Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość TOPKA
halo jest tu kto??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jestem;)
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od kilku dni biorę Euthyrox 25. Póki co nie odczuwam skutków ubocznych. Czuję się dobrze. Jedynie chce mi się często pić. Jeśli wychodzę z domu biorę ze sobą małą butelkę wody :) Słyszałam, że mogą wystąpić różne skutki uboczne, ale każdy z nas ma inny organizm, który inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna niedoczynna
Ja biorę "50-tkę" od 3 tygodni. Włosy wychodzą mi znacznie mniej, nogi puchną dużo mniej, lepiej śpię - to z pozytywów leku. Negatywy to, to, że czasami czuję się "napompowana", że bardzo boję się tego leku i swojej wagi łazienkowej (!) ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik45
witam dziewczyny.u mnie wykryto niedoczynność tarczycy w listopadzie poprzedniego roku . poszłam do lekarza zrobić badania ,bo zaczęłam spać na stojąco prawie,non stop bym spała i najgorsze ,że w 2 miesiące przytyłam 10 kg,czułam sie tak jakby mnie ktoś pompował (mało jadłam) mój kochany lekarz od razu stwierdził,że to może być niedoczynność.zrobiłam badania i strzał w dziesiątkę -niedoczynność..dostałam od razu receptę na euthyrox 25 ,po 3miesiącach poprawa na lepsze samopoczucie lepsze i spadek tsh na 5,z groszami,ale waga ani drgnęła,od marca zaczęłam brać wyższą dawkę jestem na 0,75 i spadłam 8kg w lipcu i sierpniu i ani grama niżej , a teraz zaczęłam się martwić ,bo zaczęłam mieć na nowo bóle głowy i waga zaczęła iść znowu w górę a miesiąc temu robiłam tsh i było już prawie ok.. 2.. z groszami ...więc zaczynam się zastanawiać co się dzieje..czy tez tak ktoś miał.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik45
hej,wchodzi tu ktoś jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem od 2 tygodni biorę 25 tego leku. Na początku było wszystko ok, tylko często chciało mi się pić. Teraz już tego problemu nie ma, ale śpię po 12h tragedia. Czy te tabletki mogą powodować, że tak długo śpię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisab48
Przy niedoczynności lek raczej powinien zaprzestać odczuciu senności... Na miesiąc przed jodowaniem musiałam odstawić leki i przyznam, że ostatni tydzień był masakryczny;/ aż powieki mi podpuchły od tego ciągłego podsypiania...mam to szczęście, że siedzę w domu i wychowuję małe dziecko bo w pracy nie dałabym rady tak funkcjonować:/ Ktoś by powiedział, że odsypiam nocki ale przy 9miesięcznym dziecku nie ma już co odsypiać;P Jeśli chodzi o wagę - nie pomogę, bo nigdy nie miałam problemu z wahaniem wagi, odkąd pamiętam tj. od liceum było 50kg (po ciąży zostało mi +2kg) ale wtedy nie przyszło mi do głowy, że to za sprawą tarczycy. Przy okazji - ma ktoś plamy, przebarwienia? Mi wyskoczyły na lewym podudziu i nie wiem jak się och pozbyć:/ Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO OnaE
za mało faktów podajesz jakie masz TSH? od kiedy? tak jak wspomniała moja poprzedniczka - po euthyroxie powinnaś być mniej ospała kasik45-------> zrób na nowo TSH co do przebarwień, to nie wypowiem się, bo ich po prostu nie mam i nie spotkałam się z czymś takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TSH 7,020 Norma: 0.270- 4.200 FT4 1.00 Norma: 0.80- 1.70 FT3 5.40 Norma: 2.37- 4.43 12 Września robiłam badania. Od 14 Września biorę tabletki euthyrox 25 1 tabletkę przed śniadaniem i jod 1,5 tabletki po śniadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO OnaE
o rany, to dopiero co zaczęłaś brać euthyrox w takim razie o jakichkolwiek efektach poprawy trudno mówić już teraz na pewno to nie euthyrox ma wpływ na Twoją senność, a właśnie nieprawidłowa praca tarczycy, czyli niedoczynność w Twoim przypadku dawka 25 przy Twoim TSH 7 na pewno będzie zwiększana sukcesywnie a na normy nie patrz, bo są przestarzałe, TSH powinnaś obniżyć do mniej więcej 1 z każdym dniem powinnaś czuć się nieco lepiej jednak by dojść do tego około 1 na pewno trzeba będzie zwiększać dawkę euthyroxu kiedy masz następna wizytę u endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny!!! ostatni wynik TSH w sierpniu 2,100 w kwietniu 3.040 w grudniu 6,870....powiedzcie mi czy sama mogę zwiększyć dawkę euthyroxu? teraz biorę o,75. I wpadam w panikę ,bo jak wyżej pisałam zrzuciłam 8kg po 2 miesiącach brania tej dawki ,a teraz znowu waga idzie do góry.Wizytę u lekarza mam dopiero w grudniu...czy to możliwe ,że TSH idzie znowu w górę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik zrób sobie znowu
TSH dawkę można zmieniać tylko mając bieżący wynik, a ten z sierpnia już dawno może być nieaktualny sprawdź jakie masz teraz TSH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOPKA
czesc dziewczyny mam pytanko stwierdzono u mnie miesiac temu niedoczynnosc (straciłam w tym roku 2 ciaze..:( ), od 4 tyg biore euthyrox75, czuje sie dobrze. lekarka podejrzewa hashimoto ale pod koniec pazdziernika mam zrobic badania i dopiero wtedy sie okaze. oprocz euthyroxu przepisala mi jodid100, ale wyczytalam ostatnio ze przy hashimoto absolutnie nie powinno sie jesc jodidu...ja nie wiem czy go mam, ale boje sie ze jesli mam japonczyka to zazywanie jodidu popsuje mi wyniki badan. Mam do zrobienia tsh, aTPO i ft4. moj wynik tsh z sierpnia to 6,04. ogolnie po tabletkach czuje sie dobrze, nic mnie nie meczy. schudlam kilogram, troche mniej wlosow mi wypada. narazie tyle..aaa i nie spie na stojaco jak dotychczas, mam wiecej energii. prosze o rade dot.jodidu !:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOPKA bez badania nikt Ci
nie powie czy masz Hashimoto dziwne, ze lekarz nie zalecił Ci by najpierw zrobić pakiet badań, a potem wdrożyć leczenie:O na Twoim miejscu zrobiłabym badania na własną rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOPKA
no wlasnie, dlatego odstawilam jodid, badania kazala mi zrobic pod koniec pazdziernika czyli 2 mce po rozpoczeciu leczenia by zobaczyc czy poziom tarczycy spada... i tak je robie prywatnie wiec juz poczekam te 3 tyg.!dzieki za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy przy braniu tego leku + jod można brać tabletki na ból głowy? typu etopiryna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie można brać leki
przeciwbólowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOPKA
hej ja apytam inacej czy przy braniu euthyrxu 75 i jodidu mozna zazywac kwas foliowy??? przygotowuje sie psychicznie do ciazy, wiem ze jesli w pazdzierniku beda dobre wyniki to nie bedziemy dlugo zwlekac rozpoczeciem staran ale przed ciaza powinno sie lykac kwas foliowy a ja go obecnie nie biore bo lekarz mi kazal odstawic...co robic?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie powiem jak z kwasem foliowym,ale jeżeli masz TSH wyższe niż 1,00 to lepiej poczekaj z ciążą..tak mi polecił lekarz mnie prowadzący ,a po drugie ciężko zajść przy niedoczynności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOPKA
kasik45 wiem, ze musze poczekac, mam wynik z sierpnia 6,04, teraz podejrzewam ze spada, ale kolejne kontrolne badania dopiero pod koniec pazdziernika. zastanawiam sie tylko czy moge JUZ profilaktycznie brac kwas nawte jesli zaczne sie starac o dziecko dopiero za 2-3 mce?? co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOPKA jak najbardziej mozesz
przyjmować kwas foliowy:) a wręcz powinnaś jeśli w niedługim czasie planujesz ciążę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm. jesli liczysz ,że za 2-3 miesiące TSH spadnie Ci do normy to przeliczysz się tak jak ja :( Ja od grudnia z TSH 6,870 biorę euthyrox i do tej pory jeszcze mam TSH 2,100 .a ciąża z wysokim TSH jest raczej niewskazana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak swoją drogą to ja mam zalecone przyjmowanie Falvit ze względu na wypadanie włosów, w którym jest sporo kwasu foliowego ,więc chyba nie szkodzi. czytałam jakieś wiadomości ,że kapusty,brokułów ,brukselki nie powinno się jeść jeżeli ma sie niedoczynność,a w każdym razie ograniczać do minimum :( a ja tak uwielbiam te warzywka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik nie dołuj tutaj nikogo
bo akurat niedoczynność tarczycy jest chorobą tak indywidualną, że nie można swojego przypadku porównywać z jakimkolwiek innym jednym udaje się obniżyć TSH bardzo szybko, innym dużo wolniej i zależy to tylko od konkretnej osoby jak i od umiejętności prowadzenia chorego przez lekarza i to nie jest tak, że trudno jest zajść w ciążę przy niedoczynności, bo kobiety zachodzą mając TSH ponad 5, a maja problem z zajściem te, które mają TSH 2,5, to wszystko sprawa indywidualna natomiast istotne jest by wiedząc, że problem z tarczycą jest - PRZYJMOWAĆ LEKI dlatego ,że już automatycznie płód jest chroniony mając TSH 2 i przyjmując leki można spokojnie próbować zajść w ciążę, ale trzeba być pod stała opieką endokrynologiczną i w miarę potrzeby zwiększać dawkę euthyroxu więcej optymizmu i już niedługo będziecie w ciąży, dziewczyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) nie dołuje nikogo..to są słowa mojego lekarza,który mi wszystko tłumaczy ,gdy jestem zniecierpliwiona tak wolnym spadaniem TSH ,masz racje ,że to indywidualna sprawa ,każdy jest inny,ale mówię tylko to na swoim przypadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOPKA
kasik mysle jak kolezanka wyzej, nie mozna generalizowac, a przyznaje ze Twa wypowiedz troszke mnie zdolowała. moja lekarka stwierdzila ze przy takiej dawce leku jaki ja mam(e75) to bez problemu powinnam w 2 mce obnizyc wynik(wiadomo ona wrozką nie jest i glowy nie da ale...) wszystko wyjdzie pod koniec pazdziernika. ja zyje nadzieją bo nic innego mi nie pozostalo. a co do slow kolezanki to ma racje, widzisz ja mam tsh 6,04 a w ciaze zaszlam 2 razy - za 1 razem po pol roku staran, za drugim razem przy 1 podejsciu(uplynelo 3mce od poprzedniej) wiec nie ma reguly. oczywiscie ciąż nie donosilam ale zaszlam wiec sama widzisz ze nawet z tarczyca powyzej 5 mozna zajsc a ze nie wiedzialam o niej to nie mialam lekow i ciaze stracilam. a sama piszesz ze czasem przy tsh 2 ciezko zajsc...wiec nie ma reguły. ale mam nadzieje ze bedzie dobrze!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×