Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość gość
ivaone a ile masz lat? W wieku "rozrodczym" Kobiety powinny miec TSH kolo 1, takze ja proponowalabym isc do endo, chyba ze sie dobrze czujesz nie ma zadnych objawów. To nie jest zly wynik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie czy lek euthyrox ma wpływ na opóźnienie się okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lek euthyrox powinien właśnie regulować cykle miesięczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivaone
Mam 26 lat i co prawda gdzies za pol roku chcemy sie zaczac starac o dzidziusia, objawy mam takie ze jestem strasznie senna na nic nie mam ochoty, mam napady ciepla, sucha skore, wypadaja mi wlosy, niby norma to "00,2 - 4,20 ja ma 2,83 i myslalam ze jest to wynik w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w takim razie masz ewidentną niedoczynność poszukaj dobrego endokrynologa i zrób pakiet badań tarczycowych TSH, ft3, ft4, antyTPO, antyTG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuje te tabletki od 4 m-c. Mam już zwiększoną dawkę, ale dostaję po nich niesamowitego trądziku. Nigdy tak nie miałam. Mogłabym pomyśleć, że od czegoś innego, ale nic nie zmieniłam w jedzeniu ani w braniu innych leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyska20
W piątek odebrałam wyniki ;) tsh po jakiś 3 miejscach przy dawce 25 spadło. Jest w normie. Natomiast aTG wynosi 390, aTPO trochę ponad 12, anty tsh 0.50 ;) U tu pojawia się moje pytanie, co to może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jest tutaj ktoś kto zna się na tym jakie proporcje powinny być między ft3 i ft4? byłabym wdzięczna za obliczenie;) moje obecne wyniki są następujące: TSH 1,27 ft3 2,87 (2-4,40) ft4 1,27 (0,93-1,70)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę go niemalże od urodzenia czyli dwadzieścia lat, w różnych dawkach ale nie mam żadnych skutków ubocznych. Sennośc wystepuje jedynie w sytuacji gdy go zapomne wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elewina987
Witam serdecznie Zaczne od razu bez zadnych wstepow. Na poczatku podam swoje wyniki. TSH 2,044 (0,350-4,940), FT3 4,40 (2,63-5,70), FT4 12,78 (9,01-19,05), A-TPO 245,19 (<5,61) badania wykonalam w polowie wrzesnia. Zglosilam sie do endokrynologa i doktor stwierdzil autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Na podstawie opisu mojego samopoczucia powiedzial, ze w przyszlosci istnieje prawdopodobienstwo niedoczynnosci tarczycy a co za tym idzie chorobe Hashimoto. Moje objawy z tego co wyczytalam w internecie sa jednak mieszane z nadczynnoscia, poniewaz jestem stale zmeczona ale mam problemy ze snem, wlosy wypadaja mi w ogromnych ilosciach, ciagle jest mi zimno, mam przesuszona skore, duze wahania nastrojow, nadmierne pocenie sie ale z tego co wiem przy niedoczynnosci bardzo sie tyje a ja wrecz przeciwnie, zawsze bylam osoba "pulchna", jednak od dwoch lat sporo schudlam i waga utrzymuje mi sie pomimo sporego apetytu. Endokrynolog powiedzial ze mojego stanu jeszcze sie nie leczy, jednak przepisal mi Euthyrox N25 w celu leczenia doswiadczalnego zeby sprawdzic jak zareaguje moj organizm. Dodatkowo zalecil suplementacje selenem. Po dwoch miesiacach ponowic badania. Za dwa tygodnie ide na usg tarczycy. Pan doktor zalecil branie jednej tabletki dziennie, jezeli poczuje poprawe kontynuuowac lecznie, jezeli nie, lek odstawic. I teraz przejde do sedna. Od dluzszego czasu mialam problemy z zasypianiem ale od kiedy zaczelam brac Euthoryx moje zasypianie to koszmar. Klade sie do lozka i przez 3 godziny przekrecam sie z boku na bok. I tak codziennie. Melisa i ziolowe tabletki przed snem nie pomagaja. Czy to moze byc jakis skutek zazywania hormonu ? Biore go od 3 tygodni ale dzis postanowilam go odstawic, jednak ciagle zastanawiam sie czy dobrze zrobilam. Moze powinnam dluzej poczekac na jakas reakcje, a organizm ustabilizuje sie po jakims czasie ? Czy moze jednak odstawic na kilka dni i sprawdzic jak sie czuje bez leku i ewentualnie do niego wrocic ? Bardzo prosze o jakies porady. Nie chce jeszcze dzwonic do endo i histeryzowacwink Z gory dziekujewink

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze i przede wszystkim: choroba Hashimoto, którą MASZ zawsze zaczyna się ostrą NADCZYNNOŚCIĄ TARCZYCY, potem przechodzi w niedoczynność Twoje wyniki, a przede wszystkim samopoczucie jak najbardziej sugerują, że już wchodzisz w stan NIEDOCZYNNOŚCI objawy, które opisałaś towarzyszą niedoczynności tarczycy, a fakt, że nie tyjesz - nie sugeruj się tym, bo każdy przypadek jest inny i każdy chory może mieć nie wszystkie objawy niedoczynności (ja na przykład nigdy nawet nie miałam nawet tzw. wagi prawidłowej, całe życie mam niedowagę, a niedoczynność tarczycy jest) na Twoim miejscu nie przerywałbym przyjmowania euthyroxu, bo 3 tygodnie, to zbyt krótki okres czasu by cokolwiek wnioskować nie rozumiem jak lekarz mając Twoje wyniki przed nosem może twierdzić, że jeszcze nie masz choroby Hashimoto skoro Twoje antyTPO ewidentnie mówi, że masz tę chorobę? nie rozumiem też dlaczego od razu nie zrobił Ci usg tarczycy? na Twoim miejscu poszukałabym endokrynologa w najbliższej okolicy, który ma dobre opinie i bieżącą wiedzę i skonsultowałabym się z nim uważam, że nie powinnaś odstawiać euthyroxu, a kontynuować przyjmowanie go i najwcześniej po 2 miesiącach wnioskować cokolwiek na podstawie samopoczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elewina987
Nie odstawilam Euthyroxu, biore go nadal. Endokrynolog, u ktorego bylam mial dobre opinie. Szkoda mi z niego rezygnowac, poniewaz dorze sie u niego czulam, poswiecil mi duzo czasu i wszystko dokladnie wyjasnil. Uwazasz, ze postawil zla diagnoze ? Usg nie zrobil, poniewaz po prostu tego nie robi. Niestety zajmuje sie tylko konsultacjami. W poniedzialek ide na usg. Mamy u siebie bardzo dobrego radiologa, wiec o to jestem spokojna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem dlaczego widząc Twoje wyniki anty TPO ten lekarz twierdzi, że JESZCZE nie masz choroby Hashimoto oczywiście, że ją masz mając tak wysoki poziom przeciwciał poza tym Twoje samopoczucie wyraźnie mówi, że już weszłaś w stan niedoczynności bardzo dobrze, że lekarz dał Ci euthyrox, ale nie rozumiem dlaczego powiedział, że jeszcze nie jesteś chora? niestety jesteś:( trochę to dziwne, że twierdzi, że jeszcze chora nie jesteś, a już wdraża leczenie, nie sądzisz? leczenie euthyroxem wdraża SŁUSZNIE tylko dlaczego nie informuje Ciebie, że JUŻ TERAZ jesteś chora, a twierdzi, że możesz być chora za czas jakiś? bardzo dziwny lekarz:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elewina987
Lek przepisal mi w celu leczenia doswiadczalnego, aby zobaczyc czy cos sie zmienia w moim organizmie. Moje TSH jest w normie, jednak endo powiedzial, ze troche inaczej patrzy sie na osoby starsze a inaczej na osoby mlode takie jak ja, ktore planuja w przyszlosci ciaze, poniewaz TSH w takim wypadku nie powinno wynosic wiecej jak 2.5 a moje jak widac jest blisko tej granicy i juz powinno zaczac sie je zbijac. Rzomawialam z kilkoma osobami, ktore potwierdzily, ze sam podwyzszony poziom przeciwcial nie swiadczy jeszcze o Hashimoto ale tak jak pisalam w moim przypadku w przyszlosci jest to bardzo mozliwe. Zobaczymy co uslysze po wykonaniu usg. Poki co najbardziej dobija mnie moja bezsennosc no ale mam nadzieje ze w koncu sie to unormuje. Dzieki za wyrazenie opinii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę ten lek od ponad 3 lat. Mam wycięto tarczyce do pnia. Lek biorę w różnych dawkach w zależności od pory roku-nigdy nie byłam u endokrynologa. Nie branie leku może spowodować otępienie, nieprawidłowy poziom sth jest dużym zagrożeniem podczas zabiegów w narkozie, może też być przyczyną zawału serca. A najpoważniejszym skutkiem ubocznym brania leku jest utrata wapnia, zwiększa się ryzyko osteoporozy, więc zazywam jeszcze ostowap D3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówka_joey
Wiecie moja historia z niedoczynnościa rozpoczęła się niedawno tzn.nie wiem jak długo choruje ale taka onkretną niedoczynność wykryto u mnie podczas drugiego badania tzn.3/4miesiące temu zatrzymał mi się okres i moja gin. zasugerowała mi żebym zrobiła bedania i wtedy tsh wyszło 4.270 więc dostałam kolejne skierowanie na ze 3 miechy i zrobiłam je 2 tyg temu i tsh wyszło mi prawie 8 !!!! Mało się nie przewrucilam jak odebrałam wyniki... no i cóż moj doktor ogólny przypisał mi euthyrox50 i dostałam nastepne skierowanie na 8.12.13 (za2miesiące ) na tsh i TPO ... a potem da mi skierowanie do endyktrynologa ... a wy jak sadzicie czekać kolejne 2 miechy czy szybciej zrobić komplet badań i wołać już teraz skierowanie do endokrynologa? A i dodam że moj lekarz ogulny to tempak tzn. widać że nie zna się za dobrze w dziedzinie chprob tarczycy bo ja zadawałam mu masę pytań na które odpowiadał mi "dzienie" bo z internetu dowiedziałam się wiecej i lepiej niż od niego:) a co di dawki euthyroxu to biorę wiekrzą niż mi zalecił :) bo jak zgubiłam teceptę to poszłam tydz później do niego to nie wiedziała sam co mi wlasciwie dał ... a ns dawce 75mg czuję się lepiej w mojej niedoczynności najeiekrzy problem.mam z tyciem bo nie radzę sobie z tym:( chodź 3/4kg przytylam w tym okresie zanim zaczęłam leczenie to źle mi z tym a zchudnac nie mogę ... teraz chyba waga stoi w miejscu jak dobralam sobie sama dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natkaa
Mam autoimmunologiczne zapalenie tarczycy - HASHIMOTO Biorę euthyrox od dwóch lat, co jakiś czas zwiększając dawkę. Od pół roku przyjmuję euthyrox125. Po wakacjach dostałam bardzo bolesne i obfite miesiączki, ginekolog zapisał mi syntetyczny hormon - progesteron. Czy krwawienie może mieć jakiś związek z hashimoto? Pytam, bo to w końcu zaburzenia w gospodarce hormonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natkaa
Od dwóch dni przyjmuję Duphaston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam prośbę o radę, otóż ostatnio przypadkiem podczas USG stwierdzono u mnie podejrzenie choroby Hashimoto, więc udałam się do endokrynologa. Lekarz stwierdził, że jest to książkowy przypadek i przepisał najniższą dawkę euthyrox'u, gdyż na pewno jest to już niedoczynność( zrobił mi kolejne USG) ale najpierw miałam zrobić klika badań i oto wyniki TSH- 0,013 [norma 0,27-4,2], a FT4-1.89 [ norma 0,93-1,7]. Anty TPO jeszcze nie mam. Czy mogę Was prosić o interpretację, gdyż mi się wydaje, że to jest nadczynność biorąc pod uwagę wyniki ale nie jestem pewna. A wizytę dopiero mam za 3 miesiące i nie wiem czy mam jeść tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
choroba Hashimoto zawsze zaczyna się NADCZYNNOŚCIĄ tarczycy, a potem przechodzi stopniowo w stan niedoczynności niemniej jednak na Twoim miejscu zaczekałabym na wyniki antyTPO i antyTG by mieć pewność co do diagnozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek znowu nie wiem co robić otóż moje wyniki sugerują nadczynność (TSH- 0,013 FT4- 1.89 anty TPO- ?), a lekarz przepisał mi Euthyrox 25 ug (lek na niedoczynność na podstawie USG). Leki zaczęłam brać po zrobieniu badań ale jeszcze przed otrzymaniem wyników i tak po około tygodniu tak mi gardło spuchnęło, ze teraz nie wiem co mam robić. Gardło mnie nie boli, a mam tak opuchnięte że pojawił się problem z połykaniem, no i źle słyszę na jedno ucho. Nie wiem czy to jest związane z lekiem czy po prostu np z migdałkami. Może miała któraś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego napisałam, że lepiej poczekać na wyniki antyTPO i anty TG i nie przyjmować jeszcze euthyroxu kiedy będziesz mieć wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wiem, bo tak było by najrozsądniej ale lekarz kazał mi przyjmować zaraz po zrobieniu badań, ponieważ był pewien, że to niedoczynność a badania tylko miały wskazać jaką dawkę trzeba podać i dlatego zaczęłam od najmniejszej. Wyniki będę mieć za dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jak wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ognissstowłosa
eeej jak to jest ... tzn czy od za dużej dawki euthytoxu tyje się ???... mi lekarz ogólny trochę ponad miesiąc temu przypisał euthyrox 50 ... no ale wciąż się źlę czułam i tyłam a więc zwiększyłam sobie sama dawkę na 100 czyli 2 tabletki i czuję się świetnie no ale ciągle tyje a na prawdę mało jem... a kurczaczek nigdzie nie znalazłam info czy od zbyt dużej dawki można utyć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wręcz przeciwnie, powinnaś chudnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale żeby chudnąć Twoje TSH musi wrócić do normy w ogóle jakie miałaś TSH, gdy lekarz przepisał Ci dawkę 50 i jak długo przyjmowałaś tę dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ognisstowlosa
Właśnie zapomniałam napisać podstaw:) .. a więc pierwszy raz tsh badałam w sierpniu i wynik był 4.27 i lekarz nie dał mi nic tylko skierowanie na 8.10.13 na powtórzenie badań i wtedy tsh wyszło 7.86 ...to w ciagu 3 miesięcy tak skończyło... a i dodam że ten mój lekarz nie jest zbyt... hmmm jak by to nazwać ... zbyt rozgarniety w temacie chorób tarczy bo jak zaczęłam pytać to trochę się motał jednak na necie konkretniejszych rzeczy się dowiedziałam i podejrzewam że mogę mieć hashimoto ale skierowanie na TPO I kolejne tsh dostałam na grudnia a potem do endoktrynologa dopiero także jestem na początku walki z tarczycą ... a mój lekarz przypisał mi dawkę N50 a na recepcie jako dawkowanie ewidetnie zapisane było 1 razy 1.5 a na wizycie mówił że mam brać po jednej... a więc przez tydzień brałam po jednej ale rzadnej zmiany nie było więc zaczęłam brać po 1.5 tabletki i było trochę lepiej ale wciąż tyje ... to doszłam do wniosku że może dawka za mała i od kilku dni biore po 2tabletki czyli 100mg i czuję się dobrze nawet taka wiecznie senna nie jestem ... hmmm to z tym tyciem jest tak że muszę czekać aż tsh spadnie żebym przestała tyc? A jak długi to jeszcze potrwa?? ja już nie mogę na siebie patrzeć i mam depreche przez to jak tyję bo na początku roku schudłam 9 kg co przyszło mi z ogromnym trudem a teraz chodź starałam się jak mogę to waga wciąż idzie w górę a i dodam że mam 24 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ognistowłosa Ja schudłam przy Tsh 30,więc jak widzisz przypadki są różne;) Na efekty musisz poczekać przynajmniej miesiąc,wtedy tabletki zaczynają działać.W moim przypadku(nie wiem i endo też nie wie),czekałam aż 3 miesiące.W tej chorobie potrzeba cierpliwości. Czego Ci bardzo życzę❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ognisstowlosa
Już prawie miesiąc biorę i ooo ... obym i ja schudła chodź te kilogramy co przybyły mi przez ostatnie miesiące :( bo chodź to tylko 4to czuję się koszmarnie z tym bo jedząc np dziś ) 3 jablka duży jjogurt i 1wafel ryżiwy ciągłe tyję i tyje a przecież już mniej jeść się nie da :/ a wiecie jak to boli kiedy całe życie jest się "podworkowym grubasem" agdy wreszcie udało się schudnąc nie mogę utrzymać efektów bo tarczycą mi to uniemożliwiła uhhh ......... a jak tak ładnie dostaję od was odp to mam jeszcze pytanko... jak to jest z ciążyą??? Bardzo pragnę dziecka chodź z moim facetem nie staramy się to ja pocichu liczę na wpadkę :) Bo wszystkie moje kolezanki wpadły stosując jak ja sex przerywany ... a ja z moim facetem jestem jakieś 4lata i od 3mieszkamy razem i kpchamy się często z tą metodą (sex przerwany )a wpadki jak nie było tak nie ma:( ... i teraz tak się zastanawiam to może przez tarczycę tzn. od długo czasu choruje ale dopiero teraz się dowiedziałam ... bo jak pamietam to od 3lat mam problemy tak konkretnie z tym wszystkim ale zawsze myślałam że to przez to że za mało jem ... hmmm a jak teraz biorę euthyrox i tsh się unormuje to możliwe że "wpadniemy"nie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×