Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wodniczka lutowa

WODNIKI kafeterii, łączmy się!

Polecane posty

Hej 🖐️ Tak się dziś zabieram do pisania, jak pies do jeża. Nie wiem czemu :o Dowcipy - super. O orzechach też mi się bardzo podobał, definicję odwaznego mężczyzny przeczytałam Postrzeleńcowi :D Dziś rano wyjrzałam przez okno, stwierdziłam, że jak mgła to pewnie z minus jeden będzie. No i się zdziwiłam :P Jako, że nie mam za bardzo weny, to wrzucę kilka kawałów : Delegacja nauczycieli przychodzi na spotkanie z ministrem. - Panie ministrze, my w ogóle nie mamy pieniędzy! - Trudno... Wchodźcie... Przychodzi pijany chłop do domu. Zamknął drzwi i na całe gardło z progu krzyczy: - Przyszedłeeeeeemm! Ostrym ruchem nogi, zrzuca lewego buta, ten ulatuje w koniec korytarza, potem, zrzuca prawego, który zostawiwszy na suficie ślad podeszwy, pada na podłogę. Silnie klnąc pod nosem, i czepiając się rękoma ścian, przechodzi do kuchni,gdzie wywraca stół, taborety i rozbija naczynia. - Kuurrwa przyszedłemmmm! Następnie, przechodzi do pokoju, zrzuca z półek wszystkie książki, wywraca telewizor, bije kryształową wazę. I znowu na całe gardło: - W domuu jestemmm! Przechodzi do sypialni, zrywa z łóżka prześcieradło, rzuca je na podłogę i depcze nogami. - Przyszedłeeemm... W domuuu jeestemmm! Nareszcie opadłszy z sił, pada plecami na łóżko i wzdycha: - Jak zajebiście być kawalerem... Podczas jednej z wizyt w Polsce Breżniew został zaprowadzony przez Gierka do biblioteki. Breżniew chodzi, przegląda książki, nagle w jego ręce dostał się Pan Tadeusz. Breżniew zaczyna czytać: "Litwo, ojczyzno moja...", wściekły rzuca książkę i pyta się Gierka: - Kto to napisał?! Gierek wystraszony nie na żarty: - Mickiewicz, ale... ale on już nie żyje... Na to rozpromieniony Breżniew: - Wiesz co Edziu, za to cię właśnie lubię! Jasiu z Małgosią spotkali się w parku. Postanowili odbyć swój pierwszy raz. Małgosia położyła się na ławce, na Małgosi Jaś, ale ponieważ nie był doświadczony, to wsadził swojego ptaka w dziurę po sęku i zaczyna robić swoje. Małgosia spostrzegła błąd nowicjusza i mówi: – Jasiu, rżniesz w dechę! A Jasiu: – Sie wie! Fachura! Ciemna noc, amerykański bombowiec leci na akcję. Cel: zrzucić spadochroniarzy na wyznaczony obszar na terytorium wroga. Samolot zatoczył krąg, zapala się czerwona lampka, następnie zielona, grupa komandosów wyskoczyła nad celem. Z wyjątkiem jednego... Dowódca: Skacz... Jąkający się komandos: Nnnie... - Dlaczego nie? - Bbbo jja nie chhhhcę... - Skacz, bo pójdę po pilota!!! - Ttto idź... Po chwili dowódca wraca z pilotem, a ciemno jest kompletnie. - Skacz - mówi pilot - bo cię wyrzucimy siła... Komandos nadal odmawia opuszczenia samolotu: - Nnnie, nnnie skkkoczczę... W ciemno?ci słychać kotłowaninę, w końcu udaje im się wypchnąć go z samolotu. Zdyszani siedzą w ciemnym wnętrzu: - Silny był - mówi dowódca. - Nnno, chhhyba cco? tttrenowaał :D Miłego wieczoru 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U nas śnieg sypie :o dawno nie padało ;) Miłego popołudnia życzę, jeszcze mam dziś radę :o 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pieknie :) po wczorajszej wizycie u doktora od oczu nie bardzo mogłam i nie bardzo chcialam pisać ale dziś machnę chociaż że żyje :) na 11-tą znowu idę do okulisty :( na jakieś badanie komputerowe :O więc nie wiem czy znowu mnie nie uziemią jakimiś kropelkami :P pogoda u nas w normie,wczoraj chwilami leciutko sypał śnieg ale była to naprawde śladowa ilość :) Kigano u nas ferie zaczynają się od poniedziałku :) zmykam ogarnąć się trochę , milego dnia :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w tłusty czwartek,czas sie zabrać za pączki:) Tłusty Czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Ponieważ data tłustego czwartku zależy od daty Wielkanocy, dzień ten jest świętem ruchomym. Następny czwartek jest czwartkiem po Środzie Popielcowej i należy do okresu Wielkiego Postu, podczas którego katolicy powinni zachowywać wstrzemięźliwość. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się słoniną, boczkiem i mięsem, które suto zapijano wódką. Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – mówi staropolskie przysłowie. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka - w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Tyle internet na temat tych zwyczajów. nooo to chociaz po jednym..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Gofra, jeden nie zaszkodzi ;) Częstujcie się :) http://www.clapsiq.rst.com.pl/img/paczki.jpg albo mniejsze, co kto lubi :) http://img132.imageshack.us/img132/2689/p1260027di2.jpg Nietoperko, powodzenia u Twojego oczodoła ;) Ferie macie, jak widać w ostatnim terminie. Tak, jak my w zeszłym roku. Miłego dnia życzę, dużo pysznych pączków !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jednego pączka nie wyrośnie :P hehe Siostra Przełożona udając się na poranne modlitwy, minęła po drodze dwie młode zakonnice, które właśnie z porannych modlitw wracały. Mijając, pozdrowiła je: - Dzień dobry dziewczęta, niech Bóg będzie z Wami. - Dzień dobry Siostro Przełożona, Bóg z Tobą. Kiedy młódki oddalały się Siostra Przełożona usłyszała jak jedna z nich mówi: - Chyba wstała ze złej strony łóżka. Zaskoczyło to Siostrę Przełożoną, ale zdecydowała się nie zgłębiać tematu, poszła dalej. Idąc korytarzem spotkała dwie Siostry, które nauczały już w klasztorze od kilku lat. Po wymianie powitań Siostra Przełożona znowu odchodząc usłyszała jak jedna mówi do drugiej: - Siostra Przełożona chyba wstała dziś nie z tej strony łóżka. Zmieszana Siostra Przełożona zaczęła się zastanawiać czy może mówiła opryskliwie, albo jej spojrzenie było nie takie jak powinno... Rozmyślając tak podążała do kaplicy. Wtedy na schodach ujrzała Siostrę Marię, lekko przygłuchą, najstarszą zakonnicę w klasztorze. Siostra Maria pomalutku, schodek po schodku wchodziła na górę. Siostra Przełożona miała dużo czasu, aby uśmiechnąć się i wyglądać na szczęśliwą, podczas pozdrawiania Siostry Marii. - Siostro Mario, cieszę się że Cię widzę w ten piękny poranek. Będę się modliła do Boga, abyś miała dziś piękny dzień. - Witam Cię Siostro Przełożona i dziękuje. Widzę, że wstałaś dziś ze złej strony łóżka. To stwierdzenie powaliło Siostrę Przełożoną na kolana. - Siostro Mario, co ja takiego zrobiłam? Staram się być miła, a już trzeci raz dzisiaj słyszę, że wstałam nie tą stroną łóżka. Siostra Maria zatrzymała się, spojrzała Siostrze Przełożonej w oczy i rzekła: - Och, nie bierz tego do siebie, po prostu włożyłaś pantofle Ojca Michała... Weterynarz dzwoni do Kowalskiej: - Jest u mnie pani mąż z psem i prosi o uśpienie. Zgadza się pani na to? - Oczywiście, psa może pan puścić wolno, zna drogę do domu. Przychodzi baba do lekarza i mówi: - Panie doktorze, wie pan co, jestem jakoś dziwnie chora. Jakbym się położyła to bym leżała,leżała ... Jakbym szła to bym szła szła... A doktor: - A jakbym cię w dupę kopnął to byś leciała leciała i leciała... Przychodzi baba do lekarza, a lekarz pyta: - Czemu pani tak długo nie było? - Bo chorowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) melduje ze Gdańsk zasypany na nowo ! i cały czas sypie :O Lutek wszystkiego naj piękniejszego :)🌻 wizyty u oczkologa zakończone ... wynik tych wizyt powiedzmy,że zadawalający...wszak mogło być gorzej ;):P:) zaliczyłam właśnie pierwsze dzisiaj szuflowanie :P...i pewnie nie ostatnie ;) kawały super:)jak zwykle ;) miłego dnia wszystkim :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gofra ........................... 25 stycznia, Zielona Góra :classic_cool: Kigana .......................... 3 lutego, woj. wielkopolskie :classic_cool: Gosia8 .......................... 8 lutego, Płock :classic_cool: Nietoperz ....................... 12 lutego, Gdańsk :classic_cool: Lutek ........................... 12 lutego, woj. kujawsko – pomorskie :classic_cool: Tailitu..........................13 lutego,Grudziądz duch kafe .................... 14 lutego, Górny Śląsk Isa ...............................16 lutego, Warszawa Evergreen .......................17 lutego, woj. świętokrzyskie Nietoperzu, Lutek ----> wszystkiego, co najlepsze w dniu urodzin :) Zdrowia i dużo energii życiowej, abyście ze śpiewem na ustach podołały kolejnym wyzwaniom 🌻🌻🌻🌻🌻 Choćby to było banalne odśnieżanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperku, Lutku najgorętsze życzenia i spełnienia marzeń, może uda się nimi śnieg zlikwidować :) Dzisiaj z kierownicą prawie na noże poszłam, mówię prawie, bo żadnego noża pod ręką nie miałam :) To teraz kawał ode mnie: Pewna Pani wybrala się na imprezę z koleżankami. Powiedziała mężowi, ze wróci o północy. Obiecuje ci kochanie, nie wrócę ani minuty później*- powiedziała i wybyła. Ale. impreza była cudowna! Drinki, balety, znów drinki, znów balety, i jeszcze więcej drinków, było tak fajnie, ze zapomniała o godzinie.. Kiedy wróciła do domu była 3 nad ranem. Wchodzi do domu, po cichutku otwierając drzwi, a tu słyszy ta wściekłą kukułkę w zegarze jak zakukała 3 razy. Kiedy się zorientowała, ze j maż się obudzi przy tym kukaniu, dokończyła sama kukać jeszcze 9 razy... Była z siebie bardzo dumna i zadowolona, ze chociaż pijana w cztery dupy, nagle taki dobry pomysł przyszedł jej do głowy - po prostu uniknęła awantury z mężem... Szybciutko położyła się do łóżka, myśląc jaka to jest inteligenta! Ha .Rano, podczas śniadania, maż zapytał o której wróciła z imprezy, wiec mu powiedziała, ze o samiutkiej północy, tak jak mu obiecała. On od razu nic nie powiedział, nawet nie wyglądał na podejrzliwego. *Oh, jak dobrze, jestem uratowana....* - pomyślała i prawie otarła pot z czoła. maż, po chwili, spojrzał na nią serio, mówiąc: *Wiesz, musimy zmienić ten nasz zegar z kukułka*. Zbladła ze strachu, ale pyta pokornym głosem: *Taaaak A dlaczego, kochanie?* A on na to: Widzisz, dziś w nocy, kukułka zakukała 3 razy, potem krzyknęła *O *****!* znów zakukała 4 razy, zwymiotowała w korytarzu, zakukała jeszcze 3 razy i padła na podłogę ze śmiechu. Kuknęła jeszcze raz, nastąpneła na kota i rozwaliła stolik w salonie. A potem, powaliła się kolo mnie i kukając ostatni raz - puściła se głośnego baka i szybko zaczęła chrapać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietoperku --> wszystkiego najlepsiejszego , zdrowia szczęścia i słodyczy 👄 ❤️ 🌻 Paula -->Tiebia tysz na jutrzejszy jubileusz samych szczęśliwych dni, noży pod ręką :D (wiem cóś o tem) oraz spełnienia marzeń 👄 ❤️ 🌻 Wsiem serdecznie cienkujem za życzenia i kwiaty 👄 czuję się od kilku dni jak smerf maruda: - jak ja nie cierpię zimy - kiedy wreszcie to białe cóś spłynie z jezdni i chodników i to na tyle, pozdrawiam ( zamiast noży polecam intensywne odśnieżanie - co niniejszym poczyniłam, dzięki czemu 1/4 złości ze mnie wypłynęła i do końca dnia nikt już mnie niczem nie sprowokuje do użycia żadnych ostrych słów i przedmiotów :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja też nie cierpię zimy :o strasznie ciężko się chodzi, mieli ten śnieg po chodniku :o a tak ładnie już było tydzień temu !! Nawet szyby przetarłam !! A wczoraj firany zmieniłam, bo miałam wrażenie, że te, które wiszą są już trochę przykurzone .... no i faktycznie. Jakoś jaśniej się zrobiło hehe .... Przy okazji ;) mam pytanie do Ducha, albo kogokolwiek, kto zna gwarę śląską. Bo oglądamy czasem program kulinarny, prowadzi taki rudy, duży Ślązak. On czasem dodaje "korzeni" do potrawy. Co to za przyprawa? Bo na pewno nie przyprawa korzenna, jak do pierników :D bo on to dodaje do mięsa. Byliśmy dziś na basenie ..... fajnie było :D i do sauny też poszliśmy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :D Nietoperka 🌻 szczęścia, zdrowia i oby spełniły Ci się najskrytsze marzenia! 🌻 lutek 🌻 wszystkiego, co najlepsze, spełnienia marzeń i radości w każdej sferze życia! 🌻 Dziewczyny, nie mam doła (raczej) tylko czasu mi brak.. (jak go trochę znajdę, to popiszę coś na ten temat :)) Pozdrawiam wszystkie Wodniki wspaniałe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pieknie w samo rano :) wszystkim serdecznie dziękuję za życzenia i piękne kwiaty :) Paula spełnienia marzeń,wygranej w totka i spokoju w pracy 👄🌻 wszystkim udanego ostatniego karnawałowego weekendu życzę i zmykam do kuchni pichcić ,bo u mnie dziś kulminacja ;)...12osób :P buziaczki z zasypanego śniegiem Gdańska :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Gofra ........................... 25 stycznia, Zielona Góra :classic_cool: Kigana .......................... 3 lutego, woj. wielkopolskie :classic_cool: Gosia8 .......................... 8 lutego, Płock :classic_cool: Nietoperz ....................... 12 lutego, Gdańsk :classic_cool: Lutek ........................... 12 lutego, woj. kujawsko – pomorskie :classic_cool: Tailitu..........................13 lutego,Grudziądz :classic_cool: duch kafe .................... 14 lutego, Górny Śląsk Isa ...............................16 lutego, Warszawa Evergreen .......................17 lutego, woj. świętokrzyskie Paula, wszystkiego najlepszego w dniu urodzin :) Bądź zdrowa i niech Ci się powiodą Twoje plany rodzinno - zawodowe 🌻[kwiat🌻🌻🌻 a Tobie, Nietoperko - Katarzyno buziaczki na imieniny 😍 i udanej imprezy :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duchu - dzięki :) Większość Ślązaków można poznać, nawet, jak po polsku mówią :) jak jestem nad morzem w czasie wakacji, to można się przysłuchać :) Ale Poznaniaków też rozpoznaję dość łatwo hehe ..... Sarkano, pisz, pisz, matko założycielko ;) nie może być, że Ciebie na topiku zabraknie :D U nas dziś śnieżek popaduje :o ale za dachów kapie - huraa!! Ja tam zimy nie lubię i nic na to nie poradzę. Wolę gorące, upalne lato :) Miłego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kigano dzieki wielkie za pamięć :) impreza szykuje sie ciekawa zobaczymy co z tego wyjdzie ;):) :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano górą Wodniczki i Wodniki :D Duchu, dzięki :D Może to i imbir .... Zajrzałam na topik, trochę ciężko się czyta ;) ale tak mniej więcej rozumiem. W sumie po pierwsze primo znam niemiecki, a po drugie primo ;) w naszej gwarze wielkopolskiej niektóre zwroty są podobne. A po trzecie primo :D część mojej rodziny pochodzi ze Śląska Opolskiego co prawda, ale genetycznie jestem predystynowana ;) do częściowego chociażby rozumienia gwary :D :D:D Fajne jest to, że gwara śląska przetrwała, u nas próbuje się ją wskrzeszać, ale ciężko jest. No bo kiedyś to był obciach mówić gwarą, dzieci były poprawiane w szkole, bo źle, bo gwarowo no i zanikło :o szkoda .... Idę obiad przygotować - obiecałam Postrzeleńcowi, że coś zrobię i nie będą to pierogi ze sklepu hehe .... Pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam trochę zaspana z kawką w łapce 💤 🌻Duszku 🌻 wszystkiego najlepszego,spełnienia marzeń i dużo miłości ❤️❤️❤️❤️❤️ a dla wszystkich pozostalych szczęścia i milości przez cały rok a nie tylko w tym jednym dniu ;):) ❤️❤️❤️❤️❤️ imprezka udana,chociaż w tym roku obylo się bez jemioły i całusów ;):P ale za to mieliśmy prawdziwą wojne na snieżki! jak za czasów dzieciństwa hehe było super!:D miłego dnia życzę i zmykam przygotować śniadanie :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Gofra ........................... 25 stycznia, Zielona Góra :classic_cool: Kigana .......................... 3 lutego, woj. wielkopolskie :classic_cool: Gosia8 .......................... 8 lutego, Płock :classic_cool: Nietoperz ....................... 12 lutego, Gdańsk :classic_cool: Lutek ........................... 12 lutego, woj. kujawsko – pomorskie :classic_cool: Tailitu..........................13 lutego,Grudziądz :classic_cool: duch kafe .................... 14 lutego, Górny Śląsk :classic_cool: Isa ...............................16 lutego, Warszawa Evergreen .......................17 lutego, woj. świętokrzyskie Sarkana .......................... 17 lutego, woj. zachodniopomorskie Duchu ---> wszystkiego najlepszego w dniu urodzin :) zdrowia :) miłości :) radości :) i czego sobie jeszcze życzysz 🌻🌻🌻 Kochajmy się cały rok 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) Paula spóźnione ale szczere życzenia urodzinowe 👄 wymarzonej pracy i spełnienia w życiu osobistym ;) :D 🌻 Nietoperko z okazji imienin zdrówka, aby problemy z oczkami poszły w siną dal oraz lekkiej i super płatnej pracy w miłym otoczeniu :) 🌻 Duchu z okazji urodzin życzę Ci wszystkiego co najlepsze :) 🌻 a Wszystkim z okazji Walentynek niegasnącej miłości :D 👄 🌻 miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×