Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama

TERMIN SIERPIEŃ 2005

Polecane posty

Ela!!! Przestań się przejmować :)))) Rączka na pewno jest tylko się ukryła, ależ z Ciebie panikara :) Nie możesz tak na wszystko reagować bo dziecko się urodzi zestresowane :) Masz się cieszyć, uśmiechać a nie martwić, gdzie rączka na zdjęciu, przecież jakby faktycznie jej nie było to lekarz na pewno by Cie poinformował, przestań już się martwić tylko miło spędź niedzielny wieczór:) Acha tętno 140 u dziecka jest jak najbardziej normalne, tym też się nie martw :) No miłego wieczoru dziewczyny, onawiam tabelkę bo troszkę przytyłam :) ________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? LOTNA...............02.08.05..............8kg....................chłopiec DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05..............11 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 4 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.....................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk RIKA...................10.08.05..............6,5kg..............dziewczynka MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..................dziewczynka. ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............4,5kg..........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? ------------------------------------------------------------------------------------ trzymajcie się cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
dzieki skye za rady mam ta moja ciaza to wieczne zamartwianiaq bardzo dziekuje pozdrawiam,ogladam tv i zaraz biore kapiel moj maż pojechał na kurs a ja w domku tylko ze skaczacym dzidziusiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Ale mnie dawno nie było.Moje Kochane, przeczytałam wszystkie Wasze wypowiedzi, a zdjęcia ogladałam z zapartym tchem.Nesiu, Twoje wpisy sa super. Wydaje mi się, że cechuje Cię duża empatia, a to dzis, niestety, dośc rzadkie.Trochę wystraszyłam się, ze leukocyty w mocu to nic dobrego, bo własnie mam taki wynik, ale jutro jadę na wizytę, więc wszystko się wyjaśni. No i będę miała wreszcie USG, a mam wrażenie, że wieki go nie było. Jestem już w 23 tyg. Ostatnio mam wręcz wilczy apetyt, mam nadzieję, że nia przytyję za dużo.Elu79, ja miałam robone nieinwazyjne badania prenatalne, test PAPP-A i test potrójny. Mój lekarz zaleca je niezależnie od wieku matki, gdyż są nieszkodliwe dla dziecka. Wszystko o badaniach prenatalnych znajdziesz w kwietniowym numerze " Twoich 9 miesięcy", no i w internecie, ale to wiadomo. Tętno mojego dziecka też wynosi 140. Dziewczyny, mialam już badanie na obciążenie glukozą. To w ogóle nie jest straszne! Zapomnijcie o jakichkolwiek obawach. Skoro ja, która mam odruch wymiotny podczas picia syropu, wypiłam to bez najmniejszego obrzydzenia, to i Wy sobie poradzicie. To jak woda z cukrem. Pozdrawiam, odezwę się po wizycie. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? LOTNA...............02.08.05..............8kg....................chłopiec DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05..............11 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 4 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.....................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk RIKA...................10.08.05..............6,5kg..............dziewczynka MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..................dziewczynka. ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7,5kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............4,5kg..........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? ------------------------------------------------------------------------------------ trzymajcie się cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? LOTNA...............02.08.05..............8kg....................chłopiec DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05..............11 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 4 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.....................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk RIKA...................10.08.05..............6,5kg..............dziewczynka MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..................dziewczynka. ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7,5kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............4,5kg..........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? ------------------------------------------------------------------------------------ trzymajcie się cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? LOTNA...............02.08.05..............8kg....................chłopiec DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05..............11 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 4 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.....................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............?.............................? MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk RIKA...................10.08.05.............6,5kg..............dziewczynka MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..................dziewczynka. ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7,5kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............4,5kg..........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? ------------------------------------------------------------------------------------ trzymajcie się cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Landrynki! Dziasiaj mogę tak bardziej personalnie - witaj skye-gosiu,, dominisiu-dominiko, karin-karin i ela-ela. Wymyślamy nicki podobne do imion - ja mam na imię Agnieszka, ale już wiecie z opisu mojego zdjęcia na usg. Mam 29 lat, to jest moja pierwsza ciążą a mężatką jestem świeżo upieczoną, bo pobraliśmy się z moim Mruczusiem 22 stycznia 2005 r.Bejbisia nie planowaliśmy ale od zaręczyn, tj 11 września 2005 r. nie uważaliśmy też zbytnio. Mruczuś strasznie chciał dzidziusia, no i gola strzelił w ciągu niecałych 2 miesięcy. Ja byłam troszkę przerażona, ale szczęśliwa też, no bo jak mówi moja Mama już był czas najwyższy. Ale koniec tych osobistych wynurzeń! Przyszła mamo - dziękuję za milutkie słowa :) Miałyście rację dziewczyny - dostałam od pani doktor żelazo, wit B 6, większą dawkę kwasu foliowego i nakaz łykania Materny (już teraz systematycznie). Doraźnie, na tę opuchliznę i zatrzymanie wody dostałam Furosemidum (moczopędny) i Kalipos (potas, bo się wypłukuje przy Furosemidum). Opuchlizna mi już w zaszadzie zeszła a jutro idę znowu do pani doktor się pokazać kontrolnie. Rozmawiałyście wcześniej o kwasie foliowym, ela pisała, że odstawiła, bo ma go w preparacie witaminowym. Ja też czytałam, że najbardziej jest potrzebny na początku ciąży. Zapytałam mojej ginki i ona twierdzi, że trzeba brać przez całą ciążę (a jest przeciwniczką łykania proszków, bo nie należy się chemią truć). Zamiast odstawienia dała mi większą dawkę (dotychczas łykałąm Folik - 4 mg, raz dziennie, teraz dostałąm Acidum Folicum - 5 mg i mam łykać dwa razy dziennie, mimo, że Materna też zawiera 1 mg). To zwiększenie dawki wiąże się z przyjmowaniem żelaza, bo kobietom w ciąży zaleca się przyjmowanie go łącznie z kwasem foliowym (a ja łykam żelazo też 2 razy dziennie). Poza tym moja ginka twierdzi, że dzidziuś większy potrzebuje więcej kwasu. Także dziewczyny - same nie odstawiajcie tego kwasu, zapytajcie najpierw swojego lekarza. Całuję Was i Wasze brzuszki, moje Kochane, odezwę się jutro po wizycie u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki!!! A więc na poczatku kilka słów o sobie. Mam na imie Iza i mam 27 lat. Z mężusiem pobraliśmy się... i tu uwaga DOMINISIA 16. 10. 2004 r. Mam pytanko, czy u was tez była taka paskudna pogoda? ;( Bo u nas cały czas lało. Mimo to ślub i weselisko sie udało więc nie ma co narzekać. Hmm.... nie mam jeszcze dzieci, chociaz to nie jest moja pierwsza ciąża. Poprzednia w 8 tygodniu zakończyła się niestety poronieniem. Przezyłam to strasznie, ale teraz mój maluszek wszystko mi wynagradza, kopie coraz mocniej czym sprawia mi ogromna radość ❤️. Dziewczyny nie wiem co robic bo w ogóle nie moge zaprzestac jesc czekoladę. Rzucam się na wszystko co czekoladowe. Az się boję stana na wagę, co prawda waże się tylko raz w miesiącu u lekarza, żeby zaoszczędzic sobie stresu, ale boję się, że tym razem waga tego nie wytrzyma.... ;( W ogóle mam nieodpartą chęć na słodycze. Wczoraj na przykład zjadłam ogromne lody i do tego sernik na ciepło z bitą śmietaną.......!!!!! Co wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim, No nareszcie się odezwałyście :) Lotna ja też jem strasznie dużo słodyczy, ale jakoś nie za bardzo przepadam za czekoladą, wolę lody i ciasto, hihih Bardzo się cieszę, że się tak ładnie poznajemy :) ostatnio mój maluszek jakoś tak słabiutko się rusza, ale jak na razie nie wpadam w panikę, jak będę w czwartek u doktorki to poproszę o żeby posłuchała ze mną serduszka :) Całuję was wszystkie i życzę miłego poniedziałku, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puza
Hej dziewczyny. Mam na imię Ania. Ja mam 25 lat. Od 4 lat jestem mężatką. Mam 3,5 letniego synka. To moja druga ciąża, ale też Elu79 panikuję o moją dzidzię o wiele wiele bardziej niz z synkiem. Mieszkam w małym miasteczku i tutaj nie zrobili mi w ogóle badan na obciązenie glukozy, toksoplazmoze. Podczas USG nie mam podanego tętna dzidziusia, ani wzrostu dzidzi, jedynie cięzar płodu, wymiar kręgosłupa i główki. Jak czytam wasze opowiadania, wypowiedzi to się załamuję, bo ja nie mam tych badań zrobionych co Wy. Ale mam nadzieję, ze moją pani ginekolog wie co robi. W końcu pierwsze dziecko urodziłam zdrowe.Jedynie co miałam robione to podstawowe badanie krwi i co miesiąc badanie moczu, a tam mam podwyższone białko i gin mówi, że mogę mieć zatrucie ciązowe, bo mam równiez wysokie cisnienie. Rany co ja się naczytałam o tym, ale chyba razem z tą chorobą idzie napuchniecie stóp, rąk, a ja narazie nie puchnę. Jestem nerwowa i ginekolog zapisała mi relanium. Wy tez bierzecie? Skye ja też mam ciągle ochotę na słodkie, czekoladowe. juz czuję te dodatkowe kilogramy. Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
hello dziewczęta,ja tez cały czas podjadam cos slodkiego-wczoraj byłam z kolezanka na lodach a dzis jak się przebudzilam to od razu zjadłam cukiereczka czekoladowego-moze będę miała córeczkę bo zajadam słodkie?! puza mój pan ginekolog tez nie wykonuje tak dokładnych badań,tylko mam badaną krew,tetno dzidziusia ,przyrost mej wagi i moje tetno ostatnio okazało się ze mam problemy z krążeniem i delikastna opuchlizne-mimo ze odstawilam sól Lotna mój lekarz juz nie kazał mi brać kwasu foliowego tylko prenatal-tak wiec co lekarz to konceopcja dzis idę na radę klasyfikacyjną klas maturalnych ale powiem szczerze że nie chce mi się wychodzić z domku. Pogoda nie za ciekawa a ja powoli nie mam co na siebie wlożyć bo dzidzus rośnie jak na drozdżach dziś mnie jeszcze nie kopie ale pewnie zaeraz zacznie,czego sobie zycze bo lubię te momenty pozdrawiam mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojeeejjj!! jak nam sie tu rodzinnie zrobilo :) SUPER :) a wiec witajcie dziewczyny!! Gosiu , Dominiko , Elu , Karino , Agniesiu , Izo bardzo sie ciesze ze mozemy sie blizej poznac :) ja mam na imie Oktawia ... mam 25 lat ... od prawie dwoch lat jestem w cudownym zwiazku ... w sierpniu ubieglego roku odstawilismy tabletki i teraz z niecierpliwoscia oczekujemy na pierwszy owoc tej najwazniejszej w zyciu decyzji :) Slubu nie planujemy ... SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH SWIEZO UPIECZONYCH ZONEK :) ... w styczniu kupilismy mieszkanie ... na razie trwaja tam prace remontowe ...ehhh!!przeciaga sie to strasznie !! ale zdzieralismy wszystko co bylo do zdarcia i od podstaw robimy po swojemu ( nasze male gniazdko :) strasznie sie ciesze :) ) ... no!! a dzis podobno ma sie rozpoczac montaz mebli... czekam wlasnie w pogotowiu na telefon :) ... potem to juz kwestia dni kiedy sie przeprowadzimy i bedziemy wreszcie na swoim :) to chyba tyle o mnie z grubsza :) jak zwykle sie rozpisalam... Gosiu!! 20 kwietnia zbliza sie wielkimi krokami :) czekamy z niecierpliwoscia :) Karinko!! mam nadzieje ze te wstretne chorobska cie juz opuscily!! trzymam mocno kciuki :) heh!! swoja droga, pewnie jak tylko mezus wroci nagle poczujesz sie zdrowa jak rybka :) jeszcze troszke ... Agniesiu!! dzieki za rady odnosnie tabletek!! jestes naprawde cudowna :) no i ciesze sie bardzo ze opuchlizna powolutku ustepuje :) bierz regularnie leki i odpoczywaj wiecej lobuzie :) wszystko bedzie dobrze :) Izuś!! a wiesz ze ja mam podobnie?? przed ciaza slodycze mogly dla mnie nie istniec ( zawsze sie smialam ze ze slodkiego najbardziej lubie slone :) ) a od jakiegos czasu zauwazylam , ze coraz czesciej mam na nie ochote ... mniaaamm mniaaammm :) pychotka :) na dbanie o figure przyjdzie czas pozniej :) na razie nie ma sie co przejmowac!! Puza!! chyba nas Matka Natura przygotowuje do roli mamuś :) w koncu juz niedlugo nocne wstawanie bedzie nalezalo do normy :) ja tez zauwazylam ze mam bardzo lekki sen... budze sie z niewyjasnionych przyczyn kilka razy w ciagu nocy... a ostatnio to juz przeszlam sama siebie ... prawie cala noc nieprzespana :) tylko tu akurat uzasadnienie jest proste!! jak sie ma takiego kiciusia - chrapusia :) to naprawde trudno zasnac!! ehh!! mowie wam!! jak on sie rozchrapie to nic nie pomaga :) ostatnio wyczytalam w gazecie ze sa jakies leki chomeopatyczne na te przypadlosc!! musze sie zaopatrzyc bo inaczej , to chyba bedziemy spac osobno jak juz zamieszkamy razem :) a moze wy znacie jakies sposoby?? co?? bede baaardzo wdzieczna!! uzupelnie jeszcze tabelke , bo nikt nie wpisal danych naszej Puzy , i znikam :) ________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? LOTNA...............02.08.05..............8kg....................chłopiec DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............3kg............................? NESIA................05.08.05..............11 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 4 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.....................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............9 kg.............dziewczynka MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk RIKA...................10.08.05..............6,5kg..............dziewczynka MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..................dziewczynka. ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............4,5kg..........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? ------------------------------------------------------------------------------------ no!! chyba panie zdominuja panow wsrod naszych dzieciaczkow :) CALUJE MOCNO :) PAPATKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu!! przepraszam ze cie pominelam w poprzedniej wypowiedzi... poprostu jak zaczynalam ja pisac jeszcze nie bylo twojego wpisu i nie wiedzialam ze Puza to Ania :) a wiec nadrabiam szybciutko zaleglosci i witam Cie bardzo goraco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiona 79
Witam Tak sobie czytam wasze wypowiedzi odnośnie ginekologów i badań które przechodziłyście i doszłam do wniosku że czas najwyższy na zmiane swojej ginekolog.Po pierwsze NIE MAM DO TEJ PORY KARTY CIĄZY!!!!!!a to juz bedzie 22 tydzien.Zawsze jak jestem u niej to ma" tyle pracy ze nie wie w co rece włozyć i że już przy następnej wizycie wypisze napewno".Jest bardzo serdeczna i miła ale poza tym mam zastrzeżenia co do jej kwalifikacji.Zero ważenia , mierzenia ciśnienia,z łaski daje skierowanie na badania i to tylko podstawowe morfologia mocz.Mam klopoty z nawracającym zapaleniem pęcherza ale ona nie uwaza żeby był to problem( prosiłam ją o dobry antybiotyk to powiedziała ze musze znaleśc dobrego interniste).USG w jej wykonaniu ogranicza sie do ogólnikowych informacji że jest wszystko dobrze.Zero konkretów, zero skierowań na testy( posiew, toksoplazmoza i inne).Ostatnio dała mi antybiotyk na grzybice pochwy ale tylko dlatego że przerobiłam inne antybiotyki na grype i pęcherz i stwierdziła że może będzie dobrze go wziąść. Wracając do tych badań podstawowych to z laboratorium idą prosto do karty więc nie mam do nich wglądu, jedynie przy niej.Pomijam juz fakt że na wizyte czeka się min 3 tygodnie i wcale nie wazne że jest się w ciąży czy też nie.Babka pracuje w zespole prywatnych gabinetów , mają umowe z kasą więc tam chodziłam przed ciążą tylko do faceta ale on juz tam nie pracuje.W pierwszej ciąży chodziłam poprostu do zwykłej przychodni i powiem szczerze że nie miałam żadnych obiekcji- stałe skierowania , testy , wizyta w dniu rejestracji, ważonko i ciśnienie regularnie sprawdzane. Powiedzcie czy to normalne teraz że jak sie nie zapłaci to tak właśnie jest i będzie????????????????????? Po pierwszej wizycie u niej nie byłam zachwycona więc poszłam do innej babki o której mi powiedziała szwagierka też pracująca w prywatnych gabinetach.I co???? To samo!!!!Po pierwsze czekanie prawie miesiąc, jak prywatnie to już mogłam przyjść dobre co?Na dzieńdobry 1,5 godz w poczekalni mimo że byłam umówiona na konkretną godzinę.USG owszem nówka ale za wszystko inne oprócz samej wizyty trzeba płacić ( nawet badania musiałabym robic sobie gdzieś prywatnie i dopiero z nimi przychodzić do niej).Może i była konkretna ale miałam wrażenie że traktowała mnie bardzo przedmiotowo, raczej skupiła sie na wypełnieniu rubryczek w karcie niż na mojej osobie.Tak więc nie mając innego pomysłu wróciłam do poprzedniej ginekolog i tak trwam i coraz bardziej sie denerwuje że moja ciąża jest zaniedbana Poradzcie coś, może na tym etapie ciąży warto poszukać kogoś kompetentnego???????Tylko w ciemno znowu moge trafić t na kogoś równie beznadziejnego , już sama nie wiem. Przepraszam że tak sie rozpisałam ale nikt bardziej nie jest w temacie niż kobitki w ciązy więc do was sie zwracam.Z mężem rozmawiałam ale to w koncu facet , twierdzi ze z dzidzią jest wzystko ok ,że niepotrzebnie sie denerwuje i że urodze zdrowe maleństwo bez względu na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania69x2
witam, bardzo dluuuugo nie pisalam, ale caly czas sledze Wasze losy.dzis bylam na usg, ale dzidzius nie pokazal co ukrywa miedzy nozkami :( wyniki krwi nadal mam dobre, wszystkie wymiary dzidulka tez sa ok. moje Malenstwo wazy 600g-to niezle jak na 23tydz. a tak w ogole to mam na imie ania, mam 23 lata i jestem z łodzi. planowalam slub na wrzesien tego roku, ale stwierdzilam, ze dzidzius bedzie za maly na taka impreze i odbedzie sie on w przyszle lato. Maleństwo bylo planowane i udalo nam sie za pierwszym razem(chcialam urodzic miedzy semestrami w szkole,czyli w wakacje). to chyba wszystko. acha,zmiencie mi prosze wage w tabelce z 3 na 4kg. dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, Fiona, natychmiast zmień lekarza, to już nie są żarty :( Ja chodzę do super pani doktor do przychodni przyszpitalnej i jest super :) Musisz coś z tym zrobić, jak to możliwe że nie masz karty ciąży, przecież tam się wpisuję postępy w ciązy, przebyte choroby ( nawet przeziębienie), wyniki badań itd. A że Cie nie ważą i nie mierzą ciśnienia to SKANDAL!!! Dziewczynko zrób coś z tym szybko. Aniu69x2! Nie przejmuj się, nie tylko Ty nie wiesz jeszcze płećki swojego maluszka :) Ja też nie :) Najważniejsze, że jest zdrowe, a faktycznie duuże już urosło :) ale powinnaś się tylko cieszyć :) ________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? LOTNA...............02.08.05..............8kg....................chłopiec DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............4kg............................? NESIA................05.08.05..............11 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 4 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.....................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............9 kg.............dziewczynka MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk RIKA...................10.08.05..............6,5kg..............dziewczynka MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..................dziewczynka. ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? SKYE.................25.08.05...............4,5kg..........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? ------------------------------------------------------------------------------------ Do zobaczenia jutro brzuchatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona, wybacz, że napisałam dziewczynko!!! mój błąd miało być. Dziewczyno zrób coś ztym !!! Sorki Pozdrawiam, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki! 🌼🌼🌼🌼 A ja już w pracy od 7... ;( ale co zrobić. Moja dzidizia nie ma nademną litości. Zawsze jak wieczorem kłade się spać, to wtedy zaczyna się dopiero wiercic i kopać :D :D Dzisiaj, nie wiem czy to przypadek czy nie ale jak mnie kopnął, to lekko popukałam się w brzuch a on mnie znowu kpnął i tak kilka razy. Pewnie to przypadek, a nie jakieś świadome zachowanie, ale wiecie ile miałam radości. To była taka nasza pierwsza zabawa :D. W sumie to chyba moge juz o moim synku pisać Eryk. chociaż cały czas zastanawiam się jeszcze nad Igorem. Tocze też spory z męzusiem, któremu nie podoba się żadne tych imion..... i co tu zrobić. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puza
Fiona Ty masz jeszcze gorszego lekarza chyba niż ja. Chociaż ja chodzę prywatnie. Mam mierzone cisnienie, wagę i co miesiac mocz za który płace. W poczekalni czekam około 2 godzin, mimo umówionej telefonicznie konkretnej godziny. Mam kartę ciąży. A to wszystko to chyba podstawa. Powinnaś zmienić lekarza jezeli masz taką mozliwosć. Twój mąż mówi, że wszystko ok z dzidzią to nie trzeba zmieniać lekarza. mój mąż identycznie. Pyta mi się po co tak często chodzę do lekarza ( chodzę co 5, 6 tygodni) skoro wszystko w porządku. Wiesz to nasza druga ciąza, więc męzczyźni sa spokojniejsi. Ale sama widzisz, że mimo, że chodzę prywatnie też z wyjątkiem podstawowych podań nie miałam robione. Nawet USG byle jak, z łaską dała mi jedną fotkę mojej dzidzi i podała wagę płodu, nic poza tym. Tacy są lekarze. Kasują pieniążki za 10, 15 minut w gabinecie i wszystko. Mam nadzieję, że ułoży się Tobie z lekarzem. Ania69x2 śliczne maleństwo.Dzidzia duża, a Brzuchol tez masz duży??? U mnie nie było widać płci (chociaż w tabeli mam wpisaną dziewczynkę) Moja lekarka stwierdziła, ze jak nie widac jąderek to bedzię dziewczynka na 88%, więc ja jeszcze nastawiam się na chłopczyka. Lotna jezeli mogę wyrazić swoją opinię na temat imienia, to podoba mi się Eryk, ale najazniejsze, żeby Tobie się podobało. Pozdrowionka!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Cesć dziewczyny! Pierwsze słowa kieruję do Fiony, bo po prostu włos mi się zjeżył na głowie, jak przeczytałam o podejściu tej lekarki. Nigdy nie lubiłam zmian, ale w tym przypadku nie wahałabym się. Chyba, że rzeczowa i ostra rozmowa by coś dała...A z facetami to chyba już tak jest. Mój też ma stałe pytanie, czy wszystko w porządku, a gdy usłyszy, że tak, to już nie wgłębia się w szczegóły. Byłam wczoraj na wizycie i usg, które mam bardzo dokładnie i obszernie opisane. Moja dzidzia też waży 600 gram i być może jest dziewczynką, ale lekarz nie miał pewnosci, gdyż dziecko leży poprzecznie i niezbyt dobrze było widać. Gdy tak sobie czytam Wasze dane, to myślę, że u Was wszystko poszło, jak miało być. Jesteścia takie młode, a upragniony dzidziuś zagościł w Waszym życiu po krótkich staraniach i to niedługo po ślubie. U mnie było zupełnie inaczej, o czym już wspominałam. Mam 31 lat, ślub brałam 8 sierpnia 1998r., a w stałym związku jestem od 10 lat. Na dziecko czekałam od wielu lat. Widzicie, jaka ze mnie przy Was wteranka! Na pocieszenie(siebie samej) dodam, że wyglądam i czuję cię bardzo młodo, nie jak typowa "trzydziecha". Na imię mam Aśka i mieszkam w 30 - tysięcznym miescie w województwie łódzkim, jestem belfrem.Mam nadzieję, że moja "prezentacja" Was nie zniechęciła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominisia
Witam serdecznie wszystkie mamusie i ich brzusie!!! ;-) Wczoraj bylam na badaniach kontrolnych u mojej pani ginekolog i wszystko jest w porzadku.Bardzo sie z tego cieszę.Jednak lekko się zdenerwowalam bo musialam czekac na lekarza od godz.13 do 15,30.U mnie w miasteczku nie chodze do prywatnego gina,niestety nie stać mnie na to,ale z waszych opisów wywnioskować można ,że wcale nie jest tak wspaniale z tymi prywatnymi jak słyszałam od moich znajomych.Tak sie nasiedziałam i naczekałam,że aż tylek bolał od siedzenia ale przeżyłam jakoś.Za tydzień mam mieć robione usg i juz nie mogę sie doczekać tego 20 kwietnia.To będzie moje drugie usg podczas ciąży.Niestety tatuś chociaż by chciał to nie może pzr tym uczestniczyć-wielka szkoda,tak o tym marzył :-(( Moj ulubiony rower musze niestety odstawić do piwnicy,bo pani doktor mówiła że taka jazda jest niebezpieczna dla dziecka,a w szczególności jakikolwiek upadek.Lece na obiadek ,odezwe się wieczorkiem.Całuski pa pa pa :-() :-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela 79
cześc dziewczyny! ja właśnie wróciłasm z pracy po drodze zjadajac paczka i babeczke-teraz w ciązy obok cukierni nie przechodzę obojętnie-dzdzi cos dzś mało kopało pewnie dlatego ze mało stresów pracy miałam, też przyszła mamo obie jestesmy nauczycielkami i obie mieszjkamy w woj łódzkim-a nie wiem czy nie w tym samym mieście-fajnie,dziś maturzyści sie ze mną zegnali bo koniec mają juz zajęc i tylko w piątek zakończenie oficjalne i matury ale zal mi że opuszczają murty szkoly,miałam swoje ulubione "postacie" no cóz im czas na studia mi we przyszłości czas na dzidziusia będzie,fajnier ze nasz topik się rozwija jestem z tego zadowolona na usg pewnie dopiero na początku maja pójdę,teraz mam siedzieć w komisjach maturalnych kilka godzin dziennie-na salach ma nie być jedzenia i picia jak ja to przetrwam dzidzi bedzie głodne hihi cieplutko sie zrobilo na podwórku to super już nie mogę doczekać się spacerów z maluszkiem,ale jeszcze troszkę przed nami najwazniejsze by zdrowe było papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiona 79
Cześć Dziewczynki Zdecydowałam się na zmiane lekarza i poszłam do przychodni zapytać się o jedną taką doktorke ponoć całkiem znośną i do rzeczy i wiecie co?Najbliższy wolny termin to czerwiec !!!!Paranoja, ale ale to nie koniec, jeśli chce sie szybciej dostać to oki , nawet jutro ale za 50 zł hehehe.Niech Zyje macieżyństwo i opieka nad nim w naszym kochanym kraju.Może mi się wydaje , ale to jest jakieś chore. Po prosbach z łaski pani w recepcji "udało się "znaleść termin na 17 maja.I nie ma znaczenia że jestes kobieto w ciązy , czy cierpisz na jakąs dolegliwość masz czekać miesiąc i już. Mam gorącą prosbę , jeśli któraś z was jest z Wrocławia , a z resztą nawet i nie to podajcie mi orientacyjne koszty badań typu usg, toksoplazmoza i inne które powinno sie wykonać a które zdaje się sama sobie zafunduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania69x2
Puza, jezeli chodzi o wielkosc mojego brzuszka to juz fajnie wystaje. rosnie doslownie z dnia na dzien. przed ciaza brzuch mialam plaski, a teraz w tym najszerszym miejscu-ok. 1cm poniżej pępka mam 84cm,a w pasie-75cm (przed ciążą mialam ok65). dzis dzidulek byl bardzo aktywny w ciagu calego dnia, a zwykle fikał poznym wieczorem i troszke rano. w moim przypadku na usg nie bylo widac płci, bo dzidzius tak sie ułozył,ze mial zakryte swoje intymne miejsce nózkami. szczególnie rozbawilo nas to,ze dzidziuś ssał sobie paluszka, bo moj Misio(narzeczony) ssal bardzo często palca w dziecinstwie. pozdrwiam cieplutko,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puza
Fiona ja mieszkam w małym miasteczku i na pewno koszty będę różnić się od większego miasta, ale chociaż jakieś pojęcie bedziesz miała. Wizyta kosztuje mnie 50 zl., USG 20 zl., toksoplazmoza 80 zl. ( nie miałam robione, gdyz moja pani doktor odradziła mi, a mnie przyznam się szczerze za bardzo nie stać, tym bardziej jezeli dla fachowca wydaje się to zbędne)) i co miesiąc mocz 6 zł. Ostatnia wizyta razem z USG kosztowała mnie 70 zł, za 10, góra 15 minut na to wszystko. U mnie moze byłoby łatwiej niz u Ciebie dostać się do lekarza państwowo, ale niestety wizyty są rano, a ja nie mam z kim synka zostawić. Poza tym do tej, której chodzę jest najlepsza w miescie i ma cierpliwość. Jak mam jakies pytania, to mogę siedzieć godzinę i pytać ( mimo, że w małej poczekalni czeka 20 osób). Państwowo to wszystko "idzie mechanicznie", po prostu jest o wiele gorzej niż prywatnie, są gorsi lekarze i nieco gorzej Cię traktują. Tylko widzisz jak już wspomniałam wcześniej USG miałam robione szybko i wydaje mi się, ze niedokładnie, tym bardziej, że za nie zapłaciłam. Także na pewno masz wielki problem. Teraz widzę, że ja mimo, ze mieszkam w małym miescie jestem traktowana o wiele lepiej. W ogóle w głowie się nie miesci, żeby kobiety w ciązy nie przyjąc na wcześniejszy termin. to jakaś paranoja. Życzę Ci, zeby wszystko się ułożyło. Nie denerwuj się. Przeciez ogólnie czujesz się dobrze to najważniejsze. Dzidzia rosnie zdrowo. Napisz mi w jakim wieku masz pierwsze dziecko jak mozesz oczywiscie. Ania69x2 mój synek od urodzenia ssał palec. teraz ma 3,5 roku i nadal chodzi z paluszkiem w buzi. Na szcęscie tylko w domu. Ela, a ja wolę jak jest chłodno, bo mi mniej ciężko. Jak robi się ciepło to mam takie wybuchy ciepła do głowy, hormony. Ale ostatnio też nabrałam ochoty na pączki. Mnie coś od 3 dni mało kopie moja dzidzia. zaczynam się niepokoić. Odezwe się jutro. jak fajnie, ze tyle piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiona 79
Witam Do Puzy: mój mały mężczyzna ma 6,5 roku( zerówkowicz-kombinator), ja mam 25 , maleństwo 21-22 tygodnie. Tak sobie mysle że mimo iż mieszkam w wielkim mieście opieka zdrowotna a zwłaszcza opieka nad ciężarną nie jest wcale lepsza , nic dziwnego że kobiety nie decydują sie na dzieci i mamy ujemny przyrost w Polsce.Chcesz miec dziecko to płać. Zdecydowaliśmy się z mężem że jednak będe chodzić do tej doktorki u mnie w przychodni prywatnie.Nie mam siły sie szarpac z tamtymi dwiema.Będzie nas to kosztowac ale trudno.Nie stoimy z mężem dobrze finansowo ale skoro sytuacja jest taka to nic sie nie poradzi a zdrowie maleństwa i mój spokój jest chyba ważniejsze. Pozdrawiam panienki Acha------------kto mnie wywalił z listy he????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, Fiona wpisuję Cie znowu, podaj kg jakie przybrałaś :) to uzupełnimy. Nie wiem co się dzieje z tą naszą tabelką, że niektóre poznikały :( Miłego dnia, Gosia ________________________________________________________ NICK.............TERMIN..........ILOSC NABYTYCH KG.............PLEC TEZ.P.MAMA........01.08.05...............8 kg ..........................? AGUTA...............01.08.05...............?..............................? LOTNA...............02.08.05..............8kg....................chłopiec DOMINISIA..........02.08.05..............3 kg............................? KARIN2005...........04.08.05.............9kg.................dziewczynka ANIA69x2............05.08.05..............4kg............................? NESIA................05.08.05..............11 kg...................chlopczyk ARKADIA.............05.08.05.............. 4 kg...............dziewczynka ENRA.................06.08.05...............?..............................? OGRODNICZKA M...07.08.05...............?.............................? PRZ.MAMA...........07.08.05...............?.....................chłopczyk PUZA.................07.08.05...............9 kg.............dziewczynka MYSZA28.............08.08.05..............7kg..................chłopczyk RIKA...................10.08.05..............6,5kg..............dziewczynka MUTTER 32..........13.08.05..............?..............................? JOASIUNIA..........13.08.05...............?..................dziewczynka. ALICJA 27...........18.08.05...............?..............................? ELA79...............18.08.05.................7kg..........................? NIN00...............20.08.05................?.............................? FIONA79............23.08.05...............?.......................chłopak? SKYE.................25.08.05...............4,5kg..........................? KAJA 78.............26.08.05................?.............................? ------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×