Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aggie

Piękna, zadbana cera - topik dla wszystkich, które o takiej marzą

Polecane posty

Gość musnieta
dziewczynki ogolnie jestem zadowolona ze swojej cery ale mam zaczerwieniona skore w okolicach nosa i od niego w strone oczu...cere mam wrazliwa. Czym moge zlikwidowac czy tez troche wybielic te zaczxwriwnienia.Niesety jak jets goraco to te plamki czerwienieja :( mialam dizis jechac do dermatologa ale jest chora..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muśnięta, a czy te zaczerwienienia to nie przypadkiem popękane nazynka? Albo trądzik różowaty, jeżeli łązy się z drobnymi krostkami. Staraj się uzywać kosmetykó do cery wrażliwej, np. serii łagodzącej Ziai (biało-błękitnej) lub z serii AA HELP. Powinien Ci tez pomóc rutinoscorbin. IRENCIU, jak Ty hodujesz te algi? Kupujesz je gdzieś w sklepie, i co dalej? Przyznam, że czaciekawiłaś mnie z tymi algami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella 22
mnie teżinteresująte algi, kiedyśbył na nnie szał i ktoś mi dał ich trochęi miałam własnąmałą 'hodowlę' ale mi sięznudziło a i gówniara byłam wtedy :) Teraz właśnie zastanawiam sięgdzie takie coś zdobyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenciaaa
ja akurat kupilam z allegro,bo nie da sie ich kupic ani w zielarskim ani w sklepie ze zdrowa zywnoscia:/ naszukalam sie naprawde sporo... a wiec hoduje prosto :) trzymam je w szklanym sloiku,codziennie zlewam wodę do drugiego sloika tak,zeby algi zostaly na sitku,przeplukuje pod kranem,zalewam od nowa woda:) a tą zlaną wypijam sobie jakos w ciagu dnia...jesli ktos chce to moge wyslac,bo one sie mega szybko mnożą i mam juz za duzo...uzywam ciagle do maseczek itd (przepisy w necie) a ich ciagle przybywa :) piszczcie na maila jak coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szara cera
doradźcie mi dziewczyny co mam robić ...mam szarą cere , bardzo podatną na zmecznie ..wystarczy 8 godzin pracy, wstawanie ranne a ja wyglądam jak po podróży 20 godzinnej...szkóre wokół oczu mam przesuszoną ...jak jestem zmęczona twarz jest tak jakby napuchnieta, pory lekko roszerzone...mam 28 lat, skóra już nie jest tak jędrna jak kiedyś ..nie weim jakich kosmetyków stosować....boje sie zaczynać kuracji przeciwzmarszczkowej i ujedrnajacej ..pomóżcie i doradźcie co stosowac aby twarz była ładna nawilzona i napieta ;(((...sotusje krem bambino, plym do demakijazu zjaji, maseczki z glinki na cere szara i zmeczona , HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szara cera
i nikt nic nie napisze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy
wyście powariowały z tym moczem? Nie wiecie co to jest mocz? w nim sa wszystkie toksyny, uboczne produkty przemiany materii, bakterie, wirusy i grzyby. Przecież nerki i związane z nimi wydalanie moczu to jeden z organów mającyh za zadanie oczyszczanie organizmu. Nie stosujcie tej kuracji, bardzo was proszę, zaszkodzicie sobie. nawet nie wyobrażacie jak bardzo. Jest tyle środków do pielęgnacji cery, droższych i tańszych, do różych rodzajów cery, każda z was znajdzie coś odpowiedniego. A gdy problemy sa poważne to lepiej poradzić sie dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szara cero, jeżeli masz 28 lat, to możesz uzywac kremów przeciwmzmarszczkowych. Skoro Twoja cera tego potrzebuje, powinnas dopasowac krem do potrzeb cery, a nie do biologicznego wieku. A jaki tryb życia prowadzisz? Palisz? Przebywasz w dusznych lub klimatyzowanych pomieszczeniach? Uzywasz peelingów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaai
sluchajcie.. moze ktos z Was uzywa korektor z pierr rene i orientuje sie w sprzedazy? bo mi sie wlasnie konczy, mam nr 3 (najciemniejszy) i jak szukalam po sklepach to wszedzie sa same jasne. wiecie czy moze te ciemne wycofali ze sprzedazy?? a jesli tak to jaki korektor (najlepiej antybakteryjny) radzicie mi kupic?? wazne tez zeby byl w miare ciemny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szara cera
nie pale i nie pije ..w tym najwiekszy problem...przebywam w pomieszczeniach nieklimatyzowanych i spedzam 8 godzin i wiecej przed komputerem ;9....boje się uzywac kremów przeciwzmarszczkowych...jezeli teraz już je bede stosowała to po jakie kremy bede musiała sięgac gdy bede miała lat 40 ???/ nie stac mnie bedzie na lifting bądź operacje plastyczna ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
:) problemow z cera wiekszych nie mialam a calkowicie ustapily kiedy przerzucilam sie na minimalna ilosc kosmetykow i to tych najtanszych typu ziaja czy bielenda twarz myje medelkiem dla dzieci np bambino,przecieram tonikiem bezalkocholowym , teraz jestem za granica wiec nie mam mozliwosci kupienia polskich produktow ktore tak lubie, a krem ktory nakladam to obecnie jonsona dla dzieci , od czasu do czasu peling i maseczka heana i to wszystko , teraz jestem w ciazy i gdzieniegdzie wyskakuja mi jakies krostki ale to w tym stanie normalne wiec smaruje miejscowo sudocremem ale nie za duzo bo mocno wysusza no i od zawsze mam male zaskorniki zwlaszcza na nosie ale to jak sie zrobia wygniote i na dekolcie mi sie zrobily jakies paskudztwa czego przed ciaza nie mialam pozatym maluje sie bardzo rzadko, nie stosuje podkladow bo nie lubie i nie potrzebuje , jedynie muskam cere pudrem brazujacycm w kulkach bo jestem strasznie biala:) a do oczysczczania cery polecam tez maseczke z ziemniaka a takze maki przennej - swietnie oczyszcza i wygladza tak samo jak siemie lniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
o moczu slyszalam wiele razy i faktycznie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muminka71
Mam 35 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muminka71
Moje pierwsze logowanie było tylko testem wyboru pseudonimu, wszystkie poprzednie próby kończyły się fiaskiem. Proszę o pomoc. W sprawie pielęgnacji cery, Moja jest ciągle podrażniona w czerwone łuszczące placki. zawsze miałam z nią problemy bo jest bardzo wrażliwa, ale to co się teraz dzieje to już koszmar. Stosowalam Xerial i Topjalise SVR i nic to nie pomaga. Staram się używać tych samych kosmetykow, żeby jej jeszcze bardziej nie podrażniać, ale bez efektów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomożecie
Kobietki, jak sie robi ten peeling kawowy????bo nigdzie nie mode tego znależć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyna
Swoim moczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do muminki71
sluchaj !!!!! jak czytam Twoja wypowiedz to jakbym siebie widziala - pedz do apteki i popros o probke kremu SVR Hydraciuvre na podraznienia i bakteryjne stany - cholernie pomaga ,tuba kremu 40 ml to kolo 43 zl ale gdzies mam cene jak mi tylko on pomaga powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalny mocz zdrowego człowieka składa się głównie z wody i rozpuszczonych w wodzie produktów przemiany materii... Składniki moczu Normalny mocz zdrowego człowieka składa się głównie z wody i rozpuszczonych w wodzie produktów przemiany materii. Mocz produkowany jest w nerkach. Produkowanie i wydalanie moczu jest najważniejszą funkcją nerek wpływająca na ogólny bilans płynów ustrojowych. Działanie tej funkcji jest możliwe dzięki zasadzie selektywnej osmozy substancji takich jak m.in.: elektrolity ( rozpuszczalne sole sodu, potasu, wapnia, węglanów, chlorków ), które następnie mogą ulegać resorpcji zwrotnej z moczu pierwotnego do osocza krwi i aktywnemu transportowi z krwi do moczu pierwotnego. W ten sposób właściwa ilość elektrolitów i wody opuszcza układ krwionośny nerek. Pozostałość składa się na zawartość tzw. moczu ostatecznego. Jest rzeczą interesującą , że mocz pierwotny zdrowego człowieka jest jałowy ( nie zawiera bakterii, grzybów i pierwotniaków). Natomiast mocz ostateczny może zawierać niewielkie ilości bakterii przedostających się do pęcherza przez cewkę moczową. Ilość bakterii ( Eserichia Coli ) mniejsza niż 10 do potęgi 5/ml nie stanowi zagrożenia dla zdrowia – tak dla właściciela moczu, jak i innej osoby korzystającej z tego moczu. Zdrowy mocz ma odczyn kwaśny ( złe środowisko dla HIV )! Mocz zawiera 95% wody i 5% substancji rozpuszczalnych w wodzie. Przypuszcza się, że na te 5% składa się ponad 1000 składników, spośród których rozpoznano ok. 200. Niektóre z nich to : witaminy ( ale nie witaminy A, D, E, które rozpuszczają się w oleju ), aminokwasy, przeciwciała, enzymy, hormony, interleukiny, białka, immunoglobuliny, substancje regulujące wydzielanie soku żołądkowego, immunostymulanty, kwas moczowy, mocznik, proteza czynnika H-11 ( czynnika hamującego wzrost ludzkich komórek nowotworowych ), urokinaza. Naukowcy od wielu lat twierdzą, że mocz ludzki ma właściwości: antybakteryjne, przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe, a także hamujące rozwój prątków gruźlicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten opis jest do wszystkich mądrych Pań kosmetyczke, które burzą się, gdy słyszą o wcieraniu moczu w skórę. Moja koleżanka miała ropną gulę między brwiami, jest lekarzem, więc wypróbowawyła różne kremy, maści, antybiotyki aż pani położna, już troszkę starsza zasugerowała jej kurację moczem. Spytała się jej, a czy wyskakują pani syfy (bryzdko mówiąc) w okolicy pęcherza moczowego? Koleżanka mówi no nie, długo się wzdragała, w końcu spróbowała... Gula jej zeszła po 2 dniach stosowania moczu na to miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedna uwaga, co do kosmetyków firmy SVR, seria Lysanel, z hydroksykwasami. Hydroksykwasy nie niszczą cery, wręcz przeciwnie... Zapobiegają starzeniu, kwasy pobudzają odnowę komórkową. Stosowane regularnie zmuszają naskórek do odnawiania się... Skąd wszelkie peelingi z kwasami do odmladzających zabiegów. Czasem czytam takie wypowiedzi i dziwie się, ludzie po pierwsze jest internet - miejsce, gdzie można znaleźć informację. Po drugie trzeba umieć filtrować informację, bo czasami tu też pisane są głupoty. Nie chcę nikogo urazić, ale czasem czytając mądre Panie kosmetyczki albo innych wypowiadających się drastycznie na dany temat, nadziwić się nie mogę. Poza tym ludzie zapominają, że każdy organizm na różne środki reaguje inaczej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carola20
Cześć dziewczyny! Chciałabym podzielić się z Wami moim doświadczeniem. Otóż miałam taki sam problem jak Wy. Teraz jest już dużo lepiej, mam ładną cerę, a w dotyku jak cera niemowlaka.A wszystko zawdzięczam wspaniałej p. dermatolog i mojemu rozsądkowi. Z początkowej fazie stosowałam Zinety (stosować tylko 5 tygodni, 2 razy dziennie rano i wieczorem na umutą wodą i osuszoną twarz). Po tym zabiegu zniknęły wypukłe, zrogowaciałe pryszcze, oczywiście ślady, zaczerwienienia zostały. Ten preparat głęboko wnika w skórę, polecany także w przypadku nadmiaru wydzielanego sebum. Kolejnym krokiem jest zastosowanie Brevoxyl krem (także 2 razy dziennie, jednak smarować należy nietylko zmienione chorobowo miejsca lecz także wokół nich). Gdy preparat wsiąknie można nałożyć krem. W moim przypadku robiłam to tylko wtedy gdy miałam mocno przesuszoną cerę od stosowania tego leku, ponieważ mam tłustą skórę, a pryszcze miały się zasuszać. A jak wiadomo nadmiar sebum sprzyja rozwojowi bakterii, które przyczyniają się do rozwoju trądziku. TERAZ NAJWAŻNIEJSZE!!!: żaden środek nie pomoże jeśli nie wzmocnicie organizmu od wewnątrz, to znaczy witaminy, minerały i odpowiednia dieta. Z witamin to przede wszystkim te z grupy B, minerały oczywiście cynk. Są takie w aptece, niedrogie. Pijcie też dużo mleka, zawiera cynk (ja piłam czasami 3 szklanki dziennie, zmuszałam się, bo nielubię mleka, ale się opłacało) i niesłuchajcie tych bzdur że mleko szkodzi! Z kremów polecam te z avon-u z serii solutions np. Moisture 24 lub krem z miodli indyjskiej, poniważ są antyalergiczne, czyli nie powodują wyprysków i są światne do każdego rodzaju skóry nawet tłustej. I jeszcze jedna rada: jeśli możecie to zrezygnujcie z podkładów i pudrów (wiem każdy ma swoje zdanie, ale one powodują, że po pryszczach zostają brzydkie ślady i wgłębienia w skórze, których już nic nie usunie - moja siostra i ciocia tak mają)!!! A teraz powiem wam co robię już po takiej kuracji. Nadal codziennie piję mleko, a dodatkowo przecieram skórę wacikiem nasączonym sokiem z cytryny, pomaga na tłustą cerę, wybiela ją, napina, wygładza. Na koniec coś tylko dla dziewczyn: wszyskie wiemy, że nawet po najlepszej kuracji od czasu do czasu pojawi się jakiś malutki pryszcz, ale szybko zniknie, bo nie będą to już stada trądziku. Każda z nas może przewidzieć to kiedy możemy się go spodziewać. Otóż zawsze przed miesiączką. Na to nie ma rady, to jest naturalne, co nie znaczy, że każda z nas może tak mieć, to już zależy od naszego organizmu. To już wszystko, co chciałam napisać. Pozdrawiam pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mi na picie siemienia lnanego. To znaczy zalewamy zmielone siemie lniane wrzątkiem i czekamy aż przestygnie. Zrobi się z tego taki jakby kisiel. I w tedy wypijamu. Może nie jest najlepszy smak ale już bardziej go wole od drożdży. Jeśli nie mam zmielonego to piję całe ziarenka.Cera robi się gładka, a poza tym siemie zawiera wit. e przeciw starzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foater
carola20- masz na mysli Zienryt?pisalas ze stosowalas w poczatkowej fazie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłopocik
czy cynamon jak wymiesza sie z woda ma ciape podobna do budyniu???? bo moze ja cos zle robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam prozbe do dziewczyny ktora choduje algi jesli mozeszto prosze o kilka jesli trzeba zaplace ci daj znac to jest moj mil anav.v@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłopocik
właśnie stosuje masaeczke cynamonowa poraz pierwszy, szczypie okropnie ale mam nadzieje ze podziala... Mam pytanko do dziewczyn co stosowały diane 35 pomogła cos??? ja stosuje ale mam coraz wiecej pryszczy, chodziłam na solarium ale efekt był chwilowy... napiszcie do mnie prosze co do dej diany35!!!!!!!!!!! POZDRAWIAM..!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×