Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość acha
witam , ja także mam niedoczynność,hormony 5,7, biorę eltroxin25 , przez pierwszy tydzień bralam po pół tabletki, czułam się jako tako,problemy zaczęły się gdy zaczęłam brać całą- potworne bóle głowy,które podnosiły mi ciśnienie,więc dodatkowo musiałam brać leki na obniżenie ciśnienia,to był koszmar. Wkońcu moja endokrynolog kazała mi wrócić do poprzedniej dawki,bóle głowy pojawiają się od czasu do czasu ,ale już nie tak silne, schudłam 3 kg,nie mam apetytu,zjem cokolwiek i zaczyna mnie boleć żołądek ,więc jem bardzo mało, a że mam nadwgę to akurat mi odpowiada. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny borykające się z tą chorobą- będzie dobrze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
Witam ja ciągle biorę 1/2 Euthyroxu 25 i czuję się dobrze, wczesniejsze bóle migrenowe wreszcie się skończyły, tak samo kręgosłup już nie boli, pytałam w aptece, czy można sobie tak samemu zmienić dawkę, tzn.obniżyć- i powiedziano mi że powinnam sama sobie zdecydować czy lepiej było przy całej tabletce czy przy połówce- i taką dawkę zostawić, przy której jest lepiej- ale podobno lepiej brać mniej niż więcej, liczy się moje samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia22
Hej :) Ten lek rzeczywiście zaczyna działać dopiero po 3 miesiącach? Biorę Euthyrox 25 od miesiąca i w sumie nie czuję zmian. Miałam TSH 4,19, niby niedużo, i zastanawiam się jak silne objawy niedoczynności tarczycy może takie TSH powodować. Od jakiegoś pół roku mam lęki, jestem śpiąca obojętnie jak długo bym nie spała, zasypiam w pracy. I nie wiem czy rzeczywiście winna jest tarczyca, czy szukać innej przyczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Mia22
zdecydowanie to winy tarczycy i nie możesz porównywać się do innych, bo jedna osoba mając wynik TSH 4,19 nie będzie się czuła tak samo jak druga z takim samym wynikiem szczerze radzę bierz euthyrox;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allysson
Cześć dziewczyny... Witam was ciepło:) Czytam wasze wypowiedzi i zastanawia mnie jedno... czy w ogole ktoras z was schudła biorac ten lek? Ja walcze z kg od 3lat ( po II ciazy) z marnymi skutkami, wiec wrescie zebralam sie w sobie i zaczełam u lekazy szukac skutków. Po szeregach wizyt, lekarz przypadkowo przypatrzyła sie mojej szyji i kazał mi natychmiastowo robic USG woli guzowatych i badania. Okazalo sie jeden płat tarczycy mam powiekszony... wg lekarza wyglada jak" spuchniete skrzydło motyla". a po szerszych badaniach endokrynolog stwierdził ze mam autoimmunologiczna chorobe tarczycy. Pomyslałam no ładnie... i kazał mi brac euthyrox 50. Wiecie czytałam wasze wypowiedzi i zastanawiam sie czy to pomoze mi schudnac i obnizyc anty TPO, ktore mam 205:( Mozecie sie jakos wypowiedziec na ten temat? powiem tylko ze zawsze bylam szczupła tzn normalna 173/ 70kg a teraz na 110kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala80
Cześć wszystkim. U mnie TSH 5,6 I Hashimoto. Dziś jest 10-ty dzień, kiedy biorę Euthyrox N 50, 1-ną tabletkę dziennie. Mimi iż mam małą niedoczynność, to nie mam problemów z wagą. Lekarz powiedział mi, że z jakims czasem mogę zacząć chudnąć. A jak to u Was wyglada? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja o swojeje chorobie dowiedziałam się przypadkiem - nie dostałą mokresu i szukałam przyczyny. Zrobiłam badania TSH i oto niespodzianka 10,69. Objawy miałam takie jak wiele z was przede wszystkim wielkie zmęczenie a poza tym duży cholesterol, brak okresu, chrypka. Od dwóch tygodni piję te tabletki moja waga spadła o 1 kg i teraz waże 61 kg przy 170 cm wzrostu. Nigdy nie maiałam problemów z nadwagą ale też zawsze kontroluję to co jem. Jak zaczęłam pić te tabletki to nogóle mi się nie chce jeść a o podjadaniu między posiłkami to mogę tylko pomarzyć bo nie jestem w stanie nic w siebie wcisnąć. Dla mnie osobiście skutki przyjmowania tego leku to brak zmęczenia, chrypkę mam sporadycznie, spadek wagi. Jak widać na każdą z nas te tabletki działają inaczej. Za miesiąc robię nowe badania jak będę miała wyniki to się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala80
Ja juz biore 2 tyg. Euthyroxu w dawce 50. Wciąz boli mnie głowa, nic mi sie nie chce....Zauważyłam, że 1kg przytyłam. Co robić? Zwiększyć dawkę?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala80
Do Aga1977 A jakie dawki przyjmujesz tego leku? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna:(
Ja bardzo się boję że przytyje:( a tego bym nie chciala zaczynam brac wlasnie euthyrox n50....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę brać 25 przez trzy tygodnie potem 50 przez trzy tygodnie i mam zrobić badania. W przypadku gdy TSH będę miała powyżej 2,5 to mam zwiększyć dzienną dawkę przez 6 tygodni na 75 zrobić kolejne badania i iść na kontrolę a wtedy się zobaczy. Do smutna:( nie ma co się martwić na zapas. Każdy organizm jest inny. Ja od półtora roku mam w zwyczaju poranne ważenie ( byłam, na diecie bo chciałam schudnąć 7 kg) i w zależności ile mi wyjdzie wiedziałam ile mogę zjeść. Teraz niestety muszę się tego uczyć na nowo, ale będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny:) Na początku brałam Euthyrox 25,waga w normie,po operacji w kwietniu tego roku(wole guzowate) zaczęłam brać Euthyrox 50,po miesiącu N 75 i zaczęłam chudnąć. Do Allysson:) W ciągu 2 tygodni schudłam 5kg,choć mam problemy z miesiączką,która jest teraz obfita i trwa 9 dni.Mam brać Euthyrox 100 ale sobie odpuszczę bo raz już wzięłam i zrobilo mi się po nim słabo.Moje ostatnie Tsh wynosiło 21,30.Uszy do góry kochane bo musi być dobrze,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Tak Mia, euthyroks i letroks zaczynają działać po długim czasie, wynika to generalnie z bardzo powolnej zmienności samego hormonu TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Allyson, pisałam to kilka razy, ja od tego chudnę, moja mama i koleżanka też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka 1970
Cześć dziewczyny,ja leczę się od lipca tego roku. Przypadkowo dowiedziałam się o tym że mam niedoczynność tarczycy. Zdecydowałam się zrobić w te wakacje "generalny przegląd po czterdziestce" :) a tu niespodzianka! TSH 7,6 przeciwciała powyżej 600 ( norma do 35). Co prawda ostatnio trochę przytyłam ( mimo że biegałam, uważałam na to co jadłam ) byłam ciągle zmęczona ( tłumaczyłam to nadmiarem pracy ), w dzień jak miałam możliwość ucinałam sobie drzemki ;) ale w życiu nie przypuszczałam że to ma związek z tarczycą!!!!!!!!!!!!!! Początkowo brałam Euthyrox 50 - dwa miesiące , teraz jestem na Euthyrox 75 - waga stoi w miejscu, znowu miewam drzemki w ciągu dnia, jest mi zimno i nadmiernie wychodzą mi włosy! * Nie myślcie sobie że nie pracuję :), pracuję ale mam zazwyczaj jakies dwie godzinki wolnego w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StreetKid
Noo, to wypadanie włosów to masakra. Mi też wyłaziły garściami na początku choroby. Na szczęście już przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
Witam :-))) niestety, chora tarczyca bywa przyczyną wielu dolegliwości, u mnie miną niedługo 3 miesiące kuracji Euthyroxem 25, piszecie tutaj o lękach- mnie się wcześniej też to często zdarzało, ale nigdy nie kojarzyłam tego z tarczycą, lecz ze stresem, po E25 lęki ustąpiły, czasem zdarzają mi się jeszcze lekkie dławienia w dole gardła, ale nie są już takie silne, jak kiedyś... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allysson
Kochane!!! czy wiecie ze biore je juz tydzień i na dobrą sprawe czuje tylko same plusy :) jestem w szoku niechce mi sie jesc, moze nawet i schudłam-> ale sie nie ważyłam;) chce mi się spać i głowa mnie boli ,ale raczej pogody, bo wczesniej tez tak było. Jeszcze tydzień połówek n50 a później całe 50-tki. Kochane oby spadac z wagi bede szczesliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Od dzisiaj biore ethyrox n 25 i strasznie chce mie sie spać czy tak ma być na początku leczenia?prosze o odpowiedz ..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewakurcz
Ja biorę od 3 miesięcy.Nie zauważyłam żadnych zmian.Nie mam leków nigdy nie wypadały mi włosy ani nie czuję senności.Zupełnie żadnych zmian, chociaż na początku wydawało mi się że tyję, ale to nie od Euthoryxu 50.Na każdego działa inaczej, mimo to nie sądzę żeby po pierwszym dniu wpłyną jakkolwiek na organizm.Trzeba trochę czasu aż zacznie w ogóle działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka16021990
Ja biorę euthyrox od 11 lat i nie mam żadnych objawów. Moje TSH=0,00 ..... Nie mam przysadki mózgowej, która produkuje hormony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !!! Dziewczyny wczoraj wzielam 1 tabletke euthyroxu n 25 i w nocu jak juz zasypialam to wybudzalam sie z lekiem i szybkim i mocnym biciem serca trwalo to tylko chwile i po jakiej godzinie zasnelam ale tez mialam cos takiego jak zasypialam to sie nagle wybudzalam i wlasnie nie wiem czy to nie od tego leku ..dzisiaj wzielam kolejna ale nie wiem ..prosze powiedzcie czy to moga byc skutki uboczne ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm... nie wiem co Ci powiedzieć ja biorę 100 już 11 lat i mi się nic nie dzieje. Może ulotkę poczytaj jakie są skutki uboczne a jak nic takiego nie ma to zapytaj lekarza :) bo jeśli masz się tak męczyć to może niech Ci zmienią lek na inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna:(
Dziewczyny czy przez branie tego leku i przez wysoką prolaktyne mozna mięć problemy z zajściem w ciąże..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przez branie tego leku
to tylko możesz łatwiej zajść w ciążę:) to niedoczynność tarczycy i często z tym idąca w parze wysoka prolaktyna nie pozwala zajść w ciążę wyleczysz niedoczynność i obniżysz prolaktynę, to zajdziesz w ciążę szybciej niż Ci się wydaje;) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allysson
Smutna, powiem Ci to, czego ja sie dowiedziałam na ten temat. Wysoki stopien prolaktyny moze blokowac zajscie w ciaze. Wszystko zalezy o ile ci przekracza, i jakie leki stosujesz. Na zbicie jej stosuje się bromergon. Ale wszystko jednak nalezy konsultować z endoktynologiem ale przede wszystkim ginekologiem. I niczego niewolno robic na własną rękę. Mam nadzieje ze jakos Ci pomogłam. PS. Nic sie niemartw...znam osobiscie dziewczyny którym osmiokrotnie przekraczala prolaktyna i po 6 miesiecznej kuracji. Miały sliczne zdrowe baby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczepan
Cześć dziewczyny. Trochę mnie nie było. Ja już nie mam siły. Biorę ten letrox 25 już 5 miesiąc tsh 2 cos tam z 4.22 czyli ok. Okresu nie mam od lipca zeszlego roku. Ani duphaston ani luteina nie wywolala pomimo 2 krotnej prowokacji przez ostatnie tygodnie. zJuz jestem zalamana bo chce zajsc w ciąże a mam objawy menopauzy. Malo tego w lipcu wazylam 45 kilo (nie jestem wysoka) w sierpniu juz 47 potem wakacje i zarlam jak swinka po wakacjach 50.5 ale zrzucilam do 48 i tak od sierpnia nie moge nic zrzucic . Codziennie pol kilo wiecej albo mniej ale ostatni tydz w czw wazylam 48 w pt 49 a dzis niedziela i jest 50. Szlag mnie trafil- skad to się wzięlo? Skoro mam diete 1500 kal nie jem slodyczy w ogole nie jem pieczywa, itp. Bo rozumiem ze cos zjem fajnego i przytyje, ale od lat odzywiam sie tak samo. Przez 5 lat trzymalam stala wage i co od 5 mies biore leki i zaczelam tyc. No nie mowcie mi ze trzeba sie pogodzic ze bede tak sobie tyc z powietrza i nic sie nie da zrobic. Dziewczyny jest tu ktoras co chudnie? Bo teraz wygladam ok ale co bedzie za pol roku? a dzis ide na imieniny i znowu cala rodzina bedzie zagladac mi w talerz ile zjadlam. I co jutro znowu 2 kg wiecej? Przeciez to niemozliwe ze te leki powoduja tycie. Ale ja na prawde jem od lat tak samo i takich jaj nie widzialam jeszcze. Nic w tym tygodniu redukuje diete do 1200 moze 1000 zobaczymy czy cos zejdzie. Jak przybedzie to sie wkur...ie! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie latam ale muszę
Źle dobrane leki lub co gorsza zła diagnoza mogą powodować tycie, moja znajoma przytyła kilkanaście kilo, bo endokrynolog coś jej źle zdiagnozował i źle dobrał leki. A dziś jest po operacjach i ma już wszystko rozwalone przez to, a tusza jest jednym z mniejszych problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chudnę ale biorę Ethyrox 50,może być jeszcze tak że tyjesz bo nie masz miesiączki i wtedy organizm wariuje,też trochę przybieram na wadze przed miesiączką ale potem wszystko wraca do normy.U mnie jeszcze było tak że w ciągu tygodnia schudłam 5 kg i mięśnie odmawiały mi posłuszeństwa.Musisz być cierpliwa bo na pewno się to ureguluje,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczepan musisz przestać
się odchudzać! jesz za mało! tarczyca bardzo nie lubi diet i to jest ten Twój wróg przecież te 45 czy 48 kilo to nie jest Twoja naturalna waga, bo kiedyś ważyłaś dużo więcej i wierz mi, że dietując nigdy nie będzie dobrze z Twoją tarczycą zastanów się co jest tak naprawdę ważne - zdrowie i posiadanie kolejnego dziecka czy idealna figura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×