Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość Yukki
witam. od ponad roku biorę euthyrox n 25 (jedną tab rano), niestety przez ost 2 miesiące zaprzestałam dawkowanie leku. i moje pytanie czy ktoś wie może czy teraz mogę ponownie zacząć brać taką samą dawkę leku? niestety wizyta u endo jest dopiero za następne 2 miesiące. dodam że mam hashimoto. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie że możesz i wręcz
powinnaś, a w przyszłości odradzam odstawianie leku na własna rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konik896
Do Monik5 Witaj, ja biorę Euthyrox od grudnia i też miałam dolegliwości żołądkowe i nudności. Jak zaczynałam brać to było mi cały czas niedobrze. Nie wiem, czy już sięprzyzwyczaiłam, czy może poziom TSH się unormował (2,02 :)) ale już jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haszimotka
Witam serdecznie od dwóch lat leczę sie u endoikrynologa mam stwierdzone haszimoto....ale chciałam zapytac czy leki a dokładnie eutyrox ,moze być powodem bólu kolana ,dość dziwnego i ogólnie bólu łydki ,czy ten lek hormonalny moze powodowaś zakrzepice ,bo wiem ze srodki antykoncepcyjne tak i trzeba kontrolować ,byłam u lekarze z tym kolanem nic nie stwierdził ale ból jest ,jestem dosc aktywna fizycznie ,aero i bieganie mam 42lata i ból kolana zaobserwowałam od momentu kiedy ten eutyroxs zaczełam brać,dodam że nie miałam nigdy kontuzji kolana.Serdecznie pozdrawiam i dzieki za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haszimotka
DO YUKKI -NIE WOLNO ODSTAWIAĆ LEKU .......TARCZYCA NIELECZONA MOŻE SPOWODOWAĆ POWAŻNE STRATY W TWYM ORGANIŻMIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO haszimotka
szczerze wątpię, że to przez euthyrox a powiedz czy nie masz problemów laryngologicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO haszimotka
a sam euthyrox to nie jest lek hormonalny jak tabletki anty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HASIMOTKA
NIE, NIE MAM RACZEJ PROBLEMÓW ,MAM LEKKIE DGANIA SERCA ,ALE ,DAJE RADE ,PILNUJE WAGI ,BIEGAN I DUZO SIE OGÓLNIE RUSZAM,ZASTANAWIAŁAM SIE WŁAŚNIE NAD TYM BÓLEM KOLANA .? I TYLKO MNIE TO ZASTANAWIA,MUSZE SIE WYBRAC DO OGÓLNEGO I WYRZEBRAC JAKIEŚ PRZEŚWIETLENIE,ALBO USG TEGO KOLANA BO TO MNIE WKURZA.KIEDY NIE WIEDZIAŁAM ZE CHORUJE I NIE BRAŁAM LEKÓW ( WŁAŚNIE EUTYROX) TO RÓZNYCH DOLEGLIWOŚCI BYŁO OD ZAGWIZDANIA,BYŁAM STRASZNIE NERWOWA,BARDZO SZYBKO SIE IRYTOWAŁAM Z BŁACHYCH POWODÓW,WŁOSY WYPADAŁY MI STRASZNIE ,OKROPNE ZAPARCIA I O ZGROZO ...BRAK OCHOTY NA SEX.ALE DZIS JEST SUPER I OBY TAK ZOSTALO POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haszimotka
to wyżej to tez ja ;) wyczytałam że eutyrox to lek hormonalny (tylko nie zawiera hormonów płciowych) i stad moje pytanie o zakrzepice ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mucek
Witam. Mam pytanie odnośnie przyjmowania Euthyroxu.W ulotce jest napisane,że w pół godziny po zażyciu,należy zjeść śniadanie? Zastanawiam się,czy jest to wymóg konieczny,czy tylko informacja,że nie należy tego leku przyjmować w trakcie jedzenia? Mam z tym problem,bo wstaję wcześnie rano,a śniadanie jadam późnym rankiem.Proszę o podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytaj dokładnie ulotkę
;) napisane jest, że lek należy przyjmować na MINIMUM 30 minut przed jedzeniem i piciem chodzi właśnie o to by lek się wchłonął, a musi być przyjęty na czczo i mieć czas na wchłonięcie jeśli śniadanie zjesz 2 godziny po przyjęciu euthyroxu to jeszcze lepiej;) mnie po wzięciu leku bierze takie ssanie, że z zegarkiem w ręku czekam aż minie te ustawowe pół godziny i wcinam śniadanie jak głupia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haszimotka
JA MAM TAK SAMO ,SSANIE I PO PÓŁ GODZINCE WALKI ;) Z GŁODEM ..ULGA,ŻE NADSZEDŁ CZAS ŚNIADANKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mucek
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ja osobiście jestem przyzwyczajona do późnych śniadań .Spożywam je właśnie w ok. 2-ie godz.po zażyciu Euthyroxu i teraz mam pewność,że wchłonie się bez zbędnych obaw.Pytałam dlatego,bo powiedziano mi,że mam zjadać śniadanie równo po 30 min.od chwili połknięcia :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
Zrobiłam nowe wyniki, do których zmusiły mnie dziwne objawy duszności w klatce piersiowej. Już sądziłam, że przeszłam w nadczynność, albo że jestem wręcz wyleczona i stąd te duszności, bo lek niepotrzebny...a tu niespodzianka- TSH z 2,99 (styczeń) wzrosło do 6,37, ft 4 - 1,24 (1,10 w styczniu) i po raz pierwszy zrobiłam anty TPO z wynikiem 165! Czyli mam Hashimoto??? A tu wizyta u endokrynologa dopiero 19 lipca, na 4 dni odstawiłam E25 (brałam połowę tabletki na dzień), dziś jednak od razu wzięłam całą tabletkę, jak na razie czuje się dobrze...opadły mi ręce od tych wyników, a tak chciałam już wyzdrowieć:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no z tarczycą to jest tak
że jak się zachoruje raz to już leczyć się trzeba całe życie a dlaczego wcześniej nie robiłaś anty-TPO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no z tarczycą to jest tak
szczepan, a jak u Ciebie? jak tam kibicuję Ci więc nie przejmuj się nieprzychylnymi komentarzami mam nadzieję,m że wszystko ok u Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
Czemu wcześniej nie robiłam? szczerze powiem, że lekarz na pierwszej wizycie zalecił mi antyTPO, ale ja oczywiście mądrzejsza, mając nieduże odchyły od normy, stwierdziłam, że jest mi ono niepotrzebne...poza tym endokrynolog nie wytłumaczył mi dokładnie, dlaczego muszę je zrobić i dlaczego one są aż tak ważne dla diagnozy , mimo że była to wizyta prywatna - lekko mnie "olał" , myślę, że gdyby wtedy połozył nacisk na antyTPO na pewno bym je zrobiła...do tej pory leczyłam się sama, ale polecono mi dobrego lekarza endokrynologa i jak wcześniej pisałam jadę do niego 19 lipca, mam nadzieję, że nic złego się do tej pory nie wydarzy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba było słuchać lekarza
moja droga;) to bardzo ważne dobrze, ze już wiesz, że masz Hoshimoto, bo wiadomo na czym stoisz poza tym uważam, że dawka pół tabletki z najmniejszej dawki przy wyniku TSH 2,99, to jest nic mój lekarz nigdy nawet nie zaczynał leczenia od połowy tabletki (w końcu chyba po to jest najmniejsza dawka 25 by ją przyjmować w całości) teraz chyba masz świadomość, że nie ma co się leczyć na własną rękę, a poza tym Twoje leczenie będzie DOŻYWOTNIE i nie wolno odstawiać laków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
ależ to ja sama zmniejszyłam sobie dawkę, bo źle się czułam i myślałam, że jak wezmę mniej, będzie lepiej. No to jest "lepiej" . Czyli Hashimoto wyrywa się testami aTPO? Skoro mam 165. to znaczy że jest Hashimoto, wróciłam do dawki 1 tabl. E25 i czuję się dobrze, z niecierpliwością czekam wizyty i strasznie chciałabym, żeby już na stałe się leczyć, bo trudno jest trafić na dobrego lekarza. Masz rację z mojej strony olanie tych testów było głupotą, mam nadzieję, że nie narobi mi to kłopotów:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dedenka
a co sie stanie jak sie odstawi leki jakie spustoszenie w organizmie bedzie chodzi mi o faceta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieleczona tarczyca
doprowadza do śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Do no z tarczyca to jest tak Hej- dzieki. Dzis sie skusilam i weszlam na forum co tam slychac. U mnie ok 25 tydzien druga corka endokrynologicznie super wyniki 0,5 tsh dawka letrox 75. Pilnuje sie z jedzeniem zeby zdrowo bylo zero slodyczy a i tak 20 kg na plusie. Ale nie powiem, kregoslup i stawy dramat. Lekarz twierdzi ze wode gromadze. W kazdym razie dobrze ze wszystko ok z dzidzia po porodzie wiem ze na pewno taka nie zostane, bo do 80 dojde na bank i nie o chodzi o wyglad ale o zdrowie i samopoczucie podczas chodzenia po schodach:). W kazdym razie duzo zdrowia dla Was wszystkich babeczki i mateczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no z tarczycą to jest tak
fajnie, że wszystko ok:) cieszę się no i gratuluję drugiej córeczki:) pisz czasem co i jak;) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka
wczoraj dostałam wyrok. ostra niedoczynność tarczycy. szczerze, nie ogarniam. w zeszłym tygodniu nic mi nie było. dwa miesiące temu miałam książkowe wyniki. "walnęło z przytupem" w ostatnich dniach. TSH w ciągu 24 h wzrosło o 23,00. Dzisiaj pierwszy dzień euthyroxu,zmian nie czuję, ale jest przerażona faktem, że do końca życia jestem zdana na łaskę lekarzy i aptekarzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka z całym szacunkiem
ale kobieto! nie przesadzaj! przecież niedoczynność tarczycy, to nie żaden wyrok! tym bardziej, że zdecydowanie łatwiej leczy się niedoczynność niż nadczynność głowa do góry:) to tylko jedna tabletka dziennie rano na czczo i finito;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina8588888
Witam.jestem tu nowa i am pytanie;czy ktos tu jest po operacji całkowitego usuniecia tarczycy?jakie leki teraz przyjmujecie?prosze o kolka słow.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem po usnięciu tarczycy.Obecnie biorę Euthyrox 100.Operację miałam w zeszłym roku 27 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Jestem rok po usunięciu tarczycy,oczywiście nie całej bo zawsze zostawiają trochę.Obecnie biorę Euthyrox 100.Trzy miesiące temu moje Tsh wynosiło 30,teraz 1,oo coś tam.Była obawa,że mi odrośnie,więc albo radioterapia albo znowu zabieg.Mam nadzieję,że tego uniknę bo wyniki się poprawiły.W środę robię usg więc się dowiem ostatecznie co i jak.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza43
Witam serdecznie w 2007 roku usunieto mi tarczyce z powodu nowotworu bylam na jodzie dwa razy wszystko bylo ok bralam od 2008 roku euthyrox w dawce150 i czulam sie rewelacyjnie w 2011zaczely sie u mnie problemy kolatanie serca,uczucie goraca,zachwiania rownowagi ,drzenie rak nog jestem do niczego mimo ze biore lek w dawce 125 czuje sie fatalnie nie wiem dlaczego euthyrox przestał dzialac zawsdze Tdsh bylo 0,19 a ostatnio nawet w dawce 100 mialam 7,43 pomozcie co mam robic chodze od lekarza do lekarza i kaza brac ten lek a ja z dnia na dzien czuje sie gorzej nawet przestalam wychodzic z domu .prosze o pomoc dziekuje eliza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
a skąd jestes Eliza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×