Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość dajana2
szyja nasza tarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajana2
choruje na haszimoto od 2002 i to są różne symptomy tej choroby ,bo przechodze to w roku po kilka razy przy dawce 125eutyrox raz jest niedoczynnośc a raz nadczynnośc, raz jestem chuda raz gruba,to męczarnia pozdrawiam-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewakurcz
Ja biorę Eutyrox 50 od czerwca.Nie wypadają mi włosy, nie boli gardło ani z migdałami nie mam problemu. Nie zauważyłam jak dotąd żadnych skutków ubocznych, nie wiem czy problemy o których piszecie biorą się od brania tego hormonu.Może poszukajcie przyczyn gdzie indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oti_27
leczę się od czerwca tego roku, czerwiec TSH:12,9, anty TPO->1300, Fft3 I ft4 W NORMACH. usg - guzek pod prawym płatem. Wizyta u endo dożywotnie branie euthyroxu 75 w czerwcu, wynik TSH lipiec 2,69, sierpień 2,00, i wkoncu październik 1,68, FT3 i FT4 w normie, przeciwciala wysokie jak były, guz nie urusł i endo zostawił taką dawkę jak była, ale nie wysłuchał mnie że się źle czuję ból z tyłu głowy coraz bardziej uciążliwy sztywność karku, problemy z widocznośćią o zmroku, nawracające bóle kości i stawów, skoki ciśnienia. Masakra porobiłam wyniki na gośca, bolierozę wszytsko ujemne i wszyscy twierdzą ze to tarczyca tylko mój endo twierdzi że to ona jest przyczyna masakra nie wiem gdzie już szukac pomocy i napomnę że chodze prywatnie do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola312
Dziewczyny biorę euthyrox 50 i chyba zaszlam w ciąże czy mam cały czas brać ten lek? do lekarza jestem zapisana za kilka dni i nie wiem co robić, pomóżcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie TAK!
absolutnie nie odstawiaj euthyroxu pod żadnym pozorem i jak najszybciej poinformuj swojego endokrynologa o ciąży, bo konieczne będzie zwiększenie dawki zrób bieżące badania TSH i ft4 by pokazać je lekarzowi a poza tym GRATULACJE:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie TAK!
na pewno będziesz miała zwiększoną dawkę, bo zwiększa się zapotrzebowanie na hormony tarczycy ponieważ płód dopóki sam nie wytworzy swojej tarczycy (około 12 tc) będzie je "brał" od Ciebie to bardzo ważne byś pokazała najnowsze wyniki TSH i ft4 endokrynologowi i to jak najszybciej (pierwszy trymestr jest najważniejszy dla płodu jeśli chodzi o prawidłową pracę tarczycy u matki) no i powinnaś być pod stałą opieką dobrego endokrynologa przez całą ciążę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola312
ale do endokrynologa moge isc dopiero za dwa tygodnie.. Czy nic sie nie stanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie TAK!
a jaki miałaś ostatni wynik TSH jaki robiłaś i na ile przed zajściem w ciążę było on robiony? to bardzo ważne mam nadzieję, że masz dobrego endokrynologa, który zna się na prowadzeniu niedoczynności tarczycy u ciężarnej, bo to zupełnie co innego niż leczenie niedoczynności u osoby, która nie spodziewa się dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola312
Najpierw miałam 6 z kawałkiem a po miesiacu brania E. mam 1 z kawałkiem... Czy coś złego może się stać dziecku ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola312
a ten ostatni wynik byl pare dni przed zajsciem w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oti_27
eczę się od czerwca tego roku, czerwiec TSH:12,9, anty TPO->1300, Fft3 I ft4 W NORMACH. usg - guzek pod prawym płatem. Wizyta u endo dożywotnie branie euthyroxu 75 w czerwcu, wynik TSH lipiec 2,69, sierpień 2,00, i wkoncu październik 1,68, FT3 i FT4 w normie, przeciwciala wysokie jak były, guz nie urusł i endo zostawił taką dawkę jak była, ale nie wysłuchał mnie że się źle czuję ból z tyłu głowy coraz bardziej uciążliwy sztywność karku, problemy z widocznośćią o zmroku, nawracające bóle kości i stawów, skoki ciśnienia. Masakra porobiłam wyniki na gośca, bolierozę wszytsko ujemne i wszyscy twierdzą ze to tarczyca tylko mój endo twierdzi że to ona jest przyczyna masakra nie wiem gdzie już szukac pomocy i napomnę że chodze prywatnie do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie TAK!
czyli przed zajściem w ciążę było bardzo dobrze:) niemniej nie odwlekaj wizyty u endokrynologa najlepiej byłoby gdybyś poszła jak najszybciej, bo dawkę trzeba będzie zwiększyć i pamiętaj, że teraz bazuje się na ft4 i TSH najważniejsze jest ft4, ale przy jednoczesnej kontroli stanu TSH, które też nie może przekraczać normy w żadna stronę ft4 najlepiej, gdy jest w górnej granicy normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola312
To moze zeby bylo szybciej to te badania juz zrobie przed wizyta u endokrynologa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie TAK!
tak, na wizytę u endo powinnaś mieć już świeże wyniki najlepiej zrób dzień przed wizytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola312
ok dzieki:)) boje się że dziecku moze sie cos stac..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie TAK!
bierzesz codziennie euthyrox więc z całą pewnością ze strony tarczycy Twojemu dziecku nic nie grozi;) wszystko będzie dobrze, nie martw się na zapas, bo nie ma powodu;) trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola312
A jeszcze mam pytanie.. Wiecie może czy jak mam kota w domu to powinam sie go pozbyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie TAK!
rany, ABSOLUTNIE NIE!!!;) co biedny kociak winien ciąży?:D a tak poważnie: domyślam się, że jeszcze nie robiłaś badań na toxoplazmozę i to o to chodzi z Twoim biednym kotem (ciągle pokutuje teoria, że toxo można zarazić się od kota, o zgrozo:O) zrób jak najszybciej badania na toxoplazmozę i będą to: toxoplazmoza w klasie IgG oraz w klasie IgM jeśli okaże się, że nigdy toxoplazmozy nie przechodziłaś konieczne będzie najlepiej co miesiąc powtarzanie badania IgM by nie przeoczyć ewentualnego zakażenia jeśli zaś posiadasz już przeciwciała, to jesteś bezpieczna i nie ma potrzeby powtarzania badań gdy jednak okaże się, że przeciwciał nie masz, to: musisz stosować się do zasad uniknięcia zarażenia toxoplazmozą, czyli unikanie surowego mięsa, a przygotowując np. kotlety najlepiej robić to w gumowych rękawiczkach, poza tym bardzo dokładnie należy myć owoce i warzywa, bo to tym właśnie sposobem najłatwiej zarazić się toxo - poprzez brudne owoce i warzywa albo przez skażone mięso i tak dla świętego spokoju - kuwetę niech teraz sprząta ktoś inny niż Ty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola312
o kurcze.. A te badania mi ktos skieruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie TAK!
nie, te akurat są płatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola312
W środe dopiero ide do gin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
czesc dziewczyny. Troche mnie nie bylo. Ja znowu monotematyczna jestem. Biore ten lek od pol roku i tyje tyje tyje. Niewiele ale systematycznie. Jak pisalam wczesniej bylam kosciotrupem od 5 lat jem caly czas tak samo, podliczylam wszystko i okolo 1500 1700 kal przez tyle lat trzymalam wage i moglam czasem cos zjesc (tzn slodycze pizze itp) i bylo ok. A teraz w 1.5 mies kolejne 4 kg. A wyglada to tak w tyg waga jest stala a wystarczy 1 impreza kawalek pizzy i 1.5 kg!!! nie zartuje waze sie codziennie. Jem 4 razy dziennie, syte sniadanie bialkowe, potem warzywa na obiad rybe i warzywa i kolkacje tez jakies warzywko. Suma 1500 kal . Nie jem slodyczy wegli i wkur...ia mnie to. Teraz waze 54 kg mam ladna dupke, wciecie w talii i jest ok. Ale nie moge tyc tak dalej bo juz w nic sie nie mieszcze. Przeciez to nienormalne ze po kawalku pizzy jest kg do przodu. Jakim cudem? jesli pizza ma zalozmy 500 kal to zeby kg przytyc musi byc 7 tys kalorii. To co euthyrox ja rozmnaza? Ja tylko probuje to zrozumiec racjonalnie co jest grane. Odkad leki czyli pol roku i 6 kg wiecej a wczesniej 2 lata nie leczona niedoczynnosc i suchy patyk. Zwiekszylam teraz dawke do 50 czuje sie bardzo dobrze wlosy rosna jak szalone, choc mam cienkie, wiec jakbymi wypadaly to bym byla lysa, ale wolno rosly a teraz super i cieplo mi i ogolnie ok. Tylko jak tak dalej pojdzie to za 10 mies zostane sloniem co malo je i tyje. Odstawilam na tydz lek bo mi braklo po 3 dniach myslalam ze zejde sennosc i dreszcze. Dziewczyny czy ktos mi wytlumaczy dlaczego tyje odkad to biore? Moze dawka za niska? teraz zobacze jak po tej 50 czy cos sie zmieni. Przeciez musi bycjakies logiczne uzasadnienie skad takie wahania wagi skoro tsh 2. Moze ktoras tak miala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO szczepan
dopóki nie osiągniesz właściwej sobie wagi na pewno będziesz przybierać na wadze Twoja waga przez ostatnie lata nie była wagą NATURALNĄ ,a wymuszoną przez dietowanie i złą pracę tarczycy moim zdaniem w momencie, gdy waga dobije do momentu optymalnego dla Twojej budowy ciała, to na bank się zatrzyma i na pewno nie będziesz wtedy "upasionym baleronem" tylko będziesz wyglądać tak jak Cię natura stworzyła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
dzieki za odp. Oby tak zostalo bo teraz czuje sie super. Fakt jako nastolatka bylam na diectach tzn tydzien glodowki i potem ciastko popijene piwkiem i zagryzane chipsami. Biust 75 ff koledzy mieli oczy maslane, waga 60 kg i i60 wzrostu. W wieku 25 lat ciaza i 87 kg styczen porod luty 70 kg a pol roku pozniej kosciotrup 43 kg. Juz nie moglam sluchac tesciowej i reszty rodziny diagnozujacej anoreksje itp. przed 30 stka rok temu 47 i brak okresu. Gin kazal przytyc ale nie dalo sie pomimo masla orzechowego sloika dziennie i innych dobrych rzeczy oczywiscie raz na jakis czas. A ze pracuje w branzy modowej,nie moge sobie pozwolic byc baleronem. Bralam leki anty milvane ale okres mialam 2 razy na mies.Poszlam do gin zmienila na jkais mocrogynon*/dobrze ze wasy mi po nim nie wyrosly bralam 2 mies i po drugim opakowaniu brak okresu. W wakacje zyly na nodze mi wyszly i bylo takie pulsowanie krwi i prawie zawal- nagle zrobilo mi sie nie dobrze slabo i takie uczucie szumu w uszach jak przy nurkowaniu sztywny kark suchosc w ustach i czulam ze sie dusze, nogi jak z waty,minelo po godz, potem dopler bo zakrzepica - badanie ok odkad zaczelam brac leki ok tylko to tycie ale pal licho. Okresu od 1.5 roku nie mam tarczyca niby... a tu waga ruszyla tkanka tluszczowa wiec nikt nie powie ze chuda jestem, tarczyca 2.2 mysle ze teraz mniej bo badania mam za mies wszystkie parametry w normie badania krwi cokier itp jedynie estriadol jaku babki po menopauzie. A jak mi sie zrobila wtorna menopauza? i jedyna szansa in vitro. a ja kurcze chce miec 2 dziecko. Znowu paradoks wpadlam w malzenstwie co prawda po bozemu i klelam a cicocie pytaly kiedy 2 i sie wkurzalam bo nie chcialam. Teraz bardzo chce dalej pytaja i szlag mnie trafia bo jak mam zajsc jak okresu nie nmam. ide do gin nie wiem czy wymusi okres a gdzie tam jeszcze w ciaze zajsc jak maz mnie ma po dziurki w nosie z moimi humorami i narzekaniem. A jak na prawde mam menopauze w wieku 31 lat?nawet nie mam z kim pogadac . i juz powoli mnie zaczyna walic to wszystko nic nie zrobie ze tyje uwazam ze nie jest to zalezne ode mnie, a cwiczyc nie bede bo mi sie nie chce zreszta po co cwiczyc jezeli jem na deficycie ujemnym zgodnie z moja waga. kiedys szalalam silownia areobik gowno dawalo. zebym chociaz widziala efekty pracy a tu dupa. Pewnie na mnie napadna kobiety co tyja po 30 kg wiem ale ja mam swoj problem i mysle ze kazdy ma swoje granice ktore go mecza. i ja niewiele przytylam ale nei chce wiecej. dlaczego ten lek powoduje ze tyje z powietrza , ze jeden posilek ekstra na imprezie i 1 do 2 kg wiecej? Juz szef mowi ze taka ladna jestem (w koncu kobieca) ale jak przytyje to na moje miejsce jest milion mlodych ladnych i zgrabnych. A ja stara du..a trzydziestka zaraz botoks. Dziewczyny dzieki- mam dola ja wiem ze jak ktos czyta o tej wadze ze mam problem a inne macie duzo wiecej i mysla ze mne walnelo. ale jak ktos zawsze chudy byl i nagle tyje, i nie wiem na ile jeszcze i szef wywali z roboty parowe = a tak bedzie to mi sie plakac chce. a jeszcze ten okres jak zajde w ciaze to przynajmnuej bez wyrzutow bedejadla co zechce i bede tyla az pekne. No zartuje. Dziewczyny dzieki. musialam sie wyzalic i prosze mnie pocieszyc. jakby ne to ze mam troche oleu w glowie to uz dawno by byly chinskie tabl i inne ... ale ja chce moc jesc by funkcjonowac i nie tyc kg od 20 dkg lazanii. chce zjessc ciastko i lody raz na tydz i w du...e nie pojdzie. a teraz to slodyczybie widzislam 2 mies. jezu ile ja pisze ale mam dola niestetyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! jestem tu nowa! Piszę ponieważ również choruję na niedoczynność tarczycy. Od miesiąca biorę euthyrox 50 i przytyłam prawie 5 kg, co wcześniej mi się nie zdarzało. Po za tym mam anemie więc z apetytem u mnie kiepsko..dlatego problem przytycia na pewno nie jest spowodowany obżarstwem. Przy ostatniej prywatnej wizycie u lekarza wspomniałam o tym że sporo przytyłam i usłyszałam tylko że to nie przez te tabletki, że po nich się chudnie, więc za dużo jem i za mało się ruszam..jestem zupełnie innego zdania..zapłaciłam za tą wizytę i nie usłyszałam nic co mogłoby mi pomóc. Mam zamiar wybrać się do innego lekarza..nie wiem jednak czy dostane jakiś lek zastępczy, ponieważ wyniki po euthyrox 50 poprawiły się. Jedyny problem to jednak tycie..Może ktoś z was ma podobną sytuacje i dostał inny lek, który nie powodował tycia, a wyniki nie pogorszyły się?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qrcze,dziewczyny,ja nie wiem co z tym Euthyroxem jest nie tak U mnie,im większa dawka tym bardziej chudnę.Żeby nie wyglądać jak szkieletor,obniżyłam dawkę ze 100 na 50,bo po setce robi mi się słabo,serce wali jak młotem,spać nie idzie.Wychodzi mi na to,że ten lek nie działa na wszystkich jednakowo.Ja zawsze tyłam po innych hormonach,a tu proszę...Ethyrox i mogłabym jedzenie w ogóle odstawić,ale przecież jeść trzeba.Pozdrawiam wszystkie🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
do Gosiia18 No witam w klubie- to znalazl sie ktos co ma ten sam problem. Dziwne to tycie i to 5 kg w miesiac. Ja mam kilo do przodu po nadplanowej imprezie, gdzie cos dziubne. Ciekawa jestem co Ci powie inny lekarz. Ja sie smieje ze skoro euthyrox powoduje chudniecie a naszym przypadku tycie, to jak ludzie po chemmi traca wlosy, tak powinny rosnać. Przyklad brutalny. Gosia pisz jak tam kg czy zaczniesz chudnac czy poleci dalej. Bo ja nie wiem czy kupic nowe spodnie dopasowane w pasie czy moze z 5 rozmiarow wieksze bo za 3 mies beda za male. I ile tak bede tyc, bo jak tak dalej pojdzie to w koncu pekne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do szczepan :) Na pewno dam znać czego się dowiedziałam. Jestem załamana tymi kilogramami, tym bardziej że nie pozwalam sobie na zbyt wiele jeśli chodzi o jedzenie, wręcz oszczędzam się bardzo mimo że mam anemię. Mam nadzieję, że tym razem trafie na lekarza który poważnie podejdzie do mojego problemu a nie będzie się kierował tylko tym co na ulotce jest napisane. Jak tylko czegoś się dowiem, będę pisać:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
dziewczyny ja juz mam dosc. Od 3 dni biegunka i wymioty tylko po poludniu wiec zazyte leki nie wyladowaly w kiblu. I kilo kolerjne. Skad???? juz nie mieszcze sie w spodnie. To chyba woda bo rano palce jak parowy a twarzdramat. Oczy i policzki jedna opuchlizna. Spodnie wczoraj normalne nie daly sie wlozyc. Biust boli i jajniki moze dostane w koncu ten ikres bo juz podejrzewam guza przysadki albo nieodwracalna menopauze i in vitro. A najgorsze to mam jak przy zespole napiecia caly dzien placze tak nie mialam z 3 lata, a poziom agresji ze nie moge i rozdraznienia. Denerwuje mnie smiec na podlodze a nie mam sily go podniesc, wszystko i wszyscy mnie wkurzaja. Dziecko bocos chce, dobrze ze ataki tlumionej agresji konczyly sie bezsilnym placzem bo nikt nie ucierpial oproczmnie. Malo tego dzis ledwie wstalam o 9 bo na l4 jestem i jak oko otworzylam to juz mi sie spac chcialo. nakrecam sie nieustannie zle sie czuje chyba dola mam. obrzek mi nie zszedl jeszcze sie poglebia.nikt mnie nie rozumie a jak cos narzekam to konczy sie awantura domowa. Dawnij takie stany mialam przed okresem. A teraz jak dostane to normalnie sie ze szczescia nie posiadam . Najgorsze jak teraz mimo lekow zostanie mi tycie i taki nastroj to tylko do psychiatry i klatka. No i jeszcze te swieta- jakby nie dziecko to bym szopki nie robia . Moi rozwodzacy rodzice takie jajka robili na swieta jak bylam mala, mala kiedys zniknela na swieta, z wujkiem a mysmy jej z ojcem po kostnicach szukali. w mojej rodzinie wszyscy sie zarli i nikt na siebie bie mogl atrzec a u meza jak milo i kochanie ze mnie trzesie na sama mysl, te falszywosci sztuczne. a teraz sobie mysle ze wigilia tego odmowie, ciasta nie patrza dziwnie, tesciowa z cukrzyca zjada a potem insuline laduje a ja nie moge bo zamiast 1kg tylko z ryby obranej z panierki bede miala 3 za jeden dzien. Dziewczyny to tyle monologu- pocieszcie, tylko nie dowalajcie mi ze jestem brzydka bo tesciowej nie lubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×