Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama

TERMIN SIERPIEŃ 2005

Polecane posty

to jeszcze raz ja chce poutyskiwac na nasz -mój i meza los. Maly bartdzo,bardzo marudzi i czasem wybucha płaczem ni stad ni z owąd wszystko nudzi mu sie po 10sek nawet na tękach marudzi-nie wiem co robic juz sił nam brakuje u rodizcow było troszke lżej bo wiecej osob go piesciuło tutaj w domu zostaje na tydzień sama-maz ma kurs jeszcze tydzien.nasz synek zasypia po 30 min kołysaniu noszeniu bujaniu...cos z tym snem mu sie porobilo.dzis na spacerze to płakal jak obdzierany ze skóry... po czy zasnął... pisza że dziecko 7-mies potrafi zajac sie zabawką ok 15-25 min on kiedys to nawet potrafil poleżec pod karuzelą a teraz nic go nie cieszy nie interesuje,z tym siedzeniem to robi postepy w wozku siedzi to i na krzesle usiądzie ,bardziej to brak sylab mnie martwi tylko gada po swojemu-z tego sie ciesze ale jak slysze że wasze pociechy mowią baba,tata,mama to smutno mi... Mam takie chjwile że tylko bym poszla na koniec swiata... Może to mu gorner jedynki idą,a moze inna przyczyna sama nie wiem... Uszka go nie bolą,katrau i temp nie ma a jest nieznośny,zaczelam już czytac o nadpobudliwościach... chlip chlip smutny mój post bo smutno nam,taki malkuszek przewroicil swiat do gory nogami... jak zyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elou ladeczki :) u nas jakiś wirus chyba :). Każdy kicha, smarka i kaszle. Ja to ja , Dawid też przeżyje, ale Kulcia lepiej coby nie chorowała, a dziś oczy jak królik miała pod wieczór. Czerwone i załzawione, ale załzawione, bo jakoś chyba bez humoru była, bo troszku jej się płakało dziś. Wczoraj wciągła po południu całą paczkę chjupek kukurydzianych o smaku toffi. Heh mamusia kupiła na spóbowanie, a dzieciaki jak się dopadły to było po chjupkach. Jabłko z biszkoptem też zajada, aż jej się uszy trzęsą. Zupki, zależy jakie, raz zrobiłam jej krupnik to zasmakował, jutro rosołek. Co do mojego zastrzyku anty bocianowego, to jest oki, zadnych plamień, migren, deprech, tylko spać się troszku chce i troszku chęci minęły na seksik, ale bedzie dobrze :). Wczoraj dostałam pozwolenie od mojego na wolny wieczór, ech i nic z tego nie wyszło. Umówiłam się z kuzynką do kina i się nie odezwała :(, a tak miała ochotę się wyrwać od swoich dzieciakow. Teraz to nie wiem kiedy będę mogła znowu zrobić wypad gdziekolwiek :(. Misko oślinionego buziola masz od Ulki :). Rozrabiaj jak najwięcej póki możesz :). teraz hurtowe pozdrowionka :) Carka 🌼 Dominisia🌼 Iwka 🌼 Isia🌼 Elu 🌼 Skye 🌼 Nesiu🌼 Puza🌼 Gruby misiu 🌼 TPM 🌼 Pszczoła 🌼 sisi witaj i 🌼 i syćkim innym pominiętym 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, moze ktos mi pomoze i wyjasni o co chodzi z ta tabelka i danymi, bo troche nie wiem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze maluchy stały się trudniejsze, bo teraz bardzo dynamicznie się rozwijają. Z jednej strony szkoda im czasu na sen, z drugiej jest im potrzebny, bo właśnie podczas snu tworzą się (intensywnie) nowe połączenia w mózgu. Możemy być jednak pewne, że choć narzekamy, że dzieci nie mogą usnąć, marudzą, to jest to normalny i potrzebny etap rozwojowy. :) W ciągu ostatniego miesiąca zmieniła im sią i dieta, i pozycja z horyzontalnej na siedzącą, i z gruchania przeszły w gaworzenie... To naprawdę wielkie osiągnięcia! Pomyślmy o tym, jak o okresie dojrzewania. Musimy przez to przejść. Bądźmy wyrozumiałe i cierpliwe. :) Elu, gugu, agu, ela, lalala są tak samo dobrymi sylabami, jak każde inne. Mamama innych dzieci ma dokładnie takie samo znaczenie jak \"Ela\" Twojego synka. Brzmi miło dla ucha, bo my przypisujemy znaczenie dźwiękom, które znamy. Dziecko ćwiczy aparat mowny, tylko tyle i aż tyle. Z zabawkami też różnie bywa. Trzeba trafić w gust młodego człowieka. :) W przyszłym miesiącu będziemy się denerwować, że nasze dzieci wszystko zrzucają! W ten sposób będą odkrywać prawo ciążenia na własny użytek. Nie przeszkadzajmy im w tym, kiedy dzieci zrzucają zabawki, kształtują się w mózgu obszary odpowiedzialne za uczenie się matematyki... Się rozpisałam, dzieci śpią, mąż chory... Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo kopiujesz tabelkę i sama wstawiasz dane swojej córeczki, albo podaj datę urodzenia, i obecną długość i wagę, to któraś z dziewczyn zrobi to przy okazji. :) Ja nie, bo nie umiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja to zawsze cos odpiernicze,nie przeczytałam postow do konca i napisałam to samo co gruby mis,ale zdolniacha ze mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam coraz wieksza chec wrocic do pracy,ale nie do tej mojej bo to beznadzieja chyba sobie cos poszukam,zaczelam juz nawet przegladac ogłoszenia. Tylko moja najwieksza obawa jest dziecko-jak to zrobic :( Nienawidze podejmowac trudnych decyzji,a kaska dodatkowa to by nam sie przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej kolejności życzenia dla dzisiejszego 7 miesięcznego Michasia!!!! Strzałka od Matiego i buziaki ode mnie :) Elu! To co napisał Gruby Miś to święta prawda. Michaś rozwija się świetnie a fakt jego marudzenia wynika właśnie z tego, co napisałaś - było więcej osób, więcej bodźców dla maluszka i opieka nad nim się rozkładała na wszystkich a teraz będziesz zajmowała się nim sama, więc trudno się przestawić. Poza tym dzidziuś aklimatyzuje się po powrocie, to też ma wpływ na jego samopoczucie - długa droga, zmiana otoczenia. Odpowiadając na Twoje pytanie o sylaby to Mati mówił baba i mama a teraz przestał i w jego repertuarze są aktualnie agu, agi, giga, gugu, biiiii, babababa, buuuuu, bla bla bla, guj guj guj, czika-czika (nie wiemy na razie co to znaczy) i sobie gada takim swoim językiem. Mimo, że nie mówi dużo, to widać po nim, że dużo rozumie, wie kto to mama kto tata kto baba i dziadzia. Jak się go pyta np. gdzie jest dziadzia to szuka wzrokiem aż znajdzie i patrzy się na dziadzię. Rozumie też daj, siiii (na gorące), nie wolno, nie, chodź do mamy, am am, fuj (na kupkę). Reaguje na swoje imię i ....słowo śliczny też traktuje jako swoje imię. Tzn niezależnie czy się powie Mateusz, czy śliczny to się odwraca :) Bardzo to śmieszne :) Mam nadzieję, że nie wychowuję małego narcyza, hihihihi Witaj Sisi :) Miło, że do nas dołączasz!!! Napisz kilka słów o dzidzi! I o sobie też :) Z okazji 7 miesięcy ślemy serdeczne życzonka!!! Mamo Natalki! Przykro mi, że pierwsza próba nie powiodła się, ale może Natalka wie, co robi. Może jeszcze za wcześnie a może zbyt gwałtownie to nastąpiło? Twoje Mamusine serduszko będzie wiedziało, co robić. Trzymam kciuki za Was obie. Napisz, czy się troszkę uspokoiło? Czy mała nadal marudka? Apropos spotkania - jutro będziemy na Dolince Służewieckiej, ale nie wiem, o której będę wolna, bo jedziemy na urodziny Teściowej. Jeśli skończy się o przyzwoitej porze, to zadzwonię zapytać, czy masz chwilkę. Buziaczki dla wszystkich Mamuś i dzidziusiów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy w ten piekny bezsłoneczny i pełny śniegu poranek!! my juz na pełnych obrotach noc dzis znowu koszmarna,ach szkoda gadac :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jaśminko syćkiego naj :) Nio i Ulka zaziębiona, kaszel bee, pewnie ten cholerny katar zamiast wypływać na zewnątrz, wpływał do środka eh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaśmince 🌻🌻🌻🌻🌻Daj łądnie mamusi pisać pracę, bo mama magazynier to jest dopiero coś!;) Ela!!!!!!!!!!Ty sie kobieto wykończysz, a z sobą całą rodzinę...Przecież tak sie nie da zyć! Wiem, ze łatwo to powiedzieć, ale takim dopatrywaniem się ciagle jakichś nieprawidłowości odbierasz wam-rodzicom-radosć z uczestniczenia w rozwoju Michałka, a jemu samemu cheć dokonywania nowych odkryć-bo zamiast pełnego zachwytu wzroku mamy dostaje spojrzenie pełne obaw...Nie stawiaj sobie za wzór Matiego, bo on to jest poza naszym zasiegiem;)W ogóle sobie nikogo nie stawiaj za wzór!!!Ciesz się swoim dzieckiem jakie masz i nie porównuj, bo robisz wam wszystkim tym ogromną krzywde. Jak naprawde będzie coś nie tak, to na pewno lekarz to wyłapie...Mam nadzieję, ze nie czujesz się urażona, ale ja musze to napisać, bo jak czytam twoje posty, to mi przykro, ze tak sie bez sensu zawsze zamartwiasz... Sissi witaj!Napisz coś o sobie, skad jesteś, co robisz- no i o swoim dzieciaczku! Ewcia, a ty gdzie przepadlas? Carlaa no juz czekam czekam....:D TPM buziaczki dla Ciebie dzielna kobitko❤️ No i qrna niby wiosna, czas przestawili, a tu śnieg napadał...ech, już sie chyba nie doczekam w tym roku, a Tobka szafa pęka od ubranek wiosennych, a zimowy kombinezon już w szwach pęka... Mimo wszystko pozdrawiam wiosennie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasmince i Adriankowi .. :D moc buziakow 🌻 😘 🌻 😘 🌻 😘 🌻 😘 🌻 😘.. aby wszystkie fajne dni w zołwim tepie uplywaly :D :D dla Was i i rodzicow 😘 :D :D :D :D :D 🌻 😘 🌻 😘 🌻 😘 🌻 😘 🌻 😘 🌻 😘 🌻 😘 choc zmiana czasu nastapila to maly wstaje tak jak wstawal hihihi zapomnialam mu powiedziec hihihi i znow dzisja jestesmy na nozkach od 7 :D on ma zegarek w dupce .. :D W nocy nie moglismy spac.. :( Elu ..Gruby Misiu ma swieta racje spokojnie :D :D :D :D :D :D Mamo Natalki ❤️ moze faktycznie trzeba jeszcze przemyslec ta decyzje .. ale co ja Ci tu bede pisac .. musiasz niestety sama ja podjac ... ..❤️ ...a ja dolacze do Pszczoly i wpadnam na tego papierosa i wodeczke !!!!!! bo niestety jest powod .. i niech moc sierpniowek bedzie z TOBA!!! TPM ❤️ ciesze sie ze jestes :D :D :D :D Dominisiu :D :D szukaj a napewno znajdziesz :D Dalka zdrowka dla Was ..dobre fluidki płyna ..przez autostrady chjubki i chjebek z miodkiem hihihihi szkoda ze zwieczorem nie wyszlo :( ..mam nadzjeje ze szybko bedzie nstepny :) Nesiu 😘 Ewcia czy teraz Ciebie trzeba nawolywac pokazalas sie skrobnelas cos a teraz znow mamy sie martwic Sisi 🌻 witaj :) Pszczolko no wlasnie niby wiosna a tu zimno i deszcz d.... maly dobiera sie wlasnie do moich katalogow .. musze wkroczyc do akcji .. :D :D :D :D :D Isia 😘 kawusia czeka :D Julia 🌻 :D wolamy Cie :D Skye .. :D 🌻 Gruby Misiu 😘 Iwka 🌻 Puzus ❤️ Buziaki dla Was i milej niedzieli 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) i zapraszam na wazony kawy :) Ale nasze dzieci to spryciarze! Zaczęły już kilka dni temu wstawać wcześniej (wide dziecię pszczółki :)) bo przestawia się godzinę i tak naprawdę to wstają o tej samej, hiihihihi, bo dzisiejsza 6 to jest 7, hihihihihihi Elu! Pszczółko! No poza tym, że Mati jest naprawdę bardzo silny na swój wiek, nie zapominajcie, że jest przecież miesiąc starszy od Michałka a miesiąc u takiego dzidziusia to strasznie duuużo, 1/8 życia przecież! I wielokrotnie już pisałyśmy, że porónania nie mają sensu, bo każdy dzidziuś ma swoje tempo i to, jak wcześnie zacznie siadać naprawdę nie ma wpływu na to, jakie stopnie będzie miał w szkole!!! Całuję Was Kochane niedzielnie i wysyłam słoneczne uśmiechy, bo strasznie dziś rano ponuroooooo na dworze. Och! Wczoraj sobie marzyłam, jak to będzie cudnie z dzieciaczkiem na działkę pojechać, cały dzień na dworze, świeże powietrze, dużo przestrzeni, zielono.....och!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętnie wypiję kawkę z Wami! Kładzie się człowiek do łóżka, wstaje rano i co? Ktoś mu godzinę uprowadził. Wstaliśmy jak zwykle, a wstaliśmy tak późno! Zatem nie będę dużo pisać, bo robota czeka! Choć niedziela pochmurna, niech dla Was bęzie radosna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Wszystkiego najlepszego dla Jaśminki i Adrianka🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻 Ja tak na szybkiego wpadłam się przywitać🖐️🖐️ Carla dzięki że napisałas o przestawianiu zegarków całkiem o tym zapomniałam a jeszcze wczoraj pamiętałam:)i tym sposobem bym się spózniła do pracy:) pozdrawiam buziaki napiszę wieczorkiem albo rano🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Mamo Natalki ja z Marleną miałam podobny problem, wciaż ryczała w żłobku. W końcu siostra zaproponowała mi, ze zajmie się Marleną 2 razy w tygodniu w moim domu, żeby najpierw przyzwyczaiła się, ze mamy nie ma, ale jest bezpieczna w swoim domku. No i udało się: z trudem, ale udało się:D Elu wszyscy piszą Ci świętą rację. Michaś jest jednak jeden z młdszych dzieci, w koncu urodził się na koniec sierpnia. Nigdy nie bierz sobie az tak to serducha teorie wyczytaną z netu czy z ksiązek, gdyż paktyka trochę inaczej wygląda, a poza tym kazde dziecko jest wielką indywidualnością. Znam przypadku gdzie dziecko siedziało w wieku 9 miesięcy. Znam też inne dziecko które chodziło w wieku 1,5 roku i wszystkie te dzieci rozwijają sie cudownie. Co do mowy to każde dziecko składa sobie również różne sylaby. Zauważ mały Carli nie mówi w ogóle mama, ale za to mówi tata, Marlena nie mówi tata, ale za to mama. Nie za martwiaj się tak mocno. Marlena fakt siedzi już twardo, ale jest strasza od Michasia. dla Jasminki, Michasia i Adrianka🌼 i ❤️ Sisi🖐️ Pszczoła Ty tak fajnie prostolinijnie;) Dalka widzę, ze Ty również Kulci dietę urozmaicasz;) Carla❤️ Dominisia🌼 Nesia:) Gruby misiu my się jeszcze tak nie znamy za dobrze;) Iwka:) Fiona odzywaj się i to już!! Tez Przyszła mamo❤️ I reszta 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc czołem dzis troszke mi lżej na sercu bo mamy kolejny dzionek maly siedzi obok mnie i sie przypatruje ,ja po zajęciach na ktorych odpoczelam nieco nabralam dystansu oby do lata kiedy maly zacznie chodzić to bedzie mial większe zainteresowania no trudno na mowę poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Cos poprobowalam z tabelka:] DominisiaKrzysiu........13.07..18.01.....75cm.........7950 NesiaMateuszek.........20.07..20.02.......72cm.......9930 Aniia69x2Adrianek.......26.07...21.02......67cm......7000 Iwka26Adrianek.........30.07..13.03.....75cm.........8000 Karin2005Oliwia Wiki ..2.08..02.09.......60 cm........4800 Mama Natalki Natalka..06.10..30.11.....................7020 PuzaMarlenka............07.08................72...........9100 CarlaaDustin Alex.......08.08..08.03......69 cm.......8060 RikaLena................ .09.08..09.09......59cm........4800 ArkadiaNadia ............11.08..11.01....................9000 SkyePaulinka.............12.08..02.12.......72cm.......8300 IsiaWeronika.............12.08..02.03....................7670 TPMamaNatalia..........12.08 ..29.12...... 70cm.......7720 KarolkaPartyk...........14.08............ DalkaUrszulka...........15.08..19.01........57cm.......6700 AsiawrocOla.............15.08.. 22.02.......71cm........7850 Ewca22Majeczka.......18.08.................................... NiuninkaNina ............20.08..6.03.......67 cm.......6870 PszczolaTobiasz........22.08.14.02........71cm.........8115 sisi1111Julka............24.08..03.02.......................8208 Ela79Michalek...........25.08..18.01.......70cm.........8000 Julianka80Jaśminka....26.08..30.11......p70cm.........9430 Fiona79Tymoteusz.....28.08..03.03............cm.......8400 Gruby misWojtek.......29.08..22.02........69cm.......7000 Mama Natalki Natalka..06.10..30.11.....................7020 No, mam nadzieje, ze nic nie namieszalam:) Przede wszystkim wszystkiego naj dla Jasminki ode mnie i Juleczki:* A teraz kilka slow o sobie powie Julka. Jestem Julia, skonczylam 7 miesiecy. Na nazwisko mi Dubaj, choc tu gdzie mieszkam wszyscy mowia Dubadz, bo ja mieszkam w Anglii - tak mowi mama. Nawet tu fajnie, cieplej niz w Polsce, ale sniegu nie ma. Ale mama zabrala mnie do Polski i tam snieg widzialam. A teraz jak wygladam: grubiutka jestem, smiesznie mi wlosy rosna - na czubku jedynie mam dlugie i mama czesze mnie na \"irokeza\" :) Oprocz tego mam przeniebieskie oczka i jestem sliczna :) Umiem juz siedziec, ale za to nie mam ani jednego zeba, choc juz bym chciala miec, bo bola mnie dziaselka i czasem mam goraczke..Nauczylam sie juz paru slow i potrafie powiedziec \"ma\", \"gie\", \"bababa\", \"dadaa\" i pare innych, co nie pamietam. Lubie sie bawic ze wszystkimi i prawie zawsze sie usmiecham, chyba ze mam zly dzien przez te zeby!! To tyle o sobie Julka. :) A teraz bardziej serio. Rzeczywiscie mieszkam z mezem (mezem od tygodnia:)) w Anglii, dokladnie w Southampton. Jula urodzila sie tutaj. Podoba mi sie ten kraj i ludzie, ktorzy sa zawsze mili i serdeczni, ale..... jednak tesknie za Polska jak diabli i czasem jest naprawde ciezko. Niestety w kraju nie mamy na razie czego szukac(pod wzgledem materialnym), a tu warunki finansowe, powiedzialabym nawet, bardzo dobre. Ok, na razie tyle, bo Juleczka wstala i krzyczy, pozdrawiam pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisi nie mogę wejść na stronkę z twojego slubu,a córeńka cudowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta strona z mojego slubu jest dostepna tylko wtedy gdy ja jestem zalogowana :( Wiec bede sie starala caly czas byc zalogowana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie!!! buziaki dla wszystkich solenizantow:) fajna pogode mamy wkoncu mozna dluej pobyc na dworze z dzidziami !!! Witam nowa kolezanke dzidzia urocza azdjz slubu na razie nie udalo misie obejzec :( Ola dzis mniej marudna spi coraz mniej w dzien i jak na razie mowi Tata :) ach a i reszta to po swojemu A jadzis chyba zlamalam sobie palec :9 jeszcze nie wiem albo wybilam 9 technik radiolog a boi sie pojechac na przeswietlenie ;P uciekam spac bo ola atakuje od 6 buziaki dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam doła przez mojego meza ,jutro raczej nic nie napisze,sorki ze przynudzam i problemami osobistymi rzucam mam pytanko: latem chcemy jechac za granice czy musze małemu wyrobić paszport czy wystarczy moj dowod osobisty,pytam bo sie nie orientuje w tych sprawach a słyszałam juz rozne opinie miłych,słodkich i pokolorowanych ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×