Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość tom10
Witam.Jestem facetem.Biorę eutyrox od 1,5 roku, dużą dawkę 175. Czuję się dobrze, włosy zaczęły odrastać bardziej na mojej łysawej głowie, stały się twardsze (mam 38 lat :). Jestem po zabiegu, usunięcia tarczycy, która była powiększona i z dwoma guzami ok 3 i 4 cm - słabo pracowała, to była nadczynność (prowdopodobnie spowodował to węglan litu lub Czernobyl lub to że pracuję przy nadajnikach radiowych lub choroba zwana ŻYCIEM :)). Teraz mam TSH ok. 2,2 (po zabiegu miałem prawie 50 a przed zabiegiem i bez leczenia 0,033. Leki drogie Panie potrzebują czasu na zaklimatyzowanie się w organiźmie, efekt może być widoczny po kilku tygodniach. Teraz chcę zapisać się do endokrynologa ale zapisy dopiero na maj. Eutyrox biorę na czczo rano pół godziny przed jedzeniem, myślę,że to ważne bo wchłanianie jego każdej doby jest podobne. Mam napady wilczego apetytu - zwłaszcza wieczorem, no i dodatkowy skurcz serca -ale to chyba od innych leków. Pracuje, mam syna i drugiego w drodze. Najlepiej i najzdrowiej to podchodzić do chorób spokojnie i z dużą cierpliwością -bez paniki choć czasem objawy mogą być nieprzyjemne. Pozdrawiam i życzę zdrowia. CHOROBY TARCZYCY LECZONE NIE POWODUJĄ ZAGROŻENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie???
Hejka mam niedoczynnosc i hashimoto moze wiecie czy ma to wplyw na to iz starajac sie o ciaze nie zachodze, dodam, ze lecze sie od 2 msc przy tsh 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka 1122
Witam. Jestem na Euthyroxie n -dawka 37,5 .Efekt? TSH z 7,1 spadło do 3,4 w miesiąc.Na pozostałe korzyści czekam (spadek wagi,poprawa stanu włosów i skóry). Podobnie jak Wy mam obawy co do skutków ubocznych (a który lek go nie ma? ) - ale branie leku jest konieczne!!!! Gospodarka hormonalna organizmu musi być sprawna. Pytanie o zajście w ciążę-bezwzględnie wyrównać hormony!!!!!!!!!!! a wtedy życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Od dwóch lat choruję za niedoczynność tarczycy (mam stwierdzone wole Hashimoto). O chorobie dowiedziałam się przez przyspieszony puls, miałam nawet jak leżałam pula do 120, a ciśnienie 90/50 więc stwierdziłam że trzeba zrobić jakieś wyniki, mój lekarz podejrzewał nadczynność tarczycy , ale TSH wyszło 17,USG tarczycy wykazało guzy więc zrobiłam biopsje ale na szczęście wszystko ok po wizycie u endokrynologa dosłałam Lertox dawka 25, następne wyniki TSH 36, dawka 50 przez 3 tygodnia później 75, TSH spadło do 4 więc jeszcze większa dawka 100, Następne wyniki już idealne 2,45.( przez ok pół roku) Od początku samopoczucie nieciekawe, zmęczenie, senność, stany depresyjne. Ostatnie wyniki 0,065, za niskie... dawka leku znów mniejsza 75... Samopoczucie straszne... Myślałam że to nerwica, ręce mi się trzęsły, nerwy puszczały... nie wiedziała co się dzieje. Teraz nie jest lepiej. nie wiem jak często powinnam badać TSH? Jak często robić USG tarczycy, czy można stosować przy Letroxsie leki tonizujące nerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!mam pytanie od jakichś 8mcy biorę eutyrox najpierw 25wynik tsh 2.43 ,obecnie jestem na 50 zastanawiam się dlaczego po braniu 25 mój wynik spadł do 0.880,a po zwiększeniu dawki do 50 wzrósł do 0.980,nie wiem dlaczego,przecież większa dawka to powinien jeszcze spaść.Teraz endo zwiększyła mi do 1x 25 i do tego 1x50 i dodatkowo jododid.Nie wiem czy jest jakaś różnica nie mogła mi poprostu przepisać 75.Wspomne jeszcze ze mam wola ok 6mm zwanego guzkiem koloidowym.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, już pisałam na innych forach tarczycowych więc moje wpisy mogą się wydawać znajome. Też wzięłam ślub z Eutyroxem . Żyję z nim w zgodzie od lat czterech. Moje TSH nigdy nie przekraczało 6 a mimo to endo grzecznie mnie leczyła zaczynając od dawki 25. objawy oczywiste jak u wszystkich. Oto moje ostatnie wyniki: TSH 4,000 /0,270-4,200/jeszcze w grudniu było 2,160 ft4 18,88 /10,60-22,70/ grudzień 21,05 ft3 5,14 /3,4-6,80/ anty-TG 550,10 /0,00-115,00/ anty-TPO >600 /0-35/ Oczywiście USG i biopsja z wynikiem:zapalenie limfocytarne miąższu tarczycy.Towarzyszące wtórne zmiany w tyreocytach.A więc potwierdzone hashimoto. Tyję od patrzenia na jedzenie i śpię w każdym miejscu i o każdej porze.Teraz na trzy miesiące dostałam dawkę 75 no i na razie przestałam szczękać zębami z zimna. Endo powiedziała,że Eutyrox to jedyne leczenie a ustalanie dawki to długi proces. Odchudzanie wybiła mi z głowy bo moja przemiana materii ma poziom bliski zeru. Mam tylko starać się nie rozpychać żołądka a więc zmniejszyć porcję a o chudnięciu pomyśleć jak ustali się dawkę leku. Tabletki antykoncepcyjne /Yasmin/ brałam lat jedenaście a teraz odstawilam już z racji wieku. Te dwa hormony nie mają ze sobą nic wspólnego. Dodatkowo biorę Proplanolol 10 trzy razy dziennie bo moje serduszko lekko galopuje/tętno ok. 100/. Teraz jest wszystko ok choć liczę się ze zwiększeniem dawki ale kontrolne badania w czerwcu . Pozdrawiam i bierzcie lek jeśli Wam lekarz go przepisuje. Tarczyce nieleczona nieźle rozrabia a w moim przypadku zanika-już zostało jej 8 ml. Pozdrawiam i życzę zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Bardzo proszę o pomoc. Zaczęłam leczenie euthyroxem 50 najpierw 1/2 z całej tabletki później po 7 dniach całą itd do 2 dziennie. Na początku nic nie odczuwałam ale po jakimś czasie bardzo źle się poczułam tzn. bóle i kołatanie serca, zawroty głowy, problem ze skupieniem się, zapominanie przestałam jeść ten lek i po 2 dniach ustało. Po konsultacji i badaniu TSH spadło do 2 endo kazała zażywać 1 dziennie 50 , po tygodniu bardzo rozbolała mnie głowa, zaczęłam mieć zawroty, zaczęło mi pękać w kącikach ust czułam drganie powiek dolnych oczu a i jeszcze ogromna suchość w ustach. Generalnie zamiast czuć sie lepiej to gorzej się poczułam zmniejszyłam dawkę do 1/2 czyli 25 ale głowa dalej bolała, może troszkę mniej w końcu dzisiaj nie zjadłam leku. Czuje się o niebo lepiej. Głowa nie boli, powieki nie drgają. Nic z tego nie rozumiem czy ten lek na mnie tak działa czy dawka źle dobrana była?. Bardzo mi zależy na leczeniu ale myślałam że to ma pomagać. Jeszcze raz mocno proszę o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już tu nikt nie zagląda :( wszyscy wyzdrowieli ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wunia, tego leku nie odstawia się ot tak bo nam coś dolega. Każdy lek ma jakieś działania uboczne ale i organizm musi do niego przywyknąć.Ja na początku też czulam się dziwnie choć zaczynałam od dawki 25 i przez cztery lata doszłam do 75. Twoje niektóre objawy wskazują mi na brak witaminek. Proponuję pogadaj z lekarzem jeśli nie endo to choćby z ogólnym. Z tarczycą nie można igrać bo czyni spore szkody a niestety Eutyrox to jedyne leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno rozpoczęłaś od sporej dawki więc organizm zareagował ostro. Dziwi mnie tylko przyjmowanie dwa razy dziennie. Ja zawsze brałam rano, na czczo popite małą ilością wody i obowiązkowo min. pół przedjedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedz :) ale ja nie pisałam że 2x dziennie przyjmowałam, tylko 2tabletki 50 czyli rano na czczo pół godziny przed jedzeniem 100. Może niezbyt zrozumiale to napisałam. Wiem że leki mają skutki uboczne i bardzo zależy mi na leczeniu bo chcę zostać mamą (2 poronienia). Ale ja pracuję i nie mogę pozwolić sobie na zawalenie czegoś bo mam odpowiedzialna pracę a nie byłam w stanie funkcjonować normalnie. Ja wszystko rozumiem że organizm musi się przyzwyczaić ale ten ból głowy był okropny nawet bałam się samochód prowadzić żeby nie spowodować wypadku. Wiem że leczyć się muszę ale chciałam się zorientować czy to przejdzie czy to normalne.Właśnie też mi się wydawało że mam za dużą dawkę i dlatego taka reakcja. Albo za szybko podwyższaną maiłam. Teraz stosuję 1/2 z 50 i spróbuję włączyć co 2 dzień 50. Za 2 tyg zrobię badania sama. Póki czekam na namiary na innego ginek-endokryn to sama spróbuję ustalić co jest grane. A co do witamin to też tak myślę ale na razie jak zmniejszyłam dawke to jest ok. A co do eutyroxu to są zamienniki np. Letrokx, tak że nie jest jedynym lekiem. Dziękuję jeszcze raz za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukuzella
Wunia zgadzam sie z tym co pisze Andzia ja jestem z tych szczesciar ktore moga leczyc sie we Wloszech w Pisie ktora slynie z geniuszy od tarczycy, ale tylko dlatego, ze tu mieszkam. Moje to przewlekle autoimmunologiczne zapalenie tarczycy Zeby znalezc odpowiednia dawke, leczenie jest mozolne. Ja zaczelam od Eutirox 25 i od cwiartki przez 6 dni potem 4 dni polowe i cala przez okres 2 miesiecy, tsh spadlo mi tylko na 3,98. Od wczoraj biore 4 razy w tygodniu 50 i 3 razy w tygodniu 25 i tak az do 4 lipca kiedy mam kontrolna wizyte. Nigdy nie mialam zadnych skutkow ubocznych bo moj organizm jak mowil endo przyzwyczaja sie do hormonu powolutku a moja dawka idealna standart powinna byc 75-100 oczywiscie zalezy od osoby i osoby, to leczenie ktore opisujesz to szok dla organizmu, owszem zbije tsh w 2 msc ale jakim kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukuzella
A jeszcze jedno nie zawracaj sobie glowy zamienikami eutiroxu, ktory jest nr.1 , ale moze warto zmienic endokrynologa. Co myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kukuzella :) dzięki wielkie za zainteresowanie się moim problemem. Bardzo Ci zazdroszczę że mieszkasz w takim centrum leczenia tarczycy. Co do lekarza to już czekam na namiary do innego, ginekologa- endokrynologa bo w moim przypadku to najlepsze wyjście.Dzięki Tobie wiem już teraz że za szybko wprowadziła mi endo takie dawki i mój organizm ześwirował. Wprawdzie w krótkim czasie spadło TSH do 2 ale faktycznie ogromnym kosztem. dodam jeszcze że cykl mi się też wydłużył o 5 dni bo owulacja dopiero po odstawieniu leku się pojawiła. Bardzo się przestraszyłam bo wcześniej to jak w zegarku miałam. Dlatego teraz sama kombinuję z dawkami bo wiem że muszę się leczyć.Ja mam Hasimoto. A z tymi zamiennikami to tylko podałam przykład bo jest ich kilka na rynku, nazwy różne a główny składnik taki sam. Ale czytałam że eutyrokx jest najlepszy z tych wszystkich. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc bo jestem początkująca Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik_19
witam!mam pytanie czy przy braniu euthyroxu rozregulował wam się okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik_19 :) Mi przez stosowanie chyba za dużej dawki owulacja przesunęła mi się o 5 dni. Pisałam o tym wcześniej.Teraz sama zaczęłam wprowadzać lek od dawki 25 i co 5 dni zwiększam o ćwiartkę. chcę dojść powoli do 50. W tym miesiącu chyba będę mieć wcześniej miesiączkę bo owulka była o 2 dni wcześniej. Przed braniem eutyroksu wszystko miałam jak w zegarku, 14 lub 15 dniu cyklu występowała owulacja i było ok. Myślę też że samo przyjmowanie leku może spowodować rozregulowanie bo organizm musi się przyzwyczaić do hormonu. Jestem na razie na początkowej drodze leczenia więc może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość direnka
biorę Euthyrox 50 lekarka zakazała mi pić Alveo wcześniej czułam się bez hormonu dużo lepiej , na własną rękę zaczełam znowu pić alveo, czy ktoś może mi powiedzieć czy można przy euthyroxsie pić alveo czy jest to wymóg czy widzimisie mojej lekarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autonomia89
Tak sobie poczytałam troszkę i postanowiłam napisać dość obszernie. Niedoczynność tarczycy z chorobą Hashimoto wykryto u mnie tuż przed maturą w 2008 roku. Wcześniej nabiegałam się po lekarzach kardiologach. Wyniki miałam dość dobre, ale czułam się naprawdę fatalnie, potrafiłam przespać 2-3 dni pod rząd i myślę, że trwało to już od jakiegoś roku przed wykryciem choróbska. Sam przebieg choroby w wynikach był mylący,bo różnica z normą była naprawdę niewielka. Od samego początku leczenia biorę Euthyrox N25. Przez pierwsze mniej-więcej trzy miesiące brania leku czułam się fatalnie. Mam nawet wrażenie, że gorzej nieco niż przed wzięciem leku, choć skończyły się wtedy problemy z kołataniami serca w zasadzie natychmiast. Przybrałam nieco na wadze, później zbiło się to, a teraz wróciłam chyba znów do tej wagi z pierwszych kilku miesięcy brania leku. Dziś niby wszystkie wyniki są w normie, ale choć nie mam już tak ogromnych kłopotów z koncentracją, z anemią walczę czasem profilaktycznie, to co do spania i obżarstwa widzę u siebie różnicę zdecydowanie. Jem po prostu jak słoń (choć waga nie najgorzej wygląda, to jednak stanowi dla mnie pewne obciążenie, powinna być jakieś 3 kilo mniejsza), choć byłam zawsze raczej niejadkiem. Śpię już mniej, aczkolwiek dalej nie jest dla mnie problemem przesypianie 14-tu godzin dziennie i jeśli tylko mogę, to zdecydowanie śpię (przed chorobą potrafiłam nie spać 3 dni i chodzić jak nakręcona). Niedawno zauważyłam też małe suche plamki na powiekach, tuż pod brwiami, nie schodzą,albo schodzą na raptem kilka dni, skóra jest sucha, a włoski suche i łamliwe, choć na szczęście gęste. Zastanawiam się nad ponowną konsultacją, skoro nie jest tak, że po lekach branych już 4 lata czuję się jakbym kompletnie nie była chora, a zaczęły się pojawiać dodatkowe objawy, to warto zmienić leki? Jak myślicie dziewczynki? Tak czy inaczej poczekam do wakacji z tym, bo przestawienie się może trochę boleć :) Uch, mam nadzieję, że nie zamęczyłam, pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynor
Chcecie czegoś bardzo dziwnego. moje wyniki to : TSH 0,020 !!! ft4 0,77ng\dl ft3 1,97 pg\ml Czy ktoś z was spotkał się z jednoczesną nadczynnością i niedoczynnością? Też biorę Euthyrox 25, na razie 1raz dziennie, od jutra mam przez 5 dni brac 1,5 a potem 2 razy 25 przez 2 tyg. Potem ponownie skontrolować ft3 ft4. Moze ktoś miał podobne doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem 2 lata po operacji tarczycy.Chodzę co pół roku do endokrynologa na kontrolę.Teraz byłam 7 maja(oczywiście prywarnie bo na kasę chorych nie ma szans).Moje TSH wynosi 0,35 i lekarz zmniejszył mi dawkę euthyrox ,czy to jest normalne że czym mniejsze TSHto dawka leku mniejsza.Moje samopoczucie jest pod psem.Wszystko robię na siłę,nic mnie się nie chce.Zaczęłam tyć.Proszę niech ktoś odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autonomia89
Justynor co do tak dziwnych wyników - moje wyglądały na początku podobnie (przed leczeniem i na początku przyjmowania leków), to normalne chyba (mam niedoczynność i Hashimoto), musisz poczekać aż organizm zaakceptuje nagłą zmianę dawek, możesz porozmawiać z lekarzem, żeby może troszkę spokojniej ją zmieniać :). Uszy do góry i cierpliwości, to troszkę potrwa zanim dobór dawki leku będzie optymalny, a organizm się przyzwyczai, ale warto chyba trochę zaczekać, to taki normalny kryzys mały pewnie (może za dużo stresu - nie przejmuj się objawami bardzo, to pomaga, bo stres potrafi tylko chorobę napędzić czasem) :)). Pani Grażyno myślę, że przy takim spadku formy lepiej skonsultować się jeszcze raz, nawet jeśli okaże się że wizyta była tylko dla własnego komfortu psychicznego, albo może wybrać się na konsultację do innego lekarza dla pewności? Co do mnie, to w piątek wybieram się do Pani doktor, bo samopoczucie drastycznie poszło w dół, kompletna depresja, niechęć do wychodzenia z domu i wstania z łóżka choćby, bezsenność z sennością i obżarstwem na przemian w dodatku coś mi chyba narosło na tarczycy, w życiu mi jeszcze tak nie dokuczała, a obrona lada dzień :( . Na szczęście na panią doktor można liczyć i dało radę przestawić wizytę, jutro wynik tsh, zobaczymy co będzie. Dziewuszki i panowie nie dawać się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazyna1205
Autonomio bardzo dziękuję za odpowiedż.Podniosłaś mnie na duchu.Koniecznie muszę iść do innego endokrynologa,aby porównać diagnozę.Postanowiłam też iść do rodzinnego lekarza (nie byłam chyba z 10 lat)po skierowanie na inne badania,aby wykluczyć inne ewentualne schorzenia.Pa Pa pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MORGUE
cześć, ja biorę euthyrox 25 od jakieś dwóch miesięcy i moja cera się znacznie pogorszyła.. tylko właśnie nie wiem czy to przez ten hormonom czy są jakieś inne powody.. Wy też tak mieliście, czy nie było żadnych skutków ubocznych?: > pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MORGUE
heeeeeeej odpowiedz ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta288
Mnie się cera zdecydowanie poprawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta288
W ogóle cieszę się, że trafiłam na ten topik:) Może jest tutaj ktoś kto mógłby odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie: Otóż przy TSH 2,2 endokrynolog wypisał mi euthyrox 25, który to przyjmuję od miesiąca z racji tego, że planuję ciążę. Martwi mnie jednak fakt, że w ciągu tego miesiąca schudłam zupełnie bez powodu 2 kg. Nigdy nie miałam problemów z wagą i nie zdarzyło się bym bez powodu schudła czy przytyła dlatego zastanawiam się czy to jest normalne? Co prawda ważyłam ostatnio 56 kg przy 170 cm wzrostu, a normalnie ważyłam zawsze 50-52 kg ( pozostałość po ciąży), ale 56 kg przy moim wzroście to jednak wciąż nie jest nadwaga by chudnąć ot tak, bez żadnego odchudzania 2 kg. Czy możliwe jest by niedoczynność zmieniła się w nadczynność przy takiej dawce? Dodam, że przed pierwszą ciążą miałam TSH 2,5 i zaszłam w nią bez problemu i donosiłam. Nikt mi w ogóle nie mówił, że taki wynik można kwalifikować już do niedoczynności Być może moje TSH oscyluje właśnie około 2 i takie jest prawidłowe dla mnie. Czy to możliwe? Ktoś się orientuje w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MORGUE Witam. Czy pisząc ,,pogorszyła,, masz na myśli suchość skóry bądź suche plamki wymagające nawilżenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MORGUE
tak, moja cera stała się wysuszona a do tego doszły jeszcze różnego rodzaju krosty! kiedyś przed okresem mi coś tam wyskoczyło, ale nie było źle i jakoś to zwalczałam. A teraz gdy biorę te leki to jest masakra! Co mogę zrobić?:C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambi
Moja coreczka ma podejrzenie tarczycy ma zaledwie 3 latka i lekarz jej przepisal Euthyrox N25 i zazywala go przez 3 tygodnie i musialam jej odstawic bo przez 2 tygodnie sie meczyla z stolcem gazow nie miala 3 dni ja bolal brzuch odbyt miala czerwony bo meczyla sie z stolcem jak jej odstawilam to na trzeci dzien normalnie zrobila kupke brzuszek juz nie bolal gazy jej puscily takze ja sadze ze ten lek nie jest taki dobry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambi
witam ja odstawilam mojej corce ten lek bo ja nie moge doprowadzic do tego zeby moja coreczka ktora ma zaledwie 3 latka męczyła się ze stolcem i moim zdaniem ten lek jej szokdzil a zaledwie brala go przez 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×