Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dajana

euthyrox co to za lek ?

Polecane posty

Gość szczepan
No ale nie chodzio idealna figure tylko o tempo tycia. Bo jak jem od 5 lat tak samom wlosy i paznokcie mam mocne zmienilam nawyki zywieniowe i przez 5 lat bylo w normie a teraz leci w 3 mies 5 kg, to jak zaczne sobie pozwalac to za 3 mies kolejne 5 potem 10 i ponad 70 kg zrobie w rok. cos u mnie nie tak bo teraz mam bmi idealne, jak mowie jem codziennie ryby nabial i warzywa nie jem maki produktow bo jestem uczulona na gluten. wczorajsze zjedzenie ciastek spowodowalo krwawe wybroczyny na sluzowce w jamie ustnej, jak wampir po uczcie. tylko kurczze calezycie bylam na diecie jako nastolatka tzn wiecie 5dni glodowki i potem 2 lodowki... po ciazy mi sie zmienil metabolizm trzymam wage i lubie siebie ale nie sadze zeby przybranie 20 kg mialo spowodowac lepsze warunki na ciaze. Mysleze tarczyca nie ma wplywu na ten okres. Cos mi sie powalilo w tym organizmie a lekarze sami nie wiedza.Ostatnio maz wyczytal zekawa powoduje bezplodnosc- sprawdzilam artykul i badania byly ku...a prowadzone na mszycach. Ale powaznie- nie chodzi o ta figure bo wiadomo nie jestem juz nastolatka co ma pstro w glowie,ale zwracam uwage na fakt brania lekow i tycia. Niby jedno drugie wyklucza i lekarze twierdza co innego, ale od 5 laat jem tak samo- to nie jest odchudzanie tylko zmiana sposobu zywienia i nawykow i bylo ok, a nagle leki i co mies wzrost o 1 kg na plus oczywiscie nie wliczam tych wahan. Wiec co sie dzieje ? to jakbym sie chciala odchudzac to chyba musialabym przestac jesc zupelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna:(
Ja mam problemy z tarczycą mam niedoczynność.. moj wynik to ponad 5. a wynik prolaktyny to ponad 12.. Co myślicie o tym? Bardzo sie boje.. nie wiem co robic bo chcialabym miec dziecko.. poradżcie cos:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna:(
Ps. Endokrynolog dała mi najpierw leki na uregulowanie tarczycy tzn euthyrox 50. Powiedziała że pozniej bedziemy dalej dziłąć.. Pomóżcie proszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do smutnej:) Ja też mam niedoczynność,mój wynik Tsh to 21,30 ale jestem po operacji.Dzieci mam troje więc się nie martw na zapas bo stres też ma wpływ na chęć posiadania potomstwa.Bierz Euthyrox,poczekaj aż hormon zacznie działać(około 3 miesięcy) i powodzenia:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna:(
Nie potrafię się nie martwić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak jeszcze mogłabym Ci pomóc smutna:( Może nie myśl o tym tyle,przecież nie możesz się po prostu poddać.No,uszy do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia312
Witam , pisze do "smutnej" , u mnie na poczatku sierpnia zdiagnozowano niedoczynnośc tarczycy (ponad 84) i hashimoto , zaczęłam brać euthyrox 100 i po 4 tygodniach zaszłam w ciążę , a TSH spadło do 2.Także musisz byc dobrej myśli i sie leczyc .Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna:(
Tylko jest problem w tym ze ja mam jeszcze wysoki poziom prolaktyny a to wiąże sie z problemami zajscia w ciaze... :( to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna:(
Mam pytaie do sylwi312 czy jak ci spadlo tsh to nadal musisz brac proszki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość euthyrox będziesz musiała brać
już zawsze, do końca życia, ale to chyba nie problem?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R46
witam, ja słyszałam też tak od endokrynologa, że już po grób, a lekarz robiący usg tarczycy powiedział, że dobrze dobrana dawka ureguluje szybko hormon przy niskim tsh i można odstawić E, moja sasiadka ma polecone odstawienie leku ale kontroluje poziom tsh i czuje się dobrze....więc może niekoniecznie trzeba go łykać do śmierci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No może i nie trzeba brać hormonów do końca życia ale tak jak w moim przypadku to chyba już do grobowej deski bo ja już tarczycy nie mam(wycięta w całości razem z guzkami),więc muszę.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna:(
czemu w ciazy bezwzglednie trzeba brac euthyrox ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość euthyrox będziesz musiała brać
smutna---------> jeśli już teraz masz niedoczynność, to nie ma cudów - będziesz musiała już zawsze go brać, a w ciąży to już podstawa poczytaj o konsekwencjach niedoczynności tarczycy u matki dla płodu chyba chcesz urodzić ZDROWE DZIECKO? Twoje hormony muszą prawidłowo pracować zwłaszcza w pierwszym trymestrze do 12 tc dziecko intensywnie pobiera je od Ciebie, bo samo jeszcze nie ma swojej tarczycy niedobór hormonów tarczycy u matki powoduje poważne upośledzenie umysłowe, hamuje prawidłowy rozwój kostny i tym samym wzrost dziecka ta mała tabletka rano, przed posiłkiem to chyba żadne poświęcenie, gdy chce się mieć zdrowe dziecko?;) i samemu chce się być zdrowym:) zobaczysz jak zmieni się Twoje nastawienie do życia, gdy hormony wrócą do normy, bo teraz to pewnie ciągle masz "doła" i nie tylko z powodu niemożności zajścia w ciążę, ale ogólnie wszystko w życiu pewnie wydaje się przytłaczające - to niestety wina źle pracujących hormonów i nie warto tracić życia;) bierz euthyrox, lecz tarczycę, być może prolaktyna sama wraz z prawidłowo pracującymi hormonami tarczycy wyrówna się, bo tak jest bardzo często i do dzieła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna:(
Dla mnie to nie jest problem brania proszków.. Najbardziej sie boję o to że bede miała peoblemy z ciążą...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość euthyrox będziesz musiała brać
jeśli będziesz brać euthyrox, to ze strony tarczycy nic nie grozi Twojemu dziecku, a wręcz przeciwnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna:(
Tylko najpierw trzeba zajść w tą ciążę, myślę że to będzie trudne w moim przypadku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia312
wITAM , tak nadal musze brac eutxyrox (juz do końca zycia) z tym ,że zmniejszono mi dawke z 100 na 75.Pozdrawiam Sylwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oolenkaa007
Witajcie, ja dopiero zaczynam "przygodę" z Euthyroxem 25. Mam nadwagę, nie wiem czy ona wynika z zaniedbania czy hormony szaleją. Powiedzcie mi czy rzeczywiście waga spada pod wpływem działania tego leku? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
olenka poczytaj wczesniej. mnie odkad biore rosnie kg na mies bedac na diecie 1000 kal 0d 5 lat. Caly czas mialam wage stala majac niedoczynnosc, odkad zaczelam brac leki jeden miesiac jeden kilo . Tyle ze ja mialam niedowage, teraz mam idealnie i juz nie chce tyc mam nadzieje ze nie utrzyma sie tempo wzrostowe. Radze przejsc na jakas diete a na poczatek odstawic slodycze pieczywo troche ruchu i zobaczysz ze bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
tzn od 5 lat jestem na diecie 1000 kal i waga stala a odkad biore od lipca leki co mies 1 kg do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan jesteś na diecie
1000kcal i nadal uważasz, że jesz normalnie?:O no proszę cię:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Tzn na atkinsie jestem od 5 lat czyli bialko i tluszcze malo wegli. Wpadki mi sie zdarzaja ale nie czesto. Wczesniej nie mialam problemow z waga a odkad zaczelam brac leki od lipca zaczelam tyc. Na atkinsie jadam samo sniadanie okolo 800 kalori jaja sery wedliny majonez, na obiad mieso ryby kolacja podobnie, oprocz tego codziennie warzywa. W sierpniu po wakacajach jak jadlam jak swinka, przytylam 4 kg w 2 tyg i od sierpnia przeszlam na 1000 kal i co miesiac kilo na plus. Moze dlatego ze chodze na popoludnie do pracy wracam o 18 jem obiad a potem kolacje i pewnie to nierownomierne rozlozenie posilkow moglo spowodowac ze organizm tego nie przerabia. A dzis mam brzuch jak balon, od 15 usypiam, normalnie juz sily nie mam na nic. Jedno mnie wkurza- ze ciagle trzeba myslec ze jak zjem ciastko to zaraz sie to na mnie odbija. A cos dzis chandre mam musialam sie wyzalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. I już po badaniach obiecałam, że odezwę się jak zrobię badania.Obecnie moje TSH to 5,81 anty- tpo 31,5. Zwiększam dawkę do 75 i po 6-u tygodniach kolejne badania. Mam nadzieję, że wtedy już poziom TSH będzie w normie. Co do wagi to nic nie przytyłam od ostatniej wizyty na forum ale troszkę schudłam 0,5 kg. Zawsze coś, chociaż się teraz nie odchudzam. Pozdrawiam i życzę wytrwałości. Ja zawsze mówię, że są gorsze choroby i nie ma co się nad sobą użalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) jestem tu nowa, ale trochę przestudiowałam to co piszecie. Ja biorę euthyrox 50 od miesiąca. Dostałam taką dawkę od razu po pierwszej wizycie u endo przy TSH 5.300. Nie widzę po sobie tego żebym tyła, ale strasznie wypadają mi włosy. Czy to może być spowodowane braniem E? I jeszcze jedna sprawa. Odkąd biorę E mam poważne problemy z gardłem a mianowicie z migdałami. Czy Euthyrox może mieć jakiś wpływ na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj samasamotna🖐️ Jak najbardziej,włosy wypadają garściami po Euthyroxie,mam to samo😭 Co do migdałów,jeśli masz guzki to czuje się pewien dyskomfort,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 852456951
Witam, biorę euthyrox 50 od końca sierpnia tego roku, nie uprawiam seksu, ale zaniepokoiło mnie powiększenie piersi które utrzymuje się aż od ostatniego okresu, czy możliwe jest to że lek na to wpływa.? dodam że we wrześniu czyli pierwszym miesiącu brania leku nie dostałam okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka1970
Co do wypadania włosów to niestety prawda! od sierpnia biorę E i już po dwóch tygodniach włosy zaczęły mi wychodzić garściami:( trwa to do dzisiaj, do tego zrobiły się matowe i jakby papierowe. Czy to już tak zostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że tak nie zostanie do końca bo wyłysieje:) moja endo przepisała mi loxon 5% i na razie wcieram to w skórę głowy zobaczymy jaki będzie efekt. a co do migdałów to w ciągu 3 tygodni zrobił mi się dwa razy ropień okołomigdałowy i trochę mnie to niepokoi:/ ale laryngolog nie mówiła, że to może może mieć jakiś wpływ na to moje gardło, bo mówiłam jej, że biorę te hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do okresu i piersi to nie miałam czegoś takiego. okres miałam normalnie tak jak powinnam mieć ale może na każdego te hormony wpływają inaczej nie mam pojęcia. może warto skonsultować to z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×