Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość DO ewakurcz
raczej zmień endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest na tarczyce brałam to od 4 klasy podstawówki z jakieś 8 lat ale w końcu przestałam bo już mnie żołądek zaczął bolec od Nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mam wyniki, może włosy wyłażą, bo mi wyszły niedobory żelaza (niskie MCH i MCHC)? Dodatkowo wyskoczył mi w górę cholesterol (230) i trójglicerydy (217) i TSH na 2,91. Czyli na razie z ciąży nici. Ciekawe co mi endo w czwartek powie. Na razie zmieniam dietę na więcej zielonego (brokuły, szpinak itp) i zaczynam łykać vit. B. Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a propos wyłażących włosów - skórę mam podrażnioną - różową "świecącą" - swędzi i piecze. Jeszcze zaklepałam wizytę u dermatologa - może coś podrzuci do smarowania - płukania. Kupiłam sobie w aptece "neril" taki tonik na skórę głowy - ulga jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....i przerzucam się na chleb orkiszowy (owsianka niestety nie przechodzi mi przez gardło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tyję po tym leku! biorę już 5 miesięcy euthyrox N 25 i przytyłam 5kg! czy to normalne? proszę pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzizak
niemożliwe żebyś po eutyroxe tyła, przciez są wariatki co go biorą na odchudzanie właśnie, bo przedawkowany powoduje NADczynnośc tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biorę już 4 lata
Może masz źle dobrany lek, moja znajoma przytyła w dwa miesiące 18 kg bo został jej przepisany euthyrox, a w ogóle nie powinna go brać. Od tego czasu minęło kilka lat, a ona ciągle nie może zejść z tej wagi, ma poważne problemy ze zdrowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Eythyrox biorę od miesiąca i przytyłam 4 kg. Moja waga dobija do 60 kg;/ chyba się załamię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja rowniez biore euthyrox. Narazie mam dawke 25 ale cos czuje, ze bede musiala zwiekszyc dawke po badaniu TSH. Problem w euthyroxie polega na tym, ze sa to hormony. Nie bralam leku 5 lat (11 lat temu mialam operacje) zalecenie lekarza, pozniej poszlam do innego i kazal NATYCHMIAST wrocic do brania lekow a gdy zrobilam badania, okazalo sie, ze lekarz mial racje. Z tego co mi endo mowil, to lek bierze sie cale zycie, lecz rozne dawki. Wiadomo, kazdy organizm inaczej reaguje i tak jak moj kolega, on nie bierze lekow rok a hormony ma w normie. Bada sie co kwartal i jest w stalej konsultacji z lekarzem. W moim przypadku dzialo sie to tak, ze mialam podwyzszony poziom TSH, ale bedac na diecie i palac papierosy przy wzroscie 180 wazylam 60 kg, czyli jednym slowem szczupla bylam. Bedac u endo zapytal czy nie mam problemow z tyciem, poniewaz powinnam tyc nie biorac lekow. Teraz natomiast po 5 miesiacach od brania euthyrox, waga owszem zwiekszyla mi sie, nabralam ksztaltow w biodrach i lekko w brzuszku. Dzieje sie tak, dlatego, ze hormony szaleja i mam straszne pokusy na slodkie. Moja mama miala podobna reakcje, miala wilcze apetyty, ale z czasem to wrocilo do normy i schudla. Przytylam 3 kg, nikt nie widzi roznicy, ale ja oczywiscie widze na sobie, lecz zaczynam sie przyzwyczajac do tego. Z drugiej jednak strony lykam chrom, i nie mam az takiego apetytu na slodkie i NIE MUSZE biec do sklepu. Wmawiam sobie rowniez to, ze po zakonczeniu palenia, rozniez mozna troche przytyc. Plusem brania lekow jest to, ze faktycznie przemiana materii znacznie sie poprawila. Zauwazylam to dopiero po 3ch miesiacach po zastosowaniu leku, widocznie tyle organizm potrzebowal na przyswojenie go. Wlosy lsnia a paznokcie nie lamia sie tak jak kiedys, nie mdleje w trakcie upalow, skora mi sie nie przesusza. Najwazniejsze to to, ze od kiedy zaczelam go przyjmowac, nie mam juz bolesnych miesiaczek. Swego czasu lykalam ketonal jak cukierki pierwszego dnia, teraz czuje tylko lekki bol piersi. Minusem natomiast sa te kg, ale juz jestem o 1 kg lzejsza po diecie niskocukrowej. Dziewczyny, nie wiem jak Wy, ale kiedys nie jedzac pieczywa przytylam z racji tego, ze bylam non stop glodna. Glod zapijalam woda i podjadalam owoce - jablka, brzoskwinie, kalarepe.Zaczelam jesc chlebek orkiszowy, badz razowy wieloziarnisty i ... widze juz efekty. Najwazniejsze to to, zeby jesc sniadanie. Tak sie przyzwyczailam, ze nawet wstajac ok 5 rano, gdy ide do pracy MUSZE zjesc chociaz male lekkie sniadanie. Zazwyczaj kromka chleba z twarozkem i miodem. Najwazniejsza dieta moim zdaniem to nie jesc po 18, jesli naprawde musimy cos zjesc to najlepiej owoce, jablka, sliwki, pic duza ilosc wody, plynow, nie zageszczac sosow maka, makaron owszem, ale z pelnego ziarna i niedogotowany, szybciej go strawimy, ziemniaki zamiast kaszy i odchodzac od stolu lepiej czuc lekki niedostatek, niz przesyt. Starac sie nie podjadac miedzy posilkami, oraz ruszac sie. Chocby nawet isc z pracy te 2-4 przystanki, ale codziennie, badz 2-3 razy w tygodniu jesli nie mamy czasu pocwiczyc, badz isc na silownie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mengo
Witam, mam do sprzedania lek Euthyrox N25 Zostal mi caly jeden listek i z drugiego 7 tabletek. Odstapie za mniej niż polowe ceny, zainteresowanych prosze pisac na gg : 15525918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba żartujesz z tą sprzedażą
euthyroxu:O przecież ten lek kosztuje dosłownie GROSZE za ile zatem chcesz go sprzedać?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R1965
Witam Od prawie dwóch miesiecy biorę E25 , do lekarza poszłam bo zmienił mi się głos, miałam ciagle chrypkę i dość silny ucisk w gardle. Poprosiłam o badanie TSH-wskażnik wyszedł mi 6.8 Usg- tarczyca prawidłowo położona, mała, niesymetryczna, przewaga płata prawego, echo zdecydowanie obniżone, zmian ogniskowych nie stwierdza sie, płat prawy 41x19x13mm V- 5,1 cm3, płat lewy 32x13x10mm 2,1 cm3, cieśn 3mm na tej podstawie dostałam E25 ale odczuwam bóle głowy, napięcie w uszach, obrzmienie gardła, przez dwa dni spróbowałam brać połowę dawki i ból głowy ustąpił , lepiej się czuję przy mniejszej dawce miałyście też tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Mi także "po euthyroksie" wypadają włosy. Piszę w cudzysłowie, bo to nie jest skutek uboczny leku (eythyrox podobnie jak letrox to to samo co nasz hormon tarczycy) tylko efekt niedoczynności. Kiedy lekarz ustali ostateczną dawkę leku objawy niedoczynności ustąpią. Wiem, bo widziałam na własne oczy u innych chorych. Początkowo trudno jest zgrać szalejącą tarczycę z lekiem. Najczęściej taka walka trwa do około roku. Potem jest tylko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Hej dziewczyny. Wrocilam- zmienilam euthyrox na letrox i musze Wam powiedziec ze sie bardzo dobrze czuje. Na wakacjach przez 14 dni zarlam jak swinia po 8 galek lodow dziennie zapijanych piwskiem a kiedy nie jadlam lodow paslam sie kielbasami miechem i resteuracje codziennie. Musze Wam powiedziec ze przybralam 3 kg. Wiec to na pewno nie tyje sie od lekow tylko od zarcia. Teraz wrocilam do domu od 3 dni odzywiam sie jak przed wakacjami i juz mam 1. 5 kg mniej. Zobacze w jakim czasie uda mi sie zrzucic czy faktycznie letrox lepiej dziala na metabolizm, po generalnie leki biore od czerwaca i od tej pory przybralam 5 kg no ale ostatnie 3 sa z zarciia na potege. Jedynie to dalej nie mam okresu dokladnie juz ponad rok ostatnie badania 2.2 tsh cialka sie przybralo bo troche chudawa bylam a tu dalej nic. We wrzesniu gin zobaczymy jakie czary wymysli. Apropo ktoras miala tsh 4. 22 to tak jak ja i po 3 mies spadlo do 2.2 ale leki mam brac dalej i za pol roku do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Ja od euthyroksu zawsze chudłam. Brałam dla równowagi przy braniu tyreostatyków, kiedy miałam nadczynność. Ale podobno od euthyroksu zawsze się chudnie, jeśli się tyje to jest dokładnie tak jak z wypadaniem włosów - okres przejściowy przy ustalaniu dawki, to nie euthyroks czy letroks powodują tycie czy wypadanie włosów, tylko "resztki" nadczynności, które "świrują" przy leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morgue
Hej dziewczyny, proszę poradźcie. Otóż mam niedoczynność tarczycy i biorę euthyrox N 25. Myślałam, że skoro objawem niedoczynności jest zaburzona przemiana materii to teraz wszystko się wyreguluje, ale niestety nie bo TYJĘ CAŁY CZAS :( w 5miesięcy przytyłam 6 kg!! zawsze byłam chuda i nie miałam tendencji to tycia a teraz... Myślałam, że po tym leku się chudnie... POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Tak, chudnie się. Albo masz źle dobraną dawkę (z czasem niekiedy trzeba brać większą) albo minęło za mało czasu żeby Cie "złapało" (pół roku to minimum). Głowa do góry, tarczyca wymaga cierpliwości. A jak Twoje włosy, skróra i brzuszek (mam na myśli problemy trawienne ;))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biorę i biorę ten lek
A co do chudnięcia czy tycia, ja w momencie gdy stwierdzono u mnie niedoczynność miałam niedowagę - całe życie zresztą mam niedowagę - i to się nie zmieniło do tej pory, a leczę się od 2008 roku. Na każdej wizycie co 4-5 miesięcy ważenie (w domu nie mam wagi) i waga albo stoi w miejscu, albo waha się po 2 kg w jedną lub drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Dokładnie, każdy organizm jest inny. Tak jak pisałam wcześniej, ja zawsze od euthyroksu chudnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morgue
byłam tydzień temu na badaniach kontrolnych i wyniki się poprawiły - pani doktor każe mi teraz zażywać połowę tabletki euthyrox N25.. a może jednak trzeba zwiększyć dawkę skoro tyję??? Dodam, że moje wyniki nie jakoś bardzo przekraczają normę.. Mam 17 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morgue
co do cery to pogorszyła mi się od brania leku.. włosy nie wypadają.. a co do problemów trawiennych to nie wiem, mam wzdęcia jak zjem nawet małą kromeczkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Może tycie spowodowane jest młodym wiekiem, odżywianiem albo jeszcze dobrze nie zgraną dawką. Skoro Ci nie wypadają włosy to pewnie jest już ok. A co do wzdęć to nie wiem, choć faktycznie mogą towarzyszyć niedoczynności. Euthyroks i Letrox to dokładnie to samo co nasz hormon tarczycy produkowany w organizmie, nie wiem czy możliwe żeby od hormonu popsuła się cera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R1965
Witam ponownie A ja sama zmieniłam sobie dawkę. Nie biorę E25 tylko ciągle połowę czyli 12,5 i czuję się o niebo lepiej, nie boli mnie już głowa, gardło i nie mam problemów z bólami kręgosłupa, wybiorę do końca i umówię się na wizytę z jakimś normalnym lekarzem, bo ten u którego byłam (wizyta prywatna) nie był zainteresowany udzieleniem mi jakichkolwiek informacji na temat choroby, jej skutków i ewentualnych problemów z lekami. Doszłam do wniosku, że skoro dobrze się czuje przy mniejszej dawce, to widocznie tak musi być.Obczytałam forum na temat tarczycy i wiem,że lepiej brać mniej niż więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Ja mam dobrą lekarkę, odpowiada mi na każde, nawet śmieszne pytanie bardzo wyczerpująco. Z jakiego miasta jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R1965
Mieszkam w Częstochowie, do tego lekarza trafiłam raczej przypadkiem, bo mogłam mieć "już" wizytę, chciałam to załatwić jeszcze przed urlopem . Na wizytę z NFZ musiałabym czekać aż do lutego 2012!!! Na razie czuję się dobrze po obniżeniu dawki hormonu, już tak nie chrypię i najważniejsze, że nie boli mnie już tak gardło-myślę, że pewnie ten ból był spowodowany dostarczeniem hormonu. Chirurg, który robił mi usg, powiedział, że przy tak niskim TSH wystarczy dobrze dobrać dawkę hormonu i po kilku m-cach wszystko wróci do normy, nie mam też żadnych problemów z miesiączką- jak tutaj opisują inne kobiety. Na razie będę brac 1/2 Euthyroxu 25 a za jakiś czas zrobię sobie poziom TSH i usg tarczycy i zobaczę co będzie.... Zdrowia wszystkim życzę i sobie też:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda a chora
Euthyrox jest na niedoczynność tarczycy. Usypia, można mieć problemy ze snem. Jeżeli nie masz recepty nie powinnałs go brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexychick
Biorę Euthyrox 50 od 3miesięcy, przytyłam 3 kilo, ciągle jestem senna,zmęczona, rano ciężko mi wstać z łóżka, odczuwam duszności przy większym wysiłku, częste zaparcia,bóle brzucha, nudności,w ogóle masakra :( na początku było super wręcz nawet myślałam że poprawiło się moje zdrowie...ale jednak nie :( nie wiem ile tak wytrzymam do kontroli dopiero za miesiąc poproszę lekarza o zmianę leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Yta, bierzesz go dopiero 3 miesiące! On nawet jeszcze nie zaczął działać. Przytyłaś bo jeszcze nie działa a w Twoim organizmie jeszcze trwa niedoczynność, która powoduje tycie. Mnóstwo kobiet łączy fakt brania euthyroksu/letroxu z tyciem, a to naprawdę nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Sexychick (sorry za pomylenie nicków), bierzesz go dopiero 3 miesiące! On nawet jeszcze nie zaczął działać. Przytyłaś bo jeszcze nie działa a w Twoim organizmie jeszcze trwa niedoczynność, która powoduje tycie. Mnóstwo kobiet łączy fakt brania euthyroksu/letroxu z tyciem, a to naprawdę nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×