Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość szczepan
do Helgaa1 no badania tsh i ft3 mam co miesiac wiec zobaczymy. za 2 tygodnie zrobie nastepne i sie okaze co tam sie dzieje. A w ogole to swoje juz przeszlam- przez ten rozregulowany okres ciagle robilam testy ciazowe i zapisywalam kazdqa akcje z M. Gin liczyl ciaze od daty miesiaczki i ciaze okreslal na miesiac starsza jak zrobil usg nie bylo echa serca tylko sam pecherzyk. No i zaczely sie badania cyklu odpowiedniego przyrostu procentowego bety hcg bo jej odpowiedni przyrost oznacza ze zarodek rozwija sie prawidlowo. Ale przez tydz (to sie robi 2 krotnie w odstepach 3 dni) wyplakalam oczy. I sluchajcie jak na nast usg serduszko bylo to sie okazalo ze to 6 tydz i iles tam dni a nie 11! I jak w pysk z mojego kalendarza wyszlo ze w 36 dc dopiero sie zaplodnilo a wtedy mialam dostac okres. Test w 40 dc byl negatyw ale w 45 pozytyw. Wiec zgadza sie ze wykryl 10cio dniowa ciaze. Ale wiecie co to ze takie jaja z okresem mialam i zaszlam- dla mnie cud ze bez staran w 1 miesiac. Ale ja zawsze takie szczescie mialam. Jak tylko odstawilam pigulki, to bardzo uwazajac z prez. cora starsza jest. A wiecie jak moje 6 cio letnia jak na razie jedynaczka podsluchala rozmowe ze jestem w ciazy i zasunela tekstem- mamusiu jak ci sie dziecko urodzi to bedziesz mnie kochac? Bede Wam pisac na bieżąco jak ta tarczyca w ciazy sie ma- mam nadzieje ze bedzie ok bo juz stresa mam ze wszystkim. Za 3 tyg mam usg genetyczne. Ogolnie jak szukalam na forach to niewiele jest watkow samopoczucie kobiet z tarczyca i ciaza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba ft4 szczepan
;) pisz na bieżąco:) i powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
No tak ft4:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja ten lek biorę dopiero od 30 kilku dni i mam w związku z tym pytanie ponieważ @ dostałam normalnie ale krwawienie jest bardzo skąpe i trwa już 9 dni a przed zażywaniem leku trwało 3 dni do tego pobolewa mnie dół brzucha?czy mam powody do niepokoju???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Witam:) Leczę się u endokrynologa z powodu hiperinsulinizmu. Na ostatniej kontrolnej wizycie, po wywiadzie, badaniach w gabinecie (osłuchiwanie, badanie palpacyjne) wyniku TSH z listpada (1,37), lekarka przepisała mi Euthyrox N25 i magnez B6. Dodatkowo zleciła badania TSH, FT4 i przeciwciała. Mam pytanie w związku z tym, ponieważ zapomniałam zapytać, czy te badania mogę zrobić w trakcie leczenia czy może najpierw badania, a potem zacząć brać lek? Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badania zrób jak możesz najszy
bciej teraz Twoje TSH może być zupełnie inne niż w listopadzie i chyba lepiej sprawdzić jakie jest BEZ WPROWADZONEGO już leczenia euthyroxem poza tym badania TSH i pozostałe tarczycowe zawsze robi się na czczo bez przyjmowania euthyorxu, dopiero po badaniu bierzesz tabletkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ganja1513
R46 dlaczego nie ?? Moga byc jakies ''skutki uboczne '' ?? ;> Pozatym nie moglabym zrezygnowac z imprezowania przynajmniej tak sadze ;) ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
ganja 1513 napisała: "Moga byc jakies ''skutki uboczne '' ?? ;> " tak, alkoholizm- wystarczy? "Pozatym nie moglabym zrezygnowac z imprezowania przynajmniej tak sadze " to nie rezygnuj. Poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ganja1513
nie nie wystarczy/ .. wiec po co sie udzielasz skoro robisz z tego jakies dziwne fazy ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Do ganja Dziewczyny wyluzujcie. Po co sie kłócić na forum? Nie do tego służy. Ganja wnioskuje że młoda studentka jesteś i sie po prostu lubisz bawić. Wypić i zapalić- z nika wnioskuje, że nie tylko tytoń. Masz prawo. Zreszta tylko spytałaś czy alko ma jakiś wpływ. A już ataki na Ciebie. Sa leki, których z alkoholem sie nie laczy np jak juz pisalam psychotropy, bo mozna wykorkowac. A na euthyrox, moim zdaniem nie ma wpływu- przynajmniej ja brałam nieraz byly ostre imprezy i nic mi nie bylo. A palilam paczke dziennie jeszcze 2 mies temu. Antykoncepcji po 30 tez nie wolno laczyc z papierosami ... No ludzie- jednemu zaszkodzi innemu nie. Oczywiscie pewnie nie chlejesz do nieprzytomnosci codziennie no bo jesli tak to nie to forum... to sama zobaczysz czy Ci szkodzi czy nie. Oczywiscie ja tu nikogo do palenia ani picia nie namawiam, ale uwazam ze kazdy moze zadac pytanie i nie nalezy go osadzac. Dziewczyna ma swoj rozum i to jej zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ganja
czytanie ze zrozumieniem też ci kiepsko idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macik
Pytałam się mojego lekarza czy alkohol ma wpływ na działanie leku. Powiedział że nie. Byłam wtedy przed studniówką i powiedział że psokojnie moge się napić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ganja1513
wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo ;) dzieki bardzo Szczepan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ganja
no i dostałaś rozgrzeszenie, więc pij i pal do woli, amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora100
Ja zaczynałam od euthyrox 25 w tej chwili jest 100. U mnie zamiast poprawy jest pogorszenie w chwili obecnej TSH ponad 6, FT4 - 14,60 i rośnie. Rok czasu się leczę i brak poprawy - coraz gorsze samopoczucie, luki w pamięci, niechęć do wszystkiego, bóle mięśni a od jakiś 3 tygodni przeraźliwe bóle głowy (czuje się tak jak na kacu). Wypadają mi włosy, paznokcie się łamią i oczywiście sucha skóra. Oczywiście lekarz olał te objawy. No i mogę w ogóle nie jeść Przez rok czasu miałam raz robione USG - wyszły zmiany, i raz przeciwciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do chora 100
szybko zmień lekarza!!! masz najpewniej źle dobrany lek lub dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ganja1513
No optymalnie ; P !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Hej dziewczyny. Moje wczorajsze tsh o.66!!! Za to ft4 poniżej dolnej normy 11. 48 a normy 12-22. Ktoś mi wyjaśni o co chodzi? Tsh jak tak dalej pojdzie biorac leki przejdzie w nadczynnosc. A ft4 za niskie co powoduje? A tak ogolnie- nie tyje na razie ani grama co nabralam te 6 kg w 2 ttyg na poczatku tak zostalo. A jem moze nie duzo ale za to slodycze codziennie, pizze w weekend pochlonelam sama. Chyba dopiero teraz te leki zaczely dzialac co widac po tsh i faktycznie nie tyje po nich dzieki Bogu bo jakby tendencja sie utrzymywala to bym byla sloniem. Ale bez nich bylo kolo 1 wiec nadal uwazam ze po ciazy to brac przestane o ile ta nowa endo mi dalej kaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_88_
Cześć, potrzebuję pilnie leku euthyrox, jeśli któraś z Was ma nadmiar, bo już nie bierze, albo lekarz zmienił dawkę, to chętnie odkupię. Pilnie. mail : galia@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora100
ja ma receptę na 75 i 50 nie wykupuje bo biore 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Zuza Co Ty kombinujesz. Lekarz rodzinny tezCi przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam pytanie czy macie jakieś skutki uboczne długotrwałego brania euthyroxu? ja biorę euthyrox 100 dopiero od 2 tyg. Co z żołądkiem, nie boli jak długo sie przyjmuje ten lek? czy można brać jakieś osłonowe leki by zapobiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik przecież euthyrox
to nie jest antybiotyk, a HORMON przed czym zatem chcesz chronić żołądek? nie powinno być żadnych skutków ubocznych od brania euthyroxu przy dobrze dobranej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO szczepan
co tam u Ciebie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
A dzieki za zainteresowanie. Nic nowego. Jutro ide do endo pewnie obnizy dawke leku bo jak pisalam tsh spada bardzo i ft4 ponizej dolnej normy. W nastepna sb mam usg genetyczne malucha pod katem dauna mam nadz ze wszystko ok. No i ze cos bedzie widac na tym usg tzn dziecko a nie jakis cien jak w 6tc :) . Jak na razie od dzis przestaje zrec slodycze bo teraz juz przeginam ostro. Dzien w dzien po 2000 tys dodatkowych kalorii od 17 do nocy zwlaszcza. Zaczynalam z waga 53, teraz jest 12 tydz i jest 61!!! Choc 6 kg w 2 tyg pierwsze a pozostale 2 przez te 8 tyg. Ale jak mowie zrem jak ges na swieta:). Wyniki super, generalnie na razie jest ok. I teraz do mie dociera jakie fajne zycie juz mial czlowiek taka duza madra coreczke 6 lat w styczniu skonczyla to teraz mi znowu maly darciuch zycie do gory nogami przestawi... ale sama chcialam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szczepan
nie byłaś w ciąży- źle jesteś w ciąży też źle... sama nie wiesz czego chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Napisalam ze generalnie jest ok i ze sama chcialam. Dziwna interpretacja mojej wypowiedzi ze mi wiecznie zle. Albo moze fajnie kogos zlosliwie zaczepic i polepszyc sobie humor. Ja sie juz wiecej nie wypowiadam bo generalnie zauwazam tendencje do ogolnej zlosliwosci. Komus na forum sie wyniki polepsza- zlosliwosci ze i tak zareaz mu sie pogorsza. Komus wlosy przestaly wypadac- zawisc ze i tak wypadna. Ktos pike alkohol- jest alkoholik. A odnosnie mojej wypowiedzi- ja dziwna jestem. Bo w sumie sie stresuje ze mialam poukladane zycie i rytm dnia a 20 lat juz nie mam. I jaka znajde opiekunke bo wracam po macierzynskim do pracy. A najlepiej to niczym sie nie przejmowac stresowac, moze porodu nie dozyje bo wpadne pod samochod a dzis wydam wszystkie oszczednosci na zycie bo co sie bede martwic. Dobrze kolezanka pisze. Ja sie przestaje juz wypowiadac i czytac to forum. Dogryzajcie sobie dalej i pocieszajcie swoje ego. Chyba niedoczynnosc tarczycy powoduje jeszcze u niektorych jedna dolegliwosc- kasliwosc. PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wprawdzie piszecie że euthyrox nie powinien powodować kłopotów z żoładkiem ale pewności nie mamy, pytałam jednego lekarza to on u swoich pacjentów którzy od kilku lat biorą hormon też nie usłyszał skarg na ból żoładka. A co z nudnościami, tez miewacie, bo ja często, niemal codziennie mam uczucie mdłości(nie jestem w ciąży!), czy to wpływ hormonu? i jeszcze techniczna sprawa zażywania euthoryxu-na czczo i popijać niewielką ilościa wody? robię tak jak napisano w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga500
ja czuje sie bardzo zle po tym leku boli mnie serce i jestem nerwowa,a wizyte mam 17 maja,czy letrox jest lepszy bo nigdy go nie brałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam Letrox i strasznie po nim puchłam.Wróciłam do Euthyroxu ale za miesiąc czeka mnie radioterapia:( bo leki na mnie nie chcą działać.Jestem dla lekarza ewenementem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×