: 1. schab - dowolna ilosc, np. 20-30 centymetrow 2. czosnek - tyle zabkow mniej wiecej ile cm. schabu 3. sol, pieprz, majeranek Wykonanie: 1. Przygotowujemy schab do pieczenia poprzedniego dnia: robimy mu dlugim ostrym nozem w srodku dziure przez calosc i wkladamy w te dziure zabki czosnku. Zamiast czosnku mozna tez uzyc suszonych sliwek - rowniez klasyk schabowy. Nastepnie nacieramy calosc ze wszystkich stron sola, pieprzem i majerankiem (w przypadku sliwkowym tylko sola i pieprzem). 2. Nastepnego dnia pieczemy w dobrze nagrzanym piekarniku, ok. 1-2 godziny w zaleznosci od wielkosci schabu. Trzeba po prostu sprawdzac, czy w srodku nie jest juz surowy, ale musi byc wilgotny i z ledwo jeszcze leciutka poswiata rozowosci. 4. Mozna do tego zrobic sosik grzybowy i podawac z ziemniaczkami i jakims zielonym warzywkiem, np. brokulem. A co zostanie z obiadu, mozna takze uzyc jako wedline do kanapek. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka,Margot no tak trzeba sie uzbroic w cierpliwosc:)Ostatnio poszlam odpowiedziec na ogloszenie jako kelnerka blisko naszego domu podjechalismy samochodem w to miejsce o 3 po poludniu i od razu bardzo nas zaskoczyla ilosc samochodow na parkingu( bylo ich bardzo duzo)Wchodze do srodka i okazalo sie ze to miejsce w stulu hooters( tylko kelnerki bez duzych biustow) dziewczyny lataly w obcislych swiecacych krociutkich rozowych spodenkach i bluzeczkach i rajtuzkach z lucry( wokolo pelno palacych facetow,zero kobiet) wzielam aplikacje ale juz tam nie wrocilam( co innego jakbym byla wolna to moglabym w takim miejscu popracowac) hihihi Ja rowniez Tobie zycze Bagatelko powodzenia i Tobie Margot tez w szukaniu pracy( tez bym chciala juz miec to za soba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOS POMIDOROWY DO MAKARONU - na szybkiego i z czego mamy Skladniki: - 2 lyzki oliwy z oliwek - 1 spora cebula drobno posiekana - 4-5 zabkow czosnku - puszka pomidorow pokrojonych - sol, pieprz - 2-3 lyzeczki suszonych przypraw wloskich typu bazylia, oregano, tymianek (co akurat mamy pod reka, swieze przyprawy nawet milej widziane, ale suszone zawsze nieco latwiejsze w zdobyciu) - kilka lyzek startego sera, najlepiej typu parmezan (np. peccorino, romano, parmigiano, cos zdecydowanie twardego ... odradzam kupowanie takowego w proszku, to juz nie ten sam smak, dodaja celuloze zeby sie nie sklejal i inne badziewia) Skladniki opcjonalne (mozna uzyc wszystkich nizej wymienionych, lub tylko takich, ktore ubimy lub akurat mamy w posiadaniu): - mala puszka (lub mniej) filecikow anchois, drobno posiekanych - 8-10 czarnych oliwek (najlepiej \"beczkowych\", z zalewy, nie ze sloika, moj ulubiony rodzaj: Kalamata) bez pestek i podzielonych na drobne kawaleczki - lyzeczka kaparow - spora garsc posiekanej natki pietruszki Wykonanie: 1. Na rozgrzanej oliwie smazymy cebulke az bedzie przejzysta (z 10 min) 2. Dodajemy czosnek i smazymy jeszcze z minutke 3. Dodajemy skladniki opcjonalne i przyprawy, smazymy mieszajac 2-3 minuty 4. Dodajemy pomidory, dobrze wszystko wymieszujemy, doprowadzamy do wrzenia, przykrywamy i dusimy 15-20 min. 5. Po wylaczeniu gazu wsypujemy posiekana pietruszke, mieszamy dokladnie i przykrywamy jeszcze na minutke 6. W miedzyczasie gotujemy makaron, ktory po wylozeniu na talerze polewamy sosem. Tu uwaga: sos ten jest delikatny z wygladu, ale rowniez dosc esencjonalny w smaku ze wzgledu na skladniki opcjonalne ;)(wszystkie maja intensywne smaki), wiec nie zalewamy nim makaronu na maksa, tylko kladziemy na wierzchu pare lyzek). 7, Posypujemy startym serkiem Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P. S. Dodam jeszcze, ze ten sos nie jest taki, jak typowe sosy do spaghetti ze sloika, czyli ciezki, zawiesisty, jakby czerwona farba o ogolnie pomidorowym smaku - jest on lekki i przejrzysty, a plywajace w nim wdziecznie czarne oliwki i zielona pietruszka dodaja mu nawet dosc wykwintnego wygladu ;) Elfik - nie dziwie Ci sie, ze tam nie wrocilas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ witajcie kochani 🖐️ U mnie dzisiaj jest piekna sloneczna pogoda i snieg w gorach! :) W niedziele planujemy wybrac sie z Sylvain na sanki - juz nie moge sie doczekac! Uwielbiam szalenstwa na sniegu :) Dark Elf, jestem bardzo ciekawa efektow farbowanie Twoich wlosow! Ja - pisalam juz o tym na forum - moje wlosy farbuje tylko odzywkami ziolowymi, ktore nadaja polysk! Juz od kilku dni sie przymierzam, zeby ponowic kuracje, ale jakos nie bardzo mam na to czas... i ochote! :( Nie lubie codzic w czepku na glowie (chociaz podobno w czepku sie urodzilam ;) ) :D Jesli zas chodzi o Colgate Simple White, to ten produkt wybiela wylacznie naturalne zeby. Wiem, bo sama go sobie zakupilam do wybielenia moich "nieszczesnych" gornych trojek. Niestety u siebie nie widze zadnej roznicy miedzy tym co bylo przed z tym co bylo po. Tak to juz jest, ze na jednych to dziala, a na innych nie. Sprobuj, moze bedziesz miala szczescie i wybielisz sobie tym produktem zeby. Moja przyjaciolka jest bardzo zadowolona z efektow wybielania Colgate Simple White. Usmialam sie z tej Twojej historii z praca kelnerki! :D Masz racje, trzeba uzbierac sie w ciepliwosc! Dobrze, ze chociaz zadna z nas nie ma noza na gardle... ze od znalezenia jakiejkolwiek pracy zalezy byt zalej rodziny! bagatelko 👄 po przeczytaniu obu przepisow, nie wiedzec czemu, nagle zglodnialam :D A juz szczegolnie ten schab pieczony... mmmm... Juz wiem, co bede jutro robic - szukac pieknego kawalku schabu :D A pewnie i na zdrobienie takiego sosiku predko sie skusze :) W przyszlym tygodniu w sobote mamy gosci, wiec szukam czegos extra na ich przyjazd! :) Przepis na pulpety podam pozniej - teraz niestety musze wyjsc z domu na jakis czas! Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie! 🌻 🖐️ 🖐️ 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PULPETY CIELECE W SOSIE KOPERKOWYM Skladniki: - 40 dag mielonej cieleciny - jajko - kostka bulionowa z kurczaka - lyzka maki - 3 lyzki smietany 18-procentowej - 2 niepelne szklanki wody - 2 lyzki drobno posiekanego koperku (ja uzylam suszonego koperku i pulpety tez wyszly pyszne) - sol - pieprz Przygotowanie: Mieso wyrobic z jajkiem, pieprzem i sola, z otrzymanej masy uformowac pulpety. W rondlu zagotowac wode z rozkruszona kostka bulionowa. Do wrzatku wlozyc pulpety i gotowac pod przykryciem na niewielkim ogniu ok. 15 minut. Lyzke maki wymieszac z 5-6 lyzkami zimnej wody, wlac do pulpetow (zwiekszyc pod nimi ogien) i, stale mieszajac, doprowadzic do wrzenia. Dodac koperek oraz smietane, podgrzac, ale nie gotowac. Pulpety mozna podawac z ryzem, makaronem lub kasza. Voila. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam:) U nas zimno jak niewiem -20C stopni,ale byc moze wyjde z psem na spacer. Margot- wlosow nie farbowalam bo okazalo sie ze w tym zestawie co mialam nie ma rekawiczek i musze tez kupic pedzelek do nakladania farby,zreszta zastanawiam sie czy naprawde chce blond czy moze jasny braz(taki kasztanowy)nienawidze odrostow po blondzie,jeszce sie zastanowie:)Byc moze zdecyduje sie tak jak ty piszesz na jakies ziolowe odzywki:) No tak dobrze ze nie zalezy byt rodziny od znalezienia pracy przez nas:)Ja to juz czasami mam dosc w niektorych miejscach bylam 3 ,4 razy i nawet ze mna rozmawiac nie chcieli,no ale moze w koncu trafie:) Margot,bagatelka,Jay -wyslalam zdjecia dostalyscie? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey hey 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 ja tylko tak na chwilke ❤️ a moja wlosy na lbie to istna zolta szopa. no totalna jajecznica od tego ciaglego rozjasniania. neidlugo chyba wylysieje. nic laski.. musze spadac... ciao! Margot 😘 bagatelka 😘 Dark Elf 😘 --> wiem, co rzezywasz! ja tez to mialam wiele razy!!! i niedlugo znowu mnei to czeka po przeprowadzce do Chicago!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×