Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Witam. Mam pytanie moja dziewczyna zbadala sobie 3miesiace temu tsh wynik byl 98. Lekarz stwierdzil niedoczynnosc i przepisal Letrox 100 na dobe. Zbadalismy dzis ponownie tsh i wynik był 0,27. Czy to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SheBad
Do Aaxxee Hm... Moim zdaniem to bardzo, bardzo dziwne osiągnąć wynik TSH równy 98... Może 9,8? Kiedy ja pierwszy raz zbadałam wysokość TSH wynik wyszedł 13 z hakiem i lekarka była zaskoczona, bo to bardzo dużo. Osobiście pierwszy raz się spotykam z przypadkiem TSH 98... Czy nie zaszła jakaś pomyłka? A jeśli chodzi o spadek TSH, to jest to bardzo możliwe przy regularnym zażywaniu leków. Mi w miesiąc spadło z 13 do 4 ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla 1
Bleidziku, Dopiero dzisiaj przeczytałam Twoje pytanie, może już nieaktualne? Ale tsh masz trochę duże, czyli niedoczynność. Euthyrox nie powinien dawać takich objawów, jak opisujesz, pod warunkiem, że dobrze jest dobrana dawka. Spróbuj od mniejszej dawki, 25 g. Ja, kiedy miałam za dużą dawkę, miałam z kolei bóle głowy i zawroty, ale lekarz zmniejszył mi dawkę i teraz jest ok. A może spróbuj u innego lekarza? Czasem warto zweryfikować opinię u drugiego specjalisty, zwłaszcza, kiedy pierwszy nie reaguje na informację o naszym samopoczuciu po zażywaniu leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ,jestem po całkowitym usunięciu tarczycy mam brac eutherox 125 ,jak reaguje organizm ,czy się tyje? Wiem że po miesiącu endokrynolog dobiera dawke prawidłową,proszę o opinie o tym leku,który trzeba brac do końca życia,Pozdrawiam wszystkich okaleczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna1
Witam. Ja od 2 lat biore euthyrox w różnych dawkach i powie że czuje się po nim zmęczona oczy mnie bolą jakieś dziwne objawy mam . I czy ktoś mi powie czy na guzka koloidowego którego przez Usg tarczycy i wykryto go w prawym płacie bierze się euthyrox bo tsh a raczej w normie 1,75 1,65 2,83 0,419

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja tez mam guzek kolidowy (ze zwyrodnieniem torbielowatym) i tez mam przepisany euthyrox 50 ale niewiem czy go wezme, chyba zmienie lekarza bo lekarka powiedziała,że pewnie mi to nie pomoże ale i tak kazała brać... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze,że wszystkie wyniki badan mam w normie i nie stwierdzono u mnie nadczynności czy też niedoczynności... Wieć niewiem czy powinnam to w ogole brac... POZDRAWIAM WSZYSTKICH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna1
Wita to znów Ja brała raz 25 raz 50 raz 75 noi byla na wizycie i okazał sie ze guzek się wchłonoł dla potwierdzenia ide na usg ciekawe czy lekarka a racje ;) kazała odstawic tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna1
Witam to znów Ja brałam raz 25 raz 50 raz 75 noi byla na wizycie i okazał sie ze guzek się wchłonoł dla potwierdzenia ide na usg ciekawe czy lekarka a racje kazała odstawic tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just4123
Witam mam taki problem.Od roku biorę eutyrox naipierw 88 potem 50 a teraz 25.staram się o dziecko i niemoge zajśc wciąże czy ma to jakis wpły w tarczyce mam w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko zależy...
Tak, myślę, że tarczyca ma bardzo duży wpływ na możliwość zajścia w ciążę. Czasami kobiety myślą, że są bezpłodne, a tymczasem mają chorą tarczycę i przez to nie mogą zajść w ciążę. Ja również biorę Euthyrox 25. Jestem pod stałą opieką endokrynologa i już od paru lat pani doktor zawsze mi powtarza, że jak zajdę w ciążę mam natychmiast do niej przybiec. Zapytaj o dokładniejsze informacje swojego endokrynologa i ginekologa. Na pewno doradzą. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bleidzik i podobnych
Miałam podobnie jak bleidzik - po pierwszym stwierdzeniu choroby hashimoto, przy tsh bodajże 3,98 lekarz przepisał mi euthyrox 25 , a po miesiącu 50... Czułam się fatalnie, ciągle spałam, nie jadłam, byłam otępiała i było mi wszystko jedno. Odstawiłąm sama le i wszystko wróciło do normy. Poszłam do innego lekarza, ten zrobił badania, wyszło mi tsh 3,5 i lekarz stwierdził, ze niepotrzebnie miałam wtedy zaleconą taką wysoką dawkę. Właczył mi euthyrox 25 dopiero jak przy kolejnych badaniach miałam znów ok. 4,0. Teraz biorę na zmianę 25 i 50, na ostatnich badaniach tsh miałam 1,5. Czuję się w miarę dobrze. Co do ciąży - mój endokrynolog mówi, że przy tym 1,5 mogłabym już się starać, ale jak zajdę, to trzeba na bieżąco kontrolować i zmieniać dawki w miarę potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecznie chora
Witam! Mam jedno pytanko dotyczace tego leku. Wczoraj bylam u endokrynologa i lekarka stwierdzila ze mam lekka niedoczynnosc tarczycy, przepisala mi ten euthyrox 50 w dawce 1/2 tabletki przez 7 dni. No i teraz wlasnie czy takie krotkotrwale przyjmowanie tego leku w ogole cos da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko zależy...
Jak to tylko przez 7 dni? Może źle ją zrozumiałaś. Ja np biorę 1,5 tabletki przez 5 dni i 1 przez 2 dni. No ale biorę je cały czas, już od kilku lat. Może o to chodziło Twojej lekarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eheee
Cześć;) Mam niedoczynność tarczycy, przyjmuję Euthyrox 50. Mam takie pytanie - czy niedoczynność tarczycy zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, czy wręcz przeciwnie? Narazie zajście w ciążę traktowałabym jako wpadkę, ale w czy w prztszłości mogę mieć problem z zajściem w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko zależy...
Jeśli tarczyca jest nieleczona, to tak, możesz mieć problemy z zajściem w ciążę i urodzeniem zdrowego dziecka. Natomiast jeśli leczysz, to nie wiem do końca, bo nigdy nie dopytywałam endokrynologa, ale wydaje mi się, że może nie pójść jak z płatka, choć jakiś ogromnych kłopotów chyba być nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja właśnie po stracie 2 ciąż w 15 i 21 tyg porobiłam dokłądne badania i zrobiłam przeciwciała i wyszło mi ,że TPO 216 a TG 840 a normy do 60. Od razu panika, zbadałam usg, wynik ,że guzek 5 mm liyo torbielowaty, podczas biopsji ,że dwa takie małe... Czekam lekko spanikowana na wynik biopsji,choć lekarz mówi, ze nie powinnam się spodziewać czegoś złego, podejrzewa hashimoto , wynik tsh 2,5 dla normy do 4, ft3 4,7 a ft 4 niskie bo 11,9 a norma od 12.. dlatego kochane przyszłe mamy badajcie przeciwciała TPO I TG. "U mnie to wyszło przy okazji badań po stratach wyłącznie z mojej inicjatywy i nikt dalej by nie wskazywał na tarczyce tylko na niewydolność szyjki...Znam kobiety po wycięciu całkowitym tarczycy i urodziły dzieci , tylko pewnie musi to być dobry endo do prowadzenia,żeby dawki dobierał. sama teraz muszę się z tarczycą uporać zanim znowu zacznę się starać. Dostałam na 7 dni euthyrox 25 i po 7 dniach 50, Dla starających polecam wątki na nasz bocian wątek immunologiczny, tam sa dziewczyny starające się a z chorą tarczyca. Ja zachodziłam w ciążę mimo PCO i niewiedzy o tarczycy, ale traciłam, teraz wiem,że tarczyca mogła mieć na to wpływ... Tylko coś mnie drapie w gardle, mam nadzieje, ze to przejdzie...jak się organizm do euthyroxu przyzwyczai.. hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieJestemJa
Witam! Chcialam zapytac czy euthyrox N 25 mozna przyjmowac razem z Bisoratio 5? Mowilam lekarce ze biore Bisoratio i powiedziala ze to nie ma zadnego wplywu na euthyrox, jednak przeczytalam ulotke i tam jest wyraznie napisane, ze trzeba zachowac szczegolna ostroznosc przy przyjmowaniu razem z beta-blokerami:/ Boje sie teraz brac ten Ethyrox. Czy ktoras z Was moze tez przyjmuje oba te leki jednoczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CATHERINE 75
WITAJCIE. BIORĘ EUTHYROX OD KILKU MIESIĘCY. ZACZĘŁY MI WYPADAĆ WŁOSY (PRZEDTEM NIGDY NIE WYPADAŁY) . CZY MOŻNA COŚ Z TYM ZROBIĆ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalalaaaa
Mi mój endokrynolog powiedział, że tabletka działa przez 7 dni. Więc jakbym zapomniała raz wziąć, to nic by się nie stało. I nie wolno robić tak, że następnego dnia bierze się podwójną dawkę, żeby uzupełnić dawkę z dnia poprzedniego. Tak więc myślę, że nic Ci się nie stanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elvisiątko
Powodzenia ! Mam niedoczynność tarczycy od 10 lat na początku nie przejmowałam się leczeniem biorce euthyrox 100 tabletka działa przez dobę . Kilka dni bez niej może doprowadzić do poważnych niedociągnięć w twoim organizmie .skutki uboczne leki zawroty głowy ospałość lekka deprecha nie wspomnę już że kapkę cie dusi.warto psuć sobie wypoczynek ? zdarza mi się że czasem nie nadążam za sobą i zapominam wsiąść leków są dwie możliwości idziesz do najbliższej przychodni mówisz co się stało wypisują receptę . możesz próbować też w aptece czasem udaje się wziąć kupić bez recepty . pozdrawiam wszystkich serdecznie świątecznie . A jeszcze jak czytam o wypadaniu włosów i innych rzeczach to "umieram" DZIEWCZYNY ŻYJCIE NORMALNIE NIEDOCZYNNOŚĆ TO NIE RAK I MOŻNA SIĘ Z NIĄ ZAPRZYJAŹNIĆ (JAK NIE MA INNEGO WYJŚCIA) JA ŻYJE CAŁKIEM NORMALNIE JESTEM PILOTEM WYCIECZEK I PROSPERUJE JAK KAŻDY CZŁOWIEK. a jeszcze co do tych opuszczonych dawek dla potwierdzenia miesiąc temu miałam operacje rano nie wzięłam leków bo nie wiedziałam czy brać czy nie bo na czczo i w ogóle . przyszedł pan doktor i kazał wziąć by być pewnym że poziom TSH będzie odpowiedni nie opuszczaj dawek chyba że zapomnisz to weź jak przypomnisz sobie . dobrą metodą jest noszenie w kurtce w której chodzisz dodatkowego listka by mieć przy sobie zawsze . tak robi moja koleżanka i dzięki temu na pielgrzymce nie raz mnie uratowała ;) całuski i nie dajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysdudi
witam wszystkich:)u mnie stwierdzono tarczyce ale niewiem jakiego rodzaju.lekarz przepisal mi euthyrox n50 mam brac 25 przez 2 tyg a potem 50.kiedy czytam te wszystkie skutki uboczne to az sie boje go brac.klezanka mi powiedziala ze jak niebede go brac to moze byc jeszcze gorzej czyli moge miec problemy z sercem.jak tak czytam o tych skutkach to ja praktycznie je mam teraz jak jeszcze hormonow nie bralam.czy moze ktos mnie zmobilizowac do brania tych hormonow bo az sie boje z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolutnie bierz Euthyrox, tu chodzi przecież o Twoje zdrowie! reakcja na lek jest silnie zindywidualizowana. w moim przypadku było tak: przez pierwsze dwa dni miałam lekką arytmię, zaczęłam się trochę niepokoić, ale szybko przeszło, z Tobą może być podobnie, może też być i tak, że nie będziesz odczuwać żadnych zmian lub odczuwać je dłużej. ten lek jednak pomaga, nie na odwrót! przyjmuję go w takich samych ilościach, jak Ty - i też na początku w zmniejszonej o połowie dawce, od września. z jednej strony jestem zadowolona, z drugiej zaś nie. nadal mam słabe i wypadające włosy, ciemne plamy na skórze, bywam silnie zmęczona momentami, zwłaszcza, gdy podejmuję się pracy fizycznej, tak prostej nawet, jak sprzątanie pokoju. moja miesiączka wróciła jednak do normy (mniej więcej), nie mogę narzekać na zaparcia, od razu, gdy przyłożę głowę do poduszki- zasypiam i jestem chyba mniej rozwalona emocjonalnie. teraz, gdy patrzę na swoją wypowiedź, uświadamiam sobie, że było jednak ze mną źle. biorę lek skrupulatnie i wierzę, że jeszcze wszystko będzie działało sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elvisiatko
Ja nie wiem ja nic nie odczuwałam może rzeczywiście za pierwszym razem nie wyszłam z wyrka i oblewali mnie siódme poty ale teraz nic . dziewuchy straszycie tylko "Nowe" a one się boja i są przerażone . bierz maleńka i uwierz mi że będziesz się czuć o wiele lepiej. Ja nie wspomnę już o Sexie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na euthyroksie
jestem juz 10 mies.I nie widzę żadnej poprawy.. wyniki ok. norma. Usg - hashimoto Ale samopoczucie beznadziejne tyję będąc na diecie, brak ochoty na seks,najchętniej bym nie wychodziła z domu. I postarzałam się o 5 lat wyglądam fatalnie. Biorę 50 bo po większej dawce nie mogę zasnąć trzęsą mi się ręce i mam kołatania serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysdudi
dziewczyny mam jeszcze male pytanko widze ze jestescie obeznane w tym wszystkim a ja jestem poczatkujaca.od 5miesiecy czuje sie zmeczona mam problemy z oczami z ukladem ruchu i pamiecia nie potrafie sie tez skoncentrowac,czesto boli mnie glowa czy to wlasnie sa skutki tarczycy??przebywam ostatnio zagranica wiec kiedy poszlam tutaj do lekarza on stwierdzil ze to migrena,przepisal mi jakies psyhotropy na rozgonienie jej ale niestety byly za duze skutki uboczne wiec kazal mi niebrac.kiedy wrucilam do polski i poszlam do lekarza on powiedzial ze to nie migrena tylko tarczyca.ja juz sie sama gubie.ale wiem ze to tarczyca bo mialam robione badanie usg i takze tsh ale nieznam sie na tych wynikach wiem tylko tyle ze jest dosc spora.prosze poradzcie mi dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaMALA
WITAM, a ja mam takie pyt. czy biorąc ten lek tj.Euthyrox N50 można pic alkohol. za 3dni sylwester. wybieramy się z męzem na bal a ja mam brac od jutra ten lek? a może wstrzymac sie te 4 dni??!! zapytałabym doktor ale od jutra ma urlop!! z góry dzieki za odp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysdudi
ewelina mala z tego co wiem co moj lekarz mowil to alkohol mozna pic.masz zyc normalnie.ale jak sie boisz to wstrzymaj sie te 4 dni.ja powinnam juz miesiac temu zaczac brac euthyrox n50 ale jakos mi niespieszno.obiecalam sobie ze od stycznia zaczne.pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jip
hej dziewczyny pomózcie!!! Staramy się z mężem o dzidzię, mój end stwierdził, że wyniki mojej tarczycy są w normie lecz w dolnej granicy i podczas ciąży może zabraknąc dla dziecka. (TSH (3) 1,54 uiU/L, FT4 12,52 pmol/L) 2 miesiące brałam euthyrox 25 i jodit 100 , po wykonaniu badań - TSH (3) 1,554 uIU/ml, FT4 15,42pmol/L lekarz zwiekszył dawke na euthyrox n 50 brałam go przez około 1,5 miesiąca dokładnie do 11 grudnia 2010r. jadod biorę do teraz. Przestraszyłam się, ponieważ zauważyłam że mój okres stał się skapy i jedniodniowy. Postanowiłam przerwać zazywanie leku, dodam że czułam sie okropnie, po odstawieniu poczułam się znacznie lepiej. jednak martwi mnie inny fakt dzisiaj tj. 3 stycznia jest już 37 dzień cyklu a mojego okresu jak nie było tak nie ma, test ciązowy też zrobiłam, to nie ciąża a szkoda. Troche już tu w necie czytałam, że przyczyną może być odstawienie leku, czy to prawda? Czy któraś z was tez tak miała? Martwię się bardzo, ponieważ nie wiem co dalej robić. Tymbardziej jest to dla mnie wazne by mieć regularne miesiączki ponieważ jak pisałam wyżej chcemy mieć dziecko, teraz się boję czy będzie dochodziło do owulacji, co mam zrobic? Nie ufam swojej end. Uważacie że słusznie przepisała mi te laki?? Pomózcie radą!! Czekam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.ja go biore od urodzenia,ale jestem czesto senna,zmeczona,bóle głowy sa czeste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×