Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość jip
Nie masz problemów z okresem? Tez dostałas te leki na niedoczynnośc tarczycy? Możesz napisac jakie miałaś winiki tsh? U mnie przez euthyrox, który zazywałam kilka miesięcy rozlegulował mi się okres, krwawienia były skape i jedniodniowe, doprowadził do cycty na lewym jajniku. Wczoraj dostałam od ginekologa luteine na wywołanie miesiączki....mam nadzieję, że wszystko się uda!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jip wyniki mam różne,natomiast co do okresu to mam nieregularne cykle z czego trudno mi zajść w ciąże:(a bardzo chcemy miec z chłopakiem dziecko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mes12345
czy po nagłym odstawieniu tego leku moge nie mieć miesiączki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jip
do mes12345 : ja po odstawieniu leku 11.12 do dzisiaj nie dostałam okresu. Wydaje mi się, że u Ciebie tez tak jest. Idz do ginekologa poproś o USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jip
nie to nie ciąża, mam stwierdzą cyste na jajniku ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_p
czesc dziewczyny ja rowniez biore euthyrox ale u mnie sprawa jest skomplikowana inaczej. pierwsze wyniki tsh -uposledzenie funkcji przysadki w zaskresie jego wydzielania, drugie w normie, trzecie znaczny nadmiar z podwojna strzałką, jeden lekarz zlecil mi 25 inny 50. kiedy zwiekszylam dawke zaczelam czasem odczuwac zaroty glowy i moze rzeczywiscie jestem senna. co do okresu nie wiem, zawsze mam regularnie. wypada mi na dzisiaj ale niestety jescze nic. usg tarczycy nie wykazalo zadnych zmian, bylam u kilku specjalistow ale nadal nie wiem co mi dolega. czy moge miec problem z ciążą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, rok temu odkryto u mnie hashi, miałam nieznacznie ponad normę TSH, ok 5.0 na max 4.9, przeciwciała anty-TPO 112 przy normie do 12 ))lekarz zapisał mi mi Euthyrox 50 . Czytając posty przeraziłam się perspektywą dozgonnego brania leku i postanowiłam się leczyć ziołowymi środkami. Oczyszczałam swój organizm pokrzywą, i różnymi ziołami oczyszczającymi. Efekt tego jest taki, że mam świetne wyniki morfologii, moczu, brak stanów zapalnych))), no ale wyniki hashi skoczyły. Teraz TSH jest 9.0 a anty-TPO 190. No cóż, zrobiłam wszystko by uniknąć tabletek. walczyłam, ale na hashi jednak nic nie działa, a myślałam że przyjdę do endo z rewelacyjną wiadomością że pokonałam autoagresję)));-) ponieważ nie byłam u endo cały rok i boje się ze mnie ochrzani, na własną rękę biorę od dzisiaj Euthyrox 25, na początek mniejszą dawkę by nie doznać szoku. Na wizytę zapisałam się za 2 miesiące. bo nie ma wcześniej terminu. MAM PYTANIE Jak długo powinnam brać Euthyrox 25 i po jakim czasie zwiększyć do 50? pozdrawiam serdecznie))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysdudi
do dorotaD witam ja mam tez euthyrox50 biore 25 przez dwa tygodnie a potem 50.uwiez mi lepiej brac te tabletki one pomagaja.ja niebralam dwa miesiace bo sie naczytalam na internecie o skutkach i sie balam.szyja zrobila mi sie twarda jak kamien mialam problem z oddychaniem.teraz biore euthyrox50 i jest lepiej. ten lek naprawde pomaga.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia78
Mam pytanie w marcu przystepuje do in vitro dostalam ten lek by obnizyc TSH z 2,76 ponizej 2 bo takie jest zalecenie przed in vitro czy branie tego leku moze opoznic @ bo powinnam dostac 20 a cylke mam bardzo rowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jip
Hej dziewczyny, jednak to ciąża!!!!!!!!! Jestem szczęśliwa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to gratulacje:)
a powiedzcie, to do osób z niedoczynnością tarczycy - czy zanim dowiedzieliście się o niedoczynności, to mieliście spadek libido? a jeśli tak, to czy gdy zaczęliście brać euthyrox, to znowu wróciła ochota na seks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysdudi
witam:)dziewczyny widze ze jestescie bardziej obeznane ja jestem jeszcze poczatkujaca:(czy ktos wie jakie leki przeciwbolowe i na przeziebienie mozna brac przy euthyroxie n50??z tego co mi kolezanki mowia to niema znczenia ale wolalabym bymc pewna.z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małoszka
Ja od dziś rano zaczęłam brać euthyrox 25... Strrrasznie boli mnie głowa, ale bolała mnie i wczoraj kiedy nic nie brałam, więc myślę, ze to stres po sesji na studiach:) Przy normie 5.0 moje TSH wynosi 5.69, ft3 i ft4 są w dolnych granicach normy, przeciwciała są dobre. Nie mam objawów żadnych raczej.... Zimno mi czasem, ale to mam od malego... Boje sie brac tego leku, ze przytyje... A dlugo walczylam z wlasna psychika, zeby zaakceptowac swoje cialo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 21 lat, biorę ten lek od 5 tygodni, najmniejszą dawkę i powiem szczerze, że nie wydaje mi się, żeby tycie było wynikiem przyjmowania tego leku przynajmniej nie bezpośrednio. Ja bardzo się tego bałam, ale wręcz przeciwnie - od kilku tygodni mam wstręt do jedzenia i w ogóle ciężko mi się do niego zmusić a co się z tym wiąże schudłam już około 3- 4 kilogramów. Wydaje mi się, że to bardzo indywidualna kwestia, chudnięcie czy tycie, związana nie tylko z tarczycą ale też z genami i stylem życia/odżywiania, poziomem stresu. Wydaje mi się, że najważniejsze to się kontrolować, co powinno być ułatwione przez znajomość tego faktu- że przy tej chorobie jednym z najczęstszych objawów jest właśnie tycie. Wobec tego można się na to jakoś przygotować i próbować tego uniknąć. Oczywiście przypadki są różne i nie mówię, że każdemu to się uda, bo niektórzy po prostu nie mogą schudnąć. Ale nie wolno się poddawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelikaa333
hej. czy ktoś po tym usrósł. naprawdę mi zależy by mieć kilka cm więcej. biorę to od kilku dni. proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małoszka
Nie wiem, ze wzrostem nie miałam problemów, mam 170cm. Myślę, że to może zależeć też od wieku... Jeśli jesteś w miarę młoda/młody, to może się udać... Chociaż wątpię czy ta tabletka działa cuda- ona uzupełnia jedynie niedobory, a nie naprawia wszystko... Mam nadzieję, ze ja nie utyję... Odkąd mam tę świadomość, ze to jest niedoczynność, nie jem słodyczy, unikam jedzenia po 15 węglowodanowych posiłków, zaczynam jeść więcej białka. Z ćwiczeniami nie ma większych problemów, bo ja dużo tańczę, nawet w domu, bo to kocham i ćwiczę codziennie po 15min. Ale regularnie. Jak zrobi się cieplej, zacznę częściej chodzić na spacery, może i biegać. Zobaczymy, jak się sytuacja będzie rozwijała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 35 lat
Mam nadczynność tarczycy od 5 lat biorę Tyrozol. Mam fguzki na tarczycy. Obecnie przygotowuję się do leczenia jodem, ponieważ leczenie tyrozolem nie daje efektów na dalszą metę. Rozumiem wszystkim chorych, czuję się podobnie. Zmęczona, zła, wybuchy gorąca. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninia1410
witam moje Szanowne Panie proszę wyjaśnijcie mi moje wyniki . Na niedoczynność tarczycy leczę się od 2008r. startowałam z TSH>100 . robiłam sobie co jakiś czas badania biorę EUTHYROX na przemian raz 100 a raz 150 tak mi zalecił mój endo. niestety żle się czuję tyję mam apetyt zwalałam na leczenie depresji ale strasznie mi wypadają włosy no i mam36 lat i strać bym się chciała o drugie dziecko . zrobiłam sobie dzisiaj badania no i TSH mam 1.571 czyli ok ale pierwszy raz w życiu zrobiłam sobie Anty-TPO no i norma jest 0-60 a ja mam 479.7. Kochane Moje o czym świadczy ten wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irriis
Hej dziewczyny ja ma Hashi, i niedoczynnosc zaczelam leczenie od tygodnia tzn po polowie 25 przez 6 dni i od dzisiaj 25 przez 2 miesiace potem wyniki i dalsze dozowanie. Moje TSH wynosi 4.85 ( 4,20) AgTPO 36 (34), Wiem to maly Hashi ale tak samo denerwujacy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irriis
ninia1410 To oznacza ze masz Hashimoto, przykro mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninia1410
Dziękuję Irriis A na zbicie tego TPO MUSZĘ brać jakieś dodatkowe leki czy tylko EUTHYROX? Będe w tym roku starć się o dzidziusia więc bym chciała coś robić w tym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irriis
Ninia ja zaczelam leczenia tydzien temu, mieszkam we Wloszech kolo Pisy gdzie jest jedno z najwiekszych centrum endokronologicznych dostalam tez tylko Eutirox i tez chcialabym starac sie o ciaze za 2 msc mam ponowna wizyte gdzie dowiem sie wiecej. Z tego co czytalam nie leczy sie przeciwcial to walka z wiatrakami ale niektorzy w czasie ciazy jezeli przeciwciala sa wysokie podaja kardioaspiryne 100mg. Mam kolezanke ktora rowniez ma niedoczynnosc Hashi leczy sie tyko tak jak my i ma wysokie przeciwciala i urodzila sliczne malenstwo dozujac tylko odpowiednio Eutirox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dos
Witam od kilku lat biorę euthyrox przeważnie 50 ale brałam też niższa dawkę i odstawiałam lek.Mój problem to autoagresja badania hormonów super chyba tpo 208 i mam jeszcze guzki ale biopsja nic specjalnie nie wykazała( teraz za kilka dni robię usg) Czytałam że przeciwciał się nie leczy i prosiłam lekarza o możliwość odstawienia zgodził się ale zapowiedział że przytyję i faktycznie 2 kg w 2 tygodnie ale tyłam już wcześniej. Tyję systematycznie od jakiś 8 lat wcześniej nie wiedziałam że jest inny rozmiar niż 38 a teraz 44. Czuje się fatalnie jetem nerwowa, boli mnie serce ,śpię. Wracając po przerwie do hormonu strasznie też strasznie zdychałam. Dodam że pomijając tycie czułam się w czasie brania leku dobrze nie miałam problemów z koncentracją pamięcią , może jazda nocą ( jak piszą ,,użytkownicy'' euthyroxu) była problemem. czy powinnam przemęczyć się i odstawić draństwo całkowicie i co z tyciem czy ktoś przeżyl coś takiego, podobno po nim niektórzy tyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irriis
Dos a czy Twoj problem od poczatku to tylko autoagresja, czy tez niedoczynnosc. Autoagresji sie nie leczy tylko kontroluje czesto walory tarczycy dla pewnosci, ze jest wszystko dobrze, ale sama autoagresja nie wywoluje jak tsh, tt4 i tt3 sa w normie takich zaburzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dos
zawsze miałam hormony w normie ale mój endokrynolog powiedział że być może będę brała euthyrox do końca życia.W przypadku samych guzków nie było by to konieczne. Nie chce się faszerować lekami. Czy to możliwe że taki sposób leczenia spowodował więcej szkody niż pożytku i co mam robić teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dos
zawsze miałam hormony w normie ale mój endokrynolog powiedział że być może będę brała euthyrox do końca życia.W przypadku samych guzków nie było by to konieczne. Nie chce się faszerować lekami. Czy to możliwe że taki sposób leczenia spowodował więcej szkody niż pożytku i co mam robić teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninia1410
kurcze ale się zmartwiła, dostałam miesiączkę po 14 dniach do tej pory mimo moich problemów z tarczycą i tych dużych odchyleń w wynikach krwi było ok nigdy nie miałam zadnych zaburzeń. Coś mnie zaniepokoiło mimo że mam 36 lat chciałabym jeszcze urodzić drugie dziecko . mam już 10 letniego synka. Poszłam ostatnio do ginekologa się zapisać na taką podstawową wizytę no i w trakcie rozmowy z panią położną wspomniałam o moich planach "ciążowych" póki jeszcze nie jestem za "star" to ona mnie wyśmiała przy innych pacjentkach i powiedziała że juz jestem. Do ginekologa muszę czekać 2mc.wiem żę jak miałam urodzić synka to miałam problem z zajściem w ciąże bo miałam wysoką "prolaktynę" może teraz też tak jest a nie mam pieniędzy aby robić badanie prywatnie muszę miec skierownie. No i jeszcze ten wzrost apetytu nie mogę sobie poradzić czy macie na to jakieś sposoby. Przepraszam że piszę tak chaotycznie ale mam zapewne "bałagan" w głowie przez te moje hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninia1410
A jeszcze chciałam Wam się pochwalić z czym sobie poradziłam to nie mam juz problemów z wypróżnianiem się POLECAM ACTIVIE na mnie zadziałało teraz jedną dziennie jem i jest super. A bywało że w toalecie nie byłam przez prawie 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×