Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość nineczka!
3 lata to juz przypadek stracony i tylko 6 msc temu wykryto u mnie przewlekle zapalenie tarczycy z podejrzeniem autoimmunologicznym. BartkowaMAMA ja mam wiele kolezanak ktore lecza tarczyce i te ktore juz jej nie maja. Twoj to przypadek niedoczynnosci tylko w ciazy i tylko w tym czasie powinna byc leczona potem wraca do normy sama i z tego powodu jestes szczesciara. I nie jest mowione ze w nastepnej ciazy sie pojawi. Oczywiscie kazdy przypadek jest inny. Wazne zeby pobrac wyniki jak zajdziesz w ciaze i kontrolowac je jak w poprzedniej. Popieram znajdz innego endo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BartkowaMAMA
Ojej, to faktycznie strasznie długo:( Ale piszesz, że masz już ustabilizowane TSH i nadal nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nineczka!
Ustabilizowana od wczorajszych wynikow :) po prawie 7 msc leczenia i bez staran o ciaze. Teraz mam swiatelko zielone od wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BartkowaMAMA
Aha, rozumiem:) Czyli całkiem możliwe już w tym cyklu uda Ci się, czego bardzo mocno Ci życzę:) Mam nadzieję, że będziesz tutaj zaglądać;) W grupie trochę raźniej, gdy człowiek ma problem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BartkowaMAMA
Aha, rozumiem:) Czyli całkiem możliwe już w tym cyklu uda Ci się, czego bardzo mocno Ci życzę:) Mam nadzieję, że będziesz tutaj zaglądać;) W grupie trochę raźniej, gdy człowiek ma problem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Do Nineczka Prolaktyna ponizej normy a po obciążeniu 17 sto krotnie podwyzszona. estriadol i wszystkie hormony ponizej normy. Dramat. endomowi ze obraz kliniczny zaniku okresu jest niejednorodny, bo przy podwyzsszonym tsh prolaktyna zazwyczaj tez. takze ja mysle ze oni sami nie wiedzą co mi jest. dobrze ze mam juz kochana coreczke, ktora dzis sprawila zeopuscil mnie spokoj i brak nerwowosci. dziewczynki kochane muszes sie polozyc bo zaraz usne. Dzieki za wszystkie odpowiedzi, za to ze piszecie i jestescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nineczka!
szczepan to Ty jakis dziwny przypadek jestes chyba jeszcze w klimakteriu nie weszlas kobietko ;) Ja podczytalam, ale nie bardzo zrozumialam ile tego zwariowanego okresu u Ciebie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Do Nineczka Ostatni raz miałam w lipcu rok temu. Ja juz nie wiem co jest grane jajniki w ogole nie pracuja- bylam na usg endometrium liniowe. Wyglada jakby na menopauze a mam 30 lat:( ale taka wtórna podobno odwracalna. Moze mnie w koncu te konowaly wylecza. Zobaczymy jak jutro wyniki powtórne zrobie po 2 mies brania euthyroxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nineczka!
Szczepan to niewyglada zaciekawie....wiesz pewnie czytalas i slyszalas na temat amenorrei wiele i ile jest powodow co ja prowokuje. Ja tak mialam w wieku 20 lat ale bylam agonistycznym sportowcem u mnie to byl przypadek zwiazany z tkanka tluszczowa i beztluszczowa, wplywem estrogenow na miesien i kosci. Poprostu musialam wyrownac dieta ten bilans i @ wrocil ale jest 1000 innych powodow. Daj znac jak bedziesz miala wyniki zreszta nie kazdy organizm tak samo reaguje na niedoczynnosc i jak podleczysz tarczyce to bedzie dobrze a jak nie to trzeba szukac przyczyny gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
do Nineczka A cóż to ? amnimoreia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
amenoreia sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Nineczka poczytalam i juz wiem co to.podalas ang nazwe ale to wtorny lub pierwotny brak okresu. ja pomimo ze przytylam okresu nie dostalam. teraz znowu chudnac zaczelam. takze do dziewczyn co maja z tym problem- da sie. jest trudno to fakt. noi niestety co wiecej zjem to mi sie odklada. Ale wiecie co temp mi skoczyla do 37 takie wypieki mam sennosc straszna i myslalam ze pawia puszcze slabo mi bylo i taka bula w gardle. minelo mi po godz . nie wiem czy cos mnie lapie bo rano bylo ok i wczoraj tez taki stan po poludniu a rano w porzadku. miewacie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja_maja_maja
Witam was. Dopiero kilka dni temu zostałam zdiagnozowana z niedoczynnością tarczycy, w sumie to sama sobie to zdiagnozowałam, zrobiłam badania TSH i USG tarczycy a potem pani endokrynolog potwierdziła i przepisała Euthyrox 50. Sama sobie zdiagnozowałam ponieważ mój lekarz rodzinny wydawał się nie wierzyć moim obiawom; osłabiene, +30kg na wadze, ból nadgarstków, zawroty głowy i bardzo niskie ciśnienie, czasem ucisk w okolicach tarczycy przy wysiłku. Do czego zmierzam. Zaczełam brać Euthyrox i muszę powiedzieć, że od dnia numer 1 poczułam się o niebo lepiej. Czytając poprzednie posty widziałam, że to często tylko czasowe ale i tak się cieszę teraz z tych kilku dni. W związku z tym, że jestem zupełnie nowa "w tej chorobie" chciałam was, doświadczonych spytać o dwie rzeczy: 1. Czy mogę brać Centrum, które zawiera jod. Dodam, że choroba Hashimoto została wykluczona? 2. Udało mi się to 30kg schudnąć (zupełnie nie wiedząc, że mam niedoczynność) na dziecie Dr Dukana. Czy są jakieś przeciwwskazania do dalszego stosowania tej diety? Chciałam jeszcze zrzucić około 5 kg (na BMI 21) i wtedy zacząć stabilizować moją wagę. No i czy są jakieś produkty, których nie powinnam jeść wcale ze względu na tą chorobę, lub których powinnam jeść więcej? Niestety wszystkie te pytania nie przyszły mi do głowy w czasie wizyty u Pani endokrynolog a teraz jestem za granicą i nie chciałabym jej niepokoić takimi pewnie prostymi pytaniami. Oczywiście o diecie wie i nie mówiła nic złego na ten temat, ale też nie wiem czy była świadoma co to za dieta. Bardzo wam dziękuję z góry za pomoc. Chciałabym być pewna, że nie robię nic żeby sobie zaszkodzić. Zwłaszcza, że zawsze było mi wpajane, że z hormonami nie ma żartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nineczka!
Witam!!!!! Szczepan jak samopoczucie a wyniki???????????? BartkowaMAMA co u Ciebie? Maja spokojnie prowadzi sie normalne zycie biorac na czczo hormon i tyle. Jod jak wiesz znajduje sie w rybach ,soli,miesie, jajach,mleku........morskie powietrze etc. Daj sobie spokoj z tymi sztucznymi wspomagaczami, odzywiaj sie prawidlowo i zdrowo, ruch na swiezym powietrzu i bedzie ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Do Nineczka A dzieki- lepiej jakos sie mam.Bylam na usg tarczycy guzow nie ma dzieki bogu moje wyniki: pkomentarz: miaz o nieznacznie obnizonym niejednorodnym echogramie. Nie wiem o co chodzi. Tsh i ft4 na razie czekam na wyniki. Jak bede znac to sie odezwe. Ciekawa jestem czy sie polepszyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nineczka!
Szczepan hejka no moje usg tarczycy jest oki tylko jest ta niejednorodnosc czy niejednolitosc w budowie tlumacze z wloskiego to chyba znaczy, ze nasze tarczyce nie sa za fotogeniczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja_maja_maja
Nineczka, dziękuję za odpowiedź. Brałam witaminy ponieważ na diecie, na której jestem, nie dostarczam organizmowi najpewniej wszystkich witamin, które potrzebuje. Dieta całkowicie eliminuje owoce a jak wiemy one są naturalnym źródłem witamin. Dlatego te wspomagacze :) Ale masz rację, panikuję za bardzo. Zobaczę jak z tymi hormonami mi będzie a za dwa miesiące wizyta u endo to się z nią rozmówię. :) Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Hormon tyreotropowy - TSH TSH (s) 2,10 mlU/l 0,27 - 4,20norma Tyroksyna wolna - fT4 fT4 17,07 pmol/l 12 - 22norma P.ciała przeciwtarczycowe mikrosomalne - ATPO P-ciała p/peroksydazie tarczycowej (s) 13,99 IU/ml < 34 Oto moje najnowsze wyniki. Chyba nie jest zle? wyglada na to ze sie polepszylo ale jaka jest najlepsza wartosc tsh? chyba 1. No i KU...Wa OKRESU DALEJ BRAK. Teraz beda myslec z ginekologiem. Ciekawa jestem czy jeszcze bede miala szanse kupic sobie tampony:) Pozdrawiam Was mocno wszystkie kobitki. A jak tam nasza kolezanka nastolatka po wpadce? Nic sie nie odzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
a swoja droga wczoraj pozwolilam sobie wypic 2 piwa. dzis kilo wody brzuch jak balon i oczy jak u mieszkanca jakucka:( ciekawe czy zejdzie bo przeciez nie jest mozliwe zeby utyc od 2 piw. co za paskudna tarczyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BartkowaMAMA
Witacie dziewczyny:) Ja już wiem co było powodem mojego dużo gorszego samopoczucia w ostatnim czasie - jestem w ciąży. A co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Bartkowamamo GRATULACJE. a napisz jak dlugo bralas euthyrox i czy mialas regularne okresy. bo ja licze ze w koncu ten okres dostane bo wtedy moge sie zaczac starac o dzidzie. bo jak na razie to nic. choc ostatio poseksilam troche to moze sie cos wykluje choc raczej szanse marne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nineczka!
O jaka cudowna wiadomosc!!!!!! BartkowaMAMA ja rowniez dolacze sie do gratulacji ❤️ Jak samopoczucie, ktory to tydzien????????, jak sie domyslilas ze to ciaza????? Tez pragne zeby mi sie udalo, ale to tak trudno do diaska :(, powoli trace nadzieje, ze kiedykolwiek zaciaze. Szczepan wyniki dobre a gdzie ten @ moze organizm potrzebuje troche czasu zeby ruszyc........a to twoje puchniecie nie swiadczy czasami o zatrzymaniu wody w organizmie, brak okresu to dla nas kobiet kleska wystarczy, ze jakis hormon zaszaleje i caly organizm glupieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BartkowaMAMA
Pięknie dziękuję za gratulacje:) Jak się domyśliłam?;) Po prostu zrobiłam test i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu pojawiła się i druga kreska;) To był pierwszy cykl starań więc spore zaskoczenie. Ja znowu nigdy problemów z @ nie miałam - zawsze idealne, ale chyba nie ma co się dziwić, bo zdiagnozowana niedoczynność pojawiła się u mnie w drugiej ciąży zaś po jej zakończeniu tarczyca zaczęła normalnie pracować i moje TSH wynosiło 2,2. Nie wiem co poradzić Tobie - szczepan, bo faktycznie nie jest ciekawie, że tak długo tej @ nie masz, ale wierzę, że jest to wszystko do "naprawienia" lekami, ale jak sama wiesz potrzeba na to czasu. W poniedziałek mam wizytę u endokrynologa, bo trzeba jak najszybciej skonsultować wyniki żeby ewentualnie podnieść dawkę euthyroxu. Mam nadzieję, że w tej kwestii jest ok. Nie traćcie nadziei co do przyszłej ciąży, bo to tylko kwestia czasu;) Piszcie na bieżąco dziewczyny, pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Hej dziewczyny. Zrobiłam sobie test bo brzuch jak balon, jajniki mnie bola glodna chodze no i mdli mnie. No i dupa. Sluchajcie ja juz nie mam sily. Czy ktos mi wytlumaczy jak to jest ze bedac wiecznie na diecie atkinsa od 5 lat trzymalam wage i przez rok majac niedoczynnosc nie biorac lekow bo o tym nie wiedzialam nie tylam, a od 2 mies zazywania euthyroxu 12,5 przytylam 3 kg w 2 miesiace. I tak w kolko po wiekszym zjedzeniu(np restauracja i to nie obzarcie sie jak swinia tylko zgodnie z moja dieta ryba albo mieso) plus 2, 3 kg w jeden dzien przez tydzien spadnie z 1 kg potem znowu skoczy . Wczoraj mialam taki dzien ze tylko sniadanie zjadlam, i nic wiecej i wyobrazcie sobie ze pol kg wiecej dzis. Normalnie juz nie mam sily. jem - tyje, nie jem- tyje. to moze wziac zaczac wpieprzac ile wlezie i przynajmniej wiedziec od czego sie utylo. Tsh mam 2,2 dziewczyny jak to jest mozliwe ze jedne chudna po leku ktory ma takie dzialanie. 1000 kalorii dziennie 4 posilki oparte na białku i tłuszczu(atkins) zero slodyczy wyniki w normie wczesniej bez lekow nie tylam. Czyzby euthyrox sam kilogramy produkowal. przeciez to nielogiczne jest. ja rozumiem ze przyspiesza metabolizm ssie w zoladku i sie je. A babki same siebie oszukuja podjadajac i wydaje im sie ze malo jedza. I co teraz przed urlopem wygladam jak kolega kasztanek: brzuch jak kula i chude nozki. Zaczne sie katowac przez tydzien pojade na urlop i copiwa nie wypije i nic nie zjem? I przywioze pewnie kolejne kilogramy. jak mnie to wszystko wku...ia.MUSIALAM SIE WYZALIC. Nadczynność przynajmniej uciazliwa ale przyjemnie sie zre i chudnie. Jakbym miala wybierac to wole nadczynnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła ma
Witam:) Od niedawna wiem, że moja tarczyca nie funkcjonuje tak jak powinna. Dostałam na nią Euthyrox 25. Jednak moje pytanie może trochę z innej beczki. Czy przy problemach z tarczycą macie też problem z dodatkowymi włoskami. Ja mam i trochę mnie to wkurza i zastanawiam się czy to nie wina właśnie tarczycy. Bo jak jeden narząd nie funkcjonuje prawidłowo to cały układ hormonalny szaleje. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak to bywa że przy
złej pracy tarczycy często szwankuje prolaktyna, bo to od niej masz ten problem w nadmiernym owłosieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
do Mila ma No ja nie zauwazylam takich objawow. A gdzie te wloski zaczynaja rosnac? Ale bardzo mozliwe ze to zaburzenia hormonalne. Ja cale szczescie nie mam problemow z wlosami. Jeszcze by mi tego brakowalo jakby zaczely wypadac to bym lysa zostala bo mam cieniutkie i delikatne. Ale dbam o nie wiec sa ladne i zdrowe. Choc przegladam rozne fora i czytalam o takim problemie- jedna kobitka pisala ze na piersiach zaczelo jej futro wyrastac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam niedoczynność tarczycy. czytam ten wątek już długo...i wiem już jakie mniej więcej skutki uboczne mogą wystąpić...ale powiedzcie... najpierw brałam 0,5 tabletki i nie było aż tak źle...teraz mam dawkę 2 tabletki...i jest fatalnie... po przebudzeniu czuje ze wali mi serce... z czasem narasta ból głowy...bardzo mocny....i mam go praktycznie przez cały dzień dodatkowo biorę glucophage...i po nim robi mi sie niekiedy bardzo niedobrze... czy to napewno od tego? powiedzcie mi cokolwiek wiecie, prosze...:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dodam jeszcze ze bardzo mi słabo...ogólnie źle sie czuje...jakbym miala zemdleć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amilka przedstaw
swoją sytuację bardziej szczegółowo wynik TSH, jaką dawkę euthyroxu dostałaś, jak długo przyjmujesz leki jakie były objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×